عادت و قوانین در زندگی روزمره زنان کشور کره 7 مورد

0-byt-korejcev.jpg

نحوه تمیز کردن خانه در کشور کره که زنان خانه دار ما از آن متحیر خواهند شد

 

سنت های ملی قرن ها در تمام زمینه های فعالیت انسان از جمله خانه داری اثری برجای می گذارد. هر ملتی حتی در عادی ترین کارها و اعمالی که فقط باعث تعجب واقعی دیگر ساکنان کره زمین شود ، به قوانین اساسی پایبند است. ما 7 مورد از غیر معمول ترین عادات و قوانین در زندگی روزمره خانم های کره ای را در نحوه تمیز کردن خانه جمع آوری کرده ایم که از آنها متعجب می شوید.


آخر هفته ها فقط پدران خانواده از بچه ها مراقبت می کنند

آخر هفته ها فقط پدران خانواده از بچه ها مراقبت می کنند
آخر هفته ها فقط پدران خانواده از بچه ها مراقبت می کنند.


زنان ایرانی همیشه منتظر تعطیلات آخر هفته هستند تا بتوانند در کنار تمام خانواده باشند. و فرقی نمی کند که این یک سفر به پارک باشد ، یک سفر برای دیدار اقوام یا یک سفر به طبیعت. به عنوان یک قاعده ، زنان به نحوی قادر به انجام تمام امور خود (خرید ، سالن زیبایی ، ملاقات با دوستان و غیره) در روزهای هفته ، پس از کار هستند.

 

ماسک

زنان کره ای در تعطیلات آخر هفته می توانند خود را با درمان های آرامش بخش و زیبایی دلگرم کنند

 

زنان کره ای دقیقاً عکس این عمل را انجام می دهند. بعد از یک روز سخت ، عمدتا با کار زیاد ، آنها سعی می کنند مستقیماً به خانه خود بروند تا استراحت خوبی داشته باشند و قبل از روز بعد قدرت خود را بدست آورند ، اما در آخر هفته ها برای خرید می روند ، می خوابند ، برای ورزش یا سرگرمی خود وقت می گذارند. و غیرقابل فهم ترین چیز این است که آخر هفته ها اصلاً با بچه ها سر و کار ندارند - آنها این کار را می کنند ... پدران خانواده ، حتی اگر مادران جوان در مرخصی زایمان باشند.

 

نظافت سرویس بهداشتی و بالکن ها با استفاده از شیلنگ

نظافت سرویس بهداشتی
شستن حمام تحت فشار


معمولا در بیشتر کشور ها آرزو ندارند که یک نظافت کلی در حمام ، و حتی بیشتر از آن در بالکن را با استفاده از یک شلنگ بوش یا حتی یک شلنگ آبیاری ترتیب دهند. در سرویس های بهداشتی ما ، حتی در هنگام استفاده از روش های آب ، کودکان ، افراد بسیار کمی اجازه پاشیدن آب را می دهند و حتی بیشتر شخصاً آن را از یک شلنگ می ریزند. در کره ، ایده های کاملاً متفاوتی در مورد پاکیزگی و حفظ نظم وجود دارد. آنها طبق این اصل در آنجا زندگی می کنند - هرچه در هنگام تمیز کردن آب بیشتر باشد ، اتاق تمیزتر می شود.

 

بالکن

اکثر آپارتمان های کره ای دارای بالکن و شیر آب هستند.

کمترین دکوراسیون در  آپارتمان 

poly-v-korejskih-kvartirah-1.jpg

تمیز کردن خانه با کمترین دکوراسیون بسیار راحت است : فرش را در آپارتمان های کره ای ها مشاهده نخواهید کرد


مردم ما حتی نمی توانند راحتی در یک آپارتمان را بدون فرش تصور کنند. هر چند اکثریت جوانان  فرش را در همه کف ها کنار گذاشته اند ، اما به عنوان یک پوشش کف ، ویژگی اصلی هر خانه باقی می مانند. بدون شک فرش ها  جمع کننده گرد و خاک هستند ، اما در عین حال کاملاً سر و صدا را جذب و پاها را گرم  می کنند.

 

پوشش کف

کف گرم ، کره ای ها را از سرما نجات می دهد


در آپارتمان های کره ای ، به دلیل کمبود گرمایش مرکزی ، همه تا آنجا که ممکن است گرم می شوند ، اغلب آنها سیستم کف "گرم" را ارائه می دهند. به همین دلیل کره ای ها به هیچ عنوان تحمل اتلاف گرما را ندارند و اصلاً فرش را دوست ندارند. همچنین ، نبود فرش موجب صرفه جویی در وقت و هزینه زنان خانه دار می شود ، زیرا خدمات نظافت خشک برای چنین محصولاتی در آنجا بسیار گران است.

 

جدا سازی زباله 

جدا سازی زباله
هرکسی تصمیم به تقلب بگیرد و زباله ها را مرتب نکند ، هزار دلار جریمه پرداخت می کند.

 

در ایران ، بیشتر ساختمانهای چند طبقه دارای شوت زباله هستند و در غیر این صورت ، شما همیشه می توانید سطل های زباله را در هر حیاط ببینید. خوشبختانه ، در سال های اخیر ، هیچ کس با سطل های زباله در حیاط سرگردان نیست ، زیرا کیسه های زباله ظاهر شده اند. اگرچه در بیشتر کشورهای جهان همه خانوارها ملزم به جدا سازی زباله هستند و شهرهای بزرگ کره جنوبی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اوضاع به ویژه در سئول ، جایی که کیسه های ویژه ای با رنگ های مختلف صادر می شود ، در آن زباله های مواد غذایی ، شیشه ، کاغذ و پلاستیک به طور جداگانه بسته بندی می شوند ، دشوار است.

 

جدا سازی زباله

در کشورهای آسیایی ، مجموعه جداگانه ای از زباله های جامد به طور فعال موجود است


در صورت مشاهده عدم تناقض ، مالک حداقل 1000 دلار جریمه می شود. در عین حال ، جای امیدواری نیست که کسی متوجه نشود .به لطف دوربین های مداربسته ای که تقریباً در هر مرحله نصب شده اند ، خیلی سریع خلافکاران پیدا می شوند ، بنابراین هیچ کس نمی تواند از جریمه فرار کند.

 

کمبود تخت و تختخواب

مکان خواب سنتی
مکان خواب سنتی در آپارتمان های کره ای.

 

به طور سنتی کره ای ها روی زمین می خوابند و به همین دلیل تختخواب ها را فقط می توان در خانه هایی دید که صاحبان آنها مدتهاست در اروپا یا کشورهای دیگر زندگی می کنند. بقیه از خوابیدن روی تشک های نازک به شکل لحاف و بالشهای ما کاملاً راضی هستند. در عین حال ، ملحفه ارائه نمی شود ، با این حال ، مانند پتوهای گرم ، آنها بیشتر شبیه پتو هستند ، اگرچه در آپارتمان ها هیچ گرمایش مرکزی وجود ندارد (با این حال ، طبقه های گرم وجود دارد). ویژگی دیگر این است که کره ای ها تشک ، بالش و پتو را به روش ما با ملحفه و روتختی می پوشانند.

مهم نیست که چقدر عجیب به نظر برسد ، اما سنت های مشابهی در کشورهای دیگر به ویژه صاحبان مسکن های کوچک شروع به رشد می کنند ، زیرا به این ترتیب در هزینه ها و بودجه خرید مبلمان لازم به میزان قابل توجهی صرفه جویی می شود.

قابل ذکر است: در بعضی از هتل ها و هاستل ها به راحتی می توان به جای تخت ، تشک نازک به مهمانان ارائه داد.

 

استفاده از مسواک در هر گوشه

استفاده از مسواک
اگر خانه زن کره ای چندین مسواک برای تمیز کردن آپارتمان ندارد ، پس او یک خانه دار بد است.

 

هنگام تمیز کردن خانه ، هر زن خانه دار ایرانی از اسفنج و پارچه زیادی استفاده می کند ، که همزمان با مواد شوینده به تمیز نگه داشتن خانه کمک می کند. زنان کره ای نگاه ساده تری به این فرآیند دارند ، آنها عمدتا از مسواک استفاده می کنند ، که ابزاری ایده آل برای تمیز کردن آلودگی ها است ، به ویژه در مکان های صعب العبور و دور از دسترس. همزمان ، زنان خانه دار کره ای سعی می کنند مسواک ها را در چندین مکان آشپزخانه ، حمام ، توالت و بالکن پنهان کنند تا همیشه در دسترس باشند.

 

تمیز کردن عجیب و غریب 

تمیز کردن
در کره ، کف ها حداقل با 10 پارچه تمیز می شوند و گرد و غبار با غلتک تمیز کننده لباس پاک می شود.

 

زنان خانه دار ایرانی هنگام نظافت و تمیز کردن خانه با پاک کردن گرد و غبار قفسه های بالایی شروع به تمیز کاری می کنند و تنها پس از آن به شستن کف می پردازند. در همان زمان ، آنها از پارچه های مختلف یا دستمال استفاده می کنند ، اما بیش از 2-3 مورد نیست. اما زنان کره ای ابتدا کف ها را شستشو می دهند و برای این کار حداقل به 10 پارچه ، اما بدون سطل یا لگن آب نیاز دارند.

 

چگونه تمیز کردن خانه و نظافت کف ها انجام می شود  : یک زن کره ای یک پارچه مرطوب را برداشته و از گوشه دور شروع به پاک کردن زمین می کند ، پارچه که کثیف می شود ، آن را نمی شوید ، اما یک پارچه دیگر را برمی دارد و به همین ترتیب تا پایان تمیز کردن. با تمیز شدن کف ها ، با همان پارچه (اگر معلوم شود خیلی کثیف نیست) ، می تواند مبلمان و آستانه های پنجره را پاک کند.اما این همه ماجرا نیست. در کره ، اصلی ترین چیز این است که کف ها تمیز هستند ، اما مانند ما جارو برقی استفاده نمی کنند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید