چگونه می توان کیفیت دوستی را "اندازه گیری" کرد

دوستی

من دوستی داشتم که بعد از ملاقات با او ، همیشه احساس بدتری نسبت به قبل داشتم. این در حالی است که در طی ارتباطات ما اتفاق بدی نیفتاده است ، هیچ توهینی یا خصومت آشکاری وجود نداشته است. درست پس از برقراری ارتباط - افسردگی وجود داشت که نمی توانم توضیح دهم. بعداً ، در یکی از آموزشهای ارتباطی ، متوجه شدم که حتی چنین علائم غیر واضحی به عنوان تغییر در انرژی می تواند نشان دهنده سمیت رابطه با فرد نزدیک باشد. امروز می خواهم در مورد دوستی های سمی صحبت کنم و این که چگونه کیفیت دوستی را "اندازه گیری" کنیم؟

 

برای پرسش "رابطه سمی" ، گوگل عاقل میلیون ها نتیجه می دهد. و با این حال ، میلیون ها نفر همچنان در روابطی هستند که آنها را از بین می برد.

جوهر سمیت در روابط ، مهم نیست که آنها شریک زندگی هستند یا دوست ، تأثیر منفی بر روان ما دارد. و ما ممکن است از این تأثیر آگاهی داشته باشیم یا نداشته باشیم. همانطور که متوجه اثرات سمی مواد شیمیایی خانگی ، سیگار و انتشار هوا در شهرهای بزرگ نمی شویم ، ممکن است متوجه نشویم که چگونه برقراری ارتباط با کسی چگونه اعتماد به نفس ، عزت نفس و آرزوهای ما را از بین می برد.

 

در حال حاضر فناوری های متعددی به ما امکان می دهند ، به عنوان مثال ، کیفیت هوا را اندازه گیری کنیم .اما چگونه می توان کیفیت دوستی را "اندازه گیری" کرد تا خود را در برابر روابط سمی محافظت کنیم؟

 

در اینجا چند نشانه وجود دارد که به شما کمک می کند درک کنید که دوستی شما مشکلی دارد

 

1. بعد از برقراری ارتباط با این فرد احساس بدتری نسبت به قبل پیدا می کنید

این می تواند در تغییرات خلقی ، میزان انرژی و نوع افکار غالب آشکار شود. بدن ما یک مکانیسم فوق حساس است. اگر این علامت را نشان می دهد که چیزی اشتباه است ، پس چیزی اشتباه است. مهم نیست که آیا دوست شما مشکلات شما را بدوش می کشد ، یا شما در نتیجه ارتباط با او ،  مشکلات او را بدوش می کشید. شرایط شما یک سیگنال مهم است ، بنابراین به جای نادیده گرفتن آن ، فکر کنید:

"آیا اغلب اتفاق می افتد که در اطراف یک شخص احساس بدی داشته باشید؟"

"آیا شما همیشه از انتظار برای جلسه خوشحال هستید ، یا ترجیح می دهید کار دیگری انجام دهید؟"

 

2. به نظر می رسد در این رابطه شما مادر ، خواهر بزرگتر یا هم تیمی هستید

دوستی در مورد مشارکت است.

آیا توجه دارید که دوستی کودکان اغلب بین هم سن و همسالان اتفاق می افتد؟ این کار به منظور ایجاد "برابر" بودن شرکا است. چه چیز غیرممکن است اگر شخص اغلب به حمایت ، کمک ، مشاوره و پول نیاز داشته باشد ...

کلمه کلیدی در اینجا "دوست" نیست بلکه "اغلب اوقات" کمک است.

دوست دختر / دوست اغلب اوقات از پول می خواهند.

خیلی وقت ها ، دوستی شکایت می کند ، کمک می خواهد و ماه ها و سال ها می گذرد و مشکلات او حل نمی شوند.

اغلب اوقات ، دوستی درخواست حمایت روانی می کند ، خصوصاً وقتی سمی باشد.

اغلب اوقات ، دوستی می خواهد شغل خود را ارتقا دهد یا در انجام کارها کمک کند.

 

در اینجا شرایطی وجود دارد که یک دوست از روی "دوستی" می خواهد کاری را که شما حرفه ای انجام می دهید برای او انجام دهید. به این ترتیب است که مواردی که برای یک دوست و وب سایتی برای دوست دیگر طراحی کنید و البته ، با قیمت "کم" ، یا به صورت رایگان.

 

3. با شما رقابت می کند

رقابت برای مردان یا زنان ، برای مکان بهتر در محل کار ، برای درآمد بالاتر. و حتی برای یک مانیکور.

این واقعیت که ما نتایج خود را با نتایج عزیزان مقایسه می کنیم طبیعی است. و دوستان می دانند که چگونه (یا حداقل سعی کنند یاد بگیرند) از نتایج یکدیگر خوشحال شوند. البته مشاهده چگونگی تحقق آرزوها و اهداف ما توسط عزیزانمان دشوار است. اما وقتی نوبت به دوستی می رسد ، مهم این است که بتوانید در موفقیت فرد دیگر نه تهدیدی برای خود ، بلکه فرصتی ببینید.  جالب است که یکی از نزدیکان من در حال موفقیت است! این بدان معنی است که شانس موفقیت من افزایش می یابد! "رقابت و حسادت مرتبط با آن همیشه روابط را از بین می برد.

 

چون اگر رقابت کنید ، پس کسی در کاری بهتر خواهد بود. و اگر چنین است - پس قبول کنید که شما بهتر نیستید ، این اتفاق بسیار سخت می افتد. از این رو - کاهش ارزش آگاهانه یا ناخودآگاه شخصیت یا فعالیت های یک دوست ، جستجوی نقاط ضعف در او ، جنبه های منفی. در چنین شرایطی ، روابط صمیمانه و حمایتی غیرممکن می شود.

 

4. به شما گوش نمی دهد

در اینجا دوستانی هستند که هرگز گوش نمی دهند. در ارتباط با آنها ، به نظر می رسد که آنها فقط در انتظار نوبت صحبت خود ساکت هستند. در مورد خودتان صحبت کنید ، البته مهم نیست که در مورد چه چیزی صحبت می کنید ، او همیشه یک مشکل مهم تر خواهد داشت.

 

چنین افرادی به سادگی قادر به گفتگو در مورد چیزی نیستند جز خودشان. و این فقط در ارتباط نیست. در اینجا جای بررسی دارد که آیا چنین دوستی شما مبادله متقابل است یا خدمت به خودشیفتگی شخص دیگر؟

 

5. این ارتباط ، جنبه های منفی شما تقویت می شود

افرادی هستند که فقط با مهارت ماهرانه ترین وجوه ما را کشف می کنند. بله ، به یاد دارم ، من یک همکار داشتم - دوستی که عاشق شایعات کثیف بود. این شایعه فوق العاده شیطانی و کثیف است. من معمولاً با این مسئله کنار نمی آمدم ، اما در کنار او من خودم را  نمی شناختم: چیزهای نفرت انگیزی می گفتم و از این کار احساس لذت می کردم. و پس از برقراری ارتباط - افسردگی ، نارضایتی و طعم  نفرت انگیز این رابطه به سراغم می آمد

 

بنابراین ، اگر غالباً با دوست دختر / دوست خود کارهایی انجام می دهید که بعداً پشیمان می شوید ، جای تأمل دارد.

 

6. در روند ارتباط شما احساس خلأ عاطفی می کنید

این اتفاق اغلب وقتی رخ می دهد که دوستی  فقط براساس خاطرات قدیمی و قبلی وجود دارد. این  در مورد دوستان دوران کودکی ، دوستان مدرسه ای و ... وجود دارد.

 

در ارتباطات ، وقتی "آن زمان ها" را به یاد می آورید - به نظر می رسد ارتباط وجود دارد. اما وقتی می خواهید درباره حال صحبت کنید - ناخوشایند می شود. با توجه به احساسات - ارتباط سطحی است ، صمیمیت عاطفی رخ نداده است. این فقط یک سرگرمی بود. اگر هدف دوم باشد - خوب. اما اگر صمیمیت عاطفی می خواهید و فقط احساس ویرانی می کنید چه می کنید؟

 

هنگامی که نیازهای یک دوستی برآورده نشود ، فضای مسمومیت وجود دارد. بنابراین ، از دست دادن چنین دوستی همیشه بدترین گزینه نیست.

 

7. دوستی افراطی در زندگی شما وجود دارد

حالت افراطی دیگر وقتی است که یک دوست آنقدر نزدیک می شود که در تمام امور شما شرکت می کند. در چنین دوستی تصمیم گیری مستقل دشوار است و به نظر می رسد نظر او از نظر شما اهمیت کمتری نداشته باشد. چنین روابطی را می توان با نشانگر زمان بیش از حد با هم بودن ، وجود چیزهای "مشترک" ، لباس و غیره تشخیص داد. در قالب همزیستی ، دوست می خواهد حداقل "برادر" خوانده شود.

 

اگر در چنین تماس نزدیک مشکلی ندارید - عالی است. اما معمولاً دستکاری و احساس گناه دست به دست هم می دهند. دستکاری هایی مانند "خوب ، تو دوست من هستی / دوست دختر من هستی ، بنابراین مجبور هستی / باید ..." ، یا "فقط به خودت فکر می کنی". و بر این اساس - احساس گناه در مواقع مخالفت ، دوستی در اولویت نیست ، وقتی برنامه ها یا علایق به سادگی با هم مطابقت ندارند.دوستی جایی برای ترحم ، دستکاری و گناه ندارد.

 

نتیجه

با خواندن مقاله و تجزیه و تحلیل دوستی خود ، ممکن است برخی از تظاهرات سمی را مشاهده کنید. اما هیچ مقاله ای به این سوال پاسخ نمی دهد که آیا ارزش ادامه این رابطه را دارد؟ چنین پاسخ هایی همیشه درون شماست. به همین دلیل بسیار مهم است که ابتدا به احساسات خود گوش فرا دهید.

 

وقتی در دوستی شما مواردی وجود دارد که برای شما غیرقابل قبول است ، عزت نفس شما را پایین می آورد یا مرزها را می شکند ، باید همیشه در مورد آنها صریح صحبت کنید. زیرا دوستی در مورد حمایت ، گفتگو ، صداقت و فرصتی است که علی رغم همه چیز خود را حفظ کنید و اول از همه در مورد خود فکر کنید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید