دکوراسیون آپارتمان کوچک بدون بازسازی و تخریب دیوارها

دکوراسیون آپارتمان کوچک

قانون بازسازی و ساخت مجدد به همان آسانی که در نگاه اول به نظر می رسد ، نیست. با این حال ، این دلیلی برای کنار گذاشتن ایده تجهیز آپارتمان نیست. اگر امکان و تمایل برای شروع یک نوسازی جدی با انتقال دیوارها وجود ندارد ، از نکات  sayarak.com در دکوراسیون آپارتمان کوچک بدون بازسازی و تخریب دیوارها استفاده کنید.

 

نکته 1: از مبلمان اضافی خلاص شوید

دکوراسیون آپارتمان کوچک

اتاق فقط باید مبلمان کاربردی لازم را داشته باشد.

 

برای شروع ، اتاق ها را با دقت بررسی کرده و به این فکر کنید که در واقع از کدام مبلمان استفاده می کنید. اگر نمی توانید بلافاصله به این سوال پاسخ دهید ، از تکنیک زیر استفاده کنید: در طول هفته ، چند بار از یک قفسه کتاب استفاده می کنید ، چند بار در یک صندلی می نشینید ، چند بار از یک میز قهوه استفاده کرده اید و غیره. بگذارید بقیه خانواده نیز یک "چک" مشابه روی مبلمان ترتیب دهند. در پایان هفته ، برداشت های خود را مبادله کنید و دریابید که کدام اثاثیه توسط همه نادیده گرفته شده است. این مبلمانی است که شما به آن نیازی ندارید و می توانید به راحتی آن را بفروشید یا در اختیار دوستان خود قرار دهید. 


نکته 2: عملکرد چند منظوره مبلمان را ارزیابی کنید

دکوراسیون آپارتمان کوچک

طبقه دوم می تواند یک تختخواب را در خود جای دهد و طبقه اول می تواند یک مبل را در خود جای دهد.


اگر یک آپارتمان کوچک دارید ، پس تمام مبلمان خریداری شده باید چندین کارکرد را داشته باشد. به عنوان مثال ، جعبه های ذخیره سازی باید در تختخواب جاسازی شود ، و کمد ممکن است باریک باشد اماباید تا زیر سقف برسد - این کار باعث می شود مکان های ذخیره بیشتری داشته باشید.

لطفاً توجه داشته باشید: تختخوابهایی که داخل آن خالی است محبوبیت بیشتری کسب می کنند.


نکته 3:با استفاده از برنامه رایانه ای طرح چیدمان مبلمان را ایجاد کنید

دکوراسیون آپارتمان کوچک

یک طرح چیدمان مبلمان با استفاده از یک برنامه رایانه ای می تواند ایجاد شود.


پس از خلاص شدن از مبلمان اضافی ، شما باید ترتیب مناسبی را برای آن دسته از وسایل داخلی که به جا مانده اند ، تهیه کنید. این نوعی بازسازی است ، فقط برای اجرای آن نیازی به استخدام سازندگان ندارید .خودتان این کار را انجام دهید.

قبل از شروع فرآیند قرار دادن مبلمان ، شما باید از یک برنامه رایانه ای استفاده کنید  تا نیازی به جابجایی مبلمان از این گوشه به گوشه دیگر نباشد. در حل این مسئله ، کاغذ گراف یا یک برنامه ویژه رایانه ای ، جایی که فضا بر روی یک مقیاس ترسیم می شود و موارد داخلی انتخاب می شود ، کمک می کند.

 

در روند ایجاد یک برنامه ، به نکات ظریف زیر توجه کنید:

• صفحه تلویزیون در نزدیکی یک پنجره نمی تواند قرار بگیرد ، زیرا کنتراست نور خورشید و لرزش صفحه باعث کاهش قدرت بینایی می شود و تابش خیره کننده امکان ایجاد تصویر نمایش داده شده در تلویزیون را نخواهد داد.

• بهتر است مبل را به دیوار بچسبانید تا هیچ دری یا ضای خالی در پشت فرد نشسته نباشد. در غیر این صورت ، فرد احساس ناراحتی روانی خواهد کرد.

• برای منطقه بندی یک اتاق ، یک قفسه باز به بهترین وجه مناسب است - نصب آن با روشنایی اتاق توسط اشعه خورشید تداخلی ایجاد نمی کند ، و همچنین مزاحم حرکت هوا در اتاق نخواهد بود.

• می توانید محل کار و اتاق خواب را با هم ترکیب کنید یا اگر آشپزخانه خیلی کوچک است میز و صندلی غذاخوری را به اتاق نشیمن منتقل کنید. اما شایسته نیست که اتاق خواب و اتاق نشیمن را به صورت یک کل ترکیب کنید ، در غیر این صورت فضای شخصی خود را از دست خواهید داد.
نکته 4: تقسیم و ضرب کنید

دکوراسیون آپارتمان کوچک

اتاق را می توان با استفاده از یک قفسه باز  تقسیم کرد.


بعضی اوقات آپارتمان های کوچک شبیه انبار وسایل هستند و نه خانه ای راحت و دنج. این به این دلیل است که اتاق ها به مناطق کاربردی تقسیم نمی شوند. ما به شما توصیه می کنیم این اشتباه را انجام ندهید و حتی در مرحله تعمیر نیز به این فکر کنید که محل کار ، ناهار خوری ، منطقه تفریحی و غیره در کجا قرار دارد. می توانید فضا را با مبلمان (مبل ، قفسه بندی باز) ، منسوجات ، روشنایی ، کف و روکش دیوارها تقسیم کنید.

به عنوان مثال ، شما باید یک اتاق نشیمن ، اتاق خواب و یک دفتر را در یک اتاق قرار دهید. در این حالت بهتر است یک تختخواب و یک میز را در گوشه دور اتاق قرار دهید و یک مبل ، میز قهوه ، تلویزیون را در ورودی اتاق قرار دهید. به طوری که نه شما و نه مهمانان در طول اجتماعات دوستانه احساس ناراحتی نکنید ، مرز بین مناطق عملکردی با پارچه های رنگی روشن قابل تأکید است. با قفسه باز می توانید به طور خودکار فضای اتاق خواب را از چشمان کنجکاو ببندید ، این معمولی ترین حالت برای جداسازی  است.


نکته 5: ترکیب رنگ را در نظر بگیرید

دکوراسیون آپارتمان کوچک

رنگ سفید فضا را گسترش می دهد.


سایه های سبک و آرام تمایل به گسترش فضا دارند. در مورد رنگ های تیره و تاریک ، آنها برعکس عمل می کنند. بنابراین بسیار مهم است که تعادل بین رنگهای روشن انتخاب شده پیدا کنید و آنها را با لوازم جانبی یک رنگ روشن رقیق کنید تا فضای داخلی بیش از حد کسل کننده و سرد به نظر نرسد.


برخی از توصیه های کلی تر برای دکوراسیون داخلی

دکوراسیون آپارتمان کوچک

آشپزخانه سفید همیشه خوب به نظر می رسد.

 

• فضای داخلی با ابعاد کوچک را به هر سبک پیچیده تزئین نکنید ، به عنوان مثال ، کلاسیک. برای آپارتمان های کوچک ، مطالب مدرن در روح مینیمالیسم مناسب تر است. پوشش یک طبقه ، یک سقف سبک ، دیوارها و کف باعث می شود تا فضای بصری فضا را افزایش داده و آن را سبک تر کند. بهتر است مبلمانی با پایه های باز انتخاب کنید - این روش کمک می کند تا به فضای داخلی اضافه شود. 

• برای تخت کودک ، یک تختخواب سفری با فضای بازی راه حل ایده آل خواهد بود. کودکان به سرعت رشد می کنند و سلیقه آنها نیز به سرعت تغییر می کند. بهتر است به مبلمان سبک بدون دکوراسیون  اولویت دهید.

 

• آشپزخانه را می توان به سبک مدرن با کاشی های رنگی  و  نور تزئین کرد. مهم است که به طور کامل در مورد روشنایی  آشپزخانه تأمل و فکر کنیم: لامپ ها هم در محل کار و هم در فضای ناهار خوری مورد نیاز هستند. در مورد پرده ها ، برای  آشپزخانه کوچک رنگ های خنثی  مناسب است.

 

• سرویس بهداشتی باید کاربردی باشد. باید یک فضای آزاد در زیر سینک برای یک کابینت یا ماشین لباسشویی وجود داشته باشد ، که نه تنها دسترسی آسان به لوله ها را فراهم می کند ، بلکه به عنوان یک محل ذخیره سازی عالی نیز بکار آید. صرفه جویی در روشنایی نیز به صرفه نیست - اتاق روشن تر ، به نظر بزرگتر می رسد .


اشتباهات رایج در دکوراسیون  آپارتمان کوچک 

دکوراسیون آپارتمان کوچک

 رنگ تیره باعث می شود اتاق مانند کمد به نظر برسد.


•نیازی به تعداد زیادی از قفسه بندی ها و پارتیشن در یک اتاق کوچک  نیست. تقسیم  مناطق باید تا حد امکان کارآ مد باشد و همچنین با تعداد افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند مطابقت داشته باشد تا همه اعضای خانواده از فضای آزاد خود استفاده کنند.

 

• سیستم ذخیره سازی تا حد امکان مخفی از دید داشته باشید   اگر در آپارتمان مکان های کافی برای ذخیره سازی وسایل وجود نداشته باشد ،هرج و مرج حاکم می شود.

 

• دکوراسیون بیش از حد  (به عنوان مثال پرده های سنگین با لوستر های سنگین) و همچنین انتخاب اشتباه رنگ ها (تیره) منجر به این واقعیت می شود که آپارتمان ناراحت کننده باشد و نفس کشیدن در آن دشوار شود.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید