فرهنگ عجیب و غریب ژاپن 20 مورد

ژاپن

 

ژاپن یکی از کشورهای پیشرو در جهان است. فناوری های عالی به طور هماهنگ با فرهنگ منحصر به فرد دولت ترکیب شده است ، اما این برای مردم مهم نیست. سرزمین طلوع آفتاب فرهنگ عجیب و غریب خاص خود را دارد که باعث تعجب و سوالات بسیاری از مردم می شود. sayarak.com در مورد غیر معمول ترین حقایق مربوط به ژاپن به شما می گوید.

 

ژاپن بدون کودک

ژاپن

جوانان نمی خواهند زایمان کنند ، اما ترجیح می دهند سگ داشته باشند


بدون فرزند یک ایدئولوژی است که با تمایلی آگاهانه از بچه دار نشدن مشخص می شود. در حال حاضر ، تعداد افراد مسن در ژاپن بیشتر از نسل جوان است. جوانان نمی خواهند زایمان کنند ، اما ترجیح می دهند سگ داشته باشند. به همین دلیل ، جمعیت ژاپن به سرعت در حال پیر شدن است. به هر حال ، این روند در سایر کشورهای توسعه یافته جهان شتاب می گیرد.


سن قانونی رابطه جنسی

ژاپن

در ژاپن ، دختران از 13 سالگی می توانند به طور قانونی رابطه جنسی داشته باشند.


در هر کشور ، قانون سنی خاصی از رضایت جنسی را تنظیم می کند. به طور متوسط ​​، 16-18 سال سن دارد ، اما در برخی کشور ها ممکن است کمتر یا بیشتر باشد. به عنوان مثال ، در ژاپن ، دختران از 13 سالگی می توانند به طور قانونی رابطه جنسی داشته باشند.

 

چومپینگ خوب است

ژاپن

زنان خانه دار و آشپز ژاپنی صداهای بلند مثل هورت کشیدن یا ملچ ملوچ کردن  را به عنوان یک تعریف درک می کنند ، به این معنی که ظرف بسیار خوشمزه است


در کشور ما با صداهای بلند  غذا خوردن نشانه بی ادبی محسوب می شود. اما در ژاپن ، اگر این کار را انجام دهید ، خانه دارها و آشپزهای ژاپنی صداهای بلند را به عنوان یک تعریف درک می کنند ، به این معنی که ظرف بسیار خوشمزه است. اما خوردن میان وعده های در حال حرکت اوج بی ادبی محسوب می شود. میخوای بخوری؟ به جای جویدن نان در اتوبوس به کافه یا رستوران برو!


در ژاپن میوه یک هدیه عالی است

ژاپن

برای ما ، میوه ها امری عادی هستند و ژاپنی ها با خوشحالی چنین هدیه ای را می پذیرند


برای ما میوه ها امری عادی هستند و به ندرت کسی کیلویی سیب یا آلو برای تولد یا مناسبت های دیگر می دهد. و ژاپنی ها با خوشحالی چنین هدیه ای را می پذیرند. واقعیت این است که میوه ها در کشور بسیار گران هستند ، بنابراین آنها با یک هدیه خوب برابر می شوند. به عنوان مثال ، 1 کیلوگرم گلابی حدود 20 دلار هزینه دارد.


مردسالاری

ژاپن

جامعه ژاپن پادشاهی مردسالاری است ، جایی که حتی ابتدا از مردان استقبال می شود.


همه موقعیت های عالی و نقش های کلیدی در شرکت ها به شدت توسط مردان انجام می شود. در کافه ها و رستوران ها ، آنها ابتدا سرو می شوند ، حتی اگر زن زودتر بیاید. سلام در هنگام ملاقات نیز همینطور است.


سرزمین خودکشی 

ژاپن

ژاپنی ها به دلیل وابستگی به کار ، که آنها را به کار بیش از حد می رساند ، مشهور هستند ، و سپس یک اقدام کشنده

 

در سرزمین خورشید در حال طلوع ، تعداد خودکشی ها از نمودار خارج است. ژاپنی ها به دلیل وابستگی به کار ، که باعث فرسودگی شغلی می شود ، مشهور هستند و سپس گامی کشنده بر می دارند. حتی واژه karoshi وجود دارد که به معنی مرگ در اثر کار زیاد است. طبق آمار ، حداقل 60 نفر هر روز از زندگی خداحافظی می کنند. و گاهی اوقات تمام خانواده ها این کار را انجام می دهند ، اگر مرد خانه تصمیم بگیرد.


نظافت و نظم

ژاپن

تصفیه فاضلاب در کشور ژاپن


ژاپنی ها از محیط زیست ، حیات وحش و محیط زیست محافظت می کنند. کارخانه های تصفیه فاضلاب کشور به خوبی کار می کنند. که حتی انواع مختلفی از ماهی ها در ناودان  ها شنا می کنند. در واقعیت  تصور چنین چیزی تقریباً غیرممکن است.

 

کارفرمایان ترجیح می دهند  ژاپنی ها را  استخدام کنند

ژاپن

در سرزمین طلوع آفتاب ، 98 درصد از ساکنان بومی ژاپن هستند


در سرزمین طلوع آفتاب ، 98 درصد از ساکنان آن بومی ژاپنی هستند. مردم کشورهای دیگر برای کسب درآمد به اینجا نمی آیند. دولت دستمزد را در سطح قانونگذاری تعیین کرده و آنها  برای اقامت راحت کرده است. بنابراین استخدام یک ژاپنی برای کارفرمایان بسیار سودآورتر از پرداخت هزینه بیشتر به خارجیان است.


ژاپنی ها امضا نمی کنند

ژاپن

ژاپنی ها همیشه یک مهر با خود دارند و چندین بار در روز به جای امضای شخصی از آن استفاده می کنند


در ژاپن ، آنها اسناد را با دست  امضا نمی کنند. برای این کار از مهر مخصوص - Incan استفاده می کنند. می توان آن را خریداری یا سفارشی ساخت. ژاپنی ها همیشه مهر را با خود حمل می کنند و چندین بار در روز به جای امضای شخصی از آن استفاده می کنند.


هتل عشق در ژاپن 

ژاپن

هتل ها به طور خلاقانه تزئین شده اند ، بنابراین می توانید برای هر سلیقه ای "خانه عشق " را پیدا کنید


سرویس مشابهی در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار انجام می شود. اینها هتل هایی هستند که زوج های عاشق می توانند همدیگر را ملاقات کنند. آنها مخصوصاً در بین جوانان محبوب هستند ، زیرا اغلب پیدا کردن مکانی برای قرار ملاقات برای آنها دشوار است. هتل ها به طور خلاقانه تزئین شده اند ، بنابراین می توانید برای هر سلیقه ای "خانه عشق "  را پیدا کنید.


انعام بی انعام

ژاپن

مرسوم نیست که در موسسات ژاپنی انعام بگذارید


در موسسات ژاپنی ، مرسوم نیست که انعام بگذارید. ممکن است کارکنان تصور کنند که شما  آنها را کوچک می کنید و آن را یک توهین شخصی تلقی می کنند. اگر می خواهید از غذاهای خوشمزه یا خدمات خوب تشکر کنید ، یک هدیه کوچک بدهید.

 

ژاپن یک کشور شگفت انگیز است که به اندازه کافی مشکوک به مهاجرت از سیاره دیگری به زمین هستند!. کافی است همه انواع وسایل آشكارا عجیب و غریب خانه را كه ژاپنی ها برای نیازهای خود تهیه می كنند ، بررسی كنید. صادقانه بگویم ، همه آنها به طور غیر عادی بی فایده نیستند. بسیاری از ایده های طراحان ژاپنی امروزه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.
 

میکروفون مخصوص کارائوکه بی صدا

میکروفون مخصوص کارائوکه
نیازی به سر و صدا ندارد.
 
"آیا این آهنگ ظاهرا توسط التون جان اجرا شده است؟ اجازه دهید او فقط آن را بخواند ". ما همیشه فکر می کنیم که عالی می خوانیم! اطرافیان شما ممکن است نظر کاملاً متفاوتی در این مورد صدای شما داشته باشند. برای این که همسایه ها با آواز خواندن شما اذیت نشوند ، چنین میکروفون های عجیبی در ژاپن اختراع شد که تقریباً می تواند صدای شخص را خفه کند.
 

هتل های کپسولی

هتل های کپسولی
تدارکات در شهرهای مدرن ضعیف است. هر ساله مردم زمان بیشتری را در راه خانه و بازگشت به خانه می گذرانند. در ژاپن ، آنها اولین کسانی بودند که پیشنهاد کردند این مشکل را با کمک هتل های کپسولی حل کنید ، که در آنها می توانید شب را بگذرانید ، و سپس بلافاصله به محل کار خود بازگردید.
 

خط بریل روی قوطی 

خط بریل
نام نوشیدنی روی قوطی
 
افراد کم بینا و نابینا هنگام انجام کارهای زیادی که برای افراد سالم بسیار ساده و آشنا است ، مشکلات خاصی را تجربه می کنند. بنابراین ، در ژاپن (و در حال حاضر در برخی از کشورهای دیگر) می توانید این قوطی های حلبی را با کتیبه ای به خط بریل مشاهده کنید که نشان می دهد چه نوع نوشیدنی در داخل آن وجود دارد.
 

نقشه فروشگاه بر روی چرخ خرید

چرخ خرید
امروزه آنها در بسیاری از کشورها ساخته می شوند. 
 
ژاپنی ها اولین کسانی بودند که به فکر قرار دادن نقشه یک موسسه تجاری (موقعیت کالا) بر روی سبد خرید افتادند. امروزه چنین نقشه هایی در بسیاری از کشورهای دیگر قابل مشاهده است. برخی از موسسات حتی کارت های تبلت الکترونیکی را به جای کارت های کاغذی بی اهمیت قرار می دهند.
 

توالت های یکبار مصرف

توالت های یکبار مصرف
 
بیش تراز یک ظرف! توالت فرنگی یکبار مصرف با وجود تمام سادگی ظاهری ، وسیله ای بسیار پیچیده است که با استفاده از واکنش شیمیایی ، بوی ادرار را از بین می برد و مایع را به یک ژل چسبناک تبدیل می کند. در ابتدا ، توالت های یکبار مصرف برای مراقبت از افراد مسن ایجاد شد ، اما بعدا آنها محبوبیت زیادی در بین رانندگان و مسافران به دست آوردند.
 

جا برای موز

جا برای موز
 
هیچ کس نمی خواهد موز ناهارش در کیسه له شود. در ژاپن ، آنها ترجیح دادند مشکل میوه های له شده را به طور اساسی حل کنند: آنها یک جعبه پلاستیکی ارائه کردند که به شما امکان می دهد با ارزش ترین محصول را حتی اگر چیزی بسیار سنگین روی آن فشار می دهد ، حفظ کنید.
 

کره را رنده کنید

کره را رنده کنید
چرا کره می مالیم؟ پاسخ به این سوال در واقع بسیار ساده است: پخش لبنیات روی نان بسیار دشوار است. به خصوص اگر کره در یخچال باشد. رنده این مشکل را حل می کند. درست است ، باید به طور مرتب شستشو شود ، ولی شستن رنده آنطور که دوست داریم آسان نیست.
 

بالش انیمه ای سخنگو

بالش انیمه ای سخنگو
بالش های تک نفره
 
در ژاپن ، یک خرده فرهنگ کامل از افراد منزوی وجود دارد که امروزه به عنوان یک انحراف در روان تلقی می شود. تنهایی منجر به ایجاد مشکلات روانی اضافی می شود. بنابراین ، برای چنین افرادی ، بالش هایی با چاپ شخصیت های انیمه و حسگرهای صوتی که ده ها عبارت برای افزایش روحیه تولید می کنند ، ساخته شده است.
 

روزنامه که سبز می شود

روزنامه که سبز می شود
روزنامه را خیس کرده و روی خاک بگذارید. 
 
در ژاپن روزنامه هایی برای دوستداران گیاه شناسی و کشاورزی چاپ می شود که دانه های آنها به کاغذ چسبیده شده است. برای جوانه زدن گیاه ، کافی است یک تکه از صفحه را بیرون آورده ، آن را در آب خیس کرده و در زمین بگذارید. پس از مدتی ، شاخه ها ظاهر می شوند!

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید