شرکت آمریکایی با چاپگر سه بعدی خانه چاپ می کند

در

 آپارتمان


مدت طولانی است که  هیچ کس وقتی می شنود چاپگرهایی هستند که از جوهر و پودر مخصوص برای چاپ استفاده نمی کنند ، بلکه از یک محلول خاص بتن استفاده می کنند ، دیگر تعجب نمی کند. یک فناوری نوآورانه به نام چاپگر سه بعدی در بسیاری از بخشهای اقتصاد دارای تواناییهای نامحدود است ، اما تواناییهای آن در ساخت بسیار چشمگیر است. به عنوان مثال ، شرکت آمریکایی Mighty Building موفق به ایجاد طراحی و معماری یک خانه سازگار با محیط زیست فقط در 24 ساعت می شود ، در حالی که استفاده از نیروی فیزیکی 95٪ کاهش می یابد و 90٪ زباله کمتری دارد.
 
چاپگر سه بعدی
 شرکت آمریکایی Mighty Building می تواند خانه ای به مساحت 32.5 متر مربع ایجاد کند.  (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس

در دنیای مدرن ، همه چیز آنقدر ساده شده است که کسانی که می خواهند خانه خود را بدست آورند ، نیازی به صرف وقت و تلاش زیاد ندارند ، بلکه فقط مقداری پول لازم دارند (علاوه بر این ، 45 درصد کمتر از ساخت استاندارد). بقیه کارها حتی بدون مشارکت تعداد زیادی از کارگران توسط طراحان شرکت و چاپگر سه بعدی انجام خواهد شد. حداقل این همان چیزی است که شرکت آمریکایی از کالیفرنیا وعده می دهد.

خانه چاپ شده
طراحی و معماری خانه کوچک به گزینه ایده آل (سان رامون ، کالیفرنیا) تبدیل شده است.

متخصصان این شرکت یک سیستم منحصر به فرد برای ساخت خانه های یکپارچه با چاپگر سه بعدی  ایجاد کرده اند که اجازه می دهد با استفاده از چاپگر سه بعدی نه تنها دیوارهای یک خانه ، بلکه یک ساختار کامل ایجاد شود. با این فناوری ، کارگران فقط می توانند ارتباطات را انجام دهند و درها و پنجره ها را نصب کنند.

خانه چاپ شده
طراحی و معماری ماژول های یکپارچه در کارگاه های شرکت ایجاد می شوند و سپس توسط کامیون ها به مشتری (سان رامون ، کالیفرنیا) تحویل داده می شوند. | عکس
خانه چاپ شده
تنها کاری که یک جرثقیل انجام می دهد یک ماژول یا چندین واحد را در مکان مورد نظر نصب می کند ، همه اینها به سفارش مشتری بستگی دارد (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس

آنها خانه های یکپارچه خود را در قلمرو کارخانه با چاپگر سه بعدی تولید می کنند و در حال حاضر به صورت کامل به مشتری تحویل داده می شوند ، بنابراین مالک فقط باید به این فکر کند که این معجزه مهندسی را کجا نصب کند. تمام کارهای کثیف توسط یک چاپگر سه بعدی بزرگ در کارگاه های این شرکت انجام خواهد شد.

خانه چاپ شده
برای نصب یک خانه ، کافی است یک سایت بتونی درست کنید (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس

این ماژول از یک کامپوزیت گرماگیر غیر سمی مخصوص تولید شده به نام "ماده سنگی سبک" (LSM) ساخته شده است که تحت تأثیر اشعه ماورابنفش سخت می شود و آن را به یک ماده ساختمانی کارآمد تر از بتن تبدیل می کند.

خانه چاپ شده
مساحت ماژول  32.5 متر مربع است. که به طور کامل به یک اتاق نشیمن چند منظوره و اتاق آشپزخانه و غذاخوری مجهز شده است. | عکس


طبق گفته شرکت توسعه دهنده: "مواد بکار رفته در بلوکهای یکپارچه ما کاملاً آزمایش و برای استفاده در محلهای مسکونی تأیید شده است. کلیه اسناد و مدارک لازم برای تأیید کیفیت مواد بدست آمده مطابق با استانداردهای کیفیت بین المللی در صنعت ساختمان است  " .

خانه چاپ شده
طراحی و معماری مدل حمام Mighty Studio (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس

ماژول های Mighty همزمان چندین گزینه را دارند ، Mighty Studio با مساحت 32.5 متر مربع شروع می شوندو  با 134 متر مربع پایان می یابد . خانه از اندازه ساختار ، با تمام دکوراسیون داخلی ، پر کردن کامل حمام و فضای آشپزخانه ، از جمله میزهای آشپزخانه ، کابینت ها ، لوازم خانگی ، و همچنین سیستم های گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع تهیه می شود. هزینه خانه تکمیل شده فقط به مساحت  بستگی دارد و از 100 هزار دلار شروع می شود. بقیه گزینه ها از 159 تا 285 هزار دلار تخمین زده می شود.

خانه چاپ شده
مدل Mighty Duo B با مساحت 65 متر مربع اینگونه به نظر می رسد. متر (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس

خانه چاپ شده
نقشه یک آپارتمان به ارزش 159 هزار دلار. و مساحت 65 متر مربع متر (Mighty Duo B ، San Ramon). | عکس

به گفته توسعه دهندگان ، ساختن به این روش با چاپگر سه بعدی چندین مزیت دارد. به عنوان مثال ، برای ایجاد یک دیوار استاندارد ، از چندین ماده به طور هم زمان استفاده می شود ، اما "Mighty Buildings" از یک LSM استفاده می کند و خانه به صورت یکپارچه چاپ می شود. این به این معنی است که همزمان ، دیوارها ، کف ها و سقف ایجاد می شود که در آن مکان هایی برای همه ارتباطات لازم فراهم شده است. یکپارچگی محفظه باعث افزایش هوادهی می شود ، نشتی حرارتی را کاهش می دهد و بازده کلی انرژی سازه را بهبود می بخشد ، و آن را در برابر بلایا مقاوم تر می کند و برای محیط زیست آسیب کمتری می زند.
 
خانه چاپ شده
فضای داخلی اتاق ناهارخوری در مدل هایی که اتاق خواب جداگانه دارند (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس
معمولاً به عنوان مهمان خانه ، دفتر خانه و به ندرت به عنوان محل اقامت اولیه مورد استفاده قرار می گیرند. این به دلیل فضای کم ، تقسیم شده به یک اتاق نشیمن بزرگ است ، که شب هنگام به یک اتاق خواب تبدیل می شود (تختخواب در کمد لباس پنهان است) ، یک آشپزخانه-اتاق ناهار خوری و یک حمام خلوت با تجهیزات کامل لوله کشی.
 
خانه چاپ شده 
یکی از گزینه های طراحی اتاق خواب در یک خانه مدولار در سن دیگو ، کالیفرنیا با چاپگر سه بعدی. | عکس

کسانی که خواب خانه کوچک خود را می بینند باید در مورد یک نسخه بزرگتر فکر کنند ، مساحت آن به 65 متر مربع می رسد. در اینجا قبلاً یک اتاق خواب جداگانه و یک اتاق رختکن مجهز شده است که در آن تمام قفسه ها تشکیل شده و ریل های سقف ثابت شده اند. این خانه از دو ماژول ساخته شده است که از قبل در محل نصب به یک سایت قبلاً آماده شده متصل شده اند. در حقیقت ، یک خانه تمام عیار برای یک خانواده کوچک حدود 156 هزار دلار هزینه در بر خواهد داشت که بسیار ارزان تر از مساحت یک خانه یا آپارتمان معمولی است (قیمت املاک و مستغلات در کالیفرنیا از 240 هزار شروع می شود).

 خانه چاپ شده
فضای داخلی اتاق نشیمن و یکی از اتاق های خواب در مدل Mighty Trio که 185 هزار دلار قیمت دارد. (سان رامون ، کالیفرنیا).

خوب ، برای کسانی که می خواهند خانه ای بزرگ به مساحت 134 متر مربع داشته باشند. متر ایجاد شده با استفاده از فن آوری های نوآورانه را نیز می توان به دست آورد. تنها چیزی که هست باید 285 هزار دلار برای آن بپردازد. و کمی بیشتر برای ایجاد ماژول های آماده و طراحی و دکوراسیون داخلی که حتی می توانید در آنها شرکت نمایید باید صبر کنید ، . در این حالت ، خانه دارای: یک اتاق نشیمن بزرگ ، اتاق آشپزخانه - غذاخوری ، سه اتاق خواب ، دو حمام ، یک اتاق رختکن و یک اتاق خشکشویی جداگانه است.

خانه چاپ شده
طرح و اتاق نشیمن گرانترین شی ، مساحت آن 134 متر مربع است. متر (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس: dailymail.co.uk/ © ساختمان توانا.

تمام مدل های ایجاد شده توسط Mighty Building کاملاً مجهز به وسایل ، تجهیزات و مبلمان هستند ، در حالی که طراحی و جایگذاری در طی مراحل طراحی با مالک توافق می شود یک مزیت برای تمام پیاده سازی ها نصب صفحات خورشیدی است که در کل سطح سقف قرار دارند. این انرژی برای عملکرد کامل تمام دستگاههای داخل ماژول کاملاً کافی است ، بنابراین می توان خانه  چاپ شده با چاپگر سه بعدی را یک ساختار خودکفا از نظر انرژی دانست که می تواند در هر جایی ، حتی در طبیعت ، نصب شود.خانه چاپ شده
در تمام مدلهای آپارتمان ها ، بدون استثنا ، به صفحه خورشیدی مجهز هستند (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس


چنین قیمت مقرون به صرفه ای در تمام مدلهای ساختمانهای چاپ شده با چاپگر سه بعدی  به چندین عامل مربوط می شود: هزینه های تولید خودکار مواد 20-30٪ کمتر از ایجاد یک خانه استاندارد با همان اندازه است. استفاده از نیروی فیزیکی 95٪ کاهش می یابد (هزینه های مالی دستمزد کارگران کاهش می یابد). هزینه های زمان ده برابر کاهش می یابد تولید زباله به حداقل می رسد ، این بدان معنی است که چنین فرایند ساختمانی سازگار با محیط زیست است و از نظر دفع زباله هزینه کمتری دارد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

الهام بخش این خانه حبابی شکل ، مریخ نورد ناسا بود

در

Bubble House

خانه هایی وجود دارند که حتی پس از دهه ها توجه همه را به خود جلب می کنند. به عنوان مثال ، عمارت منحصر به فرد معمار مشهور استرالیایی گراهام بورچال ، از هر لحاظ ، به صورت حباب ساخته شده و بیشتر شبیه چشم انسان است. مریخ نورد ناسا ، که در سال 1978 پرتاب شد ، الهام بخش برای طراحی این خانه غیرمعمول بود. علاوه بر این ، مضمون فضایی در فضای داخلی آن به وضوح قابل مشاهده است ، که می توان از طریق آن قضاوت کرد ، زیرا این خانه حبابی شکل خارق العاده برای فروش گذاشته شده است ، اکنون همه می توانند این معجزه طراحی  و  معماری را ببینند و تحسین کنند.

 

Bubble HouseBubble House
"خانه حبابی شکل" افسانه ای که از مریخ نورد ناسا الهام گرفته ، برای فروش است.  |  عکس

 

اقامتگاه آینده نگرانه ، متشکل از 11 گنبد حبابی متقاطع ، در دهه 80 قرن گذشته توسط معمار گراهام بیرچال طراحی شد. او این خانه بی نظیر را برای خودش ساخته است. با توجه به پیچیدگی طراحی و استفاده از مواد نوآورانه برای ایجاد گنبدهای حبابی ، در کل 10 سال طول کشید تا طراحی ، ساخت و تهیه فضای داخلی انجام شود. همانطور که بیش از یک دهه است که "خانه حبابی شکل" نامیده می شود ، یکی از مناطق شهر ایپسویچ استرالیا ، در ایالت کوئینزلند را تزئین می کند.

Bubble HouseBubble House

خانه فضایی "Bubble House" توسط معمار استرالیایی گرام بیرچل (ایپسویچ ، استرالیا) طراحی شده است.  |  عکس


و اگر تمام این مدت فقط محافل معماری و استرالیا از ساختمانی بی نظیر از همه لحاظ مطلع بودند ، پس وقتی مالک تصمیم به فروش آن گرفت ، می توانیم از تمام مزایای یک خانه آینده نگر نیز بازدید کنیم. بیرچل چنان از مریخ نورد ناسا که در سال 1978 پرتاب شد ، الهام گرفت که برای ایجاد خانه حبابی خود از نقشه های اولیه برخی عناصر آن استفاده کرد. این امر به ویژه در طراحی پنجره ها و سایه بان های پنجره از راه دور که بیشتر به عنبیه چشم انسان شباهت دارد ، بسیار مشهود است.

Bubble HouseBubble House

ورودی خانه با توجه به موضوع کلی فضای (Bubble House، Ipswich) طراحی شده است.  |  عکس


همچنین معلوم شد که معجزه معماری گراهام بیرچل در یک منطقه زیبا و نیم هکتاری واقع شده است و از 11 گنبد به قطر 4 تا 8 متر تشکیل شده است که بهم پیوسته هستند و بههمدگر مرتبط می شوند. به همین دلیل ، در داخل سازه ، تشخیص مرزهای مناطق دشوار است و به دلیل ارتفاع سقف ها (در بالاترین نقطه به 5 متر می رسند) ، خانه مانند یک توپ بزرگ با فضای نامحدود به نظر می رسد.

Bubble HouseBubble House

پنجره هایی که به چشم انسان شباهت دارند ، طبق نقشه های مریخ نورد ناسا (Bubble House ، استرالیا) طراحی شده اند.  |  عکس

 

Bubble House

یکی از اتاق خواب ها دارای یک پنجره با کرکره زنبق مانند اتوماتیک است (Bubble House ، استرالیا).  |  عکس

 

در مجموع ، این اقامتگاه دارای 20 اتاق است که در سه سطح فضای زندگی  هزار متر مربعی واقع شده است. علاوه بر دو اتاق نشیمن ، یک اتاق ناهار خوری ، یک آشپزخانه ، چندین مکان نشیمن ، سه اتاق خواب و دو حمام ، Bubble House همچنین دارای دو کتابخانه با سینما ، تراس های اصلی با باغ های عجیب و غریب ، معابر شیشه ای و بالکن های غوطه ور در فضای سبز است. و این بدون احتساب ساختمانهای خانگی دارای پارکینگ برای 4 اتومبیل است. اما چشمهای پنجره گرد که پرده های آنها با استفاده از دیافراگم باز و بسته می شود ، از زیبایی ویژه ای برخوردار هستند.

Bubble HouseBubble House

اقامتگاه خصوصی معمار استرالیایی از 11 گنبد حبابی متقاطع تشکیل شده است ("Bubble House" ، استرالیا).  |  عکس:

Bubble HouseBubble House
فضای داخلی اصلی آشپزخانه در "Bubble House".  |  عکس


واقعیت جالب: برای ایجاد گنبدها ، نه تنها یک ماده ساختمانی خاص ، پیش ساخته ، بلکه یک محاسبه پیچیده از ساختار "حباب" نیز مورد نیاز بود. به گفته نویسنده این پروژه ، یک نیمکره از این دست به شش صفحه محاسبات ریاضی احتیاج داشته است و این بدون در نظر گرفتن این واقعیت است که در آن روزها هیچ تکنیک خاصی برای استفاده از محلول در مش فلزی وجود ندارد ، که اساس خانه است. بنابراین ، صنعتگران مجبور بودند همه کارها را با دست انجام دهند ، در حالی که انواع مختلف ابزار و حتی پله های منحنی را برای صعود به بالای گنبد اختراع می کردند.

 

Bubble HouseBubble House

 یک اتاق ناهار خوری شیک و چندین مکان تفریحی 

Bubble HouseBubble House

دو کتابخانه در این خانه غیرمعمول(Bubble House ، استرالیا).  |  عکس


علی رغم این واقعیت که Bubble House از لحاظ عملکردی یک ساختمان مسکونی معمولی است ، اما با توجه به فرم های بیرونی و چیدمان فضای داخلی ، مطلوب است. اتاق های گرد ، پله های مارپیچی منحنی ، شکل مربوط به مبلمان ، پرده-دیافراگم های غیرمعمول روی پنجره ها - همه اینها عطر و طعم کیهانی به فضای داخلی می بخشد.

Bubble HouseBubble House

یک شومینه اصلی در وسط اتاق نشیمن همه اتاق ها را همزمان در سه سطح گرم می کند (Bubble House ، استرالیا).  |  عکس

Bubble House
دفتر معماری در Bubble House (ایپسویچ ، استرالیا).  |  عکس


یک راه حل جالب برای گرم کردن یکی از "حباب" هایی که اتاق ناهار خوری در آن واقع شده است. یک شومینه گرد چوبی در مرکز اتاق نشیمن پایین قرار دارد که دودکش آن تمام سطوح و اتاق هایی را که در دسترس آن است گرم می کند.

Bubble HouseBubble House

این خانه فضایی دارای یک جکوزی و بار مخصوص به خود است (Bubble House ، استرالیا).

 

بیرچل به سختی تصمیم گرفت خانه غیرمعمول خود را که 27 سال در آن زندگی می کرد ، بفروشد. اگرچه ، همانطور که خود معمار برجسته اعتراف می کند ، او در حال برنامه ریزی برای ساخت و ساز جدید است که باید بیش از همه انتظار باشد ، زیرا محل اقامت جدید حتی سردتر خواهد بود.

Bubble House

 

Bubble House

منطقه تفریحی و باربیکیو در یکی از تراسهای باز "Bubble House" (ایپسویچ ، استرالیا).

 

مردم محلی و همچنین افرادی از ایالات دیگر و خارج از کشور ،  از وانواتو و حتی از فرانسه برای خریدتماس گرفته اند.قیمت فروش توسط فروشنده یا عامل وی به طور رسمی اعلام نشده است ، اما به نظر می رسد که می خواهند مردم  از این موضوع اطلاع نداشته باشند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چهار خانه شگفت انگیز بر روی کره زمین

در

406074021.jpg

4 خانه عجیب روی کره زمین ،  باور نمی کنید که می توانید در آنجا زندگی کنید

 

زمین یک سیاره بزرگ با انواع مختلف مکان ها است. بنابراین ، جای تعجب نیست که مردم در مناطق مختلف جهان نیز گاهی اوقات در شرایط کاملاً سخت زندگی می کنند. با این حال ، نقاطی در نقشه زمین وجود دارد که به نظر می رسد برای زندگی عادی کاملاً نامناسب هستند ، اما این مسئله کسانی را که در آن جاساکن شده اند به هیچ وجه اذیت نمی کند. در اینجا چهار مکان شگفت انگیز بر روی کره زمین وجود دارد که با نگاه کردن به آنها غیرممکن است باور کنیم که یک شخص می تواند در آنجا زندگی کند.


1. معبد معلق هانشان ، چین

معبد معلق هانشان

محلی سازی اصلی برای معبد.  / عکس


این معبد بی نظیر به معنای واقعی کلمه در داخل صخره ، و در ارتفاع  واقع شده است. این سازه تا حدی از سنگ بیرون زده و به راحتی از صخره آویزان است و ستونهای مخصوص آن که به معنای واقعی کلمه داخل سنگ می شوند ، آن را در تعادل نگه می دارند. معبد معلق در استان شانگ ژی واقع شده است و طبق افسانه ها ، در سال 386 تا 534 میلادی توسط یک راهب ساخته شده است.

یک واقعیت جالب: طراحی و معماری معبد نیز عجیب غریب است ، زیرا تمام چهل اتاق آن به هم پیوسته است ، بنابراین گم شدن در این اتاق های پیچ در پیچ  بسیار آسان است.


2. صومعه روسانو ، یونان

صومعه روسانو

صومعه ای که به آسمان نزدیک است.  / عکس

 

صومعه روسانو در یونان مرکزی واقع شده است ، و معنای واقعی صومعه روسانو بالاتر از دنیای فانی است. این سازه در 1027 فوت بالاتر از سطح دریا و در بالای صخره ای شیب دار واقع شده است. صومعه در سال 1545 توسط راهبان برپا شد و آنها به همین دلیل چنین مکان عجیبی را انتخاب کردند: آنها در تلاش بودند تا امن ترین مکان را که در آن جنگ و بلایا رخ نمی دهد پیدا کنند. باید بگویم که محاسبه طراحی و معماری آنها جواب داد: طبق sayarak.com ، هیچ کس تاکنون به قلمرو مجموعه مذهبی صخره ای حمله نکرده است.

 

3. Casa do Penedo ، پرتغال

Casa do Penedo

یک خانه افسانه در زندگی واقعی.  / عکس


به نظر می رسد این خانه سنگی تصویری از یک افسانه است ، اما خیر این خانه در واقعیت وجود دارد. این شگفتی معماری در شمال پرتغال واقع شده است و حتی نه چند صد سال پیش ، بلکه نه چندان دور - در سال 1972 ساخته شده است. طراحی و معماری این خانه برپایه چهار سنگ بزرگ بنا شده بود. فضای داخلی به سبک روستایی طراحی شده است ، اما نوآوری هایی مانند استخر نیز وجود دارد. در همان زمان ، خانه به برق متصل نیست. اکنون هیچ کس در آن زندگی نمی کند ، و ساختمان منحصر به فرد به یک موزه تبدیل شده است ، اما دلیل آن شرایط زندگی نبود ، بلکه خرابکاری اساسی بود: صاحبان مجبور شدند بیش از بیست بار پنجره های شکسته را به تنهایی تعویض کنند.این ساختمان به یک جاذبه گردشگری در حال رشد تبدیل شده است.

 

4. ویلا جیراسول ، ایتالیا

ویلا جیراسول

طراحی و معماری خانه ای که عملکرد آن مانند آفتابگردان است.  / عکس

 

این خانه چشمگیر در سال 1929 توسط یک مهندس ایتالیایی ساخته شد. ویلا جیراسول سازه علاوه بر طراحی و معماری که برای آن سالها جالب بود ، ویژگی دیگری نیز داشت: ویلا که به شکل حرف L است ، با منطق خاصی به دور قسمت مرکزی خود می چرخد: مانند یک آفتابگردان ، با سرعت 9 اینچ در دقیقه خورشید را دنبال می کند. به این ترتیب ، اتاق ها در بیشتر روز با نور روز روشن می مانند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

خانه مینیاتوری به طول 6 متر با تمام تجهیزات که می توانید راحت زندگی کنید

در

خانه سیار یا کاروان
خانه سیار یا کاروان مینیاتوری به طول فقط 6 متر که در آن می توانید با تمام امکانات زندگی کنید

 

علاقه به کاروان کوچک در اروپا گسترش یافته است ، اگرچه قوانین حمل و نقل تریلر نسبت به قوانین ایالات متحده سختگیرانه تر است. این مسئله خصوصاً برای فرانسوی ها مشکل ساز است ، که تصمیم می گیرند ملک معمول خود را برای آپارتمان های کوچک تغییر دهند. قوانین اقامت و یدک کشی نه تنها اندازه یک خانه سیار یا کاروان را محدود می کند ، بلکه وزن آن را نیز محدود می کند ، این وظیفه را برای طراحان خانه سیار یا کاروان و کسانی که خود رویای ایجاد مسکن جایگزین را دارند پیچیده می کند. اما طراحان و معماران کاملاً  ماهر وجود دارند که موفق می شوند هر آنچه را که شما برای یک یا دو نفر در یک فضای بسیار کوچک نیاز دارید فراهم کنند.

 

خانه سیار یا کاروان
یک خانه مینیاتوری La Mesange Verte با امکانات عالی که توسط شرکت معماری بلوچون فرانسه طراحی شده است


با توجه به واقعیت های  زندگی مدرن ، تعجب آور نیست که افراد بیشتری تصمیم می گیرند به خانه ای کوچک بروند ، زیرا خرید مسکن تمام عیار سخت است. و اگر ده سال پیش ، ساکنان کشورهای کاملاً مرفه اروپایی سعی در پرداخت وام برای یک خانه یا آپارتمان داشتند ، اکنون بسیاری به فکر تعدیل جاه طلبی های خود و اسکان در آپارتمان های کوچک هستند که مطمئناً آنها را از اجاره و اسارت رهن نجات می دهد. اما همه چیز به همان سادگی نیست که در نگاه اول به نظر می رسد.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری نمای خانه کوچک سیار با تخته های سرو قرمز پوشیده شده است


اگرچه این دقیقاً همان کاری است که "آن کلر" ، صاحب یک زمین کوچک در بخش Maine-et-Loire ، در غرب فرانسه ، انجام داد. او تصمیم گرفت خانه خود را داشته باشد و به روند خانه مد روز Tiny پیوست. این دختر برای تحقق بخشیدن به آرزوی خود ، به طراحان Baluchon ، یک شرکت متخصص در ساخت خانه های کوچک سیار مراجعه کرد ، که از همه پیچیدگی های قانون فرانسه در زمینه یدک کش تریلرها با طرح های مختلف اطلاع دارند.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: برای اینکه خانه سیار یا کاروان کاملاً در چشم انداز جای بگیرد ، سقف به رنگ سبز رنگ آمیزی شد

 

یک واقعیت جالب از sayarak.com : علی رغم اشتیاق فرانسوی ها به خانه های سیار ، زندگی در آنها به صورت دائمی در کشور امکان پذیر نخواهد بود. این در سطح قانونگذاری ممنوع است ، زیرا طبق تعریف خانه سیار یا کاروان مسکن موقت است. اگرچه اخیراً کمپرها ، موتورخانه ها ، کاروان ها ، قطارهای جاده ای و غیره مجاز به نصب در سایت های خود یا پارکینگ های ویژه هستند ، که برخی از روزنه ها برای کسانی که واقعاً جایی برای رفتن ندارند فراهم شده است. درست است که بدون مشکل نیست.

 

اگر این یک واحد خودمختار نباشد ، اما به اتصال به برق ، تأمین آب و فاضلاب نیاز دارد ، برای انجام کلیه ارتباطات مهندسی ، مانند خانه های ثابت ، مجوز لازم است و این طولانی و گران است. علاوه بر همه موارد ، هنگام حمل تریلرهای فوق ، باید کاملاً به قوانین پذیرفته شده پایبند باشید. راننده باید دارای مجوز رانندگی با تریلر مجاز برای یدک کشیدن خانه سیار یا کاروان توسط یک ماشین مسافربری باشد  ، وزن آن ، اگر کاملاً مجهز باشد ، نمی تواند بیش از 3.5 تن باشد. در عین حال ، اندازه موتورخانه نیز محدود است - عرض بیش از 2.55 متر ، 8 متر در طول و 4.10 متر در ارتفاع نباشد.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: بهینه سازی فضا باعث می شود که خانه بتواند از همه چیزهایی که برای اقامت 1-2 نفر لازم است پر شود.

 

با توجه به موارد فوق ، طراحان فرانسوی واقعاً به چارچوبی سخت و محکم هدایت می شوند و استفاده از یک فضای نسبتاً محدود را مجبور به استفاده کارآمد می کنند. اما آنها افراد باتجربه ای هستند ، بنابراین ترتیب خانه برای "آن کلر" کار سختی نبود. یک تریلر دو محوره به عنوان پایه در نظر گرفته شد و طول آن فقط 6 متر بود ، اما به دلیل حداکثر ارتفاع مجاز ، آنها موفق به تجهیز تمام مناطق لازم در خانه سیار یا کاروان برای زندگی شدند.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: برای دکوراسیون داخلی و عایق بندی خانه سیار یا کاروان ، فقط از مواد طبیعی سازگار با محیط زیست استفاده شد.

 

پوسته بیرونی خانه از چوب طبیعی ساخته شده است ، زیرا این شرکت سعی دارد فقط از مواد محلی و  سازگار با محیط زیست برای عایق حرارتی و صوتی سازه استفاده کند. این خانه سیار یا کاروان کوچک با نام La Mésange Verte  با استفاده از تخته های سرو قرمز طرح ریزی شده مونتاژ و با پنبه ، پشم ، پارچه و کنف عایق بندی شدند. فضای داخلی با کاج طبیعی روشن پوشانده شده است ، با بلوط و صنوبر در هم آمیخته است ، که باعث گرمتر و شیک تر بودن خانه می شود.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: درست در ورودی خانه سیار یا کاروان یک اتاق نشیمن با یک مبل نرم و راحت قرار دارد.


به درخواست میزبان ، سقف به رنگ سبز رنگ آمیزی شد تا خانه در برابر زمینه پوشش گیاهی سرسبز در سایت او هماهنگ به نظر برسد ، و همچنین یک باکس بزرگ در ورودی خانه سیار یا کاروان که او در آن گل کاشته بود ، نصب شده بود.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: یک میز باریک نصب شده بر روی دیوار خانه سیار یا کاروان می تواند هم به عنوان یک اتاق ناهار خوری و هم به عنوان یک دفتر کار منزل


درست از آستانه خانه سیار یا کاروان ، میزبان وارد اتاق نشیمن می شود که مبل راحتی با کابینت های ذخیره سازی مخفی دارد. در صورت لزوم ، می تواند برای دوستانی که در آنجا اقامت داشتند به یک مکان خواب تبدیل شود ، اما بقیه اوقات یک مکان استراحت خواهد بود. همچنین در اتاق نشیمن خانه سیار یا کاروان یک میز باریک روبروی دیوار مقابل مبل قرار دارد که هم می تواند یک اتاق ناهار خوری باشد و هم یک دفتر کار در خانه سیار یا کاروان. این بهینه سازی فضا باعث می شود تا فضا برای حرکت آزادتر آزاد شود ، در حالی که عملکرد به هیچ وجه آسیب نمی بیند.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: ما قفسه ای باریک و باز نصب کردیم تا فضا را سنگین نکنیم.

 

به منظور شلوغ نشدن فضای زندگی با کابینت ها ، ما تصمیم گرفتیم قفسه های باز را نصب کنیم ، که همچنین با ذخیره سازی چیزها مقابله می کند ، اما از نظر بصری اتاق را کوچک نمی کند ، اگرچه آنها مشکلاتی را برای میزبان ایجاد می کنند.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: حتی در چنین خانه سیار یا کاروان متوسط ​​تجهیز یک آشپزخانه کاربردی واقع گرایانه است.


در کنار اتاق نشیمن آشپزخانه قرار دارد که طبق تمام قوانین مجهز شده است تا صاحب آن بتواند غذاهای مورد علاقه خود را بپزد. در آشپزخانه ، یک مکان برای یک هدست کوچک با یک سینک ظرفشویی ، اجاق گاز ، یخچال و فریزر مینی و اجاق گاز پروپان دو شعله وجود دارد. در همان منطقه ، یک اجاق کوچک کوچک برای سوزاندن چوب نصب شده است تا خانه را در زمان های سرد گرم کند.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: فضای کوچک خانه سیار یا کاروان با طراحی یک حمام کامل تداخلی ندارد


با وجود بیش از حد متوسط ​​خانه سیار یا کاروان ، در آن محلی برای حمام تمام عیار ، البته بسیار کوچک وجود دارد. با این وجود ، میزبان همیشه می تواند با آب گرم دوش بگیرد ، زیرا یک دیگ بخار نصب شده است ،  توالت ، کابینت بزرگ و جعبه های ذخیره سازی نیز وجود دارد.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: ارتفاع سقف های خانه سیار یا کاروان برای فضای ذخیره سازی اضافی مجاز است.

 

خانه سیار یا کاروان
طراحی و معماری: یک اتاق خواب راحت در اتاق زیر شیروانی دوم نصب شده است.

 

به دلیل سقف های بلند La Mésange Verte ، دو اتاق زیر شیروانی ساخته شده است ، اگرچه باید از نردبان بالا بروید. یک اتاق زیر شیروانی کوچکتر در بالای اتاق نشیمن قرار دارد ، می توان از آن برای نگهداری وسایل استفاده کرد ، و اتاق دوم بالای حمام و آشپزخانه است ، به عنوان یک اتاق خواب عمل می کند. این یک اتاق خواب معمولی (مانند خانه سیار یا کاروان) با سقف کم ، یک تخت دو نفره و یک کشوی کوچک برای ذخیره سازی است. با وجود سقف روی تخت ، دو پنجره ای که تقریباً دیواره های جانبی خانه سیار یا کاروان را اشغال می کند ، و پوشش های آن در سایه های روشن چوب ، این اتاق جادارتر به نظر می رسد.

 

طراحان این پروژه از بلوچون فرانسه گزارش دادند که خانه جذاب La Mésange Verte در تابستان به صاحب خوشبخت خود تحویل داده شد ، وی توانست با گربه محبوبش Milka در آن زندگی کند. اگرچه هیچ کس موفق به اطلاع از هزینه پروژه نشد.

 


فقط خانه های سیار نیستند که می توانند به خانه های جایگزین تبدیل شوند. یک انگلیسی از توربین هواپیمای مستهلک یک کاروان مسافرتی زیبا درست کرد و طراحی خیره‌کننده خانه کوچک و راحت برای عاشقان سفر با کاروان را ببینید.
مقاله را دوست داشتید؟ با گذاشتن نظر ما را پشتیبانی کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

خانه با لوله بتنی که می تواند درفضای باریک بین ساختمان ها نصب شود

در

Opod Tube House

 

انواع جدید راه حل های مسکن از لحاظ اشکال و طراحی قابل توجه است. در اینجا مثالی بارز است - خانه ای که داخل یک  لوله ساخته شده است. همه چیزهایی که شما برای یک اقامت راحت نیاز دارید را در خود دارد ، در حالی که هزینه های ساخت و نگهداری حداقل خواهد بود. و نکته اصلی این است که چنین خانه اصلی را می توان به راحتی جدا از وسایل بداهه تنظیم کرد. sayarak.com شواهد عادی را با عکس ارائه می دهد.


1. چه کسی به فکر ساخت یک خانه کوچک با شکل غیر معمول افتاده است؟

Opod Tube House
یک خانه در لوله بتونی نه تنها جالب است ، بلکه سودآور است.  / عکس


اخیراً ، علاقه به ساختمان های غیرمعمول بیشتر و سریعتر در حال رشد است. در عین حال ، مردم اغلب در مورد خانه هایی فکر می کنند که می توانند به جابجا شوند ، جمع و جور باشند یا از وسایل بداهه ساخته شوند. شاید به همین دلیل است که ایده معمار جیمز لو ، که در خانه ای کوچک اما بسیار موثر در یک لوله بتنی به وجود آمده ، مورد پسند اکثر افرادی است که آن را می بینند. خانه لوله بتنی از این مخترع به نام خانه لوله بتونی Opod Tube House نامگذاری شده است. جیمز لو معتقد است که این ایده نه تنها اصلی بلکه در حال حاضر و به ویژه در آینده بسیار کاربردی به نظر می رسد ، زیرا به شما امکان می دهد هزینه های زندگی و آب و برق را به ویژه برای افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند به حداقل برسانید.

 

2. حل مشکل مسکن در جمعیت بیش از حد

Opod Tube House
Opod Tube House در مناطق پرجمعیت خانه های لوله بتونی می توانند شرایط زندگی را بهبود بخشند.  / عکس


شما می توانید خانه را از یک لوله بتنی و در هر مکانی نصب کنید. حتی می توان آنها را در ردیف ها و روی همدیگر چیدمان کرد که کاملاً عجیب و غریب به نظر برسد. در عین حال ، در شهرهای شلوغ ، چنین راه حل غیرمعمولی برای مسئله مسکن می تواند به شرایط بهتر زندگی منجر شود. یک قطعه زمین کوچک چندین مینی آپارتمان نسبتاً راحت ، اما اقتصادی را در خود جای خواهد داد.

 

Opod Tube House

Opod Tube House تعداد زیادی از خانه ها را می توان در فضای کمی قرار داد.  / عکس

 

این ایده به ویژه برای قرار دادن خانه ها به صورت لوله بین ساختمان های بزرگ ، جایی که امکان قرار دادن خانه های کامل وجود ندارد ، بسیار مناسب است و چنین خانه های غیرمعمول کاملاً آزادانه قرار خواهند گرفت. جای تعجب نیست که ایده این خانه ها در هنگ کنگ رواج یافته است.

 

Opod Tube House

Opod Tube House

Opod Tube House خانه کوچک کاملاً در هر منطقه ای ، حتی شهری و  روستایی متناسب خواهد بود.  / عکس


اطلاعات مفید: با این وجود خانه های لوله ای نه تنها در شهرهای بزرگ با کمبود مسکن مفید هستند. آنها در هر مکان بسیار مرتبط هستند ، از آنجا که می توان آنها را به سرعت برای مسکن سازماندهی کرد ، فضای زیادی را اشغال نمی کنند و به یک افزودنی عالی برای یک کلبه تابستانی تبدیل می شوند که در آن نیازی به زندگی دائمی ندارید.

 

3. شرایط "ساخت" خانه های اصلی

Opod Tube House
شما واقعاً نیازی به ساختن چیزی ندارید ، مهمترین چیز این است که آن را به راحتی تهیه می کنید.  / عکس


حتی لوله های آب تبدیل شده با قطر حدود 2.5 متر یا حتی کمتر برای تنظیم مسکن در خانه لوله ای بسیار مناسب هستند. چنین مینی خانه ای می تواند یک یا دو نفر را به راحتی در خود جای دهد. مسلماً فضای زندگی محدود خواهد بود ، اما هر آنچه برای اقامتی راحت نیاز دارید در آنجا قرار داده شده است. این خانه دارای یک حمام با دوش و توالت ، یک اتاق نشیمن با نیمکت یا مبل است که می تواند تا شود و به یک تخت تبدیل شود. یخچال کوچکی نیز که می توانید مواد لازم را برای چندین روز یا حتی یک هفته در آن جای دهید. همچنین فضای آزاد برای ذخیره سازی وسایل شخصی ، کمد لباس و سازماندهی محل کار وجود دارد.

 

4. مزایای اصلی مسکن در لوله

Opod Tube House
Opod Tube House شما می توانید در چنین خانه ای دنج و با راحتی کامل زندگی کنید.  / عکس


یک خانه کوچک ساخته شده از لوله البته دارای وزن قابل توجهی است که معمولاً از 20 تن بیشتر است. با این حال ، با کمک یک جرثقیل ، آنها را می توان به راحتی در هر مکانی که لازم است نصب کرد. با کمک چنین "ساخت و ساز" مسکن ارزان قیمت ، مدرن و خلاقانه می تواند توسط جوانان که فقط به دنبال مسکن دائمی هستند و یا کسانی که نیاز به مسکن موقت در یک مکان مناسب دارند ، به دست آورد.

 

5. خانه را داخل لوله با دست خود بسازید

Opod Tube House
خانه ای ساخته شده از لوله در ترکیب با تزئینات چوبی ، ساخته شده با دست.  / عکس


علی رغم این واقعیت که پروژه ای با خانه ای غیرمعمول در هنگ کنگ ظاهر شد ، این ایده به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت و در حال حاضر کسانی هستند که سعی در اجرای آن در شهرهای دیگر و به تنهایی دارند. مقدار کمی مواد برای ساخت و ساز  مورد نیاز است: البته اول از همه ، لوله ای به اندازه و قطر مورد نیاز ، و همچنین چوب ، شیشه یا مواد دیگر که قسمتهای باز لوله را می پوشاند. در داخل ، تزئین دیوار می تواند با پانل ، گچ تزئینی یا کاغذ دیواری و  کف اتاق با مشمع یا سایر کفپوش های کاملاً مناسب انجام شود. 

 

Opod Tube House

Opod Tube House طراحی در یک خانه گرد  غیرمعمول خواهد بود.  / عکس

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

خانه مینیاتوری به مساحت 20 مربع در پاریس

در

پاریس

 

در منطقه غیرمتعارف پاریس، مون‌مارتر، با بلوارهای رمانتیک، کاباره‌های معروف، بسیاری از مغازه‌ها، رستوران‌های خوب، عتیقه‌فروشی‌ها، کافه‌های تاریخی و بارهای مدرن، احاطه‌شده توسط ساختمان‌های بلند، خانه‌ ای جذاب پنهان شده است. علیرغم این واقعیت که مساحت کم این خانه‌  ارزش معماری ندارد، مدتهاست که به پناهگاه مسافرانی تبدیل شده است که می خواهند از زیبایی شهر عشق لذت ببرند .

 

پاریس
اجاره یک مهمانخانه پاریسی ارزان تر از اکثر اتاق های هتل در پایتخت فرانسه است.


خبر خوب برای کسانی که آرزوی بازدید از پاریس را دارند اما توانایی پرداخت هزینه اجاره اتاق در یک هتل گران را ندارند. در یکی از معتبرترین مناطق شهر - مونمارتر، که توسط ساختمان های بلند احاطه شده است، یک خانه دو طبقه مینیاتوری وجود دارد که مساحت آن به سختی 20 "متر مربع" است. علیرغم اندازه کوچک آن، هر مسافری که آن را از قبل در پلتفرم آنلاین Airbnb رزرو کرده باشد، هر آنچه را که برای اقامت راحت نیاز دارد، پیدا خواهد کرد.

 

پاریس

مونمارتر یک منطقه افسانه ای از پاریس است که در زمان امپراتوری روم (فرانسه) مسکونی بوده است.  


توجه: منطقه تاریخی مونمارتر زیباترین و رمانتیک ترین قسمت شهر است که بر روی تپه ای به همین نام واقع شده است که 130 متر از سطح زمین بالا تر  است. استقرار آن در دوران امپراتوری روم آغاز شد، اگرچه تنها در سال 1860 بخشی از پاریس شد. با توجه به تاریخ چند صد ساله و زیبایی طبیعت، جای تعجب نیست که این مکان به یک منطقه بوهمیایی تبدیل شده است، جایی که فضای بی نظیری از آزادی و رهایی حاکم است.


موزه‌ها، معابد باشکوه، بلوارهای عاشقانه، کاباره‌های معروف، میدان‌های بازار، انواع مغازه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها، نانوایی‌ها، شیرینی‌فروشی‌ها و انبارهای شراب، گورستان‌های تاریخی و تاکستان‌ها - همه اینها گردشگران و پیاده‌روی‌ های عاشقانه را به خود جذب می‌کنند.

 

پاریس

خیابان های بوهمی مونمارتر جایی است که هر گردشگری آرزوی حضور در آن را دارد (پاریس). 

 

ناگفته نماند که اجاره خانه یا اتاق هتل در منطقه افسانه ای که افراد مشهور از قرون وسطی در آن زندگی می کردند، گران است. تنها استثنا هاستل ها و این خانه کوچک است که می توان آن را با حداقل 95 دلار اجاره کرد. یک مهمانخانه مینیاتوری در Rue des Martyrs خیلی سریع به یک مکان بسیار محبوب تبدیل شد، زیرا تعداد کمی از گزینه های مسکن اجاره ای مناسب وجود دارد که مهمانان بتوانند با قیمت مناسب احساس کنند در خانه خود هستند. به گفته مهمانان، آنها از نحوه سازماندهی زندگی "خانه عروسکی" شگفت زده شدند.

به همین دلیل است که ما تصمیم گرفتیم به چنین فضای کوچکی نگاه کنیم تا به عنوان مثال نشان دهیم که چگونه می توانید یک خانه را سازماندهی کنید اگر مساحت آن از یک اتاق یک آپارتمان تمام عیار بیشتر نباشد.

 

مبلمان

یک اتاق نشیمن درست در ورودی وجود دارد.


با عبور از آستانه خانه جذاب، مهمانان بلافاصله خود را در اتاق نشیمن که با آشپزخانه ترکیب شده است می یابند. منطقه نشیمن باز امکان سازماندهی یک فضای حجیم را فراهم می کند که هم با پنجره ها و هم غلبه رنگ های روشن در فضای داخلی تسهیل می شود.

 

مبلمان

مبلمان کمیاب به دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تبدیل شده است.


طراحان برای اینکه فضای نشیمن را با مبلمان بیش از حد شلوغ نکنند، خود را به یک کابینت دیواری در ورودی، یک کاناپه آنتیک و یک صندلی راحتی با روکش چرمی به رنگ قهوه ای-قرمز مجلل محدود کردند. به عنوان میز ناهار خوری، فقط یک صندوقچه قدیمی ارائه شده است، اگرچه یک میز تاشو نیز وجود دارد که پشت کاناپه وصل شده است.

 

آشپزخانه مجهز

یک گوشه آشپزخانه مجهز، کسانی را که دوست دارند شاهکارهای آشپزی خود را طبخ کنند خوشحال می کند.

 

منطقه آشپزخانه طبق تمام قوانین مجهز شده است. یک مجموعه مبلمان گوشه ای، یک اجاق گاز، یک یخچال کوچک تعبیه شده در کابینت پایه، یک سینک و یک کابینت دیواری برای کارد و چنگال - همه اینها فرصت های نامحدودی را برای کسانی که به غذاهای خانگی عادت دارند باز می کند. اگرچه چندین شیرینی‌فروشی، نانوایی و کافه‌ در این نزدیکی وجود دارد که می‌توانید غذاهای محلی را بدون اتلاف وقت امتحان کنید.

 

اتاق خواب

مینیمالیسم طراحی به هیچ وجه بر عملکرد و راحتی اتاق خواب تأثیری نداشته است.

 

با بالا رفتن از یک پلکان ساده به طبقه دوم، مهمانان خود را در اتاق خواب می بینند که بیشتر آن را یک تخت دو نفره چشمگیر اشغال کرده است. خوشبختانه، اکثر مردم بدون انبوهی از وسایل سفر می کنند، بنابراین کابینت مینیاتوری است، اما با قفسه های باز کامل، می توان گفت که فضای ذخیره سازی کافی وجود خواهد داشت.

 

حمام مجهز

یک حمام مجهز در یک آپارتمان کوچک در پاریس که می توان آن را در Airbnb رزرو کرد.

 

این خانه مینیاتوری همچنین دارای یک حمام راحت با توالت است، زیرا به سختی کسی وجود دارد که قبول کند در شهری عجیب و بدون امکانات اولیه زندگی کند. به هر حال، به لطف وجود تعداد کافی پنجره (حتی در حمام) و یک پالت رنگی خوب انتخاب شده، مینی اقامتگاه چندان کوچک به نظر نمی رسد.


با توجه به ارزش غیر واقعی املاک و مستغلات در بزرگترین شهرهای جهان، جای تعجب نیست که آپارتمان های کوچک نه تنها در پاریس محبوب شوند. به عنوان مثال،باریک ترین خانه در لندن برای فروش : قیمت سر به فلک زده است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

گرانترین خانه جهان در ایران ، موزه مقدم کجاست

در

موزه مقدم

خانه و موزه مقدم تهران کجاست

گرانترین خانه جهان در کدام خیابان تهران است؟ آدرس موزه مقدم یا خانه مقدم ، در خیابان امام خمینی تهران، بین خیابان شیخ هادی و خیابان ولیعصر جنب بانک ملت پلاک 249 واقع شده است.

 

موزه مقدم

 

خانه و موزه مقدم مربوط به اواخر دوره قاجار می باشد و در فضایی با مساحتی برابر با 2117 مترمربع شامل سه حیاط بیرونی، اندرونی و سرایداری ساخته شده است.زنده‌یاد استاد مقدم که متولد 1279 خورشیدی بود، جزو اولین باستان شناسان ایرانی بود که به همراه اساتید باستان شناسی در محوطه‌های تاریخی فعالیت می‌کرد. 

 

موزه مقدم

 

خانه موزه مقدم به واسطه داشتن اشیای تاریخی و گرانبها به یکی از گرانترین خانه های جهان مشهور شده و متعلق به استاد محسن مقدم پسر کوچکتر احتساب الملک شهردار دوره ناصرالدین شاه قاجار است.

 

موزه مقدم

 

زنده‌یاد استاد مقدم که متولد 1279 خورشیدی بود، جزو اولین باستان شناسان ایرانی بود که به همراه اساتید باستان شناسی در محوطه‌های تاریخی فعالیت می‌کرد. او اولین ایرانی است که به دریافت نشان لژیون دو نور با درجه اوفیسیه از طرف شارل دو گل رئیس‌جمهور فرانسه مفتخر شده ‌است.

 

موزه مقدم

 

بخش های گوناگون عمارت مقدم (موزه مقدم) :

1- حیاط بیرونی شامل : ساختمان بیرونی ، اتاق پیشخوان ، اتاق پذیرایی ،حوضخانه کارگاه (کتابخانه) ، ساختمان اربابی (برج) ، ایوان قاجار (سالن تابستانی)، گلخانه، دیوار تجدد و حوض ژاپنی می باشد.

 

موزه مقدم

 

2- حیاط اندرونی  شامل:ساختمان شمالی ، زیر زمین ، ایوان ، اتاق قاجار (سالن زمستانی) ،  اتاق نشیمن ، دیوار محوطه (ضلع شرقی ) ، حیاط ، 

 

موزه مقدم

 

3- حیاط سرایداری (بخش اداری) 

تاریخچه جمع آوری وسایل موزه مقدم :
مقدم در دفترچه خاطراتش نحوه بدست آوردن بسیاری از اشیای تاریخی موجود در این خانه را شرح داده که یا آنها را از دستفروش های بازار و یا از مالکانی که قصد تخریب خانه های تاریخی خود را با تمام ملحقاتش داشته اند خریداری نموده است.

 

موزه مقدم

 

برخی دیگر از این اشیا درحال خروج از کشور بودند و یا در حراجی های کشورهای بیگانه دست به دست می شده که مقدم با ثروت خانوادگی اش آنها را خریده و به ایران بازگردانده است.

 

موزه مقدم

 

اما بسیاری دیگر از این اشیای تاریخی توسط سفرا و فرهنگیانی که مهمان مقدم بوده ا ند به این خانواده هدیه شده اند.مقدم در سال 1351 خانه پدری خود را با تمام آثار ارزشمندش  ، وقف دانشگاه تهران نمود و در سال 1366 دار فانی را وداع گفت. پس از مرگش نیز همسرش در سال 1369 تولیت موزه را در اختیار مستقیم دانشگاه تهران قرار داد و سرانجام پس از چند سال عملیات مرمت، در مرداد ماه سال 88 درب این خانه به روی بازدیدکنندگان گشوده شد.خانه یا موزه مقدم در سال 1379 توسط سازمان میراث فرهنگی با شماره 2929 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

تصاویر کاشی کاری موزه مقدم

 

کاشی کاری موزه مقدم161.jpg

 

کاشی کاری موزه مقدم

کاشی کاری موزه مقدم

کاشی کاری موزه مقدم

 

نظرات

در ادامه بخوانید...