خانه های عجیب که معماران مشهور برای خودشان طراحی کردند

معماری

 

معماران بزرگ قرن بیستم افرادی با تفکر خارق العاده هستند. همه آنها در خانه هایی که مطابق با طراحی و ایده های معماری  خود ساختند ، زندگی نکردند  ، اما با این وجود برخی از آنها به اندازه کافی خوش شانس بوده اند که بتوانند خلاقانه ترین ایده های معماری خود را در خانه های بسیار باورنکردنی طراحی و اجرا کرده و در آن زندگی و کار کرده اند. ما از شما دعوت می کنیم تا با چندین پروژه از این معماران بزرگ و مشهور آشنا شوید.


خانه والتر گروپیوس در لینکلن

والتر گروپیوس یک معمار برجسته آلمانی و بنیانگذار موسسه آموزشی معروف "Boachaus" است که از سال 1919 تا 1933 ادامه یافت تا زمان به قدرت رسیدن نازی ها. در زمان هیتلر ، والتر گروپیوس مجبور شد آلمان را ترک کند - ابتدا به انگلیس ، و سپس به آمریکا برود.

 

معماری

خانه نامتقارن  طراحی شده توسط معمار بزرگ گروپیوس.

خانه ای که معمار با روح خود از آن نامگذاری کرد - خانه گروپیوس - اولین پروژه ای بود که وی در ایالات متحده اجرا کرد.این ساختمان با پنجره های نواری ، سقف مسطح ، پله مارپیچ خارجی و ایوان نامتقارن ساخته شده است. در آن روزها (خانه در سال 1938 ساخته شد) ، ساختمان به نظر می رسید که از آینده به این مکان منتقل شده است. مردم حتی به عمد از شهرهای همجوار به لینکلن می آمدند تا نگاهی به این خانه بیندازند.

 

3_4.jpg

 عکس از داخل خانه

 

فرانک لوید رایت هاوس و استودیو در ایلینویز

معمار آمریکایی فرانک لوید رایت ، که به اصطلاح "معماری ارگانیک" را ایجاد کرده و با نوعی آپارتمان بنام "Prairie House" روبرو شده است ، یکی از استادان معماری مسکونی آمریکایی قرن گذشته به حساب می آید.

 

این خانه به بنای یادبود شباهت دارد

این خانه به بنای یادبود شباهت دارد

 

ساختمانهای وی بسیار عجیب و غریب بودند و برای خانواده اش خانه ای به سبک غیر معمول خود طراحی کرد. رایت آن را در سال 1889 بنا کرد - پس از اینکه ازدواج کرد و از کارفرمای خود وام دریافت کرد.

 

استودیوی طراح

در آمریکا ، آلمانی ها به دلخواه خود خانه ای بنا کردند.

 

نمای بنا به شکلی کاملاً جسورانه است. آجر با رنگهای مختلف ، گلدانهای بزرگ با گلها. اگر از منظر مدرن به ساختمان بنگرید ، تا حدودی یادآور یک مجموعه سردابه یا یادبود است. در قرن گذشته ، این بنا (متعاقباً معمار استودیوی طراحی را به آن اضافه كرد) بسیار مدرن به حساب می آمد.

 

داخل آن بسیار دنج است

داخل آن بسیار دنج است.

 

خانه فیلیپ جانسون

 یکی دیگر از معماران مشهور آمریکایی ، فیلیپ جانسون ، نیز در خانه ای زندگی می کرد که پروژه را خود او طراحی کرده بود. glass house ، که از انگلیسی به عنوان "خانه شیشه ای" ترجمه می شود ، وی در سال 1949 ساخت.

 

خانه شیشه ای

glass house معمار.

 

این ساختمان دارای یک نقشه باز است ، تمام دیوارهای خارجی از شیشه ساخته شده است. در واقع ، این یک اتاق مکعب شفاف است. در داخل ، در مرکز - تنها فضای محصور: حمام استوانه ای آجری با اجاق گاز قرار دارد.

 

خانه شیشه ای

فضای کاملاً باز.

 

خانه شیشه ای

خانه در شب.

 

خانه کاملاً متناسب با چشم انداز طرح است. این معمار پس از ساخت این بنا ، در سال های مختلف ، 13 ساختمان دیگر را در قلمرو خود بنا کرد که برخی از آنها بعداً به گالری های هنری و غرفه تبدیل شدند.

 

خانه لوئیس باراگان در مکزیکوسیتی

این معمار مکزیکی استودیوی خانه خود (استودیوی لوئیس براگان) را در سال 1948 بنا کرد. این بنا یک اثر بین المللی با معماری مدرن است که از همه فریم های ممکن فراتر رفته و سبک دوره پس از جنگ را بازتاب می دهد. کارشناسان این پروژه را یک شاهکار می دانند و انواع گرایش های فلسفی را مجسم می کند.

معماری مدرن

خانه باراگان.

معماری مدرن

نمای بیرونی ساختمان تاریک است (حتی با وجود ایده دیوارهای چند رنگ شبیه به جزئیات طراح) اما مالک در آن بسیار راحت بود و معمار چهل سال - تا زمان مرگش - در این محل اقامت و کار می کرد.

 

معماری مدرن

داخل خانه


معماری مدرن

اما هنوز هم غیرمعمول است.  


خانه فرانک گری در سانتا مونیکا

در نگاه اول ، این ساختمان گیج کننده است و به صراحت ، به نظر می رسد که توسط یک شخص کاملاً دیوانه طراحی شده است. اما فراموش نکنید که فرانک گری اصلاً دیوانه نیست ، بلکه پدر ساختارگرایی معماری ، علاوه بر این ، برنده جایزه Pritzker Architecture Prize (جایزهٔ معماری پریتزکر) است.

 

ساختارگرایی در معماری

این یک خانه بسیار بسیار عجیب است.


باید بگویم ، انتخاب یک مکان برای ساخت و ساز یک چالش بود - در این محله قدیمی سانتا مونیکا خانه هایی متوسط ​​، نسبتاً فقیر ساخته شده به سبک سنتی وجود دارد که خانه معمار با آن تضاد زیادی دارد. کارشناسان معتقدند که این خانه هم شهامت فکر خلاق و هم فروتنی ، میل به زندگی در تنهایی را نشان می دهد ، همانطور که با استفاده از مواد ساده و رنگ های طبیعی مشهود است.

 

این یک خانه بسیار عجیب است

 ساختمان در شب این گونه به نظر می رسد.


طراحی جالب توجهی در داخل خانه وجود ندارد: هر اتاق با طراحی رنگی خود مجهز است ، اتاق ها ساده و راحت هستند.

 

اتاق ها ساده و راحت هستند

داخل خانه است فرانک گری

 

خانه فئودور اوسیپوویچ شچل

معمار در اواخر قرن گذشته قطعه کوچکی از زمین را در Ermolaevsky Lane خریداری کرد. او خانه را ساخت ، البته مطابق با طراحی خود ، و کمک ولادیمیر آداموویچ ساخته شد. در نامه هایی به چخوف ، فئودور خانه خود را "کلبه ای با معماری مبهم و نامفهوم" خواند . در سال 1904 ، خانه با یک طبقه دیگر تکمیل شد.

 

طراحی ساختمان

عمارت شختل.

در این عمارت ،  فیودور  14 سال در کنار خانواده خود زندگی می کرد و ، باید بگویم که این بار از نظر ایده های خلاقانه برای او پربارترین سال ها بود.

 

طراحی و معماری

 

عمارت Shechtel اثر انتقالی او از سبک Neo-Gothic به Art Nouau محسوب می شود. طرح  جالب در نمای موزاییک بالای ورودی اصلی با یکی از گلها و شکوفه به تصویر کشیده شده است ، یکی شکوفه ی گل و دیگری در حال پژمرده شدن ، که همانطور که حدس می زنید نمادی از مراحل زندگی است.

 

خانه ملنیکوف 

ساختمان استوانه ای با پنجره های لانه زنبوری ، واقع در Krivoarbatsky در مسکو ، در واقع یادآور کندوی زنبور است.

 

خانه زنبور عسل

خانه زنبور عسل

به نظر می رسد طراحی بسیار زاهدانه است ، در حالی که معماران آن را یک آوانگارد کلاسیک و طراحی درخشان می دانند.کنستانتین ملکنف ، معمار برجسته قرن گذشته ، معمار بسیاری از پروژه های معروف  ، در این خانه زندگی می کرد. علی رغم سادگی خانه ی کندو کانند ، دقیقا بسیاری از معماران هستند که آن را اوج کار ملنیکوف می دانند.

 

خانه زنبور عسل

نمای ساختمان از نزدیک

 

نمای ساختمان از نزدیکداخل خانه کندو مانند.


به هر حال ، او خانه را با هزینه شخصی خود بنا کرد - شاید به همین دلیل است که مقامات  به معمار این اجازه را داده اند تا در "عمارت" خودش ، تنها در مرکز مسکو زندگی کند؟

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید