ایده خلاقانه برای استفاده از بلوک سیمانی باقی مانده پس از ساخت و ساز

ایده خلاقانه

 

در پایان ساخت و ساز ، بلوک سیمانی استفاده نشده اغلب باقی مانده است. اما عجله نکنید که آنها را دور بریزید یا به همسایگان بدهید . بلوک سیمانی یک ماده عالی برای محوطه سازی یک کلبه تابستانی و یک طرح شخصی است. 10 ایده خلاقانه و هک زندگی برای استفاده از بلوک سیمانی که به شما کمک می کند از آنها الهام گرفته و شروع به اجرای پروژه های اصلی با بلوک سیمانی کنید.


1. اجاق و نیمکت با بلوک سیمانی 

ایده خلاقانه
یک  اجاق با با بلوک سیمانی برای آتش  در زمین بدون حفاظ ایمن تر است.  / عکس


تصور تعطیلات در کشور بدون آتش عصر ، کباب پز و سبزیجات کبابی بسیار دشوار است. وبلوک سیمانی برای ساخت یک اجاق بسیار عالی هستند. البته آتش را می توان به سادگی در یک قطعه زمین پاک شده روشن کرد. اما ، اولاً ، ایمن نیست ، آتش می تواند با باد گسترش یابد. و ثانیا ، این بسیار ناخوشایند است ، زیرا برای آن شما باید یک تکیه گاه برای سیخ ها درست کنید.

 

ایده خلاقانه

با بلوک سیمانی ، می توانید یک کباب پز کوچک ، و یا یک اجاق بزرگ برای یک رستوران بزرگ بسازید.  / عکس


و از بلوک های بزرگ می توانید یک شومینه امن بسازید یا یک کباب پز دائمی برای اجتماعات دوستانه و خانوادگی مجهز کنید.

 

2. محل نگهداری چوب با بلوک سیمانی

ایده خلاقانه
با بلوک سیمانی و چند تخته ، یک تکه چوب ساده  محلی برای نگدا ی چوب سریعا آماده می شود.  / عکس


آتش  به هیزم و برای آنها به نوبه خود به یک فضای ذخیره سازی نیاز دارد.  بلوک سیمانی همچنین در اینجا استفاده می شود ، به عنوان مثال ، به عنوان پایه ای برای یک نگهداری چوب ها. 

 

ایده خلاقانه

تخته های چوب را می توان به صورت طویل و باریک ، در امتداد طول هیزم ساخت.  / عکس


دو یا سه سنگ ساختمانی توخالی بر روی زمین قرار گرفته ، چند تخته روی آنها گذاشته شده و تیرها در حفره های بلوک سیمانی شدیدا گیر کرده اند ، که به عنوان دیوارهای محل نگهداری هیزم عمل می کنند.

 

3. باکس گل با بلوک سیمانی

ایده خلاقانه
گلدان هایی با بلوک سیمانی را می توان در تنظیمات مختلف ساخت.  / عکس


روش سنتی و پرطرفدار برای استفاده از بلوک های باقی مانده ، گلدان های گل است. گزینه های سنگ ساختمانی توخالی تقریبا گلدان های آماده هستند و برای اجرای ایده ، فقط نصب آنها بر روی پایه ، پر کردن آنها از خاک و گل های گیاه باقی مانده است.
به دلیل فرم مستطیل پایدار ، در چیدمان گلدان های بداهه نیز هیچ مشکلی وجود ندارد. آنها را می توان به راحتی در بلوک های منفرد در قسمت های مختلف حیاط قرار داد ، اما ترکیبات چندین قطعه بسیار جالب تر به نظر می رسد. فضای زیادی برای خلاقیت وجود دارد: بلوک ها را می توان در جهات مختلف چرخاند و ساختارهای عمودی اصلی ساخت.

 

ایده خلاقانه

تزئینات موزاییکی بلوک سیمانی را به یک گلدان زیبا تبدیل کرده است.  / عکس


مشاوره مفید از sayarak.com : بلوک سیمانی یک ماده خاکستری است ، اما می تواند تزئین شود و جلوه جذاب تری به گلدان ها بدهد. این را می توان به روش های مختلفی انجام داد ، به عنوان مثال ، رنگ آمیزی در یک یا چند رنگ ، اعمال الگوها یا نقاشی های زیبا ، چسباندن موزاییک کاشی های شکسته یا مواد دیگر.

 

4. نیمکت و مبل برای باغ با بلوک سیمانی

ایده خلاقانهکوسن های نرم  و بلوک سیمانی نیمکت  را به یک مبل راحتی تبدیل می کنند.  / عکس 


دوام و اشکال هندسی واضح ، بلوک سیمانی را به ماده ای ایده آل برای ایجاد نیمکت ، نیمکت و مبل تبدیل می کند. برای یک باغ ، ساخت و سازهایی که با سنگ ساختمانی کاملاً آستر شده اند ، مناسب هستند. برای راحتی نشستن ، نیمکت ها با تشک های نرم و بالش پوشانده شده اند که در هوای نامناسب می توان آنها را به خانه برد. برای تراس یا آلاچیق ، گزینه های سبک هنگام ترکیب بلوک سیمانی با تیرهای چوبی مناسب تر خواهند بود.

 

ایده خلاقانه

نیمکت ها را می توان به صورت نیم دایره نزدیک شومینه قرار داد.  / عکس


ساخت و ساز بسیار ساده است و مونتاژ می شود: یک سنگ ساختمانی توخالی به عنوان یک تکیه گاه عمل می کند .

 

5. میزهای باغ و کلبه ها با بلوک سیمانی

ایده خلاقانه
یک میز ساده که روحیه مثبتی ایجاد می کند.  / عکس


از بلوک سیمانی ، می توانید در عرض نیم ساعت یک میز درست کنید ، که برای سالها دوام داشته باشد. فقط باید تکیه گاه ها را بچینید و رومیزی را از بالا درست کنید. گزینه های زیادی برای طراحی وجود دارد: بسته به هدف ، میز را می توان از هر اندازه و شکلی تهیه کرد: برای شام های خانوادگی ، پیک نیک برای مهمانی های بزرگ یا ....

 

ایده خلاقانه

از بلوک سیمانی ، می توانید یک پیشخوان  تزئین شده با گل  ایجاد کنید.  / عکس


جداول ساخته شده از بلوک سیمانی علاوه بر تراس ، در خانه نیز قابل استفاده است . از بلوک سیمانی در ترکیب با چوب یا شیشه می توانید میز قهوه خوری یا پایه تلویزیون یا تجهیزات موسیقی درست کنید.

 

6. باکس گل با بلوک سیمانی

ایده خلاقانه
بلوک سیمانی برای  گلکاری بسیار مناسب است.  / عکس

 

بلوک سیمانی یک ماده عالی برای تزئین تخت گل ها است. می توان از آنها یک حاشیه درست کرد و گل ها را نه تنها در ناحیه ای که توسط حصار تشکیل شده است ، بلکه در فضای خالی بلوک ها نیز کاشت.

 

ایده خلاقانه

باکس گل با ارتفاع به صورت ارگانیک با گلدان های ایستاده و بلند تکمیل می شود.  / عکس


یا با گذاشتن بلوک سیمانی در چندین ردیف و پراکندگی باکس گل های کوچک در اطراف محل ، باکس گل های بلند بسازید.

 

7. حصار با بلوک سیمانی

ایده خلاقانه
می توانید به سرعت حصار موقت یا دائمی در حیاط بسازید.  / عکس


بلوک سیمانی اغلب برای ساخت نرده ها استفاده می شود ، اما علاوه بر این ، سنگ ساختمان برای منطقه بندی حیاط بسیار مناسب است. به عنوان مثال ، شما می توانید یک دیوار پر گل بسازید ، منطقه تفریحی را از باغ سبزیجات جدا کنید. برای انجام این کار ، هنگام کاشت ، بلوک سیمانی چرخانده می شود تا نیمی از بلوک از دیواره بیرون زده و گیاهان در آنجا کاشته شوند. همچنین می توانید هنگام تقسیم سایت به مناطق ، حصار درست کنید و در حفره های ردیف بالا گل بکارید.

 

ایده خلاقانه

مینی حصار با گل   / عکس

 

8. باغچه با بلوک سیمانی

ایده خلاقانه


با کمک بلوک های سنگین ، شما می توانید نه تنها باکس گل ، بلکه باغچه را نیز تجهیز کنید. این یک روش کاشت بسیار محبوب است ، که ساختار و نگهداری سایت را آسان تر می کند. بسترها را می توان با مخلوط های مختلف خاک پر کرد ، برای یک محصول خاص انتخاب کرد ، و دسترسی به گیاهان بسیار آسان تر می شود.

 

ایده خلاقانه

حفره های موجود در بلوک سیمانی برای ایجاد یک گلخانه کوچک بر روی باغچه مناسب هستند.  / عکس


ساخت آنها نیز آسان است: بلوک ها با هر ترتیب مناسب گذاشته می شوند ، از خاک پوشانده می شود و سپس بذرها یا نهال ها کاشته می شوند.

 

9. پله در سایت با بلوک سیمانی

ایده خلاقانه
از بقایای بلوک های سنگین ، می توان برای پله  استفاده کرد

 سنگ ساختمانی به عنوان پله بسیار عالی است ، و اگر در بلوک های سنگین خالی باشد ، می توان آنها را با سنگریزه های تزئینی پوشاند.

 

10. قفسه بندی با بلوک سیمانی

ایده خلاقانه
ساختن قفسه ای  ازبلوک سیمانی


ایجاد قفسه بندی روش واقعی دیگری برای استفاده از بلوک سیمانی است. این می تواند قفسه های گل و تجهیزات باغبانی در سایت یا کل سیستم های ذخیره سازی در اتاق باشد. به عنوان مثال ، در زیرزمین یا گاراژ ، سنگ ساختمان بدون اینکه  بخواهید آنها را به دیوار ثابت کنید ، یک پایه محکم برای قفسه ها ایجاد می کند. علاوه بر این ، یک قفسه برای شیشه های نوشیدنی را می توان از بلوک های سنگفرش توخالی در انبار درست کرد.

 

ایده خلاقانه

قفسه را می توان در هر ارتفاعی ساخت.  / عکس


در خانه ، چنین قفسه ای نیز مفید خواهد بود. معمولاً در خانه هایی که به طور دائم زندگی نمی کنند ، اما گاه گاهی می آیند. در این حالت ،  تجهیز فضای ذخیره سازی از بلوک سیمانی و تخته ها بسیار عملی تر خواهد بود.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید