حتی رئیس جمهور فریب خورد! چگونه یک آمریکایی در توییتر وانمود کرد خواهر ترامپ است؟

ترامپ

آمریکایی با حساب کاربری  تقلبی به نام خواهر رئیس جمهور، ترامپ را در توییتر فریب داد


برای چندین ماه ، جاش هال 21 ساله آمریکایی در توییتر خود را به عنوان بستگان دونالد ترامپ نشان می داد و نظریه های توطئه و جعلی را منتشر می کرد تا این که رئیس جمهور آمریکا خودش معتقد شد که با خواهرش صحبت می کند. جاش هال به عنوان یک کارمند عادی سرویس تحویل موفق شد هزاران نفر را فریب دهد .
 

از فوریه 2020 ، جاش هال 21 ساله در حال ثبت حساب های جعلی توییتر است که در نقش سیاستمداران ، مقامات و حتی بستگان دونالد ترامپ ظاهر می شود . به گزارش نیویورک تایمز ، جاش هال فهمید که شوخی او زمانی بیش از حد معنی دار شد که حتی رئیس جمهور ایالات متحده باور کرد که وی در حال گفتگو با خواهر خودش است!


جاش هال خودش به عنوان  تحویل دهنده کالا کار می کند و به اعتراف خودش ، از حامیان سیاست های ترامپ است. وی با استفاده از حساب های ساختگی توییتر خود ، نظریه های مختلف توطئه را در شبکه اجتماعی منتشر می کرد ، از جمله شایعاتی مبنی بر اینکه دولت آمریکا می خواهد کل جمعیت کشور را مجهز به ریز تراشه  کند. وی همچنین ادعا کرد جان اف کندی جونیور که در یک سانحه هوایی جان خود را از دست داد ، در واقع زنده است و جایگزین مایک پنس به عنوان معاون رئیس جمهور خواهد شد.

 

هال می گوید "من هیچ قصد بدی نداشتم، فقط می خواستم تمام MAGA [آمریکا را دوباره بزرگ بسازیم - شعار دونالد ترامپ] را جمع کنم و کمی لذت ببرم. "

این آمریکایی اعلام کرد که پس از مسدود شدن حساب توییتر وی به دلیل نقض قوانین پلت فرم ، تصمیم گرفت افراد دیگری را به تصویر بکشد. اولین "قربانی" جاش هال ، فرماندار سابق ایلینوی ، رود بلاگوژویچ بود که به جرم رشوه خواری محکوم شد. ترامپ امسال بلاگوژویچ را عفو کرد و از نظر برخی از محافظه کاران شخص دوم را متحد رئیس جمهور کرد.

 

هال در یک حساب کاربری به جای آواتار با نام بلاگوویچ و عکس او نوشت: "اوباما ویروس کرونا را شروع کرد." نمایه نشان داد که این یک حساب تقلیدی است ، که توسط قوانین توییتر منع نشده است. قبل از اینکه خدمات سرویس هنوز جلوی جعلی بودن را بگیرد ، بیش از 26 هزار نفر در آن مشترک بودند. اینکه آیا آنها می دانستند اخبار Blagojevich جعلی را دنبال می کنند هنوز ناشناخته مانده است.

 

پس از آن ، هال یک حساب به نام دکتر دبورا بیرکس ، هماهنگ کننده کاخ سفید برای مبارزه با COVID-19 ثبت کرد. از طرف وی توئیتی منتشر شد که در آن گفته بود "رسانه ها شما را در مورد ویروس فریب می دهند" و عامل بیماری زایی توسط برخی نیروها ایجاد شده تا اقتصاد کشور را نابود کند. 

 

این پیام مورد توجه کافی قرار نگرفت و جاش هال تصمیم گرفت به خانواده رئیس جمهور ترامپ روی آورد.

وی در ویکی پدیا بررسی کرد ، کدام یک از نزدیکان رئیس دولت هنوز حساب توییتر ندارند و اولین کسی بود که "ثبت نام" رابرت ترامپ ، برادر رئیس جمهور  آمریکا را انجام داد.

 

حساب جعلیBigRobTrump به سرعت 25000 دنبال کننده را جمع کرد. وی همچنین نظریه های توطئه را گسترش داد. مشخص نیست که آیا جاش هال خودش به آنچه نوشته ایمان داشته است یا اینکه صرفاً سعی در جلب توجه به خودش داشته است.


در ماه اوت ، رابرت ترامپ درگذشت ، و هال شروع به تظاهر به سایر اعضای خانواده رئیس جمهور کرد ، از جمله برادرزاده اش فرد ترامپ سوم و پسر کوچک تر بارون ترامپ. 

 

توییتر

با این حال ، نقش غیر منتظره هال تنها زمانی اتفاق افتاد که وی تصمیم گرفت نقش خود را به عنوان خواهر بزرگتر دونالد ترامپ ، الیزابت ترامپ-گراو ، بازی کند که از زمان انتخاب برادرش به عنوان رئیس جمهور ، به سختی حتی یک اظهارات علنی انجام داده بود.

 

هال از طرفTheBettyTrump نوشت. "انتخابات گذشته باعث شد سکوت خود را بشکنم. برادرم دان برنده شد. "

 

این توییت ویروسی شد و فقط در مدت یک روز ، این نمایه حدود 20 هزار دنبال کننده جدید دریافت کرد. یکی از پرتال های اینترنتی این پیام را به عنوان خبر دریافت کرد و بیان داشت که خواهر ترامپ قبلاً هرگز در مورد سیاست صحبت نکرده است ، اما حتی او نیز نمی توانست سکوت کند و برای برادرش ایستادگی کرد. دونالد ترامپ این مطالب را بازتوییت کرد و به تنهایی اضافه کرد: "ممنون الیزابت! دوستت دارم".


مثال جاش هال به وضوح نشان می دهد که جعل ها به سرعت در شبکه اجتماعی گسترش می یابد و به تدریج به مهمترین افراد در این ایالت می رسد. سخنگوی توییتر گزارش داد که این پلتفرم در نهایت تمام حساب های ثبت شده توسط هال را به دلیل نقض قوانین منع جعل هویت حذف کرد. کاخ سفید از اظهار نظر در این مورد خودداری کرد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید