دکوراسیون فضاهای داخلی 2016

فضاهای داخلی با حس لامسه: لمس شدن توسط چیدمان و اثاثیه


نرم و غیر مقاوم:چیزهایی که در این فصل شما باید برای خانۀ خود دارای آن باشید تماما مربوط به لامسه هستند .لامسه های داخلی فضای بین چیدمان نرم و سخت را تشکیل میدهند که اتاق را از جایی که شما ساکن آن هستید به چیزی که شما تجربه میکنید تبدیل خواهد کرد.(سیارک)
جو بورنز،از طراحی و توسعه دهنده،الیور بورنزمیگوید:"مخمل، یک پارچه عامه پسند در راهروها در فصول پائیز/زمستان 2016 بود و حالا بصورت یکی از اجزاء ثابت کلید فصل گرایشات داخلی درآمده است"
"مخمل احساسی گرم، عمیق و لوکس بودن را به اتاق منتقل میکند. تطبیق پذیر است و بصورت مداوم شالوده ای از اجزاء متمرکز مثل یک صندلی راحتی، مبل و یا بالش،تا پشتی یا رو انداز فراهم میکند"
برای اشیاء مرغوبی که از بودجه معمول بیشتر باشند، “Touched Interiors” دارای رنج دلخواه طرح های دیواری هستند، از مخمل الماسی شکل تا چرم قرمز گل میخی با کریستال های سنگ.قیمت های از 250 یورو برای هر 45 سانتی متر مربع طرح آغاز می شود. (touchedinteriors.co.uk).


بازگشتی دیگر به دهه 70، ازدحام یا پوشاندن یک سطح مناسب ، دوباره بازگشته است.کاغذ دیواری نینا کمپبل با ظاهر موتیف های نقطه ای در میان شلوغی با تضادی خارجی(هر رول،95 یورو، (ninacampbell.com
درحالیکه کاغذ دیواری آزبورن شامل راه راه های پلنگی و نقاط پلنگی در تزئینات و تماما فلزی میباشند.(119 یورو، ( johnlewis.com


دیوارها همچنین از کف ها الهام گرفته اند.با چوب اصلاح شده دارای اضافات بافتی عمیق و گرم الهام گرفته از طبیعت.سوفیاشبی،کارگردان در استودیو Ashby میگوید"پیچیدگی و حرکت در ساقۀ غلات، یک سطح لمسی بسیار زیبا است که برای لمس کردن گرم است و بسیار طبیعی میباشد"(سیارک)
محوطۀ طراحی داخلی Bret و May دریورک شایر، سرشار از گزینه های چوبی است.قیمت ها از 49 یورو در متر مربع چوب اصلاح شده با روکش فلزی شروع میشوند. (bertandmay.com) چوب داگلاس و بلوطی شکل قد کمپانی خانوادگی دانمارکی Dinesen stocks از 100 یورو در هر متر مربع آغاز میشود. (dinesen.com).
طراحی داخلی بخش نمایش برج بانک جنوبی لندن برعهدۀ راشل وینهم است."ما ترکیبی از مس سیر، شرابی و رنگ قهوه ای مایل به زرد و پارچه های نرم در بافت های مختلف شامل خز، ابریشم . ترمه را برای ایجاد یک فضای گرم و مطبوع، استفاده کردیم" او اینطور گفت"این اسبابیه مجلل هنگامیکه با کوسن ها و رو اندازها پوشانده شودند، ایجاد غنا و عمق خواهند کرد" اتصالات جدید پائیزی فرانسوی از گره ها تا گستردگی های ادامه دار است و شامل چراغ سقفی کریستال ضخیم با یک سطح درخشان چند وجهی میباشد.(165 یورو، frenchconnection.com)
ربکا واکفیلد کارگردان خلاق در استودیو Banda Design، میگوید لامسه، موجب افزایش گرایش و سرگرمی در خانه میشود." مشتریان ما بصورت فزاینده بدنبال چیزی منحصربفرد که به زیبایی درست شده باشد،پایدار و اصیل باشد میگردند که مهمان ها در هنگام مهمانی های شام، راجع به آن نظر بدهند.
اما این تماما برای نشان دادن و درخشیدن نیست.آتینا بلوف؛ حامی مالی توپولوژی داخلی، یک سرویس داخلی مجازی که از هر اتاقی 75 یورو شروع میشود(topologylondon.co.uk), میگوید که وسواس ما درمورد لمس، از چیزی عمیق تر منشا میگیرد."ما دارای میل ارتقاء تجربه حسی بوسیلۀ اشیایی که خودمان را در خانه بوسیله آنها محاصره کرده ایم، میباشیم" او می گوید:تنها نگاه کردن به چیزی کافی نیست.اضافه کردن گزینۀ تماس، مشخصا برای حس کنجکاوی ما خوشایند است که شاید ریشه در تکامل دوران کودکی ما داشته باشد."


بافت، یک گزینۀ بسیار کلیدی در سراسر صنعت، یک مجموعه بوتیک از آپارتمان ها توسط Dukelease در Fitzorvia شهر لندن است که طراحی خود را از ناحیۀ تجارت پارچه های تاریخی گرفته است."ما از مواد در راه های غیر معمول استفاده کردیم.پارچه ها بر دیوارها و درها و توری های مشخص بر روی کاشی های توالت از طراح متولد اسپانیا Patricia Urquiola استفاده کردیم."Katharine Neathercoat از شرکت طراحی داخلی . scheme’s ، Rold Judd اینطور می گوید.حجاری و نقوش برجسته کاشی های Urquiola از 281.47 یورو در هر متر مربع موجود میباشند.
البته، روند لمسی بطور نزدیکی با وسواس ما درخصوص درست کردن چیزها مرتبط است.برای آنها که مشتاق خلق کردن بیان قطعات خودشان هستند، Bobbin و Bow، کارگاهی را اداره میکنند تا چلچراغ های ساده اما پر جلال از نی چاودار و کاغذ درست کنند. برای فریبندگی کمتر، کمپانی همینطور کمیسیون هایی که از 170 یورو شروع میشوند را برعهده گرفته است. (bobbinandbow.com).

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید