استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون خانه

استفاده از رنگهای گرم در دکوراسیون خانه، نکاتی برای استفاده از رنگهای گرم در دکوراسیون خانه معرفی بهترین ایده های برای بکارگیری رنگ های گرم

سمتی از چرخه رنگ که شامل رنگ های قرمز، زرد، نارنجی و ترکیب این رنگ ها می شود با نام رنگهای گرم شناخته شده است. این رنگ ها آدرنالین وفشار خون را بالا برده و همانطور که از نامشان پیداست حتی بر بالا رفتن دمای بدن نیز تاثیر دارند و باعث می شوند شما احساس گرمای بیشتری داشته باشد. هر چقدر بیشتر از این رنگ ها استفاده شود تاثیر “گرما” در آنها بیشتر است.

نکاتی برای استفاده از رنگهای گرم در دکوراسیون خانه :

  • رنگ های گرم معمولا ما را یاد خورشید، ماسه، آتش و دمای گرم میندازد. این رنگ ها اغلب به فضای خانه شخصیت می بخشند. این رنگ ها گزینه های خوبی هستند که به یک اتاق بزرگ و خالی شکل دهید. همچنین انتخاب خوبی برای به کار گیری در کنار رنگهای خنثی می باشند.(سیارک)
  • استفاده از رنگهای گرم انتخاب خوبی برای فضاهای بزرگ و وسیع هستند. این رنگ ها باعث می شوند این فضاها گرم و صمیمی به نظر برسند.
  • از آنجایی که رنگ های گرم انرژی بخش هستند ، بهتر است آنها را در اتاق هایی نظیر اتاق خواب یا اتاق غذاخوری یا جایی که می خواهید آرام تر باشد به کار نبرید. اگر از این رنگ ها در این اتاق ها استفاده می کنید رنگ سرد غالب بر رنگ های گرم باشند.
  • رنگهای گرم معمولا برای دکورهای سنتی بیشتر به کار می آیند. اگر چنین سبکی مورد پسند شماست از رنگ های گرم و کدر بعنوان رنگهای اصلی دکور استفاده کنید.
  • برای اینکه رنگ گرم در فضای اتاقی که استفاده می کنید سنگینی ایجاد نکند، بهترین کار اینست که در کنار این رنگ یک یا دو رنگ سرد به کار بگیرید. برای انتخاب رنگ سرد مورد نظر به چرخه رنگ مراجعه کنید و رنگی که در این چرخه دقیقا رو به روی رنگ گرم منتخب شما قرار می گیرد را استفاده کنید.
  • اگر شخصیت تودار و ساکتی دارید، شاید انتخاب رنگ گرم در فضای خانه شما به مقدار زیاد مناسب نباشد. چرا که این رنگ در فضا ایجاد هیجان و انرژی می کند.
  • اگر شما شخصیت آرامی دارید احتمالا از این ترکیب خوشتان نخواهد آمد. در این صورت می توانید رنگ گرم را به صورت جانبی به کار بگیرید و رنگ سرد را رنگ اصلی و غالب در دکور استفاده کنید.(سیارک)

شما می توانید از این ترکیب رنگهای گرم در دکوراسیون خانه الهام بگیرید :

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید