چگونه گرفتگی توالت فرنگی را بدون تماس با لوله کش باز کنیم

گرفتگی توالت

گرفتگی توالت فرنگی وضعیت مطلوبی نیست. به طور معمول ، این اتفاق در نامناسب ترین لحظه رخ می دهد و ممکن است ابزار لازم در دسترس نباشد. خبر خوب این است که بدون تماس با لوله کش می توان مشکل را حل کرد. نکته اصلی این است که آماده استفاده از وسایلی باشید که در هر خانه ای پیدا می شود.

 

دلایل گرفتگی توالت فرنگی در آپارتمان

دلیل اصلی انسداد در آپارتمان ریختن هر چیزی در توالت مثل قالب صابون ، لیف و...  است.

1. یک محصول نساجی مثل اسکاج پس از تمیز کردن به طور تصادفی به توالت افتاده است.

2. ضایعات غذا. از خطرناک ترین آنها می توان به قهوه ، برگ چای و ماکارونی اشاره کرد. آنها به دیواره های لوله می چسبند و گرفتگی توالت را ایجاد می کنند.

3. ضایعات ساختمانی مانند گچ ، چسب ، بتونه. این مخلوط روی لوله های فاضلاب قرار می گیرد ، به سرعت سفت شده و مجرا را مسدود می کند.

4. بهتر است کاغذ توالت را درون سطل آشغال بیندازید ، نه در توالت. اگر خط لوله برای مدت طولانی تغییر نکند ، سلولز تجزیه نمی شود و روی دیواره ها می نشیند.

5. رسوبات آهک از آب سخت. نمک ها و مواد قلیایی یک پوشش متراکم در سطح فاضلاب ایجاد می کنند.

6. غذای حیوانات خانگی و بستر حیوانات خانگی

 

سیستم فاضلاب نقش مهمی در گرفتگی توالت فرنگی  دارد و به دلایل زیر لوله ها مسدود می شود

1. دلایلی که در بالا آمد.

2. انتخاب نادرست قطر لوله ها . 100 میلی متر قطر مطلوب است.

3. قرار دادن لوله های افقی در موقعیت نادرست. اگر شیب کافی نباشد ، محتویات به آرامی تخلیه می شوند و تا حدی در فاضلاب ته نشین می شوند. با شیب بیش از حد ، آب وقت لازم برای تخلیه زهکشی را ندارد و آنها در لوله ها باقی می مانند. شیب صحیح لوله های 100 میلی متر 1.2-2 سانتی متر در متر است.

4. نصب کاسه توالت در فاصله بیش از 1 متر از رایزر.(رایزر لوله ای در طول ساختمان یعنی از بالا به پایین حرکت کرده و با گرفتن انشعاب های مختلف از طبقات ساختمان  در انتها به چاه اصلی هدایت می شود.

5- به دلیل عدم وجود لوله تخلیه ، که تهویه سرویس بهداشتی را فراهم می کند ، جریان تخلیه آهسته یا به طور کلی متوقف می شود.

6. اگر لوله به اندازه کافی عمیق نباشد ، ممکن است یخ بزند و در نتیجه انسداد ایجاد شود.


چگونه می توان گرفتگی توالت فرنگی را باز کرد

گرفتگی توالت

 

یک بطری پلاستیکی جایگزینی عالی بجای تلمبه خواهد بود

1. بطری پلاستیکی

 به جای تلمبه ، یک بطری پلاستیکی 1.5 لیتری به کمک شما می آید. ته ظرف را با چاقو ببرید. بطری را از گردن بگیرید ، درپوش آن را محکم پیچ کنید و انتهای بریده  را داخل سوراخ تخلیه کنید. چند حرکت تند و سریع را بالا و پایین کنید تا مایع شروع به تخلیه کند. پس از یک عملیات نجات موفقیت آمیز ، بطری را در یک کیسه پلاستیکی محکم بپیچید و دور بریزید.

 

 

2. نوار چسب 

گرفتگی توالت

برای توالت می توانید از نوار چسب پهن و یا فیلم مخصوص استفاده کنید

 

روشی ابتکاری برای مقابله با انسداد که اخیراً در چین بوجود آمده است. ابتدا  لبه کاسه توالت را خشک کنید. برای جلوگیری از گردش هوا ، روی توالت را با استفاده از یک لایه ضخیم نوار چسب یا نوار مخصوص ، بطور متقاطع مهر و موم کنید. مخزن آب را خالی کنید. در این زمان ، توده های هوا در زیر نوار جمع می شوند ، که می توانید روی چسب را با کف 2 دست با حرکات تند فشار دهید. این گزینه برای گرفتگی توالت فرنگی مناسب است. 

 

4. مایع داغ برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی

گرفتگی توالت

آب باید گرم باشد ، اما جوش نباشد ، در غیر این صورت ممکن است لوله های پلاستیکی تغییر شکل دهند


اگر علت گرفتگی توالت فرنگی رسوبات چربی باشد ، مایع گرم با آن مقابله می کند. ابتدا کاسه را خالی کنید. بعد ، یک سطل آب گرم برداشته و محتویات آن را از حداکثر ارتفاع موجود با زاویه 90 درجه در توالت بریزید. از آب جوش استفاده نکنید ، زیرا باعث تغییر شکل سطح لوله های پلاستیکی می شود. چندین بار این کاررا انچام دهید و سپس تخلیه کنید.

 

5. هک های زندگی با آب گرم و سایر محصولات برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی

 گرفتگی توالت

جوش شیرین به شکستن چربی نیز کمک می کند


1. بعد ازخالی كردن آب از كاسه ، 200-300 گرم جوش شیرین را داخل توالت بریزید و به دنبال آن یك لیوان سرکه بریزید. بعد از نیم ساعت 5 لیتر مایع گرم را داخل توالت بریزید و تخلیه مخزن را شروع کنید.

2. 60 میلی لیتر صابون مایع ، شامپو یا ژل ظرفشویی را در کاسه توالت بریزید و بگذارید 25 دقیقه بماند. سپس کاسه را با 4 لیتر آب گرم پر کنید. مایع سطح لوله را لغزنده می کند و باعث می شود انسداد راحت تر باز شود. دکمه شستشو را فشار داده و توالت را خالی کنید. اگر مایعات خارج شود ، عمل موفقیت آمیز بود. در غیر این صورت ، مکرر انجام دهید تا زمانی که گرفتگی توالت فرنگی را باز کنید.

 

5. مواد شیمیایی برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی

گرفتگی توالت

مواد شیمیایی خانگی رسوبات چربی ، باقی مانده مو و پارچه ها را از بین می برد


در شرایط دشوار ، از فرمول بندی های ویژه استفاده کنید. مواد شیمیایی خانگی نه تنها رسوبات چربی را حل می کند ، بلکه موها و پارچه های کوچک را نیز از بین می برد. دستورالعمل های استفاده و ترکیب را با دقت بخوانید. اگر اسید در بین اجزا وجود داشته باشد ، این ماده برای لوله های پلاستیکی مناسب نیست ، زیرا می تواند باعث تغییر شکل لوله های پلاستیکی شود.

مایع را از ظرف خارج کرده و طبق دستورالعمل سازنده ، فاضلاب را با ماده پر کنید. بسته به نوع محصول ، باید نیم ساعت یا یک ساعت صبر کنید. برخی از مواد شیمیایی خانگی باید با 5 لیتر آب گرم پر شوند. سپس مایع را از مخزن تخلیه کرده و نتیجه را ارزیابی کنید. حتما از ماسک و دستکش محافظ استفاده کنید تا از تنفس در گازهای سمی جلوگیری کنید. در صورت امکان ، منطقه را در حین انجام عمل تهویه کنید. مواد شیمیایی مختلف را مخلوط نکنید ، در غیر این صورت ممکن است یک واکنش شیمیایی غیر منتظره رخ دهد.


چگونه می توان از گرفتگی فاضلاب جلوگیری کرد

گرفتگی توالت

مراقبت منظم از توالت به جلوگیری از گرفتگی فاضلاب کمک می کند.

 

1. تمیز کردن پیشگیرانه و تخلیه منظم را با مواد شیمیایی خانگی انجام دهید تا خوردگی و آهک از بین برود و از گرفتگی توالت فرنگی جلوگیری به عمل آید. 

2. مخلوط های ساختمان ، اشیا  کوچک ، مواد زائد غذا ، اسباب بازی های کودکان یا سایر مواردی را که می تواند باعث گرفتگی توالت شود ، داخل توالت نریزید.ابزار موجود به از بین بردن گرفتگی فاضلاب کمک می کند ، اما جلوگیری از گرفتگی فاضلاب بسیار آسان تر است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید