10 ایده عملی برای یک آشپزخانه کوچک که باعث می شود اندازه آن را فراموش کنید

حتی اگر آشپزخانه مکان مورد علاقه بسیاری از زنان خانه دار نباشد ، با این وجود ، هنوز هم باید وقت زیادی را در آنجا بگذرانند. به همین دلیل ، حتی در مرحله طراحی داخلی یا بازسازی آشپزخانه ، مهم است که در مورد کارایی دکوراسیون آن فکر کنید ، خصوصاً در مورد آشپزخانه کوچک. sayarak.com اطمینان دارد که حتی یک فضای کوچک می تواند بسیار مؤثر باشد. نکته اصلی اجرای ایده های مفیدی در آشپزخانه است که در ادامه به آنها می پردازیم.
 

1. میز مخفی

میزهای مخفی یک راه حل عالی برای یک آشپزخانه کوچک است.  / عکس
 
بزرگترین مشکل آشپزخانه های کوچک کمبود فضای کار است. البته ، شما می توانید روی سفره شام بخورید ، با این وجود اولا ، این کار ناخوشایند است و ثانیاً برای سلامتی پا ها مناسب نیست. پس برای صرفه جویی در فضا و بدست آوردن سطح اضافی با یک تیر دو نشان را بزنید ، یکی از کشوهای کابینت های پایین را تبدیل به یک میز مخفی اضافی کنید.
 

2. فناوری جمع و جور

یخچال را می توان در کابینت جاسازی کرد.  / عکس
 
یک نوع تکنیک "مینی" برای یک آشپزخانه کوچک یک راه حل عالی خواهد بود. واقعیت این است که اندازه یک آشپزخانه استاندارد  به شما اجازه نمی دهد که آن را به تجهیزات لازم مجهز کنید (برای بیشتر افراد ، مثلاً یخچال در راهرو است). بنابراین ، مجموعه های سازنده مورد نظر خود را با دقت بخوانید و وسایل مناسب را پیدا کنید. بنابراین ، به جای ماشین ظرفشویی کلاسیک ، می توانید یک باریک با عرض کمتر از 45 سانتی متر خریداری کنید و یک اجاق گاز 4 یا 5 شعله را با یک اجاق گاز با دو شعله تعویض کنید (چرا ؟اگر تنها زندگی می کنید نیاز به مقدار بیشتری ندارید). درمورد یخچال و فریزر ، واحد بزرگ دو محفظه بندرت به ندرت 100٪ استفاده می شود ، بنابراین خرید یخچال کوچک با فریزر کوچک بسیار مفید تر خواهد بود.
 

3. کابینت باریک

کابینت های باریک فضای کمتری را اشغال می کنند.  / عکس
 
بیشتر مشکلات هنگام تنظیم یک آشپزخانه باریک و مستطیل ایجاد می شود ، زیرا بعد از نصب کابینت ها معمولاً فضای خالی برای استفاده باقی نمی ماند. اگر قربانی چنین شرایطی شدید و یک آشپزخانه باریک دارید، به فکر خرید کابینت استاندار یا یک میز ناهار خوری سنتی نباشید زیرا جایی برای مانور باقی نخواهد ماند.
 
بهتر است به خرید کابینت های باریک-کنسول اولویت دهید. آنها فضای بسیار کمی را اشغال می کنند ، اما با این وجود ، در زندگی روزمره بسیار مفید خواهند شد. در چنین کابینت های جمع و جور می توانید ترشی ، ظروف غلات و ادویه جات ، احتمالاً حتی ظروف را قرار دهید.
 

4. قوس به جای درب

قوس می تواند فضای بصری آشپزخانه را گسترش دهد.  / عکس
 
درها بسیار فضای اتاقها را محدود می کنند. بنابراین ، در مورد یک آشپزخانه کوچک ، آنها اضافی هستند. بهتر است یک قوس درست کنید - می تواند فضای بصری را گسترش داده و مساحت اتاق را افزایش دهد. اگر نگران هستید که بوها در کل آپارتمان پخش شود ، کافی است یک هود قدرتمندتر در آشپزخانه قرار دهید: یک وسیله با کیفیت بالا می تواند بوهای ناخوشایند را بهتر از هر دری خنثی کند.
 

5. چندین سناریو ی روشنایی

علاوه بر نور مخفی ، می توانید از روشنایی بالای میز استفاده کنید.  / عکس
 
محدود کردن خود به یک لوستر بزرگ ایده بدی است. حتی اگر آشپزخانه کوچک باشد ، باید چندین سناریوی روشنایی ارائه شود. طراحان توصیه می کنند از لامپ های مخفی و چراغ های سقفی استفاده کنند ، که یک گزینه جهانی برای تزئین هر اتاق است.
 
نکته: در بالای کابینت ها از نورهای مخفی استفاده کنید. اولا ، آنها زیبا به نظر می رسند ، ثانیا ، به شما امکان می دهند محصول یا کالای مناسب را به سرعت پیدا کنید ، و سوم ،  فضای بصری آشپزخانه را افزایش دهید ، که این امر به ویژه ضروری است.
 

6. نصب کابینت های بالایی

قفسه های باز برخلاف کابینت ها ، فضا را کوچک نمی کنند.  / عکس
 
این قطعه مبلمان جنجال زیادی ایجاد می کند. برخی از خانم های خانه دار بر این باورند که انجام آن غیرممکن است ، زیرا فضای بسته ، ظروف را از گرد و غبار محافظت می کند ، علاوه بر این ، دیگر نیازی به تمیز کردن ظروف روزانه و داشتن ظروف زیبا و ظروف برای ادویه جات و غیره ندارید. برخی دیگر بر این عقیده هستند که کابینت های بالایی فقط فضای بی استفاده را اشغال می کنند.
 
طراحان پیشنهاد می کنند بین این نظرات یک میانه پیدا کنید و کابینت های بالایی را با قفسه های باز طراحی کنید. بنابراین ، آشپزخانه بسیار جادارتر ، سبک تر ، راحت تر به نظر می رسد ، اما در عین حال ویژگی های مهمی مانند عملکرد ، راحتی و عملی را نیز از دست نمی دهد.
 

7. مبلمان و کارایی برای مناطق دیگر

میز ناهار خوری را می توانید در اتاق نشیمن قرار دهید.  / عکس
 
اگر آپارتمان فضای خالی دارد این گزینه مناسب است. به عنوان مثال ، اگر اتاق نشیمن در مجاورت آشپزخانه است ، می توانید همانطور که معمولاً آمریکایی ها انجام می دهند ، یک میز ناهارخوری را در آن قرار دهید. بهتر است درها را حذف کنید.
 
اگر این دو اتاق از یکدیگر جدا شده باشند ، حمل ظروف و ظروف دشوار و ناراحت کننده خواهد بود. دو گزینه وجود دارد: یا "یک پنجره به اروپا باز کنید" ، یعنی یک پنجره نقل و انتقال بین اتاقها بسازید ، یا یک میز کوچک یا گرد تاشو را برای هر روز در آشپزخانه قرار دهید و از گروه ناهار خوری در اتاق نشیمن فقط در روزهای تعطیل یا هنگام بازدید میهمانان استفاده کنید.
 
همین کار را می توانید با یخچال انجام دهید. اگر یخچال بزرگی دارید که در مجاورت آشپزخانه است ، آن را در راهرو یا بالکن قرار دهید. درمورد محصولات ، آنها می توانند در خانه های شراب و یا در قسمت داخلی کابینت داخلی راهرو نگهداری شوند. ما مطمئن هستیم که چنین ایده ای به سختی از ذهن شما عبور می کند ، اما اگر آشپزخانه به طرز فاجعه آمیز کوچک باشد ، باید از هر گزینه ذخیره سازی استفاده کنید.
 

8- سینک را در زیر پنجره قرار دهید

سینک در زیر پنجره خوب به نظر می رسد.  / عکس
 
جای تعجب است که در لحظه ای که صاحبان یک آشپزخانه کوچک باید از هر متر مربع استفاده کنند ، دیوار با پنجره اغلب خالی است. در بیشتر موارد ، این به دلیل رادیاتور است ، که جایی برای رفتن ندارد. اگر در مرحله تعمیر هستید ، گزینه قرار دادن سینک را زیر پنجره در نظر بگیرید - در این حالت ، رادیاتور می تواند در جای خود باقی بماند یا کمی جابجا شود. برای اینکه پنجره به طور عادی باز شود ، بهتر است از مدل تاشو یا کشویی استفاده شود. آیا نگران پاشیدن آب به شیشه پنجره هستید؟ نگران نباشید: اگر سینک را تا حد امکان عمیق تر کنید ، پاشیدن آب به شیشه نمی رسد.
 
9. هدست روی کف دیوار
مکانی در انتهای آشپزخانه به بهترین شکل برای میز و صندلی ها باقی مانده است.  / عکس
 
اگر یک آشپزخانه باریک دارید ، لازم نیست جایی برای میز ناهار خوری را به عنوان مثال در اتاق نشیمن جستجو کنید. یک قطعه کوچک در انتهای آشپزخانه باریک باقی خواهد ماند ، می تواند فقط برای قرار دادن یک میز و صندلی استفاده شود. بگذارید تا آنها به صورت تاشو یا اندازه کوچک باشند ، اما یک منطقه برای صبحانه به دست می آورید. و اگر یک یا دو نفر در آپارتمان زندگی کنند ، این مبلمان برای هر وعده غذایی کاملاً کافی خواهد بود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید