5 دلیل که آب ماکارونی را در سینک ظرفشویی نریزیم

نکات آشپزی

 

آب غلیظ و ناخوشایند از زیر ماکارونی تازه پخته شده و  آبکش شده باعث ایجاد احساسات متفاوت در بیشتر آشپز ها و زنان خانه دار می شود. و آب "ماکارونی" بلافاصله به سینک ظرفشویی ریخته می شود. در واقع ، این یک اشتباه است. دلیل این امر این است که در واقع می توان از این مایع غلیظ و به ظاهر بی فایده برای منافع  و خانواده به طور کلی استفاده کرد. نکات آشپزی (5 توصیه )با ماکارونی را بخوانیم.

 

1. مایع ظرفشویی

نکات آشپزی
می توانید ظروف  را بشویید.  | عکس


باور کنید یا نه ، آب ماکارونی یک ماده شوینده عالی برای ظرفشویی است. واقعیت این است که ماکارونی حاوی مقدار نشاسته ای است که در طی فرایند اجتناب ناپذیر در آب آزاد می شود. در همان زمان ، نشاسته یک ماده تمیز کننده عالی است که به طور کامل آلودگی و چربی موجود در هر ظرف ، از جمله قابلمه ها را حل می کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آب نشاسته ای را روی ظروف بریزید و بگذارید تا مدتی بماند. بعد از این ، بیشتر آلودگی ها را می توان با اسفنج  به راحتی تمیز کرد.

 

2.ماسک پا و مو است

ماسک

می توانید موها را بشویید.  | عکس


هنگام انجام اقدامات زیبایی می توانید از آب ماکارونی استفاده کنید ، از جمله در زمینه "طب سنتی". مو را با آب باقیمانده غنی از نشاسته ماکارونی مرطوب کرده و به مدت 10-15 دقیقه نگه دارید. علاوه بر این ، می توان از آبی که هنوز کاملاً سرد نشده است (در حالی که ولرم است) برای خیساندن پا استفاده کرد. مواد معدنی و آنزیم موجود در آب پس از جوشاندن به رفع پف و خستگی پا کمک می کند.

 

3. کود برای گل

گل
مناسب برای آبیاری گلها.  | عکس

 

آب ماکارونی همچنین می تواند به رشد گیاهان داخلی کمک کند. آب غلیظ خنک شده را می توان با خیال راحت زیر گل و کاکتوس ریخت. مواد معدنی موجود در آب فقط به نفع گیاهان خواهد بود. درست است ، یک "اما" کوچک وجود دارد. گیاهان را فقط می توان با آبی که نمک ندارد آبیاری کرد. اگر ماکارونی خیلی نمکی نبود ، ریختن آب در زیر گلها (مخصوصاً گلهای عجیب و غریب) فقط باید با قبول انجام شود.

 

4. آب برای تهیه خمیر

خمیر
 استفاده از آب ماکارونی برای تهیه خمیر ارزش دارد.  | عکس


اگر در خانه پیتزا یا نان می پزید ، استفاده از آب ماکارونی برای تهیه خمیر ارزش دارد. در این حالت ، خمیر با قوام بسیار بهتری به دست می آید ، بیشتر پفی می شود و همچنین کیفیت طعم بسیار خاصی پیدا می کند. تمام موارد ذکر شده مطمئناً نه تنها توسط سرآشپز ، بلکه در هنگام آزمایش شیرینی های تهیه شده طبق دستورالعمل جدید توسط خانواده نیز مورد تحسین قرار خواهد گرفت.

 

5. پایه سس

سس
به نظر می رسد سس خوبی است. عکس

 

سرانجام ، آب ماکارونی پایه عالی برای بسیاری از سس ها است. اول از همه ، شما می توانید سس ماکارونی را از آن تهیه کنید. درست است ، در اینجا برخی از تفاوت های ظریف وجود دارد. برای ایجاد یک سس واقعا خوب ، شما به آب ماکارونی گندم دوروم نیاز دارید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید