همسر مرموز رهبر کره شمالی کیست و چرا ناپدید شده است

کیم جونگ اون و ری سل جو
بانوی اول کره شمالی کجا ناپدید شده و آنچه در مورد همسر مرموز کیم جونگ اون شناخته شده است

 

پیش از آغاز رهبری کیم جونگ اون در کره شمالی ، رهبران به خود اجازه نمی دادند که در کنار همسرانشان در انظار عمومی ظاهر شوند ، اما امروز ری سل جو با همسرش منتشر می شود و با جسارت بسیاری از سنت های کشورشان را از بین می برد. درست است که اطلاعات بسیار کمی در مورد ری سل جو وجود دارد و اخیراً رسانه های جهانی به طور فزاینده ای از این واقعیت نگران هستند که بانوی اول کره شمالی ناپدید شده است و طی 10 ماه گذشته هرگز در رویدادی شرکت نکرده است.

 

کره شمالی
کیم جونگ اون  / عکس

 

برای اولین بار ،  دختری زیبا در هنگام تشییع جنازه کیم جونگ اون ، رهبر کره شمالی دیده شد. او کنار کیم جونگ اون ایستاد ، اما در آن لحظه هیچ کس نمی دانست که او کیست و به چه حقی در نزدیکی وارث رهبر جای گرفت. پس از آن بسیاری تصور کردند که این دختر ممکن است یکی از اقوام دور خانواده حاکم باشد. اطلاعات کره جنوبی حدس های خاص خود را زد ، اما معلوم شد که آنها دور از واقعیت هستند. بر اساس شایعات اظهار شد که همراه کیم جونگ اون خواننده اصلی گروه Pohhonbo به نام Hyun Sung Wol بوده است.

 

ری سل جو

ری سل جو  / عکس


بعداً ، این دختر در کنسرتی در پیونگ یانگ در کنار جانشین بزرگ بود و در پر افتخارترین مکان کنار او نشست. در حین اجرای گروه دختران مورانبونگ ، کیم جونگ اون و همراهش هنگام ایستادن از مجریان استقبال کردند. ارزش توجه داشت ، زیرا قبل از آن ، همه مجریان کره شمالی با لباسهای تیره یا لباس های شبه نظامی روی صحنه می رفتند. این بار خوانندگان با لباس های براق و تنگ روی صحنه بودند. تأیید کیم جونگ اون در این مورد بسیار مهم بود.

 

کیم جونگ اون و ری سل جو

کیم جونگ اون و ری سل جو.  / عکس


در ژوئیه 2012 ، کیم جونگ اون با همراهی همان غریبه مرموز در افتتاحیه مرکز اوقات فراغت مردم رینا در پیونگ یانگ شرکت کرد. و تلویزیون DPRK در گزارش خود خاطرنشان كرد: رهبر با همسرش ری سل جو در این مراسم بود. این تعجب آور بود زیرا تا این لحظه ، رهبران کره شمالی هرگز زنان خود را بیرون نیاورده بودند.

 

بعداً ، جزئیات ناچیز زندگی نامه همسر کیم جونگ اون شناخته شد. وی در دوره 1985 تا 1989 در خانواده یک معلم و یک پزشک متولد شد ، از دانشگاه پیونگ یانگ فارغ التحصیل شد و در ارکستر ایالتی "Eunhasu" خواننده شد. در برخی منابع ، می توانید اطلاعاتی را پیدا کنید که پدر وی یک معلم نبود ، بلکه یک افسر نیروی هوایی بود.

 

2lisol.jpg

ری سل جو در نوجوانی.  / عکس


در همان زمان ، مشخص شده است که وی در دوران نوجوانی در جشنواره جهانی یونسکو برای کودکان جنوب شرقی آسیا در ژاپن بوده و در پاسپورت وی تاریخ تولد 28 سپتامبر 1989 وجود دارد. همین منابع گزارش می دهند که این دختر در دوران کودکی در کاخ خلاقیت کودکان تحصیل کرده و در مدرسه موسیقی تحصیل کرده است. و در طول مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا 2005 ، که در کره جنوبی برگزار شد ، ری سل جو بخشی از مربیانی بود که تیم ملی DPRK را همراهی می کرد.

 

رسانه های کره جنوبی از داستان ادعایی ازدواج کیم جونگ اون خبر دادند. گفته می شود ، او اجرای همسر آینده خود را در کنسرت سال نو در دسامبر 2010 مشاهده کرد و سپس ابراز تمایل کرد که با این تکنواز زیبا ملاقات کند.

 

کیم جونگ اون و ری سل جو

کیم جونگ اون و ری سل جو.  / عکس


با این حال ، برخی منابع می گویند که کیم جونگ اون و ری سل جو در سال 2009 ازدواج کردند و او در سال 2010 اولین فرزند خود را به دنیا آورد.کیم جونگ اون ، که برای اولین بار با رئیس جمهور کره جنوبی ملاقات می کرد ،  تاریخ ازدواج خود را بیان کرد. وی گفت که پدرش توجه او را به این دختر جلب کرده و به پسرش دستور داده تا با او ازدواج کند. کیم جونگ اون از کیم جونگ این اطاعت کرد و با ری سل جو ازدواج کرد.

کیم جونگ اون و ری سل جو
کیم جونگ اون و ری سل جو.  / عکس


ظاهر ری سل جو در کنار همسرش تغییر در کشور را رقم زد. همسر حاکم به هیچ وجه لباس قبلی زنان را نمی پوشید. لباس های او بسیار متفاوت به نظر می رسید ، زیرا حتی همراهان مقامات عالی رتبه همیشه با لباس های خاکستری بی شکل در جمع ظاهر می شدند.

ری سل جو کت و شلوارهای تجاری روشن به تن داشت و به جای نشان معمول با پرتره کیم ایل سونگ ، یک سنجاق مروارید روی سینه او دیده می شد. در همان زمان ،  کفش های شیک  و  در دستان خود کیف هایی از مارک های معروف را به دست داشت و ترجیح می داد شانل یا دیور باشد. و مدل موهای همراه رهبر به هیچ وجه شبیه مدل موهای قانونی شده ! در کره شمالی نبود.

 

کیم جونگ اون و ری سل جو

کیم جونگ اون و ری سل جو.  / عکس


بعلاوه ، او به هیچ وجه خویشتندار  نبود. او می توانست دست در دست شوهرش راه برود و در عین حال آشكارا لبخند بزند ، كه می تواند نمایانگر صریح عشق و برابری اجتماعی باشد. لازم به ذکر است که قبلاً چنین رفتاری در کره شمالی محکوم و نامناسب تلقی می شد.در روز افتتاحیه این مجموعه تفریحی ،  توجه  بسیاری از مردم به تأثیر ری سل جو بر همسرش(رهبر کره شمالی) جلب شد. این اتفاق زمانی افتاد که در هنگام توقف تصادفی یکی از سواری ها ، هنگامی که کیم جونگ اون با دیپلمات انگلیسی در آنجا بود ، رهبر خشمگین شد.

 

کیم جونگ اون و ری سل جو

کیم جونگ اون و ری سل جو.  / عکس


کارکنان پارک با تب و تاب عذرخواهی کردند و از ترس مجازات احتمالی تقریباً غش کردند. اما ری سل جو جذاب به شوهرش نزدیک شد و شروع کرد به حرف زدن بسیار آرا و بی صدا با او . در کمال تعجب حاضران ، حاکم خیلی زود آرام شد و همه حاضران توانستند نفس راحتی بکشند.

 

ری سل جو به صورت دوره ای از چشم عموم ناپدید می شود و این باعث ایجاد شایعات مختلفی شده است. با این حال ، پس از مدتی ، او دوباره ظاهر می شود. اطلاعات کره جنوبی نشان می دهد که این ناپدید شدن ها ممکن است با زایمان مرتبط باشد. اطلاعاتی در مورد سه وراث کیم جونگ اون وجود دارد.

 

کیم جونگ اون و ری سل جو

کیم جونگ اون و ری سل جو.  / عکس


در سال 2020 ، ری سل جو تقریباً ده ماه است که در انظار عمومی ظاهر نشده است و رسانه های کره جنوبی حدس می زنند و ابراز نگرانی می کنند که آیا کیم جونگ اون به دلیل تخلف با همسرش برخورد کرده است یا خیر.به هر حال ، تحت تأثیر ری سل جو بود که به زنان در کره شمالی اکنون  اجازه داده اند که شلوار جین و کفش پاشنه دار و جوراب شلواری مشکی بپوشند و آنها اکنون می توانند دوچرخه سواری کنند و گوشواره بزنند.

 


در آغاز سال ، نشریات غربی توجه به عدم حضور رهبر کره شمالی ، حتی در حوادث بسیار مهم ایدئولوژیک را جلب کردند. حدس و گمان هایی در مورد وضعیت بد کیم جونگ اون و تغییر احتمالی دولت در این کشور وجود دارد. تحلیلگران سیاسی و روزنامه نگاران غربی اظهار داشتند كه كیم یئو جونگ ، خواهر كوچكتر حاكم ، كه مدتهاست نفوذ وی بر برادرش زیر سوال نرفته است ، می تواند كرسی ریاست حزب کره شمالی را به دست گیرد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید