نحوه تجهیز آپارتمان کوچک در کشورهای مختلف : 9 ایده

دکوراسیون

 

وقتی صحبت از یک آپارتمان کوچک می شود ، همه از آپارتمان کوچک با بدبینی صحبت می کنند ، زیرا ترتیب دادن همه چیزهایی که برای زندگی در آپارتمان کوچک نیاز دارید کار ساده ای نیست. با این حال ، اگر خود را با تکنیک های تزئینی و عملی که خارجی ها هنگام چیدمان فضای داخلی استفاده می کنند مسلح کنید ، می توانید از مشکل تنگی و کمبود مکان جلوگیری کنید. sayarak.com در مورد جالب ترین و مفیدترین موارد صحبت می کند.

 

1. فرانسه: مبلمان ماتریوشکا و کار با رنگ

 مبلمان ماتریوشکا

فرانسوی ها عاشق مبلمان تودرتو و جمع و جور هستند.

 

در بعضی از آپارتمان ها ، یک اتاق نشیمن جداگانه و لوکس غیرقابل اجرا است ، بنابراین شما باید آن را بخشی از فضای مشترک کنید. برای این مورد ، طراحان ترفند بزرگی به نام اصل ماتریوشکا دارند. همه مبلمان به گونه ای طراحی می شوند که اگر فضا کوچک باشد ، وسایل می توانند  داخل هم و زیر یکدیگر "پنهان" شوند. به عنوان مثال ، در آپارتمان های فرانسوی ، یک میز قهوه اغلب زیر مبل پنهان می شود و صندلی های اضافی نیز به نوبه خود زیر میز قرار می گیرند.

 

همچنین ، فرانسوی ها می دانند که چگونه با رنگ کار کنند. آنها این ایده را که فقط سایه های روشن برای تزئین آپارتمان های کوچک مناسب هستند رد می کنند. به همین دلیل است که رنگ های تیره غالباً در اندازه های کوچک یافت می شوند که باعث ایجاد احساس صمیمیت و نه کوچکی می شوند. از نظر بصری ، اندازه آپارتمان فقط ،  اگر آن را با مبلمان غیرضروری  پر کنید یا نتوانید دکوراسیون بهینه را پیدا کنید ، کاهش می یابد ، و رنگ بندی در این مورد نقش چندان مهمی ندارد. اگر می ترسید با سایه های اشباع بیش از حد استفاده کنید ، فقط یک دیوار را با رنگ تیره برجسته کنید. بنابراین نه تنها یک تضاد زیبا در اتاق ظاهر می شود ، بلکه یک حجم بصری اضافی نیز ظاهر می شود.


2. سوئد: منطقه بندی با پرده و پارتیشن شیشه ای

دکوراسیون

در سوئد از پرده و پارتیشن شیشه ای برای منطقه بندی استفاده می شود

 

علی رغم این واقعیت که بسیاری از مالکان  آپارتمان کوچک به جای تختخواب در آپارتمان خود مبل های تاشو نصب می کنند ، اما از ته دل مبل های تاشو را دوست ندارند. هیچ مبل راحتی به راحتی یک تختخواب دو نفره با یک تشک ارتوپدی نرم نیست. اگر نمی خواهید آسایش یا فضای آپارتمان را فدا کنید ، از سوئد استفاده کنید: سکو درست کنید ، روی آن تخت بگذارید و از فضای داخلی به عنوان کمد جادار برای لباس ، ورزش استفاده کنید تجهیزات یا سایر مواردی که "محل اقامت دائم" ندارند. و برای ایجاد ظاهر فضای شخصی ، با یک پارتیشن شیشه ای بپوشانید.

 

سوئدی ها همچنین از پرده ها برای منطقه بندی استفاده می کنند. اگر بخواهید خود را از فضای اصلی جدا کنید نه از لحاظ جسمی بلکه از نظر روانشناختی ، منسوجات ضروری هستند ، به عنوان مثال ، اگر اتاق خواب شما با اتاق نشیمن ترکیب شده و باید تختخواب را پنهان کنید. برای انجام این کار ، یک ریل یا قرنیز را روی سقف نصب کنید ، که پرده آزادانه روی آن باز و بسته شود. برای اینکه منسوجات با فضا یکی شوند ، آنها را با رنگ دیوارها مطابقت دهید. 


3. ژاپن: پنجره داخلی

دکوراسیون

یک پنجره داخلی احساس روانی انزوا را از بین می برد.  / عکس

 

اگر آپارتمان کوچک است و احساس می کنید دیوارها به شما فشار می آورند ، ترفند زیر را امتحان کنید: یک پنجره از یک اتاق به اتاق دیگر باز کنید. وجود نوعی پنجره بر روی دیوار داخلی آپارتمان احساس روانی انزوا را از بین می برد و همچنین مشکل کوچک بودن فضا را برطرف می کند.

توجه داشته باشید: اگر می خواهید از همه عناصر مسکن برای راحتی و بهینه کردن فضا استفاده کنید ، یک آستانه به پنجره یا  دهانه باز شده اضافه کنید. می توان از آن به عنوان قفسه کتاب یا میز کار کوچک استفاده کرد.


4. آلمان: اجاق گاز کوچک

دکوراسیون

اگر به ندرت در خانه آشپزی می کنید ، دو مشعل کافی است.  / عکس

 

اگر یک یا دو نفر در آپارتمان زندگی می کنند یا تمایلی به گذراندن نیمی از روز در کنار اجاق گاز ندارید ، دو شعله کافی است. روی آنها می توانید به راحتی صبحانه و قهوه درست کنید یا کروتون سرخ کنید ، در حالی که اجاق گاز حداقل فضای کار را اشغال می کند. قسمت باقیمانده را می توان با ظروف ، وسایل خانگی اشغال کرد یا آزاد گذاشت تا برای تهیه سوپ یا برش سالاد استفاده کنید.


5. ایالات متحده آمریکا: پارتیشن متحرک وپوشش کامل دیوار با  آینه 

دکوراسیون

آینه بصورت بصری فضا را گسترش می دهد و پارتیشن متحرک فضای داخلی متحرک ایجاد می کند

 

روزهایی که مالکان ترجیح می دادند پارتیشن های ثابت را نصب کنند ، گذشته است. اکنون نمونه های مجهز به مینی ریل بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. آنها به راحتی مکان خود را تغییر می دهند و تغییر شکل به هیچ تلاش جسمی نیاز ندارد. چنین دیواری می تواند اتاق نشیمن را از اتاق خواب جدا کند یا اتاق کودک را به دو منطقه تقسیم کند: برای یک دختر و پسر. اگر تخت داخل کمد قرار داده شود خوب است - در این حالت ، در طول روز امکان افزایش فضای اتاق نشیمن وجود دارد. لطفا توجه داشته باشید: اگر دوست ندارید تلویزیون را با دوستان و یا دیگر افراد مهم تماشا کنید ، ساخت صفحه های تلویزیون در هر دو طرف پارتیشن منطقی خواهد بود.

علاوه بر پارتیشن های متحرک ، دیوار های تمام  آینه در آمریکا محبوب هستند ، که کاملاً با وظیفه گسترش اتاق ها اجرا می شوند. اما به خاطر داشته باشید که آینه بهتر است روی یک دیوار پهن قرار گیرد. اگر آن را به یک دیوار باریک  آویزان کنید ، فضا کشیده می شود.


6. دانمارک: استفاده از عملکرد طاقچه

دکوراسیون

از طاقچه پنجره می توان به عنوان نشیمن یا میز کار استفاده کرد

 

در اندازه کوچک ، هر متر مربع و هر سطح قابل چشم پوشی نیست ، بنابراین ارزش دارد از فضا بیشترین استفاده را ببرید. به عنوان مثال ، از طاقچه های پنجره نه برای گلهای داخل منزل ، بلکه به عنوان میز ، محل نشستن ، قفسه کتاب ، میز آرایش یا نشیمن اضافی (اگر طاقچه پنجره پایین است) استفاده کنید. خوب ، در آشپزخانه ، جلوپنجره را می توان با میز کار ترکیب کرد ، به همین دلیل سطح کار تقریباً دو برابر می شود.


7. استرالیا: کتاب و لباس با هم

دکوراسیون

همه چیز را می توان در یک شکستگی ذخیره کرد ، و آن را به چند بخش تقسیم کرد.  / عکس


در ایران ، رسم بر این است که هرچیز جای خود را بگیرند: برای کتاب ها -  کتابخانه ، برای لباس ها - کمد لباس ، برای چیزهای کوچک - سبد و جعبه. در استرالیا ، آنها در چنین تقسیم بندی معنی ندارند. آنها یک سیستم ذخیره سازی در شکستگی کم عمق ایجاد می کنند و بخش های خاص خود را برای هر منظور اختصاص می دهند. این بسیار راحت است ، زیرا همه چیز در یک مکان است و شما مجبور نیستید به دنبال چیزهای مورد نظر در سراسر خانه بگردید. می توانید برای شکستگی خانه درب تهیه کرده و سیستم ذخیره سازی را به یک کمد لباس کامل تبدیل کنید ، یا می توانید قفسه ها را با کتاب و لباس با پرده ببندید تا گرد و غبار جمع نشود.


8. ترکیه: استفاده از پتانسیل داخلی مبلمان

دکوراسیون

مبلمان با فضای ذخیره سازی را انتخاب کنید

 

درد اصلی صاحبان آپارتمان های کوچک ذخیره سازی است. و اگر به نظر می رسد که برای کتاب ها و لباس ها کابینت ها و قفسه های جداگانه ای اختصاص داده شده است ، پس مشکلات در مورد ریزه کاری های خانگی ایجاد می شود. حتی در مرحله چیدمان آپارتمان ، پیشنهاد می کنیم که به فکر خرید مبلمان با کشو باشید: اگر مبل ها ، پاف ها ، میزهای قهوه و میزهای کنار تخت مجهز به کشو باشند ، فضای ذخیره سازی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و دیگر نگران نخواهید شد  مثلاً دستگاه شارژ را در کجا قرار دهید.


9. ایتالیا: تختخواب زیر سکو

دکوراسیون

تختخواب که می تواند زیر podium سکو رانده شود ، باعث صرفه جویی در فضا می شود.  / عکس


معمولاً اگر در آپارتمان سکو وجود داشته باشد ، تختخواب روی آن قرار می گیرد ، در حالی که در زیر سکو سیستم های ذخیره سازی ، مینی کشو و غیره وجود دارد. اما می توانید چنین سکویی نصب کنید تا تخت را  زیر آن سر دهید ... این راه حل طراحی دارای نقاط قوت و ضعف است. اولین مورد این است که شما مجبور نیستید به دنبال روش های اضافی تهویه باشید ، و خوابیدن در مجاورت زمین به نوعی آشناتر است. در مورد معایب ، آنها با این واقعیت در ارتباط هستند که تخت باید هر روز زیر سکو پنهان شود ، زیرا هنگام بیرون آوردن ، بعید است جایی برای رفت و آمد بگذارد و فضا برای بیرون کشیدن تخت داشته باشید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید