آیا بادمجان را پوست کنیم + نحوه خلاص شدن از شر ماده مضر و مخرب موجود در آن

بادمجان


می توانید غذاهای خوشمزه و اصلی را از بادمجان بپزید و از آنها به عنوان یکی از مواد اولیه در دستور پخت غذاهای مختلف استفاده کنید. با این حال، علاوه بر طعم، این بادمجان به دلیل فواید بسیار ارزشمندی که برای بدن دارد نیز برای تغذیه سالم ارزشمند است. پزشکان بادمجان را برای تغذیه رژیمی توصیه می کنند. آنها تأثیر مثبتی بر سیستم گوارشی دارند، کلسترول را حذف می کنند و وزن را عادی می کنند. و "بادمجان" برای استخوان ها، پوست و مو، سیستم عصبی، گردش خون، قلب و عروق و دستگاه تناسلی مفید است.

 

آیا  بادمجان را پوست کنیم و نحوه درست انجام آن

آشپز تازه کار، با خرید "بادمجان ها"، تعجب می کند که آیا بادمجان ها باید پوست گرفته شوند یا با پوست پخته شوند. پوست گرفتن، بادمجان را از اکثر خواص مفید خود محروم می کند؟ بیایید بفهمیم چرا و علت چیست؟

 

برای ظروف بادمجان که قوام باید یکنواخت باشد، بادمجان ها را همیشه تمیز می کنند و در صورت لزوم هسته با دانه ها را نیز جدا می کنند (اگر  تازه نباشد). دانه های بادمجان که دیر از بوته جدا شده ، غذا را خراب می کند، به خصوص هنگام خورش. خورش، پوره سیب زمینیو بادمجان خورشتی، هم به صورت جداگانه و هم همراه با سبزیجات دیگر نیاز به بافت لطیفی دارند.

 

چه زمانی بادمجان را پوست نکنیم

در بعضی از غذاها، بادمجان ها باید بعد از پختن فرم خود را حفظ کنند. این پوست است که به حفظ ظاهر محصول نهایی کمک می کند. بادمجان ها نیز با پوست و دانه ها باقی می مانند یا زمانی که بخواهند تندی به طعم آن اضافه کنند، پوست آن ها را تا حدی جدا می کنند. این غذاها شامل رول بادمجان و سبزیجات پخته، سرخ شده، شکم پر و کبابی است.

 

گرفتن تلخی بادمجان

هنگامی که در دستور غذا باید پوست یک بادمجان حفظ شود، اما خطر تلخ شدن آن وجود دارد، بادمجان نیاز به ترفند گرفتن تلخی دارد. پس از شستن، بادمجان ها را خشک کرده، به صورت دایره یا مکعب برش داده و در آب نمک (1 لیتر / 2 قاشق غذاخوری) به مدت 25-30 دقیقه خیس می کنند . همچنین می توانید به مدت نیم ساعت با کمی فشار در شیر تازه خیس کنید. کل بادمجان ها باید حداقل دو ساعت خیس شود. سپس بادمجان با آب تمیز شسته می شود. حالا بادمجان را می توان پخت و تلخ نمی شود.

 

 آیا می دانستید که تلخی بادمجان در پوست نیست، بلکه تلخی در مغز یا دانه آن است؟ به همین دلیل است که برای از بین بردن تلخی، بادمجان را قبل از خیساندن برش می دهند.

پوست بادمجان پر از نیترات است  به بدن آسیب نمی رساند؟ 

پوست یک بادمجان با کیفیت و پر از نیترات به بدن آسیب نمی رساند؟ بنابراین، این سؤال که آیا می توان آن را با پوست خورد، ارزش آن را دارد. برعکس، پوست حاوی حداکثر مواد مفید است . با این حال، گاهی اوقات پوست باید دور ریخته شود.

بنابراین، اگر بادمجان میانسال باشد، همیشه پوست کنده می شود: بادمجان های کهنه پوست سفت دارند و تلخی آن ها بیشتر می شود. اگر از سبزیجات برای غذای رژیمی یا در ظروف مخصوص کودکان استفاده می شود، بهتر است پوست آن نیز جدا شود. این امر به ویژه در شرایطی صادق است که سبزیجاتی را که در مزارع بزرگ کشت می‌شوند خریداری می‌کنید و نمی‌دانید که آیا نیترات‌ها و در چه مقداری استفاده شده است یا خیر. اگر این شک وجود دارد که میوه با استفاده از مواد شیمیایی رشد کرده است، بهتر است پوست آن را بگیرید، زیرا تمایل به تجمع سموم مضر دارد.

 

بادمجان

نحوه پوست کندن بادمجان

اگر دستور پخت نیاز به پوست گیری دارد، یا اگر خودتان بادمجان پوست کنده را ترجیح می دهید، راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. سه نوع تمیز کردن وجود دارد:

- پوست کندن کامل بادمجان.
- پوست کندن جزئی بادمجان.
- پوست کندن بادمجان بعد از پخت.
قبل از پختن، بادمجان به خوبی در زیر آب جاری شسته می شود، پایه ساقه و قسمت پایین آن همیشه جدا می شود - آنها سخت و تلخ هستند. آنها بدون توجه به روش تمیز کردن و تازگی یا کهنگی بادمجان قطع می شوند.

پوست کندن کامل بادمجان

برای این کار پوست را با چاقو یا پوست کن سبزیجات جدا کنید. لایه پوست نباید خیلی ضخیم باشد. بادمجان را به صورت عمودی با شیب کمی روی تخته قرار دهید. پوست را به صورت نواری از بالا به پایین جدا کنید تا زمانی که کل بادمجان پوست کنده شود.

 پوست کندن جزئی بادمجان

این نوع تمیز کردن ظاهر و طعم غذاهای آماده را متنوع می کند. این به شما امکان می دهد مفید بودن سبزیجات و شکل آن را حفظ کنید. منظور از این روش این است که پوست را به همان روش قبلی، فقط نه به طور کامل، بلکه به صورت نوارهایی به عرض 2-3 سانتی متر برش می دهند. به نظر می رسد نوعی بادمجان "گورخری".

پوست کندن بادمجان بعد از پخت

تمیز کردن بادمجان تمام شده پس از عملیات حرارتی آن انجام می شود. با یک میوه کامل پخته شده یا کبابی، وقتی خنک شد، یک لایه نازک پوست را با چاقو، دست، چنگال یا قاشق به دقت جدا کنید.

 

بادمجان


اگر نمی دانید بادمجان باید پوست کنده شود یا نه، باید بدانید که دانه ها به بادمجان تلخی می دهند. خود گوشت بادمجان نیز می تواند تلخ باشد. سولانین موجود در میوه ها مسئول این تلخی هستند - ماده ای که در مقادیر زیاد تأثیر مضری بر بدن دارد. و هنگام سرخ کردن بادمجان، نه تنها طعم ظرف را خراب می کند، بلکه می تواند باعث مسمومیت شود. زنان خانه دار و آشپزهای باتجربه همیشه می توانند تعیین کنند که آیا بادمجان ها بعد از پخت ها تلخ خواهند بود یا نه؟

برای درک اینکه آیا مقدار زیادی سولانین در بادمجان وجود دارد و بر این اساس، آیا نیاز به گرفتن تلخی دارد یا خیر، کافی است یک تکه کوچک بادمجان را قطع کنید و نیم دقیقه صبر کنید. گوشت بادمجان، که در آن سولانین وجود ندارد یا بسیار کم رنگ است و روشن باقی می ماند یا ممکن است رنگ کمی زرد پیدا کند. بادمجان حاوی سولانین روی قسمت برش خورده تیره و قهوه ای می شوند.

 

برای از بین بردن کامل تلخی، که به معنای خلاص شدن از شر سولانین است، باید "بادمجان ها" را به درستی پردازش کنید:

بادمجان را طبق دستور غذا برش دهید (در صورت لزوم می توانید کل آن را پردازش کنید).
در آب نمک یا شیر خیس کنید (30 دقیقه برای بادمجان های خرد شده، دو ساعت برای بادمجان های کامل ).
بادمجان را از دانه ها جدا کنید و پوست آن را (به طور کامل یا جزئی) بکنید.


اکنون بیشتر بادمجان ها تلخ نیستند.  متشکریم از همه پرورش دهندگان: آنها انواعی را امتحان کردند و به ارمغان آوردند که به سادگی تلخ نیستند.


 اکنون می دانید که چگونه بادمجان را از نظر سولانین آزمایش کنید و از شر یک ماده مضر و مخرب طعم خلاص شوید. این به شما این امکان را می دهد که "بادمجان ها" را همانطور که می خواهید و طبق دستور العمل های مورد علاقه خود بپزید و نگران طعم ظروف و سلامت خود نباشید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید