كره ای ها و چینی ها بر سر كیمچی با هم مشاجره كردند

كیمچی

طرز تهیه کیمچی،  ترشی کلم کیمچی به یک منبع اختلاف بین کره ای ها و چینی ها تبدیل شده است. پس از آنكه رسانه های دولتی چینی اعلام كردند كه حق ثبت اختراع بین المللی را دریافت كرده اند كه کیمچی را به عنوان یكی از عناوین غذاهای چینی به رسمیت می شناسد ، كاربران کره ای شروع به عصیان در شبکه های اجتماعی و سرزنش همسایگان کردند که به گفته آنها ، میراث ملی شخص دیگری را تصرف کرده اند.

 

چگونه کلم عامل نزاع دو ملت شد؟

 

کاربران شبکه های اجتماعی در چین و کره جنوبی در مورد منشأ کیمچی ، یک غذای کلم چینی تخمیر شده بحث کردند. تاکنون این عنصر از غذاهای کره ای محسوب می شد. با این حال ، چینی ها با ثبت اختراع طرز تهیه کیمچی  با سازمان بین المللی استاندارد این واقعیت را به چالش کشیدند. کاربران شبکه های اجتماعی کره ای نسبت به اخبار ثبت اختراع منتشر شده توسط رسانه های دولتی در چین واکنش منفی نشان دادند.آنها چینی ها را به اختلاس میراث آشپزی کره متهم کردند.

 

"این کاملا بی معنی است ، فرهنگ ما را می دزدند!" -  یکی از کاربران کره جنوبی اظهار نظر کرد. وی افزود: "من اخبار را خوانده ام كه ​​چین در حال حاضر طرز تهیه کیمچی را به عنوان اختراع خود اعلام كرده است و قبلاً برای آن اختراع ثبت شده است. این پوچ است. برخی از رسانه های کره جنوبی این اقدام چینی ها را "تمایل به سلطه بر جهان" خواندند.

 

اختلاف در مورد کلم بین کره ای ها و چینی ها در ادامه بحث زنده مسائل ملی در شبکه های اجتماعی است. در ماه اکتبر ، این هنرمند K-pop کره ای با انتقاد چینی ها به دلیل ارتباط همکاری کره جنوبی با ایالات متحده و عدم حمایت چین در جنگ کره مواجه شد ، درگیری که چین در کنار کره شمالی قرار گرفت. در همان زمان ، گروه محبوب دختران Blackpink از کره ، خشم خود را از کاربران چینی به دلیل این واقعیت که این اعضا به اشتباه بچه پاندا از چین نگه داشته اند ، دریافت کردند. خوانندگان متهم شدند که می توانند به سلامتی حیوان آسیب برسانند.

 

DSC6782-4-1.jpg

با این حال ، بحث و جدال شبکه های اجتماعی در مورد کیمچی فراتر از اینترنت بود و وزارت کشاورزی کره جنوبی مجبور به مداخله در این اختلاف شد. وزارت کره در بیانیه ای گفت : اعلامیه رسمی همه چیز را پاکسازی و کاربران عصبانی را آرام کرد. "اختراع ثبت شده در چین هیچ ارتباطی با کیمچی ندارد ، زیرا آن پائو تسای است که واقعاً به غذاهای سیچوان اشاره دارد. ما باید این دو مفهوم را از هم جدا کنیم. "

 

به گفته کره ای ها ، چینی ها هرگز نباید از کلمه "kimchi" در حق ثبت اختراع استفاده می کردند. با این حال ، این نام به هر نوع سبزیجات ترشی یا تخمیر شده با ادویه های گرم گفته می شود. اینها نه تنها شامل کلم چینی ، بلکه تربچه ، خیار ، بادمجان و سایر سبزیجات نیز هستند که با فلفل قرمز ، پیازچه  و همچنین سیر و زنجبیل همراه هستند.

 

در همان زمان ، کاربران چینی به ریاضیات متوسل شدند: آنها اظهار داشتند که حق دارند این غذا را به عنوان غذای خودشان ثبت کنند. زیرا کلم پکن برای تهیه 2 میلیون تن کیمچی که سالانه کره جنوبی مصرف می کند از چین است.


یکی از کاربران چینی در Weibo ، نسخه چینی توییتر ، طعنه زد: "خوب ، اگر استاندارد های ما را برآورده نکنید ، نمی توانید این غذا را با کلمه kimchi بنامید." دیگری اشاره کرد که "حتی کلمه" kimchi "خود از زبان چینی آمده است" ، بنابراین "چیزی برای صحبت وجود ندارد."

 

اولین موارد ذکر شده از کیمچی مربوط به هزاره اول قبل از میلاد است. و توسط محققان کره جنوبی در اوایل مجموعه شعر چینی شی جینگ پیدا شد. این احتمال وجود دارد که دستورالعمل های ترشی مانند کیمچی از چین به کره آمده باشد که فرهنگ آن تأثیر زیادی در کشورهای همسایه داشته است. در کره ، ترشیجات متفاوت نامیده می شدند و به تدریج به نام عمومی "کیمچی" رسیدند.

 

و فلفل قرمز فقط بعد از قرن شانزدهم ، وقتی پرتغالی ها آن را به کشور آوردند ، به ظرف اضافه شد. اولین ذکر تهیه کیمچی با افزودن فلفل قرمز به کتاب آشپزی سال 1765 برمی گردد. در قرن بیستم ، موادی به کیمچی اضافه شد که طعم و رنگ  آن را تغییر می دهد.

با این حال ، برای کره ای ها ، مسئله ملیت کلم کیمچی اساسی است ، زیرا مانند ژانر موسیقی K-pop ، به عنصری از فرهنگ صادرات تبدیل شده است. کیمچی به عنوان یکی از عناصر مهم غذاهای کره ای بسیار فراتر از مرزهای کره شناخته می شود. در خود کشور ، تقریباً در هر وعده در ده ها نوع سرو می شود.

cucumber-kimchi-2-1200x750.jpg

در سال 1996 ، کره جنوبی در حال بحث بر سر کیمچی با ژاپن بود - سپس کره ای ها گفتند که نسخه ژاپنی این غذا مطابق با دستورالعمل سنتی نیست و بنابراین نمی توان آن را کیمچی نامید. کره قبلاً سعی کرده است که دیگر کشورها از سایر غذاها به عنوان "کیمچی" که طبق سنت آشپزی کره پخته نمی شوند ، جلوگیری کند. در سال 2001 ، استاندارد تهیه کیمچی به روشی که در کره رایج بود ، تصویب شد.

 

خود کره ای ها کیمچی را یکی از اصلی ترین نمادهای این کشور می دانند. در یک نظرسنجی که توسط موسسه گالوپ کره انجام شد ، 22.1٪ از پاسخ دهندگان این غذای خاص را به عنوان نماد انتخاب کردند ، بعد از پرچم ملی و قبل از تکواندو در جایگاه دوم قرار گرفت. در سال 1986 ، یک موزه کیمچی حتی در سئول افتتاح شد و شهر گوانجو همه ساله جشنواره کیمچی را برگزار می کند. شعرها و ترانه ها به کلم اختصاص یافته است و در سال 2008 ، اولین فضانورد زن کره ای ، لی سو یانگ ، کیمچی را با خود به ISS برد.


سازمان ملل هنوز کیمچی را برای کره به رسمیت می شناسد و یونسکو ، در سال 2013 ، سنت برداشت کیمچی - کیمجانگ - را در لیست میراث فرهنگی ناملموس کره گنجاند . وب سایت این سازمان در مورد این روش می گوید: "گیمجانگ جزئی جدایی ناپذیر از غذاهای کره ای است که اختلاف طبقاتی و منطقه ای را نمی شناسد." یونسکو سنت ترشی را "هویت کره ای" و "فرصتی عالی برای حفظ ارزش های خانوادگی" می نامد. در توضیحات همچنین آمده است که چرخه ساخت کیمچی در طول سال اهمیت نزدیک بودن به طبیعت را به کره ای ها یادآوری می کند.

v2.7.jpg

چرخه آماده سازی کیمچی شرح داده شده است: "در بهار ، خانواده ها میگو ، آنچو و سایر غذاهای دریایی را برای ترشی و تخمیر خریداری می کنند ، در تابستان نمک دریا را برای آب نمک خریداری می کنند ، در پایان تابستان ، فلفل قرمز خشک شده و به صورت پودر درمی آید." فقط در اواخر پاییز زمان آن فرا می رسد که همه مادربزرگهای کره ای کلم ها را برای زمستان در شیشه ها می ریزند.

 

"زنان خانه دار پیش بینی های هواشناسی را دنبال می کنند تا مطلوب ترین تاریخ و دما برای پخت کیمچی را تعیین کنند" - در توصیف یونسکو مشخص شده که طرز تهیه کیمچی و مواد تشکیل دهنده کیمچی براساس مناطق و توسط یک خانم متفاوت است ، که دستورالعمل های خود را از نسلی به نسل دیگر از مادر شوهر به عروس در خانواده انتقال می دهد.

کره ای ها کیمچی را یک ماده غذایی رژیمی می دانند و معتقدند که استفاده روزانه از آن به جذب چربی بدن کمک می کند. همچنین اعتقاد بر این است که کیمچی تند داروی خوبی برای سرماخوردگی و خماری است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید