خانه مینیاتوری به طول 6 متر با تمام تجهیزات که می توانید راحت زندگی کنید

خانه سیار یا کاروان
خانه سیار یا کاروان مینیاتوری به طول فقط 6 متر که در آن می توانید با تمام امکانات زندگی کنید

 

علاقه به کاروان کوچک در اروپا گسترش یافته است ، اگرچه قوانین حمل و نقل تریلر نسبت به قوانین ایالات متحده سختگیرانه تر است. این مسئله خصوصاً برای فرانسوی ها مشکل ساز است ، که تصمیم می گیرند ملک معمول خود را برای آپارتمان های کوچک تغییر دهند. قوانین اقامت و یدک کشی نه تنها اندازه یک خانه سیار یا کاروان را محدود می کند ، بلکه وزن آن را نیز محدود می کند ، این وظیفه را برای طراحان خانه سیار یا کاروان و کسانی که خود رویای ایجاد مسکن جایگزین را دارند پیچیده می کند. اما طراحان و معماران کاملاً  ماهر وجود دارند که موفق می شوند هر آنچه را که شما برای یک یا دو نفر در یک فضای بسیار کوچک نیاز دارید فراهم کنند.

 

خانه سیار یا کاروان
یک خانه مینیاتوری La Mesange Verte با امکانات عالی که توسط شرکت معماری بلوچون فرانسه طراحی شده است


با توجه به واقعیت های  زندگی مدرن ، تعجب آور نیست که افراد بیشتری تصمیم می گیرند به خانه ای کوچک بروند ، زیرا خرید مسکن تمام عیار سخت است. و اگر ده سال پیش ، ساکنان کشورهای کاملاً مرفه اروپایی سعی در پرداخت وام برای یک خانه یا آپارتمان داشتند ، اکنون بسیاری به فکر تعدیل جاه طلبی های خود و اسکان در آپارتمان های کوچک هستند که مطمئناً آنها را از اجاره و اسارت رهن نجات می دهد. اما همه چیز به همان سادگی نیست که در نگاه اول به نظر می رسد.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری نمای خانه کوچک سیار با تخته های سرو قرمز پوشیده شده است


اگرچه این دقیقاً همان کاری است که "آن کلر" ، صاحب یک زمین کوچک در بخش Maine-et-Loire ، در غرب فرانسه ، انجام داد. او تصمیم گرفت خانه خود را داشته باشد و به روند خانه مد روز Tiny پیوست. این دختر برای تحقق بخشیدن به آرزوی خود ، به طراحان Baluchon ، یک شرکت متخصص در ساخت خانه های کوچک سیار مراجعه کرد ، که از همه پیچیدگی های قانون فرانسه در زمینه یدک کش تریلرها با طرح های مختلف اطلاع دارند.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: برای اینکه خانه سیار یا کاروان کاملاً در چشم انداز جای بگیرد ، سقف به رنگ سبز رنگ آمیزی شد

 

یک واقعیت جالب از sayarak.com : علی رغم اشتیاق فرانسوی ها به خانه های سیار ، زندگی در آنها به صورت دائمی در کشور امکان پذیر نخواهد بود. این در سطح قانونگذاری ممنوع است ، زیرا طبق تعریف خانه سیار یا کاروان مسکن موقت است. اگرچه اخیراً کمپرها ، موتورخانه ها ، کاروان ها ، قطارهای جاده ای و غیره مجاز به نصب در سایت های خود یا پارکینگ های ویژه هستند ، که برخی از روزنه ها برای کسانی که واقعاً جایی برای رفتن ندارند فراهم شده است. درست است که بدون مشکل نیست.

 

اگر این یک واحد خودمختار نباشد ، اما به اتصال به برق ، تأمین آب و فاضلاب نیاز دارد ، برای انجام کلیه ارتباطات مهندسی ، مانند خانه های ثابت ، مجوز لازم است و این طولانی و گران است. علاوه بر همه موارد ، هنگام حمل تریلرهای فوق ، باید کاملاً به قوانین پذیرفته شده پایبند باشید. راننده باید دارای مجوز رانندگی با تریلر مجاز برای یدک کشیدن خانه سیار یا کاروان توسط یک ماشین مسافربری باشد  ، وزن آن ، اگر کاملاً مجهز باشد ، نمی تواند بیش از 3.5 تن باشد. در عین حال ، اندازه موتورخانه نیز محدود است - عرض بیش از 2.55 متر ، 8 متر در طول و 4.10 متر در ارتفاع نباشد.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: بهینه سازی فضا باعث می شود که خانه بتواند از همه چیزهایی که برای اقامت 1-2 نفر لازم است پر شود.

 

با توجه به موارد فوق ، طراحان فرانسوی واقعاً به چارچوبی سخت و محکم هدایت می شوند و استفاده از یک فضای نسبتاً محدود را مجبور به استفاده کارآمد می کنند. اما آنها افراد باتجربه ای هستند ، بنابراین ترتیب خانه برای "آن کلر" کار سختی نبود. یک تریلر دو محوره به عنوان پایه در نظر گرفته شد و طول آن فقط 6 متر بود ، اما به دلیل حداکثر ارتفاع مجاز ، آنها موفق به تجهیز تمام مناطق لازم در خانه سیار یا کاروان برای زندگی شدند.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: برای دکوراسیون داخلی و عایق بندی خانه سیار یا کاروان ، فقط از مواد طبیعی سازگار با محیط زیست استفاده شد.

 

پوسته بیرونی خانه از چوب طبیعی ساخته شده است ، زیرا این شرکت سعی دارد فقط از مواد محلی و  سازگار با محیط زیست برای عایق حرارتی و صوتی سازه استفاده کند. این خانه سیار یا کاروان کوچک با نام La Mésange Verte  با استفاده از تخته های سرو قرمز طرح ریزی شده مونتاژ و با پنبه ، پشم ، پارچه و کنف عایق بندی شدند. فضای داخلی با کاج طبیعی روشن پوشانده شده است ، با بلوط و صنوبر در هم آمیخته است ، که باعث گرمتر و شیک تر بودن خانه می شود.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: درست در ورودی خانه سیار یا کاروان یک اتاق نشیمن با یک مبل نرم و راحت قرار دارد.


به درخواست میزبان ، سقف به رنگ سبز رنگ آمیزی شد تا خانه در برابر زمینه پوشش گیاهی سرسبز در سایت او هماهنگ به نظر برسد ، و همچنین یک باکس بزرگ در ورودی خانه سیار یا کاروان که او در آن گل کاشته بود ، نصب شده بود.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: یک میز باریک نصب شده بر روی دیوار خانه سیار یا کاروان می تواند هم به عنوان یک اتاق ناهار خوری و هم به عنوان یک دفتر کار منزل


درست از آستانه خانه سیار یا کاروان ، میزبان وارد اتاق نشیمن می شود که مبل راحتی با کابینت های ذخیره سازی مخفی دارد. در صورت لزوم ، می تواند برای دوستانی که در آنجا اقامت داشتند به یک مکان خواب تبدیل شود ، اما بقیه اوقات یک مکان استراحت خواهد بود. همچنین در اتاق نشیمن خانه سیار یا کاروان یک میز باریک روبروی دیوار مقابل مبل قرار دارد که هم می تواند یک اتاق ناهار خوری باشد و هم یک دفتر کار در خانه سیار یا کاروان. این بهینه سازی فضا باعث می شود تا فضا برای حرکت آزادتر آزاد شود ، در حالی که عملکرد به هیچ وجه آسیب نمی بیند.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: ما قفسه ای باریک و باز نصب کردیم تا فضا را سنگین نکنیم.

 

به منظور شلوغ نشدن فضای زندگی با کابینت ها ، ما تصمیم گرفتیم قفسه های باز را نصب کنیم ، که همچنین با ذخیره سازی چیزها مقابله می کند ، اما از نظر بصری اتاق را کوچک نمی کند ، اگرچه آنها مشکلاتی را برای میزبان ایجاد می کنند.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: حتی در چنین خانه سیار یا کاروان متوسط ​​تجهیز یک آشپزخانه کاربردی واقع گرایانه است.


در کنار اتاق نشیمن آشپزخانه قرار دارد که طبق تمام قوانین مجهز شده است تا صاحب آن بتواند غذاهای مورد علاقه خود را بپزد. در آشپزخانه ، یک مکان برای یک هدست کوچک با یک سینک ظرفشویی ، اجاق گاز ، یخچال و فریزر مینی و اجاق گاز پروپان دو شعله وجود دارد. در همان منطقه ، یک اجاق کوچک کوچک برای سوزاندن چوب نصب شده است تا خانه را در زمان های سرد گرم کند.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: فضای کوچک خانه سیار یا کاروان با طراحی یک حمام کامل تداخلی ندارد


با وجود بیش از حد متوسط ​​خانه سیار یا کاروان ، در آن محلی برای حمام تمام عیار ، البته بسیار کوچک وجود دارد. با این وجود ، میزبان همیشه می تواند با آب گرم دوش بگیرد ، زیرا یک دیگ بخار نصب شده است ،  توالت ، کابینت بزرگ و جعبه های ذخیره سازی نیز وجود دارد.

 

خانه سیار یا کاروان

طراحی و معماری: ارتفاع سقف های خانه سیار یا کاروان برای فضای ذخیره سازی اضافی مجاز است.

 

خانه سیار یا کاروان
طراحی و معماری: یک اتاق خواب راحت در اتاق زیر شیروانی دوم نصب شده است.

 

به دلیل سقف های بلند La Mésange Verte ، دو اتاق زیر شیروانی ساخته شده است ، اگرچه باید از نردبان بالا بروید. یک اتاق زیر شیروانی کوچکتر در بالای اتاق نشیمن قرار دارد ، می توان از آن برای نگهداری وسایل استفاده کرد ، و اتاق دوم بالای حمام و آشپزخانه است ، به عنوان یک اتاق خواب عمل می کند. این یک اتاق خواب معمولی (مانند خانه سیار یا کاروان) با سقف کم ، یک تخت دو نفره و یک کشوی کوچک برای ذخیره سازی است. با وجود سقف روی تخت ، دو پنجره ای که تقریباً دیواره های جانبی خانه سیار یا کاروان را اشغال می کند ، و پوشش های آن در سایه های روشن چوب ، این اتاق جادارتر به نظر می رسد.

 

طراحان این پروژه از بلوچون فرانسه گزارش دادند که خانه جذاب La Mésange Verte در تابستان به صاحب خوشبخت خود تحویل داده شد ، وی توانست با گربه محبوبش Milka در آن زندگی کند. اگرچه هیچ کس موفق به اطلاع از هزینه پروژه نشد.

 


فقط خانه های سیار نیستند که می توانند به خانه های جایگزین تبدیل شوند. یک انگلیسی از توربین هواپیمای مستهلک یک کاروان مسافرتی زیبا درست کرد و طراحی خیره‌کننده خانه کوچک و راحت برای عاشقان سفر با کاروان را ببینید.
مقاله را دوست داشتید؟ با گذاشتن نظر ما را پشتیبانی کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید