چگونه از درگیری بر سر بودجه در خانواده جلوگیری کنیم

muchas-parejas-con-problemas-de-fertilidad-no-pueden-acceder-a-tratamientos-de-reproduccion-asistida.jpg
پول پول پول!

او قبض را پرداخت نکرد ، با وجود اینکه قول داده بود. یا شاید او دائماً بیشتر از آنچه توافق شده هزینه می کند؟دعوا بر سر پول. در واقع ، مطالعات نشان داده است که این مهمترین علت طلاق است.

چرا زوجین خیانت مالی می کنند؟

برای زوجین در روابط ، تقلب جنسی غالباً خیانت نهایی تلقی می شود. اما یک نوع رابطه وجود دارد که می تواند باعث ایجاد زخم های عمیق تر از هرگونه تقلب شود: خیانت مالی .

گاهی اوقات دلیل محرمانه بودن در مورد پول کاملاً بی ضرر است.  آنتوین وینترز ، یک برنامه ریز مالی معتبر و یک محقق سابق در سازمان امور مالیاتی گفت: "همسر ممکن است پول برای تعطیلات سالگرد یا هدیه دیگری که واقعا گران است پس انداز کند." در این حالت ، ممکن است کمی آزاردهنده باشد که همسرتان پول را از شما پنهان کرده است ، اما این قصد دور از سوء نیت است.

 

در مواقعی دیگر ، یک شریک ممکن است برای یافتن حس استقلال در رابطه ای که در آن همه چیز ، از جمله پول مشترک است ، تلاش کند. وی گفت: "این ممکن است ساده مانند داشتن پول اضافی برای سرگرمی یا چیزهایی باشد که با آنها بیرون بروید." "برخی از زوجین این کار را از روی احساس فردیت انجام می دهند."

به عبارت دیگر ، هدایت درآمد به یک حساب خصوصی یا افتتاح کارت اعتباری به صورت مخفی ، راهی برای حفظ استقلال است.متأسفانه ، خیانت مالی همیشه از چنین مکان بی گناهی ناشی نمی شود.

 

وینترز گفت: "برخی از زوج ها شروع به استفاده از پول علیه یکدیگر می كنند." 

به عنوان مثال ، اگر یک فرد در یک رابطه ناراضی باشد از اینکه شخص دیگر اجازه خرید را نداده است ، ممکن است شخص به هر حال پیش برود و آن را بخرد. سپس دیگری صدمه دیده و از روی ناخوشایند شروع به خرج کردن پول می کند.

 

وی گفت ، در موارد شدید ، ممکن است یکی از همسران قصد ترک رابطه را داشته باشد و مقدار قابل توجهی پول را به یک حساب هدایت کند ، شاید به نام شخص دیگر.

 

وینترز گفت ، "دلیل این امر کوچک یا بزرگ باشد ،" این قطعاً علامت کمبود ارتباط است. "ما به عنوان یک فرهنگ ، زیاد درمورد پول صحبت نمی کنیم. حتی در روابط ، این چیز عجیب ، ناجور ، ناراحت کننده ای است. " به دلیل ناجور بودن مکالمات پیرامون پول ، دروغ گفتن گاهی اوقات گزینه آسان تری است.

تنها راه حل مشکل خیانت مالی صحبت در مورد آن است. با این حال ، دلیل هزینه های مخفی یا پس انداز شریک زندگی شما سهم بزرگی در تمایل وی به پذیرفتن خیانت مالی خواهد داشت.

 

خیانت مالی

 

اگر از یک متخصص مالی که به مردم کمک می کند و رابطه پیچیده بین پول ، احساسات و روابط را درک می کنند ، بپرسید ، پاسخ این است که پول فقط یک عدد نیست.مگان فورد ، متخصص مالی می گوید: "پول فقط یک عدد است ، نه؟ نه ، اینطور نیست."

مگان می گوید: "دلیل درگیری معمولاً فقط به دلار و سنت نیست ، بیشتر به قدرت ، اعتماد ، ارتباطات یا توافقات مربوط می شود."

هیچ یک از این مشکلات به تنهایی باعث از بین رفتن رابطه نمی شود. اما با این وجود به چگونگی برخورد شما با منابع واقعی درگیری بستگی خواهد داشت.

ما تصمیم گرفتیم به شما و  خانواده  کمک کنیم و یک برنامه توقف خصومت ها  بر سر بودجه در خانواده را تهیه کنیم.

 

 از برنامه های کنترل مالی استفاده کنید

gb-podcast-graphic-1.png

مگان فورد در مطالعه خود می گوید ، نسل جوان بیشتر از زوج های پیر در مورد پول با شریک خود صحبت می کند ، اما آنها همچنین مجادله می کنند.

آیا آنچه را که می گویید انجام می دهید؟ آیا وقتی صحبت از پول می شود با خود صادق هستید ، چه رسد به دیگران؟


برخی از برنامه های تلفن همراه مانند Mint یا Level Money مستقیماً به حساب های شما متصل می شوند و می توانند گزارشی در زمان واقعی در مورد هزینه های شما برای خرید مواد غذایی ، صورتحساب یا سرگرمی ارائه دهند. شما همچنین می توانید از Splitwise یا Goodbudget استفاده کنید - اما در این صورت باید صادق باشید و مقادیر را به صورت دستی وارد کنید.

 

رک و پوست کنده بودن به صورت منظم را یک قانون قرار دهید

Couplecountingcash-GettyImages-103919679-59a2459322fa3a001051d16a.jpg

فورد می گوید: "این افسانه كه صحبت در مورد پول" بی ادبانه "،" تابو "و" خوش ذوق "نیست ، مانع برقراری ارتباط سالم است.

اما جوانان امروزی در مسیر درستی قرار دارند: طبق مطالعه TDAmeritrade ، از هر 10 نفر مورد مطالعه 7 نفر می گویند که زوج هایی را که درباره مسائل مالی بحث می کنند و یک ضرورت می دانند در مسیر درستی قرار دارند

یک محیط آرام ایجاد کنید و کمی وقت بگذارید تا با شریک زندگی خود بنشینید و در مورد مسائل پول - هم نکات مثبت و هم زمینه های مشکل - بحث کنید. از قبل ترتیب دهید که به عنوان مثال جمعه اول ماه ، یک تاریخ  برای "مکالمه مالی" باشد.

 
آنچه برای همسرتان ضروری است و همچنین احساسات وی در حین مکالمه ممکن است برای شما احمقانه یا غیر منطقی به نظر برسد. اما قبل از اینکه به نتیجه گیری بپردازید ، لازم است که از خود بپرسید که چرا شریک زندگی شما ممکن است در مورد پول اینگونه فکر کند یا احساس کند.

قبل از شروع یک مبارزه روی درک و همدلی متمرکز شوید.

 

ایجاد سیستم برای سازماندهی حساب

190923-laptop-gmail-computer-mac-ac-623p_d3ff42014de6439ff351a89920d42e7a.jpg

طبق یک نظرسنجی NFCC در سال 2015 ، از هر چهار آمریکایی یک نفر همیشه قبض خود را به موقع پرداخت نمی کند.تأخیر در پرداخت می تواند منجر به جریمه های دیررس یا حتی افزایش نرخ سود کارت اعتباری شما شود. اما اگر به صورت تیمی پول را مدیریت کنید ، می توان اوضاع را شکست داد!

قانون طلایی امور مالی این است که کمتر از درآمد خود هزینه کنید.


 با هم می توانید یک برنامه عملیاتی ایجاد کنید. به عنوان مثال ، لیست منحصر به فرد خود از معاملات بودجه را به صورت الکترونیکی ایجاد کنید یا به دنبال منابع الهام دیگر در وب باشید.اگر شما و شریک زندگی خود با هم مدیریت امور مالی را انجام می دهید ، حتماً برای تقسیم مسئولیت های بودجه از قبل توافق کنید. 

 

ریشه اصلی درگیری ها را شناسایی کنید

اگر همه موارد بالا را امتحان کردید ، و درگیری کاملاً حل نشده است ، ناامید نشوید. بر اساس مطالعه ای که توسط Ameriprise Financial انجام شده است ، اکثریت قریب به اتفاق زوجین ، 73٪ ، می گویند که سبک مدیریت مالی آنها با شریک زندگی آنها متفاوت است.

فورد می گوید: "صحبت درباره پول اغلب احساسات گذشته ، تجربه ها و اعتقادات را برمی انگیزد ، و همه اینها می تواند در یک گره احساسی قرار گیرد."

شاید لازم باشد با شریک زندگی خود گفتگوی صریح داشته باشید: آیا هر دو به یک حساب مشترک دسترسی دارید؟ چه کسی تصمیمات پولی را کنترل می کند؟ راجع به این چه احساسی دارید؟

 

فورد می نویسد: "پول ، برای برخی از زوج ها می تواند یک منطقه محرک ، یک محل دائمی درگیری در طول یک رابطه باشد.

 

در چنین لحظاتی ، نباید خجالتی باشید ، بلکه از کسی مثل یک متخصص مالی کمک بگیرید که می تواند با جدا کردن عشق از پول به شما کمک کند تا شرایط را بفهمید و رابطه را حفظ کنید.


 و ، اگر همه راه های دیگر شکست خورد ، به یاد داشته باشید ، هیچ قانونی وجود ندارد: اگر شما و شریک زندگی خود می خواهید با جدا کردن پول خود زندگی را آسان کنید ، این نیز اشکالی ندارد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید