طراحی رنگولی جنوب هندوستان

در

Rangoli (رنگولی)یک رویداد مهم یا فستیوال برای استقبال از خدایان می باشد. این رویداد به شکلی هنری انجام می شود که در آن مردم طرح و نقش هایی را با استفاده از رنگ، نمک، گلبرگ گل و غیره روی زمین می کشند. در جنوب هندوستان Rangoli (رنگولی) در بین مردم معمولی با نام Kolam شناخته می شود و همان معنی را می دهد. نقش های دوست داشتنی و رنگارنگ در اندازه های مختلف کار می شود و می توان بعنوان نقاشی دیواری هندی از آن نام برد. پر از رنگ های روشن و زمینه ای نیز می توانند باشند. مهم نیست که موضوع نقاشی چیست، همیشه تصاویر زیبا بوده و چشم گیر می باشند. (سیارک

حال برخی از طرح های Rangoli (رنگولی) جنوب هندوستان را که مشهور بوده و خلاقانه، رنگارنگ و دلپذیر می باشند می آوریم.

  1. Rangoli (رنگولی) گل ها:

طرح های گل متفاوت بوده و گاها کمی پیچیده می باشند. با این حال بسیار جالب هستند. می توانید از رنگ های فراوان و حتی گلبرگ های مختلف استفاده کرده و اثری هنری بیافرینید. وقتی طرح شما خلاقانه خواهد بود که طرح ثابتی را ترسیم ننمایید. این طرح ها کاملا گل دار می باشند اما بسیار نیز عاشقانه هستند. ترکیب کاملی از هنر و سنت می باشند. (سیارک

  1. Mandapam Kolam

Mandapam Kolam، مخصوص عروسی است. کاملا پیچیده بنظر می رسد اما وقتی به طرح تکه تکه نگاه شود بسیار ساده و آسان خواهد بود. می توانید این طراحی ها را در طول فصل عروسی ببینید و این رسم هنوز هم ادامه دارد.

  1. Rangoli (رنگولی) تصویر

 

جنوب هندوستان بخشی بسیار هنری بوده و طرح های Rangoli (رنگولی) این بخش حاکی از آن است. تصاویری که ترسیم می گردند، بسیار شبیه به نقاشی دیواری است اما به جای اسپری رنگی از پودر استفاده می شود. این طرح یا هنر، تصویری را نمایش داده و به بیننده آن پیغامی دارد.

  1. Karthigai Kolam

Karthigai فستیوال مهمی از چراغ در جنوب هندوستان می باشد و با عنوان Karthigai Deepam مشهور شده است. این طرح ها معمولا در یک فستیوال انجام می شوند. با چراغ های روشن و دیاس تزئین می گردد. ساخت آن بسیار ساده است. با استفاده از گچ سفید و رنگ Rangoli (رنگولی) سفید طراحی می شود. با این حال می تواند رنگ های دلخواهی نیز در صورت تمایل اضافه گردد.

  1. Rangoli (رنگولی) نقطه:

این یکی از طرح های Rangoli (رنگولی) مانوی جنوب هندوستان با نقاطی است که می توانند در خارج بسیاری از خانه ها مشاهده گردند. با استفاده از پودر سنگ سفید و خاک درست می شود. این طرح می تواند بنظر بسیار پیچیده برسد. با این حال وقتی که از نزدیک به آن نگاه می کنید درخواهید یافت که الگوی طرح در مرکز این Rangoli (رنگولی) در 4 گوشه تکرار شده است. این طرح ها آسان هستند چرا که تعداد نقاط و خطوط مشخصی دارند. بنابراین در چنین طرح هایی امکان ندارد اشتباه داشته باشید. اگر مبتدی هستید، بهترین کار شروع با این طرح می باشد. در اندازه ها و الگوهای مختلفی می باشند. می توانید یکی را انتخاب کنید!

  1. Kolam پروانه:

این طرح Rangoli (رنگولی) نیز با ترکیب نقطه به وجود می آید. چیزی که من در این طرح بیشتر از همه دوست دارم پروانه های سبز روی حاشیه های با گلهای آبی و یک ستاره در مرکز آن هست. به نظر دوست داشتنی می رسد و رنگ های روشن به زیبایی آن می افزایند.

  1. Rangoli (رنگولی) اصلی:

این Rangoli (رنگولی) یکی از اصلی ترین طرح ها می باشد. این یک طراحی بسیار ساده است که در عین حال نیز بسیار شبیه اتاق pooja می باشد. معمولا طرح های Rangoli (رنگولی) جنوب هندوستان با اتصال نقاط ایجاد می شوند اما این طرح، با دست کشیده می شود (هیچ اسبابی ندارد) و نیاز به هیچ ابزاری نیست.  

  1. Kalasha Rangoli

این طرحها برای فستیوال خاصی استفاده می شوند و طرح های مبارک و خوش یمنی دارند. دلالت بر شادی و سرور می باشد و نماد فستیوال است. وقتی که با این طرح ها پیش می روید بایستی بسیار مراقب باشید چرا که وقتی راجع به فرهنگ و سنت است، جایگاه مهمی خواهد داشت.

  1. پرندگان و گل ها:

هم پرندگان و هم گلها سمبل زیبایی و شادی هستند. طرح Rangoli (رنگولی)  شاد و سرزنده بوده و وقتی به آن نگاه می کنید حس مثبتی به شما می دهد. کل این  Rangoli (رنگولی)   با استفاده از رنگ خشک ایجاد می شود. زیبا نیست؟ (سیارک

  1. Rangoli (رنگولی) با تک گل بزرگ

آخرین طرح از 10 طرح Rangoli (رنگولی) جنوب هندوستان، طرح گل بزرگ می باشد که در آن تنها از گلبرگ گل استفاده می شود. حتی مردم جنوب هندوستان عاشق طرح ترکیبی هستند. چیزی که این طرح را متفاوت می سازد، گوشه ها و منحنی های آن می باشد. واقعا به نظر ظریف و زیبا می رسد.

برای مناسبت های مختلف طرح های مختلفی وجود دارد. یکی از طرح های ذکر شده در بالا را انتخاب کرده و در این هنر زیبا مهارت کسب نمایید. لطفا طرح مورد علاقه تان را با ما در میان بگذارید. ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

ایده برای قرار ملاقات زوجین 43 مورد

در

چندبار می توانید به صرف شام یا دیدن یک فیلم بروید؟البته رعایت این استاندارد های همیشگی هیچ ایرادی ندارد، اما پس از مدتی خسته کننده خواهد شد.به ویژه اگر مدت طولانی در درون یک رابطه بوده باشید، حتما دیگر ایده ی جدید نخواهید داشت.شما هنور هم با هم قرار می گذارید. درست است.حتی روابط بلند مدت هم به داشتن قرارهای گاه به گاه نیاز دارند.
بنابراین، برای شمایی که فکر می کنید برای قرارهایتان در مخمصه افتاده اید ایده هایی داریم که می توانید به آنها فکر کنید.

 

1. یک تور رستوران گردی راه بندازید یک منطقه یا یک دسته از رستوران ها را انتخاب کنید. با کوکتل و غذاهای ساده در یک سالن شروع کنید،جایی متفاوت برای خوردن غذای اصلی بروید و در پایان با یک دسر افسانه ای پایان دهید.
2. به دنبال گنج باشید فروشگاههای عتیقه را بگردید، مغازه های دست دوم را بگردید.لازم نیست خرید کنید، فقط به دنبال سرگرم شدن باشید.
3. فیلمهای پر پیچ و تاب را نگاه کنید به جای چانه زدن بر سر درام و اکشن و یا اینکه بخاطر حل مشکل بروید و فیلم کمدی ببینید چرا آن را به شانس واگذار نمی کنید. چشمهایتان را ببندید و انتخاب کنید.هر چه با شد هر دو نفر باید قبول کنید تا سرگرم کننده شود و گرنه سرگرم کننده نیست.
4. نزدیکترین پارک عمومی را پیدا کنید به پیک نیک بروید. به پیاده روی و گشتن در طبیعت بروید ..
5. دوچرخه کرایه کنید به تورهای دوچرخه سواری منطقه خود بروید. همچنین تورهای دوچرخه سواری سازمان دهی شده ای برای شما وجود دارد
6. برای بعدازظهرتان یک قایق کرایه کنید اگر قایق بادبانی در دسترس نیست قایق پارویی اجاره کنید،قایق پدالی یا کایاک.
7. به فستیوال ها و جشنواره ها در شهرهای نزدیک بروید
8. افق شام خود را گشترده تر کنید. یک رستوران جدید انتخاب کنید، جایی که تاکنون هیچ یک از شما نرفته اید.می تواند غذاهای محلی قومی باشد به جای چیزهایی که همیشه به طور معمول می خورید.
9. کتابی در مورد صورتهای فلکی بگیرید، با تلسکوپ به ستاره ها نگاه کنید و ببیند چند صورت فلکی را پیدا می کنید. ترجیح می دهید کار حرفه ای تری انجام دهید؟ از یک رصدخانه بازدید کنید.
10.  در شب اشپزی کنید با همدیگر غذای مورد علاقه تان را بپزید.
11. شام در کشتی تفریحی اگر در نزدیکی اقیانوس و حتی یک دریاچه زندگی می کنید، می توانید به آسانی شامتان را در یک کشتی تفریحی صرف کنید.شام یا صبحانه در کشتی یکی دیگر از گزینه های پیش روی شماست.
12. یک پیک نیک داخلی داشته باشید شام را در پتوی پیک نیک که در آن را در گوشه ی اتاق پهن کرده اید صرف کنید.  غذاهای  مورد علاقتان را حاضر کنید. پیک نیک داخلی می تواند رمانتیک تر و حتی سرگرم کننده تر از پیک نیک های بیرونی باشد. در محیطی خلوت و بدون مزاحم انجام می شود!
13. از یک موزه بازدید کنید در نزدکی همه یک موزه وجود دارد یا اینکه با چند ساعت  رانندگی می توان به موزه رسید.برای یک بعدازظهر در نمایشگاه برنامه ریزی کنید. اگر هنر موضوع مورد علاقه ی شما نیست، تاریخ،ورزش یا موزه های فرهنگی را امتحان کنید.
14. فعالیت جدیدی را با همدیگر یاد بگیرید رقص، عکاسی و ....
15. به تئاتر بروید تئاتر برای قرارها بسیار مناسب است. از سینما رفتن شیک تر است و شما را وادار به پوشیدن لباس رسمی  و حضور در محافل فرهنگی می کند.
16. به گالری هنری بروید رفتن به گالری هنرهای محلی ایده ی فوق العاده ای است.
17. غذاها و دستور غذاهای جدیدی را امتحان کنید غذاهای افوام دیگر را بررسی کنید، چیزهایی که قبلآ هرگز امتحان نکرده اید. عنصر ماجراجویی را به قرارهای خود اضافه کنید،و چه کسی می داند، شاید شما دو نفر چیزهای جالب دیگری هم یافتید.
18. برای یک روز توریست شوید به گشت و گذار در اطراف شهرستان خود بروید.به مکانهایی بروید که همیشه از کنارش گذشته اید اما وارد نشده اید.
19. کودک درون خود را بیدار کنید در اسباب بازی فروشی توقف کنید تا چیزها را ببینید. 
20. از نو یک خاطره بیاد ماندنی خلق کنید به یک قرار بیادماندنی قبلیتان فکر کنید، چیزی که برای شما معنایی خاص به عنوان یک زوج دارد، جایی که اولین بار همدیگر را دیدید، اولین قرارتان با یکدیگر، جایی که عشقتان را مطرح کردید.
21. در یک شب آماتوری قرار بگیرید از یک کلوب، یا کافی شاپ دیدن کنید و نگاه کنید که چگونه آماتورها استعدادهایشان را نمایش می دهند.اگر اهل ماجرا جویی هستید خودتان بلند شوید و آن کار را امتحان کنید.
22. بولینگ بولینگ یک ایده ی مدرسه قدیمی گاه به گاه است که احساس ارامش خوبی به شما می دهد. نه تنها باعث به وجود امدن یک قرار سرگرم کننده می شود بلکه آن را بسیار فوق العاده می کند.
23. جسور باشید به کوهنوردی، طناب نوردی و پریدن از ارتفاع یا اسمان نوردی بروید.
24. تئاتر در فضای باز به شکسپیر در پارک فکر کنید. هیچ چیز زیباتر و سرگرم کننده تر از دیدن یک نمایش در زیر سایه بان به جای تئاتر سر بسته نیست.
25. بازی شبانه لازم نیست برای داشتن اوقات خوب پول زیادی خرج کنید. به جایش یک بازی را انتخاب کنید،  و در محیط داخلی خانه بازی کنید.
26. به اسکیت بروید Roller skating همواره جالب و سرگرم کننده است، حتی اگر هیچ یک از شماها قبلآ هرگز آن کار را انجام نداده باشد.اسکیت روی یخ هم گزینه ی بسیاری خوبی برای ماههای سرد سال است.
27. سفر پر رمز و راز یک بعدازظهر برنامه ریزی کنید و همینطور بدون در نظر داشتن جای خاصی بیرون بروید. فقط سوار ماشینتان شوید و رانندگی کنید.فقط وقتی خواستید غذا بخورید یا به جایی مورد علاقتان رسیدید بایستید. لذت ببرید، اما ممکن است بخواهید گوشی تلفن هوشمند یا جی چی اس همراه داشته باشید برای استفاده در مواردی که نتوانسیتد راه خانه را پیدا کنید.
28. در یک رقابت دوستانه در فضای باز شرکت کنید مسابقه موتور سواری را دنبال کنید، بیس بال بازی کنید یا مسابقانی در زمینه رانندگی
29. به محل های بازی بروید یک بازی محلی را تماشا کنید.نمی دانید باید به کجا بروید؟ از یک نوجوان 13 ساله ی محلی بپرسید، آنها می دانند!
30. به پارک تفریحی بروید سرسره سوار شدن، آب نبات چوبی خوردن، عکس گرفتن ، شرکت در بازی های کارناوالی، و مشاهده ی اطراف از بالای چرخ و فلک.
31. ورزش کنید رفتن به زمین گلف، زمین تنیس، پیست اسکی، و یا برخی ورزش های سرگرم کننده دیگر.
32. تئاتر شام اینگونه شام ها بسیار پر طرفدار شده اند،غذای خوب، سرگرمی پر جنب و جوش، و لذت. ترکیبی عالی برای یک قرار ملاقات.
33. از یک اکواریوم دیدن کنید اکواریوم ها فقط برای کودکان مدرسه ای نیستند.انها مکان خوبی برای قرارهای ملاقات هم هستند. در حالی که زندگی ابزیان را نگاه می کنید قدم بزنید.
34. به پیک نیک بروید. مکان مناسبی را انتخاب کنید. برای آنکه کارتان سرگرم کننده تر باشد، غذاهای محلی  را انتخاب کنید ، صبحانه ای بخورید و یا در نور مهتاب به پیک نیک بروید.
35. به غروب افتاب نگاه کنید در ساحل قدم بزنید، کنار یک حوض بنشینید، یا فقط نقطه ای ارام را پیدا کنید تا با هم غروب افتاب را تماشا کنید.بسته ی غذایی کوچکی بردارید و به تماشای خورشید بنشینید.
36. استادیوم و یا محل ورزشی منطقه ی خود بروید. بلیط های یک بازی حرفه ای را بگیرد یا تیم محلی مورد علاقتان را تشویق کنید.
37. در یک کنسرت شرکت کنید موزیک زنده همیشه گزینه ی مناسبی برای قرار ملاقات است. بلیط های یک اجرای بزرگ یا یک گروه محلی را بکیرید یا در یک کلوب محلی حاضر شوید.
38. به ساحل بروید در زیر افتاب دراز بکسید،شنا کنید و یا روی سنگ ها بازی کنید. یک روز در ساحل قرار ملاقات خوبی است.
39. به اسب سواری بروید یک اسطبل محلی پیدا کنید و یک راهنما بگیرید ، اگر بلدید اسب سواری کنید یک اسب اجاره کنید. حرکت کنید!
40. داوطلب شوید بخشی از زمانتان را در یک پناهگاه یا اشپزخانه های محلی یا حتی پروژه زیباسازی شهر بگذرایند. کمک به دیگران می تواند واقعا راهی جالب یرای وقت گذرانی با همدیگر باشد و شرکت در فرایند یک کار خوب باشد.
41. بالا،بالا و بالاتر بروید یک بالون هوای گرم بگیرید،از بالا به مناظر مورد علاقتان نگاه کنید و یا فقط از غوطه ور بودن در هوا لذت ببرید.
42. تور کارخانه ای چیز عجیبی به نظر می رسد، اما در واقع دیدن درون یک کارخانه نوشابه سازی یا کارخانه محلی بسیار جذاب است. چیزهایی را می بینید که هرگز تصور نمی کردید.
43. ماراتون فیلم می توانید تعدادی فیلم به انتخاب خود بردارید(بدون استدلال) و همراه با ریموت و مقداری تنقلات روی یک مبل گرم و نرم بنشینید. 
 گزینه های زیاد دیگری هم برای قرار ملاقاتها وجود دارند، بستگی دارد که علاقه و بودجه و موقعیت شما چطوری است. همیشه برای همه ی زوجها روشی وجود دارد.به یاد داشته باشید، چه 20 ساله باشید چه 60 ساله، قرارهایتان باید سرگرم کننده باشد.

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸موارد جالبی بود

در ادامه بخوانید...