چگونه دوقلو های مبتلا به سندرم داون همه دنیا را مجذوب خود کردند

در
سندرم داون
شادی آنت و شارلوت: چگونه دوقلو های مبتلا به سندرم داون همه دنیا را مجذوب خود کردند
   
وقتی به راشل 39 ساله و كدی 32 ساله گفته شد كه آنها دوقلو ها خواهند داشت، فقط خوشحال شدند. درست است ، دومین خبر که در سونوگرافی به آنها گفته شد ، همسران را بسیار نگران کرد: دختران دارای بیماری قلبی هستند ، این بدان معناست که به عمل جراحی نیاز دارند. اما این واقعیت که نوزادان ، به احتمال زیاد ، سندرم داون دارند ، به هیچ وجه والدین آنها را ناراحت نکرد. از زمان به دنیا آمدن دختران ، راشل هرگز از این که خدا را برای بدنیا آوردن چنین دخترهای جذابی شکر کند  دست برنداشته است ، و وبلاگ وی در شبکه اجتماعی اختصاص داده شده به زندگی "دوقلو های خورشید" در سراسر جهان که طرفداران زیادی کسب کرده است.
سندرم داون
دوقلو هایی که خوشبختی به ارمغان می آورند.
 
در آن زمان آنها دو فرزند پیش دبستانی داشتند ، اما این زوج واقعاً فرزند سوم می خواستند. راشل هر روز با جدیت دعا می کرد و کودی وازکتومی را که قبلاً برنامه ریزی شده بود لغو کرد.
با دیدن نتایج مثبت تست های بارداری راشل به یاد می آورد: "من با اشتیاق می خواستم از هر قدم آشنا در مسیر دیدار با فرزند عزیزمان لذت ببریم."
 
هنگامی که نتایج دوپلوگرافی نشان داد بارداری چندگانه است ، راشل و همسرش خوشحال شدند. دو فرزند؟ این امر نیاز به تعدیل جدی در شیوه زندگی دارد ، به یک صندلی ماشین دیگر نیاز خواهد بود ، اما در غیر این صورت حتی عالی است ، زیرا خانواده بسیار بزرگ بود - چهار نفر و یک سگ. نتایج حاصل از سونوگرافی دوم چندان خوش بینانه نبود: پزشکان مجبور شدند به والدین اطلاع دهند که هر دو دختر دارای نقص مادرزادی قلبی هستند و طبق پیش بینی ها بلافاصله پس از تولد به عمل قلب باز احتیاج دارند. علاوه بر این ، احتمال ابتلا به نوزادان به سندرم داون بسیار زیاد است.
سندرم داون
آنت و شارلوت کوچک. 
 
شور و هیجان ما با این عبارت را فرو ریخت - "سندرم داون". ما انواع برنامه های تلویزیونی را تماشا کردیم ، اردوهای تابستانی آینده را برای چنین کودکانی مطالعه کردیم. در طول شبهای بی خوابی ، من کتاب را بعد از کتاب در مورد سندرم داون می خواندم و بیشتر و بیشتر ناراحت از آنچه در کتاب ها راجع به سندرم داون نوشته شده بود: هر اثر ادبی تنوعی در موضوع بود: اندوه ، مبارزه برای پذیرش از طرف جامعه ، مشکلات اجتماعی و خانوادگی و انواع عوارض پزشکی .
سندرم داون
نوزادان بلافاصله پس از تولد. 
 
به گفته راشل ، زندگی پس از تولد دختران به هیچ وجه به کابوسی تبدیل نشده که افراد اطراف او با همسر خود وحشت داشته باشند. اولا ، تنها یکی از نوزادان با نقص قلب به دنیا آمد. در سن شش ماهگی ، وی با موفقیت تحت عمل جراحی قرار گرفت.
سندرم داون
یکی از خواهران کوچک با موفقیت یک عمل قلب باز انجام داد. 
 
و ثانیا ، دختران جذاب بودند، والدین آنها را به نام های آنت و شارلوت نامیدند ، آنقدر خانواده را خوشبخت کردند که راشل به سادگی نتوانست این خوشبختی را با تمام دنیا به اشتراک نگذارد. وبلاگ وی در شبکه اجتماعی پر از عکس هایی از نوزادان جذاب است ، وقتی به آنها نگاه می کنید امکان لبخند نزدن غیرممکن است.
سندرم داون
نوزادانی که به طور باورنکردنی لبخند می زدند ، اینترنت را فتح کردند. 
 
"آنها واقعاً زیبا ترین هستند!" ، "دو عروسک" ، "دوقلو های با شکوه" ، "این عکس قلب همه را گرم کرد" - کاربران از سراسر جهان برای راشل می نویسند.
سندرم داون
دختران به ستاره های اینستاگرام تبدیل شدند.
 
"مادران دو قلو" ده‌ها هزار مشترک دارد و هر روز تعداد طرفداران آنت و شارلوت در حال افزایش است. 
سندرم داون
کاربران از سراسر جهان سخنان مشوقانه برای مادر دوقلو ها می فرستند.
 
 
از عکس ها و ویدئو ها می شود دید که مادر ، پدر ، دوقلو ها و برادران بزرگترشان زندگی پرتحرک دارند. خانوادگی سفر می کنند ، در تعطیلات شرکت می کنند ، به دیدار دوستان می روند. دختران كوچك دنیا را با علاقه فرا می گیرند ، دوست دارند با سگ بزرگ خود بازی كنند و به گفته راشل ، آنها فقط اندکی عقب تر از همسالان خود هستند. و در تمام عکس ها ، چهره والدین از خوشبختی می درخشد.
سندرم داون
تجربه خانواده Prescott به نمونه ای از مادران کودکانی که دارای سندرم داون در سراسر جهان هستند تبدیل شده است.
 
دخترانم همچنان قلب دیگران را لمس می کنند. مادر والدین "دختران آفتابی" می گوید: "من نامه هایی از والدین دریافت می کنم که پس از خواندن داستان ما و دیدن لبخندهای مسری آنها ، یک انتقال عاطفی را از ترس به امید تجربه کرده اند." - نوزادان همه چیزهای زیادی را به ما یاد می دهند: والدین آینده ، معلمان ، کارمندان پزشکی و غیره. با تولد دختران دوقلوی زیبای ما ، من و همسرم سطح جدیدی از شادی و اشتیاق را در زندگی خودمان کشف کردیم. با الهام ، ما تلاش می کنیم هرگونه عقیده منفی درباره سندرم داون را پاک کرده و ترس و اندوه افراد دیگر را به لذت و نشاط تبدیل کنیم. آنت و شارلوت زیبایی شگفت انگیزی دارند و ما مشتاق هستیم که آن را با جهان به اشتراک بگذاریم!
سندرم داون
بچه ها با پدر و مادر و برادر بزرگتر در کریسمس.

نظرات

در ادامه بخوانید...

این زن دوقلو هایی به دنیا آورد اما پزشکان هنوز چنین معجزه ای را ندیده اند

در
زنی از شهری در چین، دوقلو هایی از پدران مختلف به دنیا آورد. این پس از آزمایش DNA مشخص شد. آزمایش DNA نشان داد که شوهر این زن تنها پدر یکی از دوقلوها است.اما از نظر ژنتیکی هر دو با مادر مشترک هستند.
 
این مرد قبلاً متوجه شده بود که یکی از دوقلو ها با او کاملاً متفاوت است و آزمایش فقط ظن های او را تأیید کرد.
 
شوهر سعی کرد توضیحی را از همسرش بدست آورد ، اما او اتهامات وی را رد کرد و به وی پیشنهاد کرد که وی نتایج آزمایش را جعل کرده است. بعداً ، این زن اعتراف كرد كه یك بار او با مرد دیگری كه پدر یكی از دوقلو ها می باشد، نزدیکی داشته است.

تولد دوقلوها، از دو مرد، پدیده ای بسیار نادر است و دلیل آن رشد دو جنین از دو پدر در رحم یک زن که همزمان دو تخمک بالغ برای دریافت اسپرم های دو مرد دارد، به وقوع می پیوندد و منجر به بارداری زنی با دوقلوهای ناتنی می شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

یک زن با اختلاف دو ماه دو کودک به دنیا آورد

در
یک زن با اختلاف دو ماه دو فرزند به دنیا آورد
در قزاقستان ، یک زن با اختلاف چند ماه دو فرزند به دنیا آورد. در ماه مه ، دختری متولد شد و در اوایل ماه اوت - پسری که مدتها منتظر بود، بدنیا آورد.
 
یک معجزه واقعی در مرکز پری ناتال منطقه ای شهر اورالسک در غرب قزاقستان اتفاق افتاد. لیلیا کونوواوا یک شهروند 29 ساله ساکن محلی ، دو کودک با اختلاف دو ماه به دنیا آورد.
 
اداره محلی وزارت بهداشت کشور گفت: در ابتدا دختری با وزن تنها 850 گرم متولد شد. لیلی در 14 مه به مدت 25 هفته وی را به دنیا آورد. و در 9 آگوست ، این زن باردار دوباره زایمان کرد ، اما یک پسر تقریبا سه کیلویی توسط سزارین به دنیا آمد.
 
این اختلاف زمانی به دلیل یک ویژگی آناتومیک نادر است. واقعیت این است که لیلیا رحم مضاعف دارد. به گفته معاون مدیر مرکز perinatal  ، شانس داشتن فرزند زنده در رحم مضاعف  1 در 50 میلیون است. اما به دلیل حرفه ای بودن پزشکان از این فاجعه جلوگیری شد.
 
بارداری بسیار دشوار بود و لیلیا مجبور شد تقریباً به طور مداوم دراز بکشد ، بدون اینکه از خانه خارج شود ، اما اکنون او خوشحال است. لیلیابرای پسری که مدتها انتظار داشت به بیمارستان آمد و به هیچ وجه انتظار نداشت که او مادر یک دختر دیگر شود. این ساکنان اورالسک یک فرزند دیگر دارند که دختر است.
پدیده ژنتیکی کمیاب دیگری در سال گذشته در آلمان به ثبت رسیده است. استفان هارت آلمانی و همسرش ، بومی غنا فلورانس ، یک جفت دوقلو داشتند. یکی از بچه ها مثل مادر کاملاً سیاه پوست بود و دیگری نسخه ای از پدر کاملا سفید بود. ( و  پدیده ژنتیکی کمیاب دیگر)

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه زن جوان بنگلادشی سه فرزند به فاصله سه هفته به دنیا آورد

در

دو قلو

زن جوان پسری به دنیا آورد و سه هفته بعد دوقلو به دنیا آورد .در بنگلادش ، پزشکان با یک مورد منحصر به فرد روبرو شدند - یک آسیب شناسی نادر ، همراه با یک شانس باورنکردنی در یک ماه ، همسران جوان را از بی فرزند ی به خانواده ای بزرگ تبدیل کرد.

زن جوان پسری به دنیا آورد و سه هفته بعد دوقلو به دنیا آورد .آریفا سلطانا و همسرش بسیار فقیر هستند و در روستایی زندگی می کنند که اصلاً پزشکی ندارد. بنابراین ، آریفا برای کل دوران بارداری معاینه بارداری نشده بود. وقتی زمان زایمان فرا رسید ، او را به بیمارستانی در منطقه همسایه منتقل کردند. این زن با خیال راحت پسری به دنیا آورد.

به او گفته شد که او فرزند او کمی زود متولد شده ، اما کاملاً سالم است. در پایان فوریه بود. چند روز بعد ، آریفا و نوزادش مرخص شدند ، به روستای زادگاه خود رفتند. در همان زمان ، شکم آریفا هنوز شبیه یک زن باردار بود ، اما پزشکان به او اطمینان دادند که هیچ چیز نگران کننده ای نیست و شکم او به زودی کوچک و جمع خواهدشد.

 

حدود سه هفته پس از ترخیص ، آریفا بیمار شد. شکمش خیلی درد می کرد ، درد در حال افزایش بود. این بار او را به بیمارستان دیگری بردند ، جایی که پزشکان سونوگرافی انجام دادند. آنچه آنها دیدند آنها را در شوک فرو برد . زن دوقلو باردار بود. یک پسر و یک دختر در سونوگرافی دیده می شدند.

همانطور که مشخص شد ، آریفا دارای دو رحم است. این یک آسیب شناسی نسبتاً نادر است که در آن ، بیشتر اوقات زنان در بارداری دچار مشکل می شوند. اما در آریفا ، بارداری با موفقیت همزمان در هر دو رحم و در یک زمان انجام شده بود. از آنجایی که تقریباً هرگز به پزشک مراجعه نکرده ، از ویژگی های بدن خود آگاهی نداشت.

بعدا پزشکان گفتند که چنین وضعیتی ، به هر حال ، تقریباً غیرممکن است ، خطر جدی برای زندگی مادر آینده ایجاد می کرده است. خوشبختانه ، همه چیز برای آریفا کار کرده است - هم آنها و هم بچه ها خوب هستند. اکنون او و همسرش نگران یک مسئله هستند - چگونه می توان سه فرزند را با درآمد بسیار متوسط حتی با استانداردهای بنگلادش پرورش داد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

نوزاد سالم دارای دو سر در میانمار متولد شد

در

کودک
در میانمار ، در شهر نایپیداو ، کودکی با دو سر متولد شد. این کودک عصر چهارشنبه ، شانزدهم سپتامبر به دنیا آمد و فرزند دوم خانواده شد. مادر وی ساندا در هشتمین ماه بارداری در بیمارستان بستری شد. این زن 29 ساله زایمان زودرس داشت. به دلیل عوارض ، پزشکان سزارین کردند و وقتی معلوم شد نوزاد تازه متولد شده دو سر دارد بسیار متعجب شدند.

 

همانطور که پزشکان به نشریه Myanmar Times گفتند ، ساندا و شوهرش از قبل یک فرزند دارند. در دوران بارداری ، وی در بیمارستان مشاهده شد ، اما تمام معاینات را انجام نداد. او فقط در سه ماهه اول اسکن سونوگرافی انجام داد ، در حالی که ممکن است ناهنجاری نادیده گرفته شود. بنابراین ، تولد یک نوزاد غیرمعمول برای او تعجب آور بود.

 

کودک دو سر

 

و جالب ترین نکته این است که کودک تمام اندام های داخلی و اندام را در یک نسخه دارد ، که اگر دوقلو های سیامی باشد عجیب است. آنها اندام خود را دارند. وزن هنگام تولد 2.5 کیلوگرم بود که برای بارداری یک قلو در ماه هشتم کاملاً طبیعی است. کودک کاملا سالم است با این تفاوت که دو سر دارد.

 

رئیس بیمارستان به خبرنگاران گفت که وی در عمل با دوقلو های سیامی سر و کار داشته است ، اما این مورد غیر معمول است. برای فهمیدن علت این پدیده تحقیقات ژنتیک لازم است. کودک اکنون تحت مراقبت های ویژه است.به گزارش تاس ، در 17 سپتامبر ، پسر به یک موسسه پزشکی ویژه کودکان در پایتخت منتقل شد . او تحت مراقبت های ویژه است.

 

پیش از این در مورد کودکی گزارش شده بود که با دو سر در بیمارستانی در اوکراین به دنیا آمده است. پزشکان گزارش دادند که کودک دارای دو سر و دو ستون مهره است ، اما یک قلب دارد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

افزایش باروری با این غذاها

در

در این مقاله به غذاهایی اشاره می شود که برای سلامت زنان در دوران قبل و بعد از بارداری مناسب است و تاثیر مصرف این غذاها در باروری خانم هایی که قصد دارند باردار شوند، ثابت شده است.همچنین این غذاها برای باروری آقایان تاثیر بسزایی است. 

گوجه فرنگی

این راز برهیچکس پوشیده نیست که گوجه فرنگی منبع بزرگ لیکوپن است که یک آنتی اکسیدان مهم است وکمک می کند تا از شر رادیکال های آزاد بدن خلاص شویم. هنگامی که رادیکال های آزاد وجود داشته باشند، می توانند تقریبا باعث مشکل در هر مرحله از فرآیند تولید مثل زنان و مردان شوند. از آنجا که ناباروری مردان اغلب مورد خطاب نیست، مهم است که توجه داشته باشید که مطالعات اخیر نشان داده اند لیکوپن به عنوان یک ماده غذایی فوق العاده است که به زنده ماندن اسپرم کمک می کند.(سیارک)

پروتئین گیاهی


پروتئین یک ریزمغذی ضروری است، در بدن برای ساخت و تعمیر بافت ها، استخوان، غضروف، مو، پوست و خون، و همچنین تشکیل آنزیم و هورمونها مهم است. تحقیقات مطالعه سلامت پرستاران نشان داده است که پروتئین های گیاهی در محافظت در برابر ناباروری تخمک گذاری در مقایسه با پروتئین های حیوانی نقش دارد. من همبرگر گوشت گاو بدون چربی را رد نمی کنم اما قطعا برای جایگزین آنها گزینه های خوشمزه گیاهی در نظر می گیرم. 

غلات سبوس دار


غلات کامل کربوهیدرات های پیچیده دارند که به تنظیم قند خون شما کمک می کند. هنگامی که رژیم غذایی شما سرشار از کربوهیدرات تصفیه شده، مانند کربوهیدرات نان سفید، غلات شیرین، و غذای شیرین باشد، پانکراس شما هورمون انسولین را برای عادی سازی سطح قند خون ترشح می کند. تحقیقات نشان داده است که غلظت بالای انسولین خون باعث افزایش ناباروری تخمک گذاری در زنان است. برای تمرکز بر روی گرفتن غلات بیشتری در رژیم غذایی من، انتخاب سریع و آسان من فلفل قرمز و اسفناج Flatbread است. این انتخاب راحتی است و چیزی است که تمام خانواده می توانند از آن لذت ببرند (بله، بسیاری از زوج ها از ناباروری ثانویه رنج می برند ، به این معنی که آنها در حال حاضر یک فرزند در خانه دارند که نیاز به تغذیه دارد). به علاوه، شما می توانید در حالی که در کربوهیدرات های پیچیده دزدکی حرکت می کنید از یک پیتزای خوشمزه لذت ببرید. واین یک سیاست برد- برد است!

شیرکامل


آیا می دانید که ترکیب یک یا دو وعده از محصولات پر چرب لبنی (شیر، ماست، و پنیر) ممکن است در برابر ناباروری تخمک گذاری محافظت کند؟ بله، یافته های مطالعه سلامت پرستاران نشان داده اند که امید بستن برای گزینه های لبنی پر چرب در زمانی که برای باردار شدن تلاش می کنید ممکن است شانس موفقیت شما را افزایش دهد. هنگامی که چربی از لبنیات حذف شود، تعادل هورمونهای جنسی که به نوبه خود بر شانس تخمک گذاری و لقاح تاثیر دارند را تغییرمی دهد. این مهم است که توجه داشته باشید که با چربی کامل کالری بیشترمی آورد، بنابراین مطمئن شوید که در یک رژیم غذایی متنوع و متعادل هستید وقتی که می خواهید به شیر کامل آن را تغییر دهید.

قارچ

علاوه برکمی سدیم، کالری، چربی (عالی برای اضافه کردن به غذاهای مبتنی بر گوشت قرمز به منظور بهبود شرایط سلامتی خود) ، قارچ همچنین مواد مغذی مهم مانند ویتامین D و سلنیوم را در خود دارد. قارچ سفید که در معرض UV قرار داده شده باشد در واقع بیش از 100 درصد میزان مصرف روزانه توصیه شده ی ویتامین D شما را تامین می کند.تحقیقات اخیر نشان ویتامین D نه تنها باعث بهبود شانس دستیابی به حاملگی برای زنان تحت لقاح آزمایشگاهی می شود ، بلکه باعث بهبود کیفیت اسپرم، غلظت تستوسترون و نتایج کلی باروری در مردان است. (سیارک)

 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات خود را در مورد اثربخشی این پست با ما به اشتراک بگذارید....

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه داروها می توانند بر بارداری تاثیرگذار باشند؟

در

اگر داروهای خاصی استفاده می کنید، احتمالا باروری شما کم خواهد شد. در این قسمت آنچه لازم هست بدانید ارائه شده است. (سیارک
اگر قصد بارداری دارید و می خواهید که دوران بارداری شما به بهترین شکل باشد. زنانی که می خواهند خانواده تشکیل دهند، باید بدانند که کدام بیماریها از راه جنسی، فیبروئید، وزن بیش از حد، و ناراحتی تیروئید می توانند بر بارداری تاثیرگذار باشند. اما آنچه برای سلامت زنان زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد، تجویز داروهایی است که بر حاملگی تاثیرگذارند. کوپرمن، مدیر مرکز غدد تناسلی می گوید: چون چرخه قاعدگی زنان به وسیله تعامل بین مغز، تخمدان و رحم است، هر نوع مشکل سلامتی که این ارتباط را قطع کند، می تواند تاثیر معکوسی بر تخمک گذاری داشته باشد و دستیابی به بارداری را برای زنان چالش برانگیز سازد.(سیارک


برخی داروها برای درمان ناراحتیهای خاص ضروری هستند و زنان را با مشکلات ناتوانی برای بارداری و احساسات خاص همچون غمگینی، انزوا، عجز و ناتوانی و عصبانیت دست به گریبان می سازد. دومار، مدیر و مجری مرکز سلامت ذهن بدن دومار و مدیر مراقبتBoston IVF و نویسنده کتاب پیدا کردن آرامش برای مادران باردار می گوید: مادرانی که مشکلات باروری دارند، سطوح مساوی از اضطراب و افسردگی افرادی را دارند که بیماری سرطان، HIV یا بیماری قلبی دارند.
زمانیکه باردار هستید و دارو مصرف می کنید، با پزشک خود مشاوره کنید. در برخی موارد، جایگزین هایی برای داروهای موثر و OTC وجود دارد. در این قسمت اطلاعاتی درباره سالم ترین بارداری وجود دارد:


داروها چگونه بر باروری تاثیر می گذارند 

طبق گفته گریفین، متخصص مرکز باروری ، سه روش عمده برای تداخل دارو با باروری وجود دارد که دو مورد از آنها مستقیما به زنان مربوط می شود. طبق گفته وی، داروها باعث تاخیر در تخمک گذاری و باروری آندومتر یا رحم می شوند (سومین روشی که داروها در آن نقش دارند، تغییراتی است که در تولی اسپرم ایجاد می کنند)
Valerie Baker, M.D.، رئیس بخش غدد تناسلی و ناباروری دانشگاه استنفور می گوید: دارو می تواند با تاثیر بر تولید هورمون محرک فولیکول (FSH) یا هورمون جسم زرد(LH) توسط غده هیپوفیز، بر توانایی تخمک گذاری زنان یا تولید اسپرم مردان تاثیرگذار باشد.
مدت اثر
وقتیکه دارو متوقف شد، بهبودی بدن مدتی زمان لازم دارد البته این دوره از دارویی به داروی دیگر متغیر است. دکتر کوپرمن می گوید: اغلب داروها خارج از سیستم می باشند اما برخی داروها با تولید نرمال تخم تداخل دارند. برای مثال، زنانی که از متوترکسات در شیمی درمانی استفاده می کنند، باید قبل از بارداری، سه ماه منتظر باشند. بعد از توقف انواع روشهای کنترل بارداری، یک یا دو ماه طول می کشد تا به باروری بهینه بازگردید.
سوال مرتبط: اگر می خواهید باردار شوید، چه زمانی باید کنترل بارداری را قطع کنید؟
ریچارد پائولسون می گوید: این مسئله خیلی محتمل است چون پوشش داخلی رحم، مدت زیادی لازم دارد تا بعد از پیشگیری از بارداری ترمیم شود. برای مثال Depo-provera ، برای تمیز شدن از سیستم بدن زمان زیادی لازم دارد، یعنی حدود 10 ماه. (سیارک

داروهای بیش از حد

پاسخ شفافی درباره داروها و بارداری وجود ندارد. دکتر بیکر می گوید: هزاران دارو وجود دارند که بر باروری تاثیرگذارند و تا کنون بررسی نشده اند.دکتر گریفین می گوید: همچنین داروهایی وجود دارند که تاکنون نسبت به باروری تست نشده اند. خوشبختانه، OTC تداخلی با باروری ندارد اما همیشه بهتر است که قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید و در موارد زیر دقت کنید:
NSAIDs (داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی). دکتر کاپرمن می گوید: طبق برخی گزارشات، NSAIDها همچون مورتین یا آدویل، اثر کمی دارند. دگر گریفین می گوید: اینها می توانند با تخمک گذاری تداخل داشته باشند بویژه در توانایی تخم جهت آزاد شدن از تخمدان.
درمان طبیعی یا گیاهی
مشکل این زمینه تحقیقی این است که هیچ داده ای درباره آنها وجود ندارد. دکتر پائولسون می گوید: داروهای گیاهی معروف، گاهی اوقات دارای موادی هستند که همچون هورمون عمل می کنند (استروژن یا پروژستین)، همچون محصولات حیوانی ساخته شده از آدرنال، بیضه یا تخمدان.
تجویز دارو
اگر هر کدام از داروهای زیر را مصرف می کنید، درباره تاثیر آنها بر بارداری خود با پزشک مشورت کنید.
داروهای روانپزشکی همچون ضدافسردگی و برخی داروهای ضدروان پریشی می توانند با تنظیم هورمونی تخمک تداخل داشته و سطوح هورمون مربوطه همچون پرولاکتین را افزایش دهند. دکتردومار می گوید: تحقیق اخیر نشان داد، زنانی که SSRI (بازدارنده جذب سروتونین انتخابی) مصرف می کنند، دارای بارداری دیرهنگام خواهند بود؛ این دارو همچنین کارایی درمان باروری را کاهش داده و به تولد زودرس و سقط جنین منجر می شود.
تجویز NSAIDS. خطرات آن همانند OTC NSAIDS می باشند.
استروئیدها. این گروه شامل استروئیدهای انابولیک و کارتیکواستروئیدها می باشد که برای درمان آسم و سل جلدی استفاده می شوند و از تستسترون ساخته شده شده اند و بر باروری تاثیرگذارند. بویژه، استروئیدها از رها شدن هورمونهای لازم برای تخمک گذاری و قاعدگی جلوگیری می کنند. (سیارک
داروهای ضد تشنج (فنی توئین، کاربامازپین و والپروات) بر باروری تاثیر می گذارند.
داروهای ضد روان پریشی همچون ریسپریدون باعث افزایش سطح هورمون پرولاکتین و عدم تخمک گذاری می شود.
داروهای تیروئید. اگر مقدار دارو تنظیم شده نباشد، سطح پرولاکتین تغییر می کند.
محصولات پوستی دارای هورمون. از محصولات دارای هورمون استروژن و پروژسترون اجتناب کنید که باعث تاخیر در تخمک گذاری می شوند.
شیمی درمانی، بویژه عوامل آلکیله کننده، می توانند برای تخمدان سمی باشند و به ناباروری دائمی منجر شوند.

درمان های جایگزین

در برخی موارد همچون آسم، تجویز دارو اجتناب ناپذیر است. دکتر دامر می گوید: اما در برخی ناراحتی ها همچون SSRI افراد می توانند به لیست جایگزین این دارو توجه کنند همچون درمان رفتار شناختی که در اغلب موارد موثر است. طب سوزنی راه حل دیگری است.
اغلب پزشکان ترجیح می دهند که زنان به هنگام بارداری، حداقل مصرف دارو را داشته باشند. دکتر دامر می گوید: ایده خوبی است که قبل از بارداری با پزشک خود در باره این مسائل صحبت کنید. و اگر رژیم لازم باشد، مشورت نمایید. (سیارک)  

مامان عزیز خانوم خونه نظرات و تجربه های خودتونو با ما به اشتراک بگذارید...

نظرات

در ادامه بخوانید...