دم کردن قهوه ترک

آموزش تصویری گام به گام نحوه دم کردن قهوه ترک قهوه ترک، یک نوشیدنی سنتی ترکی محبوب در اروپا و آسیا است. طعم عمیق و خاکستری قهوه ترک در هر زمانی خوب و لذت بخش است.برای دستیابی به بهترین طعم و عطر سعی کنید از قهوه های عربیکا استفاده نمایید و یا از ترکیب های قهوه ای که بیشترین درصد تشکیل دهنده آن قهوه عربیکا باشد.

قهوه ترک، یک نوشیدنی سنتی ترکی محبوب در اروپا و آسیا است. طعم عمیق و تلخ قهوه ترک در هر زمانی خوب و لذت بخش است. در این مقاله یکی از قدیمی ترین روش های آماده سازی قهوه را که می توانید در منزل به کار ببرید، به شما آموزش می دهیم.

مواد لازم :

  • یک فنجان آب (۵۰ میلی لیتر)
  • ۲ قاشق چای خوری قهوه ی خرد شده
  • ۱ تا ۴ قاشق چای خوری شکر برای افزودن مزه (در صورتیکه قهوه را تلخ سرو می کنید حذف شود.)

طرز تهیه :

۱ ) در مرحله ی اول باید میزان آب را اندازه بگیرید. برای این کار کافیست به تعداد فنجان هایی که می خواهید قهوه درست کنید، یک لیوان آب در قهوه جوش بریزید. یعنی مثلا برای ۴ نفر ۴ فنجان آب لازم است.

۲ ) برای هر فنجان یک قاشق مربا خوری پر قهوه ترک درون قهوه جوش بریزید. اگر قصد دارید قهوه تان برای همه شیرین باشد باید از همان اول بعد از اضافه کردن قهوه، شکر به قهوه جوش بیافزایید. در غیر این صورت شکر را در شکرپاش ریخته و کنار فنجان های قهوه نزد مهمان ببرید.

۳ ) اکنون شما باید قهوه جوش را روی شعله ملایم بگذارید و صبر کنید تا جوش بیاید. اینکار حدود ۳ الی ۴ دقیقه زمان لازم دارد. حواستان به قهوه جوش باشد و آن را فراموش نکنید. وقتی قهوه ترک دم می‌کشد کف کرده و بالا می آید. این کف و فوم تیره که روی سطح قهوه ترک ایجاد می شود برای سرو رسمی و فروشگاهی خیلی مهم است. ( سیارک)

۴ ) در مرحله بعدی قهوه جوش را از روی اجاق بردارید تا کمی کف یا فوم روی آن پایین بیاید. یادآوری می کنیم، اگر می‌خواهید قهوه شما غلیظ تر شود قهوه جوش را باید حدود ۱۰ تا ۲۰ ثانیه دوباره روی شعله بگذارید تا مجددا کف کند و بالا بیاید. سپس آن را برای چند ثانیه از روی شعله گاز بردارید تا کف فروکش کند. این کار را می‌ توانید ۱ الی ۳ بار دیگر انجام دهید تا میزان غلظت قهوه به حد دلخواه برسد. ( سیارک)

۵ ) وقتی که قهوه ترک به غلظت مورد نظر رسید، کمی از کف یا فوم روی سطح قهوه را به وسیله یک قاشق مربا خوری درون هر فنجان (فنجان هایی که برای مهمان در نظر دارید.) بریزید. سپس قهوه جوش را بردارید و از کنار فنجان شروع به ریختن قهوه کنید تا فنجان پر شود . برای سایر فنجان ها هم همین کار را انجام دهید.

قهوه ی شما آماده است، نوش جان.

نکته :

قهوه جوش مسی برای دم کردن قهوه ی ترک مناسب تر است. برای دم کردن قهوه ترک از آب سرد استفاده کنید. همچنین حتما از قهوه ی کاملا نرم و آسیاب شده استفاده نمایید.

برای دستیابی به بهترین طعم و عطر سعی کنید از قهوه های عربیکا استفاده نمایید و یا از ترکیب های قهوه ای که بیشترین درصد تشکیل دهنده آن قهوه عربیکا باشد.

قهوه ترک را با شیرینی های ترکی مانند باسلوق سرو کنید.

در سیارک بخوانیم:

قهوه و لاته آرت

بهترین زمان برای خوردن یک فنجان قهوه

18 دلیلی که توضیح می‌دهد چرا باید قهوه بنوشید 

قهوه چقدر برای سلامتی خوب است

  کاهش خطر سرطان پروستات با نوشیدن قهوه

قهوه صبحگاهی برای برخی افراد ضامن سلامت قلب می باشد

 آیا مصرف ویتامین با قهوه یا چای مشکلی به وجود نمی آورد؟

 گرانترین قهوه دنیا در مدفوع فیل 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.