شرکت آمریکایی با چاپگر سه بعدی خانه چاپ می کند

 آپارتمان


مدت طولانی است که  هیچ کس وقتی می شنود چاپگرهایی هستند که از جوهر و پودر مخصوص برای چاپ استفاده نمی کنند ، بلکه از یک محلول خاص بتن استفاده می کنند ، دیگر تعجب نمی کند. یک فناوری نوآورانه به نام چاپگر سه بعدی در بسیاری از بخشهای اقتصاد دارای تواناییهای نامحدود است ، اما تواناییهای آن در ساخت بسیار چشمگیر است. به عنوان مثال ، شرکت آمریکایی Mighty Building موفق به ایجاد طراحی و معماری یک خانه سازگار با محیط زیست فقط در 24 ساعت می شود ، در حالی که استفاده از نیروی فیزیکی 95٪ کاهش می یابد و 90٪ زباله کمتری دارد.
 
چاپگر سه بعدی
 شرکت آمریکایی Mighty Building می تواند خانه ای به مساحت 32.5 متر مربع ایجاد کند.  (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس

در دنیای مدرن ، همه چیز آنقدر ساده شده است که کسانی که می خواهند خانه خود را بدست آورند ، نیازی به صرف وقت و تلاش زیاد ندارند ، بلکه فقط مقداری پول لازم دارند (علاوه بر این ، 45 درصد کمتر از ساخت استاندارد). بقیه کارها حتی بدون مشارکت تعداد زیادی از کارگران توسط طراحان شرکت و چاپگر سه بعدی انجام خواهد شد. حداقل این همان چیزی است که شرکت آمریکایی از کالیفرنیا وعده می دهد.

خانه چاپ شده
طراحی و معماری خانه کوچک به گزینه ایده آل (سان رامون ، کالیفرنیا) تبدیل شده است.

متخصصان این شرکت یک سیستم منحصر به فرد برای ساخت خانه های یکپارچه با چاپگر سه بعدی  ایجاد کرده اند که اجازه می دهد با استفاده از چاپگر سه بعدی نه تنها دیوارهای یک خانه ، بلکه یک ساختار کامل ایجاد شود. با این فناوری ، کارگران فقط می توانند ارتباطات را انجام دهند و درها و پنجره ها را نصب کنند.

خانه چاپ شده
طراحی و معماری ماژول های یکپارچه در کارگاه های شرکت ایجاد می شوند و سپس توسط کامیون ها به مشتری (سان رامون ، کالیفرنیا) تحویل داده می شوند. | عکس
خانه چاپ شده
تنها کاری که یک جرثقیل انجام می دهد یک ماژول یا چندین واحد را در مکان مورد نظر نصب می کند ، همه اینها به سفارش مشتری بستگی دارد (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس

آنها خانه های یکپارچه خود را در قلمرو کارخانه با چاپگر سه بعدی تولید می کنند و در حال حاضر به صورت کامل به مشتری تحویل داده می شوند ، بنابراین مالک فقط باید به این فکر کند که این معجزه مهندسی را کجا نصب کند. تمام کارهای کثیف توسط یک چاپگر سه بعدی بزرگ در کارگاه های این شرکت انجام خواهد شد.

خانه چاپ شده
برای نصب یک خانه ، کافی است یک سایت بتونی درست کنید (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس

این ماژول از یک کامپوزیت گرماگیر غیر سمی مخصوص تولید شده به نام "ماده سنگی سبک" (LSM) ساخته شده است که تحت تأثیر اشعه ماورابنفش سخت می شود و آن را به یک ماده ساختمانی کارآمد تر از بتن تبدیل می کند.

خانه چاپ شده
مساحت ماژول  32.5 متر مربع است. که به طور کامل به یک اتاق نشیمن چند منظوره و اتاق آشپزخانه و غذاخوری مجهز شده است. | عکس


طبق گفته شرکت توسعه دهنده: "مواد بکار رفته در بلوکهای یکپارچه ما کاملاً آزمایش و برای استفاده در محلهای مسکونی تأیید شده است. کلیه اسناد و مدارک لازم برای تأیید کیفیت مواد بدست آمده مطابق با استانداردهای کیفیت بین المللی در صنعت ساختمان است  " .

خانه چاپ شده
طراحی و معماری مدل حمام Mighty Studio (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس

ماژول های Mighty همزمان چندین گزینه را دارند ، Mighty Studio با مساحت 32.5 متر مربع شروع می شوندو  با 134 متر مربع پایان می یابد . خانه از اندازه ساختار ، با تمام دکوراسیون داخلی ، پر کردن کامل حمام و فضای آشپزخانه ، از جمله میزهای آشپزخانه ، کابینت ها ، لوازم خانگی ، و همچنین سیستم های گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع تهیه می شود. هزینه خانه تکمیل شده فقط به مساحت  بستگی دارد و از 100 هزار دلار شروع می شود. بقیه گزینه ها از 159 تا 285 هزار دلار تخمین زده می شود.

خانه چاپ شده
مدل Mighty Duo B با مساحت 65 متر مربع اینگونه به نظر می رسد. متر (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس

خانه چاپ شده
نقشه یک آپارتمان به ارزش 159 هزار دلار. و مساحت 65 متر مربع متر (Mighty Duo B ، San Ramon). | عکس

به گفته توسعه دهندگان ، ساختن به این روش با چاپگر سه بعدی چندین مزیت دارد. به عنوان مثال ، برای ایجاد یک دیوار استاندارد ، از چندین ماده به طور هم زمان استفاده می شود ، اما "Mighty Buildings" از یک LSM استفاده می کند و خانه به صورت یکپارچه چاپ می شود. این به این معنی است که همزمان ، دیوارها ، کف ها و سقف ایجاد می شود که در آن مکان هایی برای همه ارتباطات لازم فراهم شده است. یکپارچگی محفظه باعث افزایش هوادهی می شود ، نشتی حرارتی را کاهش می دهد و بازده کلی انرژی سازه را بهبود می بخشد ، و آن را در برابر بلایا مقاوم تر می کند و برای محیط زیست آسیب کمتری می زند.
 
خانه چاپ شده
فضای داخلی اتاق ناهارخوری در مدل هایی که اتاق خواب جداگانه دارند (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس
معمولاً به عنوان مهمان خانه ، دفتر خانه و به ندرت به عنوان محل اقامت اولیه مورد استفاده قرار می گیرند. این به دلیل فضای کم ، تقسیم شده به یک اتاق نشیمن بزرگ است ، که شب هنگام به یک اتاق خواب تبدیل می شود (تختخواب در کمد لباس پنهان است) ، یک آشپزخانه-اتاق ناهار خوری و یک حمام خلوت با تجهیزات کامل لوله کشی.
 
خانه چاپ شده 
یکی از گزینه های طراحی اتاق خواب در یک خانه مدولار در سن دیگو ، کالیفرنیا با چاپگر سه بعدی. | عکس

کسانی که خواب خانه کوچک خود را می بینند باید در مورد یک نسخه بزرگتر فکر کنند ، مساحت آن به 65 متر مربع می رسد. در اینجا قبلاً یک اتاق خواب جداگانه و یک اتاق رختکن مجهز شده است که در آن تمام قفسه ها تشکیل شده و ریل های سقف ثابت شده اند. این خانه از دو ماژول ساخته شده است که از قبل در محل نصب به یک سایت قبلاً آماده شده متصل شده اند. در حقیقت ، یک خانه تمام عیار برای یک خانواده کوچک حدود 156 هزار دلار هزینه در بر خواهد داشت که بسیار ارزان تر از مساحت یک خانه یا آپارتمان معمولی است (قیمت املاک و مستغلات در کالیفرنیا از 240 هزار شروع می شود).

 خانه چاپ شده
فضای داخلی اتاق نشیمن و یکی از اتاق های خواب در مدل Mighty Trio که 185 هزار دلار قیمت دارد. (سان رامون ، کالیفرنیا).

خوب ، برای کسانی که می خواهند خانه ای بزرگ به مساحت 134 متر مربع داشته باشند. متر ایجاد شده با استفاده از فن آوری های نوآورانه را نیز می توان به دست آورد. تنها چیزی که هست باید 285 هزار دلار برای آن بپردازد. و کمی بیشتر برای ایجاد ماژول های آماده و طراحی و دکوراسیون داخلی که حتی می توانید در آنها شرکت نمایید باید صبر کنید ، . در این حالت ، خانه دارای: یک اتاق نشیمن بزرگ ، اتاق آشپزخانه - غذاخوری ، سه اتاق خواب ، دو حمام ، یک اتاق رختکن و یک اتاق خشکشویی جداگانه است.

خانه چاپ شده
طرح و اتاق نشیمن گرانترین شی ، مساحت آن 134 متر مربع است. متر (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس: dailymail.co.uk/ © ساختمان توانا.

تمام مدل های ایجاد شده توسط Mighty Building کاملاً مجهز به وسایل ، تجهیزات و مبلمان هستند ، در حالی که طراحی و جایگذاری در طی مراحل طراحی با مالک توافق می شود یک مزیت برای تمام پیاده سازی ها نصب صفحات خورشیدی است که در کل سطح سقف قرار دارند. این انرژی برای عملکرد کامل تمام دستگاههای داخل ماژول کاملاً کافی است ، بنابراین می توان خانه  چاپ شده با چاپگر سه بعدی را یک ساختار خودکفا از نظر انرژی دانست که می تواند در هر جایی ، حتی در طبیعت ، نصب شود.خانه چاپ شده
در تمام مدلهای آپارتمان ها ، بدون استثنا ، به صفحه خورشیدی مجهز هستند (سان رامون ، کالیفرنیا). | عکس


چنین قیمت مقرون به صرفه ای در تمام مدلهای ساختمانهای چاپ شده با چاپگر سه بعدی  به چندین عامل مربوط می شود: هزینه های تولید خودکار مواد 20-30٪ کمتر از ایجاد یک خانه استاندارد با همان اندازه است. استفاده از نیروی فیزیکی 95٪ کاهش می یابد (هزینه های مالی دستمزد کارگران کاهش می یابد). هزینه های زمان ده برابر کاهش می یابد تولید زباله به حداقل می رسد ، این بدان معنی است که چنین فرایند ساختمانی سازگار با محیط زیست است و از نظر دفع زباله هزینه کمتری دارد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید