دکور اتاق با رنگ های سرد

دکور اتاق با رنگهای سرد ، آموزش تصویری چیدن وسایل منزل با ترکیبی رنگ های سرد، کاربرد رنگ های سرد در دکوراسیون زیبا متفاوت منزل

سمتی از چرخه رنگ که شامل رنگ های سبز، بنفش، آبی و ترکیب این رنگها می شود را با عنوان رنگ های سرد می شناسند.استفاده این رنگها در دکور خانه، فواید متعددی دارد. این رنگها معمولا باعث می شوند تنفس آرام تر شود، عضله ها ریلکس شوند، فشار خون و دمای بدن نیز کاهش یابد و در کل رنگ هایی هستند که باعث می شوند شما احساس آرامش بیشتری داشته باشید. این رنگها با توجه به نوع و میزان استفاده در دکور خانه می توانند، روی بدن شما تاثیر بگذارند.(سیارک)

نکاتی برای استفاده از رنگ های سرد در دکوراسیون خانه

  • رنگ های سرد که می توان آبی را سردسته آنها دانست ما را یاد آسمان، آب یا به طور معمول هر چیز آرامبخشی می اندازد، بنابراین می توانند گزینه خوبی برای اتاق خواب یا هر اطاقی از خانه که می خواهید آرامش بیشتری داشته باشید، باشند.
  • رنگ های سرد و روشن فضا را بازتر نشان می دهند بنابراین می توانند انتخاب خوبی برای اتاق های کوچک باشند. این رنگها باعث می شوند یک اتاق که نور کافی ندارد روشن تر به نظر برسد.
  • بهتر است اگر میخواهید مقدار زیادی از این رنگ را در دکور اتاق استفاده کنید کنار آن رنگ های طبیعی یا گرم به کار بگیرید تا یکدیگر را تکمیل کنند.
  • برای ترکیب کردن رنگ های سرد با رنگ های گرم، بهترین کار این است که از رنگ هایی که در چرخه رنگ رو به روی رنگ انتخابی شما قرار می گیرند استفاده کنید. می توانید یک رنگ سرد را با دو رنگ گرم ترکیب کنید. مثلا تعادل رنگ بنفش را با رنگ گرم و روشن زرد یا نارنجی برقرار کنید.(سیارک)
  • رنگ های سرد می توانند فضای اتاق را رسمی تر نشان دهند. معمولا در دکورهای مدرن بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که گفته شد با ترکیب این رنگها با رنگ گرم، می توانید فضای اتاق را از حالت رسمی خارج کنید. همچنین اضافه کردن کمی رنگ گرم به فضای اتاق باعث می شود اتاق سرد و بی روح به نظر نرسد.
  • رنگ های سفید، مشکی، خاکستری و تمام رنگ هایی که از دسته رنگ های خنثی هستند به خوبی در کنار رنگ های سرد کارایی دارند و با توجه به طیف رنگی که در اتاق مورد استفاده قرار می گیرد این رنگ های خنثی به رنگ سرد یا گرم تبدیل می شوند.
  • این را نیز در نظر داشته باشید زمانی که درباره به کارگیری رنگها صحبت می کنیم، قوانین گفته شده درباره انتخاب رنگ فقط نقش یک راهنما برای شما دارند، در دکور اتاق شما، عوامل دیگری از جمله نور و وسایل داخل آن نقش به سزایی دارند. شما باید در نهایت همه این موارد را کنار یکدیگر قرار دهید تا بتوانید بهترین رنگ را برای اتاقتان انتخاب کنید.

 می توانید از این تصاویر برای ترکیب رنگ های سرد در دکوراسیون خانه ایده بگیرید :

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید