چرا زنان عرب در زندگی روزمره خود طلای زیادی می پوشند

زنان عرب


جهان عرب و اروپا دو واقعیت متضاد هستند. و بنابراین در همه چیز - از ذهنیت گرفته تا فرهنگ ، سنت ها ، قوانین. و این را می توان در رابطه با زندگی جمعیت مراکش به وضوح مشاهده کرد. به عنوان مثال ، جواهرات  که زنان عرب روی لباس خود می پوشند را در نظر بگیرید. یعنی همه چیز به یک باره پوشیده می شود. و مهمتر از همه ، این کار نه تنها در زمان برخی از تعطیلات یا رویدادهای خاص ، بلکه به طور مداوم انجام می شود. یک دسته زنجیر ، دستبند ، گوشواره ، انگشتر برای زنان مراکشی یک امر عادی است. چرا آنها این کار را می کنند؟ معلوم می شود که دلیل آن کاملا  ریشه در گذشته دارد.

 

دلیل علاقه زنان عرب به طلا چیست

طلا

طلا مدتهاست که بهترین سرمایه گذاری برای اعراب است


با دیدن یک زن  در مراسمی در مراکش و بسیاری دیگر از کشورهای عربی ، اولین چیزی که یک اروپایی ممکن است فکر کند تمایل به خودنمایی است. اما ، همانطور که مشخص شد ، همه چیز دور از واقعیت است ، البته بسیار ساده. و این را وقتی می فهمید که در زندگی روزمره با زنی با همان وفور جواهرات روبرو می شوید. 

 

طلا

 

واقعیت این است که همسر آینده موظف است قبل از ازدواج با دختر ، برای عروس طلا بخرد. البته در ایران هم رسم خرید طلا وجود دارد اما نه در این ابعاد! طلا از مدت ها قبل بهترین سرمایه گذاری برای اعراب بوده است. از آنجا که قیمت طلا و تقاضای طلا همیشه وجود داشته و دارد ، می توانید آن را در هر زمان بدون کم شدن از قیمت طلا بروز بفروشید.

 

زنان عرب
مقدار آن از قبل به صورت جداگانه بین خانواده های همسران آینده تنظیم می شود


 حتی اگر زن و شوهر به دلایلی طلاق بگیرند ، طلا با زن باقی می ماند. شما نمی توانید آن را بگیرید. قبلاً این رسم وجود داشت که برای طلاق ، شوهر باید سه بار در مقابل شاهدان بگوید: "من تو را طلاق می دهم". پس از آن ، زن موظف می شد با بردن طلاها با خود به خانه پدر و مادر برود. در این راستا خانم ها همیشه تمام طلاهای خود را آویزان می کنند.

 

حقیقت جالب! به دلایل مذهبی ، مردان مجاز به آویختن طلا نیستند. 

 

اما در مورد قوانین و تقسیم املاک چه باید کرد

زنان عرب

 

با در نظر گرفتن این واقعیت که در روزگاران گذشته زنان کار نمی کردند و تمام تلاش آنها معطوف به خانواده و خانه بود ، در واقع خانه دار بودند ، بنابراین آنها کاملاً حق هیچ چیز را در زندگی خانوادگی که مستقیماً توسط شوهرشان خریداری شده بود ، نداشتند . بنابراین ، همه چیز از همسر بود.

 

زنان عرب

اگر به  آمار اعتماد کنیم ، قبلا تعداد طلاق بسیار کم بود ، حداقل در مقایسه با زمان فعلی

 

زنان عرب

 

البته ، هیچ چیز ثابت نمی ماند ، همه چیز تغییر می کند ، زمان و همچنین قوانین. حال همسرانی که تصمیم به طلاق گرفته اند باید با هم به دادگاه رفته و بیانیه مربوطه را بنویسند. بر اساس قوانین  ، قاضی در نهایت تصمیم خواهد گرفت. با در نظر گرفتن تعداد سالهای زندگی مشترک و درآمد همسر (مقام) ، زن پس از طلاق غرامت دریافت کند. اما اگر زنی آغازگر طلاق باشد ، پس حق استحقاق غرامت را ندارد. طبق قانون ، او فقط آنچه را که خودش به دست آورده و طلا ها را بدست خواهد آورد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • Barbie 969 :

  از قدیم مرسوم بوده است که چنین مقدار زیادی طلا بپوشند. بسیاری از ساکنان کشورهای عربی افراد ثروتمندی هستند که به آنها اجازه می دهد بیشتر از گل به زنان خود طلا بدهند. طبق یکی از روایات ، هرچه هدیه سنگین تر باشد ، عشق قوی تر است ، اما دختران به همین دلیل "خود را در طلا می پیچند".

  1400/6/9 18:15
 • Barbie 969 :

  طبق یک ضرب المثل عربی ، زنی که طلا نمی پوشد به نظر می رسد برهنه است. بنابراین ، اگر زنی بدون جواهرات طلا در انظار عمومی ظاهر شود ، بد نیست قبل از هر چیز درباره شوهرش صحبت کنید ، زیرا ظاهر او ثروت شوهر را نشان می دهد.

  1400/6/9 18:17
 • Barbie 969 :

  برای ازدواج با یک دختر ، شوهر آینده باید مهر او را بپردازد. هدایا برای خود دختر باقی می ماند. از آنجا که طلا بهترین سرمایه گذاری در بین اعراب محسوب می شود ، آنها طلا و جواهر گران قیمت به دختران میدهند. مدتها پیش یک رسم وجود داشت که بر اساس آن اگر شوهر کلمه "طلاق" را سه بار در ملاء عام بیان می کرد ، پس از این کلمات ، دختر مجبور می شد در همان لحظه از خانه خارج شود و با آنچه او پوشیده بود خانه را ترک کند بنابراین ، در دوران باستان ، زنان تمام مهر خود را می پوشیدند.

  1400/6/9 18:26
 • Barbie 969 :

  به طور طبیعی ، امروزه در کشورهای عربی قوانین متمدنی برای طلاق وجود دارد که شامل ثبت درخواست ها و تصمیم گیری برای طلاق در دادگاه است ، اما سنت پوشیدن مقدار زیادی طلا باقی مانده است. شاید کل موضوع در روندهای تاریخی باشد ، و شاید در این واقعیت است که به این ترتیب زنان تا به امروز به جامعه نشان می دهند که شوهر ثروتمندی دارد.

  1400/6/9 18:27
 • Barbie 969 :

  علاوه بر این ، فراوانی جواهرات گران قیمت با رفاه عمومی کشورها توجیه می شود ، زیرا بسیاری از کشورهای عربی بسیار غنی زندگی می کنند. بنابراین ، دختران می توانند نه تنها از فلز گرانبها استفاده کنند ، بلکه می توانند از عطرهای گران قیمت استفاده کنند ، بهترین اتومبیل ها را برانند و لباسهای مارک گران قیمت بپوشند.

  1400/6/9 18:27

بیشتر بخوانید