داماد 24 ساله و عروس 85 : ماجرای عکس این ازدواج که توسط شبکه های اجتماعی مورد تمسخر قرار گرفت چیست؟

لباس عروس

 

امروزه ، کسی با گزارش هایی مبنی بر تفاوت زیاد در سن همسران (زن بسیار کوچکتر از مرد) متعجب نخواهد شد ، اما این مجموعه تصاویر از چین بود که به دلایلی افراد را در اینترنت شوکه کرد.کامنت های زیر عکس حاکی از آن بود که مرد جوان در عکس ها 24 ساله و زن 85 ساله است. این درست است ، اما بقیه چیز های دیگر دروغ بود. در واقع ، داستان "عروس و داماد" می تواند شما را به خنده بیندازد.

 

مادربزرگ اکنون 85 ساله است. تقریباً نیمی از زندگی خود ، از دهه 80 ، فرزندان رها شده را نجات داده است. واقعیت این است که یکی از نتایج سیاست های سخت گیرانه جمعیتی چین تعداد زیادی از نوزادان رها شده است. پس از اینکه کشور اجرای شعار "یک خانواده - یک فرزند" را آغاز کرد ، اوضاع در مناطق روستایی تشدید شده است. در حقیقت ، فقط یک فرصت برای به دست آوردن یک وارث وجود داشت ، والدین یاد گرفته اند که "تازه" نوزادانی را که به دلایلی برای آنها "ناموفق" به نظر می رسند "رها کنند" .

 

پوستر یک خانواده

پوستر یک خانواده ، یک کودک ، چین ، دهه 1970

 

این واقعیت که میلیون ها دختر تازه متولد شده از میل به داشتن پسر در چین به قتل رسیده و یا رها شده اند ، دیگر پنهانی نیست.کشور چین حتی عدم تعادل بین تعداد زن و مرد را ثبت کرده است. اگر سقط جنین به موقع "بر اساس جنسیت" امکان پذیر نبود ، نوزادان ناخواسته اغلب به سادگی رها می شدند.

 

چین

امروزه ، قتل نوزادان دختر در چین برای گذشته است ، اما در مناطق روستایی همچنان می توانید اخطار را بگیرید: "تبعیض ، شکنجه ، رها كردن نوزادان دخترممنوع است."

 

هنگامی که این زن چینی ( تنگ) برای اولین بار یک نوزاد رها شده(سر راهی) را به خانه آورد ، شوهر او بسیار متعجب شد - پنج فرزند آنها در خانواده بزرگ می شوند (قبل از ممنوعیت ها متولد شده اند) ، و هیچ وقت پول اضافی وجود ندارد ، اما او با همسرش مشاجره نکرد. تنگ  به آوردن کودکان ادامه می داد و از آنها پرستاری می کرد. در واقع ده ها نوزاد زیر دستان مهربان این زن بزرگ شدند.  اما بعضی از آنها ، ضعیف ترین ، آنها را برای همیشه نگه داشت.

 

فرزندان

تنگ در اوایل سال 2010 با فرزندان خوانده اش

 

بنابراین خانواده ای از استان جیانگشی شش فرزند خوانده دیگر تربیت کردند. البته زندگی سخت بود. برای تغذیه خود ، همه در باغ با هم کار می کردند. ژانگ خوش تیپ 24 ساله که در عکسها در کنار مادربزرگ تنگ است ، یکی از "فرزندخواندگان" او است. امروز دشوار است باور کنیم که یک جوان سالم روزی در خیابان رها شده است. او احتمالاً ضعیف متولد شده و والدینش از اینكه وارثی مریض داشته باشند ترس داشتند. یا شاید کودک دوم یا سوم بوده و خانواده مجبور شدند او را رها کنند تا جریمه های زیادی پرداخت نکنند.

 

پسر

تنگ به پسر خوانده خود که اخیراً اولین جایزه خدمات خود را دریافت کرده بسیار افتخار می کند.

 

تنگ به نوعی توانست از کنار ممنوعیت های اداری عبور کند و به لطف "یتیم خانه" شخصی او ، به بسیاری از کودکان حق زندگی داده شد. همه آنها منجی و شوهرش را "مادربزرگ" و "پدربزرگ" صدا می کردند. در سالهای اخیر ، با نرم شدن مقامات چینی در آزمایش های خطرناك جمعیتی ، خانواده تنگ شروع به دریافت كمك از افراد و سازمان های دیگر كردند. بنابراین ،   آتش نشانان محلی"مادربزرگ پرجمعیت"را تحت حمایت قرار گرفت. ژانگ به لطف کمک های آنها توانست از مدرسه فارغ التحصیل شود و دانشگاهی را برای خود انتخاب کند. پسر تصمیم گرفت از کسانی که به او کمک کردند تشکر کند و تصمیم گرفت که یک آتش نشان نیز شود. وی توضیح داد: "مادربزرگ من زندگی دومی به من داد و آتش نشانانی که به من کمک کردند یک زندگی سوم  را به من دادند."

 

مادربزرگ

این عکس هدیه ای به مادربزرگ محبوبش شد که زندگی دومی به ژانگ داد

 

مرد جوان امروز حال خوبی دارد. خدمات دشوار به نظر می رسید ، اما او مقابله کرد و حتی اولین جوایز را دریافت کرد. ژانگ علی رغم مشغله ، مرتباً با والدین خوانده خود دیدار می کند. در ماه مه سال 2020 ، او تصمیم گرفت که مادربزرگ تنگ را خشنود کند و برای او یک سورپرایز ترتیب داد. زنی که تمام سالهای زندگی خود را برای مراقبت از دیگران سپری کرد ، هرگز چیزی برای خودش نخواست. . مادربزرگ تنگ یک بار به پسر خوانده خود گفت که حتی فرصتی برای امتحان لباس عروس نداشته - در جوانی او فرصتی برای این کار نداشت. مرد جوان تصمیم گرفت به آرزوی او جامه عمل بپوشاند

 

لباس عروس

  عکس با لباس عروس آرزویی است که در جوانی تحقق پیدا نکرد

 

ژانگ زیباترین لباس عروس را برای مادربزرگش خریداری کرد و برای والدین خوانده خود عکسبرداری ترتیب داد. متأسفانه ، شوهر تانگ نتوانست در روز تعیین شده به فیلمبرداری بیاید - سن او تأثیر خود را گذاشته بود ، اما برنامه ژانگ هنوز ادامه داشت. پسر لباس فرم خود را پوشید و با مادربزرگ خود عکس گرفت تا ناراحت نشود. هر دو از عکس های به دست آمده بسیار راضی بودند. ژانگ در مورد بانوی پیر که جایگزین مادرش شد گفت: "علی رغم کوچک و شکننده بودن ، او مشکلات زیادی را تحمل کرده و قلبی قوی دارد."

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید