چرا ادویه را نمی توان در یخچال ، نزدیک اجاق گاز یا روی میز نگهداری کرد؟

در

جعبه های متنوع با ادویه ، کیسه های باز با ادویه ، بسته های جدیدی که با ادویه های قدیمی مخلوط شده است ... اگر در آشپزخانه خود کمد دارید ، همه اینها را به طور دوره ای از آن بیرون بریزید ، وقت آن است که ادویه ها را در جای مناسب قرار دهید. 

آیا می توان نمک و فلفل را روی میز گذاشت؟ چگونه طعم و رایحه ادویه های معطر را حفظ کنیم؟ ما اشتباهات رایج را در ذخیره ادویه جمع آوری کرده ایم و به شما می گوییم که چگونه از آنها محافظت کنید.

 

ادویه

 

نگهداری ادویه جات کاملا بی دردسر هستند و معمولاً برای مدت طولانی ذخیره می شوند. با این حال ، سه عامل وجود دارد که می تواند عطر و طعم حتی بهترین  ادویه ها را از بین ببرد: رطوبت ، دما و نور. بیایید نگاهی دقیق تر به آنها بیندازیم و بفهمیم که چگونه ادویه ها را در آشپزخانه نگهداری کنیم تا خراب نشوند.

 

نور خورشید یا نور مصنوعی مهم نیست ، هر گونه نوری برای ادویه جات مناسب نیست. چاشنی ها رنگ و بوی خود را از دست می دهند ، به این معنی که ظروف شما از نظر طعم و ظاهر کمتر معطر می شوند. بنابراین قانون طلایی برای نگهداری ادویه جات عبارت است از: هرچه نور کم باشد ، بهتر است.

 ادویه ها در مرطوب به هم پیوسته می چسبند ، طعم خود را از دست می دهند و از همه مهمتر ، می توانند محل تولید کپک و میکروارگانیسم های مضر باشند. هرچه ریزتر خرد شود ، رطوبت سریعتر به ادویه ها می رسد. بنابراین آنها را از آب دور نگه دارید و بسته بندی های مهر و موم شده را ترجیح دهید. 

 

ادویه


درجه حرارت.

تغییرات دما بدترین تأثیر را در کیفیت ادویه ها دارند. به همین دلیل توصیه می شود آنها را از اجاق گاز دور نگه دارید. تقریباً تمام ادویه ها در دمای اتاق عالی عمل می کنند. در یخچال ، بیشتر ادویه ها به دلیل رطوبت و سرما به سرعت عطر و طعم خود را از دست می دهند. منطقی است که فقط سبزیجات و ریشه های تازه در آنجا نگهداری شوند ، اما بیشتر از 5 روز نباشد. برای نگهداری طولانی مدت ، معمولاً سبزیجات منجمد می شوند.

 

توصیه می شود زعفران گران  را از ادویه های آسیاب شده جدا نگهداری کنید. باید آن را در یک مکان تاریک و خنک نگهداری کنید ، دقیقاً در یک ظرف ضد هوا (ترجیحاً شیشه ای). ماندگاری زعفران تقریباً شش ماه است. با این حال ، بعد از این زمان ، خراب نمی شود ، اما شروع به از دست دادن عطر و طعم می کند. فلفل قرمز نیز در سرما احساس خوبی دارد ، اما دوباره به شرط مرطوب نشدن. با وجود ماندگاری زیاد بیشتر چاشنی ها ، باید از رایج ترین خطاهای نگهداری جلوگیری کنید.

 

ادویه

هفت اشتباه رایج در نگهداری ادویه

1. ادویه ها را در کیسه های باز بگذارید

ما اغلب ادویه ها را به این ترتیب ذخیره می کنیم: کیسه های باز را در یک جعبه یا کشوی مخصوص قرار می دهیم. در بهترین حالت ، لبه باز کیسه را چند بار تا می کنید. متخصصان توصیه می کنند ادویه ها را در ظروف مهر و موم شده جداگانه بریزید تا با گذشت زمان رایحه آنها از بین نرود.

2. ادویه ها را نزدیک اجاق گاز یا روی میز قرار ندهید

کسانی که آشپزی می کنند اغلب ترجیح می دهند شیشه های ادویه جات نزدیک آنها باشد. بنابراین ، آنها را اغلب روی میز ناهار خوری می گذارند یا کنار اجاق گاز می گذارند. در اینجا ، دو اصل ذخیره سازی همزمان نقض می شود - دما و نور.

 

ادویه
3. از مجموعه های تزئینی برای نگهداری ادویه استفاده نکنید

ظروف شیشه ای زیبا ، "چرخ و فلک" روی میز و سایر مجموعه های تزئینی برای نگهداری ادویه جات گزینه ای زیبا اما غیر عملی است. یادتان هست که ادویه تاریکی را دوست دارد؟ و نگهداری طولانی مدت در یک ظرف شفاف در معرض نور می تواند باعث از بین رفتن رنگ ، عطر و طعم چاشنی های مورد علاقه شما شود. این مجموعه ها بهتر است منحصراً برای اهداف تزئینی استفاده شوند.


4. ادویه جات را در ظرف های سوراخ دار نگهداری نکنید

شیشه های دارای سوراخ مناسب استفاده هستند ، اما برای نگهداری طولانی مدت ادویه جات مناسب نیستند.  ادویه ها به سرعت عطر و طعم خود را از دست می دهند. با این حال ، اگر شکر نمک و فلفل مورد علاقه شما روی میز قرار دارد ،  آنها سریعتر از زمانی که برای خراب شدن وقت دارند به مصرف می رسند.

 

ادویه
5. ادویه را مستقیماً از ظرف ادویه به ظرف غذا اضافه نکنید

ریختن ادویه ها ، از جمله نمک ، در ظرف پخت و پز مستقیم از شیشه به چند دلیل ایمن نیست.(مثل حالت نمکپاشی و ضروف ادویه سوراخ دار یا فلفل ساب  و ....) اول ، شما می توانید به طور تصادفی بیش از آنچه نیاز دارید اضافه کنید. ثانیا ، بخار ظرف گرم با ادویه مستقیم داخل ظرف می رود ، خنک می شود و به آب تبدیل می شود.رطوبت  دشمن اصلی ادویه جات. توده های بهم چسبیده ادویه در ظرف ادویه تشکیل می شوند ، طعم و عطر خود را از دست می دهند.

6. ادویه را با دستان خود لمس نکنید

افزودن ادویه جات با "2 انگشت اشاره و شست" نیز بهترین گزینه نیست. کوچکترین ذرات سبوم از انگشتان ، قطرات رطوبت ، گرد و غبار و باکتری های مشترک - همه اینها می توانند در ظرفی با ادویه جات وارد شوند. بنابراین بهتر است از یک قاشق چای خوری خشک استفاده کنید.

 

ادویه
7. تاریخ انقضا ادویه را بررسی کنید

حدودا یک بار در سال تاریخ انقضا ادویه های خود را مرور کنید: تاریخ انقضا ، عطر ، ظاهر و کیفیت را بررسی کنید. بهتر است از شر موارد منقضی شده خلاص شوید ، زیرا آنها می توانند طعم غیر قابل پیش بینی در غذا داشته باشند. اگر تاریخ انقضا نگذشته باشد ، اما ادویه هنوز معطر نمی شود ، می توانید آن را کمی بیشتر به ظرف اضافه کنید. و در آینده سعی کنید چاشنی را به درستی ذخیره کنید.

 

چگونه یک ظرف مناسب برای ذخیره ادویه خود انتخاب کنیم

وقتی نوبت به ذخیره سازی کوتاه مدت و استفاده روزمره می رسد ، در صورت تمایل از ظروف مورد علاقه خود استفاده کنید. آنها را تقریباً پر کنید ، آنها را در یک مکان خشک و تاریک نگه دارید تا ادویه خراب نشود.

 

ادویه
اما اگر ما در مورد ادویه هایی صحبت می کنیم که سالها در کابینت آشپزخانه باقی می مانند ، اما هر از گاهی استفاده می شوند ، پس باید از ظرف صحیح برای نگهداری استفاده کنیم.

 

یک شیشه مات و مهر و موم ساخته شده از شیشه یا چینی ایده آل است. 

از ظرف شیشه ای شفاف نیز می توان با قرار دادن آنها در یک کابینت آشپزخانه بسته یا یک جعبه مخصوص استفاده کرد. شیشه باید یک درب داشته باشد که کاملا محکم باشد و در حالت ایده آل با یک گیره مخصوص در جای خود قرار گیرد.

خوب است اگر دو نوع سوراخ در درب وجود داشته باشد: کوچک - برای پاشیدن ظرف آماده و بزرگ - که به شما امکان می دهد ادویه را به آرامی درون یک قاشق بریزید.

 

از ظروف فلزی برای نگهداری ادویه جات اجتناب کنید: آنها خیلی زود گرم می شوند و حتی مجاورت کوتاه مدت با دیگ در حال جوش می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود.دمنوش های گیاهان دارویی فقط در صورت نگهداری در جای خشک و برای مدت کوتاه خوب هستند. 

 

از ظروف چوبی نیز می توان برای نگهداری چاشنی استفاده کرد. نکته اصلی این است که اطمینان حاصل کنید که آنها با یک لاک الکل بوی قوی پوشانده نشده اند.


مرتب نگه داشتن کابینت ادویه جات راحت تر خواهد بود اگر شیشه های ذخیره سازی یکسان را انتخاب کنید ، آنها را با دقت برچسب بزنید و بر اساس دفعات استفاده مرتب کنید. برای صرفه جویی در فضا ، می توانید یک سازمان دهنده آویز خریداری کرده و آن را در قسمت داخلی درب قرار دهید.

نظرات

۱۴۰۰/۹/۱۴برخی از محصولات را نمی توان در یخچال نگهداری کرد بسیاری از مردم عادت دارند مواد غذایی را در یخچال نگهداری کنند به این دلیل ساده که تا زمانی که ممکن است آنها را تازه و خوش طعم نگه می دارد. با این حال، برخی از آنها بهتر است در جای دیگری ذخیره شوند. واقعیت این است که محصولات می توانند هم طعم و هم مفید بودن خود را از دست بدهند.

۱۴۰۰/۹/۱۴چاشنی ها با سس به سرعت خراب می شوند سس ها همراه با چاشنی های مختلفی که در فروشگاه های مواد غذایی به فروش می رسند، حاوی سرکه، مواد نگهدارنده و حتی برخی روغن های گیاهی هستند. نگهداری چنین ظروفی در یخچال اشتباه بسیاری از خانم های خانه دار است. هیچ فایده ای نخواهد داشت بهتر است سس ها را با ادویه در آشپزخانه و در یکی از کابینت ها در ظروف شیشه ای یا قوطی هایی که کاملا در بسته هستند نگهداری کنید.

در ادامه بخوانید...

دیپ سبزیجات خامه ای

در

(سیارک): دیپ ها نوعی چاشنی یا سس می باشند که معمولا به عنوان اشتها آور و یا اسنک در کنار چوب شور، بیسکوئیت های شور، سیب زمینی سرخ شده، چیپس ترتیلا، چیپس سیب زمینی و … مصرف دارند.

مواد لازم برای تهیه دیپ سبزیجات خامه ای

- پنیر خامه ای 220 گرم
- فلفل دلمه ای قرمز 1 عدد
- فلفل سبز تند 1 عدد
- زیتون سیاه 200 گرم
- کنسرو ذرت 400 گرم
- پودر سیر 1/2 قاشق چایخوری
- پودر آویشن 1/8 قاشق چایخوری
- جعفری تازه یا خشک شده 1 قاشق چایخوری
- نمک و فلفل سیاه به میزان دلخواه


طرز تهیه دیپ سبزیجات خامه ای

دیپ سبزیجات خامه ای یکی از انواع دیپ می باشد، با طعمی فوق العاده و ظاهری بسیار رنگی ، زیبا واشتها آور. آماده سازی این دیپ خوشمزه در چند دقیقه است و  انتخابی عالی برای یک میان وعده یا عصرانه دلچسب میباشد.

طرز تهیه: فلفل ها و زیتون سیاه را خرد می کنیم . کنسرو ذرت را آبکشی کرده تا آب آن کاملا خارج گردد. سپس تمام مواد را داخل کاسه ای می ریزیم و کاملابا هم ترکیب می نماییم. این دیپ خوشمزه را همراه با چیپس مورد علاقه تان نوش جان نمایید . دیپ را تا 24 ساعت می توانید در یخچال نگهداری نمایید.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

مترادف انگلیسی و فارسی ادویه های هندی

در

مترادف انگلیسی و فارسی ادویه های هندی در این مطلب آمده است ظاهرا به نظر می رسد که هندی ها ادویه های متنوع زیادی دارند در صورتی که بیشتر ادویه های آنها ترکیبی از چند ادویه می باشد که براحتی در ادویه های ایران موجود است ( مترادف ادویه  و  معنی ادویه به فارسی  چاشنی است )و حتی در آشپزخانه می توانیم آنها را آماده کنیم.

 

      انگلیسی                                     فارسی                                                                                                             ادویه به زبان هندی

1          Aniseeds                          انیسون،بادیان رومی                                                                                          Suwa – Shopa  

 

2          Fennel Seeds                     دانه رازیانه به فارسی                                                                                               Saunf

 

3          Asafoetida                           انقوزه                                                                                                                            Hing 

 

4          Holy Basil                      ریحان مقدس                                                                                                                 Tulsi  

 

5          Basil Seeds                     تخم ریحان                                                                                                                Sabja, Subja

 

6          Bay Leaf                           برگ بو                                                                                                                         Tej Patta

 

7          Big Mustard Seeds        تخم خردل درشت                                                                                                  Sarson  

 

8          Black Cardamom              هل سیاه                                                                                                          Badi Elaichi

 

9          Black Cumin Seeds  (زیره به انگلیسی)        زیره سیاه                                                                  Kala Jeera

 

10        Black Mustard Seeds     دانه خردل سیاه                                                                                                      Rai

 

11        Black Pepper                  فلفل سیاه                                                                                                         Kali Mirch

 

زيره سياه به انگليسي

12        Caraway Seeds           زیره سیاه ایرانی                                                                                                 Shahjeera

 

13        Carom Seeds به فارسی

Thymol Seeds              دانه ajwain در فارسی

, Oreganon             نیان ، اجوان، نانخواه ، آویشن  (ajwain به فارسی)                                                         Ajwain 

 

14        Chilli Powder             پودر فلفل قرمز، چیلی                                                                               Lal Mirch Powder

 

15        Cinammon                         دارچین                                                                                                                  Dal Chin                 

 

16        Clarified Butter               کره حیوانی                                                                                                             Ghee

 

17        Cloves                              میخک                                                                                                                  Laung, Lavang

 

18        Coriander Powder        پودر تخم گشنیز                                                                                          Dhania Powder

 

19        Coriander seeds               تخم گشنیز                                                                                                      Sabut Dhania

 

20        Coriander, Cilantro             گشنیز                                                                                                     Dhaniya, Dhania

 

21        Cumin Seeds                    دانه زیره به فارسی                                                                                                Jeera

 

22        Curry Leaves                   برگ کاری                                                                                              Kari Patta, Kadipatha

 

23        Dry Fenugreek Leaves  برگ شنبلیله خشک                                                                                 Kasoori Methi

 

24        Dry Ginger                     زنجبیل خشک                                                                                    Saunth, Sounth, Soonth

 

25        Dry Mango powder       پودر انبه                                                                                                                Amchur

 

26        Fenugreek Seeds            دانه شنبلیله                                                                                               Methi ke Dane

 

27        Fenugreek                        شنبلیله                                                                                                                      Methi

            شنبلیله به انگلیسی

 

28        Garlic                                   سیر                                                                                                 Lasan, Lahsun, Lahsan

 

29        Fresh Ginger                 زنجبیل تازه                                                                                                   Adrak, Adhra                   

 

30        Green Cardamom           هل سبز                                                                                        Hari Elaichi , Choti Elaichi

 

31        Green Chilli                 فلفل سبز تند                                                                                                         Hari Mirch

 

32        Ground Nut, Peanuts    بادام زمینی                                                                                        Moongphalli, Mungphali

 

33        Jaggery                    شکر زرد، شکر گور                                                                                                             Gur

 

34        Lime                            لیمو ترش                                                                                                                   Nimboo, Nimbu

 

35        Cocum, Kokum                 کاکوم                                                                                                           Bhirinda, Bhirnda

 

36        Lime peel                 پوست لیمو ترش                                                                                                  Nimbu ka Chilka

 

37        Mace                       پوست جوز هندی                                                                                                Jayitri, Javitri, Javntry

 

38        Mint                                 نعناع                                                                                                                           Pudina, Podina

 

جوز هندي به انگليسي

39        Nutmeg                        جوز هندی                                                                                                                               Jaiphal

           

40        Onion                               پیاز                                                                                                                      Piaz, Peeaz or Pyaz

 

41        Onion Seeds                   تخم پیاز                                                                                                           Kalonji, Kalaungi

 

42        Pine Nuts                     دانه کاج                                                                                                                    Chilgoze or Nioze

 

43        Pomegranate Seeds     انار دانه                                                                                                                           Anardana

 

44        Poppy Seeds             خشخاش                                                                                                                              Khus Khus

 

45        Raisins                      کشمش                                                                                                                                     Munacca

 

46        Red Chilli             فلفل قرمز چیلی                                                                                                                         Lal Mirch

 

47        Rock salt, Black salt   نمک سیاه                                                                                                                      Kala namak

 

48        Sesame Seeds           کنجد                                                                                                                                               Til

 

49        Saffron                   زعفران                                                                                                                                  Kunkuma, Kesar

 

50        Tamarind             تمرهندی                                                                                                                                                Imli

 

51        Turmeric               زردچوبه                                                                                                                                                   Haldi

 

52        Vinegar                  سرکه                                                                                                                                                        Sirka

 

53        Water Melon Seeds  تخم هندوانه                                                                                                                            Magaz

 

54     Black Cardamom            هل سیاه                                                                                                                         Badi Elaichi  

      دانه هل به انگلیسی  

 

55      Mango powder             پودر انبه به انگلیسی

 

56   Coriander                     گشنیز به انگلیسی

 

 58  Mango                             انبه به انگلیسی

 •  
 • دانه کاروم در فارسی      Carom seeds, thymol, Celery seeds  59
 •  

طرز تهیه ادویه تاکو

طرز تهیه ادویه ی یونانی

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

بهترین روش برای برق انداختن گرانیت آشپزخانه تا مانند روز اول بدرخشد.

در

تمیز کردن منزل و مخصوصا آشپزخانه کاری بس دشوار است که اغلب خانم ها با آن سر کار دارند و همیشه به دنبال روش هایی هستند که سریع تر و بهتر این کار را انجام دهند. در میان تمیز کردن آشپزخانه نیز برق انداختن سنگ های گرانیت مهم است. زیرا جلا و صیقلی که این سنگ ها دارند نمایی دیگر به آشپزخانه ی شما می بخشند.

در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه سنگ های گرانیت را تمیز کنید تا مانند روز اول درخشش داشته باشند.

کشف یک روش برای تمیز کردن سنگ های گرانیتی آشپزخانه یکی از بزرگ ترین و عمده ترین چالش هایی است که صاحب خانه در بازسازی خانه و همچنین بیشتر خانم ها با آن سر و کار دارند. این سنگ ها با تمام زیبایی که دارند، در برابر خراشیده شدن، لکه ها و ترک خوردن بسیار حساس هستند و در برابر این موارد هیچ گونه محافظی ندارند. نگهداری های منظم در حال حاضر می تواند کمک شایانی به پایداری زیبایی و کارایی بلند مدت این سنگ ها در آشپزخانه ی شما کند.

تعجب می کنید اگر بدانید، چگونه باید گرانیت های آشپزخانه را در خانه ی خود بسیار عالی تمیز کنید؟ ما برای بهترین روش برای تمیز کردن گرانیت های کانتر آشپزخانه از بهترین متخصصان تمیز کردن مشاوره گرفتیم. قبل از این که همه چیز را زیر سینک بگذارید و شروع کنید به اسپری کردن و با دستمال تمیز کردن، بهتر است ببینید متخصصان و حرفه ای ها در مورد چگونگی تمیز کردن گرانیت های آشپزخانه چه می گویند و چگونه باید لکه ها را بدون خطر خراشیدگی و ترک خوردن سنگ ها پاک کرد.

 با داشتن برنامه های تمیز کاری مرتب و منظم و محصولات مناسب، سنگ های گرانیت آشپزخانه ی شما برای سال های آینده درخشان وسالم باقی خواهند ماند.

چگونه باید گرانیت آشپزخانه را تمیز کرد؟

وقتی که شما راه چگونگی تمیز کردن و درخشندگی سنگ ها گرانیتی آشپزخانه را پیدا می کنید، می دانید که مهم ترین چیزی که در این راه باید در نظر بگیرید، سیلانت ها هستند. آن ها از سنگ ها در برابر لکه و خراشیدگی محافظت می کنند، اما آن ها می توانند در اثر تمیز کردن نادرست از بین بروند و از سنگ های گرانیت آشپزخانه ی شما پاک شوند و همچنین آن ها را آسیب پذیر کنند.

چک کردن سیلانت ها می تواند اولین قدم در چگونگی پاک کردن گرانیت آشپزخانه باشد.

شما می دانید که گرانیت وقتی که بر سطح آن آب پاشیده شود به خوبی آب بندی می شود. به همین منظور هریت جونزسرپرست تمیزکاری و نگهداری شرکت تمیز کننده های لندن (Go Cleaners London) می گوید: آب بندی کردن سنگ های متخلخل یک بار در سال یا یک بار در هر دو سال راه خوبی برای حفظ رنگ و شکل آن است.

هنگامی که شما اطمینان پیدا کردید که گرانیت آب بندی شده است، لازم است محصولات پاک کننده ای را پیدا کنید تا آن ها را به خوبی درخشان کنند. یک جست و جوی آنلاین برای "چگونه گرانیت آشپزخانه را تمیز کنم؟" یا "چگونه گرانیت مشکی آشپزخانه را تمیز کنم؟" پر فروش ترین محصولات شیمیایی مخصوصی که برای تمیز کردن سنگ های مشخص طراحی شده اند را به شما نشان خواهد داد. با این وجود، ممکن است شما همیشه تمام چیز هایی را که لازم دارید در دسترس داشته باشید.

لیلی کامرون، یک متخصص تمیز کاری در خدمات شگفت انگیز (Fantastic Services) می گوید: مهم نیست که رنگ و موقعیت سنگ گرانیت شما چه چیزی باشد.

تمام چیزی که شما برای تمیز کردن گرانیت لازم دارید آب گرم، مایع ملایم پاک کننده ی ظروف، یک پارچه ی میکروفیبر تمیز و پارچه ی ظرف شویی است.

بسیاری از خوانندگان این موضوع، با شنیدن این سخنان امکان دارد تعجب کنند. مگر الکل برای پاک کردن گرانیت آشپزخانه خوب نیست؟ پس چرا نامی از آن برده نشده است؟ جواب شما بله است. حرف شما درست است! اما نکته این جا است که استفاده از آن برای پاک کردن سطوح گرانیتی آشپرخانه بسیار سخت است و کار با آن به نسبت سخت تر است.

لیلی کامرون، در این مورد نیز می گوید: یک بطری اسپری کننده که بخشی از آن با الکل ایزوپروپیل و بخش دیگر آن با آب پر شده است، یک ابزار امن برای پاک کردن آشپزخانه است.

این در صورتی است که شما نیاز داشته باشید تمام سنگ های گرانیتی آشپزخانه ی خود را ضد عفونی کرده اید.

مراحل تمیز کردن سنگ گرانیت آشپز خانه

اکنون که شما همه ی چیز هایی را که لازم دارید مهیا کرده اید، وقت کار فرا رسیده است. در این جا روش شش مرحله ای کامرون برای چگونگی تمیز کردن سنگ گرانیت کانتر آشپزخانه را مشاهده خواهید کرد:

 1. سینک یا سطلی را با آب گرم و مایع ظرف شویی ملایم پر کنید.
 2. پارچه ی ظرف شویی را در محلول فرو ببرید، سپس آن را بیرون بیاورید و بچلانید. پارچه باید مرطوب باشد اما نباید خیس باشد.
 3. با پارچه ی مرطوب همه ی تکه ها و خرده های غذا را از سطح سنگ آشپزخانه پاک کنید.
 4. محلول الکل را بر روی سطح سنگ گرانیت بپاشید و اگر می خواهید آن را ضد عفونی کند، بگذارید برای 3 تا 5 دقیقه بر روی آن بماند. این مرحله اختیاری است.
 5. سنگ گرانیت آشپزخانه را با پارچه ی ظرف شویی دارای مایع ظرف شویی پاک کنید.
 6. برای خشک کردن و برق انداختن سطح سنگ های گرانیتی از پارچه ی میکروفیبر استفاده نمایید.

 

این روشی بود که به وسیله ی آن می توانید سنگ گرانیت آشپزخانه را بدون خط و خش تمیز کنید.

این روش در مورد چگونگی تمیز کردن سنگ گرانیت آشپزخانه و نگهداری کردن از آن به طور کلی می تواند برای تر و تازه نگه داشتن آن ها کافی باشد. با این وجود، اگر هنوز متوجه لکه های سرسخت و لجوج می شوید که پاک نشده اند، برای پاک کردن آن ها لازم است اقدام های دیگری را انجام دهید. در ادامه با چگونگی پاک کردن لکه ها بر روی گرانیت آشپزخانه، مطابق با نظر مگ رابرت، رئیس شرکت تمیزکاری خانگی مالی مید، آشنا خواهید شد.

چگونه سنگ گرانیت آشپزخانه که با روغن چرب شده است را پاک کنم؟

 1. برای تهیه ی یک خمیر یا محلول سه قسمت جوش شیرین را با یک قسمت آب مخلوط کنید.
 2. آن را بر روی کانتر بزنید.
 3. کانتر را با یک پارچه ی نرم تمیز کنید و آن را به طور کامل شست و شو دهید.
 4. این کار را تا زمانی که لکه از بین می رود تکرار نمایید.

آب، آب میوه و سایر مایعات که بر روی سنگ گرانیتی آشپزخانه هستند و برای شما ناخوشایند هستند با این روش از بین می روند.

اگر برای شما عجیب است که چگونه می توان با مواد ارگانیک و طبیعی، لکه های سنگ های گرانیتی آشپزخانه را از بین برد، همان مراحل بالا را دنبال کنید اما به جای جوش شیرین از آب با هیدروژن پر اکسید استفاده نمایید.

نکته ی بسیار مهم: در ترکیب کردن مواد شوینده حتما دقت نمایید. بعضی از مواد شویند در زمانی که با هم ترکیب می شوند واکنش شیمیایی انجام می دهند و گاز هایی آزاد می کنند که بای سلامتی شما ضرر دارد.

جنگ جهانی دوم در خانه ی شما

شما که هیتلر نیستید!!! پس دست نگه دارید. مواد شوینده را با هم ترکیب نکنید. احتمالا می دانید که جنگ جهانی دوم جنگ شیمی دان ها بود. و نام گاز کلر را به احتمال بسیار زیاد باید شنیده باشید. گازی مرگبار که جان انسان های بیشماری را گرفت. اگر دوست دارید این واقعه را در خانه ی خود تکرار کنید کافی است مواد شوینده را با هم ترکیب کنید.

برای نمونه هرگز نباید مایع سفید کننده یا وایتکس را با سرکه یا شوینده های دیگر ترکیب کرد. این کار باعث آزاد شدن گاز کلر می شود. همیشه برچسب های روی مواد شوینده را مطالعه نمایید.

چگونه گرانیت آشپزخانه را با محصولات طبیعی تمیز کنم؟

محیط آشپزخانه و مخصوصا سنگ های گرانیتی با غذاهای ما تماس نزدیک دارند، پس جای تعجب نیست که بسیاری از مردم به دنبال راهی طبیعی برای پاک کردن سنگ های گرانیت آشپزخانه هستند.

خبر خوب این است که شما نیازی به مواد شیمیایی خطرناک ندارید. موادی مانند: صابون، آب، جوش شیرین و پراکسید همه ی موادی هستند که شما برای تمیز کردن آشپزخانه لازم دارید بدون این که اجازه دهید مواد شیمیایی خطرناک وارد آشپزخانه ی شما شود.

اگر شما به دنبال راه و روشی سالم تر برای پاک کردن گرانیت آشپزخانه هستید، به سادگی تکنیکی را که در بالا ذکر شد دنبال کنید. اما چند قطره از روغن های ضروری را به محلول خود اضافه نمایید.

روغن پرتقال یا اسطوخودوس محیط آشپزخانه ی شما را پر از بوهای معطر طبیعی می کند.

چگونه روزانه گرانیت آشپزخانه را تمیز کنم؟

چه کسی دوست ندارد آشپزخانه اش در هر زمانی بدون عیب به نظر برسد؟ در حالی که نیازی نیست تا همه ی بعد از ظهر ها تمیزکاری شدیدی برای سنگ های گرانیت آشپزخانه انجام دهید، نگهداری مرتب می تواند برای مدت زیادی و در سالیان متمادی آن ها را در مقابل لکه ها محافظت کند.

جونز می گوید: اگر در آشپزخانه ی خود کارهای زیادی را انجام می دهید، به صورت روزانه مواظب سنگ های گرانیت باشید.

هر کاری که برای تمیز کردن انجام می دهید، فقط اجازه ندهید خرده های مواد غذایی باقی بمانند. هر زمانی که مایعی را در جایی دیدید، برای پاک کردن آن از یک پارچه ی ظرف شویی آغشته به آب و صابون استفاده کنید. سپس با یک پارچه ی میکروفیبر سطح گرانیت را خشک کنید.

اگر تصمیم دارید از مواد شوینده ی شیمیایی استفاده کنید از آن ها به صورت جداگانه استفاده کنید و اجازه ندهید با هم ترکیب شوند. به صورت روزانه استفاده از آب و صابون برای تمیز کردن سطح گرانیت می تواند کافی باشد و سطح آن را تمیز نگه دارد. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به گرانیت بهتر است استفاده از مواد شوینده ی شیمیایی را به هر دو هفته یک بار کاهش دهید. اگر جنس گرانیت از مواد بادوام و محکم باشد، استفاده از مواد شوینده ی کم به عنوان بخشی از شست و شوی روزانه می تواند از لکه زدایی سنگ گرانیت پشتیبانی کند و آن را درخشان کند.

چگونگی تمیز کردن سنگ گرانیت حمام

تمیز کردن گرانیت حمام دارای چالش های خاص خود است. از لکه های خمیر دندان و باقی مانده ی صابون تا جرم های میکروسکوپی که شما می خواهید آن ها را پاک کنید. در مورد تمیز کردن گرانیت حمام هوشیار باشید. هر روز آن را با پارچه ی ظرف شویی حاوی آب صابون تمیز کنید و همین که لکه ها ظاهر شدند آن ها را پاک کنید. چیزی که در مورد چگونگی تمیز کردن گرانیت حمام با آشپزخانه متفاوت و در تضاد است، اهمیت مواد ضدعفونی کننده است. شما باید حداقل هر هفته یک بار حمام را ضد عفونی کنید. شاید تعجب کنید! آیا سرکه گرانیت حمام را خراب نمی کند؟ نباید دقیقا از مواد مایع اسیدی استفاده کرد. به جای آن از محلول الکل و آب استفاده کنید تا جرم ها را از بین ببرد و سرکه را برای تهیه ی سالاد نگه دارید.

آیا استفاده از ویندکس برای تمیز کردن گرانیت مشکلی ندارد؟

سنگ های گرانیتی براستی برای هر صاحب خانه ای نوعی سرمایه گذاری است. پس طبیعی است سؤالات متعددی در مورد نحوه ی نگهداری از آن ها داشته باشند. آیا درست است گرانیت را با سرکه تمیز کرد؟ آیا ویندکس گرانیت را تمیز می کند؟ آبلیمو چطور؟

شما می خواهید کاملا در مورد محصولاتی که برای تمیز کردن گرانیت استفاده می کنید مطمئن باشید. وقتی پرسیده می شود آیا استفاده از ویندکس برای تمیز کردن گرانیت مناسب است؟ جواب کاملا اجتناب ناپذیر است.

 که به مرور زمان سطح آن را می خورد. از استفاده از محلول های ساینده و شیمیایی مانند: آمونیاک (یکی از اجزای ویندکس)، سفیدکننده، سرکه، لیمو، آهک و ابر حمام اسفنجی خودداری کنید.

جونز می گوید: پاک کننده های سخت بسیار سریع سطح گرانیت را می برند و به آن آسیب می رسانند.

مایع های ملایم و پاک کننده های غیر سمی و غیر اسیدی راه های آسانی برای پاک کردن سنگ های گرانیتی در هر جای خانه ی شما هستند. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

خطرناک ترین ظروف در آشپزحانه 4 مورد

در

4 نوع ظرف خطرناک در آشپزخانه که شما باید در اسرع وقت ازدست آنها خلاص شوید.

امروزه بسیاری از ما سعی می کنیم قوانین غذای سالم را در زندگی خود دنبال کنیم. با این حال، همه نمی دانند که ظروفی که ما برای پخت و پز استفاده می کنیم، به همان اندازه غذای سالم، مهم است. حتی یک رژیم غذایی سالم می تواند به مشکلات بهداشتی منجر جدی شود اگر قابلمه ها و تابه ها از جنس خطرناک باشند.

sayarak.com یک لیست از خطرناک ترین ظروف را تهیه کرده و همچنین یک جایگزین مناسب برای آنها در آشپزی معرفی کرده است.

آیا ظروف تفلون خطرناک است؟

آیا ظروف تفلون خطرناک است؟

تفلون شاید خطرناک ترین "جنایتکار" در این لیست باشد. بسیاری از مردم قابلمه و تابه را با این پوشش انتخاب می کنند، زیرا آنها مناسب  سرخ کردن و ته دیگ هستند.

با این حال پوشش  PTFE ) polytetrafluoroethylene) پلی تترا فلورو اتیلن (PTFE) می دهد یک پلیمر پلاستیکی است که وقتی بیش از 300 درجه سانتیگراد گرم می شود، بخارات سمی را آزاد می کند. چنین  سمی می تواند منجر به تب بخار پلیمر شود ، که تب آنفولانزای تفلون نامیده می شود.شامل علائم موقتی شبه آنفولانزا مانند لرز، تب، سردرد و بدن درد می شود. بروز علائم 4 تا 10 ساعت پس از استشمام  بخار پلیمر آغاز می شود و بیماری به طور معمول طی 12 تا 48 ساعت طول می کشد. این نه تنها برای انسان ها خطرناک است، بلکه برای پرندگان داخل خانه نیز خطر دارد و باعث کاهش عمر آن ها می شود.

آیا ظروف تفلون خطرناک است؟

یکی دیگر از مواد شیمیایی خطرناک در ترکیب غذاهای تفلونی PFOA (perfluorooctanoic acid) است که به توسعه انواع مختلف سرطان، از جمله سرطان سینه و پروستات، سرطان تخمدان کمک می کند. اعتقاد بر این است که PFOA در محصولات تفلون در مقادیر کم موجود است که برای انسانها تهدیدی نیست. با این حال، در بسیاری از چیزهای روزمره وجود دارد. بنابراین، مطلوب است که تماس با این ماده شیمیایی به حداقل برسد. پرفلوئورواُکتانیک با اختلالات تیروئید، بیماری کبد، بیماری مزمن کلیوی و سرطان بیضه ارتباط دارد.این ماده با ناباروری و وزن کم نوزاد هنگام تولد می گردد.آسیب ریوی هم در مضرات استشمام بخار پلیمر قرار دارد.

چدن را جایگزین ظروف تفلون کنید

چدن برای پخت غذا امن است و در طول زمان آزمایش شده است. علاوه بر این، این ماده به سرعت و به طور مساوی گرم می شود، و در عین حال، سموم به مواد غذایی منتقل نمی شود و به طور طبیعی به افزایش سطح آهن در بدن کمک می کند. اگر سطح آهن طبیعی باشد، می توانید وسایل آشپزی ریخته گری برنجی را انتخاب کنید که همچنین برای استفاده راحت هستند.

آیا ظروف آلومینیومی برای پخت و پز خطرناک هستند

2. آیا ظروف آلومینیومی برای پخت و پز خطرناک هستند؟

تعجب آور نیست که آلومینیوم به طور گسترده ای در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر شایع ترین فلز، آلومینیوم نیز بسیار با دوام، سبک وزن، همه کاره و قابل بازیافت است. اما می تواند به سلامت شما آسیب برساند.

آلومینیوم فلزی است که روی اعصاب تاثیر می گذارد و مقدار بیش از حد آن در بدن می تواند به بیماری های سیستم عصبی مرکزی، از جمله بیماری آلزایمر و ALS (اسکلروز جانبی جانبی آمیوتروفی) منجر شود. و اگر چه وسایل آشپزخانه آلومینیومی معمولا دارای پوشش محافظتی هستند، به راحتی آسیب دیده و اجازه می دهد فلز سمی به غذا وارد شود.

جایگزین مناسب برای ظروف آلومینیومی شیشه است

ظروف شیشه ای مواد سمی را در هنگام گرم شدن منتشر نمی کنند، با دوام، سازگار با محیط زیست و بو ها را جذب نمی کنند. تنها نقص آن کمبود خواص anti-stick است. اما، می بینید، این یک نقص کوچک برای امنیت است.

 

3. آیا ظروف مسی خطرناک است؟

آیا ظروف مسی خطرناک است

شما ممکن است بیشتر از یک بار ظروف مس Copperware   را در مغازه ها دیده باشید و زیبایی آن را تحسین کنید. همچنین احتمال دارد که شما از خواص حرارتی مس، که گرمای سریع و یکنواخت را فراهم می کند، شنیده باشید. اما آیا می دانستید که مس می تواند به عنوان یک ماده برای ظروف خطرناک باشد؟

مانند برخی از فلزات سنگین دیگر، مس در مقادیر کم برای سلامت انسان بسیار مهم است. اما اضافه شدن آن در بدن می تواند منجر به  مسمومیت شدید فلز شود . استفاده از آن به عنوان یک ظرف با پوشش محافظ و بدون آن خطرناک است. در اولین تجسم، مس پس از تماس با محصولات اسیدی منتشر و وارد غذا خواهد شد . در مورد دوم، علاوه بر پوشش، شما یک عنصر سمی دیگر را در ترکیب خود، نیکل را دریافت می کنید.

ظروف جایگزین مسی ظروف فولاد ضد زنگ است

ظروف فولاد ضد زنگ نسبتا سبک وزن، مقاوم در برابر خراش است و می تواند بدون خطر باشد. همچنین، برای مدت طولانی به شما خدمت می کنند.

 آیا ظروف سرامیکی خطرناک است

 

4. آیا ظروف آشپزخانه با پوشش سرامیک خطرناک است؟

ظروف آشپزخانه با پوشش سرامیک در نگاه اول به نظر می رسد بسیار امن است. با این حال، این درست است فقط برای 100 درصد سرامیک.

پوشش سرامیکی نرم به اندازه کافی مقاوم نیست و بعد از چند ماه استفاده از آن شروع به ترک برداشتن می کند. پس از آن، سرب و کادمیم جذب می شوند و سپس به بدن می رسند. مسمومیت با سرب  یکی از خطرناک ترین انواع مسمومیت های فلزی است و می تواند باعث درد شکم، سردرد، ناباروری و سایر مشکلات سلامتی (در موارد شدید،  کما و مرگ ) شود.استفاده از ظروف با پوشش آسیب دیده خطرناک است.

جایگزین ظروف سرامیکی

جایگزین ظزوف 100٪ از جنس سرامیکی. این از مواد طبیعی ساخته شده است، غیر سمی است، غذا در آن نمی سوزد. درست است که چنین ظروفی می تواند بسیار گران باشد، اما برای سال ها به شما خدمت می کند.

شما از چه نوع ظروفی اغلب برای پخت و پز استفاده می کنید؟

نظرات

در ادامه بخوانید...

15 هدیه مناسب برای عید

در
در حال حاضر عید بسیار نزدیک است و به زودی ما ماراتن سالانه را به نام "خرید هدیه برای دوستان و اقوام" آغاز می کنیم و هر کس نمی تواند بر این خرید غلبه کند. با این حال، اگر شما به دنبال هدیه ای مناسب برای شخصی که آشپزی را دوست دارد، هستید هدایای انتخابی ما را ببینید.
 
ما در  sayarak.com دوست داریم هدیه هایی را مناسب با سبک زندگی کاربران ارائه دهیم، بنابراین 15 وسیله در آشپزخانه را برای  کسانی که مایل به صرف وقت در آشپزخانه هستند انتخاب کرده ایم.
 

1. غلطک برش

هدیه مناسب برای عید
یک ابزار همه کاره برای کمک به ساخت رشته فرنگی خانگی، و همچنین خرد کردن پیاز یا سیر
 

2. مجموعه تزئین قهوه

هدیه مناسب برای عید
هدیه ای جالب برای عاشقان قهوه که نه تنها قدردانی طعم و مزه قهوه هستند ، بلکه تزیین قهوه هم برایشان مهم است.
 

3. مجموعه ای از نازل ها برای تزئین کیک

هدیه مناسب برای عید
 

4. دستگاه برش چند منظوره سبزیجات

این وسیله سبک و چند کاره نه تنها انگشتان شما را از صدمات محافظت می کند، بلکه باعث می شود که روند آشپزی را با سرعت قابل توجهی انجام دهید.
 

5. قاشق اسکوپ

قاشق اسکوپ
هدیه ای عالی برای کسانی که دوستدار کیک  های پودری هستند.با این قاشق می توانید به راحتی و  قلقلی برای هر منظوری آماده کنید.
 

6. صفحه یخ زدای سریع

هدیه مناسب برای عید
طرفداران ذخیره مواد غذایی برای آینده مطمئنا از این وسیله لذت خواهند برد ، که سرعت باز شدن  هر غذای یخ زده را افزایش می دهد، و هم چنین زمان پخت و پز را سریع تر می کند.
 

7. حکاکی روی میوه ها و سبزیجات

وسیله حکاکی روی میوه ها و سبزیجات

کسانی که می خواهند هنر تزیین میوه ها و سبزیجات را به کار گیرند - حکاکی تزئینی سبزیجات و میوه ها - باید از مجموعه ای از چاقوها و ابزارهای دیگر که به ایجاد شاهکارهای واقعی کمک می کند استفاده کنند.

 

8.تابه چند منظوره

تابه چند منظوره

این تابه به شما اجازه می دهد تا غذاهای مختلف را همان زمان و بدون استفاده از روغن آماده کنید.

 

9. دستگاه برای ساخت صبحانه 3 در 1

هدیه مناسب برای عید
هدیه ای عالی برای کسانی که عاشق صبحانه کامل هستند، اما زمان کافی برای تهیه آنها ندارند. این یک دستگاه "ترکیبی" از گرمکن، پخت و پز و قهوه ساز است .
 

10. وسیله برای آماده کردن سوسیس

هدیه مناسب برای عید
 
اگر شما یا دوستتان می خواهید سوسیس خانگی تهیه کنید، این دستگاه غیر معمول که اجازه می دهد سوسیس با قطر های مختلف تهیه کنید برای این منظور مناسب است.
 

11. قالب برای شکلات

هدیه مناسب برای عید
هدیه ایده آل برای کسانی که دوست دارند شکلات و کوکی های غیر معمول آماده کنند مجموعه ای از قالب های سیلیکونی است که در گرما یا سرما خراب نمی شوند.
 

12. رول پین (وردنه) با طرح های حکاکی شده

رول پین (وردنه) با طرح های حکاکی شده
فقط با یک حرکت، این پین نورد خمیر را به کوکی های طرح دار خاص تبدیل می کند با تصاویر سه بعدی .

13. برای سیب زمینی پخته

هدیه مناسب عید
با استفاده از این وسیله، می توانید در چند ثانیه از سیب زمینی و سایر سبزیجات مانند گل کلم پوره درست کنید.
 

14. قالب های سیلیکون برای کیک های سه بعدی

قالب های سیلیکون سه بعدی
 
تهیه کیک هایی که به نظر می آیند از آینده برای ما به ارمغان آورده شده، بسیار آسان است: شما فقط باید از ظروف پخت مخصوص استفاده کنید .
 

15. ماشین برای برش رشته فرنگی

 برش رشته فرنگی
اگر شما یا دوستانتان به راویولی های خانگی و نودل ها علاقه دارید، این وسیله برش ، که نه تنها خمیر را رول می کند، بلکه آن را به رشته های باریک و طولانی برش می دهد، علاقمند می شوید.
 
آیا شما قبلا برای خرید هدیه عید تصمیم گرفته اید؟
 

نظرات

۱۳۹۹/۱/۵چگونه میتوان خرید

در ادامه بخوانید...

غذاهای آرژانتین

در

 

غذاهای ارگانیک به عنوان غذای جهانی معروف است. چه کسی تصور می کرد که نه تنها رقاصان شگفت انگیز در سرزمین مادری تانگو زندگی می کنند، بلکه سرآشپزان بزرگ جهان هم اهل آرژانتین می باشند. آنها دهها نوع غذای ملی و  غذاهای آرژانتینی  را به مهمانان خود ارائه می دهند، براساس دستورالعمل های جمع آوری شده از کشورهای مختلف که طرز تهیه آن را به روش خودشان تغییر داده اند.

آنها سالها تحت تاثیر طعم های آشپزی مهاجران از اروپا و فراتر از آن قرار گرفته اند. به عنوان یک نتیجه، امروز، یکی دیگر از ظرافتهای آرژانتینی که در یکی از رستورانهای محلی دستور داده میشود، به طور ناخودآگاه طعم ایتالیا، هند، آفریقا، اسپانیا، آمریکای جنوبی و روسیه را احساس می کنید.

تاریخچه غذاهای آرژانتین

تاریخ  غذای آرژانتینی  به طور دقیق با تاریخ این کشور ارتباط دارد. این، به هر حال، یکی از ویژگی های آن منطقه را توضیح می دهد. واقعیت این است که بخش های مختلف کشور، که در زمان های مختلف با مردم مهاجرکشورهای دیگر پر شده بودند، تخصص های متمایز و متنوعی از انواع آشپزی آرژانتینی  ، و همچنین مجموعه ای از ظروف محبوب را به دست آورد. بنابراین، در شمال شرقی کشور، که غذاهای آن توسط تلاش های سرخپوستان گارانی شکل گرفته شده، دستور غذاها را برای غذاهای دریایی  (رودخانه های محلی غنی از آن) و برنج حفظ کرده است.

علاوه بر این، چای متی که در اینجا مورد احترام قرار گرفته است. به نوبه خود، آشپزخانه بخش مرکزی، که تحت تاثیر تغییرات ساخته شده توسط مهاجران از ایتالیا و اسپانیا بوده، در نهایت طعم مواد غذایی دامداران گاچو را از دست داد، و در عین حال سنت های اروپایی واقعی را به دست آورد. جالب توجه است، روس ها نیز به تاریخ توسعه آن کمک کرده اند، به گوشت گاو محلی stroganoff استروگانف  و سالاد روسی. دومی به سادگی نامیده شد: "سالاد روسی".

ensaladilla-rusa.jpg

سالاد روسی

 

در مورد شمال غربی، همه چیز باقی مانده است. فقط به این دلیل که این منطقه عملا توسط مهاجرانی از کشورهای دیگر ساکن نشده اند، به همین دلیل آنها قادر به حفظ ویژگی های دوره "قبل از اسپانیایی" شده اند. مانند بسیاری از سال های قبل، آن را تحت پوشش ظروفی از سیب زمینی، ذرت، یاتوبا، فلفل، کینوا، گوجه فرنگی، لوبیا، کارب، گل سرخ. ویژگی های خاص تعداد زیادی از سبزیجات موجود در میزهای آرژانتین در تمام طول سال، به تنهایی و یا به عنوان بخشی از غذای اصلی بشمار می آید.

قبل از ورود اسپانیایی ها، سیب زمینی، گوجه فرنگی ، کدو تنبل، حبوبات و ذرت در اینجا کشت می شد . بعدها گندم به آنها اضافه شد . عشق برای گوشت گاو و باز هم گوشت گاو . از لحاظ تاریخی، این نوع گوشت را تبدیل به مشخصه کشور کرده است. این نشان می دهد که نه تنها گردشگران بلکه همچنین در آمارها، مصرف گوشت گاو آرژانتینی دومین غذای جهان بحساب می آید. گوشت خوک، گوشت گاو، گوسفند و گوشت شترمرغ بسیار کمتر از این است. تا قرن نوزدهم، گوشت گاو عمدتا بر روی آتش یا سنگ های داغ داغ بریان می شد، بعد آنها شروع به دودی کردن گوشت ، پختن و جوشاندن با سبزیجات کردند.

فراوانی ماهی و غذاهای دریایی در منو، به دلیل ویژگی های جغرافیایی است. کمبود ادویه جات و ادویه در ظروف قابل مشاهده است . مردم محلی آرژانتین توضیح می دهند که ادویه فقط طعم غذا را خراب می کند. تنها چیزی که می تواند به ظرف اضافه شود فلفل است.

شراب های قرمز آرژانتین مانند جین و ویسکی محلی، که در استان هایی مانند مندوزا، سالتو، پاتاگونیا، سان خوان تولید می شوند، بسیار فراتر از مرزهای کشور هستند.علاوه بر این، آرژانتین برای گیاهخواران (سیدرودوف) بهشت ​​است. با انواع ظروف سبزیجات و غذاها از میوه ها، آشنا یا عجیب و غریب مانند cajito، لیما، می تواند مخالفان شدید گوشت را پذیرایی کند.

با این وجود، به نظر می رسد که غذاهای محلی بهتر است با ظروف ملی آن توصیف شود. اینها عبارتند از:

پنیر Empanadas - محصولات پخته شده با پر کردن های مختلف، از جمله آنچوی و کاپر . 

غذاهای آرژانتین

پینچو

پینچو  یک کباب محلی است.

 Churasco 

یک ظرف از گوشت مکعبی است، بر روی زغال چوب برشته شده است.

 

کباب با گوشت گوسفند

Carne Assad - کباب با گوشت گوسفند. تهیه شده بر روی ذغال سنگ.

 

نان میوه

شیرینی با تکه های میوه.

Puchero

Puchero - یک ظرف گوشت و سبزیجات با سس.

پریلا

انواع استیک، سوسیس برای گوشت خواران.

سالسا

سس کره با فلفل قرمز و سرکه که با غذاهای دریایی و غذاهای گوشتی مصرف می شود.

Dulce de Leche 

کارامل شیر.

هلادو 

بستنی محلی.

ماسامورا 

ظرفی از ذرت شیرین ، آب و شیر است.

چای ماته

یک نوشیدنی ملی است که مقدار زیادی کافئین دارد .

خواص مفید غذاهای آرژانتینی

گوشت بدون چربی، ماهی و سبزیجات آرژانتینی ها سالم است و غذاهای محلی آنها فوق العاده مفید است. با گذشت زمان،  غذاهای مخصوص  بهبود یافته است، بهترین غذاهای مشهور اروپایی به شیوه آرژانتینی  آماده می شود. قابل توجه است که امروز میانگین امید به زندگی آرژانتین تقریبا 71 سال است. با توجه به آمار در چند دهه گذشته، امید به زندگی به طور مداوم در حال رشد است.

طرز تهیه غذای آرژانتینی

پینچو

پینچو

پینچو ها  یک   غذای آرژانتینی  تشکیل شده از  تکه های گوشت خوک یا مرغ کبابی شده روی چوب هستند . روش سنتی خوردن پینچو با یک تکه نان نرم و گرم است. این غذا یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی است و برخی از خاطرات دوران کودکی مورد علاقه را زنده می کند. نسخه های زیادی از پینچو وجود دارد ، اما آنچه من فکر می کنم این دستور غذا و بسیاری از  غذاهای آرژانتین  را بسیار خوب می کند ، استفاده از سوفریتو است ، ترکیبی از گیاهان و معطرهای جادویی که پایه برخی از خوشمزه ترین    غذاهای آرژانتینی   است. سوفریتو را می توانید به راحتی خودتان تهیه کنید ، یا می توانید آن را بخرید. 

 

در طرز تهیه پینچو 3 ادویه و سس به نام های سس سوفریتو ، ادویه سازون و  ادویه ادوبو بکار رفته ، طرز تهیه خانگی این سس و ادویه ها در همین مقاله آمده است.  آشپزی آرژانتینی  را  بدون این سس و ادویه ها نمی توان تصور کرد.

مواد لازم برای پینچو

1/2 فنجان سس سوفریتو 
1/3 فنجان روغن زیتون  
1 و 1/2  قاشق غذاخوری ادویه سازون  
1 و 1/2 قاشق غذاخوری ادویه ادوبو 
1 و 1/2 قاشق چایخوری پودر پیاز 
1 و 1/2 قاشق چایخوری سیر دانه دار 
1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه آسیاب شده 

1کیلو گرم مرغ ، به مکعب های 5 سانتی برش دهید 
1/4 فنجان سس باربیکیو 
1 عدد نان ، برش خورده 

 

پینچو

طرز تهیه  غذای آرژانتینی  پینچو

سوفریتو ، روغن ، سازون ، ادویه آدوبو ، پودر پیاز ، سیر  و فلفل سیاه را در یک کاسه بزرگ ترکیب کنید. گوشت مرغ را اضافه کرده و روی آن بریزید. برای بهترین نتیجه ، گوشت را حداقل 2 تا 3 ساعت ماریناد کنید.
هنگام آماده شدن برای پخت ، گوشت را از یخچال خارج کنید. آب ماریناد را دور بریزید. گریل را از قبل روی 450 درجه فارنهایت یا حرارت متوسط ​​گرم کنید. گوشت را روی سیخ های 30 یا 35  سانتی بکشید و در انتهای هر سیخ یک فضای 7.5  سانتی خالی بگذارید. 


سیخ ها را روی گریل بگذارید و به مدت 3 دقیقه گریل کنید. سیخ ها را با دقت برگردانید و طرف دیگر را به مدت 3 دقیقه کباب کنید. دوباره سیخ ها را برگردانید و 2 دقیقه دیگر از طرف دیگر بپزید ، سپس پینچو ها را با سس باربیکیو بمالید. یکبار دیگر  بپزید تا زمانی که پینچو ها سرخ شوند. از گریل بردارید ، دوباره سس باربیکیو را بمالید و 5 دقیقه قبل از سرو استراحت دهید. تکه های نان را روی گریل تست کنید.

 

سس سوفریتو 

سس سوفریتو


سوفریتو یک ماده اصلی در پخت پائلا است. این یکی از پایه های غذا را فراهم می کند .سوفریتو یک سس گوجه فرنگی سنتی اسپانیایی است که بسیار شبیه پاساتای ایتالیایی است و در انواع غذاهای اسپانیایی استفاده می شود. پیاز ، سیر ، فلفل و گوجه فرنگی خرد شده در روغن زیتون سرخ می شود تا سس گوجه فرنگی غنی و غلیظ به دست آید. می توان آن را با برنج یا تخم مرغ خورد ، اما اغلب به عنوان ترکیب اصلی سس ، سوپ ، خورش یا غذاهایی مانند پائلا یا به عنوان پر کننده برای امپانادا استفاده می شود. می توانید سس سوفریتو را در یخچال تا 5 روز نگه دارید یا می توانید آن را تا 6 ماه فریز کنید.

مواد لازم برای تهیه 500 میلی لیتر سس سوفریتو
4  قاشق غذاخوری روغن زیتون
1 عدد پیاز ، ریز خرد شده
2 حبه سیر ، ریز خرد شده
½ فلفل سبز ، ریز خرد شده
500 گرم گوجه فرنگی رسیده ، تقریبا خرد شده یا 1 قوطی گوجه فرنگی پوست کنده
1 عدد  برگ بو
1 شاخه رزماری
1 شاخه آویشن
یک قاشق غذاخوری شکر
نمک

سس سوفریتو

سس سوفریتو قرمز

طرز تهیه سس سوفریتو

در یک ظرف سایز متوسط ​​، روغن را داغ کرده و سیر خرد شده ، پیاز ، فلفل ، برگ بو ، رزماری و آویشن را اضافه کرده و حدود 10 دقیقه روی حرارت ملایم تفت دهید تا نرم و شفاف شود. گوجه فرنگی های خرد شده  ، نمک و مقدار کمی شکر را اضافه کنید و به مدت 30 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید ، گاهی اوقات هم بزنید.در اواسط پخت در غذاساز ریخته تا کاملا یکدست شود و در زمان باقی مانده روی حرارت ملایم بپزید.

 

سس سوفریتو

سس سوفریتو سبز


سس سوفریتو Sofrito ستون فقرات اکثر غذاهای لاتین کارائیب است. این سس همه کاره و ماریناد تغییرات کمی در سراسر کارائیب لاتین و آمریکای جنوبی دارد. این یک راه آسان و خوشمزه برای افزودن طعم به ماریناد گوشت ، برنج و غذاهای سبزیجات است.

طرز تهیه سس سوفریتو سبز

1 عدد فلفل دلمه ای قرمز
1 عدد فلفل دلمه ای سبز
12 آجی دولچه (ااز نواع فلفل دلمه ای aji dulce)
12 حبه سیر
پیاز 1 عدد
6 برگ recaito/ culantro (در صورت در دسترس نبودن گشنیز)
2 ساقه پونه کوهی
1 دسته گشنیز
1 قاشق غذاخوری فلفل سیاه
2 قاشق چایخوری نمک
1/2 فنجان روغن زیتون
همه مواد به جز روغن زیتون را در غذاساز مخلوط کرده و خوب مخلوط کنید. در حالی که پردازنده در حال کار است ، روغن زیتون را به آرامی به آن اضافه کنید و آنقدر ادامه دهید تا کاملا مخلوط شود.

 

ادویه سازون

ادویه سازون Sazon
 
ادویه سازون Sazon رنگ زیبا و طعم گرم را به غذاها می افزاید ، بدون گرمای تند. برای اجتناب از رنگهای غذایی موجود در برخی از مارک های فروشگاه ، این دستور را در خانه تهیه کنید.ممکن است به خرید ادویه جات ترشی جات در بازار محلی خود عادت کرده باشید ، اما وقتی بازار بسته است و نمی خواهید برای تهیه آن غذاها منتظر بمانید ، چه می کنید؟
 
وقتی برای تهیه برنج زرد و ropa vieja به ادویه sazon نیاز داشتم ، این اتفاق برای من افتاد . به جای اینکه منتظر روز بعد باشم ، تصمیم گرفتم به جای آن یک ترکیب ادویه خانگی درست کنم.هنگامی که شروع به تهیه مخلوط ادویه در خانه می کنید ، متوجه می شوید که چقدر راحت است و چقدر می توانید در پول خود صرفه جویی کنید. نه تنها این ، بلکه طعم آن همیشه بهتر است وقتی در خانه مخلوط ادویه درست می کنید. و راهی وجود ندارد که بدانید ادویه ها چقدر در قفسه های بازار مانده اند.
 
دلیل دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید مخلوط را در خانه شروع کنید ، و این دلیل مهمی است. برخی از مارک ها نمک اضافی ، رنگ های غذایی ، نگهدارنده ها و رنگ های مصنوعی را به ترکیب ادویه خود اضافه می کنند. تهیه آنها در خانه به شما این کنترل را می دهد که چه چیزی به مخلوط اضافه یا کم کنید.
ادویه سازون
 
پاداش بزرگ : هرگز نباید نگران چیزی باشید که در شیشه ادویه پنهان شده است. وقتی خودتان ادویه خود را می سازید ، مونوسدیم گلوتامات (MSG )، طعم دهنده های مصنوعی یا رنگ خوراکی وجود ندارد! اگر غذاهای لاتین و مکزیکی زیادی تهیه می کنید ، ممکن است بسیاری از مواد لازم برای ادویه سازون در انبار شما وجود داشته باشد.
 
ادویه جات مانند پودر گشنیز ، زیره ، سیر و پیاز بسیار رایج هستند. عنصر اصلی برای دادن رنگ قرمز غنی به سازون ، پودر آکیوت است.
(آکیوت بومی آمریکای گرمسیری است که از قرن بیستم رنگ قرمز از دانه های آن استخراج شده است و قدرت نمادین (نماینده زندگی ابدی، خورشید، آتش و خون، عظمت و قدرت) است و برای رنگ آمیزی و طعم غذا استفاده می شود. آکیوت نام مستعار آناتو، درخت رژ لب و زعفران برزیل نامیده می شود. )
اگر دانه های آناتو یا پودر آکیوت در دسترس نیست ، می توانید یک مقدار زعفران یا مقدار مساوی زردچوبه جایگزین کنید.
اگر زعفران در دسترس نیست یا به دلخواه شما نیست ، جایگزین دیگری برای پودر آکیوت ترکیب 1 قسمت زردچوبه و 2 قسمت پاپریکا است. آنها را با ادویه جات دیگر به کاسه اضافه کنید و خوب هستند!
 
از ترکیب ادویه لاتین برای افزودن طعم و رنگ قرمز زیبا به هر نوع غذای مکزیکی یا آمریکای لاتین استفاده کنید. سوپ ، خورش ، مرغ ، ماهی ، گوشت گاو یا  و حتی اقلام صبحانه! در اینجا چند ایده وجود دارد
ادویه استیک - از آن برای ادویه استیک ها برای کباب کردن استفاده کنید ، به ویژه یک استیک باتیت لاتین یا مکزیکی ، یا حتی استیک فلپ جنوب غربی .
غذاهای برنجی - من از ترکیب ادویه Sazon در دستورهای غذایی خود برای arroz amarillo و مرغ و برنج پورتوریکو استفاده می کنم .
لوبیا - اگرچه رنگ قرمز روی لوبیا چندان دیده نخواهد شد ، اما طعم سازون در لوبیا شگفت انگیز است !
تخم مرغ - از افزودن یک قطره روی تخم مرغ های رانچرو مکزیکی دریغ نکنید
 
ادویه سازون Sazon

مواد لازم برای تهیه ادویه سازون

1 قاشق غذاخوری گشنیز آسیاب شده
زیره سبز 1 قاشق غذاخوری
1 قاشق غذاخوری پودر آکیوت
1 قاشق غذاخوری پونه کوهی 
1 قاشق غذاخوری گشنیز خشک
1 قاشق غذاخوری پودر سیر
2 قاشق چایخوری نمک
2 قاشق غذاخوری پودر پیاز
1 قاشق چایخوری فلفل سیاه آسیاب شده
در آسیاب ادویه یا غذاساز گشنیز ، زیره ، آکیوت ، پونه کوهی ، گشنیز ، پودر سیر و پیاز ، نمک و فلفل دلمه ای را اضافه کرده و پودر کنید تا خوب خرد شود. ذخیره در ظروف محفوظ. و در دار در جای سرو و ترجیحا تاریک.
 

ادویه ادوبو 

Adobo ادویه ادوبو

ادویه ادوبو ترکیبی از ادویه همه منظوره لاتین و مکزیکی است. از این دستور العمل برای کم کردن سدیم و بدون مونوسدیم گلوتامات (MSG ) استفاده کنید. 
اگر از آشپزی لذت می برید ، احتمالاً مجموعه قابل توجهی از ادویه جات ترشی جات و ترکیب ادویه جات را در آشپزخانه خود داشته باشید. مشکل این است که می توان گفت مدت زمان ادویه جات ترشی جات قبل از خرید در قفسه های فروشگاه چقدر دشوار است. تاریخ انقضا فقط راهنمای زمان استفاده از ادویه جات است. به ندرت اطلاعاتی در مورد زمان بسته بندی ادویه جات وجود دارد.

بدتر از آن ، ادویه جات خریداری شده گران است. این می تواند احساس وحشتناکی باشد که بدانید چندین دلار برای یک شیشه پودر چیلی یا ادویه تاکو که 3 سال قبل بسته بندی شده را خرج کرده اید . به همین دلیل (و بسیاری ر دیگر) ، توصیه می کنم خودتان ادویه جات و ترشی جات را تهیه کنید.

نه تنها تهیه ادویه جات خانگی ارزان تر است ، بلکه به شما این امکان را می دهد که دقیقاً بدانید در شیشه چه چیزی وجود دارد (و چه نیست). بسیاری از مخلوط های ادویه ای که از فروشگاه خریداری شده اند دارای مقدار زیادی نمک ، طعم دهنده های مصنوعی ، مواد شیمیایی مانند MSG (گلوتامات مونوسدیم) و سایر پرکننده ها هستند.

 

Adobo ادویه ادوبو  

ادویه ادوبو چیست

ادویه ادوبو ترکیبی از ادویه جات لاتین یا اسپانیایی است که برای افزودن طعم به غذا استفاده می شود. و باعث خشک شدن یا ماریناد بسیار خوبی می شود. آن را معادل آمریکایی نمک ادویه همه منظوره یا مخلوط اولیه ادویه کاجون در نظر بگیرید.

ادویه ادوبو را می توان به عنوان محلول خشک یا ماریناد مرطوب استفاده کرد. بسیاری از مردم آن را با روغن زیتون ، آب مرکبات (معمولاً آب پرتقال یا لیمو) و سرکه ترکیب می کنند تا به عنوان خمیر طعم دهنده گوشت ، مرغ و ماهی استفاده شود.
این مخلوط دارای طعم دودی و تا حدی تند است که با سبزیجات ، سوپ ها و خورش ها و غذاهایی مانند لوبیا سیاه و برنج و فلاوتای گوشت گاو ترد بسیار عالی است 

اگرچه مواد تشکیل دهنده می توانند بر اساس منطقه متفاوت باشند ، اما معمولاً 5 ادویه اصلی وجود دارد که در اکثر مخلوط های adobo پیدا خواهید کرد
پودر سیر
پونه کوهی - وقتی غذاهای مکزیکی یا سایر غذاهای لاتین درست می کنم ، ترجیح می دهم از پونه کوهی استفاده کنم. این خویشاوند با لیمو verbena است ، بنابراین طعم مرکبات روشن تری نسبت به پونه کوهی مدیترانه ای دارد. اگر نمی توانید پونه کوهی معمولی پیدا کنید ، از آن استفاده کنید.
نمک  ، فلفل سیاه و زردچوبه

من آن را در دستور  غذاهای مخصوص  مثل غذای کوبایی روپا ویجا ، یک غذای لاتین خوشمزه که دارای استیک پهن پخته شده است ، استفاده می کنم .طعم دودی خوبی به  مرغ و برنج پورتوریکویی می بخشد و فکر می کنم در مرغ کوبانو نیز آن را دوست داشته باشید!

 

Adobo ادویه ادوبو

طرز تهیه  ادویه ادوبو 

3 قاشق غذاخوری پودر سیر
2 و 1/2 قاشق غذاخوری نمک
2 قاشق چایخوری فلفل سیاه آسیاب شده
1 قاشق چایخوری پونه کوهی 
1/2 قاشق چایخوری زردچوبه آسیاب شده
در آسیاب ادویه یا غذا ساز پودر سیر ، نمک ، فلفل سیاه ، پونه کوهی و زردچوبه را اضافه کنید. پودر کنید و در ظروف محفوظ. ذخیره کنید.

 

روپا ویجا کوبایی

 روپا ویجا کوبا

 

این دستور کوبا روپا ویجا یک غذای خوش طعم لاتین است که از استیک تهیه شده و خرد می شود. با گوجه فرنگی ، پیمنتو Pimento (نوعی فلفل دلمه که تندی کمی دارد ) ، پیاز و فلفل کم و آرام پخته می شود و سپس از زیتون و کپر Caper استفاده می شود.

آن را روی برنج سفید سرو کنید تا سس خوشمزه آن جذب شود!

 

Ropa Vieja به عنوان غذای ملی کوبا شناخته می شود ، اما تنها چیزی که من می دانم این است که یکی از غذاهای مورد علاقه من در مورد نحوه  تهیه آسان و میزان طعم هایی است که با حداقل تلاش به دست می آید.

 

طعم در ROPA VIEJA  از چیست؟
طعم های خوشمزه ای که از طعم دادن استیک با چاشنی Adobo آدوبو ، قبل از ماریناد آن با سوفریتو (سس گوجه فرنگی) ، پیاز و فلفل ، چاشنی سازون و پخت آرام آن ایجاد می شود ، شگفت انگیز است.
زیتون سبز پر شده از پیمنتو (هسته زیتون برداشته می شود و برشی از فلفل پیمنتو گذاشته می شود) ، کپرها در اواسط پخت برنج اضافه می شوند و طعم فوق العاده ای می دهند.

بهترین قسمت گوشت برای روپا ویجا 

گوشت گاو کبابی و حتی گوشت مرغ کار می کند ، اما بهترین برای من همیشه بخش استیک پهلو بوده است .

 

چرا به آن ROPA VIEJA می گویند؟

اساساً این از یک داستان قدیمی اسپانیایی درباره پیرمردی بی پول نشأت می گیرد که زمانی لباس های خود را تکه تکه می فروخت ، زیرا نمی توانست برای خانواده اش غذا تهیه کند.

مواد لازم کوبا روپا ویجا

 

Cuban-Ropa-Vieja2.jpg


سوفریتو که گفتم یک سس گوجه فرنگی غلیظ است که از گوجه فرنگی ، پیاز و فلفل تهیه شده است. در صورت تمایل می توانید یک چهارم فنجان رب گوجه فرنگی را جایگزین کنید.
استیک پهلو به راحتی خرد می شود و مجدداً در مایع و سبزیجات سرخ کننده می رود تا کم و غلیظ شود.
گوشت گاو خرد شده خوشمزه را روی برنج سفید  یا با لوبیا و موز سرخ شده سرو کنید.

Ropa Vieja کوبا با استیک پخته و چاشنی دار شروع می شود که در پایه گوجه فرنگی از پیاز ، فلفل ، زیتون و کپر تهیه می شود. روی برنج خرد کرده و سرو کنید.

3 قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن گیاهی
نیم کیلو استیک پهلو 
2 قاشق چایخوری ادویه Adobo (خریداری شده از فروشگاه یا نسخه من در همین مقاله)
2 عدد پیاز زرد خرد شده
3 عدد فلفل دلمه ای 
4 حبه سیر چرخ کرده
4 تا 6 قاشق غذاخوری سس سوفریتو(طرز تهیه سوفریتو در همین مقاله)
8 تا 12 قاشق غذاخوری سس گوجه فرنگی
2 قاشق چایخوری ادویه سازون Sazon (خریداری شده از فروشگاه یا نسخه من طرز تهیه ادویه سازون در همین مقاله)
1 قاشق چایخوری فلفل سیاه
آب گوشت گاو نزدیک به یک لیتر
10 زیتون سبز اسپانیایی برش خورده (هسته زیتون برداشته می شود و برشی از فلفل پیمنتو گذاشته می شود)
100 گرم پیمنتو قرمز برش خورده
3 قاشق غذاخوری کپر آبکش کرده
گشنیز برای تزئین

 

طرز تهیه روپا ویجا کوبایی

 روپا ویجا


پیاز را نازک خرد کرده و فلفل دلمه ای را به نوارهای 1/4 اینچی برش دهید. سیر را خرد کنید.
هر دو طرف استیک پهلو را با چاشنی ادوبو مزه دار کنید. هر کدام را به نصف بریزید تا در قابلمه جا شود.
روغن را روی حرارت متوسط ​​متوسط ​​گرم کنید. استیک ها را به قابلمه اضافه کرده و هر طرف را به صورت دسته ای تفت دهید تا حدود 10 دقیقه سرخ شود.
گوشت سرخ شده را در یک بشقاب قرار دهید و حرارت را  کم کنید تا متوسط ​​شود. پیاز ، نصف فلفل دلمه ای و سیر را اضافه کنید. گاهی اوقات هم بزنید ، حدود 10 دقیقه بپزید.
سوفریتو ، سس گوجه فرنگی ، سازون ، فلفل و آب گوشت گاو را اضافه کنید. هم بزنید و مخلوط را به جوش بیاورید. گوشت گاو را به قابلمه برگردانید. حرارت را کم کرده و بجوشانید ، بسته به نوع گوشت روی حرارت کم کاملا مغز پخت کنید. گوشت بعد از پخت باید کاملا و براحتی ریز شود.
گوشت را با دقت به کاسه منتقل کنید و گوشت را با انگشتان یا دو چنگال خرد کنید. سبزیجات و سس را بجوشانید و گوشت را اضافه کنید ، 10 دقیقه دیگر بپزید. برای تزیین روی برنج سفید با شاخه های گشنیز سرو کنید.


نکات آشپزی در روپا ویجا 

روپا ویجا

 

هر استیک پهلو را به صورت عمودی به نصف برش دهید ، نه به صورت طولی!
من دوست دارم از فلفل دلمه ای رنگهای مختلف مانند قرمز ، سبز ، زرد استفاده کنم.
سوفریتو یک سالسای غلیظ و شبیه پخت و پز لاتین است که از گوجه فرنگی ، پیاز ، فلفل سبز ، گشنیز و سیر تهیه شده است و باعث صرفه جویی در وقت آماده سازی شما در آشپزخانه می شود. اگر سوفریتو ندارید در صورت تمایل می توانید رب گوجه فرنگی را  جایگزین کنید و یک چهارم فنجان آب اضافه کنید.
به عنوان یک گزینه دیگر برای سرو: روپا ویجا  Ropa Vieja همچنین می تواند با لوبیا سیاه و موز سرخ شده با لیمو سرو شود.

 

کاربر گرامی اگر ادویه را در مقدار زیاد تهیه می کنید مقاله چرا ادویه را نمی توان در یخچال ، نزدیک اجاق گاز یا روی میز نگهداری کرد؟ را بخوانید و اگر به آشپزی ملل علاقمند هستید مقاله مترادف انگلیسی و فارسی ادویه های هندی را بخوانید.

نظرات

۱۴۰۰/۶/۱۱برنج زرد (اروز آماریلو) برنج زرد جزء اصلی در اکثر آشپزی های لاتین ، یعنی در کارائیب است. غذاهای پورتوریکو و کوبا معمولاً این غذا را در کنار گوشت قرمز و مرغ برشته سرو می کنند. طرز تهیه ساده ترکیبی از سبزیجات ، ادویه هایی مانند sazonادویه سازون و برنج سفید دانه بلند استفاده می کند. برنج کوبا چیست؟ برنج کوبا با تفت دادن پیاز خرد شده ، فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی و افزودن ادویه سازون برای طعم و رنگ شروع می شود. سپس برنج سفید دانه بلند را داخل آن بریزید و بخارپز کنید.نخود فرنگی اضافه می شود و برنج معمولاً در کنار غذاهای سرخ شده گوشت یا مرغ سرو می شود. رنگهای زیبا ، زرد ، قرمز و سبز در درجه دوم طعم غنی برنج هستند.

۱۴۰۰/۶/۱۱کوپا روپا ویجا از کدام کشور است؟ لطفا دستور غذا کوپا روپا ویجا را بگذارید

۱۴۰۰/۶/۱۲سلام به عنوان غذای ملی کوبا شناخته می شود . طرز تهیه غذا کوپا روپا ویجا را در ادامه همین مقاله می گذارم

در ادامه بخوانید...