نکات آشپزی برای بهبود طعم سبزیجات

سبزیجات

عطر و طعم شگفت انگیز هیچ کس را بی تفاوت نخواهد گذاشت.


کبابی کردن سبزیجات یک روش پخت و پز همه کاره است که می تواند برای هر وعده غذایی در روز و تقریبا برای هر وعده غذایی استفاده شود. برای صبحانه می توانید سیب زمینی یا سبزیجات پخته شده تهیه کنید ، برای ناهار ، گوجه فرنگی گرم و بادمجان را به سالاد اضافه کنید و کدو سبز و فلفل برای شام ایده خوبی برای به حداقل رساندن جذب کالری است. حال ببینیم ، پختن کدام سبزیجات در اجاق آسانتر است؟ با این حال ، این تجارت رازها و هک زندگی خاص خود را دارد که به شما امکان می دهد مهارت های خود را ارتقا دهید و به سلیقه عالی برسید. sayarak.com بهترین نکات آشپزی سرآشپزها را فاش می کند تا بتوانید یک پیش غذای عالی یا غذای اصلی را در خانه تهیه کنید.

1. مقدار کافی روغن

 

سبزیجات

سبزیجات مختلف برای پختن به روغن کافی نیاز دارند. / عکس

استفاده از مقدار کافی روغن برای جلوگیری از خشک شدن سبزیجات و حفظ عطر و طعم ایده آل آنها بسیار مهم است. سبزیجاتی که روغن را به خوبی جذب می کنند ، مانند بادمجان و قارچ ، به کمی مایعات بیشتر از مثلا کدو تنبل یا گوجه فرنگی نیاز دارند. طبق توصیه یکی از سرآشپزهای حرفه ای آلیسون رومن ، باید برای هر لایه حدود دو قاشق غذاخوری روغن استفاده کنید. در این حالت ، بهتر است روغن زیتون را ترجیح دهیم ، زیرا روغن آن طبیعی تر و سبک است.

2. آماده سازی مقدماتی

سبزیجات

تهیه ظروف از قبل باعث كاهش زمان كلی پخت و پز می شود. / عکس


با انتخاب سبزیجات ، چه مارچوبه ، هویج یا سیب زمینی ، پخت در فر طعم و عطر خاصی را برای آنها فراهم می کند که با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست. با این حال ، ممکن است در ماه های تابستان و حتی در فصل گرما ، ایده روشن شدن فر برای مدت طولانی و در نتیجه گرم شدن کل آشپزخانه ، جذابیتی نداشته باشد. یکی از راه های کوتاه کردن زمان استفاده از فر برای کباب کردن سبزیجات این است که قبل از قرار دادن هر تکه غذا ، ظرف پخت را مستقیماً داخل فر قرار دهید تا گرم شود. تهیه ظروف از قبل به شما امکان می دهد سبزیجات را سریعتر بپزید ، زیرا آنها بلافاصله با فلز داغ صفحه پخت تماس می گیرند. بعد از برگرداندن سبزیجات به طرف دیگر ، زمان کمتری صرف می شود و تقریباً و مطمئناً فقط برای یکبار پختن مجبور به انجام این کار هستید.

 

3. توزیع یکنواخت گرما

سبزیجات

یک راز وجود دارد که سعی در توزیع مناسب دما کنید. / عکس

از قبل گرم شدن ورق پخت نه تنها به کوتاه شدن زمان پخت کمک می کند ، بلکه مزایای دیگری نیز دارد. با استفاده از این روش ، سبزیجات به طور مساوی تر از ظروف سرد طبخ می شوند ، زیرا گرما از اجاق و از سطح ظرف به طور همزمان به غذا وارد می شود. این هک زندگی ساده به شما کمک می کند تا از قطعات نیمه خام یا سوخته سبزیجات جلوگیری کنید ، و آنها را کاملا آبدار نگه دارید.

اطلاعات مفید: با توزیع یکنواخت گرما ، این روش به شما اطمینان می دهد که داخل سبزیجات قبل از اینکه در قسمت خارجی بیش از حد پخته شوند ، به درستی پخته شود.

4. دستور پخت اضافی

سبزیجات

به نظر می رسد خوشمزه است. / عکس


 به نظر می رسد که این غذا کاملاً راضی کننده باشد ، بنابراین می توان آن را به عنوان غذای اصلی در نظر گرفت. برای کامل شدن آن ، ابتدا باید ظرف پخت را با کره چرب کنید ، سپس تکه های سبزی خرد شده را روی آن قرار دهید. علاوه بر این ، می توانید از خامه استفاده کنید تا سبزیجات نرم و یکدست شوند. و در بالای آن یک لایه فراوان کراکر یا پنیر رنده شده بریزید.

5. اندازه صحیح

سبزیجات کبابی

برای تهیه یک غذای اشتها آور ، باید تمام نکات مهم از جمله اندازه را در نظر بگیرید. / عکس

ظرف پخت گرم به شما کمک می کند تا سریعتر و به طور یکنواخت برشته شدن  سیب زمینی ،  کلم بروکلی یا گل کلم را تفت دهید ، اما اگر سبزیجات در اندازه های مختلف باشند ،  با توجه به اندازه های مختلف آنها می توانند با سرعت های مختلف طبخ شوند ، که این همه تلاش برای تعادل کامل ظرف را نفی می کند. برای جلوگیری از این مشکل ، باید اندازه سبزیجات را کنترل کنید و برخی از آنها حتی می توانند به طور کامل پخته شوند. 

6. انتخاب صحیح ظروف

سبزیجات

باید چندین ظرف پخت در خانه وجود داشته باشد . / عکس


برای پخت سبزیجات بهتر است از یک ورق پخت استفاده کنید. کناره های بالای ظرف پخت مانع از تبخیر رطوبت از غذا می شود ، در حالی که سینی پخت  برای پیاز ترد و کاراملی ، کدو تنبل یا هر سبزیجاتی که می خواهید پوسته خوبی داشته باشد مناسب تر است. بنابراین ، مقدار زیادی به انتخاب ظروف مناسب بستگی دارد ، که حداقل باید دو نوع باشد.

7. فضای خالی بیشتر

سبزیجات


تفت دادن صحیح سبزیجات جلوه ای دلپذیر به آنها می دهد ،  به آنها طعم شیرین و غیرمعمولی می بخشد. یکی از راه های دستیابی به این اثر ، اطمینان از وجود فضای کافی بین هر سبزی یا هر لقمه در سینی فر است. وجود فضای متوسط ​​ترد بودن کل سبزیجات را تضمین می کند ، شکل و رنگ زیبایی را حفظ می کند و همچنین طعم دلچسب کاراملی به دست می آورد.

 

8. راز لطافت و سلیقه

دلمه

بهتر است از قبل مقدار زیادی غذا تهیه نکنید. / عکس

تقریباً همه سرآشپزهای حرفه ای اتفاق نظر دارند که نباید سبزیجات پخته شده را دوباره پخت. از این طریق آنها می توانند طعم خود را از دست داده و سفت و سخت شوند. اگر اتفاق افتاده است که مقدار زیادی سبزیجات پخته شده است ، بهتر است آن را سرد و مستقیم از یخچال و بدون حرارت مجدد بخورید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید