5 عادت آمریکایی ها در اعیاد و جشن ها که حداقل برای ما ایرانی ها عجیب است

مهمانی

 

ایالات متحده آمریکا یک کشور و  یک ملت متمایز با سنت ها و پایه های تثبیت شده است. این مطالب در مورد پنج عادت آمریکایی ها در مورد اعیاد و جشن ها به شما می گوید ، که از نظر ما عجیب غریب   تا غیرقابل قبول است.

 

1. محصولات نیمه آماده برای یک جشن ، عادی است

فست فود
بخرید و گرم کنید تا دوباره عالی شود!  / عکس


یک تصویر آشنا ، عجیب غریب  و ناخوشایند برای یک ایرانی: اگر خانواده ای در رابطه با اعیاد یا جشن تولد تعداد زیادی مهمان دعوت کرده است ، پس وظیفه میزبان طبخ غذاهای مختلف است و گذراندن ساعت های زیادی در کناراجاق گاز !  اما آمریکایی ها اینگونه فکر نمی کنند که باید وقت خود را برای این کار تلف کنند. آنها به سادگی می توانند غذاهای راحتی زیادی بخرند ، آنها را در مایکروویو گرم کرده و روی میز مهمانی سرو کنند.

 

2. هر میهمان باید یک ظرف غذا با خود بیاورد

مهمانی در ایالات متحده آمریکا

مهمانی در ایالات متحده آمریکا.  / عکس


این مدل مهمانی عجیب غریب در مخیله یک ایرانی نمی گنجد که هم هدیه ببرد و هم غذا ! ما معمولاً فقط با یک هدیه به جشن تولد و سایر مهمانی ها می رویم. در ایالات متحده ، مهمانی به گونه دیگری پذیرفته شده است. در یک میهمانی ، درمورد اینکه چه غذایی را می آورید ، توافق می شود. و اگر میزبان چنین شرطی را مطرح نکرده باشد ، به طور معمول ، هر مهمان بنا به تخصص خود در آشپزی یا شیرینی پزی چیزی می آورد ، خواه یک ظرف لازانیا ، پای آلبالو یا حتی سالاد باشد.

 

3. جشن به صورت بوفه

جشن به سبک آمریکایی
جشن به سبک آمریکایی.  / عکس

 

غالباً ، جشن در حالت ایستاده برگزار می شود و میز و صندلی ها در اطراف آن قرار داده نشده اند. شما فقط وارد اتاق نشیمن می شوید ، جایی که دو میز وجود دارد - یکی با تنقلات سرد ، و دیگری با نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی و انواع لیوان ها. همچنین در ایالات متحده اصرار میزبان بر نوشیدن الکل  مهمانان به طور قطعی پذیرفته نیست. هر میهمان خودش لیوان برمی دارد و آنچه را که می خواهد می ریزد ، خواه ویسکی باشد یا آب آشامیدنی تمیز.

 

4- شخص در جشن تولدش قبضی پرداخت نمی کند

دلار

 

هنگامی که روز تولد در یک رستوران برگزار می شود ، قهرمان مراسم هرگز صورتحساب خود را پرداخت نمی کند. هر میهمان هزینه خود را پرداخت می کند و جمعا صورتحساب کسی که جشن تولدش بوده را پرداخت می کنند. 

 

5. هیچ هدیه ی غافلگیرانه پذیرفته نمی شود 

لیست خواسته های کودک آمریکایی
لیست خواسته های کودک آمریکایی.  / عکس


کاملاً معمول است که ایرانی ها با یک هدیه عجیب غریب (سورپرایز) یا یک پاکت پول به جشن تولد می آیند. در ایالات متحده ، چنین سنتی مورد قبول نیست. قهرمان این مناسبت یک لیست آرزو تهیه می کند و آن را  به همه دعوت شدگان می دهد. هدیه انتخاب شده (همانطور که می گوییم - تنظیم شده ) توسط یک مهمان برای بقیه دعوت شده ها غیرقابل دسترسی می شود. درصورتی که دعوت شده ، فرصت خرید کالای قبلاً انتخاب شده از لیست خواسته ها را نداشته باشد ،  به سادگی یک گواهی هدیه مارک دار(کارت هدیه ما)برای او از یک فروشگاه اینترنتی می برد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • Tasmine 759 :

  بعید است که هیچ کشور دیگری بتواند از آمریکا در عشق بی اندازه خود به نوشیدنی های خنک پیشی بگیرد. کوکتل، نوشابه، آب، قهوه - در اینجا واقعاً هر نوشیدنی را می توان با پیشوند "یخ" تهیه کرد. و اگر برای چنین مواردی بسیاری از افراد از فرم‌های مخصوص استفاده می‌کنند و آب را در فریزر می‌گذارند، آمریکایی‌ها یخچال‌هایی را با یخ‌ساز نصب می‌کنند یا آن‌ها را در فاصله کمی از یکدیگر قرار می‌دهند.

  1401/1/15 17:48
  • Tasmine 759 :

   ایالات متحده آمریکا ایالتی است که اغلب به آن "سرزمین فرصت ها" می گویند، جایی که به نظر می رسد همه می توانند در زیر آفتاب جای خود را پیدا کنند. با کمال تعجب، زندگی آمریکایی ها، که اغلب در فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و کتاب ها به ما نشان داده می شود، گاهی اوقات غافلگیرکننده است: از این گذشته، ساکنان محلی در رفتار خود هم در جامعه و هم در خانه متفاوت هستند.

   1401/1/15 17:56
 • Tasmine 759 :

  راحتی یکی از مهم ترین مولفه های زندگی آمریکایی هاست. و شواهد روشنی بر این امر وجود دارد. در یک مرکز خرید یا کافه، می توانید به راحتی با یک زن و شوهر با لباس راحتی خانه ملاقات کنید.چنین تصویری هیچ آمریکایی را شگفت زده نخواهد کرد. نگرش به لباس در اینجا تا حد امکان ساده است: چرا اگر راحتی و آرامش بالاتر از همه چیز است. چرا دوباره لباس را عوض کنید؟

  1401/1/15 17:52
 • Tasmine 759 :

  وفور پرچم های آمریکا در همه ایالت ها رایج است و چنین عشقی به نمادهای ملی محدود به خیابان های وسیع و ساختمان های ایالتی نیست. برخی از آمریکایی ها خانه خود را با یک پرچم در بیرون تزئین می کنند که گاهی باعث سردرگمی می شود (آیا دلیل خوبی برای این کار وجود دارد یا همه چیز در مورد میهن پرستی خالصانه است؟). دیدن سوغاتی های ملی در داخل خانه نیز امری رایج است.

  1401/1/15 17:53
 • Tasmine 759 :

  عادت عجیب و غریب روزمره آمریکایی ها که درک آنها برای ما سخت است بدون درآوردن کفش وارد خانه شوید بله، این واقعیت برای مدت طولانی برای همه شناخته شده است، اما این چیزی از عجیب و غریب و غیرعادی آن کم نمی کند. چرا نمی توانید کفش های خیابانی خود را در ورودی بگذارید و دمپایی خانه بپوشید؟ فرش های مختلف را پهن کنید این نکته ممکن است در رابطه با مورد قبلی حتی عجیب تر به نظر برسد. اما در خانه های آمریکایی واقعاً فرش های زیادی وجود دارد: آنها هم در حمام و هم در اتاق نشیمن، اتاق خواب، راهرو یافت می شوند. این حضور آنها در خانه نیست که شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد، بلکه کمیت و تنوع آنها است: می‌توانید هم قالیچه‌های کوچک کرکی و هم فرش‌های بافته شده عظیم با سایه‌های غیرمنتظره پیدا کنید.

  1401/1/15 17:55
 • Tasmine 759 :

  تصور تابستان در یک کلان شهر بدون تهویه مطبوع غیرممکن است، اما در این مورد، مانند بسیاری دیگر، نکته اصلی این است که زیاده روی نکنید. پس از گرفتگی و درجه حرارت بالا، با ورود به خانه، خنکی مطبوعی را احساس خواهید کرد، اما پس از چند دقیقه متوجه سردی بیش از حد اتاق خواهید شد. بسیاری از آمریکایی ها کولر را همیشه روشن می گذارند .مهمانانی که به آن عادت ندارند ممکن است بخواهند به زیر آفتاب داغ برگردند.

  1401/1/15 17:58
 • Tasmine 759 :

  از کتری در خانه استفاده نمی کنند شگفت آور، اما درست است: در هر خانه آمریکایی می توانید انواع مختلفی از قهوه سازها را پیدا کنید، در حالی که اوضاع با کتری های معمولی بسیار بدتر است. اغلب اوقات، شما به سادگی این کالای خانگی را در آشپزخانه یا در کنار اجاق گاز یا روی میز نخواهید یافت. گاهی اوقات شما هنوز موفق به پیدا کردن آن می شوید: کتری را می توان در قفسه های دور از دسترس پیدا کرد و در نهایت غیر قابل استفاده است.

  1401/1/15 18:00
 • Tasmine 759 :

  هنگام انجام تعمیرات، ما توجه ویژه ای به تور و پرده می کنیم: آنها نه تنها از آفتاب بیش از حد روشن و چشمان کنجکاو محافظت می کنند، بلکه اتاق را به یک محیط دنج تبدیل می کنند که نمی خواهید از آن خارج شوید. در آمریکا، پرده ها بخش رایجی از طراحی فضای داخلی نیستند.

  1401/1/15 18:02
 • Tasmine 759 :

  لوسترهای سقفی به ندرت در خانه های آمریکایی دیده می شوند که ممکن است نسبتاً غیرعادی به نظر برسد. در اینجا، منابع نور لامپ های رومیزی و دیواری هستند که می توانند در یک اتاق نشیمن بسیار بیشتر از کل خانه ما باشند. یکی دیگر از جزئیات محبوب داخلی، لامپ های کف است و اغلب به عنوان منبع اصلی نور استفاده می شود.

  1401/1/15 18:03

بیشتر بخوانید