طرز تهیه ماهی مثل رستوران 9 هک آشپزی

ماهی

از نظر محتوای عناصر مفید در ترکیب آن ، ماهی می تواند به مرغ و گوشت گاو ارجحیت داشته باشد. به همین دلیل پزشکان استفاده از آن را حداقل دو بار در هفته توصیه می کنند. با این حال ، فرآیند تهیه و پخت ماهی بسیار ساده نیست .  sayarak.com پیشنهاد می کند چند نکته را در آشپزی رعایت کنید تا ماهی مثل رستوران ها خوشمزه شود.

 

نکته 1: هنگام تمیز کردن ماهی از رنده استفاده کنید

ماهی

طرز تهیه ماهی : رنده فلس های کوچک را از بین می برد.  / عکس 


همه نمی دانند ، اما اگر ماهی را در آب داغ فرو کنید یا چند دقیقه در آب سرد و سرکه نگه دارید ، تمیز کردن آن بسیار راحت تر خواهد بود. مرحله بعدی قرار دادن ماهی در یک کیسه پلاستیکی محکم است و فقط پس از آن شروع به تمیز کردن کنید. واقعیت این است که اگر محصول را از روی فلس مستقیم روی میز پاک کنید ، فلس ها در آشپزخانه پراکنده می شود و تمیز کردن ناخوشایند است. کیسه پلاستیکی اجازه نمی دهد این اتفاق بیفتد - همه فلس ها در داخل باقی می مانند. اگر پس از پوست کندن ، فلس های کوچک و سخت روی ماهی باقی ماند (این حالت هنگام پختن سوف اتفاق می افتد) ، آن را با رنده معمولی بردارید.

 

اگر از قیچی به جای چاقو استفاده کنید ، پره ها خیلی سریعتر جدا می شوند. در مورد باله پشتی سخت ، باید پوست اطراف آن را ببرید و سپس آن را بیرون بکشید ، نوک آن را با حوله بگیرید.


نکته 2: ماهی را در شیر خیس کنید

ماهی را در شیر خیس کنید

طرز تهیه ماهی : شیر به از بین بردن بوی لجن کمک می کند.  / عکس 


بعید است که بخواهید ماهی را با طعم گل رودخانه روی میز سرو کنید. خوب است که یک هک شگفت انگیز زندگی وجود دارد که یکباره این مشکل را حل می کند. بلافاصله قبل از فرآیند پخت و پز ، ماهی باید در شیر خیسانده شود - سپس بو و طعم خاص آن از بین می رود. همچنین می توانید خیار شور را روی محصول بریزید. اگر می خواهید ماهی شکم پر را بپزید ، شکم آن را باز کنید و فقط  از آب نمک استفاده کنید.


نکته 3:  به جای لیمو روغن را سرو کنید

کره با ماهی خشک

طرز تهیه ماهی :کره با ماهی های خشک سرو می شود.  / عکس 


شاید فقط تنبل ها نمی دانند که لیمو را باید با ماهی سرو کرد. اما مشخص شد که این تنها گزینه نیست. اگر برای شام ماهی چربی دارید ، لیمو مانند سایر غذاهای ترش واقعاً یک ماده افزودنی عالی است که باعث طعم غذا می شود. اما ماهی هایی که چرب نیستند به یک "همراه" کاملاً متفاوت نیاز دارد: اگر به نظر می رسد خشک است ، از کره ذوب شده استفاده کنید ، که طعم غذا را کاملاً تغییر می دهد. فقط کمی کره را بر روی آن بریزید و از ماهی پخته شده  لذت ببرید.


نکته 4: ماهی را قبل از پخت با نمک مزه دار کنید

ماهی را با نمک مزه دار

طرز تهی ه ماهی :ماهی را با نمک مزه دار کرده و بلافاصله درون تابه قرار دهید.  / عکس 


جالب است ، اما سوال "چه زمانی باید ماهی را نمک زد؟" همه میزبانان متفاوت پاسخ می دهند. برخی معتقدند که این کار باید در مرحله ای که ترشی اضافه می شود ، دیگران - قبل از سرو اضافه می کنند. اما در واقع ، ماهی باید درست قبل از پختن با نمک مزه دار شود. واقعیت این است که نمک قادر به بیرون کشیدن مایعات است و برای هر ماهی از دست دادن رطوبت کشنده است ، زیرا به بیسکویت خشک  تبدیل می شود. بنابراین ، نمک اضافه کنید و بلافاصله محصول را به ظرف بفرستید - اشتباه نکنید.


نکته 5: ادویه جات را به آب اضافه کنید

بخار پز کردن ماهی

طرز تهیه ماهی : هنگام بخار پز کردن ماهی ، ادویه ها را به آب اضافه کنید.  / عکس 


ماهی بخارپز نه تنها توسط افرادی که به رژیم یا تغذیه مناسب پایبند هستند مورد استقبال قرار خواهد گرفت. اگر درست پخته شود ، به تزئین شایسته هر میز تبدیل می شود ، که بدون استثنا توسط همه اعضای خانواده خورده می شود.


سرآشپزهای حرفه ای یک راز را می دانند که به شما اجازه می دهد از این طریق به خصوص  ماهی خوشمزه بپزید. آنها تمام ادویه ها را به استثنای نمک نه در ماهی بلکه در آبی که برای بخار ریخته می شود قرار می دهند. به عنوان مثال می توانید از آویشن ، رزماری  ، انیسون ، ریحان استفاده کنید. در نتیجه ، غذا به طرز باورنکردنی معطر خواهد شد و به عنوان یک پاداش ، آپارتمان با بوی نفس گیر ماهی پر نخواهد شد.


نکته 6: کف را بگیرید تا آبگوشت شفاف شود

آبگوشت ماهی

طرز تهیه ماهی : کف را خالی کنید تا آبگوشت شفاف شود.  / عکس 


آبگوشت ماهی یک محصول کاملاً همه کاره است. می توان از آن به عنوان یکی از اجزای سوپ ماهی ، سس ، اسپریک استفاده کرد. در صورت تمایل ، بقیه آبگوشت را می توان به صورت منجمد نگهداری کرد و در صورت لزوم از آن استفاده کرد. اگر فکر می کنید برای شما مفید است ، از رعایت فن آوری پخت و پز مراقبت کنید - آبگوشت را با حرارت کم بپزید و کف را دائماً بردارید. کمکی نکرد؟ پس پروتئین از قبل زده شده را درون آن بریزید( سفیده تخم مرغ)و بعد از نیم ساعت صاف کنید. نتیجه شما را شگفت زده خواهد کرد.


نکته 7: از ماهی تابه نچسب استفاده کنید

ماهی

طرز تهیه ماهی : ماهی در ته تابه نچسب فرو نمی رود.  / عکس 


شما می توانید ماهی را مطابق با پیچیده ترین دستور پخت تهیه کنید ، اما اگر یک نتیجه ترد طلایی نداشته باشید فایده ای نخواهد داشت. در اینجا چگونگی رسیدن پوست سرخ شده به ترد ارائه شده است.

• ماهی را با ادویه یا یک لایه نازک آرد پودری کنید - این امر برای خشک شدن سطح محصول قبل از سرخ شدن ضروری است. در این حالت ، به ته ظرف نمی چسبد ، بلافاصله خوب می گیرد و می پزد.

• در یک تابه داغ سرخ کنید - اگر ماهی را در یک تابه سرد قرار دهید ، نمی توانید ماهی را از بیرون ترد و از داخل نرم کنید. به محض اینکه دیدید روغن تا دمای مورد نظر گرم شده و پس از چند ثانیه شروع به سوختن می کند ، ماهی را برای سرخ شدن داخل تابه بگذارید.

• از یک تابه نچسب استفاده کنید - حتی تابه چدنی یا فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا نمی تواند ماهی را صد در صد بپزد ، زیرا احتمال چسبیدن ماهی به کف را از بین نمی برند. و برای این محصول ، چسبندگی کشنده است. بنابراین ، ارزش خطر را ندارد.


نکته 8: از دو نوع روغن استفاده کنید

ماهی

طرز تهیه ماهی : وقتی پختن ماهی تقریباً تمام شد ، کره را به تابه اضافه کنید.  / عکس 


شما باید ماهی را با روغن نباتی تصفیه شده سرخ کنید و چند دقیقه قبل از پایان پخت و پز ، چند برش کره را در ماهیتابه بریزید. به محض ذوب شدن ، شروع به ریختن کره ذوب شده روی ماهی کنید - این عمل باید تکرار شود تا محصول کاملاً پخته شود. اگر می خواهید ماهی خوش طعم باشد ، گیاهانی مانند آویشن ، رزماری را مستقیماً به کره ذوب شده اضافه کنید. بو و طعم ادویه را کاملاً جذب می کند و سپس آن را به ماهی "منتقل" می کند.


نکته 9: بوی ماهی را با لیمو را خنثی کنید

تخته برش

طرز تهیه ماهی : لیمو بوی ماهی را از تخته برش می برد.  / عکس 

 

بعد از اینکه تمیز کردن  ماهی به پایان رسید ، بلافاصله محل کار خود را تمیز کرده و ابزارهایی را که در این کار استفاده کرده اید ، به ویژه چاقوها و تخته برش را پردازش کنید. برای از بین بردن بو می توان از آب لیمو یا سرکه معمولی استفاده کرد. در پایان ، باید وسایل آشپزخانه را زیر آب روان بشویید.

در مورد بوی ماهیتابه و همچنین بوی ماهی که در اتاق معلق است ، می توان آنها را با کمک قهوه از بین برد. چند دانه یا یک قاشق قهوه آسیاب شده را در ظرفی که ماهی در آن سرخ شده قرار دهید و برای چند دقیقه خالی تفت دهید.  اکنون اتاق با رایحه ای نفس گیر یک نوشیدنی نشاط آور پر شده است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید