چرا کابوی ها پوسته تخم مرغ را به قهوه اضافه می کنند

دم کردن قهوه


عاشقان قهوه : آنها پنیر، روغن نارگیل، یک تخم مرغ خام و حتی پوسته باقی مانده از آن را به قهوه خود اضافه می کنند! علاوه بر این، آنها از اواخر قرن نوزدهم این کار را انجام داده اند ...

روش کابوی دم کردن قهوه

پوسته تخم مرغ آسیاب شده و قهوه ترکیب عجیبی هستند، اما سابقه طولانی دارند. این نوشیدنی تخم مرغ دو قرن پیش توسط گاوچران در قابلمه ای روی آتش دم کرده بود. قهوه در آن زمان بسیار بد بود و طبخ طولانی مدت مطمئناً هیچ فایده‌ای نداشت، بنابراین، برای اینکه طعم را یکنواخت کرده و از تلخی شدید خلاص شوند، چوپانان شجاع پوسته تخم مرغ خرد شده را به دانه‌های آسیاب شده اضافه کردند. به هر حال با تفاله قهوه دور انداخته می شد. 

نام مخترع روش غیر معمول در پشت صحنه تاریخ باقی مانده است، اما این ایده بی معنی نیست. پوسته تخم مرغ 95 تا 97 درصد کربنات کلسیم است که اسیدیته را کاهش می دهد و در نتیجه تلخی آن را کم می کند و قهوه دم شده را متعادل تر می کند. علاوه بر این، پوسته از خروج تفاله قهوه جلوگیری می کند و به عنوان یک فیلتر طبیعی عمل می کند و به ته نشین شدن تفاله های قهوه کمک می کند و در نتیجه نوشیدنی را تمیز می کند.

 

دم کردن قهوه

 

جالب اینجاست که قهوه دم شده با پوسته ها نه تنها در بسیاری از کافی شاپ ها در ایالات متحده سرو می شود، بلکه به صورت تجاری نیز به فروش می رسد. برای مثال، Blackstar Cowboy Coffee پوسته‌های تخم‌مرغ را از مزارع می‌خرد تا مخلوط‌های ممتاز بسازد.
افرادی که نگران محیط زیست هستند نیز ایده افزودن پوسته به قهوه را دوست دارند. این به خوبی با ایده‌آل‌های اقتصاد دایره‌ای، که شامل استفاده مجدد از مواد خام و کاهش ضایعات است، مطابقت دارد.

 

Blackstar Cowboy Coffee

آیا قهوه با پوسته تخم مرغ بی خطر است

کارشناسان می گویند بهتر است از پوسته تخم مرغ های آب پز شده استفاده نکنید. ظاهرا، پس از آن قهوه دارای طعم ناخوشایند است. با این حال، پوسته تخم مرغ خام بسیار خطرناک است: خطر ابتلا به باکتری سالمونلا وجود دارد. در اروپا و ایالات متحده، تخم مرغ پاستوریزه به فروش می رسد: اعتقاد بر این است که پاستوریزه کردن (گرم کردن تخم مرغ در دمای 60 درجه سانتیگراد به مدت سه تا پنج دقیقه) باعث از بین رفتن سالمونلا می شود. ما هنوز در کشورمان چنین محصولی نداریم، بنابراین برخی از آشپزها خودشان تخم مرغ ها را پاستوریزه می کنند و مجهز به دماسنج هستند.

اما باز هم بهتر است آن را سالم بازی کنید و ابتدا تخم مرغ ها را بجوشانید: حداقل 15 تا 20 دقیقه از لحظه جوشیدن. همچنین می توانید پوسته را با قرار دادن در فر از قبل گرم شده با دمای 140 درجه به مدت یک ساعت ضد عفونی کنید.

 

دم کردن قهوه

طرز تهیه قهوه از پوسته تخم مرغ: راهنمای گام به گام

اول از همه، این روش برای شرایط مزرعه عالی است (یا اگر هنگام رفتن به پیک نیک، فیلتر مناسب را برای قهوه فراموش کرده اید)، اما می توانید قهوه با پوسته را در خانه در یک ترک دم کنید. یا اگر می خواهید از کابوی ها تقلید کنید، در یک قابلمه قرار دهید.

نسبت ها به شرح زیر است: یک پوسته تخم مرغ برای سه تا چهار فنجان قهوه.

تخم مرغ را در آب گرم و مایع ظرفشویی بدون عطر بشویید تا آلودگی و میکروب ها از بین برود. نکته مهم: هرگز تخم مرغ ها را از قبل خیس نکنید، زیرا ساختار پوسته متخلخل است، بنابراین، برعکس، نفوذ باکتری ها به داخل آن آسان تر خواهد بود.
تخم مرغ ها را به سختی بجوشانید و حداقل 15 دقیقه روی آتش بگذارید.
پوسته را با احتیاط جدا کنید تا هیچ ذره پروتئینی روی آن باقی نماند. می توانید در حین تهیه قهوه برای صبحانه تخم مرغ بخورید.
پوسته ها را آسیاب کنید. باید کمی درشت تر از قهوه آسیاب شده باشد.
قهوه را به روش معمولی ترکی دم کنید. یا اگر قهوه کابوی را در قابلمه دم می کنید، آن را روی حرارت بگذارید تا به جوش آید.
ظرف را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید نوشیدنی برای چند دقیقه بماند تا ته نشین شود.

 

تخم مرغ

همچنین می توانید قهوه را با پوسته در فرنچ پرس، بریزید یا دستگاه قهوه خرنوب درست کنید (در این حالت فقط پوسته های خرد شده را روی دانه های آسیاب شده بریزید).
از آنجایی که مخلوط‌های مختلف دارای سطوح مختلف اسیدیته هستند، ممکن است لازم باشد دستور  را با اضافه کردن پوسته‌های بیشتری تغییر دهید تا تلخی اضافی تا حد ممکن حذف یا کمتر  شود،  برای ملایم‌تر شدن قهوه.

 

فواید پوسته تخم مرغ چیست

حتما شنیده اید که پوست تخم مرغ منبع عالی کلسیم است. علاوه بر این، حاوی پروتئین هایی است که به دلیل آن کلسیم بهتر جذب می شود و 27 عنصر ریز از جمله منیزیم، آهن، فلوئور، فسفر. با این حال، همه این مواد تنها با پوسته وارد بدن می شوند، اما اینکه آیا آنها در نوشیدنی ختم می شوند یا خیر، یک سوال بزرگ است. بنابراین قهوه کابوی بیشتر یک آزمایش آشپزی است تا یک محصول سالم.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید