یک مرد مستقل باشید یاد بگیرید آشپزی کنید

در

 آشپزی مردانه

در ابتدای ماه جولای، برت این سوال را پرسید: آیا  آشپزی مردانه است؟ نتایج نظرسنجی به طرز شگفت انگیزی عجیب بود: 95٪ بله، 5٪ نه. به نظر می رسد اکثریت بزرگی از ما متقاعد شده اند که داشتن یک غذای گوشتی و سبزیجات در یک وعده غذایی خوشمزه، مهارت حیاتی برای یک مرد است.
صادقانه بگویم چرا اینطور به نظر می رسد که بسیاری از مردان قادر به انجام کار ساده ای مثل آشپزی نیستند و تنها آشپزی برای آنها محدود به روشن کردن باربیکیو و کباب کردن یک استیک مناسب می شود و نه پخت و پز خیلی چیزهای دیگر مانند ساخت سوپ (یک کار فوق العاده ساده) ؟

 

چرا ما فکر می کنیم که بسیاری از انسان ها می توانند آشپزی کنند، اما پختن مردها  !؟  مردان نمی توانند این کار را انجام دهند؟ بدیهی است که به طور متوسط ​​هر مردی فکر می کند میتواند یک استیک عالی کبابی درست کند اما در مورد پخت و پز در آشپزخانه؟ سر و کار داشتن با سبزیجات و انواع ادویه ها و طعم ها؟ آیا آشپزخانه قلمرو زنان است؟ آیا آشپزی زنانه است؟ امروز، بیایید به برخی دلایل نگاه کنیم که هر مردی باید بتواند آشپزی کند.

 

یک مرد مستقل

موضوع مهم عصر جدید این است که یک   مرد مستقل   باشد. اما یک مرد که نمی تواند به سرعت ، هم آشپزی کند، هم غذا بخورد، همیشه به شخص دیگری وابسته است که بتواند به او غذا بدهد، مثل همسر، دوست دختر یا مک دونالد. وابستگی در یک مرد قابل تحسین نیست. آیا شما می خواهید شخصیتی باشید که تبدیل به یک پیتزای یخ زده میشود؟

 

اگر به کسی وابستگی دارید تا غذای روزانه را به شما بدهد، آیا واقعا خودتان را مستقل می دانید؟آیا یک مرد مستقل هستید؟ 

به طور جدی، ما خود را با مهارت های خود در زمینه ابزارهای قدرت و تکنولوژی قدرتمند می کنیم، اما شاید بعضی از ما با یک ابزار قدرت به صورت هفتگی در تماس هستیم اما با غذا هر روز سر و کار داریم. پس بیاییم سبک زندگی خود را تغییر دهیم و از همین الان برای خودمان آشپزی کنیم و با  آشپزی مردان از این وابستگی نجات پیدا کنیم.

یک مرد قوی و سالم

پس از گذشت زمان ثابت شده که : آشپزی در خانه بسیار شادتر از صرف غذای در بیرون است، به خصوص اگر غذا خوردن به معنای خوردن سریع غذا نباشد. در خانه، می توانید مواد تشکیل دهنده مورد استفاده و روش های پخت و پز را کنترل کنید. مواد سالم و بهداشتی استفاده کنید که مواد نگه دارنده نداشته باشند و مزه ها و طعم های خطر زا  در آشپزخانه شما وجودنخواهد داشت. بدن شما لاغرتر، عضلانی تر و سالم تر خواهد ماند.

یک مرد برای خود و دیگران غذا فراهم می کند

بسیاری از سرآشپزهای مشهور در جهان، مرد هستند. توانایی دادن یک وعده غذایی کامل زمانی که همسر شما بیمار است یا خسته بسیار مردانه است.

درباره استقلال در بالا صحبت کردیم، خوب، مردی که می تواند آشپزی کند، مهم ترین افراد در زندگی خود را برای ارائه یک غذای خوشمزه دور هم جمع می کند: اشپز مرد برای خانواده و دوستانش را غذا می پزد. 

یک مرد با خانواده اش زمان می گذراند

آیا می خواهیدالگوی مناسبی برای فرزندان خود باشید؟ با آنها وقت بگذرانید و توانایی های خود را برای استقلال به آنها آموزش دهید.بنابراین در حالی که با آنها در موردگذراندن  روز آنها در مدرسه یا کار صحبت می کنید، به ارائه یک شام خوشمزه بپردازید.

وقت خود را با فرزندانتان درآشپزخانه صرف کنید. شما می توانید مهارت های لازم را به آنها آموزش بدهید تا سالم و مستقل باشند در حالیکه پدر هستید. تصور کنید که فرزند پسر تان راآموزش دهید تا از روشن کردن فر نترسد، کسی که راحت با چاقوی آشپزخانه کار کند، و بداند چگونه پیاز را خرد کند. تصور کنید او قادر به انتخاب و ترکیب گیاهان و ادویه جات باشد. تصور کنید او این ویژگی های مشابه را به فرزندانش آموزش دهد.

آشپزی آقایان، خانم ها را تحت تاثیر قرار می دهد

به نظر می رسد دو مهارت در مردان وجود دارد که زنان نمی توانند در برابر آن مقاومت کنند. یکی ازاین  ویژگی ها نواختن یک ساز موسیقی است و توانایی دوم آشپزی و آماده کردن یک وعده غذای خوشمزه برای خانواده

در حال حاضر، شاید خیلی از مردان توانایی اول را که نواختن است به راحتی کسب نکنند اما آشپزی واقعا کار ساده ای است فقط در نظر داشته باشید که قرار نیست مانند سرآشپز های معروف در یک رستوران فرانسوی درجه یک غذا آماده کنید.

آشپزی موجب صرفه جویی در پول می شود

وقتی می شنوم کسی می گوید: "چگونه می توانم غذا ی سالم بخورم در صورتی که فقط 100 دلار در هفته صرف غذا کنم؟" می خندم و به آنها می گویم خودتان آشپزی کنید این مقدار، پول کمی نیست، بلکه کمبود برنامه ریزی است که بسیاری از ما تغذیه  سالم نداریم.

شما با خرید میوه های فصلی، سبزیجات، گیاهان و ادویه جات و مقدار زیادی چربی سالم از روغن زیتون ،نارگیل و روغن کنجد و گوشت از هر نوعی می توانید غذاهای سالم و خوشمزه تهیه کنید و مقدار زیادی از درآمد خود را پس انداز کنید..  

یک مرد مستقل باشید: یاد بگیرید آشپزی کنید

آیا نقش یک مرد در خانواده محدود به روشن کردن باربیکیو و پختن کباب می شود؟

پس چه چیزی برای آشپزی یک مرد مناسب است؟ این واقعا ساده است. آیا می توانید بخوانید؟ اگر بخواهید، می توانید آشپزی کنید تمام مواردی که باید انجام دهید این است که چندین ماده را اندازه گیری کنید و بعضی از دستورالعمل های ساده را دنبال کنید. بعد از مدتی به دنبال راهنمایی های دیگران (از دستور العمل های مورد علاقه خود از مادر و مادربزرگ خود بخواهید و اگر به اندازه کافی خوش شانس بودید که پدرتان آشپزی کند)، شما یاد خواهید گرفت که چه طعم هایی را دوست دارید و چگونه آنها را بسازید به دستور العمل های خوداضافه کنید. 

چگونه آشپزی یاد بگیریم

کلید واقعی پخت و پز و آشپزی :

- تهیه یک لیست از مواد مورد نیاز برای یک هفته آشپزی 

-صرف 45 دقیقه تا یک ساعت زمان در فروشگاه برای خرید گوشت، سبزیجات و مواد مورد نیاز

بنابراین یک مرد مستقل باشید، چاقوی خود را تیز کنید، مواد غذایی را در یخچال انبار کنید و به آشپزی بپردازید. واقعا بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیافتد این است که شما غذایی را می خورید که چند بار اول چندان خوشمزه نشده ولی به مرور دستتان می آید که چکار کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

تاثیر جنسیت قضات فرانسه در تصمیمات آنها

در

در فرانسه که کشوری مبتنی بر قوانین مدنی می باشد، فرآیند زنانه شدن فضای دستگاه قضایی سریع و بسیار گسترده بوده است: از اوایل دهه اول قرن بیست و یکم میلادی، زنان بیش از نیمی از جمعیت قضات (58% در سال 2011) را تشکیل داده اند، موقعیت شغلی ای که تنها از سال 1946 برای آنها فراهم شد و درحالیکه تنها 6% جمعیت این حرفه در سال 1959 متشکل از زنان بود . این شرایط در تضاد بارزی با کشورهای مبتنی بر قوانین مدنی که درآنها تنها اقلیتی از قضات، زن می باشند، است: این درصد شامل یک چهارم تمامی قضات ایالتی و فدرال ایالات متحده آمریکا ، 32% قضات منطقه ای، 17% قضات دادگاه عالی در انگلستان  و حدود یک سوم قضات فدرال و استانی در کانادا است.

این تفاوت های عظیم در میزان مونث سازی به سبب مسیرهای متفاوت ورود به دستگاه قضایی که درحیطه دلایل و شفافیت، از کشوری به کشور دیگر مختلف است، می باشد . در حالیکه قاضی شدن در کشورهای مبتنی بر قوانین عرفی اوج حرفه حقوقی می باشد، در کشورهای تحت قوانین مدنی، اشتغال در دستگاه قضایی حرفه ای جداگانه است که در طول آموزش های حقوقی اولیه انتخاب میگردد. در فرانسه، قضات کارمندان دولتی هستند که توسط آزمونی پس از چهارسال تحصیل حقوقی و سپس تحصیل در دانشکده مخصوص ENM (مدرسه ملی علوم قضایی) استخدام می شوند. جایگاه اجتماعی داوران براساس چارچوب نهادی هر کشور متفاوت است: حقوق و موقعیت اجتماعی قضات فرانسوی به طور چشمگیری پایینتر از قضات آمریکای شمالی است، از آنجاییکه در فرانسه در سن پایینی (غالبا کمتر از30) قاضی میشوند . این موضوع، زمینه ی نفوذ گسترده زنان در قوه قضاییه فرانسه می باشد: در سال 2011، سه چهارم قضات فارغ التحصیل از مدرسه ملی علوم قضایی، زن بودند.
در دادگاههای خانواده که به انبوه دعاوی قضایی مرتبط با فسخ نکاح (طلاق، تنازعات میان والدین مجرد یا طلاق گرفته) رسیدگی میشود، زنانه سازی محیط قوه قضاییه تبدیل به موضوع حساسی شده است. پرونده هایی که توسط دادگاه خانواده به آنها رسیدگی میشوند تقریبا بدون استثنا شامل تنازعات میان یک مرد و یک زن بر روی مسائلی اعم از تقسیم وظایف والدین و امور مالی خانواده که موضوعاتی بسیار مرتبط با جنسیت هستند، می باشد. از سال 1993، این مشاجرات توسط یک قاضی ،قاضی دادگاه خانواده (JAF) که متعاقبا باعنوان FCJ بر وی اشاره خواهد شد، شنیده میشوند و این درحالی است که امروزه در هر 7 پرونده از 10 پرونده این قاضی زن می باشد.
مسئله تاثیر جنسیت قاضی بر تصمیمات مربوط به حضانت یا نفقه تبدیل به بحث مکرر رسانه ای برای گروه های حمایت از حقوق پدرانی که گله مند از بکار گرفتن قضات زن ، و بگمان آنها جانبداری در پرونده از سایر زنان می باشد. فابریس مهیاس، رئیس SOS Papa، معادل فرانسوی پدران برای عدالت، در نسخه 31 آگوست 2004 از مجله le Point اخبار هفتگی فرانسه، اظهار داشته است: «زنان تصمیمات احساسی میگیرند [...]. زنانه شدن افراطی مشاغل قضایی مشکلی اساسی است! زنان یکدیگر را درک میکنند [...]. درست مانند زنانی که خواهان نمایندگان جنسیت خود در سیاست هستند، ما پدران نیز خواهان امری مشابه در قوه قضاییه می باشیم. یک قاضی باید خنثی باشد زیرا او در خصوص زندگی مردم تصمیم میگیرد.»
بحث تبعیض جنسیتی موضوع جدیدی نیست: در فرانسه ،مانند کشورهای دیگر، بخشی از واکنش شدیدی است که حضور زنان در مواضع قدرت در پی داشت. "آنه بویل" چگونگی برانگیختگی اختلافات بسیار قوی در حوزه حرفه قضایی درپی زنانه سازی قوه قضاییه در فرانسه را ابراز کرده است. در دهه پنجاه قرن بیست میلادی، گزارشات هیئت سنجش مدرسه ملی علوم قضایی ،نوشته شده توسط قضات ارشد، صلاحیت زنان برای این حرفه (لحن صدا، صلاحیت برای قدرت، استدلال و کف نفس)؛ و در دهه هفتاد قرن بیست میلادی، زمانی که زنانه شدن محیط دستگاه قضایی بازگشت ناپذیر بود، نگرانی هیئت ها درخصوص "خطر" زنانه شدن "بیش از اندازه" این حرفه شکل گرفت . در طول تاریخ، زنان مشغول در حرفه های حقوقی ،اغلب بیشتر از مردان، مظنون به کمبود بی طرفی در اعمال وظایف خود بوده اند  سخنان رئیس SOS-Papa تفسیر بسیار دقیقی در خصوص این زمینه می باشند؛ توصیف مرد به عنوان مظهری از جنسیت خنثی، عدالت بی طرف و زنان به عنوان بازیچه های ذات خود . امروزه با حجم روبه افزایش پرونده ها در دادگاه های خانواده و فشار از سوی گروه های حامی حقوق پدران، مخالفت قوه قضاییه درخصوص زنانه سازی دستگاه قضایی را احیا کرده است. مسئله کمبود مرد و تعداد (بیش از حد) نمایندگان زن در واحدهای خانواده ،برای نهاد عدالت، تبدیل به مسئله ای ملزم به حل شدن، شده است.
آیا جنسیت قاضی اثری بر رسیدگی قضایی فسخ نکاح در زوجین دارد؟ این سوالی است که مقاله حاضر می پرسد. درحالیکه در کشورهای مبتنی بر قوانین عرفی، مطالعات علوم حقوقی و اجتماعی متعددی از دهه هفتاد قرن بیست میلادی تاثیرات جنسیت قاضی در صدور احکام قضایی را مورد بررسی قرار داده اند ، تعداد اندکی از اینگونه مطالعات با وجود چند استثنای نادر در کشورهای مبتنی بر قوانین مدنی صورت گرفته است. برای ما، به عنوان جامعه شناسان، پاسخگویی به این سوال طالب اقدامات احتیاطی معینی می باشد: در تحقیق و شناسایی تفاوت های عملی میان قضات مرد و زن، خطر بزرگ افتادن در "دام ذات" وجود دارد . رویکرد جنسیت و قضاوت  برای تحقیق، تاکید بر نوعی تجزیه و تحلیل تفاضلی که اغلب به سمت تفاسیر هنجاری (بدنامی اعمال یک جنسیت یا دیگری) و نادیده گرفتن سایر عوامل تفاضلی هدایت شده، دارد . با جمع آوری اطلاعات این بررسی ها، جنسیت را در اینجا تنها به عنوان یک متغیر توضیحی در نظر نگرفته ایم، بلکه به دنبال درک فرآیندهای جنسیت محوری که سبب ایجاد تفاوت ها یا شباهت ها در روشی که مردان یا زنان قاضی وظیفه خود را درک کرده و انجام می دهند، هستیم. به عبارت دیگر، درصورت وجود هر تفاوتی، باید آن تفاوت در رابطه دیده شود اما نه برای نشان دادن اختلافات طبیعت مرد و زن، بلکه برای نشان دادن مسیرهای اجتماعی متفاوت (خانوادگی، تحصیلی، حرفه ای). به همین منظور، ما نه تنها به تصمیمات گرفته شده توسط قضات، بلکه به چگونگی و دلایل بکارگیری حرفه قضاوت توسط آنها نیز پرداخته ایم، موضوعی که رزماری هانتر ازآن به عنوان فرآیند کیفی قضاوت یاد میکند .
یافته های ارائه شده در این مقاله براساس یک نظرسنجی جمعی مشمول از مجموع حدود پنجاه شرکت کننده معلم، پژوهشگر، دانشجوی جامعه شناسی می باشد . این بررسی از سال 2008 در واحدهای خانواده ی چهار دادگاه عالی در فرانسه با تفاوت در اشکال سازمانی (3 الی 12 دادگاه خانواده) و حوضه استخدام متناظر با حوزه قضاوت هرکدام، انجام گرفته است. بررسی ما شامل 28 قاضی مشغول به کار در دادگاه های خانواده که 20 نفر آنها را زنان و 8 نفرشان را مردان تشکیل میدادند، بود. پس از معرفی مختصر شرایط کاری قضات دادگاه های خانواده، نشان خواهیم داد که مردان و زنان این موقعیت را بنا به دلایل متفاوت و در مراحل متفاوتی از زندگی شغلی خود تقبل کرده اند، در نتیجه درک و تصور یکسانی از موقعیت خود ندارند. ما بوسیله بررسی تاثیر جنسیت قاضی بر تصمیمات گرفته شده در دادگاه های خانواده، نتیجه گیری خواهیم کرد.
مشاهدات دادرسی های انجام شده در زمان های مختلف و در انواع متفاوت فرآیند فسخ (طلاق با رضایت طرفین، طلاق غیر بلامنازع، دادخواهی پس از طلاق و تنازعات میان زوجین مجرد) هسته ی این پژوهش فرهنگ شناسی را تشکیل میدهند. سی و نه دادرسی نیم روزه انجام شده توسط 16 قاضی متفاوت مجموعا 330 پرونده توسط گروه های دونفره پژوهشگران مورد بررسی قرار گرفتند. این مشاهدات با بررسی حدود 100 پرونده قضایی متناظر با برخی از پرونده های مشاهده شده، به منظور قراردادن بهتر این مرحله شفاهی مربوط به حکم مکتوب، کامل شده اند. این بررسی ها توام با مصاحبات ضبط شده و ضبط نشده با 21 تن از قضات دادگاه خانواده، نیز بودند. به سبب آنکه تحقیقات میدانی ما در واحدهای خانواده دادگاه های عالی انجام شده اند و همچنین به دلیل اینکه غالبا مردمی که در دادگاه حضور داشتند ما را به عنوان متخصصین حقوق می پنداشتند، تصمیم بر این گرفتیم که با طرفین دعوی مصاحبه نداشته باشیم.
بُعد کمی این نظرسنجی برمبنای تحلیل و کدگذاری 400 پرونده قضایی می باشد. در هر یک از دادگاه های عالی ای که بررسی فرهنگ شناسی خود را انجام داده ایم، یک نمونه تصادفی متشکل از 100 پرونده آرشیو شده مابین 15 می و 15 ژوئن 2007 و سپس مابین 15 اکتبر و 15 نوامبر 2007 تهیه نموده ایم. در مرحله ورودی داده، پرونده ها به سه پایگاه داده متمایز با توجه به نوع رویه، تخصیص داده شده اند و اصل محرمانه بودن منبع نیز حفظ شده است، اگرچه هر تلاشی به جهت حفظ غنای بُعد زمانی این پرونده ها و نیز بجهت بازتاب تعدد دیدگاههای بیان شده، انجام گرفته است.

 1. واکنش قضات به انبوه دعاوی قضایی
در فرانسه، قضات دادگاه های خانواده (FCJ) را میتوان به عنوان "مامور اداری همتراز مردم" ، به دلیل رسیدگی به حجم کاری انبوه (تمامی طلاق ها بعلاوه تنازعات میان زوج های مجرد یا طلاق گرفته) در کشوری که مشاوره خانواده چندان رایج نیست، در نظر گرفت. بطور خلاصه، این کشور درعوض کاهش تعداد پرونده های واگذار شده به قضات، بوسیله انتخاب تنها یک قاضی (به جای یک هیئت) تقریبا در تمامی پرونده ها و مهمتر از همه ترغیب رضایت متقابل، تصمیم به تسهیل فرآیندهای قضایی گرفته است؛ عملی مترادف با اجرای سریع . بدین ترتیب، پرونده های خانواده قریب بر نیمی از دعاوی مدنی در دادگاه های عالی (TGI) را تشکیل می دهند. در سال 2010، 28 قاضی دادگاه خانواده مشغول به کار در چهار حوزه قضایی مورد بررسی ما، 21545 حکم صادر کرده اند، که به ازای هر قاضی معادل 769 حکم می باشد.
هر هفته، قضاتی که ملاقات میکردیم سه الی چهار دادرسی نیم روزه ی دادگاه خانواده تشکیل می دادند. هر جلسه 14 الی 15 پرونده را پوشش میداد: برخی از آنها به زمان دیگری موکول میشدند، سایر آنها هنگامی که طرفین در جلسه جاری به توافق رسیدند حکم بلاواسطه دریافت می کردند. برای بقیه پرونده ها ، قاضی ها به طرفین دعوی تاریخ صدور حکم (تقریبا دو یا سه هفته برای دادرسی های حل اختلاف و پرونده های غیرمربوط به ازدواج و یک الی دوماه برای مفاد حکم های طلاق) را اعلام میکنند و ظرف این مدت تصمیمات خود را در پرونده ای نوشته و تنظیم میکنند و آن را برای طرفین می فرستند. جدا از دادرسی ها، کتب تصمیمات بخش عظیمی از زمان را اشغال میکند، با اینکه قضات دادگاه های خانواده بعضی اوقات دادرسی های دادگاهی منطقه ای هم منعقد کرده، در دادگاه عالی جنایی حضور پیدا کرده و یا جانشین همکاران غایب خود در بخش های دیگر حوزه ی قضایی خود میشوند.
در زمانی که فعالیت های قضایی بطور فزاینده ای توسط شاخص های کمی ارزیابی میشوند، افزایش سریع حجم کاری در دادگاه های خانواده و مدت زمان صرف شده برای جریان پرونده در دادگاه، تبدیل موضوع نگران کننده ای برای مقامات سرپرست ،از وزارت دادگستری تا روسای واحدهای خانواده، شده است . انگیزه مدیریتی ورای این اصلاحات قانونی، حقانیت بیشتری نسبت به این نمایندگان معطوف میکند، این امر بوسیله شکستن استثناگرایی مرسوم در حقوق که _ با ایده آلهای مختص خود از منحصربفردی و قیاس ناپذیر بودن_ درطول تاریخ ارزش بر مشاوره نهاده و مانع تحمیل استانداردهای بهره وری قابل اجرا در سایر خدمات عمومی است، می باشد.
بنابراین، قضات دادگاه های خانواده در معرض محدودیت های بازدهی مدیریتی مشخص شده در "آمار" اداری خود بوده و به دقت مورد بررسی مدیران خود، به ویژه در خصوص تعداد و سرعت احکام صادره و کاهش حجم کارهای عقب افتاده، قرار میگیرند. قضات دادگاه های خانواده با کنترل اندکی که بر روی تعداد پرونده های مقرر در هرهفته دارند، باید "با این روند پیش بروند" به طوری که "غرق در حجم کاری زیاد" نشوند. در نتیجه زمان اختصاص داده شده به هر زوج، کوتاه است. در میان 330 پرونده ای که بررسی کرده ایم، میانگین مدت هر دادرسی 18 دقیقه بوده است (با دامنه ای از 2 الی 90 دقیقه). قضات طبیعتا مجاز به بکارگیری اقدامات تحقیقی (در تحقیقات اجتماعی خاص) یا استماع دادرسی فرزند به منظور جمع آوری اطلاعات اضافی، هستند، اما این اقدامات متشکل از هزینه های اضافی ای که باید توسط طرفین دعوی یادولت (در موارد کمک های عمومی) تقبل شود، هستند و از آنجاییکه زمان اتخاذ تصمیم را افزایش میدهند، کمتر مورد استفاده قرار میگیرند.
بنابراین، قضات دادگاه های خانواده در معرض امور متناقضی چون؛ متابعت از طرفین دعوی و اخذ تصمیمات منصفانه به منظور اجتناب از درخواست تجدید نظر، همزمان با انجام فوری کارها در صورت مواجهه با حجم کاری رو به افزایش می باشد. نظر براینکه اینگونه "تفکر حسابدارانه" (به بیان یکی از قضات) محتمل بر آسیب رساندن به "کیفیت" تصمیمات لازم میباشد، چندین قاضی دادگاه خانواده از این نوع تفکر انتقاد کرده اند. نشان خواهیم داد که قضات مرد و زن ،درعمل، بطور متفاوتی به این ماموریت غیر ممکن واکنش نشان میدهند. این به این معنی است که میتوانیم اعمال "زنانه تر" و یا "مردانه تر" ،که درواقع ناشی از تفاوت های موجود در مسیرهای شغلی هستند، را شناسایی کنیم. این مقاله ادامه دارد در بخش بعدی به قضات زن دادگاه نوجوان منتقل شده به دادگاه خانواده می پردازیم..........(سیارک)

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

15 هدیه مناسب برای عید

در
در حال حاضر عید بسیار نزدیک است و به زودی ما ماراتن سالانه را به نام "خرید هدیه برای دوستان و اقوام" آغاز می کنیم و هر کس نمی تواند بر این خرید غلبه کند. با این حال، اگر شما به دنبال هدیه ای مناسب برای شخصی که آشپزی را دوست دارد، هستید هدایای انتخابی ما را ببینید.
 
ما در  sayarak.com دوست داریم هدیه هایی را مناسب با سبک زندگی کاربران ارائه دهیم، بنابراین 15 وسیله در آشپزخانه را برای  کسانی که مایل به صرف وقت در آشپزخانه هستند انتخاب کرده ایم.
 

1. غلطک برش

هدیه مناسب برای عید
یک ابزار همه کاره برای کمک به ساخت رشته فرنگی خانگی، و همچنین خرد کردن پیاز یا سیر
 

2. مجموعه تزئین قهوه

هدیه مناسب برای عید
هدیه ای جالب برای عاشقان قهوه که نه تنها قدردانی طعم و مزه قهوه هستند ، بلکه تزیین قهوه هم برایشان مهم است.
 

3. مجموعه ای از نازل ها برای تزئین کیک

هدیه مناسب برای عید
 

4. دستگاه برش چند منظوره سبزیجات

این وسیله سبک و چند کاره نه تنها انگشتان شما را از صدمات محافظت می کند، بلکه باعث می شود که روند آشپزی را با سرعت قابل توجهی انجام دهید.
 

5. قاشق اسکوپ

قاشق اسکوپ
هدیه ای عالی برای کسانی که دوستدار کیک  های پودری هستند.با این قاشق می توانید به راحتی و  قلقلی برای هر منظوری آماده کنید.
 

6. صفحه یخ زدای سریع

هدیه مناسب برای عید
طرفداران ذخیره مواد غذایی برای آینده مطمئنا از این وسیله لذت خواهند برد ، که سرعت باز شدن  هر غذای یخ زده را افزایش می دهد، و هم چنین زمان پخت و پز را سریع تر می کند.
 

7. حکاکی روی میوه ها و سبزیجات

وسیله حکاکی روی میوه ها و سبزیجات

کسانی که می خواهند هنر تزیین میوه ها و سبزیجات را به کار گیرند - حکاکی تزئینی سبزیجات و میوه ها - باید از مجموعه ای از چاقوها و ابزارهای دیگر که به ایجاد شاهکارهای واقعی کمک می کند استفاده کنند.

 

8.تابه چند منظوره

تابه چند منظوره

این تابه به شما اجازه می دهد تا غذاهای مختلف را همان زمان و بدون استفاده از روغن آماده کنید.

 

9. دستگاه برای ساخت صبحانه 3 در 1

هدیه مناسب برای عید
هدیه ای عالی برای کسانی که عاشق صبحانه کامل هستند، اما زمان کافی برای تهیه آنها ندارند. این یک دستگاه "ترکیبی" از گرمکن، پخت و پز و قهوه ساز است .
 

10. وسیله برای آماده کردن سوسیس

هدیه مناسب برای عید
 
اگر شما یا دوستتان می خواهید سوسیس خانگی تهیه کنید، این دستگاه غیر معمول که اجازه می دهد سوسیس با قطر های مختلف تهیه کنید برای این منظور مناسب است.
 

11. قالب برای شکلات

هدیه مناسب برای عید
هدیه ایده آل برای کسانی که دوست دارند شکلات و کوکی های غیر معمول آماده کنند مجموعه ای از قالب های سیلیکونی است که در گرما یا سرما خراب نمی شوند.
 

12. رول پین (وردنه) با طرح های حکاکی شده

رول پین (وردنه) با طرح های حکاکی شده
فقط با یک حرکت، این پین نورد خمیر را به کوکی های طرح دار خاص تبدیل می کند با تصاویر سه بعدی .

13. برای سیب زمینی پخته

هدیه مناسب عید
با استفاده از این وسیله، می توانید در چند ثانیه از سیب زمینی و سایر سبزیجات مانند گل کلم پوره درست کنید.
 

14. قالب های سیلیکون برای کیک های سه بعدی

قالب های سیلیکون سه بعدی
 
تهیه کیک هایی که به نظر می آیند از آینده برای ما به ارمغان آورده شده، بسیار آسان است: شما فقط باید از ظروف پخت مخصوص استفاده کنید .
 

15. ماشین برای برش رشته فرنگی

 برش رشته فرنگی
اگر شما یا دوستانتان به راویولی های خانگی و نودل ها علاقه دارید، این وسیله برش ، که نه تنها خمیر را رول می کند، بلکه آن را به رشته های باریک و طولانی برش می دهد، علاقمند می شوید.
 
آیا شما قبلا برای خرید هدیه عید تصمیم گرفته اید؟
 

نظرات

۱۳۹۹/۱/۵چگونه میتوان خرید

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه خورشت چغاله بادام

در

مواد لازم برای 6 نفر:

  • پیاز 2 عدد (بزرگ)
  • گوشت نیم کیلو(خورشتی )
  • چغاله بادام نیم کیلو
  • نعناع تازه 150 گرم
  • جعفری تازه 350 گرم
  • زردچوبه 1 قاشق چایخوری
  • آب لیمو ترش یا آبغوره نصف استکان
  • روغن
  • نمک و فلفل به میزان لازم

 

طرز تهیه خورشت چغاله بادام:

 ابتدا پیازهای خلال شده را در قابلمه ای  سرخ کرده.در این هنگام  زردچوبه را اضافه و قطعات گوشت خورشتی را نیز به همراه چغاله ها که چوب انتهای آنها گرفته شده است، به پیاز داغ اضافه کرده و با هم تفت دهید.

بعد از مرحله تفت دادن، 4 لیوان آب در قابلمه ریخته نمک و فلفل را نیز به مقدار لازم اضافه کنید.حالا شعله اجاق گاز را کم کرده و بگذارید تا مواد خورشت آرام آرام بپزند. پخت چغاله نیز مانند پخت گوشت به زمان زیادی نیاز دارد .(سیارک)

در فاصله پخت گوشت و چغاله، نعناع و جعفری را خرد کرده و در مقداری روغن تفت داده شود(بهتر است سبزی ها را زیاد سرخ نکنید زیرا باعث تلخی و سیاهی خورشت شما می شود). بعد از آنکه گوشت خورشت نیم پز شد، مخلوط نعنا و جعفری سرخ شده را به آن اضافه کرده و بگذارید خورشت جا بیفتد. سپس حدود 15-30 دقیق پیش از سرو غذا چاشنی ترشی را اضافه کنید. این چاشنی با توجه به ذائقه شما می تواند متفاوت باشد. پس از آنکه ترشی مورد نظر خورشت را مزه دار کرد، آن را به همراه پلو سرو کنید.نوش جان

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه خورشت گوجه سبز

در

مواد لازم برای 6 نفر:

گوشت گوسفند                         نیم کیلو

سبزی(تره جعفری نعنا)              نیم کیلو

گوجه سبز                                 نیم کیلو

پیاز بزرگ                                    1عدد

ادویه(دارچین،زرد چوبه،زعفران)   به مقدار لازم

نمک فلفل روغن                       به میزان لازم

آب لیمو یا آبغوره                      نصف استکان

 

طرز تهیه:

ابتدا گوشت های تکه شده را با پیاز سرخ کرده و ادویه ها را اضافه می کنیم سپس با 4-3 لیوان آب می گذاریم بپزد،سبزی خرد شده را با کمی روغن سرخ کرده و به گوشت اضافه کرده،می گذاریم با حرارت ملایم بپزد تا جا بیافتد.(سیارک)

در مرحله آخر(20-15 دقیقه آخر پخت) گوجه سبز و نمک را به خورشت اضافه می کنیم  برای ترشی خورشت می توان از آبلیمو یا آبغوره استفاده کرد.(به جای گوشت گوسفند از گوشت مرغ هم می توان استفاده کرد)نوش جان

نظرات

در ادامه بخوانید...

8 راز زیبایی پوست افراد مشهور

در

بدون قرارداد سنگین چند میلیون دلاری ، چهره ی بی عیب افراد مشهور مورد علاقه ی ما ممکن است تقریبا غیر ممکن و دست نیافتنی به نظر برسد. ولی متخصص مراقبت های پوستی ستاره ها ،سیلا رازهایی دارد که برای رسیدن به درخشندگی زیبای پوست که در رویاهایتان به آن می اندیشید ، به آن نیاز دارید.(سیارک)

 

 چگونه روی رد کارپت(فرش قرمز) حاضر شوید ‌- پوست آماده ی زیبا تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد ولی سیلا ، زیبایی شناس ارشد اینجاست که به شما کمک کند. او با با همه ی افراد مشهور کار می کند ، و همه ی روش هایش را به ما نشان داده و شما ، حقه های مرموز چندلایه ای او را باور نخواهید کرد که آنها را در اینجا با ما در میان می گذارد. به طور دقیق ، برخی از بهترین نکته های او را بررسی کنید تا بهترین صورت را داشته باشید و برنامه ی روتین مراقبت از پوستی را ادامه دهید که واقعا موثر است.

پیشنهاد شما برای زنان پرمشغله که زمان زیادی در فهرست برنامه های خود ندارند ولی می خواهند پوست خوبی داشته باشند ، چیست ؟

در واقع شما به رژیم پوستی 12 مرحله ای نیاز ندارید تا پوست خوبی داشته باشید. برای یک خانم شاغل ، شما می توانید رژیم های شبانه و صحیح خود را به سه مرحله تقسیم کنید. در صبح ، با یک پاک کننده ی مناسب و مرطوب کننده ، صورت خود را تمیز کرده و با دستمال صورت آن را پاک کنید تا لایه برداری نیز انجام شود. بعدا ، با مرطوب کننده ی SPF از پوست حمایت کنید و سپس در عصر ، آرایش خود را برداشته ، پاکسازی کرده و مرطوب کنید. بنابراین سه مرحله در صبح و سه مرحله در شب وجود دارد.

مهمترین بخش روتین برنامه ی مراقبت از پوست چیست ؟

پاکسازی و تداوم . اگر شما به خوبی پاکسازی کنید ، می توانید منافذ پوست خود را نیز ببندید و بعدا مرطوب کننده بزنید وگرنه سرمی که از آن استفاده می کنید موثر نخواهد بود و پوست شما را به آن مرحله ای که شما می خواهید ، نخواهد رساند.

آیا محصولات جهانی وجود دارد که زنان باید در برنامه ی روتین مراقبت از پوست خود قرار دهند ؟

قطعا ، شما باید یک پاک کننده ی ملایم و کرم مانند ، یک سرم  سرشار از ترکیبات ویتامین C ، پپتید ، سلول های ساقه ی گیاهی و نیز ضد آفتاب طیف – گسترده با مینیمم SPF‌  30 داشته باشید.

موثرترین روش برای لایه برداری پوست کدام است ؟ چگونه روی پاکسازی شما اثر می گذارد ؟

لایه برداری مهم است ، من حداقل استفاده ی یک یا دوبار در هفته لایه بردار را توصیه می کنم....انجام این مرحله قبل از پاکسازی اهمیت دارد، بنابراین پوست مرده را بردارید و سپس پوست سالم زیرین را شستشو دهید. تمیز کردن در صبح  برای رفع چربی مازاد پوست ، و سپس در شب برای برداشتن آرایش ،‌ همیشه اهمیت دارد.

آیا شما اعتقاد دارید که زنان می تواند پوست خوبی داشته باشند یا تصورتان این است که ژنتیک نقش بسیار زیادی در تعیین کیفیت پوست دارد ؟

همه ی زنانی پوست خوب دارند که زمان لازم را صرف آن می کنند و این کار شامل سبک زندگی و رژیم غذایی است. بنابراین ، همه ی مردم مستعد آکنه و دیگر مشکلات پوستی هستند ولی به نظر من همه ی زنان می توانند پوست خوبی داشته باشند.

آیا شما به ما راز نهایی مراقبت از پوست امی روسوم را می گویید ؟

نه ! ولی او درمان های مرتب چهره را بدست آورده و امی واقعا یک سبک زندگی فعال و سالم را پذیرفته است. او هنوز جوان است ، که به داشتن پوست خوبش نیز کمک می کند !

افراد مشهور چه کار می کنند که متوسط زنان می توانند آن کارها را در برنامه های روتین خود وارد کنند ؟

ویزیت یکی از کلینیک های ما هفته ای یکبار ، دوامی ندارد ، ولی شما به راحتی می توانید ماهی یکبار برای صورت برنامه ریزی کرده یا برای توسعه ی برنامه ی درمانی خانگی ، با متخصصان زیبایی کار کنید.

آیا نکات پایانی دیگری دارید که به خوانندگان ما بگویید ؟

مرطوب باشید و  سالم بمانید ، ولی رژیم واقعا اهمیت بسیار زیادی دارد ؛ ما دیگر نوشابه های گازدار  نمی نوشیم و  همبرگر نمی خوریم و انتظار داریم که پوست خوبی داشته باشیم . البته در نظر گرفتن چیزهایی که وارد بدن خود می کنیم نیز اهمیت دارد. (سیارک)

پست های مرتبط :

ماسک ضدچروک و شفاف کننده صورت

ماسک ماست و نسکافه

درمان کک و مک با ماسک ماست ترش

ماسک لایه بردار ملایم

محلول ضد چروک برای صورت و بدن بسازید

6 مکمل برای داشتن پوستی درخشان و موهایی زیبا

8 راز زیبایی پوست افراد مشهور

غذاهایی که برای پوست خشک مناسب هستند

با این راهکارها چین چروک صورت را کمتر کنیم

چگونه ماسک‌های صورت آووکادوی طبیعی بسازیم؟

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات خود را در رابطه با این پست و میزان مفید بودن آن را با ما به اشتراک بگذارید. 

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸همشون جراحی می کنن وگرنه پیری که به سراغ همه میاد

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه ترشی بامیه و سالاد میگو

در

مواد لازم
1 (3 اونس یا 85 گرم) بسته میگو و خرچنگ جوشیده شده
1/2 1 پوند یا 680 گرم میگوی خام متوسط ، پوست کنده و پاک شده 
1/2 فنجان بامیه ی ترشی شیرین-داغ برش خورده
1(4 اونس) شیشه ، فلفل شیرین برش خورده و آب کشی شده
1/3 فنجان مایونز
3 قاشق سوپخوری پیاز قرمز ریز شده
1/2 قاشق سوپخوری ترشه ی پوست لیموترش
3‌ قاشق سوپخوری آب لیموترش
1/4‌ چایخوری فلفل
1/8 قاشق چایخوری نمک
3 عدد آووکاودی بزرگ ، برش خورده


طرز تهیه
1.  8 فنجان آب را در یک قابلمه ی سه کووارتی جوشانده و سپس خرچنگ را نیز بجوشانید و به مدت 5 دقیقه بگذارید تا بپزد. میگو را به آن اضافه کرده ؛‌ در قابلمه را گذاشته و از روی حرارت بردارید و به مدت 10 دقیقه کنار گذاشته یا بگذارید میگوها صورتی شود. آبکشی کرده و به مدت 10 دقیقه بگذارید خنک شود.
2.  در این ضمن ، بامیه ی ترشی ، فلفل شیرین خرد شده را با 6 مواد دیگر ، با هم ترکیب کرده و میگو را اضافه کنید و فورا با برش های آواکادو سرو کرده یا در آن را گذاشته و بگذارید برای خوردن ، سرد و آماده شود. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

نظرات

در ادامه بخوانید...