ترکیب رنگ که برای هر اتاق مناسب است 4 ترکیب

در
طراحی آپارتمان
در طراحی آپارتمان ، بسیاری سایه های کلاسیک را ترجیح می دهند. ترکیب کلاسیک صرف نظر از زمان و ترجیحات مد همیشه شیک به نظر می رسد. با این حال ، کلاسیک ها گاهی اوقات شروع به زحمت می کنند و شما چیزی جدید و مدرن می خواهید. متخصصان معماری داخلی، طراحی اتاق ترکیبی از رنگ ها را توسعه داده اند که در طراحی هر آپارتمان مرتبط هستند.
 
اولین قدم در انتخاب رنگ در دکوراسیون و طراحی داخلی آپارتمان باید در مورد تأثیر کلی فضای روی رفاه شما باشد. این می تواند یک التقاط پرتحرک ، مدرن بی سر و صدا و آرامش بخش یا مینیمالیسم روزمره و آرامش بخش باشد. پس از انتخاب رنگ اصلی ، باید سایه هایی سرد یا گرم را انتخاب کنید. این می تواند هم ترکیبی تک رنگ باشد و هم سایه های متضاد.
 

چه رنگهایی کاملاً با یکدیگر ترکیب شده و برای هر طراحی مناسب است؟

 

1. سفید با آبی تیره و آبی روشن

طراحی آپارتمان
ترکیب رنگ های آبی و سفید همیشه روشن و غیر معمول است.
 
کارشناسان بر این باورند که علاوه بر سایه های خنثی ، خانواده هایی از رنگ ها با طیف گسترده تری از رنگ های آبی وجود دارد. ترکیبی از آبی روشن و آبی تیره می تواند به عنوان یک حالت آرام و بی نظیر و همچنین یک هماهنگی روشن و شیک به فضا بدهد. یک مکمل عالی برای این، رنگ سفید سرد خواهد بود. پالت رنگ کلاسیک حاصل ، همیشه مرتبط خواهد بود و هرگز از سبک خارج نمی شود.
 
کارشناسان طراحی توصیه می کنند طرح های مختلف تک رنگ را امتحان کنید. این ممکن است یک طراحی غیر معمول از دیوارها باشد ، جایی که یکی از آنها به رنگ آبی تیره نقاشی شده است ، و بقیه به رنگ آبی روشن. وسایل مبلمان در این حالت ممکن است سفید باشد. نتیجه نهایی در منسوجات در سه سایه اصلی است.
 

 

2. ترکیب اصلی سایه های سطوح خاکستری و چوبی

طراحی آپارتمان
ترکیب اصلی سایه های سطوح خاکستری و چوبی.
 
خاکستری یکی از رنگ های مورد علاقه اکثر طراحان است. متخصصان به طور مداوم از آن برای طراحی های مختلف استفاده می کنند. و دلایلی برای این وجود دارد. برای طرفداران مینیمالیسم ، خاکستری غنی از سایه های بسیاری از سرما تا گرم است. برای طراحی آپارتمان می توانید از ترکیبی تک رنگ خاکستری تیره با رنگ های روشن تر استفاده کنید.
 
اگر طرفدار سبک روشن هستید ، پس رنگ خاکستری با کل پالت رنگی کاملاً هماهنگ است. ترکیب رنگ ها به سبک اسکاندیناوی برای هر آپارتمان مناسب خواهد بود. ترکیب جالب یک پس زمینه خاکستری روشن به همراه مواد خام یا خشن (آجر ، چوب ، سنگ) است. كسانی كه می خواهند به سبك پارچه یا مینیمالیسم به فضای داخلی اضافه كنند ، می توانند به لوازم جانبی مس ، طلا ، فولاد یا نقره توجه كنند. رنگ خاکستری رقیق شده با بژ گرمتر و راحت تر می شود.
 
مشاوره مفید: انتخاب رنگ خاکستری به عنوان اصلی ، به گونه ای که فضای داخلی کسل کننده به نظر نرسد ، باید از نورپردازی با کیفیت بالا استفاده کنید. منابع نور مصنوعی به بهترین وجه در چندین سطح نصب می شوند. نور طبیعی باید بدون مانع وارد اتاق شود. هر منطقه باید به اندازه کافی روشن باشد ، بنابراین یک لوستر کافی نخواهد بود ، حتی اگر اتاق کوچک باشد.
 

 

3. فضای داخلی دنج در سایه های خاکی

طراحی آپارتمان
فضای داخلی دنج در سایه های خاکی.
 
رنگهای زمین(خاک) یک روند مرتبط و مورد پسند است. سایه های طبیعی انواع مختلف خاک ، سنگ ، مواد معدنی جزء مهم جهان در اطراف ما است. گیرنده های بصری انسان این سایه ها را چیزی نزدیک و عزیز می دانند. آنها یک پس زمینه مناسب برای ایجاد یک فضای داخلی هستند. تن های متوسط ​​از رنگهای "خاکی" از جمله سایه های قهوه ای و زرد متعلق به همان گروه تونی است و کاملاً با یکدیگر ترکیب می شوند.
 
در این پالت رنگ قهوه ای غالب است. در عین حال ، قهوه ای تون های زیادی دارد: نارنجی تیره ، قرمز آجری ، قهوه ای خردلی ، زرد مایل به قرمز. 
 
برای ایجاد یک فضای داخلی دنج و هماهنگ ، می توانید از کاغذ دیواری به رنگ کرم با الگوی بژ روشن استفاده کنید. کف های چوبی با رنگ های بژ گرم ، دلپذیری را به وجود می آورند. رنگ های روشن را می توان با استفاده از بالش های تزئینی و منسوجات ایجاد کرد. ایده های طراحی اصلی را می توان با استفاده از فرش های قدیمی ایرانی در سایه های خاموش قرمز و صورتی-بژ نیز تحقق بخشید.
 

 

4- سفید و خاکستری

طراحی آپارتمان
ترکیبی بی نقص از هماهنگی خاکستری و سفید
 
برای ایجاد یک فضای داخلی مدرن و شیک ، یک پشتیبان از سایه های خاکستری و سفید گزینه ای ایده آل است. به خصوص از این پالت رنگی برای طراحی اتاق ها به سبک های تاشو یا بلند استفاده می شود. طرفداران فن آوری از این رنگ پشتیبان قدردانی می کنند زیرا به خوبی با وسایل هماهنگ می شوند. مبلمان شیشه ای و روشنایی اضافی این محیط را تکمیل می کند.
 رنگ های خاکستری و سفید - یک راه حل اصلی و مدرن
 
این سبک ترکیبی از سردی و پویایی صنعتی است. آجر یا سنگ طبیعی بی سر و صدا با دیوارهای گچی همزیستی دارد. برای تزئین داخلی به رنگ خاکستری و سفید می توانید از سنگ تراشی در ترکیب با دیوارهای سفید رنگ استفاده کنید. رنگ خاکستری به نورپردازی اضافی نیاز دارد ، بنابراین ما از لامپ های نقره ای یا گرافیتی و همچنین قطعات فلزی استفاده می کنیم که نه تنها باعث ایجاد نور مناسب می شوند بلکه به تعیین نواحی کاربردی نیز کمک می کنند. برای ایجادسایه های روشن ، می توانید از لامپ های گرافیتی و مبلمان با رنگ تیره استفاده کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 اشتباه در طراحی داخلی و دکوراسیون

در
یک فضای داخلی ایده آل که زیبا ، شیک و دنج باشد ، اتوپیایی نیست ، بلکه رویایی است که می تواند به راحتی تحقق یاید. نکته اصلی این است که از قوانین و تفاوت های اساسی آگاهی داشته باشید و همچنین سعی کنید از اشتباهات رایج که اغلب مردم هنگام تزئین و دکوراسیون یک آپارتمان مرتکب می شوند ، خودداری کنید. sayarak.com لیستی از 10 طرح اشتباه تهیه کرده که می تواند، طراحی داخلی را خراب کند.
 

1. از مبلمان موقت استفاده نکنید

مبلمان تاشو چندان زیبا و خوشایند به نظر نمی رسد.
 
همانطور که می گویند ، چیزی ماندگارتر از موقت نیست. به همین دلیل است که اگر از قبل تعمیرات را آغاز کرده اید ، بلافاصله مبلمان با کیفیت بالا خریداری کنید ، که مدت طولانی در خانه شما ماندگار خواهد شد و مطمئناً چشم از دیدنش خوشحال می شود. در مورد وسایل تاشو ، گزینه های پلاستیکی یا فلزی در اطراف خانه و حتی جایی در آشپزخانه یا اتاق نشیمن شما ندارند ، حتی اگر معماری اتاق ها در ابعاد بزرگ و متفاوت نباشند. پلاستیک هزینه داخلی را کاهش می دهد، اما تمام تلاش شما را بی نتیجه می کند.
 

2. روشنایی را محدود نکنید

یک لوستر روی سقف کافی نخواهد بود.  / عکس
 
پیش از این مقالات زیادی درباره این موضوع نوشته شده است که در هر اتاق باید چندین سناریوی نورپردازی وجود داشته باشد. حتی اگر اتاق کوچک باشد ، وقتی منابع نوری نه تنها در سقف بلکه در دیوارها و کف قرار بگیرند ، بسیار راحت تر می شوند. ما محیط را از طریق منشور نور درک می کنیم: صبح و بعد از ظهر - به دلیل نور طبیعی (به همین دلیل همیشه پنجرههای بزرگ به نظر مناسب می رسند) ، و در عصر - به لطف نورمصنوعی. بنابراین ، باید توجه داشت که در اتاق علاوه بر لوستر مرکزی ، هر منطقه دارای منبع نوری مخصوص به خود را داشته باشد.
 
لطفا توجه داشته باشید: بیش از حد نور سرد یا نور خیلی گرم از لامپ ها ، رندر رنگی هر دو مبلمان و مواد دکوراسیون را به شدت تحریف می کند. در هنگام تزئین داخلی این موضوع را در نظر بگیرید.
 

3. منسوجات را از فروشگاه اینترنتی خریداری نکنید

چیزی که در یک فروشگاه آنلاین سفارش داده می شود همیشه مطابق انتظارات شما نیست.
 
منسوجات یک عنصر بسیار مهم در طراحی داخلی است. بنابراین قبل از خرید پرده ، حوله ، ملافه ، روتختی و سایر محصولات ، حتماً باید نمونه را ببینید و لمس کنید. شما باید پارچه را حس کنید ، رنگ را تعیین کنید ، خود را با بافت آن آشنا کنید. مهم نیست که توضیحات در وب سایت فروشگاه آنلاین چقدر دقیق است ، اما با آنچه که شما به صورت زنده می بینید ، تفاوت قابل توجهی خواهد داشت. در نتیجه ، یک محصول نساجی آنلاین خریداری شده می تواند نه تنها از یک سایه متفاوت ، بلکه برای لمس کردن (زبری،نرمی) نیز ناخوشایند باشد.
 

4- هدست را انتخاب نکنید

مبل و مبلمان از یک مجموعه - یک راه حل طراحی منسوخ شده است. 
 
هدست ها در دهه 2000 بسیار محبوب بودند. حتی اکنون در بسیاری از آپارتمان ها می توانید یک مبل و صندلی یا یک پاف صندوقی، گرد و ... را ببینید که در یک مجموعه قرار دارد. این تکنیک طراحی از مدتها پیش مد شده است. اکنون کارشناسان خواستار تنوع و شکل گیری ترکیب های جالب هستند. از نظر آنها مبلمان باید از مجموعه های مختلف باشد ، اما با هماهنگی و هماهنگی با یکدیگر از نظر رنگ ، سبک ، چاپ. علاوه بر این ، این راه حل به شما امکان می دهد تا منابع مالی را ذخیره کنید: در یک جفت با یک مبل با کیفیت بالا و شیک می توانید یک صندلی ارزان ، اما راحت و یک میز قهوه اصلی ، که مثلاً از یک پاف تشکیل شده است ، قرار دهید.
 

5- مقیاس را فراموش نکنید

در بین افرادی که از طراحی کم نظیری برخوردار هستند ، کلیشه زیر وجود دارد: هرچه اتاق کوچکتر باشد ، مبلمان کمتری که در آن قرار دارد ، فشرده تر خواهد بود. از یک طرف ، این منطقی است ، زیرا می توانید متر مربع با ارزش را ذخیره کنید. اما از طرف دیگر ، ظاهر اتاق رنج می برد - قطعات ریز از مبلمان فقط بر اندازه متوسط ​​اتاق تأکید می کنند و تأکید نامطلوبی را بر این امر ایجاد می کنند. برای به دست آوردن حداکثر استفاده از این وضعیت ، باید به هک طراحی زیر متوسل شوید: عناصر داخلی کوچک را با موارد بزرگتر ترکیب کنید. بنابراین جو هماهنگ تر به نظر می رسد.
 

6. هماهنگی را فراموش نکنید

دیوار متضاد با فضای داخلی هماهنگ نیست
 
فضای داخلی ساخته شده در یک رنگ به ندرت سودمند به نظر می رسد.زیرا چشم هیچ چیز برای جلب توجه ندارد. برای این بود که تضاد ها در طراحی اختراع شدند - در تضاد با عناصر رنگ و سبک که توجه را جلب می کنند ، اما از جو عمومی خارج نمی شوند. این تأکیدات ممکن است نقاشی ، منسوجات ، اشیاء هنری ، فرش و غیره باشد ، با این وجود ، شما باید تا حد ممکن مراقب آنها باشید. اگر تصمیم دارید یکی از دیوارها را با رنگ برجسته کنید ، مطمئن شوید که تضاد انتخاب شده با محیط هماهنگ باشد و در چندین عنصر دیگر داخلی وجود دارد.
 

7. از گیاهان مصنوعی استفاده نکنید

گلهای مصنوعی انرژی مثبت را می گیرند
 
در سال 2020 ، این طرح به طور فعال از رنگ نعنایی و همچنین همه سایه های سبز استفاده می کند. این روند را به کار گرفته و فضای داخلی را با گیاهان طبیعی تزئین کنید. اگر نمی خواهید از آنها مراقبت کنید یا به دلیل کار به ندرت در خانه هستید ، گیاهان مقاوم تر که نیاز زیادی به مراقب ندارند را خریداری کنید. در مورد گیاهان مصنوعی ، بهتر است آنها را رها کنید. با وجود این واقعیت که در فروشگاه های مدرن نمونه های بسیار باکیفیتی یافت می شود که از نظر ظاهری عملا با موجودات زنده تفاوتی ندارند ، قیمت آنها سر به آسمانمی زند. علاوه بر این ، اعتقاد بر این است که گیاهان مصنوعی انرژی می گیرند ، اما در عوض هیچ چیزی نمی دهند ، و همچنین تأثیر منفی بر جو خانه می گذارند.
 

8- یک مهد کودک درست نکنید

اتاق کودک به سبک فروشگاه اسباب بازی و ... به زودی کودک را آزار می دهد.
 
معیارهای اصلی که در اتاق کودک باید رعایت شود راحتی و کارایی آن است. والدین باید نگران خرید مبلمان با کیفیت (تختخواب ، کابینت اسباب بازی و کتاب) و همچنین در دسترس بودن فضای بازی ها و سرگرمی ها باشند. اما نباید اتاق را خیلی موضوعی قرار دهید - بچه ها به سرعت بزرگ می شوند و دیدگاه ها و ترجیحات آنها با آنها تغییر می کند. کاغذ دیواری با اتومبیل ، که از آن کودک در 5 سالگی خوشحال شد ، پس از مدتی دیگر باعث احساسات مثبت او نمی شود. برای اینکه مجبور نشوید هر دو سال یکبار تعمیر انجام دهید ، یک فضای داخلی اساسی ایجاد کنید که با پسر یا دختر شما رشد و سازگاری پیدا کند.
 

9. از قاب های رنگارنگ در فضای داخلی استفاده نکنید

قاب های مختلفی که در مغازه های سوغات فروشی به فروش می رسند ، و همچنین نسخه هایی که از سفر به دست می آید ، بندرت با هماهنگی داخلی جور می شوند. بیشتر اوقات ، آنها دقیقاً به عنصری تبدیل می شوند که باعث ایجاد نویز بصری می شود و تصویر کلی را خراب می کند. بنابراین ، سعی کنید از چنین قاب هایی دوری کنید و به چوبی کلاسیک اولویت دهید.
 

10. تختخواب را فراموش نکنید

حتی اگر تعمیر فوق العاده ای در اتاق خواب انجام شود و تختخوابی زیبا در مرکز اتاق قرار بگیرد ، ملحفه های قدیمی و روتختی کل طراحی را خراب می کنند. برای این که تلاش های خودتان را بی نتیجه نکنید ، برای ملحفه و روتختی با کیفیت هزینه کنید. اگر نمی دانید کدام رنگ برای فضای داخلی شما مناسب است ، از یک رنگ خنثی ، به عنوان مثال ، سفید ، بژ یا خاکستری استفاده کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم

در
sayarak.com برای کسانی که در یک آپارتمان زندگی می کنند و تاکنون فقط رویای یک خانه تابستانی یا یک خانه روستایی را در سر می پرورانند ، یک تراس تابستانی را مستقیماً در بالکن شهر ایجاد می کند. گیاهان ، کفپوش چوبی ، منسوجات زیبا - برای رسیدن به هدف هزینه چندانی لازم نیست. اما طبق نتایج بدست آمده ،دوستداران خانه تابستانی یا یک خانه روستایی یک تکه از طبیعت را در آپارتمان خود دریافت می کنند.

 

مرحله 1: کفپوش چوبی در بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
کفپوش چوبی با طبیعت همراه است
 
اولین چیزی که هنگام طراحی بالکن باید در مورد آن فکر کنید ، پوشش کف است. برای ایجاد این تصور که واقعاً در یک تراس در خارج از شهر قرار دارید ، از یک درخت کمک بگیرید - ماده ای که همیشه با طبیعت همراه است. برای کف ، می توانید از هر چیزی که می خواهید استفاده کنید: ورقه ورقه ، مشمع کف اتاق ، کاشی. نکته اصلی این است که آنها از یک درخت ساخته می شوند. اگر بالکن باز دارید و نگران امنیت کفپوش هستید ، به کفپوش چوبی توجه کنید که اغلب برای تزیین مسیرهای باغ استفاده می شود. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فقط آن را در بالای کف بتونی قرار دهید. بزرگترین امتیاز این است که کار ساده است ، و می توان آن را به طور مستقل و بدون استفاده از متخصصان انجام داد.
 

 

مرحله 2: طراحی دیوار بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
وقتی شخصی روی یک تراس چوبی نشسته است ، عادت دارد که پشت خانه خود یک خانه چوبی یا آجری داشته باشد. این واقعیت را در نظر بگیرید که برای واقعی ساختن جو ، دیوارها را با تخته های چوبی ببندید. اگر آپارتمان شما دارای دیوارهای آجری است ، پس شما بسیار خوش شانس هستید ، زیرا لازم نیست چیزی را تغییر دهید. فقط آنها را با رنگ دلخواه رنگ کنید و از جلوه آن لذت ببرید. یکی دیگر از مزایای آجر مقاومت آن در برابر عوامل منفی خارجی و شرایط آب و هوایی است: این مواد در برابر باران و برف مقاوم هستند ، که  در مورد بتن یا چوب این چنین نیست. اگر بالکن باز دارید ، دیوارها را با رنگ مقاوم در برابر رطوبت بپوشانید تا در برابر آسیب های احتمالی محافظت کنید.
 

 

مرحله 3: دکوراسیون رنگی در بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
سایه های نور بصری فضا را بزرگ تر نشان می دهد.  / عکس
 
قبلاً بحث کرده ایم که درخت و تمام سایه های آن باید در فضای داخلی تراس تابستانی آینده جایگاه غالب داشته باشد. با این حال ، این نکته را بخاطر بسپارید که منطقه بالکن به ندرت بزرگ است ، به این معنی که استفاده از رنگ های تیره بدیهی است گزینه کوچک بودن فضا را نشان می دهد . در مورد دکوراسیون و در مورد مبلمان ، سایه های سبک چوب را انتخاب کنید. در غیر این صورت ، بالکن بسیار باریک و گرفته خواهد شد. اگر واقعاً می خواهید از رنگهای تیره استفاده کنید ، به عنوان مثال پارچه و دکوراسیون را در چنین رنگهایی، آبی ، بنفش ، کبود ، انتخاب کنید. بنابراین می توانید سایه های روشن ایجاد کنید و اتاق را از نظر بصری کوچکتر نکنید.
 

 

مرحله 4: مبلمان در بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
مبلمان باغ - گزینه عالی
 
هنگام انتخاب مبلمان برای بالکن ، به گزینه هایی مقاوم در برابر حرارت و رطوبت ، که فضای آرامش ایجاد می کنند ، اولویت دهید. صندلی ها و میزهایی که در بخش های باغ به فروش می رسند برای این منظور مناسب ترین هستند. در مورد اندازه و کمیت آنها مستقیماً به مساحت تراس آینده بستگی دارد. به عنوان مثال ، میز و صندلی های تاشو برای بالکن های کوچک مناسب هستند که حداقل فضای آنها را اشغال می کند ، اما در عین حال کارایی خود را از دست نمی دهند و برای بالکن های بزرگ ، صندلی های مناسب تراستفاده کنید. با نشستن بر روی آنها ، شما نه تنها می توانید بعد از یک کار سخت روز استراحت کنید بلکه روحیه خود را نیز بهبود می بخشید.
 
لازم به ذکر است مبلمان انتخاب شده برای بالکن باید با دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد. یعنی قطعاً گزینه های پلاستیکی مناسب نیستند. اگر قصد خرید مبلمان داخلی را دارید ، پس باید آن را با رنگ دیوارها انتخاب کنید ، به طوری که به نظر برسد ادامه منطقی طراحی داخلی اتاق است.
 
یک راه حل شیک ، سازگار با محیط زیست و ارزان قیمت ، میز و صندلی بصورت تخت خواهد بود. بسته به نیاز خود می توانید یک میز ، یک گوشه راحت ، یک مبل دو نفره یا یک صندلی بسازید. برای تکمیل ترکیب باید بالش و تشک را روی آن قرار دهید.
چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
مبلمان چوبی شیک و سازگار با محیط زیست
 
می توانید به موضوع ترتیب یک بالکن از سمت غیر استاندارد نزدیک شوید و به جای مبلمان معمولی یک قرقره بزرگ چوبی کابل را خریداری کنید. 
 

 

مرحله 5: استفاده از گیاهان در بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
گیاهان در تراس فضای دنج را ایجاد می کنند.  / عکس
 
عنصر واجب هر تراس تابستانی گیاهان سبز است. آنها در فصل گرم هوا را تصفیه می کنند ، دلپذیری را به اتاق اضافه می کنند و می توانند با رطوبت و دما به رنگ های مختلف تبدیل شوند. اگر گل را دوست ندارید ، نیازی به ایجاد یک باغ کامل ندارید. فقط برخی از گیاهان مقوم را خریداری کنید که چشم را خوشحال کنند. می توانید با گل ها در گلدان های کوچک کار کنید و آنها را روی قفسه بگذارید ، یا می توانید چند گلدان بزرگ گل خریداری کنید و مستقیماً روی زمین قرار دهید.
 
هک زندگی: اگر بالکن بسیار کوچک دارید ، گیاهان را در حالت معلق و آویزان قرار دهید که به لبه های طرفین وصل شده است. به این ترتیب ، متر مربع با ارزش را صرفه جویی خواهید کرد و در عین حال ، تراس تابستانی خود را به زیبایی طراحی می کنید.
 

 

مرحله 6: استفاده از منسوجات در بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
بالش ، کوسن و پرده روشن با الگوهای گل تزئینات داخلی را تکمیل می کند
 
در ادامه موضوع دکوراسیون ، نمی توان از منسوجات نام نبرد. بهتر است به نسخه های بهاری یا تابستانی که فضا و خلق و خوی مناسب ایجاد می کند ، اولویت دهید. به عنوان مثال ، اگر صندلی و نیمکت چوبی دارید ، آنها را با بالش و فرش نرم تزئین کنید - ظاهر بلافاصله روشن تر و جالب تر خواهد شد. مبلمان به طور ارگانیک توسط فرشهای حصیری و منسوجات رنگارنگ تکمیل می شود.
 
اگر مخالف پرده های موجود در بالکن نیستید ، پس در اینجا ابتدا باید از فصل شروع کنید. در پاییز و زمستان پرده های متراکم و تیره و اما در بهار و تابستان آنها نازک خواهند بود. در مورد رنگ ، تمام سایه های زرد ، صورتی کم رنگ ، آبی آسمانی مناسب هستند. همچنین می توانید به دکوراسیون گل و گیاه توجه کنید. مهمترین چیز این است که بدون اضافه بار آن در فضای داخلی یکپارچه جا می گیرد.
 

 

مرحله 7: روشنایی در بالکن

چگونه یک تراس تابستانی در بالکن آپارتمان درست کنیم
می توانید از شمع های تزئینی یا چراغ های شارژی استفاده کنید
 
برای گذراندن شب های دنج در تراس ، باید از نورپردازی اضافی نیز استفاده کنید ، زیرا نور کافی برای اتاق مجاور وجود ندارد. اگر نور از قبل در بالکن موجود است - خوب. اگر نه ، اشکالی ندارد. می توانید از شمع های معمولی یا برقی ، چراغ های شارژی و ... استفاده کنید. گزینه عالی دیگر وسایل تزئینی خواهد بود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

ویژگی آشپزخانه در آمریکا 8 مورد

در
8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
شرایط زندگی در ایالات متحده آمریکا همواره مورد توجه نه تنها هموطن های ما بلکه نمایندگان سایر کشورها نیز بوده است. هر خانه ، آپارتمان ، طراحی داخلی ، هر یک متفاوت است ، اما ویژگی های مشترکی در آن وجود دارد. به عنوان مثال ، آشپزخانه های بیشتر شهروندان آمریکایی  ویژگی های خاص خود را دارد.
8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
آشپزخانه مکان مهمی در خانه است که کل خانواده در آن جمع می شوند / عکس sayarak.com
 
مانند سایر کشورها ، آشپزخانه مرکز هر فضای زندگی است. در اینجا مردم یک روز جدید را جشن می گیرند ، از خوردن قهوه صبحانه معطر لذت می برند و برداشت های خود را به اشتراک می گذارند و از وقایع روز گذشته در یک شام خوشمزه به یکدیگر می گویند ، یکشنبه ها میز را تنظیم می کنند ، و اقوام را برای شام دعوت می کنند. در آشپزخانه است که مشکلات جهانی ، مسائل سیاسی و اقتصادی مورد بحث قرار می گیرد ، برنامه هایی برای آینده ساخته می شود. چنین مکان مهمی در خانه را نمی توان نادیده گرفت ، بنابراین ما آن را با جزئیات بیشتر در نظر خواهیم گرفت.

 

1. ترکیب دو منطقه - اتاق نشیمن و آشپزخانه

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
اغلب آشپزخانه برای گسترش فضا با اتاق نشیمن ترکیب می شود / عکس sayarak.com
 
در آپارتمان های آمریکایی ها ، آشپزخانه اغلب یک اتاق باریک و طولانی است که جابجایی آن خیلی راحت نیست.. برای گسترش فضا ، صاحبان اغلب آشپزخانه را با اتاق نشیمن ترکیب می کنند. در خانه های جدید چند طبقه و در خانه های ویلایی ، این کار حتی در هنگام تهیه پروژه انجام می شود. در چنین اتاق ترکیبی ، اساساً تمام اعضای خانواده وقت خود را می گذرانند. شخصی مشغول گرم کردن محصولات نیمه آماده است ، کسی در حال پخش است و کسی در حال تماشای تلویزیون است ، سعی می کند مکالمه خود را با دیگری حفظ کند و به اظهارات وی در جای خود پاسخ دهد. برای صرف شام ، تمام خانواده در یک میز جمع می شوند.
 

 

2. یخچال و فریزر بزرگ

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
یخچال و فریزر بزرگ هوس نیست بلکه یک ضرورت است / عکس sayarak.com
 
احتمالاً بسیاری از ما با حضور در آمریکا یا تماشای فیلم های آمریکایی به این واقعیت توجه کرده ایم که همه ی یخچال های این کشور بزرگ هستند. این رویکرد برای دستیابی به این نوع فناوری صرفاً ناشی از عملی و ضرورت است. واقعیت این است که در ایالات متحده آمریکا ، محصولات موجود در فروشگاه ها در بسته های بزرگی به نام بسته های جامبو فروخته می شوند. آنها در یخچال استاندارد با یک درب جا ندارند. به هر حال ، این واقعیت که تولید کنندگان در ایالات متحده محصولاتی را در بسته بندی تولید می کنند ، دلیل غیرمستقیمی از بروز چاقی در بسیاری از آمریکایی ها است.
 

 

3. یخ ساز

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
آمریکایی ها تمام نوشیدنی ها را فقط با یخ می نوشند / عکس sayarak.com
 
ساکنان آمریکا در طول سال از یخ های زیادی استفاده می کنند. آنها آن را تقریباً به تمام نوشیدنی ها اعم از الکلی و غیر الکلی و حتی به آب معمولی اضافه می کنند. اغلب ، یخچال و فریزرها در اینجا قبلاً یک دستگاه یخ ساز در یکی از درها دارند. این زندگی کاربر را بسیار ساده می کند. کافی است به یخچال بروید ، لیوان را با مکعب های یخ پر کنید و نوشابه یا نوشیدنی دیگری را به آن اضافه کنید.
 

 

4- فراوانی مکانهای ذخیره سازی

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
آشپزخانه باید جادار باشد ، این بدان معنی است که کابینت های زیادی دارند / عکس sayarak.com
 
کسانی که از ابتدای امر نحوه خانه داری و عشق به خانه داران را در این کشور می دانند ، همیشه نمی فهمند چرا اینقدر کابینت های مختلف در آشپزخانه آنها وجود دارد. بیشتر آنها حتی طرز تهیه آشپزی را بلد نیستند ، یا به سادگی وقت ندارند که این کار را در ارتباط با اشتغال حرفه ای خود انجام دهند. حداکثر کاری که انجام می دهند این است که غذای آماده را از زمان تحویل روی بشقاب ها بچینید یا ساندویچ های ساده تهیه کنید. اما جواب در خرید است. مردم در سوپر مارکت ها اغلب بسته های بزرگی از مواد غذایی را با تخفیف خریداری می کنند. بسته ها ، بطری ها ، جعبه ها و قوطی ها گاه در مقادیر زیادی در کابینت های آشپزخانه ذخیره می شوند.به هر حال تخفیف خوب بود!
 

 

5. منطقه پیشخوان

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
پیشخوان - راه حل عملی برای آشپزخانه مدرن / عکس sayarak.com
 
در خانه ها و آپارتمان های آمریکایی ، شما اغلب می توانید یک جزیره کوچک را در آشپزخانه با یک میز کار نصب شده ، جایی که سینک در آن قرار دارد مشاهده کنید (دومی همیشه در دسترس نیست). این ترکیب با یک نوار که در آن می توانید برای نوشیدن یک قهوه و صبحانه بنشینید و یا در حالی که می توانید یک میان وعده ، شام یا چیز دیگری بخورید ، یک مهمان را با یک لیوان نوشیدنی پذیرایی کنید. یک راه حل نسبتاً مناسب ، که به زندگی روزمره آنها وارد شده است.
 

 

6. سه سطل زباله

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
زباله ها باید دسته بندی شوند / عکس sayarak.com
 
در ایالات متحده آمریکا مرتب سازی زباله به مدت طولانی انجام شده است. زباله های مواد غذایی همیشه جداگانه و شیشه ، پلاستیک و کاغذ جداگانه ریخته می شوند. در مرحله بعدی برای پردازش ارسال می شود. در مورد ظروف پلاستیکی ، شما فقط نمی توانید آنها را در سطل مورد نظر برای آن پرتاب کنید. ابتدا باید آن را خوب بشویید. و آمریکایی ها غالباً این مسئولیت را بسیار با مسئولیت انجام می دهند.
 

 

7. توستر

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
آمریکایی ها نمی توانندصبح خود را بدون نان تست تصور کنند / عکس sayarak.com
 
در آشپزخانه آمریکایی ها این لوازم خانگی ضروری است. بر این اساس ، تقریباً در همه خانه ها وجود دارد. حتی اگر شما هرگز به دیدار آمریکایی نرفتید ، احتمالاً هنگام تماشای فیلم متوجه این واقعیت شده اید. نان کره بادام زمینی نان تست شده مورد علاقه کودکان این کشور است. آنها تقریباً هر روز صبح از آن استفاده می کنند. ترجیح نان تست نیز تقاضای نان را تعیین می کند. برای نان تست ها از نانوایی مخصوص استفاده می شود. خوردن آن بدون سرخ کردن مقدماتی تقریباً غیرممکن است ، زیرا بی مزه است. اما در آمریکا مغازه هایی با نان های معطر بسیار خوشمزه وجود دارد. بنابراین ، خریدار محدود به این انتخاب نیست.
 

 

8. منطقه بندی نور

8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
نور اتاق باید به درستی تنظیم شود / عکس sayarak.com
 
اگر مردم ما بیشتر به نور و روشنایی در دکوراسیون علاقه دارند ، آمریکایی ها کمی متفاوت هستند. بسیاری از آنها منطقه بندی نور را ترجیح می دهند. هنگام طراحی فضای داخلی اتاق مشترک آشپزخانه ، نورپردازی جداگانه معمولاً برای پیشخوان و فضای کار در آشپزخانه انجام می شود. آنها یک لامپ کف را در یکی از گوشه ها ، یک لامپ آویز (لامپ) به طور مستقیم بالای میز و البته چراغ های سقفی نصب می کنند.
8 ویژگی آشپزخانه در آمریکا
آشپزخانه های مدرن نه تنها از طرح اصلی برخوردار هستند بلکه کاملاً کاربردی نیز هستند / عکس sayarak.com
 
آپارتمان ها و خانه های مدرن هموطنان امروزه اغلب شبیه نسخه آمریکایی ها هستند ، خصوصاً وقتی صحبت از آشپزخانه می شود. هم پروژه و هم طراحی داخلی نه تنها از زیبایی  برخوردارند بلکه کاربردی هم هستند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 سیستم ذخیره سازی هوشمند برای به روزرسانی آشپزخانه کوچک

در
آشپزخانه کوچک
آشپزخانه ها در حال حاضر فقط مکانی برای تهیه غذا نیست. روند آشپزی روزمره برای بسیاری از افراد به یک سرگرمی دلپذیر تبدیل شده است پس برای راحت تر کردن آشپزی ، باید آشپزخانه را به درستی تجهیز کنید. مشکل اساسی در طراحی داخلی آپارتمان های کوچک، آشپزخانه کوچک و کمبود مکان و نحوه طراحی آن است ، به 10 پیشنهاد ما دقت کنید.

 

1. مبلمان تاشو در آشپزخانه های کوچک

آشپزخانه کوچک
مبلمان تاشو برای آشپزخانه.  |  عکس
 
هنوز فکر می کنید مبلمان تاشو فقط برای خانه های موقتی یا سوئیت های اجاره ای برای مسافران مناسب است؟ شما اشتباه می کنید! چنین قطعات مبلمان می توانند برای صاحبان آشپزخانه کوچک کاملا کاربردی و مفید باشند. میز و صندلی های این نوع در صورت لزوم می توانند به راحتی جمع شوند و فضا را آزاد کنند.
 

 

2. استفاده از قفسه های مغناطیسی در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
قفسه های مغناطیسی اضافی.  |  عکس
 
قفسه های مغناطیسی جمع و جور برای ایجاد فضای اضافی برای ذخیره سازی عالی هستند. می توان آنها را در دیواره جانبی یخچال ثابت کرد و از آنها برای ذخیره ادویه ، سس ، بسته های آجیل و میوه های خشک استفاده می شود.
 

 

3. استفاده از زیر کابیت ها با آویزان کردن فنجان

آشپزخانه کوچک
قلاب های فنجان زیر کمد.  |  عکس
 
پایین کابینت آشپزخانه اغلب استفاده نشده است. از این فضا استفاده کنید ، قلاب ها را در آنجا محکم کنید ، که روی آن آویزان کردن جام ها و لیوان ها راحت باشد. این یک سازمان دهنده مناسب خواهد بود ، که همچنین پیش بند آشپزخانه را تزئین می کند.
 

 

4- استفاده از درهای کابینت

آشپزخانه کوچک
استفاده از داخل درب. |  عکس
 
قسمت داخلی درهای کابینت آشپزخانه را می توان به سیستم های ذخیره سازی اضافی تبدیل کرد. درهای کابینت آشپزخانه به چند قلاب کوچک نیاز دارد. آنها را روی درب ثابت کنید و از آنها برای ذخیره درب  قابلمه ها ، تخته های برش و سایر اشیاء کم و بیش مسطح استفاده کنید.
 

 

5. میز قابل تبدیل در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک

سیستم های قابل جمع شدن در آشپزخانه.  |  عکس
 
صاحبان آپارتمان های کوچک هرگز نباید از سیستم های جمع شونده غافل شوند. تخته های برش قابل جمع شدن و میزهای کار اضافی به داشتن فضای اضافی کمک می کنند. توجه ویژه مستحق میز است. با کمک آنها ، حتی در جایی که غیرممکن به نظر می رسید ، می توانید یک محل غذاخوری کوچک و جمع و جور ترتیب دهید.
 

 

6. استفاده از قفسه های آویز در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
قفسه های لولای کامپکت.  |  عکس
 
این قفسه های اضافه راه دیگری برای افزایش قابلیت ارتفاع کابینت در یک آشپزخانه کوچک است ، زیرا در کابینت ها، قفسه های ثابت نصب شده اند. در بین این قفسه ها مدل هایی برای ادویه جات ، نگهدارنده مخصوص حوله های کاغذی به صورت رول و مدل های دیگر که برای همه چیزهای کوچک طراحی شده اند، موجود است.
 

 

7. استفاده از روی مایکروویو در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
قفسه برای مایکروویو.  |  عکس
 
صاحبان آشپزخانه های کوچک نه تنها باید از سطوح کار و کابینت ثابت برای ذخیره سازی ، بلکه از سیستم های اضافی نیز استفاده کنند. به عنوان مثال ، با کمک یک قفسه میز مثل بالا می توانید فضای موجود در فضای ماکروفر را بهبود بخشید. در چنین قفسه ای می توانید بسته بندی هایی از چای ، قهوه ، شکر ، بشقاب ها و فنجان ها را ذخیره کنید.
 

 

8. وسایل داخلی جمع و جور در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
طراحی داخلی و راه حل های جمع و جور.  |  عکس
 
قابلیت های فن آوری مدرن را دست کم نگیرید. اگر هم اکنون تعمیرات دارید و می خواهید دکوراسیون آشپزخانه را عوض کنید و مجبورید وسایل جدید خانگی را انتخاب کنید ، به نیازهای خود بیاندیشید: چند بار در هفته آشپزی می کنید ، چند مشعل گاز را در واقع استفاده می کنید ، معمولا هر چند وقت و چه تعداد مهمان دارید و غیره. شاید با تجزیه و تحلیل نیازهای خود ، یک گاز کوچک مدرن نصب کنید که باعث می شود فضای بیشتری در آشپزخانه آزاد شود.
 

 

9. استفاده از پانل سوراخ دار در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
 پانل سوراخ دار برای ذخیره سازی.  |  عکس
 
از هر بخش دیوار آزاد در آشپزخانه می توان برای قرار دادن پانل سوراخ دار استفاده کرد. بسته به اندازه ، می توانید بر روی آن تابه ها ، کفگیرها و ... را آویزان کنید.
 

 

10. استفاده از پایه چرخان گرد در آشپزخانه کوچک

آشپزخانه کوچک
پایه چرخان گرد.  |  عکس
 
برای نگه داشتن راحت روغن نباتی و شیشه های ادویه ، یک پایه چرخشی گرد را در نزدیکی اجاق گاز قرار دهید. همچنین از جای اضافه می توان برای چای و قهوه استفاده کرد. به لطف چرخ ها ، پایه ایستاده می چرخد ​​و پیدا کردن آنچه شما نیاز دارید، آسان می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا ژاپنی ها در خانه هایی بدون مبلمان زندگی می کنند

در

طراحی داخلی

با نگاهی به دکوراسیون اکثر آپارتمان های ژاپنی ، فقط می توان تعجب کرد که در فضای زندگی آنها عملاً مبلمان وجود ندارد. دلایل این پدیده در فلسفه خاص و سنت های فرهنگی جاودانه افرادی که به بودیسم و ​​شینتویسم اعتقاد دارند نهفته است. در این ادیان است که یکی از اصلی ترین اصول وجود ، پاکی است. خانه ای تمیز ، همانطور که می دانید ، همیشه کلید موفقیت و خوشبختی خواهد بود.

خانه ژاپنی
طراحی داخلی خانه ژاپنی - هماهنگی کامل با جهان.

در سالهای اخیر ، این فضای داخلی ژاپنی است که روز به روز محبوب تر می شود و حتی با طراحی کلاسیک و سبک مدیترانه ای رقابت می کند. انسان مدرن دیگر وظیفه جمع کردن تعداد زیادی از لباس های کوچک از مد روز افتاده یا انبوه وسایل را به عهده نمی گیرد.

7987c45d-4216-4da0-bf91-05d95c36dd70.jpg

فضای داخلی مدرن خانه ژاپنی.مبلمان اروپایی نمای ژاپنی از فضای ناهار خوری را اندکی تغییر داده است.

 

این طراحی داخلی به جوانان مدرن ژاپن کمک می کند تا در آپارتمان های کوچک  و بزرگ ، بدون وسایل مختلف و چیزهای غیر ضروری ، احساس فوق العاده کنند.جوانان امروز در تلاشند تا آزادی کاملی از چیزهای غیرضروری ، از جمله مبلمان داشته باشند. به همین دلیل است که اکثر مردم سعی می کنند از معماری ژاپنی ها بیاموزند ، که از زمان های قدیم از تجمع وسایل غیر ضروری رنج نمی بردند ، بلکه برعکس ، آنها با جدیت پیروی از اصول سخت پاکسازی را انجام می دادند. اما چنین بینشی از حداکثر خالی بودن در بین ساکنان سرزمین طلوع خورشید به یک دلیل توسعه یافته است.

 

 

طراحی داخلی
طراحی داخلی سنتی ژاپنی امکان قرار دادن  کشوها در  پله ها را فراهم می کند .

غیرقابل پیش بینی بودن نیروهای طبیعت عمل و عقلانیت را در ژاپنی ها ایجاد کرده است. اگر شخصی تنها در یک خانه / آپارتمان زندگی می کند ، پس برای او  یک مجموعه کارد و چنگال کافی است ، و نه یک زرادخانه کامل قاشق ، چنگال و انواع بشقاب برای یک خیل عظیم از مهمانان ، که ممکن است روزی بیایند. وضعیت با لباس و کفش به همین گونه است - ژاپنی ها تنها ضروری ترین ها را خریداری می کنند و در کمد لباس آنها هرگز پیراهن اضافی یا بسیاری از جفت کفش ها در همان زمان وجود نخواهد داشت.

 

4dc0c1b8-3f0b-4c61-8141-8a29e0a4be88.jpg

کابینت های مدرن به گونه ای مبدل شده اند که شما بلافاصله تشخیص نمی دهید مبلمان در خانه ژاپنی وجود دارد یا خیر.

 

چنین عملی به هیچ وجه به معنای عدم وجود سیستم ذخیره سازی در خانه ژاپنی نیست. سبک طراحی داخلی آنها وجود تعداد زیادی از کمد های داخلی را که به طرز ماهرانه ای به عنوان رنگ دیوارها پوشانده شده اند فراهم می کند. برای دستیابی به چنین ادغامی ، ژاپنی ها مبلمان را با نمای های صاف ، بدون بیرون زدگی یا انواع زیور آلات ، نقاشی ها و البته بدون لوازم جانبی انتخاب می کنند. به طور معمول ، چنین سیستم های تعبیه شده طولانی ترین دیوار بدون پنجره را اشغال می کنند ، که تعداد زیادی قفسه ، کشو ریلی  را در اختیار صاحبان قرار می دهد ، جایی که تقریباً همه چیز بدون استثنا پنهان است.

 

10cdace1-39f0-463d-9861-d1e0aec92686.jpg

podium در خانه ژاپنی اصلی ترین قسمت ساخت و ساز برای پهنه بندی و سازماندهی سیستم های ذخیره پنهان است.


podium (سکو)یک مکان بسیار مهم دیگر وجود دارد ، که نه تنها به عنوان یک مکان استراحت ، معاشرت ، غذا خوردن یا خوابیدن بلکه به عنوان یک سیستم ذخیره سازی نیز عمل می کند - این تریبون است. این طرح است که سهم زیادی از فضای زندگی را اشغال می کند. اغلب اوقات ، تریبون به عنوان یک اتاق ناهار خوری ، چه در خانه های بزرگ و چه در آپارتمان های کوچک ، استفاده می شود. این یک ساختار بسیار کاربردی است ، که در داخل آن کشوهای جادار ، دریچه هایی با قفسه یا طاقچه ها ، که از چشم انسان پنهان است ، به صورت شایسته و منطقی جاسازی می شود.

 

 

da4f442f-71d5-410c-8fb6-53be476d23cf.jpg

چند بالش و یک تشک برای سازماندهی یک محل خواب ژاپنی کافی است.

 

6e4190c9-f1e0-42fd-acc9-fdb989e0508c.jpg

 

ژاپنی ها به طرز ماهرانه ای با استفاده از درهای سنتی ژاپنی که از کاغذ شفاف روی یک قاب چوبی نازک  ، پارتیشن های مختلف و پرده های لاکونیک کشیده شده اند ، از نورپردازی و پهنه بندی استفاده می کنند.پارتیشن های شفاف به فضا سازی کمک می کنند.

 

9a9ff812-4557-412c-9204-8338a0d229d6.jpg

فضای ناهار خوری روی Kotatsu به راحتی به اتاق خواب تبدیل می شود.

 

علاوه بر اتاق ناهار خوری روی سکو ، اقامت یک شبه نیز برگزار می شود. برای انجام این کار ، کافی است که یک پتوی بزرگ ، یک جفت بالش تهیه کنید. و در صبح همه این وسایل دوباره در یک کشو یا کمد مخفی پنهان می شوند ، به همین دلیل است که احساس خلوص و تمیزی را ایجاد می کند.توجه داشته باشید Kotatsu یک قطعه سنتی از مبلمان ژاپنی است که شبیه یک میز است ، فقط در یک قاب چوبی کم عرض. این پایه با یک پتوی ضخیم پوشانده شده است ، سپس یک کانتر نصب می شود که در زیر آن یک منبع گرما پنهان است (ذغال سنگ  یا گرمایش الکتریکی). و در قدیم ، میز یک باکس بود که در آن مهمترین و ضروری ترین چیزها پنهان می شد. 

 

e7f048fa-3fe8-4e7c-9df3-2982b3bc6c4b.jpg

از زمان های قدیم ، ژاپنی ها آموخته اند که از ساده بودن راضی باشند.

 

با توجه به اینکه ژاپنی ها در جزیره ای زندگی می کنند که اغلب بلایای  طبیعی رخ می دهد و زمین لرزه های ویرانگر یک اتفاق نسبتاً متداول است ، آنها سعی کردند خانه های خود را با مبلمان بزرگ مجهز نکنند ، یا تعداد زیادی از وسایل خانگی و وسایل شخصی را خریداری نکنند. برای آنها کافی است از یک تشک پنبه ای ضخیم (فوتون) استفاده کنند که به جای تخت در شب استفاده می شود و در صورت جمع کردن تشک می توان از آن به عنوان میز استفاده کرد و حتی می توانید روی آن ناهار بخورید.

 

7820f97c-6c49-4fe3-a6b1-38fd10c4865c.jpg

 

 

طراحی ژاپنی
در زمان های قدیم ، ژاپنی ها غذا را در اطراف كوتاتسو (مشابه یك میز) می خوردند 

 

 

e638582d-a709-460f-b6eb-17a1eac41066.jpg

عدم حضور کامل سیستم های ذخیره سازی قابل مشاهده اصلی ترین ویژگی دکوراسیون داخلی به سبک ژاپنی است. 

 

1b16bcff-8654-40cf-b931-61795540d98c.jpg

ژاپنی ها هرگز با مبلمان و قفسه های باز فضای اتاق را به هم نمی زنند.

در هیچ خانه سنتی ژاپنی نمی توانید سایبانها یا پرده های ساخته شده از پارچه مخمل خواب دار سنگین را ببینید . آنها فقط در یک رنگ بندی آرام و اندازه یک پنجره یا درب از منسوجات طبیعی استفاده می کنند.

 

دکوراسیون
حداکثر نور با حداقل مقدار مبلمان باعث توهم فضای بزرگ می شود.

علیرغم این واقعیت که اکثر ساکنان ژاپن قبلاً از استفاده از سکو ها و کواتاتسو به معنای سنتی دور شده اند ، آنها مبلمان "جدید" اروپایی را با کانون های کاربردی و زیبایی خود تطبیق داده اند. بنابراین ، به عنوان مثال ، به جای تشک برای نشستن ، می توانند از صندلی استفاده کنند ، اما فقط بدون داشتن پایه های بلند. ژاپنی ها میز ها را نیز تغییر دادند. به منظور ساختن کوتاتسو ، پایه ها فقط کوتاه شده اند. در حال حاضر ، تقریباً روی زمین نشستن و خوردن  بسیار راحت شده است.

 

52f0e8ea-5433-4a69-840d-0304b25e5329.jpg

ژاپنی ها هنوز هم قفسه های باز را دوست ندارند و از آنها فقط برای قرار دادن مجسمه های بودا یا هر ویژگی مذهبی دیگر استفاده می کنند. اکثر صاحبان حتی به ندرت کتاب و مجله را در قفسه ها قرار می دهند ؛ همچنین آنها را در یک کمد یا یک طاقچه زیر سکو مخفی می کنند و به همان فضای خای و خلوت با حداکثر جادار بودن و پاکیزگی می چسبند.

 

35626508-7329-4d2f-b943-9de65a7ada56.jpg

کوتاتسو یک میز گرم سنتی ژاپن است.(کرسی ایرانی ها)گرمایش به سبک ژاپنی - یک میز کوتاتسو گرم شده سنتی.

 

متأسفانه ، همه ژاپنی ها نمی توانند در  فضای داخلی مشابه زندگی کنند ، به این دلیل نیست که آنها فلسفه سنتی را نادیده می گیرند یا دوست ندارند که این گونه زندگی کنند. خیر.  فقط آنها مجبور هستند که در آپارتمان هایی با مساحتی که به سختی به 6-13 متر مربع می رسد سکونت کنند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

خانه مینیاتوری به مساحت 20 مربع در پاریس

در

پاریس

 

در منطقه غیرمتعارف پاریس، مون‌مارتر، با بلوارهای رمانتیک، کاباره‌های معروف، بسیاری از مغازه‌ها، رستوران‌های خوب، عتیقه‌فروشی‌ها، کافه‌های تاریخی و بارهای مدرن، احاطه‌شده توسط ساختمان‌های بلند، خانه‌ ای جذاب پنهان شده است. علیرغم این واقعیت که مساحت کم این خانه‌  ارزش معماری ندارد، مدتهاست که به پناهگاه مسافرانی تبدیل شده است که می خواهند از زیبایی شهر عشق لذت ببرند .

 

پاریس
اجاره یک مهمانخانه پاریسی ارزان تر از اکثر اتاق های هتل در پایتخت فرانسه است.


خبر خوب برای کسانی که آرزوی بازدید از پاریس را دارند اما توانایی پرداخت هزینه اجاره اتاق در یک هتل گران را ندارند. در یکی از معتبرترین مناطق شهر - مونمارتر، که توسط ساختمان های بلند احاطه شده است، یک خانه دو طبقه مینیاتوری وجود دارد که مساحت آن به سختی 20 "متر مربع" است. علیرغم اندازه کوچک آن، هر مسافری که آن را از قبل در پلتفرم آنلاین Airbnb رزرو کرده باشد، هر آنچه را که برای اقامت راحت نیاز دارد، پیدا خواهد کرد.

 

پاریس

مونمارتر یک منطقه افسانه ای از پاریس است که در زمان امپراتوری روم (فرانسه) مسکونی بوده است.  


توجه: منطقه تاریخی مونمارتر زیباترین و رمانتیک ترین قسمت شهر است که بر روی تپه ای به همین نام واقع شده است که 130 متر از سطح زمین بالا تر  است. استقرار آن در دوران امپراتوری روم آغاز شد، اگرچه تنها در سال 1860 بخشی از پاریس شد. با توجه به تاریخ چند صد ساله و زیبایی طبیعت، جای تعجب نیست که این مکان به یک منطقه بوهمیایی تبدیل شده است، جایی که فضای بی نظیری از آزادی و رهایی حاکم است.


موزه‌ها، معابد باشکوه، بلوارهای عاشقانه، کاباره‌های معروف، میدان‌های بازار، انواع مغازه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها، نانوایی‌ها، شیرینی‌فروشی‌ها و انبارهای شراب، گورستان‌های تاریخی و تاکستان‌ها - همه اینها گردشگران و پیاده‌روی‌ های عاشقانه را به خود جذب می‌کنند.

 

پاریس

خیابان های بوهمی مونمارتر جایی است که هر گردشگری آرزوی حضور در آن را دارد (پاریس). 

 

ناگفته نماند که اجاره خانه یا اتاق هتل در منطقه افسانه ای که افراد مشهور از قرون وسطی در آن زندگی می کردند، گران است. تنها استثنا هاستل ها و این خانه کوچک است که می توان آن را با حداقل 95 دلار اجاره کرد. یک مهمانخانه مینیاتوری در Rue des Martyrs خیلی سریع به یک مکان بسیار محبوب تبدیل شد، زیرا تعداد کمی از گزینه های مسکن اجاره ای مناسب وجود دارد که مهمانان بتوانند با قیمت مناسب احساس کنند در خانه خود هستند. به گفته مهمانان، آنها از نحوه سازماندهی زندگی "خانه عروسکی" شگفت زده شدند.

به همین دلیل است که ما تصمیم گرفتیم به چنین فضای کوچکی نگاه کنیم تا به عنوان مثال نشان دهیم که چگونه می توانید یک خانه را سازماندهی کنید اگر مساحت آن از یک اتاق یک آپارتمان تمام عیار بیشتر نباشد.

 

مبلمان

یک اتاق نشیمن درست در ورودی وجود دارد.


با عبور از آستانه خانه جذاب، مهمانان بلافاصله خود را در اتاق نشیمن که با آشپزخانه ترکیب شده است می یابند. منطقه نشیمن باز امکان سازماندهی یک فضای حجیم را فراهم می کند که هم با پنجره ها و هم غلبه رنگ های روشن در فضای داخلی تسهیل می شود.

 

مبلمان

مبلمان کمیاب به دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تبدیل شده است.


طراحان برای اینکه فضای نشیمن را با مبلمان بیش از حد شلوغ نکنند، خود را به یک کابینت دیواری در ورودی، یک کاناپه آنتیک و یک صندلی راحتی با روکش چرمی به رنگ قهوه ای-قرمز مجلل محدود کردند. به عنوان میز ناهار خوری، فقط یک صندوقچه قدیمی ارائه شده است، اگرچه یک میز تاشو نیز وجود دارد که پشت کاناپه وصل شده است.

 

آشپزخانه مجهز

یک گوشه آشپزخانه مجهز، کسانی را که دوست دارند شاهکارهای آشپزی خود را طبخ کنند خوشحال می کند.

 

منطقه آشپزخانه طبق تمام قوانین مجهز شده است. یک مجموعه مبلمان گوشه ای، یک اجاق گاز، یک یخچال کوچک تعبیه شده در کابینت پایه، یک سینک و یک کابینت دیواری برای کارد و چنگال - همه اینها فرصت های نامحدودی را برای کسانی که به غذاهای خانگی عادت دارند باز می کند. اگرچه چندین شیرینی‌فروشی، نانوایی و کافه‌ در این نزدیکی وجود دارد که می‌توانید غذاهای محلی را بدون اتلاف وقت امتحان کنید.

 

اتاق خواب

مینیمالیسم طراحی به هیچ وجه بر عملکرد و راحتی اتاق خواب تأثیری نداشته است.

 

با بالا رفتن از یک پلکان ساده به طبقه دوم، مهمانان خود را در اتاق خواب می بینند که بیشتر آن را یک تخت دو نفره چشمگیر اشغال کرده است. خوشبختانه، اکثر مردم بدون انبوهی از وسایل سفر می کنند، بنابراین کابینت مینیاتوری است، اما با قفسه های باز کامل، می توان گفت که فضای ذخیره سازی کافی وجود خواهد داشت.

 

حمام مجهز

یک حمام مجهز در یک آپارتمان کوچک در پاریس که می توان آن را در Airbnb رزرو کرد.

 

این خانه مینیاتوری همچنین دارای یک حمام راحت با توالت است، زیرا به سختی کسی وجود دارد که قبول کند در شهری عجیب و بدون امکانات اولیه زندگی کند. به هر حال، به لطف وجود تعداد کافی پنجره (حتی در حمام) و یک پالت رنگی خوب انتخاب شده، مینی اقامتگاه چندان کوچک به نظر نمی رسد.


با توجه به ارزش غیر واقعی املاک و مستغلات در بزرگترین شهرهای جهان، جای تعجب نیست که آپارتمان های کوچک نه تنها در پاریس محبوب شوند. به عنوان مثال،باریک ترین خانه در لندن برای فروش : قیمت سر به فلک زده است.

نظرات

در ادامه بخوانید...