سوسیس تخم مرغ رو اینجوری درست کنین

سوسیس
 "گل" زرده و سوسیس
"گل" را می توان در هر دو طرف سرخ کرد ، یا فقط در یک طرف 

 

کمی تخیل و یک "گل" خوب از سوسیس و کالباس بدست می آید. سوسیس تخم مرغ یک صبحانه عالی و یک میان وعده برای یک پیک نیک یا مهمانی با دوستان است. گلبرگهای "گل" از سوسیس تشکیل می شوند.

 

طرز تهیه سوسیس تخم مرغ 

برای تهیه سوسیس تخم مرغ ، سوسیس از طول به دو نیم بریده می شود و برشهای هر یک با فاصله مساوی انجام می شود. برای اینکه به طور تصادفی کاملاً بریده نشود ، می توانید از سیخ های چوبی زیر سوسیس استفاده کنید و سوسیس ها را برش بزنید.

 

هر نیمه به صورت حلقه ای تا می شود و انتهای آن با خلال دندان محکم می شود. سوسیس ها در یک تابه پخش می شوند و زرده تخم مرغ در مرکز ریخته می شود. از هر دو طرف سرخ کنید ، نمک ، فلفل را و در صورت تمایل روی  "گل" را می توان دانه کنجد یا سیاه دانه  بپاشید .

 

برای بدست آوردن تخم مرغ های زیبا ، مهم است که تخم مرغ را در ماهیتابه گرم کنید. ظرف را روی حرارت متوسط ​​گرم کنید. و اگر گرما مناسب باشد ، پروتئین در تماس با ظرف بلافاصله شروع به سفت شدن می کند. یک ترفند کوچک در سفت شدن کامل زرده  کمک می کند. وقتی تخم مرغ کمی سرخ شد ، کمی آب به ماهیتابه اضافه کنید ، در آن را بپوشانید و تا زمانی که زرده کاملا بست ، اجاق را روشن نگه دارید. بخار داغ روی پروتئین تأثیر می گذارد و این عملیات حرارتی به تراکم آن نسبت به زرده کمک می کند. نتیجه این کار سوسیس تخم مرغی کاملا عالی است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید