چگونه به یک زن هدیه بدهیم؟

از زمانی که اولین انسان نئاندرتال یک استخوان ران جلا داده شده را ارائه داد، مردان به زنان هدیه داده اند. اما در هزاره هایی که گذشته است ، از اختراع چرخ تا رفتن انسان به ماه، هنوز مردان سیستم خرید هدیه های معنی دار برای موارد خاص در زندگی را یاد نگرفته اند.به عنوان یک سرویس عمومی، من این سیستم هدیه را برای homo sapiens و homo inermis ارائه می دهم.

چرا باید هدیه بدهید؟

هدایا عشق و محبت رادر روابط عاطفی نشان می دهد و همچنین می تواند نشانه قدردانی باشد. به طور تصادفی، هدیه دادن در طول تاریخ برای نشان دادن ثروت، موفقیت و قدرت استفاده شده است. به من اعتماد کن، وقتی که شما یک هدیه بزرگ می دهید، وضعیت و مطلوبیت خود را به عنوان یک شریک عاشقانه افزایش می دهید. تنها چیزی که زنان بیش از داشتن یک هدیه معنی دار دوست دارند،نشان دادن آن  به دوستان برای عذاب دادن آنها می باشد.
دادن هدیه قابل توجه دیگران، گرمی، اعتماد، مهربانی و صمیمیت خود را در رابطه شما تقویت می کند و حتی تحسین شما را افزایش می دهد. این تأثیر غلط هدیه دادن نباید صرفا برای سالگرد ها و تعطیلات مهم باشد، بلکه برای حفظ گرمی زندگی بطور"منظم" ادامه یابد.

چه چیزی برای هدیه دادن مناسب است؟

هدیه روز مادرچی بخریم ، هدیه روز زن چی بخریم ، ولنتاین چی هدیه بگیرم، هدیه تولد چی بگیریم، هدیه ولنتاین چی بخرم و ...... خب این یک معضل شده است، هدیه لازم نیست گران باشند .در حقیقت، هدیه ای که هزینه زیادی دارد، می تواندبه جای شادی و استحکام روابط عاطفی موجب ناراحتی شود، به خصوص اگر بودجه ی خانه را تضعیف کند یا باعث کاهش سایر اولویت های هزینه ای که شریک شما اهمیت می دهد بشود.
اگرایده ای برای خرید هدیه ندارید، یک فایل را با پاسخ به سوالات زیر شروع کنید.البته با ترفند سوال کنیدو پاسخ ها را به یاد داشته باشید.


 اندازه های او

توجه داشته باشید اندازه گیری های او و مدل مورد علاقه ای که ترجیح می دهد. همچنین توجه داشته باشید که ویژگی های مهم او ، فرم اندام او رنگ پوست و مو ، مدل مو  و... برای  استفاده از آن به عنوان یک راهنمای کارکنان فروشگاه و کمک خواستن از آنها در خرید هدیهمناسب می باشد.


 رنگ مورد علاقه او (و چرا او آن را دوست دارد)

همچنین رنگی که دوست ندارد را بخاطر بسپارید و مطمئن شوید که هیچ چیز در آن زمینه رنگ خریداری نکنید. به یاد داشتن رنگی که معمولا به نظر شما با آن رنگ زیبایی و درخشش خاصی دارد این رنگ می تواند جزیی از جذابیت او بحساب بیاید؛ اگر به او بگویید که با آن رنگ او در همه جا می درخشد تضمین می کنم که او نیز آن را دوست خواهد داشت. 


 گل مورد علاقه او

در فرهنگ های سراسر جهان معانی خاصی را برای گل ها تعیین کرده اند و از آنها برای ارسال پیام به دوستداران و رقبا استفاده می کنند. به عنوان مثال، رنگ بنفش اسطوخودوس،نشان ازثروت و  چیزهای قدرتمند است.

 آیا او از طلا یا نقره استفاده می کند؟ بپرسید و آنرا را (تقریبا) به صورت منحصر به فرد خریداری کنید.


 سنگ تولد او چیست؟ و آیا او آن را دوست دارد؟ تضمین نشده است، اما باز هم بپرسید توجه داشته باشید در خرید جواهرات از ویژگی های سنگ تولد او استفاده کنید.


 صحبت از طلا و جواهر، آیا فرهنگ و یا روند او را دوست دارد؟ آسیایی، جنوب غربی، گوتیک، ویکتوریا، مینیمالیست فوق العاده مدرن. توجه داشته باشید که او دوست دارد برای هر دو جواهرات و خرید لباس.


 طراح یا برند مورد علاقه او، پس به دنبال لباس یا لوازم جانبی باشید که این برند تولید می کند یا از کارمند فروشگاه برای پیدا کردن چیزی در آن سبک کمک بخواهید.


 غذای مورد علاقه او. پخت و پز برای او یا سفارش غذا یا دعوت به رستوران مورد علاقه او


 حیوان خانگی مورد علاقه او یا حیوانی که او (یا شما) فکر می کنید نماد روح او است.هدیه ای به او بدهید که نمادی از آن حیوان باشد.


 نویسنده یا کتاب مورد علاقه او. نسخه اول را برای او بفرستید و یا یک نقل قول از نویسنده مورد علاقه او . یا یک نسخه از یک کتاب کمیاب را که او دوست دارد، هدیه بگیرید.


 فیلم سینمایی یا سریال تلویزیونی مورد علاقه او را هدیه بدهید.  فیلم مورد علاقه او را بخرید تا بتواند در هر زمان که دوست دارد تماشا کند. یک نقل قول از شخصیت یا صحنه مورد علاقه او را بنویسید.
با آن کار، می توانید نشان دهید که به علایق او آشنا هستید و توجه می کنید.در ضمن بخاطر داشته باشید که همیشه اگر هدیه مناسبی را دیدید ، آن را بخرید و برای مراسم هدیه بعدی کنار بگذارید. خرید در آخرین لحظه و دقیقه آخری معمولا با هزینهبیشتر ونامناستر تهیه می شود و با استرس زیادی همراه است.

 در حراجی ها چیزهایی را بخرید که داستان داشته باشند. برای او از هنرمندانی که مثلا این دستبند را ساخته اند یا روی سفال کار کرده اند، بگویید. پیدا کردن هدایایی که منحصر به فرد و قدیمی هستند. (آنتیک یا عتیقه )به او بگویید که در آن هدیه او را پیدا کرده اید و چرا فکر می کنید که برای او مناسب است. 
 همچنین می توانید هدیه ای بخرید که زندگی را ساده تر کند، مثل خرید یک مخلوط کن

 فراموش نکنید که انجام خدمات می تواند هدیه مناسبی باشد مثلا باک خودرو او را پر کنید و آن را بشویید، ظرفها را بشورید، کشو ها و کمدهای شلوغ را مرتب کنید، کارهایی که او دوست ندارد انجام دهد یا کلا کارهایی که به طور معمول جزو تقسیم کار معمول بین شما نیست، را انجام بدهید.


 تدارک شام دو نفره را ببینید یا قدم زدن در پارک یا ساحل را برنامه ریزی کنید به او بگویید که چرا این کار را انجام می دهید: به او بگویید که " شایستگی یک شب این چنینی را دارد". به او بگویید که " فقط می خواسته اید چند ساعت وقت خود را با او بگذرانید." این کار تقریبا هیچ هزینه ای ندارد اما او در بازگشت  از شما بسیار سپاسگزار هست.

هدیه را چه زمانی باید بدهید؟

او را سورپرایز کنید، اما نه هر زمانی، در این زمان ها هدیه ندهید:
 هنگامی که او در وسط یک بحران است مثلا گریه بچه، دعوای بچه ها ، خراب بودن خودرو و .....
 هنگامی که برای کار مهمی در حال آملده شدن است.
 هنگامی که یک روز استرس زا را در خانه می گذراند
 بلافاصله بعد از یک دعوا یا سایر اختلافات خانوادگی
 درست بعد از اینکه احساسات بسیار منفی از او را بیان می کنید
 درست بعد از اینکه چیزی از شما می پرسد مثل توجه بیشتر، تکلیف و یا هر کاری از شما که به اندازه کافی درست انجام نداده اید.
 هنگامی که او خسته است
 در آخرین لحظه از یک رویداد مهم (تولد، سالگرد، و غیره) اجازه ندهید او فرض کند شما چیزی برای این روز خاص انجام نداده اید
زمان مناسب هدیه دادن 
 صبح زمان عالی است، به او بگویید برای او عالیست که صبح بیش از حد سرحال باشد زیرا باعث می شود او تمام روز بدرخشد.
 هدیه را می توانید زیر بالش او بگذارید.
 هدیه را بعضی وقتها بعد از یک بحث یا گفتگوهای عاطفی بدهید. بسته به خلق و خو ی او ، اجازه دهید چند ساعت، یک روز، چند روز بگذرد اما قبل از گذشت یک هفته برای دادن هدیه اقدام کنید. به او بگویید که در مورد آنچه که او گفته  فکر کرده اید و به او یادآوری کنید که چقدر به زندگی شما معنی داده است.هدیه را به چیزی که او به طور خاص گفته است مرتبط کنید: "شما درست می گویید - شما سزاوار این هستید که زمان بیشتری برایت صرف کنم.

 برای یک لحظه آرام برنامه ریزی کنید. ویدیو را برای سرگرمی بچه ها روشن کنید ،  پس از شام، ظرفها را بشورید از او بخواهید پس از کار یا پس از شام یک پیاده روی آرام داشته باشید. فضایی تا بتواند روی شما و هدیه شما تمرکز کند.


 انتخاب یک روز که به طور معمول برای او روز غمگینی است . سالگرد مرگ یک عضو خانواده، اولین روز مدرسه، یا روزی که فرزندان خود را به دانشگاه فرستاده اید. به او بفهمانید که شما درک می کنید چه احساسی دارد و می خواهید به او چیزی بدهید تا در آن روز مثبت فکر کند.

 یک تاریخ یا روز را انتخاب کنید که اصلا انتظار گرفتن هدیه را ندارد.

چگونه هدیه را بدهیم؟

 قیمت برچسب را بکنید. شاید خنده دار باشد اما خیلی از آقایان فراموش می کنند برچسب قیمت را بکنند.
 هدیه را از کیسه پلاستیکی که از فروشگاه تحویل گرفته اید در بیاورید
 از کاغذ کادو استفاده کنید یا از فروشگاه بخواهید که هدیه را کادو کند

 اضافه کردن یک کارت کوچک "برای شما" یا "برای زنی که دوست دارم"

 نگه داشتن رسید فروشگاه برای مواردی مثل تعویض اندازه و رنگ و ....
 از بچه های کوچک خود بخواهید یک کارت بسازند
 اجازه دهید فرزند یا فرزندان شما قدردانی خود رابه این صورت ارائه دهند، چیزی مانند "بابا گفت: این برای زیباترین مامان در جهان"
اگر حساب بانکی جداگانه ای برای خرید هدایا ندارید، فکر کنید که چگونه صرفه جویی کنید و پول نقد برای هدیه خود بپردازید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید