10 غذا که بهتر است در رستوران سفارش ندهید

در

سالاد

 

با رفتن به یک رستوران ، امیدواریم غذا های سفارش داده شده از منوی غذا ها بسیار خوشمزه باشد و مواد اولیه تهیه آنها از کیفیت بالایی برخوردار باشد. با این حال ، آرزوهای ما همیشه برآورده نمی شوند. sayarak.com می گوید از چه غذا هایی باید در رستوران اجتناب کنید تا یکبار دیگر خود را ناراحت نکنید.

 

سالاد با سس مایونز

سالاد با سس مایونز

سس مایونز غذا های مانده را پوشش می دهد.  / عکس


غالباً ، آشپزها به منظور پنهان كردن كمبود طراوت مواد ، سس مایونز را به ظرف اضافه می كنند. و از آنجا که بیشتر سالادها حاوی سبزیجات هستند ، این لحظه به ویژه مرتبط می شود. علاوه بر این ، سس مایونز خود محیط مساعدی برای رشد باکتری های بیماری زا است.

سفارش سالاد هایی که حداقل مقدار سس را داشته باشند بسیار ایمن است. همچنین در بعضی از رستوران ها می توانید از پیشخدمت بخواهید که سس مایونز را جداگانه بیاورد تا خودتان آن را به ظرف اضافه کنید. بنابراین قطعاً از کیفیت مواد موجود مطمئن خواهید بود.


غذای گیاهی

غذای گیاهی

غذای گیاهی را از نظر وجود مواد اضافی بررسی کنید.  / عکس


طبق یک نظرسنجی  از سرآشپزهای آمریکایی ، 15٪ از آشپزها غذا های گیاهی تهیه می کنند که کاملاً با آن مطابقت ندارد. بنابراین ، اگر برای شما مهم است که از منوی سفارش داده شده شما هیچ گوشتی موجود نباشد ، حتما ترکیب غذا را بررسی کنید و اصول خود را به پیشخدمت نیز یادآوری کنید. هنگامی که سفارش روی میز شما است ، نگاهی دقیق به مواد داخل بشقاب بیندازید: کاملاً ممکن است که آشپز مقداری بیکن یا ماهی قرار داده باشد ، زیرا بیشتر آشپزهای حرفه ای گیاهخواران را خیلی دوست ندارند.


سوشی با ماهی قزل آلا

سوشی با ماهی قزل آلا

در صورت عدم رعایت شرایط نگهداری ، ماهی قزل آلا ماهی خطرناکی است.  / عکس


سرآشپز هنک اسکرامپتون می گوید: طرفداران سوشی ماهی قزل آلا باید به چیز دیگری روی بیاورند. واقعیت این است که گونه های آب شیرین این ماهی محیط مساعدی برای انگل  است. سرآشپزهای حرفه ای از این موضوع آگاه هستند و بنابراین همیشه قبل از استفاده ماهی قزل آلا برای پخت و پز ، آن را منجمد می کنند. شایان ذکر است که تقریباً تمام ماهی های مخصوص سوشی و رول فرایند انجماد را طی می کنند ، اما با این وجود ، هنگام سفارش ، ارزش دارد که با گارسون بررسی کنید که ظرف از کدام محصول تهیه شده است - تازه یا از فریزر.


کاهو پیچ   

کاهو پیچ 

کاهو پیچ یک محیط ایده آل برای باکتری ها است.  / عکس


افرادی که با غذا های حرفه ای در ارتباط هستند هرگز وقتی به رستوران می آیند یک سالاد کاهو پیچ سفارش نمی دهند. فقط به نظر می رسد کاملاً بی ضرر است ، اما در واقع ، باکتری ها دوست دارند در حفره های مرطوب برگ های کاهو مستقر شوند. شستن کاهو پیچ بسیار دشوار است به طوری که دیگر محیط ایده آلی برای میکروارگانیسم های مضر نباشد ، بنابراین نباید خطر کنید و ظرفی را سفارش دهید که کاهو پیچ در آن وجود داشته باشد.


خوردن ماهی در ابتدای هفته

خوردن ماهی

سفارش ماهی در رستوران در روز شنبه ایده بدی است.  / عکس


اگر بازدید شما از رستوران شنبه یا یکشنبه بود ، از سفارش غذا های ماهی خودداری کنید. واقعیت این است که بیشتر موسسات در آستانه تعطیلات آخر هفته غذا های دریایی خریداری می کنند ، زیرا در روزهای تعطیل و بخصوص جمعه بیشترین بازدید کننده وجود دارد. ماهی تازه فقط سه روز می تواند بماند و فروشندگان معمولاً آخر هفته ها تعطیل هستند. بنابراین ، شما باید ماهی های بیات را بچشید ، یا از طعم یخ زده "لذت ببرید".


ظروف خارج از مفهوم رستوران

پیتزا

پیتزا در یک رستوران ایتالیایی خوشمزه خواهد بود ، اما در یک رستوران ژاپنی بعید است

 

اگر عاشق سوشی هستید و می خواهید یک غذای اصیل ژاپنی را امتحان کنید ، پس یک رستوران خوب ژاپنی برای شما مناسب است. اما سفارش دادن آنها در یک فروشگاه استیک یا کافه ای که خود را ایتالیایی نشان می دهد ارزش آن را ندارد. هیچ چیز تصفیه شده و واقعاً خوشمزه ای در آنجا برای شما سرو نمی شود.

یک نکته:همچنین سعی کنید از موسساتی با منوی بسیار گسترده ، که می توانید کوفته ، و پیتزا و ماهی در خمیر و سالاد با غذا های دریایی پیدا کنید ، خودداری کنید. همانطور که عمل نشان می دهد ، در چنین رستوران هایی ، آشپزی خیلی خوشمزه نیست ، زیرا آشپز مجبور می شود تعداد زیادی غذا را آماده کند.


استیک خوب

استیک

وقتی استیک کاملاً پخته شود ، پنهان کردن کیفیت پایین گوشت آسان است.  / عکس

 

طرفداران استیک  باید از طعم آن در خانه لذت ببرند ، زیرا فقط در آنجا می توانید نه تنها درجه پخت ، بلکه کیفیت گوشت را نیز کنترل کنید. در بسیاری از رستوران ها ، یک استیک سفارش داده شده توسط مهمان ها فرصتی عالی برای یک آشپز است که می تواند از شر یک تکه گوشت خیلی سخت یا کهنه که نمی خواهد آن را دور بریزد تا مبادا ضرر کند. هنگام پخته شدن ، مشتری به سختی متوجه تفاوت گوشت گاو تازه و مانده می شود.


غذای عجیب غریب

غذای عجیب و غریب

استیک کوسه.  / عکس 

 

اگر غذا های معمول دیگر به شما الهام نمی دهند و تمایل به امتحان یک چیز عجیب و غریب دارید ،  تا لحظه ای که در کشور دیگری قرار دارید این ولع را کنار بگذارید. استیک کوسه ، شاخک های اختاپوس و سایر غذا های عجیب و غریب موجود در فهرست غذا های رستوران ، اغلب از محصولاتی تهیه می شوند که در هایپرمارکت خریداری شده و توسط آشپزهای دلسوز آب می شوند. اما قیمت آن مانند قیمت هشت پا در صبح خواهد بود و در شب که قبلا روی میز شما بود. بهتر است خودتان چیز غیرمعمولی بپزید.

 

کارشناسان همچنین توصیه می کنند از صدف پرهیز کنید. این نرم تنان دمدمی مزاج بسیار دلچسب هستند و به شرایط خاص نگهداری احتیاج دارند که افسوس که همیشه در حین حمل و نقل و مستقیماً در خود رستوران مشاهده نمی شوند. اگر مسمومیت برنامه فوری شما نیست ، مزه صدف را برای روزی که در کنار دریا آرامش دارید ، بگذارید.

 

سوپ خامه ای

سوپ خامه ای

سوپ خامه قارچ.  / عکس


در بسیاری از رستوران ها منوی سوپ خامه وجود دارد. معمولاً اینها گزینه های پنیر ، کدو تنبل ، قارچ هستند. اگر بفهمید که سرآشپز ها در بعضی از موسسات از ... کنسانتره پودر خریداری شده در فروشگاه آن اطراف ، به عنوان ماده اصلی تهیه سوپ ، احتیاط بیشتری نسبت به این غذا ها می کنند. بسیار امن تر خواهد بود اگر از پیشخدمت بخواهید یک سوپ کلاسیک برای شما بیاورد: حداقل خواهید دید که از چه چیزی درست شده است.


ظرف روز

ظرف روز

در ظرف روز ، از محصولاتی استفاده می شود که تاریخ مصرف منقضی شده اند.  / عکس


اگر وقتی به یک رستوران می آیید ، غذای روز را در منو مشاهده می کنید ، آن را دور بزنید. بله ، قیمت احتمالاً جذاب خواهد بود ، اما کیفیت مواد اولیه موجود در آن جای سوال دارد. اینگونه ظروف معمولاً از محصولی تهیه می شود که در آستانه انقضا است و این بدان معناست که باید سریعتر مصرف شود. بهتر است از پیشخدمت بپرسید چه غذا هایی با محصولات محلی فصلی تهیه می شود و غذا های استاندارد را از فهرست تهیه کنید. به قول معروف ، فقط پنیر در تله موش رایگان است (و همچنین بسیار ارزان است).

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 غذای نه چندان خوشمزه که همه فقط برای پیروی از مد می خورند

در
مد فریبنده و قابل تغییر است و این نه تنها در مورد سبک زندگی و سبک های محبوب لباس بلکه در مورد رژیم غذایی و تغذیه نیز صدق می کند. تبلیغات سرگرم کننده ما را به سمت همه ی رنگ ها ، طعم ها و فواید غذاهای مختلف سوق می دهد و آنها را در چشم اندازی خوب نشان می دهد ، خوب ، چگونه نمی توانید تسلیم شوید؟ بی مزه ترین محصولات را می توانید تصور کنید که با تبلیغات راهی سبد خرید شما می شود، به صورتی که، خود ما متوجه نمی شویم چگونه به قلاب  بازاریابان افتاده ایم.
 
در  sayarak.com ، ما اعتقاد داریم که وقتی قرار است غذایی را بخوریم ، فقط باید به احساسات شخصی خود گوش دهیم. در انتخاب امروز ما ظروفی برای تغذیه وجود دارد که برخلاف فواید و محبوبیت آنها ، نه خوشمزه اند و نه مورد علاقه بسیاری از افراد.
 

1. آووکادو

آووکادو
آووکادو فقط یک پارادوکس است: آووکادو را به لطف چربی های سالم و با وجود کالری بالای میوه ، طرفداران تغذیه مناسب دوست دارند.این میوه عجیب و غریب بخاطر چربی های سالم و  ویتامین های بی نظیر تضمین کننده کاهش استرس ، افزایش ایمنی و رهایی از چین و چروک ها است. با این حال ، سلیقه غذایی همه در اشتیاق خوردن این محصول معجزه آسا مشترک نیست.
مانند ژله نفتی مخصوصاً بدون نمک است. 
طعم آن مانند فرنی تند و زننده است که از چمن بعنوان چاشنی در آن استفاده شده است. آووکادو، متشکرم ، نه 
آووکادو ها منزجر کننده هستند ... اوه ، همه این افرادی که آن را در اینستاگرام پخش کرده و وانمود می کنند که با ظرافت می خورند.من آووکادو را تحمل نمی کنم .
 

2. توفو

پنیر توفو
با وجود این واقعیت که توفو تقریباً صفر کالری دارد ، به دلیل ارزش غذایی فوق العاده ای که دارد ، می توانید این محصول را با یک وعده غذایی کامل جایگزین کنید. توفو هزاران طرفدار دارد ، خصوصاً در بین علاقه مندان به غذای سالم و گیاهخواران. پنیر توفو با هر چیزی که بدن ما غالباً فاقد آن است بسیار غنی است : آهن ، کلسیم ، فیبر.
توفو پنیر کاملاً سفت و بی مزه ای است.
 

3. خاویار

خاویار
محصولی وجود ندارد که بتوان خاویار را با آن ترکیب نکرد. و به طور سنتی نمادی از ثروت محسوب می شود.
این وحشتناک است ژلی را با بوی ماهی تصور کنید ، که هنوز با هم نمک طعم دار شده است.
 

4.کلم کیل

کلم کیل
آنها ابتدا در مورد آن در قرن 4 قبل از میلاد صحبت کردند ، و اکنون کیل (یا کال) موج دوم محبوبیت را تجربه می کند. در نمودارهای غذای فوق العاده ، کلم کیل با اطمینان از دانه های چیا و توت های گوجی سبقت می گیرد. کلم بهتر از گوشت گاو است ، زیرا آهن بیشتری دارد ، و مطمئناً بهتر از یک پرتقال است ، زیرا همچنین ویتامین ث بیشتری دارد. اما به دلایلی ، همه از این سبزی مفید خوششان نمی آید.
طعم خاک دارد ، حتی اگر با روغن زیتون و گیاهان آنرا طبخ کنید. 
کلم کیل کاملاً بی مزه است و مردم فقط وانمود می کنند که آن را دوست دارند
 

5. جلبک دریایی

جلبک دریایی
جلبک های دریایی می توانند با هویج ، سیب زمینی ، پنیر و تخم مرغ ترکیب شوند .در یک کلام ، با هر آنچه که دوست دارید. جلبک دریایی گیاه خوراکی همچنین از نظر ید و مواد معدنی بسیار غنی است و حتی در صورت وجود مقادیر نامحدود ، فقط فوایدی را برای بدن به همراه خواهد داشت.
بالاترین بلای دنیا. آیا واقعاً افرادی وجود دارند که این ماده پوسیده را با بوی کپک زده می خورند؟ 
وقتی خشک شد ، مانند پوست ماهی سرخ شده مزه دار می شود. 
 

6. سوشی و رول

سوشی
سوشی و رول قابل خوردن و خوراکی هستند و همچنین به شما کمک می کنند سریع و به راحتی یک دوز پروتئین و اسیدهای چرب دریافت کنید. اما به دلایلی ، همه از ترکیب محصولات مفید مانند برنج و ماهی خوشحال نیستند.
 
برنج خرد شده و چسبیده با سایر مواد عجیب غریب ، ناسازگار ، گاهی اوقات بد بو یا ماهی خام که به دلیل آن ممکن است انگل بگیریم.
برنج سرد پیچیده شده در لاستیک.
 

7. صدف

صدف خوراکی
خواص صدف:مراقبت از شما در برابر کم خونی، منبع عالی برای پروتئین، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان،کمک به کاهش وزن
با این حال ، بیشتر افراد صدف را دوست ندارند
 
این فقط به مخاط داخل روشویی شبیه است. نمی دانم مردم چگونه آنها را می خورند.
من هیچ چیز منزجر کننده دیگری را مانند صدف امتحان نکرده ام.
مزه آب نمک داره. متاسفم برای پولی که برای صدف دادم
 

8. بامیه

بامیه
بامیه دارای 3 ماده اصلی است: پروتئین ، کاروتن و اسید اسکوربیک و یک درمان ضروری برای گاستریت است. و از میان این غلافهای سبز ترد و سالم می توانید هر چیزی را به معنای واقعی کلمه با بامیه بپزید.همچنین می توانید با آن خورشت درست کنید یا در کنار گوشت سرو کنید. چرا بامیه را خیلی ها دوست ندارند؟
 

9. میگو

میگو
میگو در بین غذاهای لذیذ بسیار محبوب است. با اطمینان می توان به هر سالاد و میان وعده اضافه کرد. خوب ، چگونه نباید به مشکلات غده تیروئید اشاره کرد که میگو به دلیل دارا بودن ید زیاد بلافاصله مشکلات غده تیروئید را برطرف می کند . اما بیشتر افراد میگو را دوست ندارند.
 

10. کلم بروکلی

کلو بروکلی
دوستداران کلم سفید باید بدانند که این معجزه فرفری سبز 3 برابر بیشتر از کلم سفید ویتامین C دارد . اما کلم بروکلی واقعا طعم ملایم و بی مزه ای دارد ، بنابراین مردم به خصوص علاقه ای به خرید این محصول در سبد خرید خود ندارند.
مردم چگونه این را می خورند؟ طعم آن مانند پاک کن روی مداد است.
 
و به عنوان نمونه از نظر شما چه محصولاتی بسیار محبوب ، اما بی مزه است؟

نظرات

۱۴۰۰/۱۲/۸اگر هر روز آووکادو بخورید چه اتفاقی می‌افتد؟همه ما در مورد فواید آووکادو - محبوب ترین و محبوب ترین محصول سم زدایی و سبک زندگی سالم می دانیم. اما اگر مصرف روزانه آن را شروع کنید چه اتفاقی می افتد؟

۱۴۰۰/۱۲/۸آووکادو یک گنجینه کمیاب در میان میوه ها است: آنها سرشار از مواد مغذی سالم، چربی هستند و نرمی و بافت دلپذیری را به هر غذایی اضافه می کنند. اما، مانند هر غذایی در رژیم غذایی شما، اصل تعادل باید در اولویت باشد. هر چیزی که طعم خوبی دارد یا حتی سالم است نمی تواند برای سلامتی شما مفید باشد اگر یک یا آن محصول را در مقادیر زیاد مصرف کنید. با این حال، در مورد آووکادو، وضعیت تا حدودی متفاوت است.

۱۴۰۰/۱۲/۸ محافظت از قلب با آووکادو چربی‌های تک غیراشباع یا «سالم» که به مقدار زیاد در آووکادو یافت می‌شوند، تأثیر مفیدی بر سلامت قلب دارند و به طور خاص، خطر حملات قلبی و سطح کلسترول بد خون را کاهش می‌دهند. آووکادو علاوه بر چربی های غیر اشباع، حاوی مقداری آنتی اکسیدان نیز می باشد که در جلوگیری از التهاب و استرس اکسیداتیو (آسیب سلولی به دلیل اکسیداسیون بیش از حد) در رگ های خونی موثر است. در نتیجه با مصرف روزانه یک عدد آووکادو می توانید جریان خون و به طور کلی سلامت سیستم قلبی عروقی خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید.

۱۴۰۰/۱۲/۸کاهش وزن با آووکادو........ ممکن است به نظر برسد که در اینجا نوعی اشتباه وجود دارد: چگونه یک محصول پرچرب مانند آووکادو می تواند به کاهش وزن کمک کند؟ به هر حال، چربی مقصر اصلی اضافه وزن است. با این حال، با پرسیدن چنین سؤالاتی، ما ناآگاهی نسبت به بدن خود و مکانیسم‌های کارکرد آن را نشان می‌دهیم. دانشمندان ثابت کرده اند که آووکادو واقعا به کاهش وزن کمک می کند: به دلیل محتوای بالای چربی و فیبر (حدود 14 گرم در هر میوه)، پس از خوردن آن، احساس سیری می کنید و این شما را از میل وسواسی به میان وعده در طول روز نجات می دهد. به عنوان مثال، مطالعه ای که در ژورنال تغذیه منتشر شد نشان داد افرادی که از اضافه وزن مزمن رنج می برند، به محض اینکه فقط نیمی از آووکادو را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کردند، میل به خوردن میان وعده را برای تقریباً پنج ساعت از بین می برند

۱۴۰۰/۱۲/۸کاهش خطر ابتلا به دیابت با آووکادو......... تحقیقات علمی اخیر نشان می دهد که آووکادو بهترین چیزی است که طبیعت برای تنظیم قند خون ابداع کرده است. در یکی از آزمایش‌های اخیر، شرکت‌کنندگان نصف آووکادو را به ناهار خود اضافه کردند و پس از آن کارشناسان سطح گلوکز و انسولین خون آنها را در فواصل زمانی منظم اندازه‌گیری کردند. نتایج آزمایش نشان داد که علیرغم اینکه آووکادو کل کالری غذا را افزایش می دهد، سطح قند خون را تغییر نمی دهد.

۱۴۰۰/۱۲/۸بینایی بهتر با آووکادو..... دژنراسیون ماکولا یکی از شایع‌ترین علل از دست دادن زودهنگام بینایی است، به همین دلیل است که مواد مغذی مانند لوتئین و زآگزانتین برای یک فرد ضروری است. خبر خوب این است که آووکادو از هر دو مقدار زیادی دارد. علاوه بر این، مهم است که در نظر بگیرید که آنها فقط به عنوان بخشی از غذا در بدن جذب می شوند، بنابراین مکمل ها در اینجا ناتوان هستند. به همین دلیل است که اگر احساس می کنید که بینایی شما دیگر مانند گذشته نیست، ارزش دارد که آووکادو را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید. به خصوص که غنی ترین منبع لوتئین در بین 20 میوه رایج دیگر است.

۱۴۰۰/۱۲/۸با آووکادو مو و پوست شما زیباتر می شود همان لوتئین و زیگزانتین موجود در آووکادو به عنوان محافظ اصلی سلول های ما در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش و فرآیندهای اکسیداتیو مضری که باعث ایجاد آن می شود، عمل می کنند. اشعه ماوراء بنفش منجر به پیری زودرس پوست می شود و بر سلامت موها تأثیر منفی می گذارد و آن را ضعیف و کم آب می کند. اما این همه ماجرا نیست. یک آووکادو در روز بیش از 20 درصد از نیاز روزانه توصیه شده ویتامین E را که یک عنصر مورد علاقه در محصولات زیبایی است، تامین می کند. و دلیل خوبی دارد: به خنثی کردن رادیکال های آزاد که ساختار بافت ها را تغییر می دهند کمک می کند.

۱۴۰۰/۱۲/۸خلق و خوی خوب با آووکادو ..... مصرف منظم آووکادو به دلیل محتوای بالای تعدادی ویتامین و مواد معدنی که تأثیر مثبتی بر نوسانات خلقی دارد، به تثبیت وضعیت عاطفی شما کمک می کند. بدن شما طیف کاملی از مواد مغذی را دریافت می کند که برای عملکرد صاف آن لازم است. در نتیجه، هیچ چیز بدن شما را از تولید کامل سروتونین، هورمون شادی، باز نمی دارد، در نتیجه انفجار انرژی، افکار خوب و الهام به حالت عادی تبدیل می شود و استثنایی نادر از این قاعده نیست. اما یکی از نقش های اصلی غلظت بالای پتاسیم است که آووکادو می تواند به آن ببالد. مطالعات علمی بارها نشان داده است که افرادی که مستعد افکار افسردگی هستند سطوح پایینی از پتاسیم را در بدن نشان می دهند

۱۴۰۰/۱۲/۸همه مواد مفید در یک میوه...... آووکادو حاوی حدود 20 نوع ویتامین و مواد معدنی است و این باعث می شود که یک قهرمان واقعی باشد. یک میوه حاوی درصدهای زیر از مواد مورد نیاز روزانه است: ویتامین K - 53٪، فولات - 41٪، ویتامین C - 33٪، ویتامین B5 - 28٪، پتاسیم - 28٪، ویتامین B6 - 26٪، ویتامین E. - 21٪، مس - 19٪. آووکادو همچنین حاوی لوتئین، تیامین، آهن، نیاسین، ریبوفلاوین و مجموعه ای از آنتی اکسیدان ها است. مجموعه خوبی است، درست است؟

در ادامه بخوانید...