نحوه راه رفتن چگونه بر روحیه و سلامتی تاثیر می گذارد

پیاده روی

 

ایجاد تغییرات کوچک در سبک راه رفتن و پیاده روی می تواند به کاهش خطر آرتروز و افسردگی کمک کند.تعداد کمی از افراد به این فکر می کنند که چگونه یک پا را به درستی جلوی پای دیگر بگذارند. در این میان ، دانشمندان شواهد زیادی پیدا کرده اند که اصلاح راه رفتن می تواند نه تنها بر سلامت جسمی بلکه روانی از جمله افسردگی تأثیر جدی بگذارد.

 

اصلاح نحوه راه رفتن در دوران میانسالی می تواند به کاهش خطر آرتروز زانو کمک کند. این نتیجه ای است که کتی هولت ، استاد بیومکانیک و مهندسی ارتوپدی  به آن رسیده است. هولت می گوید ، پیاده روی كه در آن زانوها بسیار دور یا نزدیك به هم باشند ، باعث ایجاد فشار بیش از حد در قسمت داخلی زانو می شود.

 

پیاده روی
اصلاح نحوه راه رفتن در دوران میانسالی می تواند به کاهش خطر آرتروز زانو کمک کند.

 

آسیب هایی مانند پارگی غضروف یا تغییر شکل جزئی نیز می تواند بر نحوه راه رفتن تأثیر بگذارد. به نوبه خود ، اضافه بار مداوم می تواند تعدادی آسیب در سطح سلولی را تحریک کند. "با بار کافی بر روی بافت ها (بدن) ، بدن به طور طبیعی کار می کند ، اما تحت بار بیش از حد ، تبادل سیگنال ها بین بافت ها تغییر می کند و واکنش بدتر می شود. بدن شروع به توسعه سلول های بافت استخوانی (استئوكلاست ها )می كند . با توسعه بیش از حد فعال استئوکلاست ها ، تخریب مفاصل و غضروف ها اتفاق می افتد. در همان زمان ، سیتوکین ها تولید می شوند - سلول های ایمنی که باعث التهاب و در نتیجه ، درد در آرتروز می شوند.

 

هولت و تیم او اکنون در حال توسعه روش های اصلاح راه رفتن برای افراد 40 تا 50 ساله هستند. به طور خاص ، متخصصان تجزیه و تحلیل می کنند که چه تغییراتی (به عنوان مثال پیاده روی با گام بلند) می تواند واقعاً مفید باشد.

 

پیاده روی
 پیاده روی تند ، دفاعی در برابر افسردگی و حزن و اندوه است.


در همان زمان ، نتایج تعدادی از مطالعات نشان می دهد که تغییر در راه رفتن می تواند پیشگیری خوبی از افسردگی باشد. به گفته دکتر رابرت بریگز ، متخصص تحقیقات طب سالمندی ، به ویژه سرعت پایین راه رفتن و گام های کوتاه نشان دهنده افزایش خطر افسردگی است.

 

همانطور که بریگز روشن می کند ، افرادی که دارای راه رفتن کند هستند ، احتمال فعالیت کمتری دارند و پیاده روی سریع را دست و پا گیر می دانند. و بیهوده ،  دانشمندان به خوبی آگاه هستند: پیاده روی تند ، دفاعی در برابر افسردگی و حزن و اندوه است. و اگر با یک راه رفتن گسترده و سریع و "شاد" راه می روید ، می توانید به سرعت روحیه خود را بهبود بخشید 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • ManuelNow 853 :

  راه رفتن مردی که ورزش می کند چگونه است؟ فردی که مهارت خاصی ندارد، می تواند به راحتی یک ورزشکار را در میان انبوه مردم عادی با راه رفتنش تشخیص دهد. علاوه بر این، برخی از ویژگی های راه رفتن ورزشکاران این امکان را فراهم می کند که نه تنها واقعیت تعلق آنها به دنیای ورزش را مشخص کند، بلکه با احتمال بالایی مشخص شود که فرد به چه نوع رشته ورزشی مشغول است.

  1400/12/14 11:40
 • ManuelNow 853 :

  مدل راه رفتن ورزشکار قدرتی....... هنگام راه رفتن، یک ورزشکار از دنیای وزنه برداری، در حالی که بدن را صاف نگه داشته، گویی حواسش جمع است، اندکی از این طرف به سمت دیگر نغلتد و دستانش را کمی از هم باز می کند، گویی مانعی نامرئی مانع از خم شدن او می شود. چنین ویژگی های راه رفتن ناشی از رشد فعال توده عضلانی است و به طور کلی برای نمایندگان ورزش هایی که در آنها قدرت بدنی مهم است مشخص است. به عنوان مثال، بوکسورها و سایر ورزشکارانی که در نوعی از هنرهای رزمی شرکت می کنند، در هنگام راه رفتن نیز رفتار مشابهی دارند. در عین حال، کشتی گیران معمولا عادت دارند همیشه در حالت آماده باش باشند، که باعث می شود حرکات آنها در هنگام راه رفتن تندتر شود و چشمانشان محتاط باشد.

  1400/12/14 11:42
 • ManuelNow 853 :

  مدل راه رفتن ورزشکار سرعتی......... به اندازه کافی آسان است که در خیابان فردی را بشناسید که به طور جدی درگیر ورزش های سرعت بالا است. برای مثال، آهسته راه رفتن برای دوندگان به دلیل رشد عضلات پا و نگرش معمول به سرعت برای دوندگان دشوار است؛ هنگام راه رفتن، به نظر می رسد همیشه عجله دارند و با گامی سریع و گسترده حرکت می کنند.

  1400/12/14 11:45
 • ManuelNow 853 :

  مدل راه رفتن دوچرخه سواران...... یک راه رفتن بسیار خاص ایجاد می کنند - هنگام راه رفتن، آنها هرگز پاهای خود را مستقیم تکان نمی دهند، بلکه آنها را به آرامی در امتداد یک سهمی حرکت می دهند، گویی روی زمین شناور هستند. به عبارت دیگر، دوچرخه‌سواران حتی در حین پیاده‌روی، پدال‌های «اسب آهنین» خود را ترک نمی‌کنند، که به ناچار توجه دیگران را به خود جلب می‌کند

  1400/12/14 11:46
 • ManuelNow 853 :

  مدل راه رفتن شناگران....... چنین ورزش پر سرعتی مانند شنا نیز اثر خود را در راه رفتن به جا می گذارد، با این حال، بر خلاف دوندگان و دوچرخه سواران، هنگام راه رفتن، نه به اندازه پاها بلکه با بازوهایشان که در حین حرکت به شدت آنها را تاب می دهند و هوای زیر دست ها را درهم می کشد. علاوه بر این، راه رفتن یک شناگر حرفه ای نیز با حرکات خاص تنه مشخص می شود که هنگام راه رفتن کمی از یک طرف به طرف دیگر می چرخد.

  1400/12/14 11:48
 • ManuelNow 853 :

  مدل راه رفتن ورزش های پرشی....... راه رفتن بسکتبالیست ها و پرش های ارتفاع، اصولاً تفاوت چندانی با راه رفتن دوندگان ندارد. هر دوی آنها پاهای قوی دارند. بسکتبالیست ها و جامپرها به همان اندازه سریع در خیابان ها قدم می زنند، اما ویژگی متمایز آنها عادتشان به بالا پریدن هرازگاهی است. به عنوان مثال، هر از چند گاهی در وسایل نقلیه عمومی یا در حین راه رفتن زیر درختان، برای رسیدن دستان به شاخه ها به بالا می پرند.

  1400/12/14 11:54

بیشتر بخوانید