کریستیانو رونالدو: چرا مهاجم افسانه ای تاتو نمی کند

رونالدو


رونالدو بدون شک یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال است. اما بسیاری از این مهاجم به دلیل شخصیت بسیار با اعتماد به نفس و به ظاهر متکبر او نیز خوششان نمی آید.

 

با این حال، افراد کمی در مورد جنبه نرمتر اخلاق رونالدو و تعهد او به کارهای خیریه می دانند. به عنوان مثال، در سال 2015، رونالدو به عنوان خیریه ترین ورزشکار جهان معرفی شد. برخی از خیرترین تلاش‌های او شامل حراج توپ طلای سال 2013 به مبلغ 775000 دلار برای اهدای درآمد به بنیاد Make-A-Wish، تامین بودجه ساخت بیمارستان کودکان در شیلی و حتی پرداخت هزینه‌های درمان سرطان یک کودک(طرفدار 9 ساله) است. 

در حالی که ظاهر او ممکن است با تمام کلیشه های یک فوتبالیست خودشیفته - مدل مو، ماشین های لوکس و لباس های طراحان مطابقت داشته باشد - یک جزئیات برجسته است: بدن رونالدو پوشیده از خالکوبی نیست. در ورزشی که هنر بدن در بین بازیکنان بسیار محبوب و متمایز است. اما چرا سوپراستار تصمیم گرفت بدنش را تاتو نکند؟


چرا هیچ تاتو روی بدن کریستیانو رونالدو وجود ندارد؟

رونالدو


رونالدو در مصاحبه  با سایت خبری ایتالیایی Diretta گفت: من تتو ندارم تا بتوانم بیشتر اوقات خون اهدا کنم.به گفته صلیب سرخ، اگرچه افرادی که تاتو دارند هنوز می توانند خون اهدا کنند، اما تنها چهار ماه پس از دریافت خالکوبی جدید می توانند این کار را انجام دهند . این به دلیل خطر عفونت است. همین قانون در مورد پیرسینگ یا آرایش دائمی نیز صدق می کند.

 

زمانی که پسر هم تیمی پرتغالی اش، کارلوس مارتینس، در سال 2011 به سرطان خون مبتلا شد، رونالدو تصمیم گرفت برای اولین بار خون اهدا کند . پسربچه سه ساله در آن زمان به نوع بسیار نادری از اختلال خونی مبتلا بود.

رونالدو نیز به عنوان اهدا کننده مغز استخوان ثبت شده است. من این کار را سال‌ها پیش انجام دادم و اگر مجبور به انجام دوباره آن باشم این کار را انجام می‌دهم زیرا این یک بیماری بسیار جدی برای بسیاری از کودکان است و ما باید به آنها کمک کنیم...رونالدو یک بار گفت: این یک روند ساده است و پس از آن احساس خوشحالی می‌کنید زیرا کاری انجام می‌دهید. می‌دانی، به شخص دیگری کمک می‌کنی،» 

بنابراین در حالی که رونالدو هنوز با قالب یک میلیونر معمولی فوتبال مطابقت دارد، بدن بدون خالکوبی او دلیلی بر این است که او همچنین از شهرت خود برای بهتر کردن جهان استفاده می کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید