آسمان خراش اسکوال در دبی که با باد می چرخد

آسمان خراش

برج اسکوال  در دبی

در سالهای آینده هنگامی که مقامات تصمیم می گیرند آسمان خراش Squall Tower ، برج اسکوال را بسازند ، خط افق دبی حتی آینده نگرانه تر خواهد شد. این پیشرفت جدیدی در ساخت ساختمانهای بلند مرتبه است ، زیرا برنامه ریزی شده است که آسمان خراش ، به معنای واقعی کلمه ، به لطف انرژی باد در محور خود بچرخد. با وجود مولفه خارق العاده ، به نظر می رسد هیچ محدودیتی برای مهندسی عمران وجود ندارد و  پروژه برج اسکوال واقعاً از شانس اجرای کامل برخوردار است.

 

آسمان خراش
دبی ممکن است یک آسمان خراش بسازد که همراه با باد می چرخد.  |  عکس


در سال های اخیر ، صنعت ساخت و ساز به ارتفاعات غیر قابل تصوری رسیده است و مفاهیم نوظهور شهری به طور فزاینده ای شبیه فیلم های علمی تخیلی هستند. فقط کافی است به پروژه توسعه یافته توسط معماران ترک از استودیوی طراحی Hayri Atak نگاهی بیندازید ، و بلافاصله مشخص می شود که آینده می تواند به همان سرعتی که مسئولان علاقه مند به اجرای آن هستند ، برسد.

 

آسمان خراش

Squall Tower جایگاه شایسته خود را در میان آسمان خراش های آینده دبی خواهد گرفت.  |  عکس


برج Squall می تواند چشم انداز دبی را حتی آینده نگرانه و خارق العاده تر کند ، زیرا هیچ ساختمان بلندمرتبه ای به این بزرگی در جهان وجود ندارد که بتواند بر روی محور خود بچرخد (رستوران های چرخان به حساب نمی آیند).

 

آسمان خراش

باد باشد یا نه ، آسمان خراش هنوز هم می تواند بچرخد (مفهوم Squall Tower).  |  عکس


توربین های بادی عمودی که از باد می چرخند ، طراحان را برای چنین فرم ها و عملکردهای غیرمنتظره ای الهام می دهند. اگرچه طبق ایده نویسندگان ، آسمان خراش Squall Tower به هیچ وجه نباید در برابر باد مقاومت کند ، اما برعکس ، می تواند به آرامی در اطراف محور خود بچرخد. فرقی نمی کند در خیابان وزش باد باشد یا خیر ، 48 ساعت چرخش کامل انجام می شود. در این مدت ، هرکسی که درون این برج غیرمعمول باشد ، فرصتی منحصر به فرد برای لذت بردن از نمای 360 درجه دبی خواهد داشت ، جایی که اقیانوس بی کران با یک منظره فراموش نشدنی شهری جایگزین می شود.

 

آسمان خراش

ویژگی های معماری و طراحی آسمان خراش Squall Tower


ویژگی های معماری و طراحی: Squall Tower ساختاری با سه بخش ساده است که برای چرخش آهسته و با سرعت ثابت طراحی شده است. بخشهایی که از تعداد زیادی شاخه تشکیل شده اند ، حول یک محور مرکزی می چرخند ، در حالی که علاوه بر ایجاد تأثیر خیره کننده بر دیگران ، برق نیز ایجاد می کنند.

 

آسمان خراش

در بالای آسمان خراش هلی پد قرار دارد


از ویژگی های دیگر این پروژه می توان به صفحه هلی کوپتر در بالای چرخش ساختمان اشاره کرد که به ساکنان و مهمانان آسمان خراش امکان می دهد تجربه ای فراموش نشدنی را در سقف آسمان خراش داشته باشند. علاوه بر چشم انداز شهر ، می توانید نحوه چرخش برج Squall را ببینید و حتی داخل هر بخش قرار بگیرید.

 

هنوز مشخص نیست که چه زمانی ساخت و ساز آغاز می شود ، اما اگر آسمان خراش در یکی از مناطق دبی ظاهر شود ، مطمئناً جایگاه خود را در لیست خارق العاده ترین آسمان خراش ها خواهد گرفت

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید