ویژگی آشپزخانه در آمریکا 8 مورد

در
8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
شرایط زندگی در ایالات متحده آمریکا همواره مورد توجه نه تنها هموطن های ما بلکه نمایندگان سایر کشورها نیز بوده است. هر خانه ، آپارتمان ، طراحی داخلی ، هر یک متفاوت است ، اما ویژگی های مشترکی در آن وجود دارد. به عنوان مثال ، آشپزخانه های بیشتر شهروندان آمریکایی  ویژگی های خاص خود را دارد.
8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
آشپزخانه مکان مهمی در خانه است که کل خانواده در آن جمع می شوند / عکس sayarak.com
 
مانند سایر کشورها ، آشپزخانه مرکز هر فضای زندگی است. در اینجا مردم یک روز جدید را جشن می گیرند ، از خوردن قهوه صبحانه معطر لذت می برند و برداشت های خود را به اشتراک می گذارند و از وقایع روز گذشته در یک شام خوشمزه به یکدیگر می گویند ، یکشنبه ها میز را تنظیم می کنند ، و اقوام را برای شام دعوت می کنند. در آشپزخانه است که مشکلات جهانی ، مسائل سیاسی و اقتصادی مورد بحث قرار می گیرد ، برنامه هایی برای آینده ساخته می شود. چنین مکان مهمی در خانه را نمی توان نادیده گرفت ، بنابراین ما آن را با جزئیات بیشتر در نظر خواهیم گرفت.

 

1. ترکیب دو منطقه - اتاق نشیمن و آشپزخانه

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
اغلب آشپزخانه برای گسترش فضا با اتاق نشیمن ترکیب می شود / عکس sayarak.com
 
در آپارتمان های آمریکایی ها ، آشپزخانه اغلب یک اتاق باریک و طولانی است که جابجایی آن خیلی راحت نیست.. برای گسترش فضا ، صاحبان اغلب آشپزخانه را با اتاق نشیمن ترکیب می کنند. در خانه های جدید چند طبقه و در خانه های ویلایی ، این کار حتی در هنگام تهیه پروژه انجام می شود. در چنین اتاق ترکیبی ، اساساً تمام اعضای خانواده وقت خود را می گذرانند. شخصی مشغول گرم کردن محصولات نیمه آماده است ، کسی در حال پخش است و کسی در حال تماشای تلویزیون است ، سعی می کند مکالمه خود را با دیگری حفظ کند و به اظهارات وی در جای خود پاسخ دهد. برای صرف شام ، تمام خانواده در یک میز جمع می شوند.
 

 

2. یخچال و فریزر بزرگ

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
یخچال و فریزر بزرگ هوس نیست بلکه یک ضرورت است / عکس sayarak.com
 
احتمالاً بسیاری از ما با حضور در آمریکا یا تماشای فیلم های آمریکایی به این واقعیت توجه کرده ایم که همه ی یخچال های این کشور بزرگ هستند. این رویکرد برای دستیابی به این نوع فناوری صرفاً ناشی از عملی و ضرورت است. واقعیت این است که در ایالات متحده آمریکا ، محصولات موجود در فروشگاه ها در بسته های بزرگی به نام بسته های جامبو فروخته می شوند. آنها در یخچال استاندارد با یک درب جا ندارند. به هر حال ، این واقعیت که تولید کنندگان در ایالات متحده محصولاتی را در بسته بندی تولید می کنند ، دلیل غیرمستقیمی از بروز چاقی در بسیاری از آمریکایی ها است.
 

 

3. یخ ساز

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
آمریکایی ها تمام نوشیدنی ها را فقط با یخ می نوشند / عکس sayarak.com
 
ساکنان آمریکا در طول سال از یخ های زیادی استفاده می کنند. آنها آن را تقریباً به تمام نوشیدنی ها اعم از الکلی و غیر الکلی و حتی به آب معمولی اضافه می کنند. اغلب ، یخچال و فریزرها در اینجا قبلاً یک دستگاه یخ ساز در یکی از درها دارند. این زندگی کاربر را بسیار ساده می کند. کافی است به یخچال بروید ، لیوان را با مکعب های یخ پر کنید و نوشابه یا نوشیدنی دیگری را به آن اضافه کنید.
 

 

4- فراوانی مکانهای ذخیره سازی

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
آشپزخانه باید جادار باشد ، این بدان معنی است که کابینت های زیادی دارند / عکس sayarak.com
 
کسانی که از ابتدای امر نحوه خانه داری و عشق به خانه داران را در این کشور می دانند ، همیشه نمی فهمند چرا اینقدر کابینت های مختلف در آشپزخانه آنها وجود دارد. بیشتر آنها حتی طرز تهیه آشپزی را بلد نیستند ، یا به سادگی وقت ندارند که این کار را در ارتباط با اشتغال حرفه ای خود انجام دهند. حداکثر کاری که انجام می دهند این است که غذای آماده را از زمان تحویل روی بشقاب ها بچینید یا ساندویچ های ساده تهیه کنید. اما جواب در خرید است. مردم در سوپر مارکت ها اغلب بسته های بزرگی از مواد غذایی را با تخفیف خریداری می کنند. بسته ها ، بطری ها ، جعبه ها و قوطی ها گاه در مقادیر زیادی در کابینت های آشپزخانه ذخیره می شوند.به هر حال تخفیف خوب بود!
 

 

5. منطقه پیشخوان

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
پیشخوان - راه حل عملی برای آشپزخانه مدرن / عکس sayarak.com
 
در خانه ها و آپارتمان های آمریکایی ، شما اغلب می توانید یک جزیره کوچک را در آشپزخانه با یک میز کار نصب شده ، جایی که سینک در آن قرار دارد مشاهده کنید (دومی همیشه در دسترس نیست). این ترکیب با یک نوار که در آن می توانید برای نوشیدن یک قهوه و صبحانه بنشینید و یا در حالی که می توانید یک میان وعده ، شام یا چیز دیگری بخورید ، یک مهمان را با یک لیوان نوشیدنی پذیرایی کنید. یک راه حل نسبتاً مناسب ، که به زندگی روزمره آنها وارد شده است.
 

 

6. سه سطل زباله

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
زباله ها باید دسته بندی شوند / عکس sayarak.com
 
در ایالات متحده آمریکا مرتب سازی زباله به مدت طولانی انجام شده است. زباله های مواد غذایی همیشه جداگانه و شیشه ، پلاستیک و کاغذ جداگانه ریخته می شوند. در مرحله بعدی برای پردازش ارسال می شود. در مورد ظروف پلاستیکی ، شما فقط نمی توانید آنها را در سطل مورد نظر برای آن پرتاب کنید. ابتدا باید آن را خوب بشویید. و آمریکایی ها غالباً این مسئولیت را بسیار با مسئولیت انجام می دهند.
 

 

7. توستر

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
آمریکایی ها نمی توانندصبح خود را بدون نان تست تصور کنند / عکس sayarak.com
 
در آشپزخانه آمریکایی ها این لوازم خانگی ضروری است. بر این اساس ، تقریباً در همه خانه ها وجود دارد. حتی اگر شما هرگز به دیدار آمریکایی نرفتید ، احتمالاً هنگام تماشای فیلم متوجه این واقعیت شده اید. نان کره بادام زمینی نان تست شده مورد علاقه کودکان این کشور است. آنها تقریباً هر روز صبح از آن استفاده می کنند. ترجیح نان تست نیز تقاضای نان را تعیین می کند. برای نان تست ها از نانوایی مخصوص استفاده می شود. خوردن آن بدون سرخ کردن مقدماتی تقریباً غیرممکن است ، زیرا بی مزه است. اما در آمریکا مغازه هایی با نان های معطر بسیار خوشمزه وجود دارد. بنابراین ، خریدار محدود به این انتخاب نیست.
 

 

8. منطقه بندی نور

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
نور اتاق باید به درستی تنظیم شود / عکس sayarak.com
 
اگر مردم ما بیشتر به نور و روشنایی در دکوراسیون علاقه دارند ، آمریکایی ها کمی متفاوت هستند. بسیاری از آنها منطقه بندی نور را ترجیح می دهند. هنگام طراحی فضای داخلی اتاق مشترک آشپزخانه ، نورپردازی جداگانه معمولاً برای پیشخوان و فضای کار در آشپزخانه انجام می شود. آنها یک لامپ کف را در یکی از گوشه ها ، یک لامپ آویز (لامپ) به طور مستقیم بالای میز و البته چراغ های سقفی نصب می کنند.
8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
آشپزخانه های مدرن نه تنها از طرح اصلی برخوردار هستند بلکه کاملاً کاربردی نیز هستند / عکس sayarak.com
 
آپارتمان ها و خانه های مدرن هموطنان امروزه اغلب شبیه نسخه آمریکایی ها هستند ، خصوصاً وقتی صحبت از آشپزخانه می شود. هم پروژه و هم طراحی داخلی نه تنها از زیبایی  برخوردارند بلکه کاربردی هم هستند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

ترکیب رنگ که برای هر اتاق مناسب است 4 ترکیب

در
طراحی آپارتمان
در طراحی آپارتمان ، بسیاری سایه های کلاسیک را ترجیح می دهند. ترکیب کلاسیک صرف نظر از زمان و ترجیحات مد همیشه شیک به نظر می رسد. با این حال ، کلاسیک ها گاهی اوقات شروع به زحمت می کنند و شما چیزی جدید و مدرن می خواهید. متخصصان معماری داخلی، طراحی اتاق ترکیبی از رنگ ها را توسعه داده اند که در طراحی هر آپارتمان مرتبط هستند.
 
اولین قدم در انتخاب رنگ در دکوراسیون و طراحی داخلی آپارتمان باید در مورد تأثیر کلی فضای روی رفاه شما باشد. این می تواند یک التقاط پرتحرک ، مدرن بی سر و صدا و آرامش بخش یا مینیمالیسم روزمره و آرامش بخش باشد. پس از انتخاب رنگ اصلی ، باید سایه هایی سرد یا گرم را انتخاب کنید. این می تواند هم ترکیبی تک رنگ باشد و هم سایه های متضاد.
 

چه رنگهایی کاملاً با یکدیگر ترکیب شده و برای هر طراحی مناسب است؟

 

1. سفید با آبی تیره و آبی روشن

طراحی آپارتمان
ترکیب رنگ های آبی و سفید همیشه روشن و غیر معمول است.
 
کارشناسان بر این باورند که علاوه بر سایه های خنثی ، خانواده هایی از رنگ ها با طیف گسترده تری از رنگ های آبی وجود دارد. ترکیبی از آبی روشن و آبی تیره می تواند به عنوان یک حالت آرام و بی نظیر و همچنین یک هماهنگی روشن و شیک به فضا بدهد. یک مکمل عالی برای این، رنگ سفید سرد خواهد بود. پالت رنگ کلاسیک حاصل ، همیشه مرتبط خواهد بود و هرگز از سبک خارج نمی شود.
 
کارشناسان طراحی توصیه می کنند طرح های مختلف تک رنگ را امتحان کنید. این ممکن است یک طراحی غیر معمول از دیوارها باشد ، جایی که یکی از آنها به رنگ آبی تیره نقاشی شده است ، و بقیه به رنگ آبی روشن. وسایل مبلمان در این حالت ممکن است سفید باشد. نتیجه نهایی در منسوجات در سه سایه اصلی است.
 

 

2. ترکیب اصلی سایه های سطوح خاکستری و چوبی

طراحی آپارتمان
ترکیب اصلی سایه های سطوح خاکستری و چوبی.
 
خاکستری یکی از رنگ های مورد علاقه اکثر طراحان است. متخصصان به طور مداوم از آن برای طراحی های مختلف استفاده می کنند. و دلایلی برای این وجود دارد. برای طرفداران مینیمالیسم ، خاکستری غنی از سایه های بسیاری از سرما تا گرم است. برای طراحی آپارتمان می توانید از ترکیبی تک رنگ خاکستری تیره با رنگ های روشن تر استفاده کنید.
 
اگر طرفدار سبک روشن هستید ، پس رنگ خاکستری با کل پالت رنگی کاملاً هماهنگ است. ترکیب رنگ ها به سبک اسکاندیناوی برای هر آپارتمان مناسب خواهد بود. ترکیب جالب یک پس زمینه خاکستری روشن به همراه مواد خام یا خشن (آجر ، چوب ، سنگ) است. كسانی كه می خواهند به سبك پارچه یا مینیمالیسم به فضای داخلی اضافه كنند ، می توانند به لوازم جانبی مس ، طلا ، فولاد یا نقره توجه كنند. رنگ خاکستری رقیق شده با بژ گرمتر و راحت تر می شود.
 
مشاوره مفید: انتخاب رنگ خاکستری به عنوان اصلی ، به گونه ای که فضای داخلی کسل کننده به نظر نرسد ، باید از نورپردازی با کیفیت بالا استفاده کنید. منابع نور مصنوعی به بهترین وجه در چندین سطح نصب می شوند. نور طبیعی باید بدون مانع وارد اتاق شود. هر منطقه باید به اندازه کافی روشن باشد ، بنابراین یک لوستر کافی نخواهد بود ، حتی اگر اتاق کوچک باشد.
 

 

3. فضای داخلی دنج در سایه های خاکی

طراحی آپارتمان
فضای داخلی دنج در سایه های خاکی.
 
رنگهای زمین(خاک) یک روند مرتبط و مورد پسند است. سایه های طبیعی انواع مختلف خاک ، سنگ ، مواد معدنی جزء مهم جهان در اطراف ما است. گیرنده های بصری انسان این سایه ها را چیزی نزدیک و عزیز می دانند. آنها یک پس زمینه مناسب برای ایجاد یک فضای داخلی هستند. تن های متوسط ​​از رنگهای "خاکی" از جمله سایه های قهوه ای و زرد متعلق به همان گروه تونی است و کاملاً با یکدیگر ترکیب می شوند.
 
در این پالت رنگ قهوه ای غالب است. در عین حال ، قهوه ای تون های زیادی دارد: نارنجی تیره ، قرمز آجری ، قهوه ای خردلی ، زرد مایل به قرمز. 
 
برای ایجاد یک فضای داخلی دنج و هماهنگ ، می توانید از کاغذ دیواری به رنگ کرم با الگوی بژ روشن استفاده کنید. کف های چوبی با رنگ های بژ گرم ، دلپذیری را به وجود می آورند. رنگ های روشن را می توان با استفاده از بالش های تزئینی و منسوجات ایجاد کرد. ایده های طراحی اصلی را می توان با استفاده از فرش های قدیمی ایرانی در سایه های خاموش قرمز و صورتی-بژ نیز تحقق بخشید.
 

 

4- سفید و خاکستری

طراحی آپارتمان
ترکیبی بی نقص از هماهنگی خاکستری و سفید
 
برای ایجاد یک فضای داخلی مدرن و شیک ، یک پشتیبان از سایه های خاکستری و سفید گزینه ای ایده آل است. به خصوص از این پالت رنگی برای طراحی اتاق ها به سبک های تاشو یا بلند استفاده می شود. طرفداران فن آوری از این رنگ پشتیبان قدردانی می کنند زیرا به خوبی با وسایل هماهنگ می شوند. مبلمان شیشه ای و روشنایی اضافی این محیط را تکمیل می کند.
 رنگ های خاکستری و سفید - یک راه حل اصلی و مدرن
 
این سبک ترکیبی از سردی و پویایی صنعتی است. آجر یا سنگ طبیعی بی سر و صدا با دیوارهای گچی همزیستی دارد. برای تزئین داخلی به رنگ خاکستری و سفید می توانید از سنگ تراشی در ترکیب با دیوارهای سفید رنگ استفاده کنید. رنگ خاکستری به نورپردازی اضافی نیاز دارد ، بنابراین ما از لامپ های نقره ای یا گرافیتی و همچنین قطعات فلزی استفاده می کنیم که نه تنها باعث ایجاد نور مناسب می شوند بلکه به تعیین نواحی کاربردی نیز کمک می کنند. برای ایجادسایه های روشن ، می توانید از لامپ های گرافیتی و مبلمان با رنگ تیره استفاده کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم

در
sayarak.com برای کسانی که در یک آپارتمان زندگی می کنند و تاکنون فقط رویای یک خانه تابستانی یا یک خانه روستایی را در سر می پرورانند ، یک تراس تابستانی را مستقیماً در بالکن شهر ایجاد می کند. گیاهان ، کفپوش چوبی ، منسوجات زیبا - برای رسیدن به هدف هزینه چندانی لازم نیست. اما طبق نتایج بدست آمده ،دوستداران خانه تابستانی یا یک خانه روستایی یک تکه از طبیعت را در آپارتمان خود دریافت می کنند.

 

مرحله 1: کفپوش چوبی در بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
کفپوش چوبی با طبیعت همراه است
 
اولین چیزی که هنگام طراحی بالکن باید در مورد آن فکر کنید ، پوشش کف است. برای ایجاد این تصور که واقعاً در یک تراس در خارج از شهر قرار دارید ، از یک درخت کمک بگیرید - ماده ای که همیشه با طبیعت همراه است. برای کف ، می توانید از هر چیزی که می خواهید استفاده کنید: ورقه ورقه ، مشمع کف اتاق ، کاشی. نکته اصلی این است که آنها از یک درخت ساخته می شوند. اگر بالکن باز دارید و نگران امنیت کفپوش هستید ، به کفپوش چوبی توجه کنید که اغلب برای تزیین مسیرهای باغ استفاده می شود. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فقط آن را در بالای کف بتونی قرار دهید. بزرگترین امتیاز این است که کار ساده است ، و می توان آن را به طور مستقل و بدون استفاده از متخصصان انجام داد.
 

 

مرحله 2: طراحی دیوار بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
وقتی شخصی روی یک تراس چوبی نشسته است ، عادت دارد که پشت خانه خود یک خانه چوبی یا آجری داشته باشد. این واقعیت را در نظر بگیرید که برای واقعی ساختن جو ، دیوارها را با تخته های چوبی ببندید. اگر آپارتمان شما دارای دیوارهای آجری است ، پس شما بسیار خوش شانس هستید ، زیرا لازم نیست چیزی را تغییر دهید. فقط آنها را با رنگ دلخواه رنگ کنید و از جلوه آن لذت ببرید. یکی دیگر از مزایای آجر مقاومت آن در برابر عوامل منفی خارجی و شرایط آب و هوایی است: این مواد در برابر باران و برف مقاوم هستند ، که  در مورد بتن یا چوب این چنین نیست. اگر بالکن باز دارید ، دیوارها را با رنگ مقاوم در برابر رطوبت بپوشانید تا در برابر آسیب های احتمالی محافظت کنید.
 

 

مرحله 3: دکوراسیون رنگی در بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
سایه های نور بصری فضا را بزرگ تر نشان می دهد.  / عکس
 
قبلاً بحث کرده ایم که درخت و تمام سایه های آن باید در فضای داخلی تراس تابستانی آینده جایگاه غالب داشته باشد. با این حال ، این نکته را بخاطر بسپارید که منطقه بالکن به ندرت بزرگ است ، به این معنی که استفاده از رنگ های تیره بدیهی است گزینه کوچک بودن فضا را نشان می دهد . در مورد دکوراسیون و در مورد مبلمان ، سایه های سبک چوب را انتخاب کنید. در غیر این صورت ، بالکن بسیار باریک و گرفته خواهد شد. اگر واقعاً می خواهید از رنگهای تیره استفاده کنید ، به عنوان مثال پارچه و دکوراسیون را در چنین رنگهایی، آبی ، بنفش ، کبود ، انتخاب کنید. بنابراین می توانید سایه های روشن ایجاد کنید و اتاق را از نظر بصری کوچکتر نکنید.
 

 

مرحله 4: مبلمان در بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
مبلمان باغ - گزینه عالی
 
هنگام انتخاب مبلمان برای بالکن ، به گزینه هایی مقاوم در برابر حرارت و رطوبت ، که فضای آرامش ایجاد می کنند ، اولویت دهید. صندلی ها و میزهایی که در بخش های باغ به فروش می رسند برای این منظور مناسب ترین هستند. در مورد اندازه و کمیت آنها مستقیماً به مساحت تراس آینده بستگی دارد. به عنوان مثال ، میز و صندلی های تاشو برای بالکن های کوچک مناسب هستند که حداقل فضای آنها را اشغال می کند ، اما در عین حال کارایی خود را از دست نمی دهند و برای بالکن های بزرگ ، صندلی های مناسب تراستفاده کنید. با نشستن بر روی آنها ، شما نه تنها می توانید بعد از یک کار سخت روز استراحت کنید بلکه روحیه خود را نیز بهبود می بخشید.
 
لازم به ذکر است مبلمان انتخاب شده برای بالکن باید با دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد. یعنی قطعاً گزینه های پلاستیکی مناسب نیستند. اگر قصد خرید مبلمان داخلی را دارید ، پس باید آن را با رنگ دیوارها انتخاب کنید ، به طوری که به نظر برسد ادامه منطقی طراحی داخلی اتاق است.
 
یک راه حل شیک ، سازگار با محیط زیست و ارزان قیمت ، میز و صندلی بصورت تخت خواهد بود. بسته به نیاز خود می توانید یک میز ، یک گوشه راحت ، یک مبل دو نفره یا یک صندلی بسازید. برای تکمیل ترکیب باید بالش و تشک را روی آن قرار دهید.
چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
مبلمان چوبی شیک و سازگار با محیط زیست
 
می توانید به موضوع ترتیب یک بالکن از سمت غیر استاندارد نزدیک شوید و به جای مبلمان معمولی یک قرقره بزرگ چوبی کابل را خریداری کنید. 
 

 

مرحله 5: استفاده از گیاهان در بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
گیاهان در تراس فضای دنج را ایجاد می کنند.  / عکس
 
عنصر واجب هر تراس تابستانی گیاهان سبز است. آنها در فصل گرم هوا را تصفیه می کنند ، دلپذیری را به اتاق اضافه می کنند و می توانند با رطوبت و دما به رنگ های مختلف تبدیل شوند. اگر گل را دوست ندارید ، نیازی به ایجاد یک باغ کامل ندارید. فقط برخی از گیاهان مقوم را خریداری کنید که چشم را خوشحال کنند. می توانید با گل ها در گلدان های کوچک کار کنید و آنها را روی قفسه بگذارید ، یا می توانید چند گلدان بزرگ گل خریداری کنید و مستقیماً روی زمین قرار دهید.
 
هک زندگی: اگر بالکن بسیار کوچک دارید ، گیاهان را در حالت معلق و آویزان قرار دهید که به لبه های طرفین وصل شده است. به این ترتیب ، متر مربع با ارزش را صرفه جویی خواهید کرد و در عین حال ، تراس تابستانی خود را به زیبایی طراحی می کنید.
 

 

مرحله 6: استفاده از منسوجات در بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
بالش ، کوسن و پرده روشن با الگوهای گل تزئینات داخلی را تکمیل می کند
 
در ادامه موضوع دکوراسیون ، نمی توان از منسوجات نام نبرد. بهتر است به نسخه های بهاری یا تابستانی که فضا و خلق و خوی مناسب ایجاد می کند ، اولویت دهید. به عنوان مثال ، اگر صندلی و نیمکت چوبی دارید ، آنها را با بالش و فرش نرم تزئین کنید - ظاهر بلافاصله روشن تر و جالب تر خواهد شد. مبلمان به طور ارگانیک توسط فرشهای حصیری و منسوجات رنگارنگ تکمیل می شود.
 
اگر مخالف پرده های موجود در بالکن نیستید ، پس در اینجا ابتدا باید از فصل شروع کنید. در پاییز و زمستان پرده های متراکم و تیره و اما در بهار و تابستان آنها نازک خواهند بود. در مورد رنگ ، تمام سایه های زرد ، صورتی کم رنگ ، آبی آسمانی مناسب هستند. همچنین می توانید به دکوراسیون گل و گیاه توجه کنید. مهمترین چیز این است که بدون اضافه بار آن در فضای داخلی یکپارچه جا می گیرد.
 

 

مرحله 7: روشنایی در بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
می توانید از شمع های تزئینی یا چراغ های شارژی استفاده کنید
 
برای گذراندن شب های دنج در تراس ، باید از نورپردازی اضافی نیز استفاده کنید ، زیرا نور کافی برای اتاق مجاور وجود ندارد. اگر نور از قبل در بالکن موجود است - خوب. اگر نه ، اشکالی ندارد. می توانید از شمع های معمولی یا برقی ، چراغ های شارژی و ... استفاده کنید. گزینه عالی دیگر وسایل تزئینی خواهد بود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 سیستم ذخیره سازی هوشمند برای به روزرسانی آشپزخانه کوچک

در
آشپزخانه کوچک
آشپزخانه ها در حال حاضر فقط مکانی برای تهیه غذا نیست. روند آشپزی روزمره برای بسیاری از افراد به یک سرگرمی دلپذیر تبدیل شده است پس برای راحت تر کردن آشپزی ، باید آشپزخانه را به درستی تجهیز کنید. مشکل اساسی در طراحی داخلی آپارتمان های کوچک، آشپزخانه کوچک و کمبود مکان و نحوه طراحی آن است ، به 10 پیشنهاد ما دقت کنید.

 

1. مبلمان تاشو در آشپزخانه های کوچک

آشپزخانه کوچک
مبلمان تاشو برای آشپزخانه.  |  عکس
 
هنوز فکر می کنید مبلمان تاشو فقط برای خانه های موقتی یا سوئیت های اجاره ای برای مسافران مناسب است؟ شما اشتباه می کنید! چنین قطعات مبلمان می توانند برای صاحبان آشپزخانه کوچک کاملا کاربردی و مفید باشند. میز و صندلی های این نوع در صورت لزوم می توانند به راحتی جمع شوند و فضا را آزاد کنند.
 

 

2. استفاده از قفسه های مغناطیسی در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
قفسه های مغناطیسی اضافی.  |  عکس
 
قفسه های مغناطیسی جمع و جور برای ایجاد فضای اضافی برای ذخیره سازی عالی هستند. می توان آنها را در دیواره جانبی یخچال ثابت کرد و از آنها برای ذخیره ادویه ، سس ، بسته های آجیل و میوه های خشک استفاده می شود.
 

 

3. استفاده از زیر کابیت ها با آویزان کردن فنجان

آشپزخانه کوچک
قلاب های فنجان زیر کمد.  |  عکس
 
پایین کابینت آشپزخانه اغلب استفاده نشده است. از این فضا استفاده کنید ، قلاب ها را در آنجا محکم کنید ، که روی آن آویزان کردن جام ها و لیوان ها راحت باشد. این یک سازمان دهنده مناسب خواهد بود ، که همچنین پیش بند آشپزخانه را تزئین می کند.
 

 

4- استفاده از درهای کابینت

آشپزخانه کوچک
استفاده از داخل درب. |  عکس
 
قسمت داخلی درهای کابینت آشپزخانه را می توان به سیستم های ذخیره سازی اضافی تبدیل کرد. درهای کابینت آشپزخانه به چند قلاب کوچک نیاز دارد. آنها را روی درب ثابت کنید و از آنها برای ذخیره درب  قابلمه ها ، تخته های برش و سایر اشیاء کم و بیش مسطح استفاده کنید.
 

 

5. میز قابل تبدیل در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک

سیستم های قابل جمع شدن در آشپزخانه.  |  عکس
 
صاحبان آپارتمان های کوچک هرگز نباید از سیستم های جمع شونده غافل شوند. تخته های برش قابل جمع شدن و میزهای کار اضافی به داشتن فضای اضافی کمک می کنند. توجه ویژه مستحق میز است. با کمک آنها ، حتی در جایی که غیرممکن به نظر می رسید ، می توانید یک محل غذاخوری کوچک و جمع و جور ترتیب دهید.
 

 

6. استفاده از قفسه های آویز در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
قفسه های لولای کامپکت.  |  عکس
 
این قفسه های اضافه راه دیگری برای افزایش قابلیت ارتفاع کابینت در یک آشپزخانه کوچک است ، زیرا در کابینت ها، قفسه های ثابت نصب شده اند. در بین این قفسه ها مدل هایی برای ادویه جات ، نگهدارنده مخصوص حوله های کاغذی به صورت رول و مدل های دیگر که برای همه چیزهای کوچک طراحی شده اند، موجود است.
 

 

7. استفاده از روی مایکروویو در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
قفسه برای مایکروویو.  |  عکس
 
صاحبان آشپزخانه های کوچک نه تنها باید از سطوح کار و کابینت ثابت برای ذخیره سازی ، بلکه از سیستم های اضافی نیز استفاده کنند. به عنوان مثال ، با کمک یک قفسه میز مثل بالا می توانید فضای موجود در فضای ماکروفر را بهبود بخشید. در چنین قفسه ای می توانید بسته بندی هایی از چای ، قهوه ، شکر ، بشقاب ها و فنجان ها را ذخیره کنید.
 

 

8. وسایل داخلی جمع و جور در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
طراحی داخلی و راه حل های جمع و جور.  |  عکس
 
قابلیت های فن آوری مدرن را دست کم نگیرید. اگر هم اکنون تعمیرات دارید و می خواهید دکوراسیون آشپزخانه را عوض کنید و مجبورید وسایل جدید خانگی را انتخاب کنید ، به نیازهای خود بیاندیشید: چند بار در هفته آشپزی می کنید ، چند مشعل گاز را در واقع استفاده می کنید ، معمولا هر چند وقت و چه تعداد مهمان دارید و غیره. شاید با تجزیه و تحلیل نیازهای خود ، یک گاز کوچک مدرن نصب کنید که باعث می شود فضای بیشتری در آشپزخانه آزاد شود.
 

 

9. استفاده از پانل سوراخ دار در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
 پانل سوراخ دار برای ذخیره سازی.  |  عکس
 
از هر بخش دیوار آزاد در آشپزخانه می توان برای قرار دادن پانل سوراخ دار استفاده کرد. بسته به اندازه ، می توانید بر روی آن تابه ها ، کفگیرها و ... را آویزان کنید.
 

 

10. استفاده از پایه چرخان گرد در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
پایه چرخان گرد.  |  عکس
 
برای نگه داشتن راحت روغن نباتی و شیشه های ادویه ، یک پایه چرخشی گرد را در نزدیکی اجاق گاز قرار دهید. همچنین از جای اضافه می توان برای چای و قهوه استفاده کرد. به لطف چرخ ها ، پایه ایستاده می چرخد ​​و پیدا کردن آنچه شما نیاز دارید، آسان می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

ترفند هایی در طراحی تا فضای داخلی را بزرگ تر نشان دهیم بخش اول

در

افزایش چشم گیر جمعیت و گسترش شهر نشینی سبب شده است تا فضای کمتری نسبت به گذشته در اختیار انسان شهر نشین برای سکونت قرار بگیرد. به بیان دیگر، آپارتمان های جدید بسیار کوچک تر و کم فضا تر از ساختمان های مستقل قدیمی ای هستند که انسان در آن ها سکونت می کرد. برای نمونه در ایالات متحده آمریکا میان سال های 2015 تا 2018، ساختمان هایی که تازه تأسیس می شدند به نسبت مساحت، چیزی حدود 79 متر مربع کوچک تر از ساختمان هایی بودند که پیش از سال 2015 ساخته شده است و با این اوصاف مساحت منازل آپارتمانی در آمریکا طی یک دهه اخیر با کاهشی هجده درصدی مواجه بوده است. با تمام این تفاصیر نباید تسلیم این کاهش مساحت شد و در منازلی زندگی کرد که به نظر می رسد جایی برای سوزن انداختن در آن ها وجود ندارد، اما چگونه می توان به این مهم دست یافت؟

گوئِن سیندر که یک طراح متخصص داخلی است در این خصوص عنوان می کند: «نخستین سؤالی که باید از خود بپرسیم این است که در حقیقت عملکرد این اتاق چیست و به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد؟ به احتمال غریب به یقین، در خانه ای که به نسبت مساحت کمی دارد و کوچک است، نمی توان یک عملکرد جداگانه برای یک اتاق در نظر گرفت و بیشتر اتاق ها در این گونه ساختمان ها، برای چند منظور مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. با این وجود نکته ای که باید مد نظر قرار بگیرد این است که تنها وسایلی را در هر اتاق بگذاریم که کاربرد داشته و در طول روز از آن ها استفاده کرده و یا به آن ها نیاز پیدا می کنیم. اتاقی کوچک، جایی نیست که بخواهیم وسایل اضافه در آن قرار دهیم. به همین خاطر است که وسایلی که انتخاب می کنید و در هر اتاق خود می گذارید از مهمترین نکاتی هستند که باید مد نظر قرار داده شود.» این تنها یکی از راهکار های مربوط به طراحی داخلی ساختمان است که به واسطه آن قادر خواهید بود اتاق منزل خود را به گونه ای بزرگ تر جلوه دهید و احساس کوچک بودن ساختمان و کم بودن فضای داخلی، آزار دهنده نباشد. در این مقاله قصد داریم شما را با راهکارهای دیگری برای دست یابی به این مهم آشنا کنیم. با سیارک همراه باشید.

ریل پرده ها را بالاتر از قاب پنجره ها وصل کنید

به بیان دیگر زمانی که ریل پرده را نزدیک به قسمت بالایی پنجره متصل می کنید، فضای داخلی اتاق کمتر و کوچک تر به نظر خواهد آمد. دنیس جیانا که یک طراح متخصص داخلی منازل است و اکنون در نیویورک آمریکا مشغول به کار است در این خصوص عنوان کرده  است: «مطمئن شوید که ریلی را که در نهایت پرده به آن متصل خواهد شد، بالاتر از قاب پنجره و نزدیک به سقف اتاق قرار دهید، این مسئله باعث می شود فضای داخلی اتاق بزرگ تر به نظر برسد.

اسباب و وسایل خانه را نزدیک به دیوار قرار ندهید

با این که بسیاری فکر می کنند این کار فضای داخلی خانه را کوچک تر خواهد کرد، در حقیقت این کار نتیجه عکس داشته و باعث می شود فضای داخلی خانه بزرگتر به نظر بیاید. جیانا در این خصوص عنوان می کند: «اسباب داخلی خانه به فضای بیشتری احتیاج دارند. حتی الامکان از چسباندن وسایل به دیوار ها خود داری کنید و چند اینچی هم که شده میان دیوار ها و اسباب خانه فاصله بگذارید. دیگر نکته ای که باید خاطر نشان کرد این است که گوشه های دیوار ها باید کاملاً خالی باشد و از قرار دادن وسایل تزئینی و وسایلی شبیه به آن در گوشه های دیوار ها خود داری کنید.»

برای رنگ زدن دیوار های منزل خود از رنگ های روشن استفاده کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری مرتکب شده و باعث می شوند فضای کوچک خانه شان، کوچک تر از قبل به نظر بیاید، انتخاب رنگ اشتباه برای دیوار های خانه است. اگر قصد دارید فضای داخلی خانه بزرگ تر به نظر برسد، حتماً رنگ هایی را مد نظر قرار دهید که روشن باشند. رنگ های چون سفید و زرد برای این کار ایده آل هستند. می توانید ترکیبی از رنگ های روشن نیز استفاده کنید.

در طول پنجره ها و روی دیوار منزل از آینه استفاده کنید

اگر قصد دارید در یک لحظه کاری کنید که خانه بسیار بزرگتر از آن چیزی که هست به نظر بیاید، قرار دادن آینه ها در مکان درست، یکی از بهترین راهکار هایی است که می توانید برای دست یابی به این هدف اختیار کنید. اما شاید با خود فکر کنید چرا بهتر است آینه ها را در طول قاب پنجره (و یا قاب درب های داخلی منزل) قرار داد؟ در پاسخ به این سؤال باید عنوان کرد که قرار دادن آینه در این نقاط باعث می شود که قسمتی از فضای بیرون از خانه (و یا قسمتی از اتاق های دیگر) روی سطح آینه منعکس شود و همین مسئله است که در نهایت سبب می شود خانه کمی دل باز تر شده و احساس کنید فضای خانه بزرگ تر شده است.

ترجیحاً از پرده ها نازک و حریری استفاده کنید

استفاده از پرده های ضخیم و تیره رنگ، نه تنها فضای داخلی خانه را بزرگ تر نشان نخواهد داد، بلکه هیچ سود دیگری نیز نه از لحاظ طراحی و نه از لحاظ روحی برای خانه نخواهد داشت. زمانی که می خواهید فضای خانه بزرگ تر از حالت معمول به نظر بیاید، یکی از مهمترین نکاتی که باید مد نظر قرار دهید این است که امکان تابش نور طبیعی به داخل منزل را تا حدی که امکان دارد افزایش دهید. استفاده از پرده های نازک و حریری می تواند گزینه ای ایده آل برای این کار باشد. در حقیقت اتفاقی که در این مورد می افتد این است که نور طبیعی ای که از پشت پرده نازک و از فضای بیرون به داخل منزل می آید، نا خود آگاه چشمان شما را به سمت فضای بیرون بر می گرداند و باعث می شود هر چند وقت یکبار نگاهی به آن بیندازید، همین مسئله است که سبب دل باز تر شدن خانه می شود. در طول شب هم چراغ ها شهر که از پشت پرده قابل رؤیت خواهند بود این وظیفه را تا حدودی به عهده خواهند گرفت.

استفاده از کتابخانه هایی که در داخل دیوار کار گذاشته می شوند

البته کتابخانه های مجزا، در این روزها در طراحی داخلی خانه ها به کرات مورد استفاده قرار می گیرد، اما این را به خاطر داشته باشید که اگر فضای اتاق و خانه شما چندان زیاد نیست، بهتر است حتی المقدور از این گونه کتابخانه ها استفاده نکنید و به جای آن، از کتابخانه هایی استفاده کنید که در داخل دیوار کار گذاشته می شوند. این کار فضای بیشتری در اختیار شما قرار خواهد داد. نکته ای که در خصوص این گونه کتابخانه ها وجود دارد این است که به خاطر عقب نشینی ای که در داخل دیوار دارند، این امکان را فراهم می کنند که از فضای جلوی دیوار برای منظوری دیگر استفاده شود و نیز دیگر همانند کتابخانه های مجزا، دارای فضای بالایی نخواهند بود که به طور معمول افراد وسایلی را روی آن قرار داده و باعث می شوند فضای خانه کوچک تر به نظر برسد.

قرار دادن تلویزیون بر روی دیوار

یکی از ساده ترین راهکار هایی که به واسطه آن قادر خواهید بود، فضای خالی بیشتری در خانه کوچک خود در اختیار داشته باشید این است که تلویزیون را روی دیوار نصب کنید. یکی از وسایلی که به طور معمول در این گونه خانه ها سبب کوچک تر نشان داده شدن آن ها می شود، میز های تلویزیونی است که برای منظور نگاه داشتن تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از قالب های گچی در گوشه های دیوار

استفاده از این گونه قالب های گچی یکی از نکاتی است که در طراحی داخلی منازل توجه زیادی به آن می شود و برای زیبا تر کردن فضای خانه از آن ها بهره گرفته می شود، اما آیا می دانستید این قالب های گچی فضای داخلی خانه را هم بزرگ تر جلوه خواهد داد؟ در حقیقت اتفاقی که در این خصوص می افتد این است که این قالب ها باعث می شود به طور ناخود آگاه، هر از چند گاه یکبار به سمت شان نگاه کنید و همین مسئله باعث می شود فکر کنید که سقف ساختمان بالاتر از چیزی است که در واقعیت هست و در نهایت اتاق و فضای داخلی جلوه بزرگ تری به خود خواهد گرفت.

استفاده از میزهای غذا خوری تاشو

ممکن است از آن دسته افرادی باشید که عاشق مهمانی دادن و دعوت کردن دوستان و آشنایان خود برای صرف غذا به خانه باشید، اما فضای داخلی کافی برای این کار را در اختیار نداشته باشید. توصیه طراحان داخلی به چنین افرادی استفاده از میز های غذاخوری ای است که امکان اتصال تکه های دیگر و اضافه نیز به آن ها وجود دارد. با استفاده از این گونه میزها هم فضای داخلی خانه خود را کوچک تر نخواهید کرد و هم زمانی که دوست داشته باشید قادر خواهید بود آشنایان خود را برای مهمانی به خانه دعوت کنید.

استفاده از وسایل ساده در خانه

یکی دیگر از راهکارهایی که برای بزرگ تر شدن فضای داخلی خانه می توانید از آن بهره بگیرد، استفاده از وسایلی در خانه است که حتی المقدور ساده باشند. برای این که متوجه منظور ما از سادگی وسایل شوید نمونه ای برای شما ذکر می کنیم. استفاده از شیشه برای سطح میز ناهار خوری به عنوان نمونه می تواند گزینه ایده آلی باشد. دقیقاً همانند پرده های نازک، زمانی که قادر به دیدن فضای زیرین میز باشید به مرور احساس خواهید کرد که فضای داخلی خانه بزرگ تر از حالت معمول است.

استفاده از طرحی یکپارچه برای نقاشی کردن فضای داخلی ساختمان

اگر فضای داخلی کوچکی در خانه در اختیار دارید و قصد دارید این فضا کمی بزرگ تر به نظر بیاید، توصیه می شود زمان نقاشی ساختمان خیلی ایده پردازی نکنید و بهتر آن است که تا جای ممکن تمامی اتاق های خانه و تمامی دیوار ها به یک طرح  و رنگ نقاشی شوند. اگر چنین طرحی را نمی پسندید می توانید هر اتاق را به طور جداگانه به یک رنگ به خصوص نقاشی کنید، اما این را به خاطر داشته باشید که در هر اتاق تنها از یک رنگ استفاده کنید. این گونه راهکار ها در نقاشی ساختمان در نهایت سبب بزرگ تر جلوه دادن خانه و فضای داخلی ساختمان خواهد شد. جیانا در این خصوص می گوید: «پرده ها و دیوار هایی که به یک رنگ (و یا رنگ هایی از یک خانواده، رنگ هایی که به هم مربوط باشند) باشند، باعث می شوند فضای داخلی خانه های کوچک بزرگ تر و دل باز تر از قبل به نظر بیاید.»

از وسایلی استفاده کنید که ارتفاع چندانی نداشته باشند

صندلی هایی که تکیه گاه بسیار بلندی دارند و نیز لامپ های بلند، به هیچ وجه از وسایلی نیستند که در یک خانه با فضای داخلی کوچک باید مورد استفاده قرار بگیرند. نکته ای که در این خصوص کاملاً واضح است، این است که استفاده از وسایلی که ارتفاع کمتری دارند، در نهایت سبب خواهد شد، سقف بلند تر به نظر برسد و این نکته در خصوص وسایلی که ارتفاع بیشتری دارند، دقیقاً بر عکس است و فضای داخلی خانه کوچک تر به نظر خواهد آمد. نکته دیگر این است که این گونه وسایل با ارتفاع کم، فضای کمتری هم اشغال می کنند و این مسئله نیز به بزرگ تر جلوه دادن خانه و فضای داخلی کمک خواهد کرد.

روی قفسه های دیوار ها، کمی فضای خالی نگاه دارید

حتی میزان کمی به هم ریختگی و شلوغ شدن وسایل، سبب می شود فضای داخلی خانه کوچک تر به نظر برسد و به همین خاطر است که اهمیت این موضوع در خانه هایی که مساحت و فضای داخلی کمتری دارند، دو چندان می شود. اگر در چنین خانه ای هستید و قصد دارید فضای داخلی خانه کمی بزرگ تر به نظر بیاید، بهتر است تا جای ممکن در قفسه هایی که روی دیوار ها کار گذاشته اید، کمی فضای خالی رها کنید. نیازی نیست که حتماً تمامی سطح یک قفسه را پر از وسایلی کنید که بعضاً برای تزئین منزل استفاده می شوند.

عدم استفاده از قالی هایی با طرح های متفاوت در یک اتاق

در طراحی داخلی، استفاده از قالی و قالیچه، یکی از نکاتی است که برای شاداب تر شدن فضای داخلی بسیار به آن اهمیت داشته باشد، اما متأسفانه نکته دیگری در این خصوص وجود دارد و آن نکته این است که استفاده از قالیچه هایی با طرح های متفاوت در یک اتاق، در نهایت سبب خواهد شد فضای داخلی، کوچک تر به نظر برسد. به همین خاطر است که بیشتر طراحان داخلی به افرادی که در خانه های کوچک زندگی می کنند، توصیه می کنند از قالیچه هایی ساده و شبیه به هم در یک اتاق استفاده کنند که در نهایت سبب خواهد شد فضای داخلی بزرگ تر به نظر برسد.

قفسه های روی دیوار را بر اساس رنگ بندی مختلف وسایل طبقه بندی کنید

یکی از نکات بسیار جالبی که در خصوص مغز انسان وجود دارد و به طراحی داخلی خانه مربوط می شود، این است که مغز انسان در فضاهای آشفته و به هم ریخته، دریافت خوشایندی نخواهد داشت، به همین خاطر است که رعایت چند نکته طبقه بندی شده در طراحی داخلی خانه بسیار مثمر ثمر خواهد بود. برای نمونه یکی از این نکاتی که می توانید مد نظر قرار داده تا فضایی مرتب تر و در نهایت، دل باز تر در خانه داشته باشید، این است که وسایلی را که در قفسه های خانه قرار می دهد، بر اساس رنگ شان طبقه بندی کنید. برای نمونه می توانید کتاب ها و ظروفی را که به یک رنگ هستند، در کنار هم قرار دهید.ترجمه  itrans.ir

در سیارک بخوانیم:

ترفند هایی در طراحی تا فضای داخلی را بزرگ تر نشان دهیم بخش دوم 

طراحی اتاق مدیتیشن بخش دوم

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، ۱۲ ایده شیک

چيدمان مناسب آشپزخانه

دکوراسیون اتاق خواب مستر

۵ وسیله که اتاق نشیمن را تکمیل می کند

استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون خانه

راه هایی برای زیباتر کردن حمام

4 طرح رنگ بهاره برای خانه شما

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

ترفند هایی در طراحی تا فضای داخلی را بزرگ تر نشان دهیم بخش دوم

در

استفاده از وسایلی که در رنگ بندی خود از خطوط عمودی یا افقی بهره می گیرند

بسیاری از الگوهای رنگ بندی وجود دارند که در نهایت سبب می شوند، فضای داخلی خانه کوچک تر به نظر برسد، با این حال در میان این الگو ها یک استثنا وجود دارد و آن خطوطی است که در رنگ بندی یک وسیله به خصوص وجود دارند. در حقیقت این خطوط ممتد سبب می شوند فضای داخلی خانه و اتاق بزرگ تر به نظر برسد، به همین خاطر است که معمولاً طراحان داخلی به کسانی که در فضا های کوچک به سر می برند، توصیه می کنند در تزئین منزل خود تا جایی که برایشان مقدور است از این گونه وسایل استفاده کنند. پرده ای که در مقابل پنجره نصب می کنید و نیز قالی یا قالیچه ای که روی زمین می اندازید، از بهترین مواردی هستند که می توانید این الگوی رنگ بندی را برایشان مد نظر داشته باشید.

استفاده از چراغ های رومیزی به جای چراغ های سقفی

 بسیاری بر این باور اند که استفاده از لامپ های رو میزی سبب کوچک تر شدن فضا می شود و بهتر است از همان لامپ های سقفی بهره بگیرند، با این حال این نظری نیست که طراحان داخلی منازل داشته باشند و در حقیقت نظر آن ها کاملاً در تضاد با این گفته است و استفاده از لامپ های رو میزی در نهایت سبب بزرگ تر جلوه دادن فضای داخلی خواهد شد. در حقیقت اتفاقی که در این خصوص می افتد این است که زمانی که لامپی را به سقف متصل می کنید، یک منبع نور متمرکز ایجاد می کنید و این در حالی است که لامپ های رو میزی این گونه نیستند و نور را در تمامی نقاط اتاق پخش می کنند. همین مسئله باعث می شود به طور ناخود آگاه جای جای اتاق به خاطر نوری که منعکس می شود در معرض دید شما قرار گرفته و احساس کنید فضا دل باز تر و جای دار تر شده است.

استفاده از اسباب و وسایلی که قابلیت جای دادن چیز های دیگر در آن ها وجود داشته باشد

یکی از مهمترین مسائلی که سبب می شود اتاق ها و خانه های کوچک، حتی کوچک تر و کم فضا تر از آن چیزی به نظر برسند که در حقیقت هستند، این است که اسباب و وسایلی را که لازم ندارید در جای جای اتاق بریزید و همه جا به هم ریخته باشد. به همین خاطر است که یک راهکار ایده آل برای رفع این مشکل می تواند استفاده از وسایلی باشد که دارای کشو یا کمد های کوچک هستند. بدین گونه قادر خواهید بود وسایل خود را در آن ها بچینید به گونه ای که در معرض دید نباشند و در نهایت فضای اتاق مرتب تر و دل باز تر خواهد شد. این یکی از بهترین راهکار هایی است که به واسطه آن تنها ظرف چند ثانیه می توانید فضای خانه را دل باز تر کنید.

دکور اتاق با رنگ های سرد

استفاده از وسایل و اسبابی که بزرگ تر باشند

شاید به نظرتان کمی عجیب باشد، با این حال، استفاده از وسایل کوچک به هیچ وجه سبب بزرگ تر جلوه دادن فضای داخلی نمی شود. طراحان داخلی بر این باور اند که آن چیزی که به واسطه آن می توان فضای داخلی را بزرگ تر جلوه داد، استفاده از وسایلی است که بزرگ تر باشند. تنها ذکر این نکته حائز اهمیت است که تعداد این وسایل باید محدود باشد. در حقیقت کاری که شما باید انجام دهید این است که وسایل کمتر با حجم بیشتر برای منزل خود تهیه کنید. جیانا در این خصوص عنوان می کند: «زمانی که کلی وسیله کوچک در جای جای اتاق و فضای داخلی قرار می دهید، دقیقاً خانه شبیه به زمانی می شود که همه جا ریخت و پاش است و همین مسئله سبب می شود فضای داخلی خانه کوچک تر از حد معمول به نظر برسد. به همین خاطر توصیه می شود که از وسایلی بزرگ تر استفاده کنید که باعث خواهند شد داخل خانه مرتب تر و دل باز تر به نظر برسد.»

وسایل و اسباب خانه را همرنگ با دیوار ها انتخاب کنید

یکی دیگر از راهکار هایی که در نهایت سبب خواهد شد فضای داخلی خانه بزرگ تر و جا دار تر جلوه کند، این است که وسایل خانه را به گونه ای انتخاب کنید که از لحاظ رنگی با دیوار ها ست باشند و تا جایی که ممکن است رنگشان شبیه به هم باشد. تفاوت بیش از اندازه رنگ میان مبلمان و سایر وسایل خانه با دیوار ها در نهایت سبب می شود به گونه ای فضای داخلی به هم ریخته و آشفته به نظر برسد که این مسئله فضای داخلی خانه را کوچک تر از حد معمول جلوه خواهد داد. بر عکس این مسئله زمانی است که مبلمان و دیگر وسایل را از لحاظ رنگی با دیوار ها ست می کنید که فضایی یک دست و دل باز پدید خواهد آمد.

عدم استفاده از درب های داخلی در فضا های کوچک

توصیه ای که در این خصوص می شود این است که تا جایی که ممکن دارد در این گونه فضا هایی که مساحت چندانی ندارند، از بخش بخش کردن مساحت خانه خودداری شود، با این حال ممکن است همه افراد قادر به این کار نباشند و به اتاق های مجزا در خانه نیاز داشته باشند. راهکاری که افراد دسته دوم می توانند به کار گیرند این است که درب های داخلی خانه را که اتاق ها را به یکدیگر متصل می کند، بر دارند. بدین گونه فضای داخلی خانه بزرگ تر از قبل نمایان خواهد شد.

برای سطح فضای داخلی از پوشش هایی با رنگ های روشن استفاده کنید

پوشش هایی که رنگ های تیره دارند، برای مدت زیادی است که توسط بسیاری از طراحان داخلی دیگر توصیه نمی شود. یکی از مسائلی که این گونه پوشش های داخلی ایجاد می کنند این است که سبب می شوند فضای داخلی خانه کوچک تر از حد معمول به نظر برسد. پوشش هایی که رنگ های روشن دارند دقیقاً کارکردی عکس این موضوع خواهند داشت و فضای داخلی را بزرگ تر نمایان خواهند کرد. می توانید با در نظر داشتن رنگ وسایل و مبلمان خانه نیز به این کارکرد بهبود بخشید؛ همانند رنگ دیوار و مبلمان، هم رنگ بودن (یا شبیه هم بودن) پوشش داخلی و مبلمان نیز سبب می شود فضای داخلی دل باز تر و یک دست تر به نظر برسد.

چهار دکور لوکس برای اتاق خواب

هم رنگ بودن پرده های پنجره ها با دیوار ها

در مواردی که در بخش پیشین این مقاله عنوان شد، یک مورد مختص به پرده ها بود که می بایست برای بزرگ تر جلوه دادن فضای داخلی از پرده های نازک و حریری استفاده شود. مورد دیگری که می توانید مد نظر قرار دهید این است که تا جایی که امکان دارد، رنگ پرده ها را شبیه به رنگ دیوار ها انتخاب کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که اصلی در طراحی داخلی وجود دارد به این مضمون که هر چه رنگ اسباب و وسایل و دیوار و دیگر امکانات موجود در خانه، یک دست تر باشند و هرچه رنگ این امکانات به یکدیگر شبیه تر باشد، در نهایت فضای داخلی بزرگ تر از حد معمول جلوه خواهد کرد. این از نکاتی است که معمولاً در طراحی خانه های کوچک مد نظر قرار گرفته می شود.

استفاده از مبلمان و وسایلی که پایه دار باشند

زمانی که صحبت از کوچک بودن فضای داخلی خانه و بزرگ تر جلوه دادن آن می شود، یکی دیگر از راهکار هایی که به ذهن می رسد، استفاده از وسایل و مبلمانی است که پایه دار باشند. همان فضای اندکی که از زیر مبلمان نمایان خواهد شد در نهایت در اتاق ها و خانه های کوچک به دل باز تر شدن فضای داخلی کمک شایانی خواهد کرد. نوری که از قسمت زیرین این گونه وسایل و مبلمان به چشم می رسد، این باور را پدید می آورد که فضای داخلی بزرگ تر شده است. در طراحی فضاهایی که مساحت کوچکی دارند این نکته را به خاطر داشته باشید که حتی مقدار اندکی هم که فضای خالی ایجاد شود در نهایت و در کنار دیگر موارد سبب بزرگ تر جلوه دادن منزل و فضای داخلی خواهد شد.

استفاده از یک تابلوی نقاشی به جای پر کردن دیوار از وسایل تزئینی متفاوت

توصیه دیگری که در طراحی فضاهای کوچک باید مد نظر قرار بگیرد این است که بر روی هر دیوار به طور جداگانه تنها از یک تابلو یا چیزی شبیه به آن استفاده شود و به هیچ وجه نباید سطح دیوار را از نقاشی و وسایل تزئینی دیگر پر کرد. دقیقاً همانند به هم ریختگی وسایل در اتاق و خانه، پر کردن سطح دیوار از وسایل و نقاشی ها نیز سبب ایجاد نوعی به هم ریختگی می شود و در نهایت سبب می شود فضای داخلی خانه کوچک تر از آن چیزی به نظر برسد که در حقیقت هست. استفاده از یک تابوی یک تکه دقیقاً نتیجه عکس را خواهد داشت و فضای خانه را دل باز تر خواهد کرد. جیانا در این خصوص عنوان می کند: «یک یا نهایتاً دو تابولی نقاشی یا تصویر بزرگ از جمله مواردی هستند که در طراحی داخلی فضا های کوچک، می توانند کمک شایانی به دل باز تر شدن فضا و بزرگ تر جلوه دادن آن کنند. اندازه این تابلو بهتر است به پنهای مبلی باشد که روی آن روی سطح دیوار قرار می گیرد.»

روش هایی برای افزودن انرژی مثبت و شادابی بیشتر به اتاق خواب

مرتب کردن فضای داخلی و اتاق ها به طور مرتب

فضای داخلی ای که مرتب و تمیز باشد بسیار بزرگ تر و دل باز تر از زمانی خواهد بود که اتاق به هم ریخته است. هر زمانی که فرصت کافی در اختیار داشتید، کمی فضای داخلی را مرتب کنید و وسایلی که لازم ندارید را دور بریزید. بدین گونه قادر خواهید بود در کوتاه ترین زمان ممکن فضای داخلی خانه را دل باز تر کنید. جیاینا در این خصوص عنوان می کند: «صرف نظر از این که فضای خانه کوچک باشد یا بزرگ، به هم ریختگی وسایل و مرتب نبودن اتاق ها در نهایت سبب افزایش استرس می شود فضای خانه را کوچک تر از آن چیزی جلوه خواهد داد که در حقیقت هست. مرتب کردن؛ سازمان دهی کردن و یا هر نام دیگری که برای آن در نظر بگیریم فرقی نمی کند. مدیریت کردن فضای داخلی و مرتب نگاه داشتن وسایل عادت بسیار خوبی است که باید همیشه مد نظر قرار دهیم.»

رها کردن فضای خالی بر سطح داخلی خانه

استفاده از قالیچه و قالی مزایای زیادی دارد و علاوه بر این که باعث زیبایی ظاهری فضای داخلی می شود، می تواند از پوششی که برای کف خانه در نظر گرفته شده است نیز محافظت کند، با این حال این نکته را به خاطر داشته باشید که بد نیست قسمتی از کف خانه را هم خالی بگذارید و چیزی روی آن قرار ندهید. این کار باعث می شود فضای داخلی خانه بزرگ تر و دل باز تر به نظر برسد. برای محافظت از پوشش کف خانه نیز بهتر است زمانی که کسی وارد می شود از او خواهش کنید کفش های خود را در بیاورد.

استفاده از پرده های پاکیزه در سرویس بهداشتی

دقیقاً همانند آن چه که در خصوص پرده پنجره ها عنوان شد، در صورتی که در سرویس بهداشتی خود از پرده برای جدا کردن فضا های مختلف استفاده می کنید، توصیه می شود این پرده تا جایی که امکان دارد نازک و پاکیزه باشد. این کار در نهایت سبب می شود نور بیشتری به چشمان شما برسد و باعث بزرگ تر جلوه دادن و دل باز تر شدن فضای داخلی می شود.

استفاده از کاغذ دیواری در دکور خانه

استفاده نکردن از پرده در مقابل پنجره ها

اگر فضای داخلی خانه و اتاق به قدری کوچک است که هر چقدر هم پرده نازک و کوچک باشد باز هم تغییری در ظاهر آن ایجاد نمی کند، بهتر است به طور کلی از پرده استفاده نکنید. منظره ای که از بیرون قابل مشاهده است در نهایت سبب می شود احساس کنید فضای داخلی دل باز تر است و بزرگ تر جلوه می کند.

استفاده از اسباب و وسایلی که کارکرد های مختلفی داشته باشند

از مهمترین نکاتی که در خانه ها و فضا های کوچک باید مد نظر قرار داد این است که وسایلی که در خانه استفاده می شود، تا جای ممکن، کارکرد های گوناگونی داشته باشند. بدین گونه قادر خواهید بود از فضای کوچکی که در اختیار دارید بهترین استفاده را کرده و از خرید وسایل اضافی جلوگیری می شود. برای نمونه می توانید در آشپزخانه خود از میز غذاخوری ای استفاده کنید که قابلیت های دیگری هم داشته باشد و یا از تخت خوابی استفاده کنید که در فضای پایینی آن کشویی قرار گرفته باشد. بسته به خلاقیت خودتان وسایل گوناگونی خواهید یافت که این گونه باشند و کارکرد های متفاوتی داشته باشند.

در سیارک بخوانیم:

ترفند هایی در طراحی تا فضای داخلی را بزرگ تر نشان دهیم بخش اول 

طراحی اتاق مدیتیشن بخش دوم

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، ۱۲ ایده شیک

چيدمان مناسب آشپزخانه

دکوراسیون اتاق خواب مستر

۵ وسیله که اتاق نشیمن را تکمیل می کند

استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون خانه

راه هایی برای زیباتر کردن حمام

4 طرح رنگ بهاره برای خانه شما

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

خطرناک ترین ظروف در آشپزحانه 4 مورد

در

4 نوع ظرف خطرناک در آشپزخانه که شما باید در اسرع وقت ازدست آنها خلاص شوید.

امروزه بسیاری از ما سعی می کنیم قوانین غذای سالم را در زندگی خود دنبال کنیم. با این حال، همه نمی دانند که ظروفی که ما برای پخت و پز استفاده می کنیم، به همان اندازه غذای سالم، مهم است. حتی یک رژیم غذایی سالم می تواند به مشکلات بهداشتی منجر جدی شود اگر قابلمه ها و تابه ها از جنس خطرناک باشند.

sayarak.com یک لیست از خطرناک ترین ظروف را تهیه کرده و همچنین یک جایگزین مناسب برای آنها در آشپزی معرفی کرده است.

آیا ظروف تفلون خطرناک است؟

آیا ظروف تفلون خطرناک است؟

تفلون شاید خطرناک ترین "جنایتکار" در این لیست باشد. بسیاری از مردم قابلمه و تابه را با این پوشش انتخاب می کنند، زیرا آنها مناسب  سرخ کردن و ته دیگ هستند.

با این حال پوشش  PTFE ) polytetrafluoroethylene) پلی تترا فلورو اتیلن (PTFE) می دهد یک پلیمر پلاستیکی است که وقتی بیش از 300 درجه سانتیگراد گرم می شود، بخارات سمی را آزاد می کند. چنین  سمی می تواند منجر به تب بخار پلیمر شود ، که تب آنفولانزای تفلون نامیده می شود.شامل علائم موقتی شبه آنفولانزا مانند لرز، تب، سردرد و بدن درد می شود. بروز علائم 4 تا 10 ساعت پس از استشمام  بخار پلیمر آغاز می شود و بیماری به طور معمول طی 12 تا 48 ساعت طول می کشد. این نه تنها برای انسان ها خطرناک است، بلکه برای پرندگان داخل خانه نیز خطر دارد و باعث کاهش عمر آن ها می شود.

آیا ظروف تفلون خطرناک است؟

یکی دیگر از مواد شیمیایی خطرناک در ترکیب غذاهای تفلونی PFOA (perfluorooctanoic acid) است که به توسعه انواع مختلف سرطان، از جمله سرطان سینه و پروستات، سرطان تخمدان کمک می کند. اعتقاد بر این است که PFOA در محصولات تفلون در مقادیر کم موجود است که برای انسانها تهدیدی نیست. با این حال، در بسیاری از چیزهای روزمره وجود دارد. بنابراین، مطلوب است که تماس با این ماده شیمیایی به حداقل برسد. پرفلوئورواُکتانیک با اختلالات تیروئید، بیماری کبد، بیماری مزمن کلیوی و سرطان بیضه ارتباط دارد.این ماده با ناباروری و وزن کم نوزاد هنگام تولد می گردد.آسیب ریوی هم در مضرات استشمام بخار پلیمر قرار دارد.

چدن را جایگزین ظروف تفلون کنید

چدن برای پخت غذا امن است و در طول زمان آزمایش شده است. علاوه بر این، این ماده به سرعت و به طور مساوی گرم می شود، و در عین حال، سموم به مواد غذایی منتقل نمی شود و به طور طبیعی به افزایش سطح آهن در بدن کمک می کند. اگر سطح آهن طبیعی باشد، می توانید وسایل آشپزی ریخته گری برنجی را انتخاب کنید که همچنین برای استفاده راحت هستند.

آیا ظروف آلومینیومی برای پخت و پز خطرناک هستند

2. آیا ظروف آلومینیومی برای پخت و پز خطرناک هستند؟

تعجب آور نیست که آلومینیوم به طور گسترده ای در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر شایع ترین فلز، آلومینیوم نیز بسیار با دوام، سبک وزن، همه کاره و قابل بازیافت است. اما می تواند به سلامت شما آسیب برساند.

آلومینیوم فلزی است که روی اعصاب تاثیر می گذارد و مقدار بیش از حد آن در بدن می تواند به بیماری های سیستم عصبی مرکزی، از جمله بیماری آلزایمر و ALS (اسکلروز جانبی جانبی آمیوتروفی) منجر شود. و اگر چه وسایل آشپزخانه آلومینیومی معمولا دارای پوشش محافظتی هستند، به راحتی آسیب دیده و اجازه می دهد فلز سمی به غذا وارد شود.

جایگزین مناسب برای ظروف آلومینیومی شیشه است

ظروف شیشه ای مواد سمی را در هنگام گرم شدن منتشر نمی کنند، با دوام، سازگار با محیط زیست و بو ها را جذب نمی کنند. تنها نقص آن کمبود خواص anti-stick است. اما، می بینید، این یک نقص کوچک برای امنیت است.

 

3. آیا ظروف مسی خطرناک است؟

آیا ظروف مسی خطرناک است

شما ممکن است بیشتر از یک بار ظروف مس Copperware   را در مغازه ها دیده باشید و زیبایی آن را تحسین کنید. همچنین احتمال دارد که شما از خواص حرارتی مس، که گرمای سریع و یکنواخت را فراهم می کند، شنیده باشید. اما آیا می دانستید که مس می تواند به عنوان یک ماده برای ظروف خطرناک باشد؟

مانند برخی از فلزات سنگین دیگر، مس در مقادیر کم برای سلامت انسان بسیار مهم است. اما اضافه شدن آن در بدن می تواند منجر به  مسمومیت شدید فلز شود . استفاده از آن به عنوان یک ظرف با پوشش محافظ و بدون آن خطرناک است. در اولین تجسم، مس پس از تماس با محصولات اسیدی منتشر و وارد غذا خواهد شد . در مورد دوم، علاوه بر پوشش، شما یک عنصر سمی دیگر را در ترکیب خود، نیکل را دریافت می کنید.

ظروف جایگزین مسی ظروف فولاد ضد زنگ است

ظروف فولاد ضد زنگ نسبتا سبک وزن، مقاوم در برابر خراش است و می تواند بدون خطر باشد. همچنین، برای مدت طولانی به شما خدمت می کنند.

 آیا ظروف سرامیکی خطرناک است

 

4. آیا ظروف آشپزخانه با پوشش سرامیک خطرناک است؟

ظروف آشپزخانه با پوشش سرامیک در نگاه اول به نظر می رسد بسیار امن است. با این حال، این درست است فقط برای 100 درصد سرامیک.

پوشش سرامیکی نرم به اندازه کافی مقاوم نیست و بعد از چند ماه استفاده از آن شروع به ترک برداشتن می کند. پس از آن، سرب و کادمیم جذب می شوند و سپس به بدن می رسند. مسمومیت با سرب  یکی از خطرناک ترین انواع مسمومیت های فلزی است و می تواند باعث درد شکم، سردرد، ناباروری و سایر مشکلات سلامتی (در موارد شدید،  کما و مرگ ) شود.استفاده از ظروف با پوشش آسیب دیده خطرناک است.

جایگزین ظروف سرامیکی

جایگزین ظزوف 100٪ از جنس سرامیکی. این از مواد طبیعی ساخته شده است، غیر سمی است، غذا در آن نمی سوزد. درست است که چنین ظروفی می تواند بسیار گران باشد، اما برای سال ها به شما خدمت می کند.

شما از چه نوع ظروفی اغلب برای پخت و پز استفاده می کنید؟

نظرات

در ادامه بخوانید...