سبک زندگی

مراسم عجیب غریب ازدواج در سراسر جهان

مراسم عجیب غریب ازدواج

ازدواج یک مراسم زیبا است که اتحاد دو نفر را نشان می دهد. هر فرهنگ مراسم ازدواج مخصوص به خود را دارد، که به طور معمول با سبک زندگی، دین و سنت های یک منطقه خاص همراه است. اما باید گفت که در میان تعداد زیادی از سنت های ازدواج، رک و پوست کنده بگوییم بعضی از این مراسم خیلی عجیب غریب هستند.این موارد عجیب غریب، مورد بحث قرار خواهند گرفت.

 

1. مراسم عجیب غریب ازدواج در فرانسه

 

مراسم عجیب غریب ازدواج

ازدواج دلیلی برای شورش

در فرانسه، هنگامی که ازدواجی صورت می گیرد (به خصوص زوج های جوان)، دوستان و خانواده در بیرون خانه جمع می شوند و زدن به پشت قابلمه هاو تابه ها سر و صدا می کنند و با صدای بلند آواز می خوانند. عروس و داماد باید برای این بازدیدکنندگان نوشیدنی و میان وعده ها را بیاورند و گاهی اوقات حتی پول به آنها پرداخت کنند تا آنها خانه را ترک کنند و دیگر برنگردند. در موارد شدیدتر، اگر مهمان ها نادیده گرفته شوند، به خانه میآیند و داماد را می ربایند و به مکانی دور و ناشناخته می برند. سپس لباسش رامی گیرند و مجبورش می کنند راه خود را تا حانه پیدا کند. این سنت با نام "شاروی" (aka "shivari") در قرون وسطی به وجود آمد. با این حال، این سنت هنوز برای سرگرمی انجام می شود.

 

 

2.مراسم عجیب غریب ازدواج در موریتانی

مراسم عجیب غریب ازدواج

هر چه عروس چاقتر، مطلوب تر.

در موریتانی، دخترهر چه چاق تر، جذاب تر است. به همین دلیل است که پدر و مادر در تابستان دختران خود را (بعضی از سن پنج سالگی) به "اردوگاه های چربی" می فرستند تا افزایش وزن به دست آورند. این سنت به عنوان Lebluch شناخته می شود. دختران مجبور به خوردن مقدار زیادی غذای بی نظیر هستند و در بعضی موارد حتی مجبور می شوند آنها را بخورند. این دختران روزانه 16000 کالری مصرف می کنند.

این عمل ناشی از این اعتقاد بود که هیکل یک زن نماد و میزان ارزش آن در قلب شوهرش است. اندازه زن نیز ثروت شوهر را نشان می دهد. همسر چاقتر پس شوهر او  ثروتمندتر است . وقتی زمان عروسی می رسد، مرد و خانواده اش عروس را انتخاب می کنند و با خانواده اش وارد توافق می شوند. دختر چاقتر ، بیشتر مورد پسند واقع می شود.

 

 

3.مراسم عجیب غریب ازدواج در اسکاتلند

مراسم عجیب غریب ازدواج

"Blackening" سفارشی ازدواج سنتی اسکاتلندی است.

"Blackening" یک ازدواج سفارشی سنتی اسکاتلندی است که قبل از مراسم ازدواج برای نشان دادن مشکلات ازدواج انجام می شود.بهترین دوستان و اعضای خانواده، عروس، داماد و یا هر دو را با چیزهای چندش و منزجر کننده (مثلا با تخم مرغ، مخاطی از ماهی های مرده، مواد غذایی فاسد، ماست، قارچ، گل و یا آرد) کثیف می کنند... و  سپس آنها را به وسیله کامیون به شهر می برند اعتقاد بر این است که پس از انجام این سنت عجیب غریب، زن و شوهر می توانند به تمام مشکلات و مصیبت های بعد از ازدواج غلبه کنند. Blackening به طور عمده در مناطق روستایی شمال شرقی اسکاتلند انجام می شود.

 

 

4. مراسم عجیب غریب ازدواج در چین

مراسم عجیب غریب ازدواج

مردم چینی در توجیه این سنت که عروس باید در مراسم ازدواج گریه کنند معتقدند که این عمل می تواند نشاندهنده ابراز قدردانی و عشق عروس به والدین و سایر اعضای خانواده خود باشد.اما همه چیز به این سادگی نیست - عروس یک ماه قبل از ازدواج، هر شب یک ساعت با صدای بلند شروع به گریه می کند. 10 روز پس از آن، مادر عروس به او می پیوندد و آنها با هم گریه می کنند، سپس مادر بزرگ عروس و سایر بستگان اضافه می شوند. اشکها از ناراحتی نیست، بلکه از شادی و امید است.

 

 

5. مراسم عجیب غریب ازدواج در بورنئو

ما سه روز کثیف هستیم

اکثر مردم Tidong که در بورنئو زندگی می کنند، بسیاری از سنت های ازدواج را دیده اند، که عجیب ترین آنها زوج ها را تا سه روز پس از ازدواج از حمام رفتن منع می کنند.همچنین عروس و داماد نباید سه روز از یک توالت مشترک استفاده کنند. اگر آنها در طول این مدت از حمام استفاده کنند، اعتقاد بر این است که ازدواج به سبب خیانت یا حتی مرگ فرزندان خود در دوران زایمان یا پس از زایمان ناموفق خواهد شد. پس از سه روز،بالاخره تازه عروس و داماد  به حمام می روند و آنها مجاز به بازگشت به زندگی عادی می شوند.

 

 

6. مراسم عجیب غریب ازدواج در چین / مغولستان

مراسم عجیب غریب ازدواج

کبد مرغ و ازدواج

داورها در چین و مغولستان از راه منحصر به فرد برای انتخاب یک ازدواج استفاده می کنند. آنها برای مناسب بودن این ازدواج از مرغ استفاده میکنند. مرغ را سر بریده و اندام های داخلی را بررسی می کنند. اگر کبد مرغ سالم باشد،عروس و داماد تاریخ ازدواج را تنظیم می کنند و برنامه ریزی ازدواج را آغاز می کنند. با این حال، اگر کبد مرغ بیمار باشد، این ازدواج صورت نمی گیرد. پس از مدتی، این زن باید این روند را تا زمانی که یک مرغ با یک کبد سالم پیدا کند تکرار کند.

 

 

7. مراسم عجیب غریب ازدواج در هند

مراسم عجیب غریب ازدواج

در برخی از نقاط هند، سازگاری با ابعاد گوناگون در مراسم ازدواج و مراسم ازدواج نقش مهمی ایفا می کند. اگر عروس با "نشانه مریخ" متولد شده باشد، اعتقاد بر این است که او لعنت شده است و شوهرش خیلی زود می میرد. برای شکستن این نفرین، او ابتدا باید با یک درخت موز ازدواج کند!!!

این درخت سپس بریده و سوزانده می شود، بعد لعنت می شود. با این حال، این عمل در هند غیرقانونی شناخته شده است، زیرا اعتقاد بر این است که حقوق زنان را نقض می کند. با این حال، مردم هنوز آن را انجام می کنند، و حتی برخی از ستارگان بالیوود، مانند ایشواریا رای، با یک درخت ازدواج کرده اند.

 

 

8. مراسم عجیب غریب ازدواج در ولز

مراسم عجیب غریب ازدواج

میخواهید ازدواج کنید - قاشق بسازید

از قرن 17 میلادی، ولز یک سنت منحصر به فرد و خنده دار دارد. مرد جوان یک تکه چوب را برمی دارد و به آرامی یک قاشق از آن درست می کند. سپس او را به عنوان نشانه ای از عشق و اهداف جدی به زنی که دوست دارد، می دهد. قاشق نماد تعامل بین زن و شوهر است. این "قاشق عشق" همچنین به عنوان قولی شناخته می شود که داماد هرگز عروس را گرسنه نخواهد گذاشت. الان قاشق های عشق را می توان خریداری کرد. آنها همچنین به عنوان هدیه برای سایر موارد خاص، مانند تولد و ...هم هدیه داده می شوند. یک سنت مشابه نیز در سایر نقاط اروپا یافت می شود.

 

 

9. مراسم عجیب غریب ازدواج در ماسایی

مراسم عجیب غریب ازدواج

تف، رفقا!

ازدواج در Maasai بسیار پیچیده است و شامل بسیاری از سنت ها. با این حال، غیر معمول ترین آداب و رسوم مربوط به تف کردن است. پس از این که برای ازدواج عروس و داماد توسط هر دو خانواده توافق شده، تاریخ ازدواج تعیین شده است حال در روز عروسی، بزرگان در مقابل خانه عروس برای جشن مراسم ازدواج جمع می شوند. عروس در یک لباس رنگارنگ و زیبا با گردنبند از مهره های رنگارنگ آماده می شود. پس از آن، پدر دختر بر روی سر و سینه عروس تف می اندازد. اعتقاد بر این است که تف کردن به موفقیت زندگی خانوادگی عروس کمک می کند.

 

 

10. مراسم عجیب غریب ازدواج در هندوستان

مراسم عجیب غریب ازدواج

سنت ازدواج غیر معمول دیگر توسط Tamil Brahmins در جنوب هند صورت می گیرد. در یکی از مراسم ازدواج در این منطقه، داماد باید تظاهر کند که نظرش در مورد ازدواج تغییر کرده است و به صومعه می رود، در حالی که اعضای خانواده اش از او میخواهند که ازدواج کند. یک کشیش که وظایف خود را در ازدواج انجام می دهد نیز تلاش می کند تا نظر داماد را تغییر دهد. پس از این، داماد در نهایت به سالن مراسم ازدواج می رود، خانواده عروس از وی استقبال می کنند و مراسم ازدواج شروع می شود.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


تصور کنید که شما در یک مراسم عروسی هستید، مهمانان زیادی وجود دارند

عروسی فریبنده: چرا دختران ویتنامی بصورت جعلی ازدواج می کنند

تصور کنید که شما در یک مراسم عروسی هستید، مهمانان زیادی وجود دارند

یکی از لحظات کلیدی هر عروسی عکس های عروس است.

عکس عروس قبل و بعد از آرایش

یکی از لحظات کلیدی هر عروسی عکس های عروس است.

عروسی یکی از مهم ترین وقایع در زندگی هر دختر است.

سه نسل با یک لباس عروسی، مادربزرگ، مادر، دختر، عکس عروسی 15 مادربزرگ

عروسی یکی از مهم ترین وقایع در زندگی هر دختر است.

ازدواج در تمام نقاط دنیا با روایت ها، افسانه ها و خرافه هایی همراه است. در ایران اگر قیچی و آینه و شمعدان بازیگران اصلی خوش یمنی و بدیمنی مراسم عقد هستند، خارجی ها بهانه های بامزه تری برای ...

خرافات جالب در مورد عروسی

ازدواج در تمام نقاط دنیا با روایت ها، افسانه ها و خرافه هایی همراه است. در ایران اگر قیچی و آینه و ش...

جشن های عروسی همیشه با هم متفاوت است زیرا به سلیقه، شخصیت و بودجه مالی افراد مربوط می شود. این تفاوت در میان چهره های سرشناس، هنرمندان یا شخصیت های موفق جهان نیز به چشم می خورد. برخی از آن ...

جشن عروسی موفق ترین چهره های جهان

جشن های عروسی همیشه با هم متفاوت است زیرا به سلیقه، شخصیت و بودجه مالی افراد مربوط می شود. این تفاوت...

دشواری دسترسی به نیازهایی اولیه مانند آب و غذا تعداد بسیار زیادی از کودکان آواره روهینگیایی را معرض خطر ازدواج اجباری قرار داده‌است.  در ماه نوامبر سال جاری آلیسون جویس یکی از عکاسان آزانس ...

ازدواج اجباری کودکان آواره روهینگیایی

دشواری دسترسی به نیازهایی اولیه مانند آب و غذا تعداد بسیار زیادی از کودکان آواره روهینگیایی را معرض ...

روابط در هالیوود می تواند بسیار مشکل زا و با فراز و نشیب های فراوان همراه باشد. نیاز مبرم حرفه و هنر برای سفرهای بسیار و دور بودن طولانی از خانه، جنجال ها در رسانه های اجتماعی و اخبار درست ...

زوج های مشهور هالیوودی که بیش از یک بار مراسم عروسی گرفتند

روابط در هالیوود می تواند بسیار مشکل زا و با فراز و نشیب های فراوان همراه باشد. نیاز مبرم حرفه و هنر...

هیچ نیروی دیگری نمی تواند به اندازه فروپاشی پیوند ازدواج باعث دشواری و نگونبختی بشری شود

آیا ازدواج مهم است؟

هیچ نیروی دیگری نمی تواند به اندازه فروپاشی پیوند ازدواج باعث دشواری و نگونبختی بشری شود

«عشق و ازدواج/ مانند اسب و درشکه همیشه همراه همند/... شما نمی توانید یکی را بدون دیگری داشته باشید.»

عشق و ازدواج

«عشق و ازدواج/ مانند اسب و درشکه همیشه همراه همند/... شما نمی توانید یکی را بدون دیگری داشته باشید.»...

ببینید مرد شما کدوم یکی از این آقایان است.

آقایان 3 دسته هستند، مرد مورد علاقه شما کدومه؟

ببینید مرد شما کدوم یکی از این آقایان است.

در حدود 200 هزار زوج این سبک زندگی را انتخاب کرده اند و در اتاق های مختلف ....

چرا کارشناسان می گویند همسران در تخت های جداگانه بخوابند

در حدود 200 هزار زوج این سبک زندگی را انتخاب کرده اند و در اتاق های مختلف ....

ازدواج با آنها شما را به دردسر می اندازد.

ازدواج با این تیپ مرد‌ها اشتباه است

ازدواج با آنها شما را به دردسر می اندازد.

رابطه ي كودك و والدين بي شك از مهم ترين پيوندهاي خانوادگي است.

روابط عاطفی در خانواده

رابطه ي كودك و والدين بي شك از مهم ترين پيوندهاي خانوادگي است.

سرپرست اداره اعتبارات بانک مرکزی پیش بینی کرد کار پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ازدواج از اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت آغاز شود.

وام ازدواج 15 میلیون تومان شد البته با ضامن بیشتر

سرپرست اداره اعتبارات بانک مرکزی پیش بینی کرد کار پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ازدواج از اواخر فر...

چرا من هنوز مجرد هستم؟

چرا من هنوز مجردم؟

چرا من هنوز مجرد هستم؟

 این زن همیشه سبک پسرانه لباس می‌پوشید و رفتار می‌کرد

ازدواج عجیب دختری که با لباس داماد با دو زن همزمان ازدواج کرد(عکس)

این زن همیشه سبک پسرانه لباس می‌پوشید و رفتار می‌کرد

sayarak.com می خواهد معنی و مفهوم تاتو های خطرناکی را در جهان به شما نشان دهد

معنی خطرناک ترین تاتو 16 تاتو

sayarak.com می خواهد معنی و مفهوم تاتو های خطرناکی را در جهان به شما نشان دهد

ما در  sayarak.com آموخته ایم که ویژگی های فرهنگی، ژاپن را از بقیه جهان متمایز

10 چیز که فقط در ژاپن می بینید، حتی اگر در سراسر جهان سفر کنید

ما در  sayarak.com آموخته ایم که ویژگی های فرهنگی، ژاپن را از بقیه جهان متمایز

15 عکس از اینکه جهان برای افراد قد بلند طراحی نشده است

شواهدی مبنی بر اینکه جهان برای افراد قد بلند طراحی نشده است

15 عکس از اینکه جهان برای افراد قد بلند طراحی نشده است

کانادا اغلب با زمستان بی انتها و یخ در خیابان ها تداعی می شود.

کل جهان معتقدند که کانادا بهشتی بر روی زمین است

کانادا اغلب با زمستان بی انتها و یخ در خیابان ها تداعی می شود.

این هدیه ها علاوه بر این که، دلیل ناخشنودی زنان نه تنها در 8 مارس، بلکه همچنین

اشتباهاتی در خرید هدیه برای دختران

این هدیه ها علاوه بر این که، دلیل ناخشنودی زنان نه تنها در 8 مارس، بلکه همچنین

یک دانش آموز محلی 15 جراحی انجام داده است تا ظاهرش شبیه به عروسک باربی شود

15 عمل جراحی پلاستیک برای تبدیل شدن به عروسک باربی

یک دانش آموز محلی 15 جراحی انجام داده است تا ظاهرش شبیه به عروسک باربی شود

چگونه بنای یادبود زن با کیف دستی در سوئد ظاهر شد و چرا به یک نماد شجاعت تبدیل شد

چگونه بنای یادبود زن با کیف دستی در سوئد به نماد شجاعت تبدیل شد

چگونه بنای یادبود زن با کیف دستی در سوئد ظاهر شد و چرا به یک نماد شجاعت تبدیل شد

ما در sayarak.com از مزایای برخی عادت بد آگاه شدیم و می خواهیم

10 عادت بد که واقعا به ما کمک می کند

ما در sayarak.com از مزایای برخی عادت بد آگاه شدیم و می خواهیم

این دختر 13 جراحی پلاستیک  را انجام داد تا شبیه ایوانکا ترامپ شود.

جراحی پلاستیک برای شبیه شدن به ایوانکا ترامپ

این دختر 13 جراحی پلاستیک  را انجام داد تا شبیه ایوانکا ترامپ شود.

کوزه های سنگی غول پیکر هزاران ساله، مورخان درباره هدف آن بحث می کنند.

رمز و راز لائوس: کوزه های سنگی غول پیکر

کوزه های سنگی غول پیکر هزاران ساله، مورخان درباره هدف آن بحث می کنند.

عکس های دیده نشده از تخت جمشید، گوشه ای از بی مهری به این میراث فرهنگی و گردشگری

عکس های دیده نشده از تخت جمشید

عکس های دیده نشده از تخت جمشید، گوشه ای از بی مهری به این میراث فرهنگی و گردشگری

تاریخ شب یلدا 1397 یا شب چله سال 1397، جمعه 30 آذر آخرین شب پاییز

شب یلدا: ایرانی ها طولانی ترین شب سال را جشن می گیرند

تاریخ شب یلدا 1397 یا شب چله سال 1397، جمعه 30 آذر آخرین شب پاییز

در شروع دوره صنعتی، کارخانجات اساسا برای تولید محصولات از ماشینها استفاده میکردند

تاثیرات تکنولوژی و در دسترس بودن اطلاعات

در شروع دوره صنعتی، کارخانجات اساسا برای تولید محصولات از ماشینها استفاده میکردند

مطالعه ی موردی قوم نگاری یک روش فراهم آوردن روشی تجربی برای ّحل مسائل یا درک فرهنگ سازمانی شرکت می باشد.

روش تحقیق قوم نگاری چیست؟

مطالعه ی موردی قوم نگاری یک روش فراهم آوردن روشی تجربی برای ّحل مسائل یا درک فرهنگ سازمانی شرکت می ب...

پدیده ای به نام "معروف شدن احمقها"

اینستاگرام فضایی برای به اشتراک گذاشتن بی هنری! فرصتی که ما در اختیار احمقها میگذاریم

پدیده ای به نام "معروف شدن احمقها"

با مشارکت در آموزش ورزش دانش اموزان می توانند به مقاصد زیر دست پیدا کنند

آموزش ورزش چیست و چگونه عمل میکند؟

با مشارکت در آموزش ورزش دانش اموزان می توانند به مقاصد زیر دست پیدا کنند

به‌طور مشخص یک‌روند مقایسه‌ای زمانی در اینجا وجود دارد که زمانی فعال می‌شود که نژاد به‌عنوان عامل مهمی مطرح شود

انعکاس فرهنگ در زمان

به‌طور مشخص یک‌روند مقایسه‌ای زمانی در اینجا وجود دارد که زمانی فعال می‌شود که نژاد به‌عنوان عامل مه...

 مفهوم غربی اصالت در ارزش مکان های میراث فرهنگی بسیار مهم تلقی شده است.

اصالت در مناظر فرهنگی بومی

مفهوم غربی اصالت در ارزش مکان های میراث فرهنگی بسیار مهم تلقی شده است.

کار فرهنگی ، چیزی نیست که بتوان با کاشتن آن را وارد کرد

شما می توانید مدیریت را خریداری کنید ولی فرهنگ ، تعهد و فداکاری قابل خریدن نیستند

کار فرهنگی ، چیزی نیست که بتوان با کاشتن آن را وارد کرد