پرورش گل که نیاز به مراقبت زیاد ندارد 12 مدل گل

باغبانی

تابستان بهترین زمان سال برای لذت بردن از گل دادن گیاهان مورد علاقه خود در سایت شماست. با این حال ، برای ایجاد یک باغچه گل زیبا ، باید تلاش زیادی کنید. اما اگر باغبانی تازه کار  هستید یا وقت کافی برای مراقبت از گل ها ندارید ، چه می کنید؟ ما در مورد گل های بدون زحمت و بی نیاز از مراقبت زیاد صحبت خواهیم کرد که بدون هیچ زحمتی زیادی قابل رشد هستند.

حتی یک تازه کار قادر خواهد بود این 12گل زیبا را پرورش دهد

 

 

 

1. گل اطلسی یا پتونیا

پتونیا
Petunia در رنگ های مختلف

 

حتی یک باغچه گل کوچک هم بدون اطلسی را نمی توان تصور کرد. هر ساله به دلیل طیف گسترده ای از انواع و رنگ ها ، گل اطلسی به طور فزاینده ای محبوب می شود. گل ها هم در فضای باز و هم در گلدان های گل کاشته می شوند و ترکیب های باغی را تشکیل می دهند. گل اطلسی را می توان به طور مستقل از دانه ها پرورش داد و یا گیاهانی را که قبلاً رشد کرده بودند خریداری کرد. گل بی تکلفی است و همه سختی ها را تحمل می کند و تا اواخر پاییز چشم نواز است.

 

2. گل کوکب ، داهلیا

دالیا
dahlias با زیبایی خود به پنهان کردن نواقص باغ از چشم های تیزبین کمک خواهد کرد 

 

داهلیا های لوکس ، باغ را با رنگ های رنگین کمان خود تزئین می کنند. آنها می توانند در هر جای باغ کاشته شوند ، و همچنین - برای پنهان کردن نواقص باغ ، ایجاد نوعی "حصار" از آنها مفید است. آنها تا پاییز شکوفا می شوند ، پس می توانید بذر جمع آوری کرده و برای سال آینده ذخیره کنید. درمقابل تغییرات دما ، رطوبت زیاد حساس نیست.

 

3. لوبلیا

لوبلیا
Lobelia لوبلیای ظریف داخل باغ بسیار زیبا به نظر می رسد

 

گل دلپذیر آبی بنفش که هم در باغ و هم در گلدان گل قابل پرورش است. لوبلیا نیاز به مراقبت دارد ، خوب رشد می کند ، شما باید آن را کمی آب بدهید. این گیاه را بهتر است به صورت نهال خریداری کنید ، زیرا پرورش گل از بذر به تنهایی بسیار مشکل ساز است.

 

4- گل شمعدانی

شمعدانی
Geranium, or Pelargonium شمعدانی را می توان هم به عنوان یک گل در باغ و هم در گلدان  پرورش داد

 

مکانی با گل شمعدانی ،  در تمام سال صاحبانش را خوشحال می کند. در تابستان ، گل در باغ رشد می کند ، و در زمستان در گلدان  به خانه می رود. گیاه  با رنگ ها و انواع مختلفی موجود است. شمعدانی تری محبوب ترین است ، و گل ممکن است دارای برگ های مختلف ، پشته بالا یا پایین باشد. این گیاه خواص درمانی دارد. اگر از فشار خون بالا رنج می برید ، یک برگ شمعدانی را به مچ دست خود وصل کنید، وضعیت شما تثبیت می شود. تکثیر گل بسیار ساده است - شاخه را با چند برگ جدا کنید و بلافاصله آن را در زمین بکارید.

 

5- گل مروارید عسلی، لوبولاریا

لوبولاریا
Lobularia, or lawn maker لوبولاریا در بوته های دوست داشتنی شکل گرفته است

 

یک گیاه فوق العاده کوچک و زیبا که برای تزیین مسیری در باغ ، گلدان گل ،  یا تپه کوهستانی می باشد. لوبولاریا به سرعت رشد می کند و در بوته های دوست داشتنی شکل می گیرد. گل را می توان در خاک کاشت یا بصورت نهال ها کاشت. هنگام کاشت بین نهال ها فاصله 40 سانتی متر فاصله بگذارید.

 

6. رز وحشی، لاواتر

لاواتر
Lavater گل رز وحشی 

 

گیاه غنی از رنگ است. Lavater هم در خانه و هم در فضای باز قابل رشد است. به خوبی رشد می کند ، و مزارع زیبا ایجاد می کند. از ژوئن تا اکتبر شکوفا می شود. به طور گسترده ای آن را گل رز وحشی می نامند.

 

7. گل جعفری

گل جعفری
Marigold  گل جعفری را زود بکارید تا در اسرع وقت شکوفا شوند

 

گل های زرد و نارنجی اشباع شده که حتی باغبانان بی تجربه می توانند گل های جعفری را پرورش دهند. قانون اصلی کاشت آنها در اسرع وقت است تا در اسرع وقت از گلدهی لذت ببرید. خاک سست و بارور بهترین روش برای کشت مناسب است.

 

8. گل کوکب کوهی

ک.کب کوهی
Rudbeckia پایان ماه مه - زمان آن است که گل کوکب کوهی زیبا را بکارید.

 

یک گل "آفتابی" دیگر. با کاشت بذر ، امکان کاشت در ده روز اول ماه مه  در خاک  و فضای آزاد وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که خاک آب را به خوبی منتقل می کند ، زیرا گل  رطوبت مناسب را دوست دارد. این گیاه آفتاب دوست است و با رنگ زرد خیره کننده صاحبان را خوشحال کند.

 

9. گل کوسما

Cosmea
 دانه های Cosmea بعد از کاشت  به مدت 2-3 سال حفظ می شوند

 

گیاه زیبا و نجیب با گلهایی از سایه های بنفش ، قرمز ، صورتی و سفید. فقط مرکز زرد رنگ بدون تغییر باقی می ماند ، که ترکیبی متضاد ایجاد می کند. شما می توانید نهال یا بذر رشد کنید ، بلافاصله گیاه را در زمین باز کاشت کنید. پس از گل ، بذرهایی را جمع کنید که چندین سال خاصیت کاشت آنها را حفظ کند. این گیاه دارای گونه های سالانه و چند ساله است.

 

10. گل رز سنگی، سمپرویوم

سمپرویوم
Sempervivum, or stone rose گل رز سنگی حتی در سخت ترین شرایط رشد می کند

 

گیاه متعلق به کاکتوس ها است. در رنگ قهوه ای بنفش ، سرخ یا  سبز روشن به طور موثری با گیاهان دیگر ترکیب می شوند.به آب مکرر احتیاج ندارد. نام "گل رز سنگی " را توسط جوانان به دلیل شباهت برگها با ملکه گل ها دریافت شده است. Sempervivum قادر به رشد حتی در زمین های صخره ای است و اصلاً از سرما نمی ترسد.

 

11. گل سوسن یکروزه

سوسن یکروزه
Daylily به وفور در فضای سبز شاداب به نظر می رسد

 

گل سخت و پرانرژی که در هر محیطی زنده مانده است. بیشتر ترجیح می دهند در آفتاب یا سایه جزئی از نور ، در یک منطقه بارور ، در برابر کمبود آب زنده می ماند. به نظر می رسد هم در ترکیبات گروهی و هم به عنوان یک گل واحد به همان اندازه خوب است. جوانه های بنفش ، زرد ، قرمز ، صورتی ، سفید ، بنفش کاملاً با بوته های برگریز یا مخروط ها ترکیب می شود. پایان  تابستان شکوفا می شود.

 

12. گل مروارید، لوکانتیم

لوکانتیم
Leucanthem گل مروارید نه تنها در  باغ  بلکه در گلدان به خوبی رشد می کند.

 

لوکانتیم، بابونه باغ ،گل مروارید که دیزی دیوانه(Daisy Crazy) هم می گویند از شکوفا شدن آن در تمام تابستان خوشحال می شوید. تضاد شاخ و برگهای سبز و گلبرگهای سفید هر دسته گل را هماهنگ می کند. گیاه در برابر آفات و بیماری ها مقاوم است ، آبیاری منظم  را دوست دارد. بابونه باغ حتی برای اهداف آشپزی استفاده می شود: به سالاد ، سس ، سوپ و ترشی اضافه می شود.
قوانین طراحی کاشت گل

 اصل اصلی در شکل گیری باغچه ای  زیبا ، رعایت سطوح است. تمام گل ها ، چمن ها ، درختچه ها و درختان باید بدون مزاحمت برای همدیگر با یکدیگر ترکیب شوند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید