رفع فوری استرس

قنداق کردن


این راه آسان فقط برای استراحت نوزادان نیست. مادران دلسوز را تصور کنید که قبل از خواب نوزادان خود را قنداق می کنند. به نظر می رسد منطقی است. پیچاندن در یک پتو یا ملحفه به طوری که بازوهای شما محکم به نیم تنه شما فشار داده شود و پاهای شما به همدیگر فشار داده شود، یک تکنیک تسکین دهنده ساده است که فقط برای نوزادان در دسترس نیست.

این تکنیک توسط یک حساب کاربری انگلیسی زبان در اینستاگرام که به سبک زندگی سالم اختصاص داده شده است، رایج شد.

این وبلاگ قنداق تسکین دهنده را با پیچیدن یک بوریتو مقایسه می کند و دستورالعمل هایی مانند این ارائه می دهد:

 

قنداق کردن

یه پتو بردارید.
خودتان را در آن بپیچید یا آن را مانند یک بوریتو بپیچید.
مطمئن شوید که بازوهای خود را محکم بپیچید.
بنشینید یا دراز بکشید و به آرامی از تنفس از شکم انجام دهید .
چشمان خود را ببندید، روی نفس خود و احساساتی که قنداق کردن بوریتو به شما داد تمرکز کنید.
آنها قول می‌دهند که این روش ساده به شما کمک می‌کند تا در عرض چند چند ثانیه دقیقه، اگر نه چند دقیقه ، به آرامش و کاهش استرس کمک کنید.

زمانی که این توصیه برای اولین بار منتشر شد، این حساب کمی بیش از 30 هزار دنبال کننده داشت. تنها در چند روز، تعداد آنها 10 برابر شد - اینگونه بود که مردم از هک زندگی ضد استرس قدردانی کردند.

 

چرا وقتی خودمان را در پتو می پیچیم آرام می شویم

طبق گفته روان درمانگر دانا مایرز 
قنداق کردن بوریتو چگونه کار می کند از مهمترین نکات در آن محدودیت حرکت و حرارت است.

قنداق کردن از رحم تقلید می کند. ما به یاد می آوریم که قبل از تولد چقدر احساس آرامش و امنیت می کردیم. دمای پایدار که توسط پتویی که به طور محکم به دور بدن پیچیده شده ایجاد می شود نیز در این امر نقش دارد.

به گفته این روان درمانگر، قنداق کردن برای بزرگسالان نیز مفید است. استرس را کاهش می دهد، اضطراب را کاهش می دهد و توانایی ما را برای سازگاری با شرایط زندگی بهبود می بخشد.

چگونه به درستی خود را در پتو بپیچید

برای بسته شدن مانند یک بوریتو، یک پتو را روی شانه های خود بیندازید و گوشه ای را در هر دست بگیرید. سپس با یک حرکت "خون آشام" دستان خود را در مقابل خود ضربدر بزنید: مانند دراکولا که شنل خود را می کشد.

طوری روی مبل یا تخت بنشینید که گویی برای رفتن به رختخواب آماده هستید. بدون اینکه پتوها را باز کنید یا گوشه های دستتان را رها کنید، به جلو خم شوید و به آرامی و تا حد امکان محکم پاهایتان را بپیچید.

دست های خود را در جای خود قرار دهید و آنها را حرکت دهید تا پتو نیز به شانه ها و نیم تنه شما نزدیک شود.

سعی نکنید خودتان را کامل بپوشانید. اول از همه، قنداق کردن باید یک مراسم راحت باشد، تنها در این صورت واقعاً آرام می شود.

اکنون چشمان خود را ببندید و مراقب نفس خود باشید: نفس های عمیق و دم و بازدم کنید. احساس کنید غرق در احساس امنیت و گرما هستید.

اگر می خواهید، این روش را با موسیقی آرامش بخش تکمیل کنید و دم و بازدم را با اسانس مورد علاقه خود یا، به عنوان مثال، اسطوخودوس روشن کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید