سبک زندگی در ژاپن که برای گردشگران عجیب است

سبک زندگی

ژاپن کشوری بی نظیر است که دارای سنت ها و سبک زندگی خاص خود است. اروپایی ها همیشه انگیزه برخی اقدامات ژاپنی ها را نمی فهمند. اما مواردی وجود دارد که ما برای اتخاذ و تقلید این سبک زندگی از  آنها ضرری نخواهیم کرد.

 

1.صرفه جویی درمصرف آب

صرفه جویی درمصرف آب

لوله کشی برای صرفه جویی در مصرف آب.

بسیاری از آپارتمان ها و دستشویی های عمومی در ژاپن دارای مخزن ذخیره هستند که به صرفه جویی در مصرف آب کمک می کند. به جای آن دکمه تخلیه روی مخازن ، سینک ظرفشویی دارند. آب مورد استفاده برای شستن دستها داخل مخزن می شود و برای فلش تانک استفاده می شود.

2. بلندگوها

سبک زندگی در ژاپن

بلندگوها در شهرها.

در تمام شهرهای ژاپن ، یک سیستم پخش رادیویی برای جمعیت نصب و تنظیم شده است. به طور معمول ، بلندگوها اطلاعات مربوط به تغییرات جدی در شرایط آب و هوایی و قریب به اتفاق بلایای طبیعی و آلودگی هوا را منتقل می کنند. در روزهای معمولی هنگام غروب آفتاب ، موسیقی دلپذیر از بلندگوها پخش می شود. به هر حال ، کودکان اغلب از یک سیگنال موسیقی استفاده می کنند و آن را به عنوان علامتی می دانند که زمان رفتن به خانه است.


3. تاکسی با درب اتوماتیک در ژاپن

تاکسی با درب اتوماتیک در ژاپن

تاکسی با درب اتوماتیک

با استفاده از تاکسی ژاپنی ، دیگر لازم نیست نگران اظهار نظر راننده در مورد محکم بستن درب ها شوید. و نکته این نیست که رانندگان تاکسی در این کشور خیلی مودب هستند ، بلکه این است که تمام اتومبیل ها با درب اتوماتیک هستند. درها به طور مستقل باز و بسته می شوند!


4- نودل و آب جوش در ژاپن 

نودل و آب جوش در ژاپن

نودل: رشته فرنگی فوری

تقریباً همه فروشگاه ها و سوپر مارکت ها که رشته فرنگی فوری می فروشند دارای دستگاه های آب جوش هستند. بسیاری از ساکنان از آنها برای طبخ شام ، به اصطلاح ، بدون عزیمت به صندوق پول استفاده می کنند. این ممکن است برای گردشگران عجیب به نظر برسد ، اما زمان ژاپنی ها بسیار شلوغ است. آنها به ندرت در خانه پخته و پز می کنند ولی  اغلب در حال خوردن هستند.


5- سوخت گیری در ژاپن

سوخت گیری در ژاپن

پمپ بنزین های فانتزی در ژاپن

 

توریست های بی تجربه در سوخت گیری در ژاپن ممکن است غیر عادی به نظر برسند. با این حال ، در واقع ، آنها بسیار راحت هستند. بر خلاف پمپ های ما ، شما نیازی به رانندگی به سمت پمپ خاصی ندارید ، فقط در زیر بلوک متوقف شوید. شیلنگ ها بسیار طولانی هستند و همچنین در قسمت بالا قرار دارند.


6. حمام های عمومی در ژاپن

حمام های عمومی در ژاپن

وان های داغ عمومی در ژاپن 

 

حمام های عمومی یک اتفاق تقریباً رایج در ژاپن است. آنها را می توان در مناطق مختلف یافت. آب موجود در این وان ها همیشه داغ است و آنها بعد از کار نوعی آرامش بخش هستند.


7. منوی الکترونیکی در ژاپن

منوی الکترونیکی در ژاپن

منوی الکترونیکی در ورودی رستوران های ژاپن 

 

در ژاپن بسیاری از کافه ها دارای چنین نمایشگرهای الکترونیکی در ورودی هستند. شما می توانید یک ظرف غذا را انتخاب کنید و درست در ورودی بنوشید ، بدون اینکه منتظر باشید که پیشخدمت به شما نزدیک شود ، و سپس آن را به آشپزخانه منتقل کنید. این یکی دیگر از ویژگی های سرزمین طلوع خورشید است که برای صرفه جویی در وقت اختراع شده است.


8. گوزن های اهلی در  در ژاپن

گوزن های اهلی در پارک ژاپن

گوزن های اهلی در پارک ها ی ژاپن

 

در یکی از شهرهای مرکزی ژاپن گوزن های زیادی وجود دارد. آنها مدتهاست که از وحشی شدن دست برداشته و با مردم دوست می شوند. بسیاری از ساکنان و گردشگران برای تغذیه حیوانات ناز به پارک ها می آیند و در عین حال به تماشای آنها می پردازند. به هر حال ، نوشیدنی های دوستان چهار پا را می توانید در کیوسک های بیشماری که در پارک ها در هر بخش از پارک قرار دارند خریداری کنید.


9. صندوق های پستی در ژاپن

صندوق های پستی در ژاپن

صندوق پستی در هر نقطه در ژاپن

برای ارسال بسته در ژاپن ، نیازی به مراجعه به اداره پست و ایستادن در صف نیست. می توانید از یکی از صندوق های پستی که در خیابان ها و در نزدیکی سوپر مارکت ها نصب شده اند استفاده کنید. قابل توجه است که از این طریق شما می توانید چیزها و نامه ها را نه تنها در داخل کشور مبادله کنید بلکه می توانید ارسال به خارج از کشور را نیز انجام دهید.


10. ورزش در ژاپن

ورزش در ژاپن

سبک زندگی سالم در ژاپن

 

یک سبک زندگی سالم معرف یک جسم ژاپنی ها است. بیشتر افراد مرتباً ورزش می کنند و ورزش می کنند یا به دنبال دویدن هستند. به هر حال ، مسئولان از عشق به ورزش حمایت می کنند. بنابراین ، در بسیاری از پارک ها ، فیلمبرداری از افرادی که مشغول گرم کردن هستند انجام می شود تا نمونه آنها الهام بخش و تحریک کننده کسانی باشد که در خانه می مانند.


11. کمد های لباس ورزشی در پارک ها

سبک زندگی در ژاپن

کمدهای تحویل لباس

در ادامه موضوع ورزشی ، شایان ذکر است که بسیاری از ژاپنی ها نه تنها ورزش می کنند بلکه بعد از کار نیز ورزش می کنند. برای راحتی این دسته از شهروندان ، کمد های قفل داری در نزدیکی پارک هایی نصب شده که می توانید کفش ورزشی و  لباس ورزشی را در آن برای روزهای آینده نگهداری کنید.

   
12. نشانگرها برای رعایت فاصله اجتماعی در ژاپن

رعایت فاصله اجتماعی در ژاپن

حفظ فاصله در ژاپن مدتها قبل از بیماری همه گیری کرونا آغاز شد. در این کشور نوارهای مخصوص تقسیم بر روی زمین در مترو و دفاتر دولتی مشاهده می کنید. به هر حال ، بیشتر مردم به علائم می چسبند و با نظم و انضباط  از هدر رفتن زمان جلوگیری می کنند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید