نکات شگفت‌انگیزی که در طول سفرها در ایجاد ارتباط دوستانه به شما کمک می‌کند

 

(سیارک) : در طی سیر و سیاحت کره خاکی در صورت تمایل به داشتن دوستانی در خارج از کشور، شش نکته زیر را به کار ببندید.
1. قبل از برنامه ریزی کامل برای سفر با یک فرد محلی ارتباط برقرار کنید
فردی را پیدا کنید که در کشوری که شما تصمیم به دیدن آن را دارید، زندگی می‌کند. مطمئن شوید که فرد موردنظر تمایل به ارتباط با شما دارد. به‌صورت مجازی و یا در کشور خود با آن‌ها ملاقات کنید و اطلاعات بیشتری در مورد فرهنگ آن کشور به دست آورید. از آن‌ها بپرسید، بازدید از چه مکان‌هایی را در طول سفر به شما توصیه می‌کنند.

2. چند عبارت مفید را بیاموزید
شما ممکن است قادر به یادگیری زبان در حد مطلوب نباشید. بااین‌حال، یادگیری چندین عبارات، کلمات و عبارات مفید کار آسانی است. افراد محلی از اینکه گردشگران بتوانند یک یا دو کلمه را به زبان مادری آن‌ها بیان کنند لذت می‌برند. این عبارات را در زمان خرید، گشت‌وگذار و یا غذا خوردن در مکان‌های عمومی استفاده کنید. اصول اولیه و جملات پایه این امکان را فراهم می‌کند که شما افراد بیشتری را پیدا کنید که تمایل به کمک شما دارند.

3. مدت‌زمانی را در یک کالج یا دانشگاه بگذرانید
با خواندن این توصیه متعجب نشوید. مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های مکان‌های امنی هستند. تعداد زیادی افراد جوان و پرانرژی در این مکان‌ها وجود دارد. به‌طور حتم شما بسیاری از افراد کنجکاوی را ملاقات خواهید کرد که کمک‌های خود را از شما دریغ نخواهند کرد. شما تنها کسی نیستید که درصدد ایجاد ارتباطات و دوستان جدید است. بنابراین به یک دانشگاه یا کالج بروید و ببینید آیا می‌توانید با فرد علاقه‌مندی در آنجا آشنا شوید.

4. سایت کاوچ سرفینگ (CouchSurfing) می‌تواند در دوست‌یابی و آشنایی با افراد به شما کمک کند
تعامل با افراد جامعه در اصطلاح کوچ سرفینگ نامیده می‌شود (CouchSurfing). این نام وب‌سایتی است که در آن مسافران و میزبانان از سراسر جهان حساب کاربری ایجاد می‌کنند و با یکدیگر آشنا می‌شوند. نام مقصد خود را وارد کنید و خواهید دید که لیست بلندبالایی از پروفایل افراد ساکن کشوری که شما قصد سفر به آن را دارید در اختیارتان قرار می‌گیرد. با افرادی که شما بیشتر دوست دارید ارتباط برقرار کنید و بپرسید که آیا آن‌ها در زمان حضور شما در آن کشور، آماده و مشتاق برای دیدار با شما هستید. خود را برای درخواست متقابل و پذیرایی از مهمانان پس از بازگشت به وطن آماده کنید. افراد عضو در این سایت مردمی مهربان و صمیمی هستند.

5. به کلوپ‌های محلی و سالن‌های غذاخوری سری بزنید

در مکان‌هایی که مردم محلی غذا می‌خورند غذایتان را صرف کنید. این مکان‌های بهترین محل‌هایی هستند که هر مسافری همیشه می‌تواند پیدا کند! آن‌ها معتبر و منحصربه‌فرد هستند و علاوه بر این تمام بارها و کافه‌تریاها که در آن شما گردشگران دیگر را ملاقات می‌کنید، ارائه‌دهنده منوهای غذاهای بین‌المللی هستند. محصولات غذایی سبب آشنایی بیشتر شما با کشور و فرهنگ موردنظر می‌شود. غذاهای محلی همیشه شمارا شگفت‌زده می‌کند، به‌خصوص درصورتی‌که مقصد شما یک کشور خارجی است. با خدمتکار گفتگو کنید و در مورد توصیه حرفه‌ای درزمینهٔ انتخاب غذا مشاوره بگیرید. شما می‌توانید به افراد محلی و ذائقه آن‌ها اعتماد کنید - آن‌ها همیشه می‌خواهند شما بهترین طعم غذاها و نوشیدنی محلی‌شان را امتحان کنید.

6. فهرستی از رویدادهای محلی کشور موردنظر را هنگامی‌که شما هنوز در کشور خود هستید آماد کنید
سفر معنی‌دارتر و نامتعارف برای خود خلق کنید - قبل از سوارشدن به هواپیما، به یاد داشته باشید که فهرستی از تعطیلات و جشنواره‌های مختلفی که ممکن است در طول سفر خود واقع‌شده باشد را تهیه کنید. در صورت امکان در این مراسم‌ها شرکت کنید و یا حداقل یک تماشاگر ساده باشید. جمعیت سرشار از نشاط، شامل افرادی هیجان‌زده است. آن‌ها از دوستی با شما خوشحال خواهند شد و اطلاعات بیشتری را در مورد این رویدادها و وقایع تاریخی مربوط به آن کشور در اختیار شما قرار خواهند داد. آن روز را جشن بگیرید، به موسیقی گوش فرا دهید، طعم غذاهای محلی را تجربه کنید، برقصید و فقط همرنگ جماعت شوید!

سه مشخصه اصلی Couchsurfing را می‌توان؛ سفر به اقصی نقاط دنیا، کشف دوباره شهرهای خودتان و تبدیل‌شدن به یک میزبان دانست.
با این شیوه شما می‌توانید در هر کشوری و در هر جای دنیا با مردم محلی زندگی کنید، مانند یک محلی سفر کنید و در خانه آن‌ها بمانید و جهان را به شکلی تجربه کنید که فقط با پول نمی‌توان آن را داشت.
اگر توجه کنید یک جامعه Couchsurfing در نزدیکی شما وجود دارد شهرهای زیادی به‌صورت هفتگی با همدیگر تبادل زبانی دارند، میزبان یکدیگر هستند، گردش پیاده‌روی و شام؛ با شرکت در آن‌ها دوست‌های جدیدی پیدا می‌کنید. در خانه‌های خود را به روی مسافران بازکنید، یک فرهنگ جدید و بکر را یاد بگیرید و یک‌زبان را بیاموزید و جهان را جای کوچک‌تر و دوستانه‌تری کنید.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید