5 عادت آمریکایی ها در اعیاد و جشن ها که حداقل برای ما ایرانی ها عجیب است

مهمانی

 

ایالات متحده آمریکا یک کشور و  یک ملت متمایز با سنت ها و پایه های تثبیت شده است. این مطالب در مورد پنج عادت آمریکایی ها در مورد اعیاد و جشن ها به شما می گوید ، که از نظر ما عجیب غریب   تا غیرقابل قبول است.

 

1. محصولات نیمه آماده برای یک جشن ، عادی است

فست فود
بخرید و گرم کنید تا دوباره عالی شود!  / عکس


یک تصویر آشنا ، عجیب غریب  و ناخوشایند برای یک ایرانی: اگر خانواده ای در رابطه با اعیاد یا جشن تولد تعداد زیادی مهمان دعوت کرده است ، پس وظیفه میزبان طبخ غذاهای مختلف است و گذراندن ساعت های زیادی در کناراجاق گاز !  اما آمریکایی ها اینگونه فکر نمی کنند که باید وقت خود را برای این کار تلف کنند. آنها به سادگی می توانند غذاهای راحتی زیادی بخرند ، آنها را در مایکروویو گرم کرده و روی میز مهمانی سرو کنند.

 

2. هر میهمان باید یک ظرف غذا با خود بیاورد

مهمانی در ایالات متحده آمریکا

مهمانی در ایالات متحده آمریکا.  / عکس


این مدل مهمانی عجیب غریب در مخیله یک ایرانی نمی گنجد که هم هدیه ببرد و هم غذا ! ما معمولاً فقط با یک هدیه به جشن تولد و سایر مهمانی ها می رویم. در ایالات متحده ، مهمانی به گونه دیگری پذیرفته شده است. در یک میهمانی ، درمورد اینکه چه غذایی را می آورید ، توافق می شود. و اگر میزبان چنین شرطی را مطرح نکرده باشد ، به طور معمول ، هر مهمان بنا به تخصص خود در آشپزی یا شیرینی پزی چیزی می آورد ، خواه یک ظرف لازانیا ، پای آلبالو یا حتی سالاد باشد.

 

3. جشن به صورت بوفه

جشن به سبک آمریکایی
جشن به سبک آمریکایی.  / عکس

 

غالباً ، جشن در حالت ایستاده برگزار می شود و میز و صندلی ها در اطراف آن قرار داده نشده اند. شما فقط وارد اتاق نشیمن می شوید ، جایی که دو میز وجود دارد - یکی با تنقلات سرد ، و دیگری با نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی و انواع لیوان ها. همچنین در ایالات متحده اصرار میزبان بر نوشیدن الکل  مهمانان به طور قطعی پذیرفته نیست. هر میهمان خودش لیوان برمی دارد و آنچه را که می خواهد می ریزد ، خواه ویسکی باشد یا آب آشامیدنی تمیز.

 

4- شخص در جشن تولدش قبضی پرداخت نمی کند

دلار

 

هنگامی که روز تولد در یک رستوران برگزار می شود ، قهرمان مراسم هرگز صورتحساب خود را پرداخت نمی کند. هر میهمان هزینه خود را پرداخت می کند و جمعا صورتحساب کسی که جشن تولدش بوده را پرداخت می کنند. 

 

5. هیچ هدیه ی غافلگیرانه پذیرفته نمی شود 

لیست خواسته های کودک آمریکایی
لیست خواسته های کودک آمریکایی.  / عکس


کاملاً معمول است که ایرانی ها با یک هدیه عجیب غریب (سورپرایز) یا یک پاکت پول به جشن تولد می آیند. در ایالات متحده ، چنین سنتی مورد قبول نیست. قهرمان این مناسبت یک لیست آرزو تهیه می کند و آن را  به همه دعوت شدگان می دهد. هدیه انتخاب شده (همانطور که می گوییم - تنظیم شده ) توسط یک مهمان برای بقیه دعوت شده ها غیرقابل دسترسی می شود. درصورتی که دعوت شده ، فرصت خرید کالای قبلاً انتخاب شده از لیست خواسته ها را نداشته باشد ،  به سادگی یک گواهی هدیه مارک دار(کارت هدیه ما)برای او از یک فروشگاه اینترنتی می برد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید