چگونه بوی بد فاضلاب را بدون تماس با لوله کش برطرف کنیم

بوی بد سیستم فاضلاب
بوی ناشی از فاضلاب بسیار ناراحت کننده است

 

حمام مکانی است که می خواهید در آن آرامش داشته باشید و از  آب درمانی لذت ببرید. با این حال ، بوی بد فاضلاب می تواند ناهماهنگی ایجاد کند. چرا بوی بد فاضلاب ظاهر می شود ، آیا  بوی بد فاضلاب  برای سلامتی خطرناک است و چگونگی از بین بردن بوی بد خطرناک است - این مقاله را بخوانید.

دلایل بوی بد فاضلاب

بوی بد سیستم فاضلاب

بوی نامطبوع از فاضلاب یک پدیده رایج است / عکس

 

1. انسداد خط لوله. مواردی که وضعیت سیستم فاضلاب را بدتر می کنند به طور منظم در تخلیه حمام ، سینک و توالت قرار می گیرند. خاک ، مو ، نخ ، مواد غذایی و مواد زائد ساختمانی به دیواره های خط لوله می چسبند و مانع عبور آب می شوند. در طول راه ، مواد ته نشین شده شروع به پوسیدگی و بوی بد فاضلاب می کنند.

2. نشت فاضلاب. با گذشت زمان ، لوله ها و واشر در اتصالات فرسوده می شوند. یک ویژگی مشخص ، حوضچه های آب نزدیک نشت است. لوله های خراب نیز می توانند پوسیده و بوی نامطبوعی ببخشند.

 

بوی بد سیستم فاضلاب

بوی بد فاضلاب مایعات می تواند در سیفون راکد بماند / عکس


3. شکستن سیفون. عیب را می توان با حباب های هوا که از طریق لوله خم شده خارج می شوند ، تعیین کرد. اگر یک ترک در سیفون تشکیل شود باعث جمع شدن مواد زائد شده ، بوی فاضلاب بوجود می آید.

4. مشکلات تهویه. در این حالت تهویه را بررسی کرده و شافت را تمیز کنید.

5. خطاهای نصب فاضلاب. اگر در حین نصب ، شیب کوچکی از لوله ها ایجاد کنید یا محصولاتی با قطر نامناسب قرار دهید ، در آینده این ممکن است بر کیفیت کل سیستم تأثیر بگذارد.


آیا بوی بد فاضلاب برای سلامتی مضر است

زن

بوی بد فاضلاب سمی است و می تواند باعث سردرد ، بی خوابی ، مشکلات دستگاه گوارش شود / عکس


بوی بد فاضلاب در سراسر خانه پخش می شود و باعث ناراحتی ساکنان می شود. بوی تعفن نه تنها برای سلامت جسمی ، بلکه برای روانشناختی نیز خطرناک است. این بو حاوی گازهای سمی است: آمونیاک ، متان و سولفید هیدروژن. آنها می توانند باعث بی خوابی ، اضطراب بی دلیل ، ناراحتی عصبی و تحریک پذیری شوند. همچنین ، مواد تأثیر منفی بر سیستم تنفسی ، بینایی و هضم غذا دارند.

 

اولین قدم تعیین محل بوی بو است: از حمام ، توالت یا آشپزخانه. مرحله بعدی بررسی سلامت تهویه و فاضلاب است. در اولین گزینه ، شعله ای روشن کرده و آن را به سمت سوراخ بیاورید. اگر تهویه به خوبی کار کند ، آتش به سمت آن متمایل می شود.(برای چاه توالت اصلا از این روش استفاده نکنید) برای بررسی تخلیه ، شیرهای آب را به حداکثر میزان باز کنید و ببینید سرعت تخلیه مایع چقدر است.


چگونه بوی بد فاضلاب را از بین ببریم

1. تمیز کردن فاضلاب

بوی بد سیستم فاضلاب

تلمبه و کابل اولین کمک کننده در رفع انسداد هستند

 

یک تلمبه بردارید و آن را روی آبکش قرار دهید. شیر آب را باز کنید و مخزن را با مایع پر کنید تا آب قسمت لاستیکی ابزار را کاملا بپوشاند. تلمبه را چندین بار بالا و پایین کنید. تلمبه را برداشته و سرعت تخلیه را ارزیابی کنید. در صورت لزوم تلمبه زدن را تکرار کنید.

فنر برای تمیز کردن سیفون و شاخه های کوچک مناسب است. ابزار را در داخل فاضلاب قرار داده و با حرکت چرخشی آن را فشار دهید تا زمانی که به انسداد برخورد کنید. در حالت ایده آل ، باید چوب پنبه را با قلاب برداشته و با یک حرکت تند محتویات را بیرون بیاورید. مجدداً کابل را در داخل فاضلاب پایین بیاورید تا سایر گرفتگی ها را بررسی کنید. اگر همه چیز تمیز است ، لوله کشی را با آب گرم بشویید. تنها اشکال این است که نمی توان از کابل برای تمیز کردن لوله های پلاستیکی استفاده کرد. با استفاده از مواد شیمیایی خانگی (لوله باز کن ها)می توانید آلودگی فاضلاب را نیز برطرف کنید. نکته اصلی این است که به شدت توصیه های سازنده را دنبال کنید و بیش از حد مواد نریزید ، زیرا ممکن است مسیر لوله آسیب ببیند.

 

2. عادی سازی تهویه

بوی بد سیستم فاضلاب

تهویه عامل مهمی است که طراوت هوای اتاق به آن بستگی دارد / عکس


حتی اگر بوی نامطبوعی در اتاق وجود نداشته باشد ، سیستم تهویه باید به طور طبیعی کار کند. در غیر این صورت ، با گذشت زمان ، هوا بیات می شود ، رطوبت ایجاد می کند و اولین علائم قارچ ظاهر می شود. این برای سرویس بهداشتی بسیار غیر بهداشتی است. در حین کار ممکن است انسداد در سیستم تهویه ایجاد شود. برای اینکه کار  ، یک چراغ قوه بردارید و به سیستم تهویه خوب نگاه کنید. اگر علت  انسداد خیلی دور نیست ، انسداد را با قلاب یا دست برطرف کنید.

 

3. مهر و موم اتصالات سیستم فاضلاب

چسب آکواریوم

تمام اتصالات و درز های حمام را مهر و موم کنید / عکس


 انواع درزگیر وجود دارد ، اما همه برای اهداف ما مناسب نیستند. محصولات سیلیکونی خاصیت ارتجاعی دارند و در هر دمایی خاصیت خود را از دست نمی دهند. آنهایی که اکریلیک هستند کمی بیشتر دوام می آورند ، در برابر نوسانات دما مقاوم هستند ، اما عملا کشش ندارند. پلی اورتان سمی است اما می توان آن را رنگ آمیزی کرد. بهترین گزینه درزگیرهای سیلیکونی - اکریلیک است که خاصیت کشش و دوام را با هم ترکیب می کند.

 

ابتدا سطح کار را تمیز کرده و سپس از درزگیر استفاده کنید. برای عبور از مفصل از یک خط مداوم استفاده کنید.  بگذارید ماده کاملاً خشک شود و باقیمانده آن را سریع پاک کنید. درزگیر از نفوذ بوهای نامطبوع در تخلیه جلوگیری می کند.


برای جلوگیری از بوی بد فاضلاب چکار کنیم

سینک

نصب توری بر روی تمام سوراخ های تخلیه / عکس


1. توری ها را روی همه سوراخ های تخلیه خانه نصب کنید. آنها بیشتر آشغال ها را به دام می اندازند و از تشکیل انسداد جلوگیری می کنند.

2. هر از گاهی ، تخلیه را با آب در حال جوش شستشو دهید تا از رشد باکتری ها و رسوب زدن جلوگیری شود. اگر لوله های پلاستیکی دارید ، آب نباید خیلی گرم باشد زیرا مایع می تواند سیستم را تغییر شکل دهد.

3. هر سه ماه یکبار ، با مواد شیمیایی خانگی ،  لوله را تمیز کنید. کافی است محصول را یک شب ریخته و صبح مخزن را بشویید.

4- اگر سیستم فاضلاب در وضعیت نامناسبی باشد ، باید در اسرع وقت تعویض شود. در غیر این صورت نمی توان از نشت و ... جلوگیری کرد.

از مواد شیمیایی خانگی نیز می توان برای پیشگیری استفاده کرد

 

بوی بد فاضلاب می آید؟ بلافاصله جستجوی علت را شروع کنید و سعی کنید با یکی از نکات از شر آن خلاص شوید. هرچه زودتر مشکل را حل کنید ، برای سلامتی بهتر است. ما همچنین توصیه می کنیم چگونه گرفتگی توالت فرنگی را بدون تماس با لوله کش باز کنیم

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید