چگونه می توان تا صد سالگی زنده ماند؟

در

البته همیشه تا حدودی در خصوص آمار و ارقامی که توسط سازمان های گوناگون اعلام می شوند، امکان رخ دادن اشتباه وجود دارد، با احتساب این خطای اجتناب ناپذیر در خصوص آمار و ارقام، می توان عنوان کرد که  حدود هشتاد هزار فرد در ایالات متحده آمریکا وجود دارند که سن شان از مرز صد سال می گذرد؛ به عبارت دیگر می توان عنوان کرد که به ازای هر صد هزار نفر، بین ده تا بیست نفر سن شان از صد سال می گذرد. البته طبق بررسی های انجام شده در مرکز سلامت ایالات متحده آمریکا، انتظار می رود تعداد این افراد تا سال 2050 از مرز یک میلیون نفر نیز بگذرد. حال اگر قصد داشته باشید نام تان در میان این افراد جای گرفته و عمری تا این حد طولانی داشته باشید، تنها نمی توانید به داشتن ژن خوب اکتفا کنید و باید اقداماتی برای دست یابی به این مهم در پیش گیرید. اگر بخواهیم نظریه هایی که در خصوص داشتن زندگی سالم و عمری طولانی مطرح هستند را در نظر بگیریم، باید عنوان کنیم که بیشتر افراد از این گونه مسائل آگاهی دارند؛ برای نمونه این که نباید سیگار بکشند و یا این که مصرف بیش از اندازه مشروبات الکلی دردسر ساز خواهد بود، ورزش کردن، چگونگی رژیم غذایی روزانه و ... . اگر چه تمامی این مطالب پایه و اساس داشتن زندگی سالم و طولانی را تشکیل می دهند، دست یابی مؤثر به این مهم کمی پیچیده تر است. با سیارک همراه باشید تا اطلاعات دقیق تری در این خصوص در اختیارتان قرار دهیم و شما را با راهکار هایی آشنا کنیم که با به کار گیری آن ها قادر خواهید بود عمری طولانی تر و سالم تر داشته باشید.

تا جایی که امکان دارد از خوردن غذا های رستوران ها و سایر غذا های آماده خود داری کنید

بنا به اطلاعات منتشر شده توسط مرکز سلامت و تحقیقات جان هاپکینز، آن دسته از افرادی که عادت دارند در خانه خود آشپزی کرده و غذای روزانه شان را خود تدارک ببینند، به مراتب غذای سالم تری از دیگر افراد می خورند و کمتر در معرض کالری و چربی های مضر قرار می گیرند. البته این نکته را هم باید به خاطر سپرد که باید تا حد امکان از به کار گرفتن مواد اولیه ای که شامل مقادیر زیادی کربوهیدرات، شکر و چربی هستند خود داری کرد تا بتوان به سالیان عمر افزود. برخی تحقیقات انجام گرفته در این خصوص نشانگر این است که درست کردن غذای خانگی برای مدت پنج روز در هفته، تا چهل و هفت درصد امکان افزایش ده ساله عمر را فراهم می کند.

محتاط باشید و فعالیت های روزانه تان را سازمان دهی کنید

بنا به یکی از بلند مدت ترین تحقیقاتی که خصوص چگونگی داشتن عمری طولانی صورت گرفته است (بازه زمانی هشتاد ساله ای برای انجام این تحقیقات در نظر گرفته شده است)، آن دسته از افرادی که در کار هاشان ثبات و تداوم بیشتری نشان داده (افرادی که به اصطلاح کمتر از شاخه ای به شاخه دیگر می پرند) و سازمان دهی دقیق و منظم کار ها و فعالیت های روزانه، بدل به مهارتی در آن ها شده است، به مراتب عمر طولانی تری از سایر افراد تجربه می کنند. حقیقت این است که این گونه افراد به هنگام برخورد با مسائل کاری و نیز در مسائل مربوط به سلامتی شان، تصمیم های نتیجه بخش تر و مؤثر تری از سایر افراد می گیرند و همین نکته است که زندگی سالم تری برای شان به ارمغان می آورد.

تا جایی که امکان دارد محل سکونت تان از لحاظ ارتفاع بالا تر از سطح آب های آزاد باشد

نکته دیگری که باید مد نظر افرادی قرار گیرد که می خواهند عمر طولانی تری داشته باشند این است که محل زندگی و سکونت شان باید تا جایی که امکان دارد، از لحاظ ارتفاعی، بالا تر از سطح آب های آزاد باشد. ژاپن گواهی بر این ادعا است که این مسئله می تواند در بالا بردن طول عمر افراد مؤثر باشد؛ در حقیقت بیشترین تعداد افرادی که سن شان از مرز صد سالگی عبور می کند، در ژاپن سکونت دارند و جالب است بدانید که این مسئله به هیچ عنوان اتفاقی نیست و یکی از دلایل اصلی این مسئله، موقعیت جغرافیایی به خصوص ژاپن و ارتفاع بیشتر آن نسبت به سطح آب های آزاد است. در این گونه مناطقی که ارتفاع بیشتری نسبت به سطح آب های آزاد دارند، میزان اکسیژن کم تر است و همین مسئله باعث می شود رگ های حامل جریان خون در بدن کمتر دچار گرفتگی شده و خطر حملات و دیگر نارسایی های قلبی به این خاطر به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

در صورت امکان، زمان بیشتری را صرف تحصیل کنید

بنا به اطلاعات منتشر شده توسط سازمان پیشگیری و کنترل بیماری ها، یکی دیگر از عواملی که با افزایش سالیان عمر ارتباط مستقیم دارد، تحصیلات بیشتر است. جالب است بدانید که آن دسته از افرادی که مدرک دیپلم و بالاتر از آن دارند، نزدیک به نه سال بیشتر از کسانی زندگی می کنند که توانایی به پایان رساندن دوران دبیرستان خود را نداشته اند. حقیقت این است که این گونه افراد، رفتار های سالم تری در پیش می گیرند و به مراتب دسترسی بیشتری به امکانات دارویی و خدمات بهداشتی دارند (چرا که بیشتر کسانی که توانایی به پایان رساندن دوران دبیرستان خود را ندارند، با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند) و این گونه مسائل است که طول عمر شان را افزایش می دهد.

چای سبز بیشتری بنوشید

چای سبز از جمله نوشیدنی هایی است که به واسطه مقادیر زیاد گالوکاتچین 3 گالات (EGCG یا اپی گالوکاتچین گالات، کاتچین و آنتی اکسیدانی است که در میوه ها، سبزیجات، آجیل و چای وجود دارد) موجود در آن شناخته می شود. وظیفه اصلی ای که این آنتی اکسیدان در بدن به عهده می گیرد، متوقف کردن فعالیت و مسدود کردن مسیر حرکت آنزیم هایی است که وظیفه اصلی شان نگاه داری سلول های سرطانی در چرخه ای است که آن را با نام چرخه سلولی می شناسیم؛ وجود سلول های سرطانی در این چرخه سبب رشد و راه یابی آن ها به دیگر اندام های بدن می شود. علاوه بر این بنا به اطلاعات به دست رسیده توسط تحقیقاتی که با نام «حقایق سرطان (Truth About Cancer)» شناخته می شود، اپی گالوکاتچین 3 گالات، گرفتگی های موجود در رگ های حامل جریان خون را به طور قابل ملاحظه ای بر طرف کرده و فعالیت های قلب را بهبود می بخشد. آن دسته از آنتی اکسیدان هایی که حاوی پنی فنل (دسته ای از مواد شیمیایی که به طور طبیعی در گیاهان یافت می شوند) هستند، بیش از هر چیز دیگر به واسطه قابلیت شان در به تعویق انداختن بروز علائم پیری در فرد شناخته می شوند. تحقیقات انجام گرفته در ژاپن، نشانگر این مطلب است که آن دسته از افرادی که به طور مرتب اقدام به نوشیدن چای سبز می کنند، خطر مرگ شان تا چیزی حدود بیست و شش درصد کاهش می یابد.

ماهی و آجیل بیشتری مصرف کنید

نوعی رژیم غذایی وجود دارد که با نام رژیم مدیترانه ای شناخته می شود (ماهی از غذاهای اصلی تشکیل دهنده این رژیم غذایی است) و بنا به تحقیقات و بررسی های انجام شده بر روی افرادی که این رژیم غذایی به خصوص را بر می گزینند نشانگر این مطلب است که بسیاری از این افراد از عمری طولانی و سلامت بهره می گیرند. ماهی و روغن زیتون، دو ماده اولیه اصلی در طبخ غذاهای گوناگون این رژیم غذایی به شمار می روند و خطر شکل گیری شکستگی های موضعی بر سطح استخوان ها را تا چیزی حدود سی درصد کاهش داده و نیز از سیار اختلالات مربوط به عدم استحکام استخوان ها جلوگیری می کنند. مواد مغذی ای که به واسطه برگزیدن این رژیم غذایی وارد بدن می شوند، نقش مهمی در پیش گیری از بروز بیماری هایی چون پوکی استخوان (استئو پروسیس) ایفا می کنند؛ اختلالی که به واسطه آن استخوان ها به طور قابل ملاحظه ضعیف شده و استحکام خود را از دست می دهند؛ شکستن استخوان از عوارض اصلی و شایع این بیماری است.

توجه بیشتری را معطوف به نوه های خود کنید

تحقیقات انجام گرفته در این خصوص نشان می دهد که آن دسته از پدر بزرگ و مادر بزرگ هایی که زمانی را صرف گذراندن وقت با نوه های خود می کنند، تا چیزی حدود سی و سه درصد نسبت به سایر افراد (پدر بزرگ و مادر بزرگ هایی که این کار را نمی کنند یا کمتر می کنند)، کمتر در معرض خطر از دست دادن جان خود قرار می گیرند. حقیقت این است که دسته اول پدران و مادران بزرگ که حداقل برای یکی دو روز در طول هفته اقدام به نگاه داری از کودکان فرزندان شان می کنند، استرس و اضطراب کمتری دارند، از لحاظ جسمانی فعالیت بیشتری از خود نشان می دهند، ارتباط بیشتر و مؤثر تری برقرار می کنند (از انزوا به دور اند)، از لحاظ مهارت های شناختی مربوط به ذهن بیشتر به چالش کشیده می شوند و به طور کلی خوشحال تر هستند و روحیه ای بهتر دارند. با تمام این تفاسیر می توان عنوان کرد عوامل عنوان شده نقش اصلی در افزایش طول عمر این پدران و مادران بزرگ را ایفا می کند.

چربی های موجود در شکم و سایر اندامهای بدن را تا حد امکان بسوزانید

اطلاعات منتشر شده توسط دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد نشانگر این است که شکل گیری چربی بیش از اندازه در بدن می تواند در نهایت به بروز اختلالات و نارسایی های بسیاری بینجامد؛ از آن جمله اند: حملات و سکته های قلبی، سکته مغزی، افزایش فشار خون و سرطان. سلول هایی که به عوامل گوناگون سرشار از چربی شده اند، بزرگ تر از اندازه عادی خود شده و میزان بسیار زیادی تری گلیسیرید در آن ها جمع می شود؛ در نهایت همین سلول های حاوی چربی و تری گلیسیرید هستند که چربی های اسیدی را وارد کبد می کنند. علاوه بر این، پانکراس، قلب و چندی دیگر از اندام های موجود در بدن نیز در معرض چربی وارد شده توسط این سلول های قرار می گیرند. مشکل دیگری که در این خصوص وجود دارد، وارد شدن این چربی ها به سلول هایی است که به هیچ عنوان چربی نباید وارد آن ها شود و این مسئله به مراتب اختلالات بیشتری را متوجه سلامت فرد می کند. حال اگر تمامی این مواردی که عنوان شد را در کنار یکدیگر قرار دهیم، شاهد عدم عملکرد بهینه اندام های داخل بدن خواهیم بود که خود به بروز اختلالاتی در کارکرد قلب منجر خواهد شد.

برنامه ای روزانه برای ورزش کردن و فعالیت های این چنینی داشته باشید

از دیگر عواملی که سبب افزایش طول عمر می شود و تقریبا همگی از این مسئله آگاهی دارند، انجام فعالیت های ورزشی است. بنا بر این می توان گفت که انجام فعالیت های ورزشی در اوقات فراغت، از جمله مهمتری عواملی است که برای دست یابی به این مهم کمک رسان فرد خواهد بود. بنا به تحقیقات صورت گرفته توسط محققان شاغل در مرکز پیشگیری و درمان سرطان در آمریکا، صرف نظر از این که مدت زمان اختصاص یافته برای ورزش کردن در طول روز تا چه اندازه باشد و نیز صرف نظر از این که شرایط بدنی و وزن فرد چگونه باشد، باز هم ورزش کردن تأثیر خود را به جای خواهد گذاشت. بنا به اطلاعات منتشر شده توسط این سازمان، افرادی که در سنین بین 18 تا 64 سال هستند، کافی است 2.5 ساعت در هفته را اختصاص به انجام فعالیت های ورزشی ای کنند که انرژی چندان زیادی از آن ها نخواهد گرفت (تمرین های ملایم). حال اگر تمرین ها شدید تر بوده و انرژی بیشتری را لازم داشته باشند، این میزان تا 1.25 ساعت در هفته کافی خواهد بود.

صرف نظر از شغل و سایر فعالیت ها تان، از نشستن بیش از اندازه خود داری کنید

نشستن بیش از اندازه اختلالات و ضرر های بسیاری زیادی را متوجه فرد می کند. بنا به تحقیقات انجام گرفته در مرکزی تحقیقاتی در استرالیا، آن دسته از افرادی که روزانه شش ساعت از زمان خود را صرف مشاهده تلوزیون می کرده اند، به طور میانگین، 4.8 سال کمتر از دیگر افراد زندگی می کردند. به عبارت دقیق تر، هر ساعتی که صرف مشاهده تلوزیون می شود، نزدیک به بیست و دو دقیقه از عمر فرد را کاهش می دهد. این نکته را هم باید به خاطر داشته باشید که اگر برای مدتی طولانی اقدام به داشتن رژیم غذایی مناسب و انجام فعالیت های ورزشی کرده باشید و به واسطه اتفقاتی، چند هفته از ادامه فعالیت های خود سر باز زده باشید، تقریبا تمامی اثراتی که به واسطه تلاش و زحمت به دست آورده بودید، بر باد خواهد رفت.

جذب ویتامین دی را فراموش نکنید

تحقیقات صورت گرفته در مرکز سلامت جان هاپکینز نشان می دهد عدم جذب ویتامین دی کافی در نهایت می تواند فرد را به طور جدی در معرض ابتلا به اختلالات و نارسایی های قلبی قرار دهد؛ نارسایی احتقانی قلب (احتناق: بند آمدگی،جمع شدن خون یا ماده دیگر در قسمتی از بدن)، نارسایی های مربوط به سرخرگ ها و در نهایت نارسایی ها و اختلالات قلبی عروقی.  بنا به همین تحقیقات آن دسته از افرادی که توجهی به جذب ویتامین دی ندارند (در مقایسه با کسانی که به طور روزانه میزان کافی ویتامین دی برای بدن شان را جذب می کنند)، حدود شصت و چهار درصد بیشتر از افراد دسته دوم در معرض خط ابتلا به بیماری ها و حملات قلبی قرار می گیرند. علاوه بر این، چنینی افرادی تا هشتاد و یک درصد بیشتر از سایرین در معرض مرگ به واسطه حملات و بیماری های قلبی قرار می گیرند.

برای خواب خود اهمیت بسزایی قائل شوید

از دیگر عواملی که سالیان عمر را به طور جدی در معرض خطر داده و از طول عمر انسان می کاهد، می توان به کمبود خوابی اشاره کرد که مزمن شده و برای مدتی طولانی فرد را آزار می دهد. یکی از مهمترین اختلالاتی که ارتباطی مستقیم با کمبود خواب دارد، آلزایمر است که در بلند مدت فرد کم خواب در معرض ابتلا به آن قرار می گیرد. مسئله ای که به واسطه کمبود خواب منجر به بروز این بیماری می شود، کاهش مایع نخاعی ای است که وظیفه اصلی آن دفع مواد سمی و دیگر زائده ها از مغز است. این گونه مواد سمی به مرور زمان و به هنگامی که فرد بیدار است، در مغز او شکل می گیرند. زمانی که فرد به هنگام شب خواب REM (rapid eye movements، حرکات سریع چشم، مرحله ای از خواب است که در آن فرد هنوز به مرحله خواب عمیق و کارساز نرسیده و در آن مغز و برخی اندام ها تا حدودی فعالیت می کنند) را تجربه می کند، این فرایند پاکسازی مواد سمی بهینه تر از همیشه عمل می کند. علاوه بر آن چه عنوان شد، کمبود خواب در بلند مدت عملکرد های شناختی فرد را نیز تحت تأثیر قرار می دهد و فرایند تفکر، بنا به تحقیقات صورت گرفته، دچار اختلال شده و این افراد همانند انسان های عادی قادر به تمرکز و فکر کردن در باب موضوعی خاص نخواهند بود.

بیشتر در اجتماع بوده و روابط اجتماعی مؤثر تری برقرار کنید

تحقیقات نشان می دهد، روابط اجتماعی و رفت و آمد و گفتگو با مردمی که می شناسیم شان، هم برای سلامت ذهنی (روحی) و هم برای سلامت کلی فرد حائز اهمیت است. برای نمونه توجه شما را به تحقیقاتی جلب می کنیم که در این خصوص صورت گرفته است و چیزی حدود سیصد هزار نفر برای این تحقیقات در نظر گرفته شده تا در آن شرکت کنند؛ نتایج حاکی از آن بود که آن دسته از افرادی که روابط اجتماعی مؤثر تر و بیشتری داشتند، نسبت به کسانی که از این موهبت بی بهره بودند، تا چیزی حدود پنجاه درصد احتمال این را داشتند که عمر طولانی تری را تجربه کنند. اثراتیکه از ارتباط مؤثر با دوستان، خانواده و حتی همکاران نصیب سلامتی فرد می شود، تا حدودی همانند آن است که شخصی که تا کنون پانزده نخ سیگار در طول روز می کشیده است، اقدام به ترک آن کند. همچنین، این گونه به نظر می رسد که داشتن روابط اجتماعی مؤثر، برای سلامت جسمانی، به مراتب تأثیر گذار تر است غلبه بر چاقی و اضافه وزن است.

اگر هنوز قادر به کار کردن هستید، خود را بازنشسته نکنید

تحقیقات انجام گرفته در این خصوص نشان می دهد کسانی که پیش از رسیدن به سن بازنشستگی، از کار خود کناره می گیرند، سالیان عمر شان کاهش می یابد؛ به عبارت دیگر ادامه دادن  فعالیتی که مدت ها است به انجام آن پرداخته و در آن مهارت و تخصص یافته اید، از دیگر عواملی است که در نهایت منجر به افزایش سالیان عمر خواهد شد. برای دست بابی به نتایج قابل استناد تر در این زمینه، گروهی از بازنشستگان که سلامت جسمان متعادل و خوبی داشتند مورد بررسی قرار گرفته و نتایج حاصل شده از این بررسی ها نشان می داد که آن هایی که حتی برای یک سال دیر تر از سیارین اقدام به بازنشستگی کرده بوند، تا چیزی حدود یازده درصد کمتر از هم قطاران شان در معرض مرگ قرار گرفته و سالیان عمر طولانی تری را تجربه کرده بودند (البته در این تحقیقات عوامل اجتماعی و سلامتی بهداشتی دیگر مد نظر قرار نگرفته بودند.). حتی آن دسته از افرادی که از لحاظ سلامت و بهداشت، شرایط خوبی را تجربه نمی کرده و دیر تر خود را بازنشسته کرده بودند، سالیان عمر طولانی تری را تجربه می کردند.

یک حیوان خانگی برای خود بخرید

اخیرا تحقیقات بسیار زیادی در خصوص حیوانات خانگی و ثمرات نگاه داری از آن ها انجام شده و هم چنان بر جزئیات نتایج به دست آمده از این تحقیقات افزوده می شود؛ تا کنون محققان بر این باور متفق القول اند که سپری کردن زمان خود با حیوانات خانگی، به خصوص حیوان هایی چون سگ یا گربه، می تواند تأثیرات مثبتی بر سلامت فراد داشته باشد. با هم نگاهی به برخی از اثراتی که نگاه داری از حیوانات خانگی متوجه افرا می کند، خواهیم انداخت: نگاه داری از حیوانات خانگی سبب می شود از همان روز های نخست، عادات رفتاری سالم تری برگزینید، سلامت روحی روانی فرد به طور قابل ملاحظه ای بهبود خواهد یافت، فرد در طول روز فعال تر از پیش خواهد بود، اضطراب و استرس به طور قابل ملاحظه کاهش می یابد، تا حدود زیادی از بروز اختلالات و نارسایی های قلبی جلوگیری می شود،  خطر سکته های مغزی کاهش پیدا می کند و در نهایت فرد بیشتر در اجتماع قرار گرفته و با دیگران ارتباط برقرار می کند.

اگر می توانید، گلف بازی کنید

بنا به اطلاعات منتشر شده توسط دانشکده پزشکی دانشگاه کارولینسکا سوئد، گلف از جلمه فعالیت های ورزشی است که می تواند به عنوان سرمایه گذاری شایسته ای برای بهبود سلامت کلی فرد شناخته شود. تحقیقاتی در این خصوص صورت گرفته و در آن تعداد زیادی از افرادی که جنسیت، اوضاع مالی و شرایط اجتماعی و سن و سال مشابهی داشته اند، مورد بررسی قرار گرفتند؛ نتایج حاکی از آن بود که نرخ مرگ و میر در آن دسته از افرادی که گلف را به عنوان فعالیت ورزشی خود در اوقات فراغت برگزیده بودند تا چیزی حدود چهل درصد کاهش یافته بود؛ به عبارت دیگر این دسته از افرادی که گلف بازی می کنند، به طور تقریبی، پنج سال بیشتر از سایرین قادر به زندگی کردن خواهند بود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چای سبز و لیمو

در

چای سبز و لیمو

فواید چای سبز مشخص است. چای سبز به کاهش وزن و داشتن ظاهر باطراوت کمک می کند. نوشیدنی سم زدای چای سبز و لیمو چیزی است که می توان روز را با‌ آن شروع کرد.
آنچه که شما نیاز دارید:‌

1. آب
2. 1 کیسه چای سبز
3. 1/4 لیمو
چگونگی آماده سازی
1. یک فنجان آب بجوشانید.
2. کیسه چای سبز را در داخل فنجان آب داغ بگذارید.
3. آب لیمو را به آن اضافه کند.
4. در حالی که هنوز گرم است آن را بنوشید.
فواید:
• چای سبز ایمنی بدن را افزایش می دهد. منبع خوبی از کاتچین‌ها بوده و یک آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدانها رادیکال های اکسیژن سمی را تمیز می کنند و در نتیجه سرعت پیر شدن را کاهش داده و از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری می کنند.
• لیمو به کاهش چربی بدن و حرکت صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند.(سیارک)

بیست و پنج نوشیدنی برای سم زدایی و کاهش وزن

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چای سبز (درمان خانگی برای گلودرد)

در

چای سبز:
به سختی می توانید کسی را پیدا کنید که درباره فواید متعدد چای سبز چیزی نشنیده باشد. این چای طعمی عالی دارد، سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان است و به طور قابل توجهی ایمنی بدنتان را تامین می سازد . می تواند برای تسکین گلودرد بعنوان درمان خانگی استفاده گردد. انواع زیادی از چای سبز در بازار وجود دارد و شما مجبور خواهید بود تا یکی را انتخاب کنید. بسیاری از آنها به صورت کیسه ای ارائه می گردد. می توانید طعم های مختلفی از آن را دم کنید.


مواد مورد نیاز:
• یک کیسه چای سبز
• آب
• آب لیمو- به مقدار دلخواه
• عسل
طرز تهیه:
مقداری آب را بجوشانید. مقداری از آن را در فنجان بریزید و سپس کیسه‌های چای سبز را در آن بیندازید. چند بار هم بزنید. مقداری آب لیمو و عسل به چای اضافه کنید. با این حال نسبت به میل و انتخاب خود، می توانید از لیمو استفاده کرده و یا لیمو نریزید. برای تسکین گلو درد می توانید چای سبز را چند بار در روز مصرف کنید.(سیارک)

 طرز تهیه انواع چای برای درمان گلو درد

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه می توانید عمرتان را طولانی تر کنید

در

محققان به دنبال کشف این مسئله هستند که چگونه می توانید به مدتی طولانی سالم بمانید   

می خواهید راز زندگی طولانی تر و سالم تر را بدانید؟ دانشمندان راه هایی برای طولانی تر کردن طول عمر سالم کرم ها، موش و حتی میمون ها یافته اند. نتیجه ی تحقیقاتشان سرنخ های جدید و هیجان انگیزی در رابطه با زیست شناسی پیر شدن را نشان داده است. اما همچنان شواهدی قطعی نشان می دهد که بهترین راه برای افزایش شانس زندگی طولانی و فعال پیروی از توصیه هایی ست که احتمالا از والدین تان شنیده اید: خوب بخورید، مرتب ورزش کنید، خواب کافی داشته باشید و از عادات نادرست دوری کنید. (سیارک

افرادی که امروزه در ایالات متحده متولد می شوند می توانند انتظار داشته باشند که به طور متوسط تا 79 سالگی عمر کنند. یک قرن پیش امید به زندگی نزدیک به 54 سال بود. " ما افزایش چشم گیر طول عمر را در قرن اخیر شاهد بودیم" دکتر ماری برنارد، معاون مدیر موسسه ی ملی پیری در موسسه ی ملی بهداشت، می گوید. " اکنون اگر به سن 65 سالگی برسید احتمال زیادی وجود دارد که بتوانید تا 85 سالگی عمر کنید و اگر به 85 سالگی برسید، احتمال زیادی وجود دارد که تا 92 سالگی عمر کنید. بنابراین مردم در حال حاضر بیشتر عمر می کنند و این موضوع در سراسر جهان اتفاق می افتد."

امروزه افراد مسن تر هم تمایل دارند که سالم تر بمانند. تحقیقات نشان می دهد که عادات و رفتارهای سالم می تواند به شما کمک کند که در دهه های 60، 70 سالگی و فراتر فعال و سالم بمانید. در واقع مطالعه ی طولانی مدت ادونتیست های روز هفتم، یک گروه مذهبی با سبک زندگی به طور کلی سالم، نشان می دهد که آن ها در سنین بالا سالم تر می مانند. امید به زندگی شان نزدیک به 10 سال طولانی تر از متوسط اکثریت آمریکایی هاست. عادات و رفتارهای ادونتیست ها که موجب افزایش سن شان می شود شامل ورزش به صورت مرتب، رژیم غذایی گیاهی، پرهیز از تنباکو و الکل و حفظ وزن سالم بدن می باشد. 

" اگر قرار بود عادت ها را برحسب اولویت رتبه بندی کنم، می گفتم که ورزش کردن مهم ترین عامل مرتبط با زندگی طولانی تر و سالم تر است" دکتر لویجی فروچی، یک متخصص امراض دوران پیری در موسسه ملی بهداشت که بر تحقیقات مربوط به پیری و سلامت نظارت می کند، می گوید. " ورزش برای افزایش امید به عمر فعال اهمیت دارد که زندگی به دور از بیماری و ناتوانی های فیزیکی و ذهنی-فکری ست".

با افزایش عمر تغییراتی طبیعی در بدن رخ می دهد که می تواند منجر به از بین رفتن تدریجی ماهیچه ها، کاهش انرژی و مفاصل دردناک بشود. این تغییرات می توانند باعث شوند که شخص وسوسه شود تا کمتر حرکت کند و بیشتر بنشیند. اما انجام این کار می تواند ریسک ابتلا به بیماری، ناتوانی و حتی مرگ را بالا ببرد. بسیار مهم است که با مشورت یک پزشک نوع فعالیت فیزیکی را پیدا کنید که بتواند باعث حفظ سلامتی و تحرک تان شود. (سیارک

حتی افراد مسن و ضعیف هم می توانند از انجام فعالیت فیزیکی منظم سود ببرند. یک مطالعه با سرمایه گذاری موسسه ملی بهداشت که شامل بیش از 600 فرد از سنین 70 تا 89 سال که در معرض خط ناتوانی بودند، انجام شد. آن ها به صورت تصادفی در برنامه ی ورزش با شدت متوسط و یا گروه مقایسه ای بدون ورزش های سازمان یافته قرار داده شدند. گروه ورزشی به تدریج به 150 دقیقه ورزش کردن در هفته رسیدند که شامل پیاده روی سریع، تمرینات قدرتی و تعادل و تمرین های انعطاف پذیری بود.

" پس از گذشت بیش از 2 سال، گروهی که فعالیت های فیزیکی انجام داده بودند ناتوانی کمتری داشتند و اگر ناتوان شده بودند این ناتوانی برای زمان کوتاه تری نسبت به گروه مقایسه ای ایجاد شده بود." برنارد توضیح می دهد. "ترکیب انواع مختلفی از ورزش ها مانند ایروبیک، تمرین های قدرتی و تعادلی و انعطاف پذیری برای گذران سالم عمر اهمیت دارند. (سیارک

یک راه مطمئن دیگر برای بالا بردن شانس زندگی طولانی و سالم تر کاهش وزن است. " چاق بودن، با داشتن شاخص توده ی بدنی (BMI) بالاتر از 30، یکی از عوامل خطر برای مرگ زودهنگام است و امید به زندگی فعال را کاهش می دهد" فروچی می گوید. بی.ام.آی تخمین میزان چربی بدن تان بر اساس وزن و قدتان است. برای تعیین بی.ام.آی تان می توانید از محاسبه گیر بی.ام.ای موسسه ملی بهداشت استفاده کنید. با یک پزشک در مورد رسیدن به وزن سالم صحبت کنید.

مطالعات در حیوانات مشخص کرده که انواعی از تغییرات مشخص در رژیم غذایی، مانند رژیم هایی با کالری بسیار پایین، می تواند منجر به زندگی طولانی تر و سالم تر شود. این مطالعات نشانه هایی از فرآیندهای بیولوژیکی را پیشنهاد می دهد که بر پیری سالم اثرگذارند. اما تا به امروز، رژیم هایی با کالری محدود و دیگر تغییرات رژیم غذایی نتایج مختلفی بر افزایش طول زندگی سالم مردم نشان داده اند.

" در حال حاضر شواهد غیر مستقیمی داریم که نشان می دهد تنظیمات تغذیه ای می تواند طول عمر فعال در افراد را بهبود بخشد اما این موضوع هنوز یک حیطه ی مطالعاتی شدید است." فروچی می گوید. " تا کنون، ما شواهد قطعی از محدودیت های کالری و این که آیا بر پیری انسان ها اثر مثبتی دارد یا خیر، نداریم." اکنون، محققین در حال مطالعه داروهای بالقوه و یا روش های دیگر که بتوانند مزایای محدودیت کالری را تقلید کنند، هستند.

سیگار نکشیدن یکی دیگر از راه های رسیدن به زندگی طولانی تر و سالم تر است. " هیچ شکی وجود ندارد که سیگار کشیدن عادت سختی برای ترک کردن است. اما  اطلاعات نشان می دهد از زمانی که سیگار کشیدن را متوقف می کنید مزایای مرتبط به تندرستی وجود دارد. بنابراین به تلاش کردنش می ارزد." برنارد می گوید.

ممکن است فکر کنید که برای زندگی طولانی تر به ژن های خوب نیاز دارید. اما دکتر توماس پرلس، متخصص پیری و مدیر مطالعه ی جشن صد سالگی نیوانگلند در دانشکده ی پزشکی دانشگاه بوستون، می گوید ژن ها تنها بخشی از معادله برای اکثریت ما هستند. " تحقیقات نشان می دهد ژن ها مسئول یک سوم از شانس شما برای رسیدن به سن 85 سالگی هستند. بخش عمده ی احتمالات این که ما تا چند سالگی عمر کنیم بستگی به عادات و رفتارهای سلامت ما دارد." پرلس می گوید. " ژن های ما می تواند بیشتر ما را تا سن قابل توجه 90 سالگی برساند، اگر سبک زندگی سالمی داشته باشم". (سیارک

تاثیر ژن ها برای کسانی که بسیار عمر می کنند ،مانند بیش از 95 سال، قوی تر است. پرلس افرادی که تا 100 سالگی و فراتر از آن عمر می کنند (صدساله ها) و خانواده هایشان را مطالعه می کند تا عوامل بیولوژیکی، روان شناختی و اجتماعی که موجب افزایش سن سالم می شود را بیاموزد.

"به نظر می رسد یک ژن به تنهایی اثر شدیدی بر توانایی رسیدن به این سنین بالا را نداشته باشد" پرلس می گوید. " در عوض احتمالا صدها ژن که به تنهایی تاثیر کمی دارند به صورت صحیحی با هم ترکیب می شوند و ترکیب این صدها ژن به خصوص تاثیر شدیدی برای رسیدن به سنین بالا که مورد مطالعه ما بوده، دارند."

ایده ی خوبیست که نسبت به ادعاهای مبنی بر رفع سریع مشکلات مرتبط با پیری شکاک باشید. پرلس در رابطه با معیارهای ضد پیری تجاری مانند " درمان با جایگزینی هورمون" که مزایای آن برای رسیدن سالم به سنین بالا چندان اثبات نشده و عوارض جانبی متعددی دارد هشدار می دهد. " مردم در گذشته می گفتند که هرچه قدر پیرتر شوی، مریض تر می شوی اما با داشتن عادات و رفتارهای سالم مانند ورزش منظم، داشتن وزن سالم، پرهیز از گوشت قرمز، سیگار نکشیدن و مدیریت اضطراب می توان گفت هرچه قدر پیرتی شوی، سالم تر می شوی". پرلس می گوید.

کلید پیری سالم اینست که زندگی کاملی داشته باشید، از نظر ذهنی، فیزیکی و اجتماعی. " رسیدن به سنین بالا به این معنی نیست که روی صندلی گهواره ای بنشینید و اجازه بدهید روزها بگذرند" برنارد می گوید. " افراد مسن تجربه های منحصر به فرد، سرمایه های فکری و درگیری های عاطفی دارند که می تواند با نسل های جوان تر به اشتراک گذاشته شود. این نوع شرکت در اجتماع می تواند به راستی کلید کمک به جامعه برای پیشرفت باشد. "

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

8دستور العمل برای داشتن عمری طولانی همراه با سلامتی

در

(سیارک)  : مردم آمریکا این روزها عمر طولانی تری دارند اما از سوی دیگر بیشتر به بیماری های مزمن مانند حمله قلبی و دیابت دچار میشوند که باعث کوتاه شدن عمر و افزایش هزینه های درمانی آنها میشود.بر اساس اطلاعات مرکز کنترل یا پیشگیری از بیماری ها از 133 میلیون فرد بالغ حدود 50 درصد در حال حاضر از یک بیماری مزمن رنج میبرند.


چنین آمار سرسام آوری ممکن است باعث شود فکر کنید که بیماری و رنج جسمی موضوعی متقارن با افزایش سن است،اما افزایش سن همیشه به معنای ناتوانی یا بیماری نیست.در این پست 8 دستورالعمل برای اینکه در این سال های طلایی عمر سالم،شاد و قوی تر بمانیم از جانب افراد متخصص بیان شده است.

هیچوقت دیر نیست!
هیچوقت برای شروع یک روش زندگی سالم تر دیر نیست.حتی کسانی که در دهه 60 یا 70 زندگیشان هستند هم میتوانند برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن کاری انجام دهند.
مارگرت مور،آموزش دهنده ی برنامه جامع افزایش سن سالم CDC میگوید: "من فکر میکردم که سنین بعد از 60و65 شبیه یک افسانه است.شما دیگر کار بیشتری نمیتوانید انجام دهید!" اما حقیقت این است که: " کارهای زیادی است که شما میتوانید برای سالم ماندن در سنین بالا انجام دهید".
مور میگوید: "قطعا برای سالم ماندن در سنین بالا تغییراتی لازم است،اما این مبه معنی عدم توانایی یا بیماری نیست".

بیشتر ورزش کنید!
متخصصان میگویند اگر تنها یک راه برای سالم تر شدن و در امان ماندن از بیماری ها وجود داشته باشد،آن ورزش کردن است! وهیچوقت هم برای اینکار دیر نیست.
متخصص سنین بالا کارمل.ب.دایر که طراح بخش کهولت و مسکن در دانشگاه پزشکی تگزاس در هوستون است میگوید: "من افرادی را میشناسم که در دهه70 زندگیشان ورزش را شروع کرده اند و منافع زیادی از آن حاصل نموده اند".
ورزش باعث کنترل وزن بدنتان،کاهش فشار خون و قدرتمندی عضله هایتان میشود که با جلوگیری از زمین خوردنتان باعث میشود آسیب کمتری ببینید.
دایر میگوید که افزایش حجم عضلانی باعث میشود بدنتان داردها را بهتر تجزیه کرده و مانند افراد جوان آن ها را بهتر دفع کند.
فعالیت جسمی همچنین خطر ابتلا به جنون و بیماری هایی نظیر آن را هم کاهش میدهد.
مور میگوید در سنین بالا نیازی به فعالیت های شدی مثل رفتن به باشگاه وجود ندارد بلکه هر فعالیتی که جسم را به کار بیندازد مفید است.

منعطف بمانید
دایر میگوید تمرین کششی روزانه مهم است،عضلات شما در حین فعالیت های روزانه باید کشیده و منقبض شوند و ورزش های کششی انعطاف شما را افزایش میدهد.
او میگوید: "باور نمیکنید که پنج دقیقه حرکت کششی هرصبح تا چه اندازه میتواند در سنین پیری به شما کمک کند،اما واقعا اینطور است".
محققان دانشگاه پزشکی و علم در دانشگاه اورگان میگویند یوگا انعطاف پذیری شما را افزایش میدهد و خطر ابتلا به ورم مفاصل و فیبروما را کاهش میدهد.
جیمز کارسون روانشناس و استاد OHSU میگوید: "یوگا تکنیک هایی مثل تنفس درست و مدیتیشن را آموزش میدهد که باعث قدرت و تعادل بدن خواهد شد".(سیارک)  

وزنتان را کنترل کنید
مطالعات نشان میدهد که کنترل وزن با ورزش و تغذیه صحیح منافع زیادی دارد.
بر اساس CDC اگر بتوانید وزنتان را متعادل نگه دارید خطر ابتلا به دیابت که حدود 23.3 میلیون آمریکایی به آن دچارند و همچنین انواع آرتروز که 19 آمریکایی را رنج میدهد، را در خود کاهش میدهید.
یکی از راه های تغذیه سالم خوردن میوه جات سبزیجات تازه است.
تالماج میگوید: "ما میدانیم افرادی که حداقل پنج وعده میوه و سبزی را در روز میخورند فشار خون کمتر، گرفتگی عروق قلبی کمتر،احتمال ابتلا به سرطان کمتر،ایمنی بدن بهتر و درصد احتمال کمتری برای ابتلا به دیابت و چاقی دارند".

کمی پیشگیری
آزمایشات پیشگیری،مانند تزریق واکسن،نمونه برداری از سینه،رادیوگرافی قلب و تست سرطان برای افزایش سن بی خطر بسیار لازم اند.
مور میگوید که مواظب عوامل بیماری بودن مانند نظارت بر فشار خون و مراحل اولیه دیابت میتواند تفاوت چشمگیری در ابتلا به ناتوانی ها در کهولت سن داشته باشد.
او میگوید: "اکرچه واقعا نمیشود جلوی همه بیماری ها را گرفت اما حداقل میتوان از آن هایی که کم کم سراغمان می آیند پیشگیری کرد".
همچنین راه های برای پیشگیری از پیشرفت بیماری آرتروز،که رایج ترین بیماری در ملت بوده و حدود 46 میلیون فرد بالغ که نصف آن ها پایین 65 سال هستند به آن مبتلا هستند،وجود دارد.با آموزش در این زمینه،محافظت در برابر آسیب های جسمانی و فعالیت جسمی میتوان تاثیرات این بیماری را کاهش داد.
چارلز هلمیک که کمک کار برنامه آرتروز CDC است میگوید: "وقتی آرتروز دارید،فعالیت جسمانی میتواند باعث کاهش درد فیزیکی و علایم بیماری شود،به نظر عجیب میرسد اما طبق اسناد صحت دارد".(سیارک)  

با روحیه و خوشبین بودن
پیوستن به برنامه های مذهبی و داشتن دیدی روشن به آینده با یک زندگی شاد و سالم تر مرتبط است.برای مثال،مطالعه ای در سال 2006 نشان داد که رفت و آمد مرتب به کلیسا میتواند 1.8 تا 3.1 سال به عمر انسان اضافه کند.
دایر میگوید فعالیت های روحیه بخشی مانند مدیتیشن میتواند برای سلامتی مفید باشد.
دسته ای از تحقیقات میگویند که افراد خوشبین بیشتر زندگی میکنند و کمتر به بیماری های حاد مثل حمله قلبی دچار میشوند.
برای مثال تحقیقی در سال 2004 که روی 1000 مرد و زنی که خود را خوشبین میدانستند نشان داد که آن ها 55 درصد احتمال کمتری برای مرگ و 23 درصد احتمال کمتری برای ابتلا به بیماری های سکته قلبی نسبت به افراد بدبین در یک بازه زمانی 9 ساله داشته اند.
دایر میگوید: "من بیش از 20 سال در حال کار ورزشی برای کهن سالان بوده ام.اینگونه فهمیده ام که افرادی که خودشان ا خوشبین توصیف میکردند بهترین اتفاقات را تجربه مینمودند.بنظر میرشد آنها زندگی شادتر و طولانی تری دارند".
"من فکر میکنم که اگر شما خوشبین ومثبت باشید؛عملکرد بهتری خواهید داشت و احساسات زیباتری پیدا خواهید کرد".(سیارک)  

داوطلبی برای کمک به دیگران
در مطالعه ای که در ماه جاری انجام شد،محققان دانشگاه میشیگان نمونه ای ازمایشی از دانش آموزان دبیرستان وینسکانسین را از زمان فارغ التحصیلی،از سال 1957 تا اکنون، دنبال کردند.در سال 2004 داوطلبان اعلام کردند که چه مدت یکبار در این ده سال داوطلب شده اند و دلایل داوطلب شدنشان را توضیح دادند.برخی از شرکت کنندگان دلیلشان را کنک به دیگران بیان کردند در حالی که دلایل دیگران بیشتر خود محورانه بود،مثل:"فرار از مشکلات شخصی".
محققان دلایل آن ها را با اطلاعات سطح سلامتیشان مقایسه کردند و بررسی کردند که چه تعدادی از آن ها تا سال 2008 هنوز زنده اند.
نتایج نشان داد کسانی که بخاطر دیگران داوطلب شده بودند نسبت به کسانی که برای خودشان داوطلب شده بودند یا اصلا داوطلب نشده بودند مرگ و میر کمتری داشتند.
از 2348 نفر که داوطلب نشده بودند 4.3 درصد تا سال 2008 فوت شده بودند و افرادی هم که هدفشان برای داوطلبی خودشان بود آمار مشابهی داشتند: 4 درصد.
بهرحال تنها 1.6 درصد از کسانی که هدفشان برای داوطلبی متمرکز بر دیگران بود درگذشته بودند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۹باید دغدغه ها و استرس های روزمره کم بشه اما مگه میشه؟

۱۳۹۵/۱۰/۲۸باید بریم روستا زندگی کنیم.

۱۳۹۵/۱۲/۲۷Artă metaforică ÃŽmi place la nebunie cum se joacă cu minÅ£ile noastre! ÃŽnainte să citesc interpretarea, mi se păruse că acea clepsidră e semnul invu#itulii&n8230;cumfa tot legat de timp, dar exact opusul

در ادامه بخوانید...

لاغری با درست نوشیدن

در

بیشترمردم راجع به چیزهایی که در طول روز می نوشند فکر نمی کنند. زیرا آنها می گویند که این فقط نوشیدنی است و تأثیر چندانی برلاغری بدنشان، بر سلامتی یا براضافه وزن ندارد. من معتقدم که ایجاد تغییراتی هرچند کوچک در خصوص چیزهایی که می نوشید یکی از ساده ترین تغییراتی است که می توانید برای دستیابی به لاغری ایجاد کنید.با انتخاب درست نوشیدنی هایی که به آب کردن چربی ها و لاغری کمک می کنند می توانید سریعتر به نتیجه دلخواه برسید. در ضمن  می توانید در یوتیوب ویدئوهای مرسوم به (تغییردهنده های بزرگ )را تماشا کنید تا به مدت زمانی که لازم است اثرات یک نوشیدنی مضر مانند نوشیدنی های کربنات سدیم دار یا خیلی شیرین یا حتی الکلی را مشاهده کنید. و قبل از این که چیزی بنوشید به آن فکر کنید.(سیارک)

 ۱)چای سبز بنوشید.

 چای سبز حاوی ترکیباتی به نام ای سی سی جی است که باعث آب کردن چربی ها و لاغری می شود. یک مطالعه مهم نشان می دهد ای سی سی جی که در چای سبز وجود دارد در کاهش سطح پلی فنول موجود در غذاهایی که وارد بدن می شوند نقش به سزایی دارد.

نتیجه تحقیقاتی دیگر نشان می دهد، چای سبز قابلیت تولید حرارت و ایجاد چربی سوزی دارد و این خاصیت چیزی فراتر از میزان تعریف شده برای کافئین است.

نتیجه آزمایشات دانشگاه لوزان سویس نشان می دهد زمانی که ۳۱ زن و مرد سالم را تعیین کردند و به آن ها به مدت ۳ روز آشامیدنی حاوی چای سبز دادند. نتیجه ها حاکی از آن بود که افرادی که چای سبز مصرف می کنند ۴.۶٪انرژی آن ها در مدت ۲۴ ساعت افزایش یافت. زیاد هم بد نیست  کار خاصی انجام ندهید و فقط چای سبز بنوشید. و سطح انرژیتان بالاتر برود.

 طرز تهیه انواع چای برای درمان گلو درد

بیست و پنج نوشیدنی برای سم زدایی و کاهش وزن

۲)یک فنجان قهوه بنوشید.  

 کافئین مرکز سیستم عصبی شمارا تحریک می کند و ضربان قلب شمارا تنظیم می کند. مطالعاتی که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد حاکی از آن بود که افرادی که قهوه حاوی کافئین مصرف می کنند ۱۶٪ سطح سوخت و سازشان بالاتراست نسبت به افرادی که قهوه مصرف نمی کنند.

بهترین زمان برای خوردن یک فنجان قهوه

 ۳)  ۸تا ۱۲ لیوان نوشیدنی بنوشید.

  تحقیقات دانشگاه آمریکا نشان می دهد داوطلبانی که روزانه ۸ تا ۱۲ لیوان آب خنک می نوشند سطح سوخت و ساز بالاتری دارند نسبت به افرادی که در طول روز به ۴لیوان آب بسنده می کنند. زمانی که آب خنک کافی مصرف می کنید روی مرکز حرارت بدن شما اثر می گذارد و بدن شما شروع به آب کردن کالری می کند. ای .وین اسکیو پروفسور تغذیه و غذای دانشگاه سلامت آمریکا، دریافت که آشامیدن ۸ لیوان آب در طول روز نه تنها به آب رسانی سلول ها کمک می کند بلکه سطح روند سوخت و ساز به طرز چشم گیری بالا می برد و نتیجه بهتری برای آب کردن کالری به دنبال دارد.

آب بنوشید. لبخند بزنید. احساس بهتری داشته باشید

۴) دمنوش میوه ای  را به جای نوشیدن آبمیوه امتحان کنید.

انرژی زیادی لازم دارید ولی نمی خواهید کالری زیادی وارد بدنتان شود؟ دم نوش میوه ای به شما سود خود میوه را می رساند بدون این که بروی کیفیت آن اثری داشته باشد.

۵) نان و شیرینی خود را با مواد مفید جایگزین کنید. به جای مصرف پودرهای پروتئینی از سبزیجات باکیفیت استفاده کنید. با یک قاشق سوپ خوری از چربی های مفید مانند: روغن بادام، کمی تمشک یا توت فرنگی و یک لیوان شیر بدون چربی سلامتی خود را تأمین کنید. وقتی رژیم شما برپایه ی مواد مغذی و سالم است سیستم ایمنی شما قوی میشود و همزمان سلول های شما بدنتان را به سمت وزنی متناسب و سلامتی بدنی پیش می برد.

پنج ماده غذایی عالی برای کاهش وزن

40 ماده مفید برای کاهش وزن

لاغری با غذاهای ترکیبی

  ۶) این آب پیشنهادی را امتحان کنید.

اگر مجبور نیستید آب مانده و کهنه مصرف کنید این آب طعم دارشده را با تکه های میوه های طبیعی امتحان کنید. کاملا کم کالری و مفید است و مانند نوشیدنی های مصنوعی گاز دار نیست و از میوه های خوشمزه مانند: سیب سبز، گیلاس، انار و حتی وانیل و شکلات درست شده است. و یکی از نوشیدنی های مفید و طبیعی محسوب می شود. حاوی قندهای مصنوعی رنگ های خوراکی یا هرچیزدیگری نیست. برای جذاب تر شدن و جالب تر شدن می توان به آبمیوه خالص تکه های یخ زده و مکعب شکل میوه ای به لیوانتان اضافه کنید.(سیارک)

لاغری سریع 3 مورد

کاهش وزن و لاغری با قارچ مایتاکه

کاهش وزن و لاغری با ویتامین 12 مورد

لاغری با درست خوردن 11 مورد

لاغری با درست خوردن 10 مورد

نظرات

در ادامه بخوانید...

آیا چای سبز میتواند به مفاصل کمک کند

در


چای سبز حاوی فیتوکمیکالها میباشد، نشان داده شده است که این ماده میتواند به منظور کاهش خطر بیماری های قلبی ، مورد استفاده قرار گیرد. این نتایج، عمدتا در مطالعات آزمایشگاهی و موش ها به اثبات رسیده اند. آیا چای سبز میتواند در از بین بردن التهابات ناشی از آرتریت و از بین رفتن غضروف موثر باشد؟ برخی از تحقیقات جدید، نشان داده اند که "بله " میتواند. اما متخصصان میگویند بررسیهای بیشتر در این زمینه لازم است. در زمان متوسط، هیچ آسیبی در مصرف این ماده بوجود نمی‌آید و احتمالا مصرف چای سبز میتواند دارای ارزش سلامتی زیادی هم باشد. به یاد داشته باشید که بیشتر مطالعاتی که اثرات ارام سازی درد را در اثر مصرف چای سبز نشان داده اند ، با مصرف روزانه 4 تا 6 فنجان از این چای؛ به این نتایج دست یافته اند. فیتوکمیکالهای ضد التهابی در چای سبز، در محصولات بدون کافئین هم وجود دارند. پس اگر میخواهید از اثرات تحریکی مصرف منظم چای سبز در امان باشید، چای سبز بدون کافئین بنوشید. (سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...