10 ترفند با شکر در زندگی روزمره

شکر
نه فقط برای چای و قهوه: کاربردهای پنهان شکر در زندگی روزمره
 
شکر یکی از محبوب ترین شیرین کننده هایی است که به چای، قهوه، پای و غیره اضافه می شود. با این حال، به همان اندازه که عجیب به نظر می رسد، می توان از آن نه فقط برای چای و قهوه استفاده کرد. دانه های سفید می تواند زخم ها را التیام بخشد، آفات مختلف را از بین ببرد و این ، همه آن چیزی نیست که قادر است! 10 ترفند با شکر در زندگی روزمره را بخوانید و استفاده کنید

 

1. تله زنبورها با شکر

تله ای ساده برای زنبورها
تله ای ساده برای زنبورها
 
تابستان نه تنها با میوه ها، سبزیجات و انواع توت ها، بلکه با فراوانی زنبورها همراه است. وقتی می خواهید با دوستان خود در طبیعت استراحت کنید، در یک پیک نیک، حشرات دائماً مزاحم و در نتیجه آزار می دهند. مخصوصاً وقتی چیزی شیرین می خورید.
 
علاوه بر این، برخی از افراد واکنش آلرژیک شدید به حشرات، نیش آنها، که تهدید کننده زندگی است، دارند. در چنین شرایطی شکر گرانول کمک خواهد کرد. می توان یک تله ساده درست کرد. برای این کار به یک بطری پلاستیکی معمولی و همچنین آب و البته شکر نیاز دارید. لازم است بطری را به دو قسمت مساوی برش دهید. در این حالت، قسمت بالایی برگردانده شده و با گردن به قسمت پایین وارد می شود. بنابراین، شما باید یک قیف درست کنید. همه چیز را با استفاده از نوار چسب محکم کنید. طعمه ای  داخلش گذاشته می شود. ورود حشرات به تله دشوار نخواهد بود، اما دیگر نمی توانند از آن خارج شوند.
 

2. آسیاب به خوبی نو خواهد شد

آسیاب
شکر آسیاب را پاک می کند
 
آسیاب به مرور زمان مسدود می شود، کثیف می شود و بوی نامطبوع می دهد. مهم است که هر از گاهی آن را تمیز کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد. یک ماده تمیز کننده و یک اسفنج تنها کمک کننده برای مقابله با مشکل نیستند. در این شرایط می توانید از شکر گرانول استفاده کنید. تمیز کردن بسیار آسان و ساده است.
 
فقط کافی است شکر را به مقدار یک چهارم لیوان داخل کاسه آسیاب قهوه بریزید و دستگاه را روشن کنید. شیرینی نه تنها تمام دانه های آسیاب شده را که در قسمت های آسیاب گیر کرده اند از بین می برد، بلکه روغن و بوی نامطبوع را از بین می برد. در مرحله بعد، باید آن را با یک اسفنج خشک و تمیز پاک کنید و می توانید دوباره دانه های قهوه را آسیاب کنید تا از نوشیدنی معطر و نیروبخش لذت ببرید.
 

3. شکر عمر گل ها را طولانی می کند

گل
شکر به شکوفا شدن گل ها و بوی خوب به  برای مدت طولانی کمک می کند
 
بعد از چیدن گل ها و گذاشتن آنها در گلدان، متأسفانه برای مدت طولانی دیگر نمی توانند خودنمایی کنند. آنها اغلب به سرعت پژمرده می شوند و دیگر سرحال نمی شوند. با این حال، می توان این مشکل را حل کرد و به گل ها کمک کرد تا برای مدت طولانی تازه و خوشبو بمانند. شکر به این امر کمک خواهد کرد.
 
برای بهترین اثر، دانه شیرین را با سرکه ترکیب کنید. شما باید حدود دو قاشق غذاخوری سرکه سفره 9 درصد بردارید و آن را با سه قاشق چایخوری شکر مخلوط کنید. چنین ترکیبی یک شارژ عالی برای گل های چیده شده خواهد بود. لازم است حدود یک لیتر آب گرم به مخلوط حاصل اضافه کنید و همه چیز را کاملاً مخلوط کنید. محلول به دست آمده را در یک گلدان تمیز بریزید و گل ها را در آن قرار دهید. بنابراین، گیاهان برای مدت طولانی چشم را شاد می کنند و در عین حال بوی خوبی خواهند داشت.
 

4. شکر زبان سوخته را تسکین می دهد

زبان
اگر زبان سوخته باشد شکر به بهبود آن کمک می کند
 
گاهی اوقات برای نوشیدن چای یا قهوه داغ بی حوصله می شوید که در نتیجه زبان می سوزد. احساسات ناشی از سوختن زبان خوشایندترین هستند. شکر گرانول به بهبود زبان کمک می کند. برای این کار کافی است یک حبه قند روی زبان در قسمت سوخته بگذارید و یا در صورتی که حبه قند مکعبی در دسترس نیست، مقدار کمی شکر را روی زبان خود بریزید.
 
این تکنیک فوراً درد را کاهش می دهد، اگرچه مشکوک به نظر می رسد اما روشی بسیار موثر است. با این حال، فراموش نکنید که زبان سوخته نیاز به درمان به شکل دم کرده های گیاهی، به عنوان مثال، و درمان های دیگر دارد.
 

5. درمان نیش حشرات با شکر

نیش حشرات
درمان نیش حشرات با شکر
 
وقتی زنبور نیش می زند، درد فوق العاده شدیدی را تجربه می کنید. برای بسیاری از افراد، محل گزش شروع به ملتهب و قرمز شدن می کند. در چنین شرایطی روش سریع درمان با شکر گرانول می تواند کمک کننده باشد.
 
فقط باید مخلوطی از شکر و آب آنها را به مقدار مساوی درست کنید. جرم حاصل را روی ناحیه نیش بمالید و 20 دقیقه نگه دارید. سوزش نسبتاً سریع برطرف می شود. روش شکر نه تنها به نیش زنبور ، بلکه به گاز مورچه ها نیز کمک می کند. علاوه بر این، روغن کاری ناحیه آسیب دیده با کرم مخصوص در برابر نیش حشرات ضروری است. اگر آلرژی دارید، مصرف قرص آنتی هیستامین ضرری ندارد.
 

6. شکر دانه بندی شده می تواند لکه های سخت چمن را از بین ببرد

 لکه چمن
شکر لکه های چمن را پاک می کند
 
از بین بردن لکه های چمن به این راحتی که به نظر می رسد نیست. حتی یک پودر با کیفیت و گران قیمت همیشه با این کار کنار نمی آید. لکه های چمن به خصوص اغلب در فصل تابستان روی لباس کودکان ظاهر می شود. اما مهم نیست که از کجا آمده اند، بلکه باید آنها را پاک کنید تا لباس های خود را دور نیندازید.
 
شکر حاوی آنزیم هایی است که می تواند لکه ها را از بین ببرد و در نتیجه اشیا را زیبا جلوه دهد. برای تهیه «پودر قند خانگی» باید نصف فنجان آب گرم و شکر را به همان میزان با هم مخلوط کنید. خمیر به دست آمده در ناحیه مشکلی که لکه چمن در آن قرار دارد اعمال می شود. بگذارید یک ساعت بماند و سپس طبق معمول بشویید. لکه از بین می رود و لباس تمیز می شود.
 

7. شکر سوسک ها را شکست می دهد

سوسک
شکر سوسک ها را شکست می دهد
 
سوسک ها در هر خانه ای مهمان ناخواسته هستند و بعید است که بتوانند لبخندی بر لبان کسی بیاورند. آنها می توانند در هر نقطه ظاهر شوند و در تاریکی شروع به جستجوی آب و غذا در خانه کنند. معمولاً افراد با استفاده از وسایل مختلف با ترکیب شیمیایی مانند ژل، پودر، پاشیدن سم و ... سعی می کنند از شر حشرات خلاص شوند. با این حال، یک جایگزین امن تر و در عین حال موثر وجود دارد.
 
شما باید درب بطری های پلاستیکی معمولی را بردارید و آنها را با مخلوطی از جوش شیرین و شکر پر کنید که در قسمت های مساوی مخلوط شده است. سپس در تمام مکان‌های خانه که «همسایه‌های» ناخواسته در آن زندگی می‌کنند، «تله‌های کوچک» قرار دهید. شکر برای سوسک ها یک خوراکی خوشمزه است که آنها از آن امتناع نمی کنند. با این حال، نوشابه مانند یک سم عمل می کند. قبل از تهیه سم شیرین، مهم است که شکر را ریز خرد کرده و محصول را هم بزنید. به هر حال، اگر حیوان خانگی چنین "معجونی" را بخورند، برخلاف داروهای شیمیایی، هیچ اتفاق بدی نمی افتد.
 

8. شکر به عنوان یک اشتعال زای عالی

ذغال
شکر احتراق زای عالی است
 
گاهی اوقات اتفاق می افتد که احتراق زا در دسترس نیست. بدون این چیز ضروری، روشن کردن آتش برای پختن بال های معطر روی کباب، کباب و سایر غذاهای لذیذ بسیار دشوار خواهد بود.
 
در چنین شرایطی، شکر گرانول دوباره صرفه جویی می کند. فقط باید شکر را مستقیم روی زغال ها بپاشید و سپس یک کبریت بیاورید تا روشن شود. بنابراین، دانه سفید نسبتاً سریع مشتعل می شود و آتش به زغال سنگ منتقل می شود. شایان ذکر است که هیچ ماده شیمیایی مضری به طور همزمان منتشر نمی شود و اصلاً بوی نامطبوعی وجود ندارد.
 

9. شکر برای  باغبان، به عنوان یک ابزار نجات

باغبان
شکر دستان شما را پاک می کند
 
کسانی که به باغبانی مشغول هستند، اغلب در زمین حفاری می کنند، گل ها، میوه ها، سبزیجات، انواع توت ها و سایر محصولات را پرورش می دهند، باید دستیار مانند شکر در خانه داشته باشند. از این گذشته، دانه سفید نه تنها به تمیز کردن دستان شما کمک می کند، بلکه حتی با کثیفی زیر ناخن های شما نیز مقابله می کند.
 
قبل از شستن دست ها مقداری شکر را مستقیماً به صابون مایع اضافه کنید تا یک اسکراب واقعی ایجاد کنید. علاوه بر این که کثیفی را از بین می برد، به پوست آسیبی نیز نمی رساند. فقط کافیست دست هایتان را کف کنید و کف را دو دقیقه بگذارید. سپس با آب جاری بشویید.
 

10. شکر دانه ریز به افزایش ماندگاری غذاها کمک می کند

شکر
شکر تصفیه شده برای محصولات
 
محصولات تمایل به خراب شدن دارند و برخی از آنها خیلی سریع تر. کپک شروع به ظاهر شدن کرده است، بنابراین فرصتی برای استفاده از غذا وجود ندارد. تنها راه برون رفت از این وضعیت فرستادن غذا به سطل زباله است.
 
برای افزایش ماندگاری محصولات، می توانید به ترفند کوچکی متوسل شوید. باید توجه داشته باشید که شکر تمایل به جذب رطوبت دارد. در عین حال، کپک و قارچ بدون آن نمی توانند زندگی کنند. یعنی باید یک مقدار شکر را همراه غذا در ظرفی ریخته و هر چند وقت یکبار  آن را عوض کرد. بنابراین هیچ شانسی برای کپک زدن  وجود ندارد و غذا ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید