10 عادت که به نظر خوب است اما در واقع زندگی شما را خراب می کند

در
ما برخی از عادت ها را قطعاً خوب و بعضی دیگر را مضر و عادت خطرناک می دانیم. اما ، با بررسی دقیق تر معلوم می شود که همه چیز به این سادگی نیست. به نظر می رسد که کیفیت و سبک زندگی ما تا حد زیادی توسط اقدامات روزانه مشخص می شود ، که تا آن زمان به عنوان فوق العاده مثبت و بی ضرر درک می شدند.
ما  در  sayarak.com تصمیم گرفتیم دریابیم که کدام عادات  به ظاهر مثبت تحت شرایط خاصی به عادت منفی تغییر می کند.

 

1. آیا درست است که هر چقدر دوست داریم بخوابیم

10 عادت که به نظر خوب است اما در واقع زندگی شما را خراب می کند
چرا این عادت بد است؟ خوابیدن به همان اندازه که دوست دارید به اندازه نداشتن خواب کافی برای بدن بد است. خواب طولانی مدت به صورت منظم (بیش از 9 ساعت در روز) می تواند منجر به افسردگی، اختلال در عملکرد مغز، افزایش خطر ابتلا به دیابت، افزایش وزن، باعث بیماری های قلبی، کمر درد، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل را افزایش دهد .
 
مقدار خواب کافی: 7-8 ساعت برای "راه اندازی مجدد" بدن کافی است . و اگر وسوسه خواب طولانی مدت وجود داشته باشد ، توصیه های ساده ای را دنبال کنید :
در روزهای آخر هفته ، مانند روزهای دیگر هفته از خواب بیدار شوید تا راحت تر بمی توانید ریتم خواب خود را بدست آورید.
به طور هم زمان ، همیشه قبل از نیمه شب به رختخواب بروید.
کیفیت خواب را بهبود بخشید : شب ها غذای سنگین نخورید ، اما گرسنه نشوید. نوشیدنی های کافئین دار را فقط صبح بنوشید.
قبل از رفتن به رختخواب ، دمای مطلوب را در اتاق خواب ایجاد کنید - 16-18 درجه سانتیگراد.
 
تمام وسایلی که باعث پریدن خواب شما می شود را از اتاق خواب بیرون ببرید ، تلویزیون را خاموش کنید. درخشش صفحه نمایش تولید هورمون ملاتونین ، که وظیفه خواب را بر عهده دارد متوقف می کند.
 
لیست کارهای روز بعد را بنویسید و دیگر لازم نیست در مورد آن فکر کنید و می توانید زودتر بخوابید.
 

 

2. آیا عادت نوشیدن مقدار زیادی آب درست است

10 عادت که به نظر خوب است اما در واقع زندگی شما را خراب می کند
چرا این عادت بد است: مسمومیت با آب می تواند منجر به مشکلات سلامتی بسیار جدی شود: نارسایی کلیه ، ورم ریوی یا مغزی. کلیه های سالم می توانند بیش از 1 لیتر آب در ساعت پردازش کنند. بنابراین ، اگر در مدت زمان کوتاهی چندین لیتر آب بنوشید ، می توانید وضعیت خطرناکی پیدا کنید. حتی اگر مقدار آب آشامیدنی حیاتی نشود ، مایعات اضافی فشار را بر روی بدن وارد می کنند.
 
صحیح: همه چیز پیچیده است ، زیرا نوشیدن آب کم خطرناک است ، و مقدار زیاد مضر است. خوشبختانه ، بسته به وزن شما توصیه های بهینه ای وجود دارد. فراموش نکنید که یک مقدار مشخص شامل نه تنها آب در شکل خالص، بلکه چای، قهوه، سوپ و آب میوه می شود.
 
به محض بیدار شدن یک لیوان آب بنوشید . این دستگاه گوارش را تحریک می کند ، و بیداری سریع را تشدید می کند.
 
وقتی احساس گرسنگی می کنید ، یک لیوان آب بنوشید: بدن ما اغلب تشنگی و گرسنگی را اشتباه می گیرد.
 
در صورت احساس خستگی ، آب بیشتری بنوشید ، زیرا این یکی از علائم کمبود آب بدن است. بهتر است در لیوان های کوچک بنوشید تا به کلیه ها فشار وارد نشود.
 
آب را در دمای اتاق بنوشید . نوشیدن آب سرد می تواند باعث سردرد و وازواسپاسم شود.(تنگی یا باریک شدن شریان ها، به علت انقباض مداوم رگ های خونی است) نوشیدن آب سرد پس از خوردن غذاهای چرب نیز مضر است: چربی وارد شده به معده، بصورت ناقص و ضعیف هضم می شود.
 

 

3. آیا هر بار بعد از غذا خوردن دندان های خود را مسواک بزنیم

چرا این عادت بد است: بعد از خوردن غذا ، میزان اسیدیته در حفره دهان افزایش می یابد ، بنابراین مسواک زدن به دندانهای شما منجر به عدم تمیز شدن دندان ها می شود و فرسایش سریع مینای دندان را تحریک می کند. با مسواک زدن دندان های خود بعد از صرف صبحانه ، به اسید روی دندان کمک می کنید تا به عاج برسد.
 
چگونه و چند بار در روز مسواک بزنیم:
روزانه دو بار ، صبح و عصر به مدت 2-3 دقیقه دندان های خود را مسواک بزنید.
حداقل 30 دقیقه بعد از غذا صبر کنید و از مسواک زدن خودداری کنید. اگر نمی توانید صبر کنید که بلافاصله پس از خوردن غذا باقی بماند ، از شستن دهان استفاده کنید .
 
اگر شما از محصولات غذایی با اسیدیته بالا استفاده کرده اید مثل آب میوه های تازه، تند، شور، گوشت سرد، کافئین، نوشابه های گازدار، فست فود بهتراست یک ساعت و یا حتی بیشتر برای مسواک زدن صبر کنید.
 

 

4- آیا درست است که از عطسه و عطسه زدن خودداری کنیم و دهان خود را با کف دست بپوشانیم

10 عادت که به نظر خوب است اما در واقع زندگی شما را خراب می کند
چرا این عادت بد است: در طی هر عطسه ، جریان هوا با فشار 120 متر بر ثانیه با فشار زیاد خارج می شود. پزشکان می گویند : بستن بینی و دهان هنگام عطسه غیرممکن است ، زیرا این می تواند به بافت های نرم نازوفارنکس و نای آسیب برساند و باعث پارگی عروق در چشم شود. علاوه بر این ، تجمع غیر طبیعی هوا در قسمتهای میانی حفره قفسه سینه می تواند منجر به سوراخ شدن غشای تمپان یا آمفیزم شود. مطمئناً ، همه این موارد وحشتناک برای هرکسی که جلو عطسه را می گیرد ، رخ نخواهد داد ، اما از آنجا که مواردی وجود داشته، پزشکان هشدار داده اند. پس چرا این خطر را انجام می دهید؟
 
در مورد عطسه در کف دست ، این "بهترین" راه برای آلوده کردن افراد اطراف است. اگر دهان خود را نپوشانید ، قطره ها به 2-3 متر گسترش می یابند. و اگر در پشت دست عطسه کنید ، میکروب ها بر روی دست شما پخش می شوند ، و سپس میکروب های کف دست شما روی دسته های درب ، نرده های دستی ، دکمه های آسانسور باقی می مانند - هر آنچه را لمس می کنید.
 
چگونه عطسه کنیم: طبق آداب و رسوم ، عطسه کردن بدون پوشاندن بینی امری ناپسند است.هنگام عطسه، بینی خود را با دستمال کاغذی بپوشانید و دستمال را در سطل زباله بیندازید.
 
دستمال ندارید و یا عطسه به شما زمان استفاده از دستمال را نمی دهد؟ عطسه در آستین لباس و یا کلاه . این بهتر از گزینه ای است که در کف دست عطسه کنید که به یک محل پرورش عفونت ها تبدیل می شود.کلاه یا لباس را می توانید در اولین فرصت بشویید.
 

 

5- آیا این جمله صحیح است.من میمیرم، اما این کار را خواهم کرد

10 عادت که به نظر خوب است اما در واقع زندگی شما را خراب می کند
چرا این عادت بدی است: باید یاد بگیریم که همه چیز، همیشه آن طور که می خواهیم و همانطور که فرض می کنیم اتفاق نمی افتد : شرایط تغییر می کند ، و گاهی اوقات انجام وعده و قول به سادگی ممکن نیست و یا بسیار مشکل ساز است. اما ، شخص با احساس مسئولیت و  ترس از درگیری، از قول خود امتناع نمی کند و به ضرر خودش عمل می کند.
 
روش درست قول دادن چیست: اگر می بینید تحقق وعده ای را نمی توانید انجام بدهید یا کاملاً غیرممکن است ، نباید ابرقهرمان بازی کنید: هیچ کس از قربانی شدن شما قدر دانی نخواهد کرد. "من میمیرم ، اما این کار را خواهم کرد" ، به احتمال زیاد ، در زمانی با اضطراب ، فرسودگی و هدر رفتن وقت شما پایان می یابد.
 
انتخاب کنید و صادق باشید. آیا نمی توانید وعده را تحقق بخشید ، اهداف خود را تغییر دهید؟ بپذیرید که با دادن قول عجله کرده اید و در صورت لزوم ، امتناع خود را توجیه کنید.
 

 

6. آیا درست است که همیشه بله بگویید

چرا این عادت بد است: اعتقاد بر این است که همیشه گفتن "بله" به معنای گشودن جهان بروی خودمان، بدست آوردن فرصت ها و پذیرش سپاسگزارانه هدایای سرنوشت است. با این حال، این یک طرفه است و اغلب مغایر با منافع شماست.
 
چگونه نه بگوییم : اولویت ها را به درستی تنظیم کنید و در مورد آنچه برای شما مفید است فکر کنید.
یاد بگیرید که بدون احساس گناه بگویید "نه" . فقط به این دلیل که می دانید چگونه یک مشکل را حل کنید ، نیازی به حل آن ندارید. حتی اگر واقعاً می توانستید کمک کنید اما آن را نمی خواهید ، شما حق دارید این کار را انجام ندهید. به چشمان طرف مقابل نگاه کنید ، صمیمانه لبخند بزنید و توضیح دهید که چرا امتناع می کنید.
 
اگر شک دارید از روش fast forward استفاده کنید. تصور کنید که قبلاً توافق کرده اید و درخواست را رد کرده اید. هر دو گزینه را در نظر بگیرید و تصور کنید که چگونه درخواست را انجام می دهید. به احساسات خود گوش فرا دهید. آیا این باعث خوشحالی شما می شود؟ آیا این برای شما مهم است یا فقط وقت خود را تلف می کنید؟ این روش شما را از وضعیت فعلی نجات می دهد تا بتوانید به طور عینی وضعیت را ارزیابی کرده و تصمیم بگیرید.
 

 

7. آیا تلاش دائمی برای انجام کارهای مفید درست است

10 عادت که به نظر خوب است اما در واقع زندگی شما را خراب می کند
چرا این عادت بد است: میل به سود بردن از هر دقیقه منجر به این می شود که فرد، تمایل به انجام هرکاری را برای خود از جمله استراحت ،آرامش و ریلکس کردن ، که بدن به آن نیاز دارد را متوقف میکند. زمان اختصاص داده شده به خود، با عذاب وجدان همراه می شود. بعد از گذراندن یک روز در رختخواب برای تماشای سریال های مورد علاقه ، بعضی اوقات احساس شرم و ناامیدی می کنیم و در تلاش برای ایجاد اصلاحات روز بعد ، کل خانه را از بالا به پایین شستشو می دهیم ، در محل کار می مانیم و یا یک شام سخت و رنگارنگ آماده می کنیم. آیا این عملکرد آشناست؟
 
چگونه غلبه کنیم: وجود زمان برای چیزهای مهم که باید به صورت موثر و مفید وجود داشته باشد برای استراحت و آرامش و تفریح است. و این استراحت کمتر از زمان اختصاص داده شده به تجارت نیست.روی خودتان کار کنید. برای استراحت خوب ، تمایل آگاهانه شما برای استراحت و بازیابی قدرت لازم است.
 
به آرامش به عنوان مراقبت عمدی از خود فکر کنید. اگر احساس گناه برای انجام هر کاری کردید ، به یاد داشته باشید که آنچه را که خسته شده است بازیابی می کنید و فقط به استراحت در بعضی اوقات در روز نیاز دارید.
 
یاد بگیرید که استراحت را جزء لاینفک زندگی بدانید . اگر در ابتدا برایتان دشوار خواهد بود ، حتی می توانید برای استراحت در نوشتن دفتر خاطرات ، وقت بگذارید ، و آن را بخشی از برنامه برای رسیدن به یک هدف بزرگ قرار دهید.
 
برای کمک به شما در آرامش ، مراسم روزانه ، هفتگی و ماهانه ایجاد کنید. به عنوان مثال ، هر عصرانه به مدت 30 دقیقه تلفن ، تلویزیون یا هر وسیله الکترونیکی پرتلاطم دیگری را خاموش کنید و این بار را به خود اختصاص دهید: کتاب بخوانید ، مراقبه کنید ، رویا پردازی کنید.
 

 

8- آیا درست است که شیوه زندگی بیش از حد اقتصادی داشته باشید

10 عادت که به نظر خوب است اما در واقع زندگی شما را خراب می کند
چرا این عادت بد است: اجازه خرید ندادن به آنچه می خواهید به همان اندازه خطرناک است که خریدهای محرک را انجام می دهید. اغلب ، مردم تصمیم می گیرند که پس انداز کنند و تغییرات اساسی در سبک زندگی خود ایجاد کنند ، از استراحت دست می کشند و برای لذت های کوچک پول خرج نمی کنند . این روحیه شما را خراب می کند ، شما را عصبانی می کند ، و تمایل برای پس انداز پول و تمام این حساب و کتاب کردن ها،  با تمایل همه ی آنچه می خواهید جایگزین می شود.
 
نحوه عملکرد درست : برنامه ریزی بودجه برای هزینه های پیش بینی نشده و سرگرمی داشته باشید. و آنها لازم است مانند خرید ویتامین ها برای شما "مهم" و "مفید" باشند.
بودجه خود را ماهانه بررسی کنید و تنظیماتی را در مورد آن انجام دهید.برای خواسته ها و شرایط غیرقابل پیش بینی ذخیره کنید - 5-10٪ از بودجه کل را کنار بگذارید.
 

 

9. آیا درست است که هر مرحله از گذشته را تجزیه و تحلیل کنیم

10 عادت که به نظر خوب است اما در واقع زندگی شما را خراب می کند
چرا این عادت بد است: می توانید کیفیت کار انجام شده ، درست بودن  تصمیم گرفته شده و موفقیت یا شکست یک عمل اخیر را تحلیل کنید. اما گاهی اوقات شما فقط باید بتوانید شرایط را رها کنید تا اینکه تحلیل به خود نظم و انضباطی منتقل شود. تأمل مداوم مانع لذت بردن از لحظه ها می شود. اندیشه های مربوط به گذشته و همچنین تجزیه و تحلیل بیش از حد ، زندگی در زمان حال را دشوار کرده و برای آینده نمی توانید برنامه ریزی کنید.
 
چگونه به این عادت غلبه کنیم: زندگی در حال، و اینها فقط کلمات نیستند بلکه یک روش تفکر هستند.سعی کنید فقط آن دسته از اقدامات را که باید تنظیم شوند ، تجزیه و تحلیل کنید.
 
از اینکه برای خودتان احساس ناراحتی کنید ، دست بردارید. ما دائماً بر روی انتظارات خود زوم می کنیم، به گذشته می اندیشیم و از آینده می ترسیم.یک تلاش آگاهانه انجام دهید - لحظه را احساس کنید و در آن بمانید. سلیقه ها ، بوها را حس کنید ، ببینید چه چیزی را می پوشید ، احساس کنید که باد می وزد. بعضی اوقات ، برای اینکه احساس خوشبختی کنید ، لازم نیست کاری انجام دهید - فقط تماشا کنید که در اطراف شما چه اتفاقی می افتد و خود را بخشی از آن بدانید.
10. دهمین عادت به ظاهر خوب اما در عمل بد را شما کاربر گرامی بگویید.
و در زندگی شما چه اتفاقی افتاده است که یک عادت به عنوان یک امر خوب ، مضر از کار درآمده است؟ در نظرات به ما بگویید

نظرات

در ادامه بخوانید...

عادتی که پزشکان نگران آن هستند 15 عادت

در
همه اینها با یک گام کوچک شروع می شود. این امر در مورد اقدامات معمول ما است که هر روز انجام می دهیم. به عنوان مثال، آیا شما فکر کرده اید که چقدر لباس های گرم سلامتی شما را تهدید می کنند، چطور دندان ها و لثه ها با بیماری آلزایمر مرتبط هستند و چرا افرادی که از خوردن صبحانه خودداری می کنند به سختی وزن کم می کنند؟
 
ما در sayarak.com چندین واقعیت علمی را برای شما تهیه کرده ایم که ما را متقاعد کرده است تا در عادت های روزمره و سبک زندگی، که زمان و گاهی اوقات سلامت ما را بخطر می اندازد، تجدید نظر کند.
 

بهداشت ضعیف دهان و دندان باعث بیماری آلزایمر می شود

اگر دندانهایتان را به خوبی بشویید، ممکن است نه تنها پوسیدگی، بلکه همچنین پریودنتیت - عفونی که در ابتدا روی لثه ها تاثیر می گذارد، و در نهایت دندان ها را خراب می کند را درمان کنید. باکتری هایی که باعث پریودنتیت می شوند بر مغز اثر می گذارند و  سرعت رشد آلزایمر را تسریع می کنند.
 

افرادی که لباس گرم می پوشند بیشتر بیمار می شوند

هنگامی که شما بیش از حد بدن را گرم می کنید، لباس برای باکتری ها و ویروس های پاتوژن یک زیستگاه راحت است.
 
حافظه شکر و رول خراب است
مقدار زیادی کربوهیدرات و مصرف شکر در تغذیه، منجر به ایجاد زوال عقل می شود.مصرف شکر را به طور کامل قطع نکنید، فقط دوز روزانه خود را محاسبه کنید، فراموش نکنید که هنوز در میوه ها، سبزیجات، غلات، نوشیدنی ها و محصولات لبنی قند وجود دارد.
 

اسپری مو باعث آکنه می شود

حتی اگر در زمان استفاده از اسپری فقط روی موها اسپری کنید استفاده کنید، به نظر می رسد باز هم جوش ، آکنه و التهاب روی صورت ظاهر می شود.
 

نوشابه و نوشیدنی های ورزشی باعث مشکلات قلبی می شود

هر نوشیدنی شیرین با رنگ های مصنوعی خطر ابتلا به حمله قلبی، سکته مغزی ناگهانی و دمانس را افزایش می دهد. بسیاری از نوشیدنی های ورزشی، بعضی از میوه ها و سدیم رژیم غذایی در این دسته هستند.
 

نوشیدنی ها با آب لیمو یا سرکه سیب را با در معده خالی ننوشید

کلیه ها، کبد، روده بزرگ و ریه ها سیستم طبیعی بدن ما هستند که عمدتا کار آنها تصفیه و حذف سموم از بدن است. آب میوه و سبزی تازه نمی تواند هیچ کاری برای کمک به شما انجام دهد: آنها فقط آسیب می رسانند. به عنوان مثال، استفاده از آنها در مقادیر زیاد و در معده خالی ، خطر ابتلا به دیابت و زخم معده را افزایش می دهد.
 
تمیز کردن خانه بدون دستکش منجر به مسمومیت می شود
مهم نیست که ظرفها را بشویید یا اجاق گاز را تمیز کنید - لازم است در شروع به کار از دستکش هایی که از سوختگی های شیمیایی محافظت می کنند و از تماس مواد سمی با دست جلوگیری می کنند استفاده کنید. بر روی اسکاچ معمولی برای شستن ظروف، حدود 362 گونه از میکروارگانیسم ها زندگی می کنند که بیشتر آنها برای انسان ها مضر هستند.
 

سموم با عرق خارج نمی شود

وقتی هوا گرم می شود و یا دمای بدن به علت بیماری افزایش می یابد، عرق کردن، بدن شما را خنک می کند و باعث می شود بیش از حد احساس گرما نکنید. سموم بدن از طریق عرق دفع می شوند اما در بعضی موقعیت ها سموم از طریق پوست همراه با عرق خارج نمی شوند و این فاجعه است.
 

شستشوی دهان با روغن، دندان ها را ضد عفونی نمی کند، و خمیر دندان با کربن فعال، مینای دندان را از بین می برد.

کربن فعال در ترکیب خمیر دندان، دندان ها را تقویت نمی کند - برعکس، برای مینای دندان بسیار خطرناک تر از سودا است که به طور سنتی برای سفید کردن دندان استفاده می شود.
 

قطره چکان و تزریق ویتامین ها بی فایده هستند

اگر فرد سالمی هستید، نیازی به تزریق ویتامین ها و نیترات ندارید . آنها برای افرادی که به دلایلی در جذب ویتامین ها از مواد غذایی مشکل دارند، تجویز می شود.
برای داشتن موهای زیبا، ماساژ سر، تغذیه مناسب و کوتاه کردن به موقع مو کافی است.
 

Kombucha برای سلامتی خطرناک است

دانشمندان نمیتوانند برخی خواص درمانی کومبوشا را اثبات کنند. اما کومبوشا حاوی مقدار زیادی شکر است و چون که  پاستوریزه نیست ممکن است دارای باکتری های مضر فراونی باشد، که اغلب به مسمومیت منجر می شوند. کومبوشا نباید به کودکان و زنان باردار داده شود، زیرا حاوی الکل و کافئین است.
 

فک غیر طبیعی همراه با درد گردن و پشت منجر به پیر شدن پوست می شود

موقعیت غیرطبیعی فک ها می تواند از اختلالات در ستون فقرات صحبت کند و عضلات فک را تضعیف کند، که موجب تضعیف پوست صورت می شود. به همین دلیل ترمیم دندان ها (نه فقط به خاطر یک لبخند زیبا ) می تواند در هر سنی مفید باشد.
 

نخوردن صبحانه باعث چاقی می شود

بدن ما به این صورت طراحی شده که نیاز به انرژی زیاد در صبح برای مصرف آن در طول روز دارد.فرآیندهای پردازش تبدیل گلوکز به انرژی، انتشار هورمون و کار سیستم های گوارش و عصبی به این بستگی دارد. بنابراین، صبح شما می توانید مواد قندی و هیدروکربنات، و حتی چربی و ترشی در مقادیر نرمال مصرف کنید.بدون صرف صبحانه بدن نیاز به کمبود صبحانه را در شب جبران می کند و بنابراین غذا به وزن بیش از حد تبدیل می شود. 
 

پخت و پز در اجاق گاز بدون هواکش تقریبا معادل سیگار کشیدن است

هود بر روی اجاق گاز ساخته شده است به طوری که شما  محصولات گاز سوزاننده را تنفس نکنید. هر بار در طی پخت و پز گازها و مواد سمی در اجاق گاز تولید می شود.
 

هر چیز طبیعی به معنی مفید بودن آن نیست

روش های سنتی استفاده شده توسط پرورش دهنده ها خطرناک هستند و به ندرت آزمایش می شوند. یکی از روش های محبوب برای ایجاد انواع hybrids های جدید هنوز روش تابش است . اما کنترل ضعیف و عدم تحقیق کمی منجر به تراژدی می شود. به عنوان مثال، در دهه 1960، یک نوع سیب زمینی جدید به دست آمد که، همانطور که معلوم شد، حاوی مقدار زیادی سولانین سمی بود.
 
در نتیجه، آنچه که به ما تحت برچسب "محصول طبیعی" داده می شود ممکن است به طور قابل توجهی از سبزی یا میوه اصلی، و حتی تبدیل شدن به یک جهش خطرناک باشد. به عکس بالا گوجه فرنگی نگاه کنید: گوجه فرنگی های طبیعی خیلی متفاوت از نسخه خانگی خود هستند که شما ترجیح می دهید آنها را انتخاب کنید.
 

پنیر، میوه های خشک شده و غلات صبحانه در سیستم ایمنی اختلال بوجود می آورند

غذاهای فرآوری شده حاوی مقدار زیادی قند یا، بر خلاف آن، نمک، حاوی افزودنی های مختلف و هورمون ها یا مقادیر بیش از حد چربی های ترانس هستند، که اگر در مقادیر زیادی از آنها را بخورید، اثر منفی روی ایمنی بدن دارند.
مواد غذایی منجمد و کنسرو شده، هر محصول نیمه تمام
غلات صبحانه
بیکن و سوسیس
آجیل بو داده با نمک یا شکر پاپ کورن مایکروویوی
میوه خشک، و همچنین میوه های تازه و آب میوه های تازه
مارگارین و پنیرهای ذوب شده
سس گوجه فرنگی و دیگر سس های آماده.
 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه یاد بگیریم پس انداز کنیم

در
چگونه یاد بگیریم پس انداز کنیم
چگونه یاد بگیریم بدون حذف چیز های ضروری پس انداز کنیم.ما با هزینه های غیرضروری که بودجه خانواده شما را می گیرد مقابله می کنیم.چگونه سبک زندگی خود را برای پس انداز کردن تغییر دهیم؟

 

نحوه کاهش هزینه های ارتباطات ، تلویزیون و اینترنت

بیشترین پول را برای چه چیزی خرج می کنید؟
به نظر می رسد برخی خدمات ارزان قیمت هستند ، اما اگر هزینه های کل خانواده را محاسبه کنید - حتی کمی ترسناک می شود. این امکان وجود دارد که در حال پرداخت هزینه اضافی هستید.
پس انداز را با اینترنت نامحدود شروع کنید. بسیاری از افراد عادت دارند، فکر کنند که تعرفه های تلفن همراه با اینترنت نامحدود گران است و به طور کلی جزو ، ضروری ترین ها نیست. اما در دنیایی که خرید ، پرداخت خدمات ، ارتباطات و سرگرمی ها بصورت آنلاین انجام می شود ، این دیگر یک تجمل نیست بلکه یک ضرورت مستقیم است. برای استفاده از اینترنت نامحدود و صرفه جویی در این مورد ، به عنوان مثال می توانید خانواده را به هم وصل کنید. سپس می توانید ترافیک را با عزیزان خود به اشتراک بگذارید و هزینه اضافی بابت آن پرداخت نکنید.
 
اگر هنوز اینترنت نامحدود ندارید، برنامه های بروزرسانی خودکار را غیرفعال کنید و حتما برنامه های بروزرسانی خودکار را در تلفن خود خاموش کنید. این نکته مهمی است که خیلی ها فراموش می کنند و بعد از آن تعجب می کنند: چه زمانی موفق به مصرف این حجم از اینترنت شدند؟

چگونه بروزرسانی خودکار گوشی تلفن را غیرفعال کنیم؟

1-وارد منوی کاربری تلفن همراه شوید و سپس بر روی برنامه ی Play Sore کلیک کنید.
2- گزینه سه خطی بالا سمت چپ را کلیک کنید. 
3- حال بر روی گزینه Settings در انتهای لیست، کلیک کنید.
4- Auto-update Apps، که گزینه سوم لیست است را انتخاب نمایید.
4- در پنجره باز شده گزینه Don't auto-update apps را انتخاب کنید.
برای به روزرسانی  دستی برنامه ها به منو برنامه Play Store رفته و  My apps & games را کلیک کنید و هر برنامه ای را که خواستید انتخاب و بروز رسانی کنید.

 

قبل از تعطیلات نرخ مطلوبی را برای اینترنت انتخاب کنید یا از گزینه های ویژه استفاده کنید. برای اینکه بتوانید در هنگام رومینگ به راحتی از اینترنت استفاده کنید ، تعرفه مطلوبی را وصل کنید یا از گزینه های ویژه قبل از تعطیلات خود استفاده کنید. بسته به نیاز شما می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که مناسب برای کارهای شما باشد.
به عنوان مثال ، با نامحدودی در داخل کشور - اگر به سراسر ایران سفر می کنید ، یا با پرداخت ماهیانه - بهتر است این گزینه را برای کسانی که سفرهای زیادی را برنامه ریزی می کنند انتخاب کنید. اغلب نیازی به تغییر تعرفه نیست ، به خصوص اگر به خارج از کشور می روید - فقط رومینگ را وصل کنید.
اگر از قبل برنامه ریزی کنید ، مطمئناً برای دیدن نقشه یا تماس با بستگان از طریق پیام رسان ، مجبور نیستید که به دنبال وای فای رایگان بگردید.
 
خدمات پیام کوتاه متصل خود را بهینه کنید. اپراتورهای تلفن همراه اغلب سرویس های پیامکی اضافی ارائه می دهند. به عنوان مثال ، پیش بینی هوا ، نکات مربوط به تناسب اندام ، جوک ها و طالع بینی ها. ممکن است یکبار آنها را وصل کرده باشید ، اما با گذشت زمان دیگر به آنها احتیاج ندارید. به برنامه تلفن همراه اپراتور یا حساب شخصی خود در وب سایت بروید و از خدمات نامربوط لغو اشتراک کنید.
 

 

نحوه صرفه جویی در مواد غذایی بدون به خطر انداختن سلامتی

ما در مورد هک های غیرقابل توجه زندگی از غذای سالم و ارزان صحبت می کنیم.
میوه ها و سبزیجات فصلی را بیشتر بخرید و برای فصول دیگر آماده سازی کنید. اولا ، برداشت فصلی مفیدترین محصول است. این میوه ها و سبزیجات به دنبال چرخه طبیعی رسیده می شوند ، و نه در محیط های سردخانه ای که باعث رسیدن آن ها شده است. ثانیا ، آنها ارزان ترین هستند. قیمت آنها بستگی به نوسانات ارزی و عوارض گمرکی ندارد. بسیاری از محصولات فصلی را با کمترین هزینه خریداری کنید و آماده سازی های مختلفی را انجام دهید.
 
قانون اصلی: صرفه جویی در مصرف مواد غذایی فقط زمانی مفید است که شما، هنوز هم کامل و متنوع بخورید.
قارچ ، بادمجان ، کدو سبز ، هویج ، چغندر ، سیب ، هلو را به صورت برشهای نازک برش داده و در فر یا خشک کن مخصوص خشک کنیم. در زمستان خوب است سبزیجات را به سوپ یا خورش اضافه کنید و از میوه ها کمپوت تهیه کنید. گوجه فرنگی خشک را می توان در کوزه ها ریخت و روغن روی آن ریخت. سیر و کمی رزماری به آن اضافه کرد - و در آشپزخانه شما طعم های مختلف در تمام طول سال وجود خواهد داشت. کلم بروکلی ، گل کلم ، انواع توت ها ، سبزیجات ، حبوبات ، اسفناج کاملاً در انجماد سالم می مانند و خواص مفید خود را از دست نمی دهند.
 
به دنبال گزینه های جایگزین برای محصولات گران قیمت باشید. مارک های مختلف را امتحان کنید.اگر شیر گیاهی را از آجیل دوست دارید ، انجام آن در خانه سودآورتر است. به عنوان مثال ، از یک لیوان بادام زمینی یک لیتر نوشیدنی تهیه کنید.
 
حبوبات و غلات با محتوای پروتئین بالایی مانند بلغور می توانند جایگزین گوشت در رژیم غذایی شوند. تهیه کتلت یا خمیر برای پخش داخل نان از عدس ، نخود و لوبیا بسیار آسان است. دانه ها یا آجیل ها را به وعده غذایی بدون گوشت اضافه کنید تا پروتئین بیشتری دریافت کنید. آنها برای خرید نه در سوپر مارکت ، بلکه در فروشگاه های تخصصی، ارزان تر هستند. دانه های چیا گران هستند زیرا از آمریکای لاتین آورده می شوند. و تخم کتان یک منبع مقرون به صرفه از امگا 3 ، امگا 6 و پروتئین است. دانه‌های آفتابگردان و کدو تنبل و دانه کنجد را فراموش نکنید.
 
در زمستان ، هنگامی که میوه گران است ، انواع توت های منجمد و خشک شده در تابستان را استفاده کنید. آنها را می توان به کیک ها اضافه کرد و نوشیدنی های میوه ای سالم تهیه کرد.
 
خریدهای خود را برنامه ریزی کنید ، هر سفر به فروشگاه ریسکی برای خرید لوازم غیر ضروری است. یک منو را برای هفته برنامه ریزی کنید و فقط آنچه لازم است را بگیرید. می توانید لیستی از ظروف و خریدها را در یادداشت های تلفنی تهیه کنید.
 
به تبلیغات حراج فروشگاه ها توجه نکنید. پس انداز در آنها همیشه قابل توجه نیست: بله ، شما 10هزار صرفه جویی کرده اید ، اما 200 هزار تومان را صرف محصولاتی کرده اید که وقت برای خوردن آنها ندارید.
 
یک ترفند وجود دارد که به شما در جلوگیری از هدر دادن پول در مورد مواد غذایی غیر ضروری کمک می کند. دریابید که چقدر در هر ساعت درآمد کسب می کنید و قیمت ها را در ساعات کاری حساب کنید. آیا یک کیلو بستنی ارزش دو ساعت از کار شما را دارد؟
 

برای آینده آشپزی کنید

اگر نمی توانید هر روز آشپزی کنید ، مقدار زیادی آشپزی کنید و باقیمانده را منجمد کنید. به عنوان مثال ، شما سوپ گوجه فرنگی درست کرده اید - آن را در بخش هایی بسته بندی کرده و درون فریزر قرار دهید. 
لوبیا و نخودهایی که باید خیس شوند و بعد برای مدت طولانی پخته شوند ، نیز به راحتی در مقادیر زیاد، منجمد و پخته می شوند. در حقیقت ، شما می توانید هر چیزی ، حتی بقیه خمیرهای باقی مانده را یخ زده کنید.
 
با ذخیره مواد غذایی مقابله کنید. نگاهی به قفسه ها بیندازید. احتمالاً سه بسته گندم سیاه باز پیدا خواهید کرد. تا زمانی که محصولات خود را تمام نکرده اید ، محصول جدید خریداری نکنید.
 
غلات را با دقت بسته بندی کرده در جای سرد و خنک نگهداری کنید. در غیر این صورت ، بعد از مدتی شپشک زده و  شما باید همه چیز را دور بریزید ، و حتی کابینت را بشویید و ضد عفونی کنید.
وقتی با خرید به خانه می آیید ، سریعاً تمام سبزیجات و میوه ها را جستجو کنید. اگر چیزی فاسد شده - بهتر است آن را دور بیندازید ، در غیر این صورت فساد به کل بسته پخش می شود. سیب ، گوجه فرنگی و موز را از سایر سبزیجات و میوه ها جدا کنید: آنها باعث می شوند که  میوه های دیگر زودتر رسیده و پلاسیده شوند.
 

 

چگونه یک آخر هفته سرگرم کننده و بدون هزینه اضافی داشته باشیم

اگر خانواده بزرگی دارید ، رفتن به سینماها هر هفته آخر هفته پر هزینه خواهد بود. ما ایده های دیگری را برای فعالیت های خانوادگی ، رایگان یا تقریباً رایگان یافتیم.
بر وقایع و تخفیف های شهر نظارت کنید. اگر کودک یا یکی دیگر از اعضای خانواده دوست دارد شما را به جایی ببرد که در آن همه دوستان وی حضور دارند و به هیچ وجه نمی توانید مانع رفتن او شوید ، بررسی کنید که آیا این رویداد در سایت هایی با کوپن و تخفیف وجود دارد یا خیر. چنین منابع به شما کمک می کنند آنچه را می خواهید انجام دهید اما هزینه کمتری بپردازید. حتما ببینید چه اتفاقاتی در شهر شما رخ می دهد. معمولاً برای تعطیلات کنسرت رایگان ، برنامه ورزشی ، بازی ، جشنواره ، مسابقه و ....برگزار می شود.
 

بازی در خانه یا خارج از منزل

بازی های تخته معمولاً برای کودکان و بزرگسالان خوب پیش می رود: کارت هایی با وظایف ، واکرها ، بازی های کلمه ای و پانتومیم. در مورد بازی های کلاسیک ، شطرنج ، تخته نرد و دومینو را فراموش نکنید. در هوای خوب می توانید وسایل را برداشته و به پارک بروید. یک میان وعده ، آب و چای را از خانه بردارید ، تا هزینه اضافی خرج نشود.
 
برای مثال می توانید بازی های خود را اختراع کنید ، یک شکار گنج را در خانه ترتیب دهید. شما راهنمایی هایی رابرای پیدا کردن گنج  در نقاط مختلف خانه برای رسیدن به گنج می گذارید حال کودکان آنها را پیدا و تکمیل می کنند ، در پایان آنها یک جایزه کوچک(مثلا یک قطعه شکلات) دریافت می کنند.
 

گشت و گذار در شهر 

خود را به عنوان یک توریست تصور کنید و به گوشه و کنار شهر بروید که در آن هرگز نبوده اید. برخی از حقایق جالب را پیدا کرده و راهنمای خانواده خود شوید. موزه های کوچک علاقه مندان محلی را که معمولاً کسی از آنها بازدید نمی کند ، بررسی کنید.
 
برای اینکه همه علاقمند شوند ، این را به عنوان جستجوی هیجان انگیز برای پیدا کردن اسرار آن محل ترسیم کنید. به عنوان مثال ، اگر بگویید که فرصتی برای دیدن استخوانهای دایناسور واقعی وجود دارد که از حفاری ها آورده شده است ، می توانید بچه های کوچک را وارد موزه محلی خود کنید. در عین حال ، شما خودتان چیز جدیدی یاد خواهید گرفت. روزهایی هست که موزه ها پذیرش رایگان یا نیم بها دارند.
 

یک درخت خانوادگی درست کنید

با مادربزرگ و پدر بزرگ و برادرزاده و سایر اقوام تماس بگیرید. آلبوم های قدیمی را بیرون بیاورید و درخت خانواده را با هم درست کنید. بگذارید بزرگسالان خاطرات دوران کودکی خود را به اشتراک بگذارند ، کودکان یک درخت ترسیم می کنند و عکس ها را می گذارند.
 

چیزهای غیر ضروری را جمع کنید

مطمئناً هر یک از اعضای خانواده شما چیزهای غیر ضروری دارد: لباس ، کفش ، اسباب بازی ، لوازم و هر چیز دیگری. موافقت کنید که همه باید پنج مورد را که استفاده نمی کنند ارائه دهند. از قبل بگویید که نباید شکسته یا کثیفباشد. و سپس آنها را به بازار محلی ببرید ، آنها را به امور خیریه هدیه دهید یا آنها را برای فروش در سایت های ویژه منتشر کنید. اگر چیزهای بیشتری برای انتخاب وجود دارد ، برای همسایگان خود یک گاراژ فروشی ترتیب دهید. انجام این کار با تمام خانواده بسیار سرگرم کننده خواهد بود. علاوه بر این ، این یک مصرف آگاهانه است: همه چیز دارای زندگی دوم می شود ، اما به محل دفن زباله نمی روند.
 

از وسایل قدیم چیزی درست کنید

یک پتو از پیراهن های قدیمی درست کنید، برای یک دیوار خالی در راهرو تصویری بکشید ، از تعطیلات خانوادگی خود یک کولاژ عکس تهیه کنید. بخش خلاق خود را درگیر کنید یا چیز جدیدی را در اینترنت پیدا کنید که دوست دارید خودتان بیاموزید.
 

نحوه کاهش هزینه های انرژی

در فصل گرما ، پول بیشتری همیشه برای قبض های آب و برق هزینه می شود. ما به شما می گوییم برای صرفه جویی چگونه می توان مصرف آب و برق را کاهش داد.
کنتور را روی آب تنظیم کنید. بله ، پس از آن مجبور خواهید بود آب را عقلانی و با دقت بیشتری صرف کنید ، اما پس انداز خواهید کرد. تعرفه های آپارتمان های بدون محاسبه متراژ دائما در حال افزایش است و مردم مجبورند برای خدمات خود هزینه بیشتری بپردازند.
 
دوباره حساب کنید اگر به یک سفر کاری یا تعطیلات رفته اید و بیش از پنج روز در آپارتمان نبوده اید ، می توانید درخواست حساب مجدد صورتحساب خدمات را درخواست کنید. فقط توجه داشته باشید که شما حق دارید این کار را با خدماتی انجام دهید که با نرخ مصرف پرداخت می کنید و نه با کنتور.
 
کنتور دو نرخه نصب کنید. برق در شب بسیار ارزان تر است. بنابراین ، یک کنتورن دو تعرفه به صرفه جویی در هزینه کمک می کند ، به عنوان مثال ،شما ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی را در شب روشن کنید. نکته اصلی این است که همسایگان شما اهمیتی به صدای ماشین ندهند.
 
از لوازم خانگی مناسب استفاده کنید. به عنوان مثال ، لامپ های کم مصرف در مصرف انرژی بسیار مناسب است و لوازم خانگی کلاس A ، چنین دستگاه هایی شاید در زمان خرید گران تر باشند اما به دلیل عمر طولانی تر ، آنها به مرور زمان هزینه اضافی خود را پرداخت می کنند و شما قادر خواهید بود به طور کامل در مصرف برق صرفه جویی کنید.
 
آپارتمان را عایق بندی کنید. با تشکر از این عایق کاری ها ، برق کمتری برای گرم کردن و سرد کرد اتاق لازم است. این خجالت آور خواهد بود اگر در زمستان سرد ،بجای آپارتمان خود، شروع به گرم کردن خیابان کنید ،. بنابراین ،عایق های موجود در گوگل را بررسی کنید. اگر وجود دارد ، آنها را ببندید و تنظیم کنید.
 

 

نحوه صرفه جویی در هزینه های خرید لباس

7 نکته برای نجات شما از این خرید اضافی
تجزیه و تحلیل کمد لباس را قبل از هر سفر به فروشگاه انجام دهید. این کار را با کمک یا به تنهایی انجام دهید. این روند می تواند 30 دقیقه طول بکشد یا چندین ساعت طول بکشد: همه اینها به اندازه کمد لباس شما بستگی دارد. تجزیه و تحلیل شامل چندین مرحله است:
 

همه وسایل را از کمد خارج کنید

آنها را به دسته ها طبقه بندی کنید - شلوار ، ژاکت ، پیراهن ، لباس و غیره.
مواردی را انتخاب کنید که دیگر متناسب با اندازه شما نیستند یا به طرز محسوسی فرسوده شده اند و آنها را کنار می گذارید (آنها را در جعبه قرار دهید و به دوستان خود بدهید یا برای بازیافت استفاده کنید).

به آنچه در کمد لباس کم دارید فکر کنید و یک لیست خرید تهیه کنید

تجزیه کمد لباس به شما کمک می کند تا آنچه را که واقعاً به آن احتیاج دارید درک کنید و مانع از خرید پیراهن سفید دیگری یا شلوار جین آبی روشن اضافی شوید. علاوه بر این ، در این فرایند می توانید چیزهای جالبی را که در گنجه قرار دارد و کاملاً فراموش کرده اید را پیدا کنید.

لباس های با کیفیت خوب را انتخاب کنید

اغلب موارد ساخته شده از مواد با کیفیت بهتر روی تن می نشینند و به احتمال زیاد حداقل دو فصل بیشتر در خدمت شما هستند. به عنوان مثال ، بهتر است چکمه های چرمی خوب را با قیمت بالاتر خریداری کنید و برای 3-4 سال استفاده کنید تا کفشبا نصف قیمت بخرید و فقط یک فصل بپوشید. در نتیجه ی یک سرمایه گذاری خوب یک بار یک جفت کفش با کیفیت برای چند سال پرداخت می شود.
 

لباس و کفش خارج از فصل را بخرید

یک ژاکت زمستانی را در تابستان و یک لباس شنا را در زمستان خرید کنید. قانون طلایی خرید منطقی. در خارج از فصل ، اوضاع بسیار ارزان تر است ، بنابراین خریدن آنها سودآورتر است.
 
فروش را پیگیری کنید و به فروشگاه ها بروید. خرید خود را طوری برنامه ریزی کنید که در طول دوره فروش حراج فصلی به فروشگاه بروید:
 
در حین فروش فصلی ، دامنه محصولات تبلیغاتی گسترده تر و تخفیف بیشتر است. اما اگر نمی خواهید منتظر زمستان یا تابستان برای خرید باشید یا نمی توانید ، روش های دیگری برای پس انداز دارید.
 

پیشنهادات ویژه را بررسی کنید

مارک های انبوه در بازار اغلب مدل های انتخابی را با کاهش قیمت به فروش می رسانند.
مغازه ها را نادیده نگیرید - مغازه هایی که کالاهای قدیمی را می فروشند. تقریباً در همه مارک ها فروشگاه ها وجود دارد. در این فروشگاه ها می توانید لباس و لوازم جانبی مناسب با قیمت پایین پیدا کنید.
 
برای شیک بودن ، یک دست یا 2 دست لباس تهیه کنید و آن را با دو یا سه چیز مرسوم ، مد روز تکمیل کنید. سعی کنید چیزهای مرسوم اما بسیار گران قیمت نباشد ، مانند یک کیف دستی کوچک یا کفش پاشنه بلند ( اگر بودجه اجازه می دهد و واقعاً می خواهید ، پس بخرید).
 
و فراموش نکنید که مد لباس و غیره مانند دوچرخه است: اگر همه وسایل داخل کمد ظاهر خود را حفظ کرده و کهنه و فرسوده نشده اند، پس از گذشت روند مد ، آنها را دور نریزید فقط در انتهای قفسه نگهداری کنید، پس از مدتی  دوباره همین از مد افتاده ها در اوج خواهند بود.
 
خرید تک سایز ها فقط برای دخترانی که واقعاً سایز کوچک دارند. به عنوان مثال ، کفش ورزشی ، اگر اندازه پا زیر 37 باشد ، می توانید در بخش کودکان خریداری کنید: قیمت پایین تر خواهد بود.
 
به دنبال تی شرت ، کاپشن ، و پیراهن در بخش آقایان باشید: پارچه آنها متراکم تر و بهتر است.
 

از لباس های خود مواظبت کنید

اگر به درستی از آنها نگهداری کنید ، عمر طولانی تر خواهند داشت. طبق دستورالعمل های موجود در برچسب ، لباس ها را بشویید و اتو کنید.
 
یادگیری برای پس انداز کردن چندان دشوار نیست. مخصوصاً وقتی مجبور نیستید لذتهای معمول خود را برای این امر کناربگذارید. با داشتن هزینه های بهینه ، می توانید در آخر هر ماه صرفه جویی برای تعطیلات طولانی مدت یا تحقق یک رویای خانوادگی را با موفقیت شروع کنید. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 عادت که هر کسی را به یک بازنده تبدیل می کند

در
 
10 عادت که هر کسی را به یک بازنده تبدیل می کند
به نظر می رسد برخی افراد برای بدست آوردن موفقیت خوش شانس هستند ، در حالی که برخی دیگر همیشه بدشانس. شما فکر می کنید یک خوش شانس یا بد شانس هستید؟ اما دانشمندان با این امر موافق نیستند: روانشناسان و ریاضیدانان قادرند الگوی مشخصی بین رفتار انسان و موفقیت که وی می تواند به دست بیاورند ، ترسیم کنند.
 
ما در sayarak.com در تلاش هستیم تا به لیستی از عادت ها برسیم که باعث بوجود آمدن یک بازنده می شود.

 

هرگز اشتباه نمی کند

به نظر متناقض می رسد ، اما این درست است کسانی که اشتباهات کمی می کنند دیر یا زود از موفق شدن دست می کشند. دانشمندان دانشگاه آریزونا حتی میزان شکست ایده آل را - 15٪ تعیین کردند. آزمایش با مدلهای ریاضی به آنها در این امر کمک کرد. آنها سعی در آموزش هوش مصنوعی برای مرتب کردن داشتند. اگر کار 85٪ به درستی انجام شود ، کارها سریعتر پیش می روند. هنگامی که ماشین پاسخ های صحیح بیشتری می داد ، کار بسیار آسان تلقی می شد و به دنبال یافتن اطلاعات جدید و راه حل های جایگزین نبود.
 
بنابراین: موفقیت بیش از حد و مکرر باعث رکود و در جا زدن شما می شود. بنابراین برای تا 15٪ از اشتباهات در فعالیت های روزانه را به خودتان اجازه دهید و احساس آسودگی کنید.
 

 

تلاش می کند همیشه فرد خوبی باشد

خوب بودن بیش از حد مسیری نیست که منجر به موفقیت شود. در حالی که برخی در تلاش هستند تا با تاکتیک خوب بودن نظرات خود را به دیگران منتقل کنند ، برخی دیگر از موضع خود به شدت دفاع می کنند. و این دومی هستند که اغلب به نتیجه می رسند. بنابراین از انتقاد شدید نترسید و از شنیدن نظرات منفی خودداری نکنید.
 
عصیان و سرسختی ، کلید موفقیت است. این موضع دانشمندان است که پس از 40 سال مشاهده، نتیجه گیری کردند. و در صدر آنها کسانی بودند که در کودکی شروع به نشان دادن این خصوصیات کردند. بچه های شیطان در بزرگسالی آماده صحبت مستقیم در مورد علایق خود هستند. آنها از تماس با اولین کسی که دوست دارند خجالت نمی کشند یا در باره از افزایش حقوق با مافوق صحبت می کنند.
 

 

او به بی عدالتی در جهان اعتقاد دارد اما فقط در رابطه با خودش

بازنده آماده است تا بی وقفه در مورد مشکلات خود صحبت کند. اگر در مکالمه، شخص دیگری از زندگی شکایت کند ، مشکلات وی را به هیچ می شمارد. چنین برون گرایی معکوس ، تمایل به جلب توجه به خود و کاهش ارزش مشکلات دیگران باعث دفع افراد می شود. و خود بازنده فقط بدشانسی را تشدید می کند و وقت خود را صرف نارضایتی برای زندگی می کند.
 

 

صبحانه را نادیده می گیرد

صبحانه را نادیده می گیرد و نوشیدنی اشتباه را می نوشد
کارشناسان دریافته اند که پربارترین روز را کسانی می گذرانند که صبح ها قادر به کسب انرژی هستند و می توانند از این طریق تمرکز خود را برای مدت طولانی حفظ کنند. برای رسیدن به این مهم، چندان کار دشواری لازم نیست انجام دهید: به عنوان مثال، خوردن صبحانه. وعده غذایی اول باعث ایجاد انرژی و بهبود حافظه کوتاه مدت می شود.
 
نکته دیگر از دانشمندان: به جای قهوه صبح ، نیم ساعت قبل از صبحانه را با آب لیمو بنوشید. کافی است یک تکه میوه را درون یک لیوان آب فشار دهید. ویتامین های موجود در مرکبات برای کمک به تمرکز در طول روزتاثیر می گذارد.
 

 

شخص بازنده احساسات را دست کم می گیرد

هوش هیجانی (EQ) کم می تواند باعث شکست شود - هم در کار و هم در زندگی شخصی. کسانی که نمی دانند چگونه احساسات دیگران را بخوانند ، خود را از فرصت سازش و سریع پاسخ دادن به تغییرات محروم می کنند. اعتقاد بر این است که می توان هوش هیجانی را توسعه داد: کتاب بخوانید ، مطالعه و نقاشی کنید ، فیلم های خوب تماشا کنید.
 
خود را دوست داشته باشید و به عشق به خود توجه ویژه ای داشته باشید.مطالعه اخیر دانشمندان نشان داده است که مقداری از خودشیفتگی به موفقیت کمک می کند.
 

 

بازنده می خواهد فقط در یک جهت پیشرفت کند

همه ما مهارت یا صفاتی داریم که به آنها افتخار می کنیم. اما شرط بندی فقط روی یک چیز اشتباه است. موفقیت نیاز به استحکام شخصیت ، تمایل به کسب دانش و رشد جسمی دارد.
 
روانشناسان انگلیس لیستی از خصوصیات را تهیه کرده اند که می توانند کلید دستاوردهای زندگی شوند. 6 امتیاز دارد: مسئولیت پذیری ، انعطاف پذیری ، آمادگی برای چرخش های غیر منتظره ، کنجکاوی ، شجاعت و تمایل به رقابت.

 

چگونه نام شخص با موفقیت او در ارتباط است

آمار نشان می دهد : بین طول یک نام و حقوق و دستمزد ارتباط مستقیمی وجود دارد. بنابراین اگر فرصتی وجود دارد که نام خود را کوتاه تر معرفی کنید - از آن استفاده کنید. شکل نه چندان رسمی اسم باعث می شود که در بین مردم بیشتر پذیرفته شوید و اعتماد به نفس را القا می کند. محققان تخمین می زنند که فقط 1 پسوند یا پیشوند اضافی در نام می تواند دستمزدها را با 3600 دلار در سال کاهش دهد.
 
به عنوان مثال ، یکی از ثروتمندترین افراد روی کره زمین با نام بیل گیتس شناخته می شود. چه کسی می داند ، اگر او، خود را با نام کامل خود معرفی می کرد، ویلیام هنری گیتس سوم ! الان در کجای این فهرست بود!

 

چگونه تناسب اندام بر موفقیت تاثیر دارد

در نگاه اول بین موفقیت و اندازه کمر رابطه واضحی وجود ندارد. پروفسور جین اوگدن از دانشگاه سوری ادعا می کند که زنی با کمر نازک به معنای واقعی کلمه این فکر را به دیگران منتقل می کند: "من می دانم خود کنترلی چیست." و مردم ، با نگاه به او ،ناخود آگاه فکر می کنند که اگر او می تواند شیرینی را رها کند ، قطعاً اراده ای محکم دارد.

 

موافقت می کند در صورتی که به نفع او نیست

لبخند زدن و اخم کردن در پاسخ به پیشنهادات دیگران بسیار ساده تر از خودداری یا اعتراض به کسی و مسئولیت پذیری درمورد عواقب تصمیمات است. بنابراین می توانید به عنوان یک فرد شیرین و عاری از درگیری شهرت کسب کنید - اما هیچ چیز بیشتری بدست نیاورید.فرد بازنده نه بخاطر نگرانی دیگران، بلکه به دلیل عدم تمایل به پذیرش تعهدات و ترس از انتقاد است که موافقت می کند.

 

شخص بازنده بندرت بوسه می زند

بوسیدن بسیار مفید است . بوسه ها نه تنها ایمنی را افزایش می دهند و استرس را کاهش می دهند ، بلکه روابط طولانی مدت را نیز تقویت می کنند. دانشمندان ارتباطی بین بوسه و درآمد پیدا کرده اند. ظاهراً فردی که احساس دوست داشتن می کند، با اشتیاق کار می کند.
 
شاید وقت آن باشد که دوست عزیز خود را ببوسید. آیا اسرار موفقیت می دانید؟ کدام عادات را می توانید نام ببرید؟

نظرات

در ادامه بخوانید...

عادت اروپایی ها که خوب است یاد بگیریم 8 عادت

در

فرهنگ سایر کشورها با ایران  بسیار متفاوت است و برخی از عادت های خارجی ها برای ما عجیب و غیرقابل درک است. این امر نه تنها در زندگی روزمره ، بلکه در موقعیت های زندگی عادی نیز قابل ردیابی است. sayarak.com پیشنهاد می کند تا با سبک زندگی اروپایی ها آشنا شوید تا درک کنید کدام عادت آنها بی فایده است و کدام عادت را می توانید قبول کنید.

عادت 1:

خرید غذای منجمد

 غذای منجمد

غذاهای منجمد بیشتر و راحتتر ذخیره می شوند.  / عکس

 

اروپایی ها ترجیح می دهند خامه ترش ، محصولات آردی ، پیاز ، نخود فرنگی و سایر محصولات را به صورت منجمد خریداری کنند. آنها استدلال می کنند که این روش ذخیره سازی آنها را بسیار ساده می کند: محصولات برای مدت طولانی خراب یا خشک نمی شوند ، علاوه بر این ، مناسب است که آنها را در فهرست قرار دهید. قبل از خوردن نان ، آن را کمی در مایکروویو گرم می کنند ، و سیب زمینی منجمد به هیچ وجه نیازی به دستکاری اضافی نیست - آنهای قبلاً شسته شده ، به صورت برش خورده و آماده پخت هستند.


عادت 2:

فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب و برق

سینک ظرفشویی

جمع کردن آب در سینک ظرفشویی و شستن ظروف از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.  / عکس


با در نظر گرفتن افزایش قیمت  آب و برق ، ساکنان کشورمان نسبت به مصرف بهینه  آب ، گاز و برق آگاهی بیشتری پیدا کرده اند. با این حال ، ما هنوز خیلی از اروپایی ها فاصله داریم. شرایطی را تصور کنید: شما به ملاقات دوست خود آمده اید که مدتهاست در آلمان زندگی می کند. خارج از آن -20 درجه است و شما فکر می کنید که در آپارتمان او با چنین یخبندانی وسایل گرمایی با تمام قدرت روشن هستند و می توانید با شلوارک کوتاه راه بروید. اما دوست خود را با شلوار گرم و یک ژاکت ملاقات می کنید و بعد از چند دقیقه دلیل آن را می فهمید.

 

اروپایی ها قانونی مانند این دارند: "من ترجیح می دهم یک ژاکت اضافی بپوشم تا اینکه یورو اضافی را برای گرم کردن بپردازم." در بیشتر کشورهای اروپایی ،  آب بسیار گران است ، بنابراین ساکنان آنها همیشه ظرف ها را با پر کردن سینک ظرفشویی می شستند ، حتماً چراغ های اتاق را که کسی نیست خاموش می کنند و لباس گرم می پوشند تا مجبور نشوند پول زیادی برای گرم کردن بپردازید به نظر ما می رسد که می توان و باید عادت به دقت مصرف منابع آب و برق را به عادت خوب تبدیل کرد کرد.


عادت 3:

جداسازی سطل زباله 

سطل زباله

سطل های زباله برای راحتی بیشتر در رنگ های مختلف رنگ آمیزی می شوند.  / عکس


عادت دیگری که کسب آن برای ما خوب است. اروپایی ها هرگز شیشه ، پلاستیک ، باتری و مواد آلی را در یک کیسه زباله قرار نمی دهند - برای هر نوع زباله یک سطل جداگانه وجود دارد. در خارج از کشور ، مردم بسیار نگران وضعیت محیط زیست هستند و به همین دلیل سعی می کنند تا حد ممکن از بار موجود در کره زمین بکاهند.

به عنوان مثال ، در سوئد ، کیسه های پلاستیکی دو برابر کیسه های کاغذی گران هستند و اگر یک بطری پلاستیکی آب به قیمت 10 کرون بخرید ، باید یک کرون بیشتر به کل هزینه اضافه کنید. چرا این کار انجام شده است؟ همه چیز بسیار ساده است. در سوئد ، نوعی سیستم انگیزه وجود دارد: اگر شخصی آب بنوشد و بطری را به دستگاه گیرنده پلاستیک تحویل دهد ، هزینه به او بازگردانده می شود.


عادت 4:

از خرد کن زباله استفاده می کنند

خرد کن زباله

در خانه های ویلایی ، از خرد کن زباله های باغ استفاده می شود.  / عکس


این عادت با عادت قبلی ارتباط نزدیک دارد. افرادی که در اروپا خانه های شخصی دارند اغلب از دستگاه های دفع زباله های آلی استفاده می کنند. برگهای افتاده ، چمنهای زده شده ، تمیز کردن سبزیجات "قربانی" دستگاه های دفع زباله های آلی می شوند. پس از اینکه زباله ها آسیاب شدند ، صاحبان آن را در گودال کمپوست خود قرار می دهند. خاک غنی شده اغلب در هنگام کاشت و کارهای دیگر در باغ استفاده می شود. این عادت به شما امکان می دهد از زباله های زیادی برای اهداف شخصی استفاده کنید ، و مقدار بسیار کمی را به محل دفن زباله ارسال کنید.


عادت 5:

تماس با نظافتچی

نظافتچی

 

در ایران ، بسیاری معتقدند که "مرد نان آور خانه است و زن نگهبان کانون خانواده" به "نظم قدیمی" پایبند هستند. در اروپا عملاً چنین دیدگاهی باقی نمانده است - ساکنان آلمان ، فرانسه و سایر کشورها عادت دارند که برای برابری جنسیتی بجنگند. آنها به طور برابر با مردان کار می کنند ، اغلب شوهرها را به مرخصی زایمان می فرستند و سعی می کنند تا آنجا که ممکن است مسئولیت های خانه را به خود اختصاص دهند.

 

نظافتچی برای بسیاری از زنان اروپایی یک نجات دهنده واقعی است. هیچ کس زنان اروپایی را به دلیل تماس گرفتن با نظافتچی و رفتن به تمرین یا خرید ، محکوم نمی کند. زنان در اروپا برای خود ارزش قائلند ، وقت زیادی را برای رشد خود ، مراقبت از بدن خود اختصاص می دهند و در عین حال احساس پشیمانی نمی کنند. و این عالی است!

 

در ایران ، خدمات نظافت به اندازه خارج از کشور محبوب نیست ، اما در برخی از شهرها از قبل می توانید شرکت هایی را پیدا کنید که برای نظم بخشیدن به آپارتمان می فرستند. یک واقعیت جالب: همه زنان اعتراف نمی کنند که از خدمات نظافتچی استفاده می کنند. کشور ما هنوز با کلیشه هایی زندگی می کند که یک دختر می تواند همه کارها را انجام دهد:  آراستگی ، پرورش کودکان و حفظ نظم کامل خانه.


عادت 6:

از خشک کن لباس استفاده می کنند

 خشک کن لباس

خشک کن لباس  وسیله ای بسیار مفید است.  / عکس


خشک کن لباس هنوز در کشور ما ریشه ندوانده است ، اما اروپایی ها از استفاده از تمام مزایای این دستگاه خوشحال هستند. و می توان آنها را درک کرد. می توانید هر بار مقدار زیادی لباس در خشک کن قرار دهید و نگران ایمنی آن نباشید. وجود چنین واحدی به شما امکان می دهد طناب هایی را که با مقدار زیادی پارچه آویزان شده اید کنار بگذارید و بنابراین بالکن (یا اتاق دیگری را که معمولاً برای خشک کردن لباس استفاده می شود) آزاد کنید.


عادت 7:

با کفش در خانه راه راه می روند

بیگ بنگ تئوری

نمایش های تلویزیونی آمریکا از همه بهتر نشان دهنده عادت راه رفتن در آپارتمان با کفش است.  / عکس


به هر فیلم یا سریال تلویزیونی خارجی فکر کنید: فرندز ، تئوری بیگ بنگ ، هری پاتر. قهرمانان این ها هرگز هنگام ورود به یک آپارتمان یا خانه  کفش های خود را در نمی آورند ، آنها همیشه با کفش های خیابانی راه می روند! از نظر ما ، این عادت هنوز هم عجیب و غیر بهداشتی باقی مانده است ، زیرا در حال حرکت در خیابان ، مقدار زیادی باکتری "جمع می کنیم" که بعداً به لطف کفش وارد خانه ما می شود. دلیل دیگر اینکه عادت اروپایی خانه ما را دور می زند ، عشق به فرش است. اگر کاشی ها یا مشمع کف اتاق خاک زیادی را که از کفش های ورزشی ما به زمین منتقل شده است نشان نمی دهند ، در این صورت لکه ها به سرعت روی فرش ها ظاهر می شوند. و شما نمی خواهید منسوجات را کنار بگذارید ، زیرا این باعث راحتی بیشتر خانه می شود ، و در زمستان نیز پاهای شما را گرم می کند.


عادت 8:

برای خرید هدیه ، چک می نویسند

چک

اروپایی ها برای خرید هدیه برای دوستان چک می نویسند.  / عکس


تعجب نکنید اگر به دیدار اقوام خود در اروپا آمده اید ، لباس یا عطر به عنوان هدیه دریافت نمی کنید ، بلکه یک چک دریافت می کنید. بله ، این یک روش معمول در خارج از کشور است. در ایران ، این روش به ندرت مورد توجه قرار می گیرد ، زیرا اعتقاد بر این است که مهمترین چیز توجه است. و اگر به قهرمان مناسبت چک بدهید ، صداقت احساسات شما زیر سول بزرگی خواهد رفت.

 

اروپایی ها دیدگاه کاملا متفاوتی نسبت به این موضوع دارند. آنها از هدایای عملی که قطعاً دوستان یا اقوامشان در آینده استفاده خواهند کرد ، قدردانی می کنند. اغلب اوقات ، چک از فروشگاه در جعبه ای با خود هدایا موجود است. اگر چیزی مناسب شما نیست ، می توانید با خیال راحت بروید و آن را با چیز دیگری عوض کنید یا چک را استرداد کنید. روشی کاملا منطقی برای ایجاد احساس خوب در فرد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

15 کار کوچکی که می توانید هر روز برای رسیدن به موفقیت انجام دهید.

در

آیا تاکنون به رازی که در پس موفقیت قرار گرفته، فکر کرده اید؟ برای اکثر افراد، این مساله فقط یک چیز خاص نیست. بلکه، نتیجه ی بسیاری از عادت های روزانه  است که دائما تکرار می شوند. در اینجا 15 کار کوچک روزانه وجود دارد تا مطمئن شوید که عمدتا  زمان و صرف آن روی اولویت های خود را انجام میدهید. این نکات را در کارهای روتین روزانه ی خود قرار دهید و  مراقب اوج گرفتن موفقیت خود باشید !(سیارک)

 1. اولویت های خود را تعریف کنید.

سه اولویت برتر شما در زندگی کدام است ؟ سه چیزی که در بیشتر مواقع ، وقت خود را صرف آن می کنید کدام است ؟ آیا اولویت های شما با جایی که شما وقت خود را صرف می کنید ، تطابق دارد ؟ اگر این طور است ، ترسناک است. اگر نه ، باید سخت تلاش کرده تا زمان خود را صرف اولویت ها ارادی کنید و از شر این چیزهای بی ارزشی که شما را از انجام کارهای مهم باز می دارد ، خلاص شوید. واقعا به روشی که می خواهید زندگی خود را صرف کنید فکر کنید – شما احتمالی فقط زمانی احساس موفقیت می کنید که زمان خود را صرف چیزهایی کنید که برایتان بسیار اهمیت دارد.

 1. برای ادامه ی روز برنامه ای را تنظیم کنید.

زمان با ارزش ترین سرمایه ی ماست و دوباره بدست نمی آید. اگر واقعا می خواهید موفق باشید ، باید روش گذراندن زمان خود را برنامه ریزی کنید.

یک راه انجام این کار ، هر شب وقتی را به برنامه ریزی برای روز بعد اختصاص دهید. نوشتن برنامه ی زیری به سه دلیل به شما کمک می کند : باعث می شود ساعت های بیداری خود را به ماکزیمم زمان برسانید ؛ می توانید زمانی را هر روز به تمرکز روی اولویت های خود اختصاص دهید ؛ و می توان کشف کرد که آیا زمان زیادی را هدر داده اید یا نه. من اخیرا در جایی خواندم که متوسط آمریکایی ها 5 ساعت از روز خود را صرف تماشای تلویزیون می کنند. تنظیم برنامه  باعث می شود شما در دام کارهای کشنده ی زمان مثل تلویزیون نیفتید.

 1. قورباغه را قورت بده

در ابتدا یک قورباغه ی زنده را هر روز صبح قورت داده  و در بقیه ی روز هیچ چیز بدنی برایتان دیگر رخ نمی دهد. " مارک تواین

اگر شما نیز مثل بقیه ی مردم  هستید ، کاری هست که هر روز پشت گوش می اندازید چونکه شما از آن هراس داشته یا دستپاچه میشوید. این کار قورباغه ی شما است ، و طبق گفته ی مارک تواین ، باید هر روز صبح آن را بخورید. مساله ی به تعویق انداختن خوردن قورباغه این است که تمرکز روی انجام کارهای دیگر ، کار سختی است ؛ شما این قدر مشغول فکر کردن به این قورباغه هستید که نمی توانید آن را الان بخورید و به تعویق می افتد. همچنین ، طفره رفتن از آن باعث می شود حتی این مساله برایتان دشوارتر باشد چونکه زمان برای تصور چیزهای احتمالی دارید که این کاررا بدتر می کند.

خوردن این قورباغه در ابتدای روز به شما حس کمال می بخشد و آغاز روز برای حس موفقیت بسیار مناسب است. تمام کردن فوری این کار ترسناک به شما نیروی آنی را برای انجام کارهای دیگر در طول روز می دهد. همچنین ، در مقایسه با قورباغه ای که در ابتدا با آن روز خود را شروع کرده اید ، بسیار آسان به نظر می رسد.(سیارک)

 1. با فرد درون آینه صادق باشید

حالا که راجع به خوردن قورباغه صحبت می کنیم ، می خواهم شما را تشویق کنم که با خودتان روراست باشید و چونکه قورباغه ای هست که در ابتدای روز باید بخورید یعنی زودتر از  زمانی که همیشه بیدار می شوید ، از خواب بلند شده تا خوردن آن را شروع کنید.

برخی از افراد تمام سعی خود را قبل از طلوع خورشید  می کنند و بقیه به طور باور نکردنی در آخر شب ، پرحاصل هستند. اگر عاشق آغاز روز در ساعت 5 صبح هستید ، عالی است – جلو رفته و این قورباغه را در ساعات اولیه ی صبح بخورید. اگر ترجیح می دهید بخوابید ، بسیار خوب است – جلو رفته و آن را در ابتدای روز خود  بخورید.

افراد موفق با خود صادق هستند. آنها تنظیم هدف تمرین را هر روز صبح در ساعت 4:30 می دانند. آیا این بهترین ایده نیست که هرگز آدم صبح زود نیستند. آنها اهداف خود را بر مبنای پر حاصلترین زمان خود تنظیم میکنند.

 1. خط قرمزهای خود را مشخص کنید.

از کلنگ Hack حاصلخیز اصلی سود ببرید : قانون پارکینسون .

طبق قانون پارکینسون ، کار برای پر کردن زمان موجود برای تکمیل  آن توسعه یافته است. اگر زمان کمی برای تکمیل کار دارید ، احتمالا تلاش خود را باید افزایش دهید. راجع به روش تمیز کردن خانه ی خود فکر کنید زمانی که فردی تماس می گیرد و میگوید تا بیست دقیقه ی دیگر می آید و روش تمرکز شدید شما روی ماموریتی که فردا صبح دارید. تلاش تان به طور قابل توجهی افزایش می یابد زمانی که زمان کم باشد.

خط قرمزهایی را برای تکمیل کار ، مشخص کنید تا برای رسیدن به اهداف به شما کمک کند. چونکه برنامه ی روزانه ی خود را تنظیم کرده اید ، می توانید از قانون پارکینسون برای بهره بردن شما ، استفاده کنید. یک راه انجام این کار استفاده از بلوک های زمان است . 5 دقیقه به تکمیل هدف اختصاص داده و سپس یک استراحت 5 دقیقه ای در نظر بگیرید. دانستن اینکه زمان کمی دارید  به شما کمک می کند تا سودمندی خود را در عرض 55 دقیقه  جلسه ی کاری، به ماکزیمم زمان برسانید. همچنین ، وقفه های روانی کوتاه در حین کار سخت در هر ساعت ، باعث سازماندهی دوباره ی شما می گردد.

 1. حواس پرتی ها را به حداقل برسانید.

از بسیاری از حواس پرتی ها در حین کار تا حد ممکن خلاص شوید. اگر اینترنت حواستان را پرت می کند ، کامپیوتر خود را به گونه ای تنظیم کنید که برخی از سایت های خاص در زمان طول روز ، قفل باشد. گوشی خود را خاموش کنید. وقتی با فهرست کارهای روتین سر و کار دارید ، پیام هایتان در آنجا خواهند بود.

 1. مکث

زمان را هر روز برنامه ریزی  کنید تا مراقب خود باشید . زمان را در جدول زمانبندی خود برای تنظیم کنید تا ورزش کرده و زمان آرامش یا هر دو را  داشته باشید.

 1. برنامه ی معکوس

یک روش برای حرکت به سمت اهداف بزرگ ، برنامه ریزی وارونه در زمان تنظیم اهداف ، است .

مثلا ،‌می خواهید 26 پوند وزن کم کنید. بعد از اینکه یک هدف طولانی مدت کاهش وزن 26 پوندی از حالا تا سال دیگر تنظیم کردید ، برنامه ریزی معکوس را آغاز شکرده و هدف را به بخش های ممکن تقسیم کنید. اگر می خواهید 26 پوند در یک سال کم کنید ، باید نیم پوند (1750 کالری) هر هفته کم کنید یعنی 250 کالری در روز . بسیاری از افراد سه وعده ی غذایی و دو وعده ، اسنک در طول روز می خورند ، به این معنا که می توانید جذب مواد را تا 50 کالری در زمان خوردن کاهش می دهید. که این کار یک هدف شدنی است! شما اکنون مقدار زیادی جذب کرده و اشتیاق خود را زیر پا گذاشته و آن را به اجزاء کوچک تقسیم کردید، یعنی اهداف روزانه ی قابل دستیابی.

برنامه ریزی برعکس برای حرکت به سمت جلو ، برای همه ی اهداف بزرگ موثر است. من یک هدف مالی دارم که می خواهم امسال به آن برسم و دقیقا می دانم چند دلار و سنت روزانه بدست بیاورم تا به هدفم برسم.

 1. یادداشت کنید.

تحقیقات نشان می دهد که فقط با نوشتم اهداف خود روی شانس رسیدن شما به آنها تا حد زیادی افزایش می یابد! اهدافتان را روی کاغذ بنویسید ، آنها را در جایی روی دیوار که به راحتی قابل روئیت باشد ، بچسبانید ، مرتبا به آن رجوع کنید ، و شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت.

  10. یک شریک ذیحساب پیدا کنید.

شرکای مالی بسیار مهم هستند؛ آنها ما را حمایت و تشویق کرده تا برای رسیدن به اهدافمان تلاش کنیم. شاید شما همیشه می خواستید کتابی بنویسید یا یک شغل خانگی را شروع کنید. به کسی می گویید که به حفظ مسئولیت حساب شما کمک کرده و به طور هفتگی بررسی پیشرفتتان را کنترل کند.  داشتن یک شریک ذی حساب که اهداف مشابهی با شما دارد ، اثر بیشتری دارد.

 1. فقط خودتان را با افرادی مقایسه کنید که عزم و اراده ی شما را بر می انگیزانند.

آیا واقعا می خواهید احساس خوبی درباره ی زندگی تان داشته باشید ؟ مقایسه خود را با افراد دیگر رها کنید اگر حس بدنی به شما دست می دهد. حسادت به دیگران ، به سرعت شادی شما را کاهش داده و حس موفق نبودن را به شما می دهد.

مقایسه همان طور که در عنوان گفته شد ، می تواند مفید باشد اگر آن را در ارتباط با تحسین به جای حسادت ، انجام دهید. اگر دوستانتان دائما در شغل ارتقا می گیرند ، عادت های آنان را در اداره بررسی کنید. آیا او همیشه زود می رسد و دیر می رود و درخواست پروژه های اضافی می کند ؟ رقابت با اخلاق کاری او به شما کمک کرده تا اشتیاقتان تحریک شود. آیا همکارتان ، نمای سلامت کامل است ؟ مقایسه ی عادتهایتان با او باعث می شود شما بفهمید او هر روز بعد از ناهار پیاده روی می کند در حالی که شما در حال خوردن اسنک پشت میز کار خود هستید. اگر میل دارید تناسب اندام  خود را بهتر کنید در پیاده روی به او ملحق شوید.

" وقتی خود را به گونه ی سالم مقایسه کنیم (آنها آن را دراند ، من آن را دوست دارم ، چگونه راه رسیدن به آن را از آنها یاد بگیرم) ، که می تواند عزو م اراده ی ما را برای موفقتر شدن ، تقویت کند.

 1. بدنبال یک مربی ( منتور ) باشید.

اگر حوطه ی خاصی در زندگی شما وجود دارد که اشتیاق زیادی نسبت به آن دارید ، یک منتور موفق انتخاب کرده تا به شما کمک کند تا در آن حوزه رشد کنید. شما شاید بفهمید که در حوزه های مختلف زندگی تان ، منتورهای مختلفی دارید- من می دانم که دارم. استخدام یک  مربی را در نظر بگیرید؛ مربی درست ،با دادن انگیزه و ابزارهای لازم برای رسیدن به سطوح بالای موفقیت ،  دنیایی از تفاوت را در زندگی تان ایجاد می کند .

 1. وکیل یا نماینده

" اگر می خواهید الان کارهای بسیار کوچکی انجام دهید ، آن را خودتان انجام دهید. اگر می خواهید کارهای بزرگ انجام دهید و تاثیر زیادی داشته باشید ، نماینده بودن را یاد بگیرید" – جان سی ماکسول

ترک کنترل برخی کارها و نمایندگی کارهای خاص ، به همان اندازه که مشکل است ، نیز اهمیت دارد. رویهم رفته ، فقط 24 ساعت در یک روز وجود دارد ، و اگر واقعا می خواهید روی اولویت های خود تمرکز کرده و موفقیت زیادی داشته باشید ، باید به دیگران اعتماد کرده تا مسئول چیزهایی باشند که برای شما کمتر اهمیت دارد.

سال های پیش ، من کارهای هفتگی خود را روی کاغذ نوشتم و دریافتم که 56 کار وجود دارد که هر هفته آنها را تکمیل کرده ام. تعجبی ندارد که در آن لحظه احساس تاثیر بر انگیزی داشتم! ارزیابی اهمیت هر کدام از آن کارها را آغاز کرده و تصمیم گرفتم کارهایی را که انجامشان برایم اجباری نبود ، به وکیل واگذار کنم ، هنوز هم باید برای آن کارها را انجام مید ادم. حالا من زمان بیشتری برای تمرکز روی اولویت های خود دارم. زمانی که برخی از کارهای خود را به دیگران وکالت می دهیم ، می توانیم روی چیزهای مهم تمرکز کنیم – یک عامل مهم برا موفقیت.

 1. شرکت خود را عاقلانه انتخاب کنید.

علیرغم داشتن شریک ذی حساب مخصوص ، کل گروه خود را با دقت انتخاب کنید.

طبق نظر تاجر چیم ران ، " شما متوسط 5 نفر هستید که اکثر وقت خود را با او می گذرانید".

آیا شما وقت خود را با افرادی می گذرانید که مشوق ، مثبت و حامی شما هستند ؟ یا بیشتر زمان تان صرف افرادی می شود که برای شما مثل سم هستند ؟ انتخاب کنید که زمان خود را با فرادی بگذرانید که تلاش می کنند شما بهترین ها باشید.

 1. مطالعه کنید.

آیا می خواهید موفقیت بالایی داشته باشید؟ مطالعه کنیدو دائما  مطالعه کنید. مطالعه به ما انرژی داده و زهنمان را باز می کند. متونی را بخوانید که به شما انگیزه داده و در ذهنتان جرقه ایجاد می کنند. در توسعه ی نفس خود کاوش بسیار کنید. تا حد امکان اطلاعات بدست بیاورید. همیشه چیزی باری یادگیری بیشتر وجود دارد.

همه ی این کارها را روزانه انجام داده تا سریعا در مسیری قرار بگیرید که به موفقیت بسیار ختم می شود!(سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸ما هیچ وقت با خورمان صادق نیستیم

در ادامه بخوانید...

6 خصوصیت معمولی افراد خیلی موفق

در

افراد خیلی‌موفق اگر چه دارای خصوصیات معمولی مشترکی هستند، ولی آنها افرادی غیرمعمولی هستند.
آنها بر روی همان جاده‌هایی که شما قدم می‌زنید، گام برمی‌دارند؛ زیرِ همان آفتاب می‌ایستند، ولی جهان را از پشت یک لنزی می‌نگرند که باعث می‌شود آنها از افراد عادی متمایز شوند.
در سطور آتی، من آن لنز را به شما امانت خواهم داد.

 

6 نکته‌ای که ملاحظه خواهید فرمود، ممکن است چیزی نباشد که شما انتظار آن را دارید، ولی جذابیت و فریبندگی آنها مربوط به این قابلیت آنهاست که یک چیزی به نظر می‌رسند، ولی چیز دیگری هستند. و آنجا، من یک خصوصیت را به شما ارائه می‌کنم که لب شما را تر کند:
افراد خیلی موفق، در هر موقعیتی، خوبی می‌بینند.

اما آنها چه خصوصیت مشترک دیگری دارند؟
ترتیب ارائه نکات، اهمیتی ندارد:

1- آنها هرگز تلاش نمی‌کنند
آنهاهرگز تلاش نمی‌کنند، زیرا تلاش کردن به معنی انجام دادن کار نیست. در عوض، آنها کاری را می‌کنند که هدف‌گذاری کرده‌اند به آن برسند. چگونه؟
• از طریق شفافیتی همچون بلور در خصوص اهدافشان
• از طریق قربانی کردن هر چیزی که منابع (مثلاً وقت) را از آن اهداف می‌دزدد.
• از طریق جشن گرفتن هر برد کوچکی در طول راه

2- آنها هر کاری را با اهرم انجام می دهند
انجام کار با اهرم، یعنی استفاده از یک ورودی کوچک برای درو کردن حداکثر نتایج. به همین سادگی.
افراد خیلی موفق دارای قابلیت منحصر به فردی برای استفاده از ذره ذره تجربه‌های انسانی خود هستند. آنها راهبردهای بَرنده خود را در کتاب ها به فروش می‌رسانند، تجارب خود را در نمایش‌های تلویزیونی به بازار عرضه می‌کنند، نقاط آسیب‌پذیر خود را به کار می‌گیرند تا به افراد غریبه وصل شوند و از دوستی با آنها، اهرمی را برای دستیابی به هدف‌های دوردست بسازند. به زندگی و امتیازات خود با دقت نگاه کنید. چیزهای زیادی در بین آنها وجود دارند که می‌توانید از آنها به عنوان اهرم استفاده کنید.

3- آنها بیشتر از آنچه که می‌گیرند، می‌دهند
یک ارتباطی بین تعداد افرادی که شما به آنها خدمت می کنید و مقدار سودی که می‌برید، وجود دارد. به همین دلیل است که میلیاردرها می‌خواهند به بیشترین تعداد مردم خدمات بدهند. آیا شرکت آمازون از این لحاظ برایتان آشنا نیست؟ یک نیاز و درد جامعه را پیدا کنید ، برای رفع آن تمرکز نمایید و سود این کار در موعد مناسب به سراغتان خواهد آمد.
تو نیکی می‌کن و در دجله انداز که ایزد ددر بیابانت دهد باز

4- آنها قلب‌ها را تسخیر می‌کنند
اکثر منابع و چیزهای باارزش، در ورای دیوار روابط پنهان شده‌اند. افراد خیلی موفق، بسته به اینکه درون‌گرا یا برون‌گرا باشند، راهی را برای ایجاد ارتباط با افرادی که ملاقات می‌کنند پیدا می‌نمایند. آنها درک می‌کنند که جاه‌طلبی‌ها و حاشیه‌هایمان ما را ول نمی‌کنند، و ایضاً کاستی‌ها و نقص‌هایمان. بنابراین آنها بلافاصله از شرایط استفاده کرده و به فلب شما دست می‌یابند.
به عنوان مثال:
• آنها با شما به زبان محلی‌تان سلام و احوال‌پرسی می‌کنند
• تا جایی که بتوانند شما را به اسم صدا می‌زنند
• اگر اطلاع نداشته باشند که شما در مورد چه ورزشی صحبت می‌کنید، آیینه زبانِ بدنِ شما می‌شوند (به عبارت دیگر، اگر از علاقمندی‌های شما خبر نداشته باشند، رفتار شما را تقلید می‌کنند)
• ولی اگر هیچکدام از این کارها جواب نداد، انها با تعریف کردن سرگذشتشان، خودشان را ضعیف و بی‌پناه نشان می‌دهند. این مثل طلسم خوش‌شانسی جواب می‌دهد.

5- آنها تسلیم می‌شوند
فقط یک احمق است که یک کاری را تکرار می‌کند و انتظار نتایج متفاوت دارد. افراد موفق این را می‌دانند.
در نتیجه، آنها وقت خود را صرف افسوس خوردن نمی‌کنند یا به ایده‌ها و روش‌هایی که جواب نمی‌دهند، وفادار نمی‌مانند. آنها عاشق هدف نهایی خود هستند و نه مسیر رسیدن به آن؛ و لذا به چیزی می‌چسبند که جواب می‌دهد.
چیزی را که جواب نمی‌دهد دور بریز! زود باش! و چیز دیگری را امتحان کن.

6- آنها دانش‌آموزان بیست‌بگیر هستند
ریچارد برانسون از این دسته است. اگر چه خیلی از افراد خیلی موفق، جزو ترک تحصیل کرده‌ها هستند، ولی یک چیزی که آنها هرگز از آن ترک‌تحصیل نمی‌کنند، مدرسه زندگی است.
برای مثال:
• آنها شاگرد فوق‌العاده اشتباهات خود هستند (و از اشتباهات خود به خوبی درس می‌گیرند). به همین دلیل است که اکثر آنها یک دفترچه خاطرات دارند.
• آنها شاگرد بزرگ موفقیتهای دیگران هستند (و از موفقیت های دیگران الگو می‌گیرند). به همین دلیل است که آنها نسبت به یک فرد متوسط، کتاب‌های بیشتری را مطالعه می‌کنند.
• آنها شاگرد چیزهایی هستند که مردم را ترغیب به انجام کاری می‌کند. مثال این مورد، همان چیزی است که شما این هفته آن را خریداری کردید ولی واقعاً نیازی به آن نداشتید.
• آنها شاگردان تیزهوش مسائل مردم هستند. دلیل؟ میزان فروش محصولات (راه‌حل‌های) آنها.
اگر شما بپذیرید که یک دانش‌آموز زیرک زندگی باشید، جهش بزرگی را در سفر به سوی موفقیت انجام داده‌اید.
من ایمان دارم که شما این کار را خواهید کرد، بنابراین بهترین ها را در این مجاهدت برایتان آرزو دارم.

 

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸ما ایرانی ها روز می گذرونیم هدف خاصی نداریم

در ادامه بخوانید...