15 کشوری که مردان در یافتن همسر مشکل دارند

نسبت جمعیت جهان بین زن و مرد در طول تاریخ با هر موقعیتی  نوسان داشته است. امروزه ، نسبت بین زنان و مردان مجرد نسبتاً مساوی مانده است ، اما در بعضی از کشورها فاصله زیادی وجود دارد. توضیحات مختلفی در این باره وجود دارد ، از جمله رفتار خشونت آمیز با زنان ، جنگ هایی که منجر به مهاجرت گسترده و نابرابری جنسیتی شده است که باعث شده زنان به دلیل فرصت های شغل  بهتر ، کشورهای خود را ترک کنند. با این کار ، در اینجا نگاهی می اندازیم به 15 کشوری که مردان به دلیل کمبود زنان در یافتن همسر مشکل دارند.

لیبی

لیبی

 

با جمعیتی که 1.07 مرد از هر 1 زن را شامل می شود ، لیبی بیشترین نسبت را در آفریقا دارد. این کشور برای چندین سال درگیر یک جنگ داخلی کشیده شده است که منجر به مهاجرت زنان آسیب پذیر شده است. این نقش سنتی محدودکننده زنان در جامعه لیبی را به این موارد اضافه کنید و جای تعجب نیست که بسیاری از آنها برای ازدواج با هموطنان مرد خود دور می مانند.

 

فیلیپین

فیلیپین

 

یکی از فقیرترین کشورهای اقیانوس آرام ، زنان فیلیپینی برای کار در خارج از کشور در استرالیا ، آسیا و حتی خاورمیانه عزیمت می کنند. در نتیجه ، نسبت بین زن و مرد (در حال حاضر 1.02 به 1) در حال گسترش است. همچنین آمارهای اخیر حاکی از آن است که تعداد زوج های متاهل کاهش یافته است و شواهد دیگری مبنی بر این که این مسئله می تواند به کمبود زنان مربوط شود ، ارائه می دهد.

 

ایسلند

ایسلند

 

هنگامی که به ایسلند فکر می کنید ، دو چیز معمولاً به ذهن شما خطور می کند: آنجا پر از یخ است (دروغ!) و بیورک به معنای واقعی کلمه تنها شخصی است که از آنجا آمده است (خوب ، احتمالاً درست است). اما یک فاکتور دیگر نیز وجود دارد که باید به آن اشاره کرد: ایسلند مردان زیادی دارد. یا زنان بسیار کمی هستند. در حال حاضر ، 1.7٪ ساکنان مرد بیشتر وجود دارد ، این بدان معنی است که بسیاری از مردان به تنهایی شام های تنها را با شمع روشن می خورند. یک بار شایعه ای مبنی بر اینکه دولت به زنان خارجی 5000 دلار پیشنهاد ازدواج با مردان ایسلندی را می دهد ، به شرط استقرار در آنجا. این نادرست به نظر می رسید ، حتی دولت با بیانیه ای منکر چنین چیزی شد. خوب ، خانم ها ، شما هنوز هم می توانید رویای خود را ببینید ، نه؟

 نروژ

 نروژ

 

در سالهای اخیر جمعیت مردان در نروژ از زنان پیشی گرفته است که بیشتر به مهاجرت نسبت می دهد. در حال حاضر ، حدود 12000 مرد مجرد دیگر در کشور وجود دارد. بعنوان یكی از لیبرال ترین و برابر ترین كشورهای جهان ، نگرانی هایی وجود دارد كه اختلاف جمعیت جنسیتی به نفع مردان ، برخی از پیشرفت هایی را كه زنان در دهه های اخیر داشته اند ، تهدید كند. فقط زمان می تواند بگوید.

 

 ایران

 ایران

 

برای اولین بار در تاریخ کشور ، مردان در ایران بیش از زنان هستند. یک عامل این بوده است که زنان ایرانی تحصیلات بالایی دارند و اغلب به دنبال کاری در خارج از کشور می روند که با مهارت آنها مطابقت داشته باشد. به این موارد عدم تمایل زنان  ایرانی به ازدواج و تشکیل خانواده قبل از اینکه زندگی خود را بنا کنند ، اضافه کنید و می بینید که چرا مردان ایرانی در یافتن عشق مشکل دارند.

 

 سوئد

 سوئد

 

مانند پسر عموی نروژی آنها ، تقریباً یک افزایش کوچک اما تدریجی در نسبت زن و مرد مشاهده کرده است. امروز حدود 12000 مرد است و انتظار می رود این رقم افزایش یابد. یک مشکل بحران مسکن بوده است که در آن خانه های کافی برای اقامت شهروندان سوئد وجود ندارد. در نتیجه ، بیشتر و بیشتر سوئدی ها به خصوص زنان مشهور و زیبا خود به خارج از کشور مهاجرت کرده اند. در این بین مهاجران از چندین کشور جنگ زده در سوئد مستقر شده اند که از این تعداد 35000 مرد خردسال هستند.

 

افغانستان

افغانستان

 

روزگاری ، افغانستان محل زندگی یک جامعه بسیار مترقی بود که زنان می توانستند با دامن در خیابان های کابل قدم بزنند! با سرعت 40 سال پیش و کشور چیزی جز جنگ و ویرانی ندیده است. البته ، سوابق حقوق بشر کشور همانطور که مربوط به زنان است نیز بیچاره بوده است. در نتیجه ، زنان و کودکان به تعداد زیادی مهاجرت کرده اند ، در حالی که مردان برای جنگیدن در آنجا گیر کرده اند. نتیجه یک نسبت جنسیتی نابرابر بوده است.

 

 نیجریه

 نیجریه

 

نسبت 1.04 مرد به 1 زن ، نیجریه را در بالاترین سطح قاره آفریقا قرار می دهد. ازدواج کودکان ، تعدد زوجات و ختنه دستگاه تناسلی زنان باعث شده بسیاری از زنان در جستجوی مکان هایی که زندگی آنها بهتر خواهد بود ، از کشور فرار کنند. نتیجه یک شکاف زن و مرد است که قطعاً رشد می کند. اخیراً دولت نسبت به تعداد مردان جوان بالغ که قادر به یافتن همسر نیستند ابراز نگرانی کرده است.

 

یونان

یونان

 

روزگاری به عنوان نقطه آغازگر مهاجران به اروپا بود که سپس به انگلیس یا فرانسه می روند. اما قیمت های نسبتاً ارزان و آب و هوای زیبا در طول سال ، یونان را به مقصد نهایی بسیاری از آنها تبدیل کرده است. تعداد قابل توجهی از مهاجران جدید از خاورمیانه مرد هستند ، که این امر باعث افزایش نسبت جنسیت به این سمت می شود.نا برابری دستمزد بین زن و مرد  باعث می شود بسیاری از زنان به سایر کشورهای اروپایی که در آن دستمزد عادلانه تری می گیرند ، مهاجرت کنند.

 

مصر

مصر

 

مصر پرجمعیت ترین کشور در جهان عرب و در میان بزرگترین قاره آفریقا است. بنابراین با نسبت 1.05 مرد برای هر 1 زن ، این یک عدم تعادل قابل توجه است. مصر یک جامعه سنتی پدرانه است که انتظار می رود زنان در خانه زندگی کنند ، اما بخش زیادی از زنان مصری دارای مدارج پیشرفته و آرزو دارند که در زمینه های علمی ، پزشکی و حقوقی کار کنند. در نتیجه ، بسیاری از آنها به کشورهای مترقی تر مهاجرت کرده اند. این باعث شده است که بسیاری از مردان مصری قلب های تنها داشته باشند.

 

چین

چین

پرجمعیت ترین کشور جهان 40 میلیون مرد بیشتر از زنان دارد. این به دلیل یک مسئله غم انگیز ساخته شده توسط خودشان است: سقط جنین انتخابی جنسی و کودک کشی زن در کشوری که تعصبات جنسیتی همچنان برجسته است و اعتقاد به اینکه یک وارث مرد لازم است. این شکاف در روستاهایی که خانواده ها ارزش بیشتری برای مردان قایل می شوند ، شیوع بیشتری دارد. دولت سرانجام رسیدگی به این مشکل را آغاز کرد. در این میان ،مهاجران چینی واجد شرایط همیشه می توانند قلب دختران همسایه روسیه ، که کمبود مرد  دارند را به دست آورند.

ایالات متحده آمریکا

 آمریکا

 

خوب ، بنابراین قرار دادن آمریکا در این لیست کمی تقلب است. طبق آخرین سرشماری سال 2010 ، در واقع 157 میلیون زن در ایالات متحده وجود داشته است در مقایسه با 151.8 مرد. با این وجود ، چندین شهر بزرگ وجود دارد که تعداد مردان بیشتر از زنان است ، به ویژه در لس آنجلس و لاس وگاس. لس آنجلس 90،000 مرد مجرد بیشتر از زنان است. در همین حال ، در شهر سین ، 103 مرد بالای 18 سال از هر 100 زن وجود دارد. آنچه ما می گوییم این است ، اگر شما یک زن مجرد هستید که در تمام طول سال از ماشین های آفتاب گیر لذت می برید ، مردان لس آنجلس و وگاس مشتاقند که با شما وقت بگذرانند!

 هندوستان

 هندوستان

 

هند آماده است تا سال 2024 از چین به عنوان شماره 1 کشور پرجمعیت جهان پیشی بگیرد ، هند کمبود جدی زن دارد. این نسبت در حال حاضر 1.08 مرد برای هر زن است که حدود 37 میلیون مرد بیشتر است. دقیقاً مانند چین ، تمرکز بر انتخاب جنسیت بوده است (به نظر می رسد مردان هندی هنوز هم نان آور خانواده های خود باشند و پس از پیری پدر و مادر خود را حمایت کنند). متأسفانه به نظر می رسد که این شکاف طی سالهای آینده همچنان رو به افزایش است.

 امارات متحده عربی

 امارات متحده عربی

 

در آغاز قرن بیستم ، امارات متحده عربی فقط 40000 نفر ساکن و زنانی داشت که 22000 نفر آنها را تشکیل می داد. اما کشف نفت این صحرا را پر از دهکده های ماهیگیری به مقصد گردشگری مدرن و ثروتمندی تبدیل کرد که امروزه این کشور به آن تبدیل شده است. خارجی ها 85٪ از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و اکثراً مرد هستند. با کمبود خانم های مجرد ، بسیاری از مردان اماراتی برای یافتن عشق از کشور خارج شده اند.

قطر

قطر

 

قطر  در بالای لیست قرار دارد. نسبت مردان به زنان در این کشور ثروتمند و نفت خیز در خاورمیانه 3.41 به 1 است. بدون در نظر گرفتن امارات متحده عربی فوق ، هیچ کشور دیگری حتی نسبت بیشتر از 1.54 ندارد. نسبت گسترده در قطر تا حد زیادی به مهاجرت مردان  نسبت داده می شود که اکنون 94٪ کل نیروی کار این کشور را تشکیل می دهند. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید