چرا مردان خیانت می کنند

چرا مردان به همسران خود خیانت می کنند؟ علل زیادی هم برای زنان و هم مردان وجود دارد. اما ، امروز ما نگران خیانت مردانه هستیم ، بیایید در مورد آنها صحبت کنیم. از آنجا که مقاله طولانی است ، بیایید بدون مقدمه ادامه دهیم.

 

هرم مازلو

 

علت خیانت مردان

 علتی که باعث می شود مردان به همسرانشان خیانت کنند

هرم مازلو را به خاطر می آورید؟ که در مورد سطوح مختلف نیاز انسان است. بنابراین ، خیانت می تواند از این واقعیت اتفاق بیفتد که در یک سطح ، شخص رضایت نیازها را دریافت نکرده است. اکنون با جزئیات بیشتر.

علت های گروه اول

 

این همان چیزی است که طبیعت می خواهد

از نظر علمی به این صورت است. در زبان عامیانه می توان گفت: طبیعت در ذات انسان و هر موجود زنده نیاز به تولید مثل را نهاده است. طبیعت صورت هدفمند لذت را در رابطه جنسی را برای تولید مثل بوجود آورده و تا آنجا که ممکن است تولید مثل بیشتری به وجود آورد. این طبیعت است ، شما نمی توانید با آن بحث کنید.اگر لذتی در رابطه جنسی نبود تولید مثل هم متوقف می شد.  تنها عقل سلیم و اراده می تواند در برابر طبیعت مقاومت کند. اگر بخاطر بسپاریم که مردم از نظر عاطفی و سازگاری متفاوت هستند ، پس کاملاً واضح است: هرچه شخص بیشتر به منطق اعتماد کند و نه به احساسات ، مقاومت در برابر غرایز برای او آسان تر است.

 

 

فیزیولوژیکی

آیا تبلیغاتی در مورد فورمون مشاهده کرده اید؟ یک مقدار حقیقت در این وجود دارد. یک نفر به علت اینکه بوی خوبی دارد به سمت دیگری کشیده می شود. نه عطر ، نه پودر لباسشویی. دقیقاً بوی انسانی. یا جذابیت خارجی. من در جایی خواندم که چگونه یک مرد عاشق یک زن شد زیرا او کمر بسیار زیبایی داشت. همسرش نیز کمر داشت. اما نه چندان زیبا.

 

تفاوت در اشتهای جنسی

این همچنین شامل تفاوت در اشتهای جنسی بین زن و شوهر است. هنگامی که یک شریک جنسی اغلب زیاد ، و دیگری به ندرت و کم نیاز دارد.

شما می گویید ، اما ما حیوان نیستیم! چطور ، او نمی تواند خودش را مهار کند؟ " می توان کنترل کرد، شاید یک سال ، شاید دو سال. یا حتی پنج سال. یا بیشتر. به قدرت اراده بستگی دارد. اما شما فقط برای آزمایش اراده یکدیگر ازدواج نمی کنید . اگر بدانید که نقاط قوت نیازهای شما و همسرتان متفاوت است ، مدیریت شرایط برای شما راحت تر خواهد بود.

 

بیماری طولانی مدت زن

 اتفاق می افتد که زن مجبور می شود از رابطه جنسی با همسر خودداری کند ، زیرا  اغلب یا برای مدت طولانی بیمار هستید.بله ، این یک "علت خوب" است. اما شما برخلاف ندای طبیعت نخواهید رفت.

 

 

عدم ثبات و عدم احساس امنیت

اکنون توضیح خواهم داد. هر شخصی می خواهد مطمئن شود که شریک قابل اعتمادی دارد. معمولاً خانواده هایی وجود دارند که شوهر (یا زن) هر ثانیه می ترسد که رها شود ، دیگر عاشق نشود ، تحقیر شود یا به نوعی از احساس ثبات محروم شود. او می ترسد ، زیرا همسرش اغلب سعی در عدم ثبات دارد:

 

به محض این که موردی پیش بیاید تهدید به رفتن می کند "یا به خانه مادرم می روم یا تو برو!" ، یا "دوست داشتن را متوقف می کند" ، یا "من نمی توانم در چنین شرایطی زندگی کنم". با چنین زندگی ، در یک لحظه می خواهید به همه چیز تف کنید و تصمیم به خیانت بگیرید. حداقل جایی که از شما استقبال می شود ، احترام می گذارد و احساس ثبات می شود. زیرا در خانواده "فعلی" فرد احساس امنیت نمی کند.حسادت بیمارگونه به هیچ وجه وفاداری را تحریک نمی کند.

 

خیانت

علت های گروه دوم

 "آنها مرا درک نمی کنند"چرا مردان خیانت می کنند - آنها نمی فهمند.این گروه از علل با واقعیت متحقق می شوند که شوهر نمی فهمد. یا آنها قدر نمی دانند ، یا محبت کافی نشان نمی دهند ، یا چیز دیگری وجود دارد که او کم دارد.

 

 

نیاز به عشق برآورده نشده است

تأمین نیاز به عشق برای هر یک از ما بسیار مهم است. در لطافت ، در تجلی احساسات ، در نزدیکی معنوی. ازدواج های راحت محکوم به خیانت است. اگر در رابطه ، عشقی وجود نداشته باشد ، باید به دنبال آن باشید. شما حتی نمی توانید تصور کنید که چقدر مهم است! نیاز به عشق همچنین منابع طبیعی دارد.

شرایط را ارزیابی کنید: زن معتقد است که برای اطمینان باید شوهر خود را پا در هوا نگه دارد. : او شایسته عشق نیست. این واقعیت که من در کنار او هستم یک نعمت بزرگ است. و بعد ، فقط به این علت که او مهربان است و نه به این علت که او در واقع فوق العاده است.

بعضی از خانمها واقعاً اینطور فکر می کنند. آنها از "ستایش" شوهر خود می ترسند. این حقیقت است - لاف زدن غیرممکن است! اما هرچه عزیز خود را بیشتر تحسین کنید ، وفادارتر خواهد بود! هر چقدر نرم تر باشید ، نزدیک تر بهم می شوید.

 

 

نیاز به مقام و احترام برآورده نشده است

به نظر می رسد غفلت مداوم از نظر و لیاقت یک شخص در زندگی ، یک علت خیانت است. به عنوان مثال ، هنگامی که همسر دائماً در حال نق زدن به شوهر خود است: "شما به اندازه کافی درآمد کسب نمی کنید ، به اندازه کافی باهوش نیستید ، مدرک ندارید ، پدر من همیشه حق داشت - شما ارزش من را ندارید!"

 

این باور گسترده وجود دارد که مردان در سن 40 سالگی مرحله "موهای خاکستری ریش و شیطان درون" را آغاز می کنند . این "اهریمن" دقیقاً به علت عدم تأمین نیاز به وضعیت ظاهر می شود. یک مرد می خواهد مطمئن باشد که  همسرش در خانه منتظر اوست. و او را نبیند که صبح با درد ناحیه کمر غر می زند. او همچنین بداند که درآمد و پول حساب شوهرش برای یک قایق تفریحی و بریز بپاش کافی نخواهد بود. همسرش خیلی چیزها را بداند.  

 

 

نیاز زن به فرزندآوری

در اینجا نیز تفاوت های ظریف زیادی وجود دارد.طبیعی است که یک زن بخواهد بچه دار شود. اما همه بلافاصله موفق نمی شوند. و کودکان به خودی خود هدف می شوند. روند تصور از لذت متقابل به کار تبدیل می شود. کارهایی که باید به صورت ساعتی و تحت شرایط کاملاً مشخص انجام شوند.

حتی اگر در نهایت همه چیز موفقیت آمیز باشد ، کودک متولد می شود. اما ، متأسفانه ، اغلب این احساس از جایی شروع می شود که تخت محل استراحت می شود.

 

نیاز به خودآزمایی برآورده نمی شود

زندگی خانوادگی یک بازی دشوار است. هیچ وقت نمی دانید چه زمانی قوانین تغییر می کند. امروز شما به عنوان یک همسر باید انتقادات سالمی از همسر خود داشته باشید تا او رشد کرده و به جلو حرکت کند. و فردا - در یک سرگرمی جدید طرفدار پرشور او باشید. این امر متقابل بودن روند کار را آرام می کند. او نیز همین کار را برای شما انجام می دهد.باور اینکه شوهر می تواند تصمیم به خیانت بگیردبه این دلیل دشوار است ، زیرا به عنوان مثال ، همسرش قدر استعدادهای شاعرانه ناگهانی کشف شده او را نمی دانست. اما در قرار ملاقات روانشناس ، مردان اغلب می گویند: " من با معشوقه ام احساس دیگری می کنم! زیبا تر ، با استعداد تر! "

علت های گروه سوم

سومین گروه از علت اینکه مردان به همسران محبوب خود خیانت می کنند:


کار ما با هرم مازلو تمام نشده هر چه بالاتر می رویم علت خیانت مردان  پیچیده تر می شود.

 

مداخله مداوم همسر

"دخالت همسرم  در زندگی بسیار زیاد است."

در خانواده ای که حداقل مرزهای شخصی یکی از شرکا نقض شود ، هر مشکلی پیش می آید.

نظارت مداوم ، مداخله مداوم. شاید حتی حسادت هم نباشد. فقط این که زن همیشه آنجاست. او تصمیم می گیرد مرد چه بپوشد ، چه بخورد ، کجا استراحت کند.

مرد در این آغوش عاشقانه تنگ در حال خفقان است . ناخودآگاه ، در اعتراض ، شوهر شروع به جستجوی جزیره آزادی خود می کند. به یاد داشته باشید: "او همچنین یک گاراژ دارد و به آنجا می رود"؟

اما یک گاراژ بسیار بی ضرر است. بدتر یکی دیگر از گزینه های فرار است. آغوش زن دیگر به مرد ثابت می کند که او اصلاً برده همسرش نیست.نکته شگفت انگیز این است که شما نمی توانید همسر را درک کنید.  او فقط به توجه کمتری نیاز دارد. یک دور باطل ، هیچ کس مقصر نیست.

 

 

بازتاب منفی همسر

همسر فقط با نگرانی های  خانه ، زندگی روزمره ، خرج و مخارج درگیر است.چه نوع زندگی عاشقانه ای وجود دارد؟ شوهر به همسرش نگاه می کند و فقط خانم خانه دار را می بیند.

همیشه هر دو مقصر این امر هستند. چگونه و چرا به این مرحله می رسد. اما اکنون شوهر حتی نمی تواند همسر خود را در نقش معشوق تصور کند. او عشق می خواهد. علت آن بسیار رایج است.به نظر من اینجا چیزی برای اضافه کردن نیست. این کاملا فاجعه است. اگر این را در خانواده خود احساس می کنید ، لازم است بدون تردید مشورت کنید. 

 

 

کینه ، مشاجره ، درگیری

گاهی اوقات برای شوهر ، خوابیدن با همسرش بسیار دشوارتر از خوابیدن با معشوقه  است . اغلب اوقات در خانواده اختلافات وجود دارد ، مرحله بسیار دشوار در رابطه. شوهر می فهمد که قبل از اینکه به یک رابطه صمیمی و خوابیدن با همسرش برسد ، باید به نوعی با گلایه های انباشته همسرش کنار بیاید. تصمیم گیری در مورد خیانت راحت تر است.

 

احساس می کنم که چگونه این سطور را موشکافی می کنید. بله ، این بسیار ناامید کننده است. همه دوباره رنج می برند. بنابراین ، من از شما می خواهم که حل و فصل اوضاع درگیری را به تأخیر نیندازید. بهتر است فوراً آن را حل کنید ، تا بعداً بتوانید در عشق و هماهنگی در کنار هم باشید.

 

علت های گروه چهارم

در اینجا ما در مورد اینکه چرا مردان قبلاً در آسیب شناسی تغییر می کنند صحبت می کنیم. یعنی در مورد شرایط ناسالم. می توانید سالها با شوهرتان زندگی کنید و درک نکنید که او مشکلی دارد. حالا علتش را خواهید فهمید.

 

 

سندرم شخصیت اسکیزوئید

صمیمیت جسمی همیشه به معنای صمیمیت ذهنی نیست. مرد با شخصیت اسکیزوئید  می تواند در اتاق خواب شریک زندگی شود ، اما اجازه نمی دهد زن محبوب به خلوت او وارد شود. به محض اینکه احساس کند که او بیش از حد بهاو نزدیک شده است. دور خواهد شد دوست دختر دیگری پیدا می کند. نه به این علت که او بد بود. زیرا ... و هیچ کس نمی داند چرا. او خودش را نمی شناسد. اما همین که کسی به روح چنین مردی نفوذ می کند ، ترس بر او غلبه می کند . این ترس باعث می شود که زندگی را به عنوان یک منزوی بگذراند ، زنان را یکی پس از دیگری تغییر دهد و شاید حتی خودش نیز از این رنج ببرد.

 

 

سندرم شکارچی

هر زنی  را که دوست دارد باید زن او شود. به طوری که او همیشه به مقاومت ناپذیری ، جذابیت خود اطمینان دارد. به محض رسیدن به هدف ، یک هدف جدید را انتخاب می کند. و سپس دوباره یکی جدید. اگر توانسته اید با یک "شکارچی" ازدواج کنید - شجاع هستید! شخصیت او هرگز تغییر نخواهد کرد. حتی در سن 90 سالگی نیز با دانشجویان معاشقه خواهد کرد. او شرور نیست. فقط شخصیت او به این صورت شکل گرفته. چرا ؟ معلوم نیست.

البته می توانید چنین مردی را به سادگی صدا کنید - "چشم چران هیز" . اما من می خواهم به برخی از مبانی عمیق روانشناختی رفتار او تأمل کنم. نه فقط انگ زدن.

 

 

اختلال روانی-جنسی

اینجا همه چیز بسیار سخت و پیچیده است. این اتفاق می افتد که شوهر در حال خیانت است زیرا  نوعی اختلال روانی-جنسی . خودشیفتگی ، ابرجنسی ، هرزگی  دارد.. خیلی واژه های عجیب تر همه آنها در ICD 10 یا طبقه بندی کننده بین المللی بیماری های نسخه دهم قرار دارند.

 

چگونه می توان تشخیص داد که شوهر"چشم چران هیز"  است یا او بیش از حد جنسی است؟ سوال فلسفی است. اگر بازیگر دیوید دوچوونی را باور دارید ، مطمئناً ، این یک بیماری است! (و مردان هیچ گناهی ندارند! گرچه شاید همسرش چیز دیگری فکر می کرد. بنابراین ، فقط یک روانپزشک حرفه ای می تواند تعیین کند. توجه داشته باشید ، نه یک روانشناس ، بلکه یک روانپزشک.

 

با این وجود ، اگر مردی به پزشک مراجعه کند و بگوید: ”من نمی خواهم به همسرم خیانت کنم! من را درمان کن! " - عالیه! مشاوره روانشناختی یا سایر روش ها به او کمک می کنند.نکته اصلی این است که میل به تغییر وجود دارد.


معلوم شد که 15 علت برای خیانت مردان به همسرانشان وجود دارد. در حقیقت ، میلیون ها علت وجود دارد. زیرا هر مورد منفرد مجموعه ای از تفاوت های ظریف زندگی است.

اما به نظر من هر همسری باید از این 15 علت آگاهی داشته باشد. نه برای کنترل شوهرتان (آیا به خاطر دارید که کنترل بیش از حد نیز علت خیانت است؟) بلکه برای کمک به پیشرفت رابطه تا قادر به پیش بینی وقایع باشید. به موقع اقدام کنید. تشخیص خیانت در همسر باهوش هنوز دشوارتر از همسر ساده است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید